Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45151) MrM94 válasza catalano (#45147) üzenetére


MrM94
őstag

Inkabb a kupak homersekletere figyelj,idle alatt nem realis.Load alatt majd beall rendesen.
Nem te vagy az elso nyugi aki felfigyel erre :D

(#45148) Zolar : Egy 8320as nem fer bele a keretbe?
Milyen hutod van pontosan?

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#45152) zzola válasza MrM94 (#45151) üzenetére


zzola
félisten

CoolerMaster Seidon 120XL a hűtés. Ennek kellene megbirkóznia a procival...

8320 is beleférne, de engem a legolcsóbb megoldás érdekel, ami hosszú távon biztonságosan üzemeltethető...:)

[ Szerkesztve ]

(#45153) Maotun válasza daneeeeee (#45132) üzenetére


Maotun
őstag

próbáltam fix 4,7 , 5,1 ghz-n is
energia takarék off melett.
de a grafikon hasonló volt, de az fps aligg esik 60 alá!!!
a játék fut szépen csak az a monitor kép zavar kicsit :U

(#45154) EnterR válasza zzola (#45148) üzenetére


EnterR
veterán

Nagyon jó processzor-alaplap páros. :K

PSN ID: marquuard

(#45155) ViZion válasza zzola (#45148) üzenetére


ViZion
félisten

Ahogy fentebb vitáztak rajta már, inkább 270x / 280 való max. hozzá. Ettől ha jóáras, akkor mehet a nagyobb VGA, majd cserélsz procit. Én hajlok a kompromisszumokra, egy monitor @ fHD a 270 x is szépen teljesít.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45156) zzola válasza ViZion (#45155) üzenetére


zzola
félisten

Értem. Egy R7970-em volt tavaly, hasonlót szeretnék csak akkor FX8350 volt, most az nem fér bele sajnos...

(#45157) MrM94 válasza zzola (#45156) üzenetére


MrM94
őstag

A 280x tulajdonkeppen egy 7970...En inkabb egy 8320ra szavaznek...Es +1et ViZion kollegara!
Alaplap rendben van,hutes rendben van.

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#45158) EnterR


EnterR
veterán

Az FSB állítással való tuningolás az ugyanaz, mintha a szorzókkal játszanék? Ha a matematikáját nézzük, akkor ugyanaz, mert ha növelem az oszcillátor frekvenciáját, akkor értelemszerűen visszaosztom a szorzóval, és ugyanott vagyok órajel ügyileg. Vagy erről máshogy vélekednek a hozzáértők?

PSN ID: marquuard

(#45159) ViZion válasza EnterR (#45158) üzenetére


ViZion
félisten

FSB-vel mindent állítasz. Tehát ha instabil lesz, akkor nem tudod egyszerűen kizárni, hogy mitől. Ezért egyszerűbb csak szorzót emelni, utána finomítani lehet FSB-vel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45160) EnterR válasza ViZion (#45159) üzenetére


EnterR
veterán

Oké, hogy állítok mindent, de ha alap 200MHz FSB-vel 20x szorzó van CPU-ra beállítva, akkor felrakom 400MHz FSB-re, és 10x szorzóra állítom a CPU-t. Így kérdezem a különbséget.

PSN ID: marquuard

(#45161) eldiablo válasza EnterR (#45160) üzenetére


eldiablo
addikt

Nyugodtan lehet játszani a Ref. clockal is. A te lapod jelzi, mi az ami elhasalt.
Vannak procik amik magas szorzónál bedobják a törölközőt így csak a ref órajel emelése amivellehet egy pontnál tovább húzni.

Mondjuk bizonyos pontnál az alaplap ami korlátoz. 400Mhz-es ref. azért nem annyira könnyű! Azt sem lehet emelni a végtelenségig.

[ Szerkesztve ]

(#45162) EnterR válasza eldiablo (#45161) üzenetére


EnterR
veterán

Tehát az FSB buherálás inkább extrém OC-ra jó? Így alapjáraton BIOS-ban max. 6,3GHz-ig lehet feltuningolni.

PSN ID: marquuard

(#45163) ViZion válasza EnterR (#45162) üzenetére


ViZion
félisten

...és mit járatnál annyin? Elmélet, OK... de akkor is. Próbálkozni mondjuk szabad.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45164) eldiablo válasza ViZion (#45163) üzenetére


eldiablo
addikt

Köszönjük! ;]

(#45165) EnterR válasza ViZion (#45163) üzenetére


EnterR
veterán

Semmit, csak ha már hallottam róla, gondoltam megérdeklődöm.

PSN ID: marquuard

(#45166) MrM94 válasza EnterR (#45160) üzenetére


MrM94
őstag

Egy bizonyos pont felett,nem megy mar csak a szorzo fel + pluszfesz kombo.
FSB sem megy a vegtelensegig mint ahogy feljebb irtak,volt itt valaki akinek FSB bol a 4ghz alacsony fesszel ment,mert szorzoval nemtudta stabilizalni.Ha mar szorzobol nem megy akkor tolhatod neki FSB bol :D

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#45167) eldiablo válasza MrM94 (#45166) üzenetére


eldiablo
addikt

Kiváló példája annak amit írsz:

(#45168) Habugi válasza eldiablo (#45167) üzenetére


Habugi
addikt

:Y :C

1.74V, tűzveszély, TŰZVESZÉLY!
Valaki hozzon egy poroltót azonnal! ;)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45169) MrM94 válasza eldiablo (#45167) üzenetére


MrM94
őstag

Zsír.Ezekszerint nem beszelek en olyan zoldsegeket.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#45170) ViZion válasza eldiablo (#45164) üzenetére


ViZion
félisten

Kicsit úgy írta, mintha az bagatell lenne. Nem az. Vagy melyik részét nem sikerült most feldolgozni? ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45171) eldiablo válasza Habugi (#45168) üzenetére


eldiablo
addikt

Tűzveszély a fenét!
Ez kutya f*sza! Szerinted hány V-al érték el a 8709Mhz-et? ;]

#45170 ViZion:
Köszönjük hogy megengeded, hogy próbálkozzon. Én erre értettem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#45172) MiklosSaS válasza eldiablo (#45171) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azt nem tudom de en mar oltem processzort 1.81 V-al, pedig kemeny huto volt rajta.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45173) ViZion válasza eldiablo (#45171) üzenetére


ViZion
félisten

...ezek szerint tényleg félreértetted, csak Te, más nem. Mondjuk valamiért nálad ez konstans, de akkor egyszerűen ignorálj, teljesen jó lesz úgy. Köszönöm.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45174) daneeeeee válasza Maotun (#45153) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Proci limit van, de ha így is alig esik 60 fps alá akkor a Te szempontodból édes mindegy, hiszen a monitorod max 60fps-t tud megjeleníteni másodpercenkét.
Teszem azt Intel-el 20fps-el többed lenne, de ez igazából nem számít hiszen már így is 60fps felett vagy. Az Fx hamarabb elfogy mint az Intel de sok esetben ez is bőven elég a 60 fps feletti játékhoz.

A titok nyitja az hogy GPU limites beállításokat kell alkalmazni. A fenti tesztek is így készültek. Ilyenkor már a GPU válik a szűk keresztmetszetté és mindegy lesz fx vagy intel van a gépedben.

A Te esetedben a resolution scale-t kell felhúzni 125%-ra (esetleg 150%-ra de azt már Mantle nélkül javaslom) és voi la 100% GPU kihasználtságod lesz miközben lényegesen nem fog csökkenni az fps.

(#45175) =WiNTeR= válasza daneeeeee (#45174) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Ugyanakkor csak azért növelni a GPU terhelést beállítások feljebbtornászásával, hogy csökkentsük a CPU limitet nem kifejezetten logikus döntés (16x gigabrutálsupersample AA és társai), mert csak lassabb lehet a sebesség, gyorsabb semiképp sem. :) Ideális esetben 90% mindkét komponens kihasználtsága (mármint limitek szempontjából).

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#45176) Habugi válasza eldiablo (#45171) üzenetére


Habugi
addikt

Tény, hogy nem 1.5-el, de kb. így hűtőtték: [link] ;] :C

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45177) daneeeeee válasza =WiNTeR= (#45175) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Ha bírja a videókártya miért ne? Őt az zavarta, hogy nem jár 100%-on a GPU. Nem azt mondtam, hogy emelje az egekbe az SSAA-t csak, hogy egy picit pöccintse feljebb.
A GPU kihasználtsága jelenleg olyan 70-100% között ingázik és így is simán van 60fps. A resolution scale (aka SSAA) feljebb tornászásával kihasználható a VGA-ban bent lévő tartalék, miközben szebb lesz a játék és szerintem a sebesség sem fog komolyabban csökkenni.
Maotun kolléga remélhetőleg kipróbálja és beszámol róla mire jutott.

[ Szerkesztve ]

(#45178) MrM94 válasza =WiNTeR= (#45175) üzenetére


MrM94
őstag

+1

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#45179) Maotun válasza daneeeeee (#45177) üzenetére


Maotun
őstag

Honap újból nekilátok fix 5,1 ghz mantle,dx melllett megnézem
Lehet msi AB-t kell frissiteni?
SSAA minden maxon a vga bírja :DD

[ Szerkesztve ]

(#45180) Habugi válasza Maotun (#45179) üzenetére


Habugi
addikt

Alkalom adtán, egy Vantage physics scoret tudnál nézni 5.1-en?
Semmi egyéb, csak a két prociteszt, hogy tudjam van miért küzdeni 5.1-et tekintve.

:R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45181) MiklosSaS válasza Maotun (#45179) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, majd dobjal egy Vantage-ot ha az idod engedi. Kosz :R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45182) Maotun válasza MiklosSaS (#45181) üzenetére


Maotun
őstag

Megpróbàlom!

(#45183) MiklosSaS válasza Maotun (#45182) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jo volna, mert ossze tudnam hasonlitani a 780 + 8350@4.7 GHz-es komboval. Mivel nalam 4.7 Ghz-en nem tudta kihajtani rendesen a 780-at, kivancsi vagyok mennyire birkozik meg a 290X-el ami joval erosebb. Visszont a CPU az 5.1 GHz-en jar, mar banom hogy annak idejen csak Linux-on hasznaltam 5.0 GHz-en es nem toltam valami win teszteket is.....

Kellene csinalni egy tablazatot mondjuk 8320/8350 processzorokal 4.6 GHz-re huzva es 280X/290/290X/780/780Ti kartyakal, ott meg lehetne nezni mennyire kepes kihajtani a VGA-t. Es le is lehetne zarni ezt az orokos "kihajcsa" vitat.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45184) Maotun válasza MiklosSaS (#45183) üzenetére


Maotun
őstag

Firestrike 9500 pötty volt mikor huztam , de masodszor mar kifagyott,majd szöszölök vele azt jövök az eredmènnyel

(#45185) MiklosSaS válasza Maotun (#45184) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nalam a Vantage a fontos, ha idod engedi akkor jo volna :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45186) Maotun válasza MiklosSaS (#45185) üzenetére


Maotun
őstag

alapon ez van:

(#45187) Maotun válasza MiklosSaS (#45185) üzenetére


Maotun
őstag

@5,1Ghz:

(#45188) Maotun


Maotun
őstag

:W :W :W :W :W :W :W

fix 5,1 ghz és nemhajcsaki :O :O :O :O

[ Szerkesztve ]

(#45189) daneeeeee válasza Maotun (#45188) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Vantage tesztre alapozni egy konfig erejét? Ez csak egy teszt semmilyen érdemi információ nem szerezhető belőle :(
Például ugyan ezen tesztek szerint a Haswell magos i5-ők gyengébbek az fx-nél, legalábbis a 4 mag miatt a Physics score kissebb. Na most aki játszik is a gépén az tudja hogy ez nem igaz.

PH!Toplista helyettesítsd be az eredményed. Nem is állnál olyan rossz helyen.

[ Szerkesztve ]

(#45190) Maotun válasza daneeeeee (#45189) üzenetére


Maotun
őstag

Vantagét ugy kérték a topik társak, engem a gpu usage 40-100% közötti ingadozása zavar, meg a minimum fps a bf4 alatt 34 re is leesik néha.

(#45191) daneeeeee válasza Maotun (#45190) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Az azért van mert Performance módban csináltad végig a tesztet és mivel a vantage ősrégi, mondanom sem kell a VGA-d kirázta a kisujjából.
Tehát igen, proci limited van, de ebben az esetben ez a szitu olyan mintha egy 8 éves játéktól várnád el hogy hajtsa ki a VGA-dat miközben már így is bő 150-200 fps-ed van.

Egy I7-el "jobban" menne a 290X-ed legalábbis több lenne a Vantage pontod de mondok jobbat a 6 magos Sandy/Ivy bridge alapú i7-ekkel meg még több pontot kapnál.
Akkor a teszt szerint ez utóbbiak a legalkalmasabbak játékra? Ugye, hogy nem. Ezért nem jó ez a teszt ennek eldöntésére.

Az első gondolatra vissza kanyarodva a lényeg, hogy legyen 60 fps-ed. Ha ez megvan tök mindegy hogy Intel vagy AMD.
A probléma akkor kezdődik amikor nincs 60 fps-ed és proci limit van (például az én tesztemben a CoH2-nél).

(#45192) ViZion válasza daneeeeee (#45191) üzenetére


ViZion
félisten

"a lényeg, hogy legyen 60 fps-ed. Ha ez megvan tök mindegy hogy Intel vagy AMD."
Ennyi. Ha nem laggol, jó a látvány és a game is, akkor pont lesz*rom, h 60 vagy 160 fps...
Nálam olyan 40 körül van a "limit", alatta zavaró, játszhatatlan.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45193) MiklosSaS válasza Maotun (#45188) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kosz a tesztet, tudtam hogy kb ilyenek lesznek az eredmenyek.

Kis ismerteto a videokartyakrol: 280X<780<290<Titan<290X<780Ti . Tehat a 290X erosebb a 780-nal.

(#45189) daneeeeee , (#45191) daneeeeee : A vantage teszt nagyon jo alapnak mivel nagyon jol megfigyelheto a processzor es a VGA skalazodasa, ott latszik a tuning hatasa is.
Akkor ertelmezzuk egyutt a kollega eredmenyeit.

- az elso kepen amit linkelt ugyebar a 290X 35.958 pontot kapot a tesztben. Ez szornyuu !!! Mivel az en 780Ti-m ami 2-3 %-al erosebb a 290X-tol kap pontot eleg rendesen. Pontosabban 55.005 -pontot, es ne vegyuk figyelembe a tobbit, csak a "graphics score" -t, mivel az kizarolag csak a videokaryarol szol !

- a masik foton latszik hogy amikor az FX 5.1-re volt tolva akkor a kartya pontszam is nagyobb. Miert is ? Mivel nalam CPU alapon is annyi pontot kapok a kartyara mint amikor 4.3-4.4 GHz-en jar.
Megmondom a valaszt, termeszetesen jobb volt a VGA kihasznaltsag. @Maotun-nak sajnos alap FX-el gyengebben teljesit a 290X mint nalam annak idejen a 780-as 3770K-val. De meg az 5.1 GHz-es FX-el sem eri el egy 780-as teljesitmenyet, visszont a 290X az durvan 15 %-al erosebb.

Itt vannak peldaul az en eredmenyeim annak idejen :

FX- 8350@4.6 GHz + GTX 780 + ASUS Crosshair V Formula-z

i7-3770K alapon ! (3.5 GHz, turbo OFF) + GTX 780 + Asus Maximus V Formula

Jol lathato hogy a 3.5 GHz-en jaro 3770K az pariban van (a pontszamok alapjan) a 4.6 GHz-en jaro FX-el. De valahogy megis az i7 az erosebb, es itt latszik a VGA pontszamokon.42049 vs 34.906

FX-8350@4.7 GHz + HD 7970 GHz Edition

- a fenti linken peldaul nagyon jol latszik hogy a 4.7 GHz-es FX es a 7970-es Radeon mennyi pontszamot kap. Tehat szinte egy szinten van a GTX 780 a Radeon HD 7970-el.

Ebbol az latszik hogy az FX (8350) nem kepes nagyobb kartyakat kihajtani mint 680/770/290/290X...pont !

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45194) daneeeeee válasza MiklosSaS (#45193) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

"Ebbol az latszik hogy az FX (8350) nem kepes nagyobb kartyakat kihajtani mint 680/770/290/290X...pont !"

Pontosítsunk. Ez az állítás a Vantage-re igaz és Performance módban. Nagy csúsztatásnak érzem ezt az eredményt kiterjeszteni a proci játékokban nyújtott teljesítményére, már csak azért is mert ez a teszt már vagy 7-8 éves?
Játékokban nézzük mit tud a Te géped az Övé ellen.

(#45195) MiklosSaS válasza daneeeeee (#45194) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jaajjj, komolyan mar meguntam ezt ragni. Rendben van, elfogadom a kihivast ! legyen, itt vannak a jatekok:

- BF3
- bf4
- Crysis 3
- COD Ghost
- COD BO II
- Skyrim
- WD
- AC IV
- T.c. Ghost Recon
- Sniper Elite V2
- Sniper GW 2

Fogadok veled ha vegig jatszod ezeket a jatekokat 290X+8350 es 290X+3770K komboval, erezhetu lesz a kulonbseg.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45196) MiklosSaS válasza daneeeeee (#45194) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Toljal te is egy Vantage tesztet. Kivancsi vagyok hogy teljesit az FX a Titanal.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45197) MiklosSaS válasza MiklosSaS (#45193) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ezt elirtam,

Ebbol az latszik hogy az FX (8350) nem kepes nagyobb kartyakat kihajtani mint 680/770/290/290X...pont !

ez a helyes:

Ebbol az latszik hogy az FX (8350) nem kepes nagyobb kartyakat kihajtani mint 680/770/280/280X...pont !

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45198) stratova válasza MiklosSaS (#45197) üzenetére


stratova
veterán

:K ezzel sajnos nincs mit tenni. Viszont FX belőhető moderált fogyasztással magasabb turbó órajellel (mint amit 4 modullal még le lehet hűteni egy nem túl drága hűtővel, vagy amit még egy közepes lap is elvisel). Egyes régebbi játékok tán még jobban is értékelik, mint egy 4 modulos masszív OC-t.

[ Szerkesztve ]

(#45199) MrM94 válasza daneeeeee (#45194) üzenetére


MrM94
őstag

Eloszor is..
Volt FX 8120am+ egy GTX 580 parosom anno meg amikor friss volt az FX..
Crysis3ban tudtam VGA limitet produkalni,viszont CPU limitet is.Ott kezdodott az egesz hogy 100fps korul szerettem jatszani multiban mert igy nem ereztem meg az fps kilengeseket ezrt jatszottam medium/low-on..
Rangatott a jatek,mikor tobben voltunk a szerveren akkor neha meg meg akadt meg ilyenek..Mindig mikor jatszom monitorozom a kartyakihasznaltsagot hofokokat stb stb.
S eszrevettem hogy medium/lowon mar egyszeruen sosem latok 98% kartyakihasznaltsagot csak hogyha az egrenezek..arrol nem beszelve hogy mikor a nagy csata volt akkor a ugy beesett neha az fps em,hogy azthittem megorulok...
Ezekutan lett egy 3770k-m s egyszeruen alapon mintha kicsereltek volna a videokartyamat egesz vegig 98%ban jart a kartya.+FPS tobbeltrol ne is beszeljunk,tudtam jatszani medium/highon ugynazokkal az fps ertekekkel es nem esett be az fps.Es hihetetlenul vajsiman ment a jatek,nem rangatott mar...
Ezt sajnos csak akkor tudom demonstralni hogyha megfogsz egy videokartyat elkezdessz jatszani vele egy full amd konfigon es elkezdessz jatszani vele egy mittomen i5 i7 konfigon.Es eszreveszed a kulonbseget..
Meg ottvannak a netes tesztek,ugye ott az atlagot merik de ha 1 masodpercre beesik 20 30 korulire akkorr ott max 1 fps el lesz kevesebb az atlag amit ugye mindenki elhanyagol! S persze te amikro latod a tesztet annyit latsz h menjel mar 5 fps kulombseg van az intel meg az AMD kozott.Viszont Frametime nincs feltuntetve,Lehet bennevan a minimum es a maximum,de akkor se mindegy hogy ott kap el az FPS drop ahol kene az FPS vagy csak siman mikor az egrenezel amd vel van 120 fps ed intellel meg 121..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#45200) MiklosSaS válasza stratova (#45198) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, ez igaz. Ne ertsetek felre, nem lajarato hadjaratot muvelek az FX ellen, csak szeretnem ha mindenki tisztan latna a dolgokat. Ennyi !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.