Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45351) ViZion válasza rudii (#45350) üzenetére


ViZion
félisten

Részemről Asus M5A99 FX Pro R2.0 a minimum ehhez, de ide indokolt lehet már ennél komolyabb is... Sabertooth vagy Crosshair :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45352) Garsza


Garsza
veterán

Helló!
Olyan gondom van az aláírásomban lévő configgal hogy a P stats lépcsők nem működnek. Vagy minimum frekin megy a proci vagy maximum. Ennek mi lehet az oka? A turbo core ki van kapcsolva a proci húzva van 4,4GHz az energia gazdálkodások be vannak kapcsolva csak a power management van kikapcsolva.

(#45353) benikeee válasza ViZion (#45349) üzenetére


benikeee
tag

Cpu mag: 1,308 V , 4.0Ghz , többi alapon van kb.
Ennyire rosszul pasztáznék? :D

10 perce megy a prime és 65 fok ismét...

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#45354) ViZion válasza benikeee (#45353) üzenetére


ViZion
félisten

Annyi fesz sok 4 GHz-nek, vidd lejjebb, ha lehet. Házadban nem reked meg a meleg? Hátulra kellene venti, ami kiviszi a meleget, oldalon ne legyen, inkább elől, lehet az segít. Meg kellene lesni a frekit is, idle visszamegy?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45355) benikeee válasza ViZion (#45354) üzenetére


benikeee
tag

ma vettem Corsair Carbide 200R házat minden kábel szépen el van hátra vezetve és elég jól szellőzik.

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#45356) vakond5 válasza Garsza (#45352) üzenetére


vakond5
őstag

HPC módot kapcsold ki.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#45357) watador600 válasza hackeeeee (#45335) üzenetére


watador600
senior tag

Az hogy jött össze? Nekem 4,4 GHZ-n 40-41 között van...

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#45358) EnterR válasza watador600 (#45357) üzenetére


EnterR
veterán

Szerintem kevés feszültséget adsz neki.

PSN ID: marquuard

(#45359) BlackPriest válasza watador600 (#45357) üzenetére


BlackPriest
őstag

prime alatt?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#45360) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nos, gyors riport.

Összességében, elég érdekesen működik az 990FXA-UD5 rev3-on az UEFI bios.. Kezdve azzal, hogy fel kell tenni a beta bios-t, hogy legyen APM, mert különben nincs (ezzel a biossal támogatja a 9xxx szériát).

Utána ez a macera a turbocore körül, ez valami szörnyű. Ha nem szeretnéd, hogy minden reboot-kor, és bekapcsoláskor 3mp-re kikapcsoljon a gép, akkor bekapcsolva kell hagyni a turbocore-t... A vége az lett, hogy így hagytuk, csak belőttük a szorzóját annyira, mint amennyire belőttük alapból, vagyis 22* szorzót adtunk meg a 4400-hoz, és 22-es szorzót adtunk a turbocore-nak, így jó lett... Nem nagyon értem, hogy miért csinálja a lap ezt, de mindegy.. Úgy néz ki végre összeállt a kolléga cucca.

Kicsit megszívatott minket az 1866-os Dominator is, de azt is összehoztuk. :)

@watador600: Piledriver patch rajta van az IBT-n. Mondjuk stabilnak tűnt, de utolsó körben csak eldobta.. Mondtam a kollégának, prime-olja meg, ha ott jó lesz, akkor jó lesz. Nálam is érdekesen megy a patch-el az IBT.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#45361) EnterR válasza hackeeeee (#45360) üzenetére


EnterR
veterán

TurboCore-hoz miért kell az APM? Tehát kijelenthetjük, hogy TurboCore nélkül az UD5 kétszer indul tuning esetén, mert UD3-ról nem olvastam ilyet.

Amúgy azt mi okozza, hogy ha csak CnQ van bekapcsolva, akkor maximum frekvencián megy a CPU? Egyszer kikapcsoltam a CnQ-t, azóta hiába kapcsolom vissza, nem veszi vissza az órajelet.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#45362) hackeeeee válasza EnterR (#45361) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem is az, hogy kell, és nem jelenthetjük ki, mert Nekem is UD5 van, rev 1.1 van, és az nem csinálja ezt.

A rev3. azt csinálja, hogyha kikapcsolod a turbocore-t, akkor mindig kétszer indul, bármilyen indítást csinálsz.. Ha egy rendszer újraindítást, akkor is.

Nem ahhoz kell, hanem a B-s bios-ban nincs benne az APM, ergo nem tudod kikapcsolni, csak a beta bios-ban.

Ugye az UD5 rev3-mal az UD3 rev4 van 1 "időben", ha jól tudom, mivel az UD5-ből és UD7-ből nincs rev4.

Véleményem szubjektív...

(#45363) Crondore válasza hackeeeee (#45362) üzenetére


Crondore
tag

Nekem is ilyen lapom van, ha az APM-et kikapcsolod a turbocore nem jatszik úgy sem, de ha kikapcsolod a turbocoret jön a bootolasbeli problema, tehat a jó metodus APM ki turbocore be és minden ok aturbo funkció nem fog így sem működni, de a bootolási folyamat rendben lesz. Nalam 4.7 en megy igy stabilan a 8350. Monitorozással is ellenőritem a dolgot. UD5 rev 3 -as utolsó biosszal.

[ Szerkesztve ]

(#45364) hackeeeee válasza Crondore (#45363) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy, ha az apm off onnantól amúgy sincs turbocore? Ezt nem tudtam, sorry. :B Ezért is pakoltuk egyformára a TC és a "normál" szorzót.

LLC-t használsz? Ha igen, milyen értéken? Mi UltraHigh-ra tettük. De elég érdekes a sorrend, mivel a medium az utolsó, ha jól emlékszem.

Véleményem szubjektív...

(#45365) KIRA\/NOVA válasza hackeeeee (#45362) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

nekem is pont ilyen lapom van újra indulásokkal ha a turbót kikapcsolom és nem húzom a cpu-t akkor érdekes nem csinálja de ha dobok rá 100MHz-et akkor már igen (8320@3.6G) de nekem egyenlőre a 1.4G is bőven elég.

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#45366) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag

Köszönet nektek végre már nekem is össze jött leállás nélkül, egyből minden eldobtam reboot bios cpu 4.1G NB 2,4G @ 3.5G NB 2,2G FX8320 semmi extrém csak ez a kettő :DDD
Az NB huzására azért van szükség mert valamilyen csoda folytán egy két dologban huzza magával az fpu-t is és így egykét feladatban látványosan gyorssabb a 8350es-nél az Aida64 4.28 alapján. :R

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#45367) St0keR válasza benikeee (#45342) üzenetére


St0keR
tag

figy kapcsold be az alaplapodon a proci ventiszabályzást hogy kicsit jobban menyen, nekem ez megoldotta a bajt, mert nekem 8350 em van 4ghz en

Alaplap:ASUS M5A97 EVO R2.0 Processzor:FX 8350+Cooler Master Hyper 212 EVO Memória:Kingston HyperX 2x4Gb SSD: Samsung 840EVO 120Gb Vinyó:WD Blue 1TB Táp:Cooler Master GX 550W Gépház: Cooler Master k380 Monitor:BenQ GW2255+GW2265 Headset:Genius Cavimanus 7.1

(#45368) Maotun válasza Yllgrim (#45320) üzenetére


Maotun
őstag

üdv!
Hála nked stabil az 5,1 ghz :R
A hőfokok jók bele férne az 5,3 ghz is ,
vantage graf teszt lefut de cpu tesztnèl már kifagy.
1,475v -ot emelhetem 1,5 ig?

(#45369) lovas001


lovas001
aktív tag

:Y 5,3 ghz no az már igen az a kis kocka nálad nem semmi darab :C

(az alapból magas órajeles fx-ek nem szokták szeretni nagyon az oc-t)

[ Szerkesztve ]

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#45370) hackeeeee válasza KIRA\/NOVA (#45365) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ahogy mondod. Kicsit bosszantó is ez. No mindegy, sikerült megoldani így, jelenleg. Adtam volna még a procinak, de idő szűkében megálltunk 4,4-en, de még ott sem lett 100%-ban letesztelve.

Én is agyalok rajta, hogy 4,5 fölé kéne menni a 8320-szal, de ha az IBT szerinti feszigényt nézem, akkor tuti, hogy karcolni kellene az 1,5V-t, annak meg nem látom túl sok értelmét. Igaz, nincs nagy különbség az 1,45 és az 1,5 között, de akkor sem kell.

Véleményem szubjektív...

(#45371) MiklosSaS válasza Maotun (#45368) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha kifagy a Vantege CPU tesztnel (a kicsi szines repulogepeknel) akkor sajnos nem stabil a tuning. :(

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45372) Maotun válasza MiklosSaS (#45371) üzenetére


Maotun
őstag

5,1 ghz.-nél még vigan cikáznak a repcsik, :)
de 5,3-nál lefagy :(
most 1,4750 v a v core próbálok kicsit még rátenni 1,5 ig gondolom nem lehet baj, a hőmérséklet 5,1 nél prime melett 65c kupak , 46 magok hűtésbe még van tartalék

[ Szerkesztve ]

(#45373) Yllgrim válasza Maotun (#45368) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ja, jo kis proci, nalam is ilyen gondok vannak, igaz egyelore 1.52-re emeltem, megprobalom majd kevesebbel, most majd megjon a 2 uj paszta, merek a 4 pasztammal eredmenyeket, a legjobb marad, aztan elkezdem a 10k Firestrike-ot :)

Valakinek van tapasztalata ROG vs Sabertooth lapokkal kapcsolatban? OC eredmenyek, tuningolhatosag...
Lassan sikerul beleragnom a baratnom fulebe h szukseges a 3 honapos alaplap csereje, memoriaval egyutt termeszetesen :D

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#45374) MiklosSaS válasza Maotun (#45372) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jaaahh, mehet az siman 1.5-ig. Nalam 1.515 V-on ment csak az 5 - 5.1 GHz....ugyhogy siman mehet.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45375) eldiablo válasza Yllgrim (#45373) üzenetére


eldiablo
addikt

M5A99FX PRO-rol váltottam Sabertoothra. Alacsonyabb fesszel megy a procim és tovább húzható. Csodát nem kell várni, de van difi.

(#45376) ViZion


ViZion
félisten

Olvasva a fentieket, csak annyit tennék hozzá: AMD Te idióta, lusta barom, tee, teeee... :W

Hogy a bánatos p!csába lehetett ennyire elb*ni az FX szériát? Szépen mennek ezek, de auto beállításon ennyivel sz@rabb, az hihetetlen. Miondenki (normális cuccokkal persze) pikk-pakk +500-1200 GHz-t ad tuningban, minimális fesz emeléssel. Miért nem ez a gyári? Ekkora szórás volt a procik között? Akkor a sz@rok lettek volna csak kisebb órajellel, a többit meg adhatták volna megcibálva kicsit. Nálam is gond nélkül pöntyög 4,7 GHz-n a "kis" 6300-as. Mi lett volna vajon, ha nem 3,5, hanem 4 GHz stock sebességgel jöttek volna? Lehet most nem kellene APU-ba kapaszkodni és csodás teljesítményeket ViZionálni -speckó driverekkel? Aki ezt az FX-et így kiadta, annak a kezére lépnék, hogy életében ne üljön géphez többet. :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45377) MiklosSaS válasza ViZion (#45376) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Emlekszel a masodik generacios FX (8150/8120/6100/4100) milyen orajelekkel jottek ki ? Volt olyan 6100-as ami meg a 3.8-3.9 GHz-et sem birta.
Most mar valamennyire ki van forrva a gyartas, csakhat mar jol elasta magat az FX.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45378) MrM94 válasza MiklosSaS (#45377) üzenetére


MrM94
őstag

Elasta magat a buldózer. :O

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#45379) Maotun válasza Yllgrim (#45373) üzenetére


Maotun
őstag

NB feszt emeltél ha igen mennyit?

(#45380) hackeeeee válasza ViZion (#45376) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Auto beállítások..

Az UD5 rev 3.0-ban a 8350 auto-n 1,2-1,25V-t kapott.. :Y

Véleményem szubjektív...

(#45381) MrM94 válasza hackeeeee (#45380) üzenetére


MrM94
őstag

Osztazsokvagykeves?
FXet auto bealitasokkal? :DDD Na ne na :D

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#45382) Habugi válasza hackeeeee (#45380) üzenetére


Habugi
addikt

Nem olyan sok az, az UD-3 rev 1.0-ban auton 1.2V-ot kap a CPU-NB.
Ezzel zokszó nélkül bírja is a 2400at. Adtam már neki 1.3V-ot is (pár külföldi oldal szerint egybehangzóan 1.35V-öt még simaügy), hogy működésre bírjam 2600on de látszólag nem elég neki vagy valami egyebet nem tudok, mert IBT alatt még megborult.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45383) hackeeeee válasza MrM94 (#45381) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megoldottuk, amit nem akartunk bántani, áttettük normal-ra. :D

Nagyjából semmit sem volt hajlandó csinálni auto feszekkel.

De ugye, ez is csak uefi alatt opciós, awardbios-ban alapból csak + feszt lehet adni, vagy auto.

Itt is adtunk az NB-nek bios szerint 1,130-at, Nekem +1 lépcsőt kap ami 0,025V ha jól emlékszem. A 2,4hez kell még 1 lépcső, ha jól emlékszem, de a nagy meleg miatt visszavettem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#45384) Habugi válasza hackeeeee (#45383) üzenetére


Habugi
addikt

Nem dobja ám meg nagyon a CPU hőmérsékletet.., semmi extra.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45385) hackeeeee válasza Habugi (#45384) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ahogy meglöktem az NB órajelet fesszel egybekötve, azért melegebb volt a vas... Mert ot azért megugrik a fogyasztás is, egy kicsit.

De lehet, hogy adok neki megint, meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#45386) Habugi válasza hackeeeee (#45385) üzenetére


Habugi
addikt

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy sokat nem tudtam tesztelni 1.3V-al, mert az IBT 5-6kör után megborult 2600on, de azalatt a cirka 5perc alatt nem tapasztaltam említésre méltó többlet hőmérsékletet.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45387) pipo112


pipo112
senior tag

üdv mindenkinek
az mért van hogy ventage teszt alatt a cpu tesztnél nekem szaggat a kép az elsőnél még annyira nem de a másodiknál rendesen akad mi lehet a bibi ?

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#45388) Habugi válasza pipo112 (#45387) üzenetére


Habugi
addikt

;]

Csak a procid dolgozik, mivel cpu teszt és jó eséllyel van kb 2fps-ed..!

Nincs bibi :N, maximum akkor ha nem megy végig.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45389) MiklosSaS válasza pipo112 (#45387) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Általában mindenkinél akad néha.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45390) pipo112 válasza Habugi (#45388) üzenetére


pipo112
senior tag

ok köszi !
@Sass neked is köszi!

azt hittem valami sz@r van a géppel

végig menni végig megy :R :R

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#45391) MiklosSaS válasza pipo112 (#45390) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az a lényeg hogy végigmegy, akadni akad nálam is rendesen a 4930K-val 4.5 GHz-en.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45392) pipo112


pipo112
senior tag

még lenne egy kérdésem a cpu nb voltage az nálam auto-n van biosba néztem 1.10et kap azon esetleg emeljek vagy azt ne piszkáljam

értem ez alatt ha dobnék rá + feszt akkor gyorsulna-e a proci vagy nincs jelentősége ?

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#45393) MiklosSaS válasza pipo112 (#45392) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem nagy jelentosege nem nagyon van. Ha stabil akkor ne piszkald !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45394) pipo112 válasza MiklosSaS (#45393) üzenetére


pipo112
senior tag

ok akkor hagyom :R

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#45395) KIRA\/NOVA válasza hackeeeee (#45380) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

8320 4.1 @ 2.4NB 1,18-1.2V izé.

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#45396) benikeee válasza St0keR (#45367) üzenetére


benikeee
tag

Már vagy 5x újrapasztáztam lejjebb vettem a feszt és még mindig 65fok és az fölé megy a hőmérséklet, ezt nem hiszem el! :S

Valaki adhatna valami jó ötletet hogy mit baszok el...

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#45397) MiklosSaS válasza benikeee (#45396) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Le tudod fotozni hogy hogyan all a huto talpa a processzoron, meg egy foto a huto talparol ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45398) hackeeeee válasza KIRA\/NOVA (#45395) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én az NB-nek nem nagyon terveznék 1,2V környékét adni, tudom bírná, de ha nem muszáj. :N

De ettől függetlenül nekimegyek még egyszer, szerintem..

A kérdés, itt mennyire számít a magasabb NB órajel?

Véleményem szubjektív...

(#45399) benikeee válasza MiklosSaS (#45397) üzenetére


benikeee
tag

Sajnos most nem tudok.
Amúgy ami volt az alaplap hátulján fém keret amihez a gyári hűtő foglalatának a csavarjai voltak fogatva, én azt leszedtem és úgy rögzítettem a mostani Thermalright hűtőt, az baj?

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#45400) MiklosSaS válasza benikeee (#45399) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, de az nem femkeret hanem muanyag.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.