Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45101) giornalista válasza MiklosSaS (#45100) üzenetére


giornalista
senior tag

mindkét kérdésre középutas válaszom van. sosem vettem még CPU hűtőt, így nem tudom, hogy milyen árakban kell egyáltalán gondolkozni. zéró tapasztalatom van ezen a téren. a tuningon is :)

igazából az a fontos, hogy megbízhatóan, tartósan működjön a CPU, jó kompromisszumot akarok találni mind a kettőben (hűtő és tuning). nem akarok elmenni a falig tuningban, de azt sem tudom, hogy hol van a fal.

gondolom, imádjátok az ilyen "ügyfeleket" :W

(#45102) MiklosSaS válasza giornalista (#45101) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Phanteks U-Type

Gelid GX7 rev2 High Performance Quiet

be quiet! Shadow Rock Pro SR1

Thermalright True Spirit 140

Thermalright Macho Rev.A

be quiet! Dark Rock ADVANCED C1

- kapasbol igy ennyi, de van meg valasztek boven ! De ezek kozep kategorias hutok (a macho-n kivul) amik becsuletesen hutenek egy kozep (4.3-4.6 GHz) tuningnal.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45103) giornalista válasza MiklosSaS (#45102) üzenetére


giornalista
senior tag

köszönöm! akkor ezekből fogok leakasztani egyet.

(#45104) Lacielvtárs válasza giornalista (#45101) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

bár mit fog javasolni miklosss2012 & VIZion Mesterek, fogadd meg a tanácsát :R
mély nyelvcsapásokkal ajánlom a tanácsaikat... :C
én már megfogadtam, és megéri :R

cpu hűtők, neked :)
csak az ár szab határt :)

szerk: látom, már jöttek tippek :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#45105) giornalista válasza Lacielvtárs (#45104) üzenetére


giornalista
senior tag

jaja, ezért köszöntem be hozzátok :)

számít a pénz, de ár/érték arányban. azaz, nem akarok úgy 5000 forintot spórolni, hogy aztán később többször annyit kelljen javításra, cserére költenem. 12-14 ezer körül vannak a hűtők, amiket beírt mikloss, annak bele kell férni.

(#45106) marci1250


marci1250
tag

Sziasztok!

Szerintetek egy Corsair h70 elég egy fx 8350-es rendes lehűtéséhez? :R

Family Guy S18E8 "Ez fiam az egyetlen dolog ami visszatart attól, hogy tenyéréllel basszalak ketté"

(#45107) Taifa Díaz válasza giornalista (#45105) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Plusz egy javaslat költséghatékonyabb középkategóriás hűtésre: Scythe Mugen 3 vagy 4. Ja, és ne spórolj a pasztával se, MX-2 vagy 4 dukál.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#45108) Habugi válasza MrM94 (#45095) üzenetére


Habugi
addikt

;] :C

Kicsit játszottam az FSB tunningal, most átálltam erre. Maradt az 5ghz 240es FSB-vel, valamiért most stabilan 100Gflops fölött van. :U

(#45096) giornalista:

Szeretni fogod a 8320/280x kombót!
Úgy kalkulálj, egy 4-4.2Ghz azért kell a 280x alá, hogy normálisan kihajtsa.

(#45102) miklosss2012:

+1

(#45106) marci1250:

:N
Ha tunningolni is szeretnéd akkor elfogyhat.., mellesleg az árából olyan léghűtést vehetsz ami 5Ghz-ig is elég.

(#45107) Taifa Díaz:

+1

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45109) marci1250 válasza Habugi (#45108) üzenetére


marci1250
tag

Tuningolni nem szeretném, vagy nem nagyon. Az a baj a léghűtéssel, hogy max 155mm magas fér be a házba. Ezért gondoltam egy h70-re, ráadásul találtam egy tizesért :D Kérhetem a véleményed az alaplapomról? Egy asus m5a78l-usb3 :R

[ Szerkesztve ]

Family Guy S18E8 "Ez fiam az egyetlen dolog ami visszatart attól, hogy tenyéréllel basszalak ketté"

(#45110) MiklosSaS válasza marci1250 (#45106) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

NEM ! Vegyel egy jo leghutot, az egy xar !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45111) ViZion válasza Lacielvtárs (#45104) üzenetére


ViZion
félisten

Ehh, köszönjük, semmi szükség a féktelen rajongásra, csak havonta utald a megbeszélt összeget, hogy érezzük a szereteted! :DDD ;]

Ha levegőre herdálnék, akkor aprón valami nagyvasat kivárnék. Mindíg előkerül egy Brocken, Macho, vagy ilyesmi. Igen, érdemes azt a 8-15k Ft-ot rászánni. Egyszeri vétel, több konfigra is, max lefogatót kell maszekolni ha nagyon variálnak. Ha egybevíz, akkor ott lesz hang. Sokat dob rajta, ha kap egy tartályt, nálam segített. Viszont fél tucat Noctuát vehetnék már a ráköltött pénzből, szal a víz nem olcsó, főleg ha belehabarodik az ember... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45112) Habugi válasza marci1250 (#45109) üzenetére


Habugi
addikt

Őszintén szólva sok jót nem tudok arról a lapról mondani. :(((

A VRM tápellátása gyenge, ráadásul hamar el is melegszik és ilyenkor throttlingolni fog a procid, talán még tunning nélkül is. Egy 6magossal lehet megbírkózna normálisan, de 8magos mellé nem igazán ajánlott fajta.. :( Még ha nincs is vele egyéb problémád a melegedésen kívül és még nem tetted meg, a Turbot kapcsold ki Biosban, manual állítsd 4ghz-re és a feszt 1.3V-ról indulva kezd el neki adagolni, amíg stabil nem lesz. (lehet ez már 1.3V-nál megtörténik..)

Amennyiben bármilyen okból hajlandóságot mutatnál egy cserére:

Megfizethető, megbízható jó lapok:

Asus M5A97 EVO R2.0 <-- Nagyon népszerű 83** mellé
Gigabyte GA-990XA-UD3

Esetleg:
ASUS M5A99FX PRO R2.0
Gigabyte GA-990FXA-UD3(5)

Nagyvadak közül pedig:
ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0
ASUS CROSSHAIR V FORMULA Z

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45113) Habugi válasza Habugi (#45108) üzenetére


Habugi
addikt

Ez tegnap kimaradt: (a tegnap 3 és fél óra alvásnyira van.. :O)

Ha a proci hátoldalánál levő 14es ventit 1600as fordulatra állítom ezekre a tesztekre, még lefúj egy-két fokot.
A 240es FSB mellé szinkronba hoztam az NB/HT-t, 2400/2400ra.
Szorzós oc-nél eddig mindig 2200/2600on voltak.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45114) MiklosSaS válasza Habugi (#45113) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C :C :C , szep latvany igy reggel !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45115) Lacielvtárs válasza ViZion (#45111) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

okés Mester....
mondd a számlaszámot (vagy majd neked ajándékozom a jelenlegi VGA-m, úgyis olvastam hogy vga cserén gondolkodsz) :C :R

de most olvasom hogy az egybe vízzel jön meg a hang is?
no pont azt nem akarnám :(
mennyire hangosak ezek az egybe vizek?
ha hangszigetelt házat veszek, akkor mire számíthatok?
vagy van valami olyan weboldal ahol mindent megkapok a vízhűtéshez és az tuti csendben lesz?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#45116) ViZion válasza Lacielvtárs (#45115) üzenetére


ViZion
félisten

Ha hangszigetelt a ház az jó, viszont a radi és a ventik valszeg kívül lesznek. Ha belül, akkor macera, mert a hő egy része a házban rekedhet. Miklósasss tudja a komolyabb egybevizek milyenek, annyit hogy ő elég extrém terhelésen használta ezeket... ;]

Apróról épített víz olyan 30-50k-tól összelegózható, az már halk is.
Eladó a VGA? Minden érdekel :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45117) Lacielvtárs válasza ViZion (#45116) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát tervezem eladni, de ha Rólad és az általad kezelt számláról van szó, no meg ha hozzáadom fűszerként a rajongási faktort, akkor meg fogunk tudni egyezni... ;]
no meg ha nem sürgős neked :P
ha minden jól megy, heteken belül, átállok - hála nektek - az Intel vonalra :D
és agyaltam egy 280X-es kártyán, mert azt mondtátok itt, hogy az intel azt ki tudja hajtani maximálisan :)
ezért gondoltam ezt lecserélni :R
ezek még "csak" tervek...

de maga a víz egy ilyan házba menne egy corsair h100i-vel...
és hát hang allergiás vagyok, pedig szedem az Allegrát ;]

szerk: például egy ilyen víz szerkezet :)

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#45118) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#45117) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A 280X-et a 8350/8320 is kepes kihajtani, de nagyobbat sajnos nem :(

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45119) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#45118) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem Mester... :R
akkor inkább nagyobbat célozzak be?
agyalok ezerrel a végleges konfigomon ami remélem jó gép lesz :)

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#45120) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#45119) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Penztol fugg...szeretnel tuningolni vagy nem ?

A 7970/280X + 8320 nagyon koltseghatekony es eleg jol lehet jatszani vele

De egy nonK i7 + 290(X)/780(Ti) azer jo valasztas is lehet, kulonosen hogy nem kell draga alaplap hozza, visszont nem lehet tuningolni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45121) ViZion válasza Lacielvtárs (#45117) üzenetére


ViZion
félisten

Az épített jónak tűnik, a hőleadót 360-ra cserélném, vagy majd venni kell mellé később, akkor tutira halk lesz. Házadba nem tudom mi fér, nem néztem. Ha eladó lesz a VGA, akkor írj rám, nem tudom mikor cserélek. Írhatsz most is egy árat, csak tájékozódni. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45122) Lacielvtárs válasza ViZion (#45121) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát a választott házikóba csak két ventis fér el...
a ház tetszik, nagyon, hangszigetelt, amennyire lehetséges :)
csak hát a hangja ami inkább érdekes lehet, de írtam a vizes topikba is, hátha valaki mondd okosságot...
a kari árát meg megebszéljük
de Mester, ha elég sok jó tanáccsal látsz el a végén még ajándékba is odaadom ;]
miklos meg kap egy tálca sört vagy amit kér a végén :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#45123) daneeeeee válasza MiklosSaS (#45118) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Ezen mondjuk már többször összekülönböztünk de az állítás így ebben a formában nem igaz.

(#45124) Maotun válasza MiklosSaS (#45118) üzenetére


Maotun
őstag

:R Üdv mester!
R9 290x lightning vga.-m van, fx 9590 4,7 ghz cpu társaságában. Igazad van nem hajtja ki 100%-ban még @5,1ghz.-n se :(
i7 4790k ra válltanék remélem az már birni fog vele??

(#45125) MrM94 válasza Maotun (#45124) üzenetére


MrM94
őstag

Koszonom Istenem,hogy vegre valaki belatja.
Az en peldamat hiaba magyaraztam senki nem hitte el,hatha a tiedet elfogjak :R :R

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#45126) djculture válasza Maotun (#45124) üzenetére


djculture
félisten

Nekem csak egy "kis " 4770k van de az is kihajt simán két 280x-et gondolom akkor a 290x meg se kottyan neki.
Amd mániás vagyok de azt mondom hogy az az fx egy szörnyű széria a herélt magjaival.
Újabban már ezt kukázták is érdekesen a ps4 xboxone-ban lévő amd chipek magjai már teljes értéküek. Meg is van a normális teljesítményük, ezt hozták át kezdetnek alsó kategóriába az am1-es platformra. Remélem a következő fx apu-k már ilyen normális jaguár szerű magokkal birnak majd, nem megosztott nyavajákkal.
Annyi előnye van ezeknek az fx-eknek hogy egyre olcsóbbak de a hozzá való lap meg sajnos nem olcsó, plusz a hűtés mert zabálnak is rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#45127) Maotun válasza daneeeeee (#45123) üzenetére


Maotun
őstag

BF4 1080p ultra és ígyhajcsaki:

[ Szerkesztve ]

(#45128) Picturemaker válasza Maotun (#45127) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Ez így nulla, egy CPU kihasználtságot is tegyél mellé.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#45129) daneeeeee válasza Maotun (#45127) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Jó, elhiszem nem vitatkozom! :R

(#45130) Maotun válasza Picturemaker (#45128) üzenetére


Maotun
őstag

60-80% a cpu kihasználtság.
daneeeeee én örülnék ha meggyőznél mert igen bosszant a dolog valamit nem jól értelmezek?

[ Szerkesztve ]

(#45131) =WiNTeR= válasza Maotun (#45130) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

>80% CPU használat az már tényleg necces, de ez az egész kihajcsa-nem hajcsa dolog teljesen alkalmazásfüggő. Pölö Skyrim örök CPU limit (mindegy mit pakolnak alá), BF4 meg kb a másik véglet.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#45132) daneeeeee válasza Maotun (#45130) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Tartja a 4,7GHz-et?
Manuálisan a biosban állítsd be 4,7GHz-re megfelelő fesz mellett és kapcsold ki az összes energia menedzselős funkciót illetve a turbót. Utána próbáld, hogy ugyan azt csinálja-e.
Mennyi Fps-ed van amúgy? Mántli be van kapcsolva?

(#45133) Picturemaker válasza Maotun (#45130) üzenetére


Picturemaker
őstag

Az szerintem nem rossz. Intelre váltással a minimum FPS szám fog leginkább növekedni (ez is játékfüggő). Azt kellene megnézned, hogy a minimumok hogyan alakulnak. Ha nem érzed néha "akadósnak" a játékot, akkor nem fogsz érezni váltás után sem változást.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#45134) MiklosSaS válasza Maotun (#45124) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, a 290X-hez szukseged van egy i7-re (2600K-tol folfele). A 4790K az tokeletes volna, de a 4770K/3770K sem rosz .

(#45123) daneeeeee: amit mar leirtam, elmondtam tobbszor 280X770 -es kartyaknal erosebbet nem tud kihajtani egy FX meg 5 GHz-en sem.

Szerintetek miert volt a bemutaton a 290X es 290 intel i7 3930K-val tesztelve az AMD standjan ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45135) Habugi válasza MiklosSaS (#45134) üzenetére


Habugi
addikt

(#45114) miklosss2012:

:R
"A Zisssstenek hűtője, maga Zeus készítette nekünk földi halandóknak.." :C

Ismerős? :D
Amúgy látom, nem csak én nem aludtam sokat.. ;)

Nem mondod, hogy AMD standon a csúcskártyáik i7-el voltak tesztelve?
Sírok! ;] :C

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45136) pipo112


pipo112
senior tag

hi all már most is elnézést kérek előre is mindenkitől aki esetleg sértőnek fogja venni

A F@.szom kivan ezzel a kihajcsa vagy sem !!! egy szó mint száz az fx egy 290x et nem fog kihajtani max a rétre legelni, akinek meg ilyen VGA-ra van pénze vegyen mellé való gyííí hetet ami biztos kihajcsa ozt örüljön neki hogy a min fps-e nem megy 60 alá hajrá !!!

amúgy meg mai gamékhoz a r9280x vs nv 770-780 is bőven elegendő még kb 2 évig

ez az én véleményem . lásd a konfigom és minden mai gamét simán bírok játszani akadás mentesen min high szinten

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#45137) Habugi válasza pipo112 (#45136) üzenetére


Habugi
addikt

+1

A probléma sarokköve az, hogy azok akik FX mellé nevezett kártyáknál erősebbet vettek, keresik az önigazolást állandóan, mint mindig, most is tisztelet a kivételnek. Nem szeretik azt olvasni, hogy így van, ami persze érthető és oké, csak (megpróbálni.. ;] ) cáfolni nem kéne.., mert akinek viszont van tapasztalata etéren és érezte már a "különbséget", az jogosan falnak fut ettől. Ekkor szokott indulni az agymenés, amit unsz. :K

Off.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45138) =WiNTeR= válasza pipo112 (#45136) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

"az fx egy 290x et nem fog kihajtani max a rétre legelni":
Mondjuk ez éppen nem igaz, legalábbis közel sem minden esetben. Watch Dogs 290X + 8350 79FPS, 290X + 4960X 82FPS (vagy Crysis3). Nagyon GPU igényes terepen alig van jelen vagy szinte teljesen eltűnik a különbség az 1000USD és a 200USD-s proci között. Ezt kéne belátni végre. A számok nem hazudnak :))

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#45139) daneeeeee válasza MiklosSaS (#45134) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Szerintem ez nem ilyen egyszerű!

Én korábban hajtottan fx-el 7970 GHz kártyát (a la 280X) most Titan van a gépembe és igenis látványos különbség van. Persze, hogy mi mennyire hajt ki az relatív. Egy majdnem 2X annyiba kerülő procitól nyilván elvárja az ember, hogy többet nyújtson. A helyzet ettől viszont még nem olyan drámai mit azt egyesek gondolják.

Nem rég csináltunk egy kis házi tesztet AMD vs Nvidia topicban. Ezek voltak a feltételek és ennek szellemében ilyen eredményeim születtek.
Itt látható daveoff kolléga eredménye. A feltételek ugyanazok, csak ő egy 4,6GHz-re tuningolt 3770k-val meg 1100MHz-en járó R9 290X-el (ami papíron pariban van egy azonos órajelű GTX Titan-nal) végezte el.
Másik példa itt hpeter10 kolléga lefuttatott eredménye 4770k@4,2GHz és 1110 MHz-es780Ti-vel. Be lehetne linkelni még párat a topicból.
A lényeg azonban ennyiből is látható, modern (8 szálat is megmozgatni képes) játékokban marginális különbségek vannak. És ez a tendencia nem áll meg itt BF4-tól Crysis 3-ig mindenhol jól hajt az FX, Titan mellett is.
Az Intel ettől persze még jobb ami főleg a kevés magot használó játékoknál jön ki de egyrészt ez a drágábbik processzor másrészt a Coh 2 nél elért cirka 50fps-em is bőven elég egy RTS-hez. Szóval jah az Intel jobban hajt, kérdés, hogy ebből származik-e olyan előny ami adott esetben „game changer” lehet.

A Coh2 különben fekete bárány az Intel procik sem hajtották ki a VGA-kat (minimum eredmények FX-nél I7-nél is ugyanazok). Ilyesmi játékokból sajnos van pár.

Mantle is az FX malmára hajtja a vizet, illetve ma már nem is kell egy játéknak AMD támogatottnak lenni ahhoz hogy jól használjon 8 magot, például a Watch Dogs elég jól megy FX-el is .
Az én megérzésem az, hogy ez az irány tendenciózusan folytatódni fog ahogy egyre jönnek majd a next gen játékok.

(#45140) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Majd ha kiforr a "mantle" meg lesz DirectX 12 akkor örökre feledésbe fog kerülni a "kihajcsa" szó.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45141) Habugi válasza =WiNTeR= (#45138) üzenetére


Habugi
addikt

Igen, így pontos a megfogalmazás, hogy nem minden esetben.
Azt azért elmondanám, hogy szerintem mondhatom tunningos 8320asom mellett is sokszor tapasztalom, nem hajta ki 100%-is a 280x-et. Tegnap Crysis 3-ban, Welcome in the Jungle map, ahol az őrtorony szigorítja az embert (ide járok oc-t/hőmérsékletet tesztelni :D), cpu 70-80% között, minden mag és ha nyitottabb részre néztem a GPU kihasználtság leesett 90-92%-ra, elfordultam valamerre ahol kevesebb számolni való van vagy lenéztem a földre és a GPU felcuppant egyből 99%-ra. Elnézést, ez egy 8magot kihasználó játék.

Elhiszem hogy ha i5/i7 lenne alatta, akkor nevezett részen, FHD maxon nem 50fps lenne, hanem 53 ha a GPU 99%-on tudna menni. Aláírom, hogy ez kit érdekel/nem éri meg kétszer annyiért a zíhét kategória, ezért is van FX-em. Viszont ne felejtsük el, magban mérve minél kevesebbet használ adott játék és/vagy még optimalizálatlan is, a fentebb taglalt jelenség csak erősödik, márpedig ezidáig a "8" magot rendesen kihasználó játékok száma minimális. A Mantleról nem beszélve, szép és jó, szeretjük mert pont ezt a jelenséget szünteti meg. Az RSI az SC-hez (Star Citizen) jelenleg is dolgozik a Crytech-el karöltve, hogy az SC alatt Mantle támogatással menjen a Cryengine.

Elég az FX az esetek nagy többségében és ahogy mondod is nem minden esetben mondható ki, hogy nem hajtja ki rendesen a nagyobb kártyákat. De! Amikor szóba kerül a téma, én nem írnám le senki helyében azt, hogy de igenis kihajtja, mert ez gerjeszti az amúgy totálisan értelmetlen és parttalan vitát.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45142) MiklosSaS válasza daneeeeee (#45139) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Egyenløre maradjunk 2014-ben ahol a sok szutyok játék alig képes 3-4 szálon rendesen fútni.
Nálam/nekem volt i5/i7 és FX 8350/6100 és amit leírok azt nem alaptalanul teszem hanem a saját tapasztalatomra hivatkozva.

Meg lehet kérdezni a macskát is, neki volt 8120 és most van 3770K-ja, annak idején pedig GTX 580-ja.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45143) daneeeeee válasza MiklosSaS (#45142) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Ok nyertetek, ki fogom próbálni az Intelt, most már nagyon érdekel mit tudnak azok a chip-ek. :))

" mert ez gerjeszti az amúgy totálisan értelmetlen és parttalan vitát." Egyetértek, befejeztem. :R

[ Szerkesztve ]

(#45144) pipo112 válasza MiklosSaS (#45140) üzenetére


pipo112
senior tag

+1 csak jönne már :DD

amúgy meg imádom a procimat tökéletes és gyors az én igényeimet tökéletesen kiszolgálja meg a 660ti-met is, max veszek majd 1 r9 280xet mellé karácsonyra :D azt dx12 és mantleval kihajcsa :D

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#45145) MiklosSaS válasza daneeeeee (#45143) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nézd ez nem háború, sajnos a reális tények. Hidd el nekem, én volnák a legboldogabb ha a szutyok intelnek odaverne rendesen az FX!

Béke!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45146) MrM94 válasza Habugi (#45141) üzenetére


MrM94
őstag

Ugyanigy jartam 8120+gtx 580al :)

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#45147) catalano


catalano
tag

Sziasztok!

Új vagyok még itt és bocsánat a hülye kérdésem miatt, de ez lehetséges? A szobába van vagy 27 fok...

Egy régi ilyennel hűtöm: [link]

[ Szerkesztve ]

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#45148) zzola


zzola
félisten

Üdv!
Tanácsot kérnék (ismét) !
Egy R9 280X VGA-t tervezek vásárolni és mellé a legolcsóbb variációt szeretném CPU/alaplap vonalon.
Egy FX6300 / Asus M5A97 EVO R2.0 páros képes erre?
Tuning nem gond-ha valaki segít beállítani a lapot, hűtésre egy gyári 2 ventis vízhűtés áll rendelkezésre, arra már nem szeretnék/tudok költeni!
Köszi! :R

(#45149) =WiNTeR= válasza catalano (#45147) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Adott hőfok alatt (~30°C kb) nem mér pontosan. Szobahőnél hidegebb fizikailag nem lehetséges léghűtőnél.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#45150) catalano válasza =WiNTeR= (#45149) üzenetére


catalano
tag

Furcsálltam, hogy léghűtéssel ilyen elérhető lenne... Köszönöm!

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.