Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45701) EnterR


EnterR
veterán

Kipróbáltam az FSB buherát. (260MHz)

-CPU: 4560MHz
-NB: 2400MHz
-HT: 2160MHz
-RAM: 1599MHz 8-9-8-22

Minden tök faca, de az a problémám, hogy az IBT nem hajlandó számolni... Pörög a proci ezerrel, de nem ír egy kört se az IBT. High-on nézem, 44mp alatt kéne végeznie, de semmi. Kirpóbáltam Custom-ba 128MB-tal, ami 22-30mp alatt végez a pár tized mp helyett. Mi lehet ennek az oka?

NB 1.1750V, ez kevés volna? Össze-vissza mér, van hogy 10mp, van hogy 30mp a mérési idő.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#45702) EnterR válasza EnterR (#45701) üzenetére


EnterR
veterán

Felraktam 1.2V-ra a CPU/NB-t, megnézem változott-e valami.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#45703) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

Kicsit lejjebb vettem a cpuv-t. 1.3925V->1.375V
Most így fest a dolog:
fsb: 200
cpu: 4500
nb/ht: 2400/2400
mem: 1600 8-9-8-24 (1.65V gagyi a ram)

A fesz csökkentéssel nyerem 4-5 socket fokot és 6-7 core fokot.

ibt: 68.86GF átlag
cinebench r15: multi: 536 // single: 107
vantage extreme: cpu 1 test: 2567.87 // cpu 2 test: 23.44 // cpu score: 18316

max hőfok: socket: 63 // core 60,6

képek:
cinebench r15
vantage
ibt

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#45704) EnterR


EnterR
veterán

Felvázolom a történteket:

-Régebben kikapcsoltam a CnQ-t, majd visszakapcsoltam, és azóta nem veszi vissza az órajelet.
-Ma szórakoztam az FSB-vel, IBT nem mért sebességet, és hamis eredmények jöttek vissza. Visszaraktam az előzetesen mentett tuningbeállításaimat, de az IBT továbbra sem működik.

CMOS clear segíthet rajta? Ha jól tudom, akkor a CLRCMOS1-ből kiveszem a jumpert (erededetileg 1_2-ben van), és átrakom 2_3-ba, jól mondom?

PSN ID: marquuard

(#45705) Omli85


Omli85
őstag

Volt itt valaki akinek szintén Fatal1ty Killer deszkája van valamint throttling problémája. Javaslatom hűtse egy plusz ventivel az NB-t mert még alap órajelen is olyan meleg, hogy lekapja a bőrkét az ember ujjáról egy pillanat alatt...nekem ventivel fújatva is 45 fok környékén van a borda hőmérséklete ami elég nonszensz...
Konkrétan nem vágom, hogy ezt hogy lehetett így kiadni mint "prémium" termék... No mindegy nincs egyelőre mit tennem ha nagyon felhúz a deszka akkor max eladom a csába és veszek valami mást még az a szerencse, hogy igen jó áron jutottam ehhez a deszkához. És az is igaz, hogy eddig feszben mindig az előző deszka értékei alatt mozgok. Csak hát elég keserű a szőlő meg kell mondjam szóval az tuti ziher hogy ez volt az utolsó Asrock deszkám :)
LLC nincs egyik biosban sem helyette van a CPU Voltage Offset....

Bocsi a kis kirohanásért csak alig van időm foglalkozni meló mellet a géppel és az elmúlt napokban csak szívat mióta az új deszka van szal kicsit kezdem elveszíteni a türelmemet :D....

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#45706) Omli85 válasza EnterR (#45704) üzenetére


Omli85
őstag

Igen jól írtad a resetet kicsit hagyd rajta pár másodpercig aztán vissza.

sry dupla post :S

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#45707) Habugi válasza hackeeeee (#45699) üzenetére


Habugi
addikt

Mindenkinek más a komfortzónája, de az 52-53fokos cpu IBT mellett azt jelenti, hogy játékban megse közelíti az 50et, ami hangzásra tök jó csak nem tudom van-e értelme az ilyen mértékű óvatosságnak. Persze nem vagyunk egyformák, ha neked ez beválik akkor úgy jó ahogy van. ;)

(#45700) pipo112:

Hajrá!

(#45701) EnterR:

Kipróbáltad azokkal az FSB értékekkel, amikkel a 4.4/4.6-os tesztet csináltam?
Cmos reset előtt megnézném a helyedben, igaz én azt eltünésben levő jumper okán mindig egy csavarhúzó hegyével végzem el ha szükséges.. :DDD

(#45703) szivacs1987:

A tesztek jellegét tekintve teljesen vállalható hőmérsékleten megy most, játékban jóval kevesebb lesz és az eredmények is rendben vannak szerintem.

(#45704) EnterR:

230-240 közötti FSB-vel is nézd meg, IBT mellett homály számomra mit takar a hamis érték, úgy érzem ma is tanítotok újat. Cmos reset: igen úgy, átrakod, majd vissza 1_2be. Ne csak a gépet kapcsold ki, a tápot is nyomd ki előtte.

Szerk.:

(#45708) EnterR:

Jah, így már tiszta.. :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45708) EnterR válasza Habugi (#45707) üzenetére


EnterR
veterán

Na megvolt a CMOS clear, helyreállt a lelki béke. A hamis érték alatt azt értem, hogy IBT High 1 kör lefutott kb. 8-10 perc alatt, és 25GFLOPS.

PSN ID: marquuard

(#45709) BlackPriest válasza EnterR (#45708) üzenetére


BlackPriest
őstag

ibt amúgy is fura, ugyanaz a gép, ugyanaz a beállítás, ugyanazok a programok futnak és 5gflops különbséggel számol. most vagy kerreg valamit a víruskergetőm, vagy a program nem mér pontosan

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#45710) EnterR válasza BlackPriest (#45709) üzenetére


EnterR
veterán

Nekem torrentezésnél borul meg a fix mérés. 67 GFLOPS-ot mér az IBT, de ha megy valami torrent, akkor 61-et.

PSN ID: marquuard

(#45711) ViZion


ViZion
félisten

Nah, elkapott engem is a tuning hév innen... :DDD bevallom, hogy még a 970-es deszka beállításait használtam jórészt, mert nem volt se kedv, se idő tesztelni. 4,7 GHz @1,44 V elég jónak tűnt, igaz IBT-nél eldobta pár kör után, de IRL stabil volt (Photoshop, Corel, video render, BF3, Dead Island, etc...) szal. nem izgatott a dolog. Most volt egy kis időm és mivel hamarosan új radi kerül a gépbe, a további tuning úgyis elkerülhetetlen lesz ;] ideje volt leporolni a tudásom (jó rég nem kellett bemásznom biosba...)

Eredményekhez annyit, hogy mind csak szorzó, alapvetően az van, amit Asus tuningnál leírtam. Csak high 5 kör, mert kicsi a radim, melegszik.
Első körben, amiről tudtam, h atom stabil:
CPU: 4,6 GHz @ 1,440 V
RAM: 9-9-9-25-40
CPU/NB / HT link: 2400/2400
CPU/NB 1,25 V
GFlops: 69,9 - 70,36

Ahogy írtam, 970 lapnál 2200/2200 CPU/NB és HT link volt csak stabil, ezzel 2400/2400 felett ledobta a láncot. Az oka: CPU/NB feszt levettem 1,25 V-re, ami kevés volt. Érdekes, hogy 2400 CPU/NB az auto-n kapott 1,4 V-vel sem ment feljebb, viszont a HT-link IGEN! 2400/2600 (FX stock értéke) indult és ment símán. Fura. :U

CPU: 4,6 GHz @ 1,440 V
RAM: 9-9-9-25-40
CPU/NB / HT link: 2400/2600
CPU/NB 1,4 V
GFlops: 70,13 - 70,62
WTF...

Akkor mégiscsak legyen már stabil az a nyomorult 4,7 GHz, feszben ennyi elég, adjunk neki egy esélyt:
CPU: 4,7 GHz @ 1,440 V
RAM: 9-9-9-25-40
CPU/NB / HT link: 2400/2600
CPU/NB 1,4 V
GFlops: 70,84 - 71,2

Ami a dúúúrva, hogy ezzel az 1,4 V CPU/NB-vel a ramoknak nem kell plussz fesz, sőt... auto-ra rakva 1,49 V-t ír biosban, és lefut az IBT (persze ez még változhat majd very high-on, de azt nem mertem, nem tudnám hűteni)

4,8 GHz ezen a feszen nem megy, illetve IBT-re 2 sec és BSoD. Nem akkora para, majd az új radival megnézem magasabb feszen. Jelenleg a HT-link is auto-n van, picit a minimum felett ad neki.

Tanúlság: CPU VID mellett hajlamosak vagyunk a CPU/NB VID-ről megfeletkezni, ami minden procinál más...

Gyanús, h CPU V mehetne lejjebb, de ma itt a vége... :R

BlackPriest: jah, futó progik is befolyásolják, hozzávetőleges eredménynek jó. Persze a Cinebench és hasonlók relevánsabbak. Ide ez is megteszi, ez kis házi "verseny" :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45712) ViZion válasza ViZion (#45711) üzenetére


ViZion
félisten

Bakker... lemaradt. :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45713) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Na ezert jo ez kis FX proci, itt van izgalom, elet :)
Meg nem jott el az en idom, de jovok nemsokara sok tuninggal, meg nem jott meg az uj paszta :)
Egeszen rendhagyo felallasokkal fogok probalkozni, lesz pupillazas :)
Addig porgessetek a topikot :)

Grat a jo eredmenyekhez, van hova felnoni :) :R

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#45714) Pancsermeste válasza ViZion (#45712) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Az eredménynél mi ez a "-1.#IND00e+000" ??

-= Pancsermeste® =-

(#45715) EnterR válasza ViZion (#45711) üzenetére


EnterR
veterán

Nekem is alig növel a GFLOPS-on a HT-Link OC. 200-as FSB-vel max. 2400MHz-ig tudom tuningolni, összvissz 2 GFLOPS-ot növel.

Amúgy ilyen GFLOPS mérésnél szerintem az Aida64 GPGPU kellene használni, sokkal reálisabb eredményeket mutat:

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#45716) hackeeeee válasza Pancsermeste (#45714) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha újra belemásolná a patch-et, valszeg megjavulna.

Véleményem szubjektív...

(#45717) ViZion válasza Pancsermeste (#45714) üzenetére


ViZion
félisten

...fogalmam sincs. Ti csináltátok ezt az FX verziót, direkt ezt szedtem le, h én is ezzel toljam. :K Másiknál is van, elvileg ha azonosak, akkor nincs hiba. Valami ellenőrző összeg-féle... :U

Hackeee: megtettem most, ugyan az. Felülírattam a régi lindata mappát az FX-FIX tartalmával.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45718) hackeeeee válasza Habugi (#45707) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, tudom. :)

Csak azt az inzenzív terhelést is bírni kell, max addig, ameddig tesztelni kell.. :)

Na meg így, hogy jön a meleg..

Procit nem szeretném jobban feszelni, ha lehet, de az a baj, hogy valszeg több kellene neki, vagyis, közelíteni kéne szintén az 1,5V fölé. Plusz 1 lépcső fesz az Nálam 1,47V-t jelent.

A VRM bordát próbáltad kíváncsiságból tapicskolni? Csak kíváncsiság, mert ugye itt már nem éppen ~125W a TDP. :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#45719) pipo112


pipo112
senior tag

esetleg tudna valaki linkelni egy fx-es cinebench-et?

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#45720) MaxxDamage válasza Yllgrim (#45713) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Mi a gond a "PH-NDC" pasztával ? :F
/szerintem a legjobb amivel eddig találkoztam.../

(#45721) hackeeeee: MX2 & MX4 nekem nem jött be :(

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45721) hackeeeee válasza MaxxDamage (#45720) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem az Arctic MX2-MX4 az egyik legjobb.

Mondjuk Én a CM gyári tubusos pasztáját használom, szerintem ez is elég jó.

Véleményem szubjektív...

(#45722) pipo112 válasza hackeeeee (#45721) üzenetére


pipo112
senior tag

mx2 nekem nagyon bejött ,viszont az mx4 -el szenvedtem se hőfok nem volt jó meg szétfolyt , lehet sz@rt fogtam ki belőle :U

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#45723) Pancsermeste válasza ViZion (#45717) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Én is Habugi félét próbáltam, és nekem is ezt a krix-kraxot írta ki results-ba. :U

-= Pancsermeste® =-

(#45724) BlackPriest válasza ViZion (#45711) üzenetére


BlackPriest
őstag

én csak azért nem szállok be a "versenybe", mert a mostani beállítással hűvös a proci és elég a 270x-hez. ha lesz jobb zsugám, lesz több tuning :)

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#45725) Habugi válasza pipo112 (#45719) üzenetére


Habugi
addikt

Egészen egyet visszalapozol és több postomban is találsz 4.4től 5ghz-ig bezárólag.

(#45711) ViZion:

Mester! Háhááá, csak nem beszáltál a buliba? :C
Hát nem jobb ez, mint azon morfondírozni hogy AM3+ ba már nem jön proci, meg azon, hogy 3x ennyi pénzekért van intel ami erősebb egy szálon? Az utóbbi időben néha erősen ráült ez a "hangulat" a topicra.

Itt a nyár, mindenki azon agyal mit/hogy hűtsön, de ez itt az FX topic kérem, 0% szarakodás 100% procinyúzás, miről szól az AMD ha nem erről? ;] :K ENNYI! Pörögjenek azok a megahercek!! :R

Btw, a ramok nálam is mennek bőven a gyári 1.65V alatt FSB/NB tunning mellett! :K

(#45718) hackeeeee:

Nyulkálás..., ne is mond! Pár napja gondoltam egyet és megfogdostam az alaplapi NB hűtőt. Ennek az lett az eredménye, hogy még Sasurat is megkértem, nézzen nekem a ködös albionban olyan VASKOS chipset hűtőt, amit itthon nem lehet kapni..! :DDD ;]
Aztán kiderült, hogy semmi jelentősége amíg nem droppol miatta semmi, jóeséllyel azóta ilyen meleg mióta megvan. Persze egyből elkezdtem fogdosni a VRM bordát is.., az "Cool n' quiet" ! :K

(#45721) hackeeeee:

+1 az MX-2 mellé, nekem az orrmányos ajánlotta és maximálisan bevált a gyári Scythe paszta után, SilverArrowt is azzal tettem fel, a hozzá kapott Thermalright pasztát ki sem vettem dobozból, na kb ennyire tetszik az MX-2. :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45726) ViZion válasza Habugi (#45725) üzenetére


ViZion
félisten

Ez az első procim, amivel elégedett vagyok, még nem volt "kevés ez ide" érzésem. Persze nem is AAA gémekkel tolom 2 monitoron, viszont ami nekem fontos: melóban, napi rutin dolgokban nagyon jó. Főleg idle pöntyög, ez a versengés is inkább csak hogy lássam nálam is rendben van a cucc, mert amúgy sokat nem oszt... a 7770-et "kihajcsa" félgázon is ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45727) hackeeeee válasza Habugi (#45725) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gondolom azért hosszútávon nem tudod rajta hagyni a kezed a vrm bordán. ;]

Most löktem még 1 lépcső feszt a CPU-NB-re (1,3125V-tévedtem, 1,2875V). Meg kéne próbálni 2,6/2,6-ot összehozni, hátha. Megpróbáltam a 4,7GHz-t a procival, oda már kéne fesz.

Belőttem, maxos IBT-vel próba!

Én is örülök Neki, hogy kicsit fellendült a topic! :) Nyáron kell tuningolni, nem máskor! :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#45728) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Egy ide tartozó kérdés : FX proci milyen időközönként igényli az újrapasztázást ? :F
/tudom, ha láthatóan jobban "melegszik" akkor ajánlott, vagy nem ? - csak egy tipp -főleg, ha kemény OC -t kap / kapott és szó szerint ráégeti a pasztát :D /

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45729) Habugi válasza hackeeeee (#45727) üzenetére


Habugi
addikt

Simán rajta tudom tartani, mondjuk IBT közben még nem fogdostam.., de az NB-hez képest nudli, azt éppen hogy meglehet érinteni. Megjegyzem a HWInfo64 NorthBridge/alaplap NB szenzora nem tudom hol van vagy mit mér, de hogy nem 30-35fokos amikor megfogom az hotziher. Minimum kétszer annyi. ;]

"Belőttem, maxos IBT-vel próba!" :C

Ugyan az IBT-s teszt még előttem áll, nem tudom ott mennyit hoz.
Cinebenchben/Vantageban nagyon látványos az eredmény, ajánlom mindenkinek hogy csináljon ha másnak nem is magának előtte/utána összehasonlítást. Bár ahogy írtam is, az egész rendszer érezhetően meglódult tőle, az SSD ellenére is.

(#45728) luimapeiz:

Úgy tudom fél-egy évente ajánlatos, de nem biztos, majd a többiek kijavítanak.

Szerk.:

Röstellem bevallani, de úgy érzem muszály.., szóval decemberben amikor kivettem a lapból a Phenom II X4-et, akkor úgy nézett ki a paszta történet, hogy előtte meghajtottam/felmelegítettem. Húztam..semmi, feszegettem..semmi, még tekergetni is próbáltam semmi. Fokozatosan elkezdtem húzni, ennek az lett a vége, hogy az egész alaplap reccsent egy hatalmasat, mivel a kezemben volt a hűtő (igen, GYÁRI hűtő 2év után is.. ;]) lenéztem és döbbenten láttam, hogy nincs a foglalatban a proci.. :C :W

Bizony, zárt foglalaton keresztül kitéptem az alaplapból..., csak ennyire volt ráégve a hűtő, gyakorlatilag ősszenőttek. Utána is bő 20perc meló után jutottam el oda, megkértem az asszonyt, a gyári hűtőt az oldalára fordítva letámasztotta a konyhaasztalon, én pedig a legnagyobb konyhakéssel, finoman mintha vizilóval szeretkeznék testsúlyrátétellel elkezdtem terhelni az érintkezési felületet. Már majdnem féllábon álltam mire lerobbant. Csodával határos, de a lap és a proci is megúszta, azóta is kiválóan teszi dolgát az új gazdájánál.. :D :Y

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45730) Habugi


Habugi
addikt

Lejárt a szerkesztési idő.., szóval nem muszály hanem muszáj.

Nem őssze hanem össze..stb, félhomályban fáradtan gépelni helyesírás ellenörző nélkül powa. Elnézést ez elég soványra sikerült. :(((

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45731) MrM94 válasza Habugi (#45730) üzenetére


MrM94
őstag

Milyaza hejesiras elenorzo?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#45732) hackeeeee válasza Habugi (#45729) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az teljesen normális jelenség. Ha nagyobb erőhatás éri a socket-et, kienged. :)

No, mondjuk a 10. körnél eldobta magát az IBT (szokásosan..), de ami tuti, több feszt kap a CPU-NB, valamennyit javulnak az eredmények. :D Most 1,3125V-t kap, és kicsivel jobb mint 2 lépcsővel visszább.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#45733) Omli85


Omli85
őstag

No mára ennyire futotta ez most ilyen nagyjából eredmény xD ... nem igazán van finomhangolva csak levezettem a feszültséget ami a napokban összejött :D
Efelett nem bírom hűtéssel bár holnap újra pasztázom meglátom mi a helyzet de szerintem általános használat mellet ez a vége a H60-nak :D...

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#45734) Omli85


Omli85
őstag

No lőttem egy Vantage tesztet is oszt mára tényleg ennyi.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#45735) MaxxDamage válasza Habugi (#45729) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi ! :R
Havi 1x az egész gépet (levegővel 2-3bar nyomással cleanelem szépen , ventiket meg minden) - persze nem pörögnek közbe, hanem kitámasztva fújom rá a levegőt :D -
Akkor fél évente a pasztázást megcsinálom (legalább fogy a paszta !) ;)
/már akkor meg is van a fél év+ ... lassan/

(#45736) hackeeeee: hogyan jön ki nektek 100Gflops+ érték ? :Y
/valamit igen tudtok!/

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45736) hackeeeee válasza hackeeeee (#45732) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, update.

Végigtoltam max-on 10 kör ibt-t, és végig ~101Gflops-ot számolt... Szintén 4,6GHz. 2.4GHz NB, 2,6HT.

CPU: 1,44V
CPU-NB: 1,3125V-

CB pontok:

CPU: 723
CPU single core: 107

Ennyit mértem korábban, ennyit számít a 2 lépcső fesz a CPU-NB-nek... :Y

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#45737) lee56 válasza Omli85 (#45705) üzenetére


lee56
őstag

Nyugodj csak meg az összes 9-es chipkészletű AMD alaplap küzd ezzel a jelenséggel, 970-eseken talán valamivel hüvösebbek mert kevesebb PCI-E sávval gazdálkodnak. De ez az átka a külső NB-nek ha nem a prociba van integrálva, és már kicsit el is járt felette az idő, bizony melegszik rendesen és + fogyasztást generál, ahhozképest mintha be lenne építve prociba; lásd ujabb intel és fm2 APU-k.

De nem kell megijedni bírja az a kiképzést, nem szükséges fújatni sem, nem fog leégni nyugi. :)
Arra viszont figyelni kell, hogy tuningnál véletlenül se nyúlj a sima NB-hez és a feszültségéhez, pont azért mert már amúgyis baromira melegszik, és semmi látványos javulást nem hoz ráadásul. CPU-NB-vel nem összekeverendő, ami a prociban van FX-nél is, és a memóriavezérlő + L3 cache frekvencia (CPU-NB) növelése igenis számít (mondjuk én is úgy vettem észre hogy FSB-vel együtt durva igazán, sima szorzóval annyira nem), és mint Habugi kolega kiderítette, az sem árt ha HT-vel szinkronban van az emelése.

No Comment

(#45738) EnterR válasza hackeeeee (#45736) üzenetére


EnterR
veterán

Persze, megint a jó kis Extreme szériás AsRock tulajok maradnak ki a jóból, NB-t felrakom 2200MHz-re, rohadt mindegy mekkora fesszel, elindítok egy játékot és szétesik a világ. :DDD

Gratulálok mindenkinek az elért eredményekhez, hackeeeee neked külön köszönet 8-9-8-22 működik 1.5V 1600MHz-n. :K

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#45739) hackeeeee válasza EnterR (#45738) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ó, na ennek igazán örülök. :)

Elvileg Nekem is menne 1,5V-n, de Én inkább adok neki plusz feszt az időzítések miatt.

Plusz ha XMP profillal töltöm be neki az 1600MHz-t, alapból 1,65V-t ad nekik.

Véleményem szubjektív...

(#45740) EnterR válasza hackeeeee (#45739) üzenetére


EnterR
veterán

Mondjuk inkább én is felrakom arra, hátha ide se elég a stabilitás, és kell plusz feszültség. 1.65V-on se melegszik annyira.

Viszont észrevétel, FSB emeléssel működik rendesen a 2400MHz NB, játékok is facán futnak alatta, semmi gond. Csak volt ez a probléma, hogy IBT hamis értékeket mutatott (4,6GHz 25GFLOPS), Cinebench meg 6 magra adott 232 pontot. Holnap nekifeszülök újra. Jelenleg 67GFLOPS 4,6GHz-n 2400MHz-es HT-val. 2400MHZ-es NB-vel 72GFLOPS lenne, de ott már beszarnak a játékok. Ezért kell az FSB-t segítségül hívnom.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#45741) hackeeeee válasza EnterR (#45740) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1866-on elvileg tudna menni 9-10-9-28-at, vagy 9-10-9-27-et.. De a CL9 miatt hiába a magasabb órajel, lassabb. 10-11-10-28-at biztosan tud, de ott már szinte biztos, hogy lassabb.

Az gyárilag 1866-os modul szinte tuti, hogy tud 9-10-9-28-at.

A Trfc-t levettétek kisebb késleltetésre? 110ns-re, mert 90-en már nem nagyon akaródzik Nálam sem menni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#45742) lee56 válasza EnterR (#45740) üzenetére


lee56
őstag

Miért nem veszel már egy rendes alaplapot :), nagyon gyanús hogy a lapod fogja vissza a tuning kísérleteid jó részét, még ha látványosan nem is throttlingol..

No Comment

(#45743) EnterR válasza lee56 (#45742) üzenetére


EnterR
veterán

Egyáltalán nem gyanús... Ez így van megírva. :DDD A vesztét fogom okozni a sok OC-val, azt majd utána Sabertooth.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#45744) EnterR válasza EnterR (#45743) üzenetére


EnterR
veterán

Most jut eszembe, lehet, hogy jó nagy marha voltam. FSB OC után NB-t 2400MHz-ra, a HT Link-et 2600MHz-ra állítottam. Nem úgy van, hogy a HT nem előzheti meg az NB-t? Mert akkor emiatt lehetett a kavarodás, mikor IBT-ztem.

PSN ID: marquuard

(#45745) hackeeeee válasza EnterR (#45744) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem auto-n úgy van, hogy NB 2200, HT 2600.

AM3 idején így volt, ahogy mondod! :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#45746) EnterR válasza hackeeeee (#45745) üzenetére


EnterR
veterán

Jó, mondjuk erősebb a gyanúm, hogy a lap szar, mint nagyobb a HT freki mint az NB. :DD

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#45747) hackeeeee válasza EnterR (#45746) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát lehet, hogy kicsit feszegeted a határait! :)

Valamelyik nap finomhangoljuk ismerős gépét a 8350-nel és az 1866-os ramokkal a rev3-as UD5-ben. Ezek után, kíváncsi vagyok mit tudunk majd kipréselni belőle. H100i hűti.

Véleményem szubjektív...

(#45748) ViZion


ViZion
félisten

Nah, BF3-al is "teszteltem" :DDD Stabil ez, ventiket sem kapcsoltam fel, elfelejtem örökké :(((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45749) EnterR válasza hackeeeee (#45741) üzenetére


EnterR
veterán

tRFC-re kanyarodva, nem tudom hogy az mi, azt nem is vettem figyelembe, csak a tRAS/tRCD/tRP/tRC. Nem tudom, hogy milyen értékre van konfigurálva gyárilag, de mennyire rakjam, ahol még neked is jó?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#45750) Habugi válasza EnterR (#45746) üzenetére


Habugi
addikt

Nézd a jó oldalát, mire meglesz a sabertooth a seggsziklával felszívod magad mint a mocsári szúnyog! :D

Csak félszemmel nézel majd rá a BIOS-ra első alkalommal és az restart után 5+ghz-en fog elindulni! ;)

(#45731) MrM94:

;]

(#45736) hackeeeee:

Frankó! :C
Próbáltad úgy is, hogy szintbe hoztad a HT az NB-vel, esetleg az NB alá vitted?
FSB-zés nélkül érdemes lenne megnézni.

(#45741) hackeeeee:

Ahhoz nem nyúltam, állati jól bírják a ramok mind a CL8as / CL10es beállításaidat.
5perce csináltam a biosról képeket egy fórumtársnak, szóval így megy tegnap óta: [link]
Változtatnál még valamit rajta?

(#45748) ViZion:

A házventiket én is rendszeresen elfelejtem játék előtt, amikor nem akkor viszont utána lejebb kapcsolni felejtem el őket napokig.. :DDD

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.