Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) lee56 válasza Habugi (#45290) üzenetére


lee56
őstag

Kis szerencsével nemsokára mi is meglássuk, ottan van-e, vagy nincsen ottan. :)
Én mondjuk nem hallottam még erről, de hiszek neked. :)

#45299 : Sőtt, kötelező használni. :P

Jah ezek az UEFI-k nekem se gyünnek be. Az a vicc hogy próbálják velük egyszerűbbé meg átláthatóbbá tenni (de közbe pont ellenkező hatást érnek el), hogy az aki amúgy sose megy a BIOS-ba, az majd lubickol az UEFI-kben, nagyon reális elképzelés.. De hát akkor nem csak nekem tűnik hülyeségnek ez a trend vagy mi? :F

No Comment

(#45302) Yllgrim válasza MiklosSaS (#45300) üzenetére


Yllgrim
őstag

Z10 milyen? Vennek ugy par napon belul...

Nekem tetszik UEFI, Lenovo T4XX-esekkel dolgozom napi szinten, telepitgetes, heggesztgetes, beallitgatas... es hat az a regi BIOS, mar elszoktam tole. Jo meg minden, de hat sajna eljart felette az ido.

UTOLSO FIGYELMEZTETES, HOLNAPTOL STEAM SALE :))

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#45303) MiklosSaS válasza Yllgrim (#45302) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hihetetlenul jo. Szokni kell egy kicsit az elejen, aztan minden OK. Csak ajanlani tudom !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45304) Yllgrim válasza MiklosSaS (#45303) üzenetére


Yllgrim
őstag

Oke, akkor megrendlem, amazonon most 180, de szetnezek meg :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#45305) MiklosSaS válasza Yllgrim (#45304) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jo valasztas, nekem bejovos...az enyem fekete !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#45306) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

Sziasztok!

Már egy ideje használom az fx 6300-amat 4,5GHz-en stabilan jól működik.
Most gondoltam megpróbálom belőni hozzá a turbó-t is.
Ennek a szorzóját látom a biosban, de a hozzá tartozó cpuv-t nem. Illetve, ha jól tudom 2 lépcsős a turbó is.
Akkor a biosban levő turbó szorzó a 2. lépcsős turbó(amikor max 2 mag a 6ból van terhelve)?

Az összefoglalóban találtam leírást a turbó beállításához(FX beállítása és tuning (frescho logoutos írása)), de ha lehet, akkor nem szoftveresen szeretném megoldani.

Előre is köszi a válaszokat.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#45307) stratova válasza szivacs1987 (#45306) üzenetére


stratova
veterán

Üdv!
A turbónak feltétele az APM, aminek viszont része a TDP-korlát (esetedben 95 W). Emiatt elbúcsúzhatnál a 3 modulos 4.5 GHz-től, mert ez biztosan a korlát felett eszik. Ga kolléga csinált hasonlót.

[ Szerkesztve ]

(#45308) St0keR


St0keR
tag

helló, miért van az hogy van 1 cooler master hyper 212evo de az csak ilyen 300rpm el kezd el üzemelni és ezt az alaplap hibának érzi mert tul kicsi neki hogy lehütse a fx 8350 et

Alaplap:ASUS M5A97 EVO R2.0 Processzor:FX 8350+Cooler Master Hyper 212 EVO Memória:Kingston HyperX 2x4Gb SSD: Samsung 840EVO 120Gb Vinyó:WD Blue 1TB Táp:Cooler Master GX 550W Gépház: Cooler Master k380 Monitor:BenQ GW2255+GW2265 Headset:Genius Cavimanus 7.1

(#45309) szivacs1987 válasza stratova (#45307) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Köszi!

Ha lesz sok időm ( ami sajnos nincs:( ), akkor lehet megpróbálom én is, de addig marad így ahogy most van.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#45310) Omli85 válasza St0keR (#45308) üzenetére


Omli85
őstag

Elvileg 600rpm a minimum fordulata a Hyper 212 EVO-nak szóval a 300rpm nagyon nem jó. Próbáld másik foglalatra csatlakoztatni de az is lehet, hogy halódik a venti vagy valami miatt szorul.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#45311) =WiNTeR= válasza St0keR (#45308) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Néha nekem is jelzett az előző lapom hidegindításkor, mert a ventillátorok lassabban pörögtek fel (14-es ventik), mint ahogy a BIOS normálisan lemérte volna, de néhány másodperc alatt minden beállt normál üzemi sebességre.
De nézd meg az bios-ban a ventilátorvezérlést, lehet le van limitálva a fordulatszám (vagy valami silent profil aktív), a 300RPM abnormálisan alacsony.

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#45312) St0keR válasza =WiNTeR= (#45311) üzenetére


St0keR
tag

ha visszaviszem maga a ventit azt kicserélik ? mert már nem akarom leszedni a hütő bordát

Alaplap:ASUS M5A97 EVO R2.0 Processzor:FX 8350+Cooler Master Hyper 212 EVO Memória:Kingston HyperX 2x4Gb SSD: Samsung 840EVO 120Gb Vinyó:WD Blue 1TB Táp:Cooler Master GX 550W Gépház: Cooler Master k380 Monitor:BenQ GW2255+GW2265 Headset:Genius Cavimanus 7.1

(#45313) hackeeeee válasza St0keR (#45312) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nincs szabályzás beállítva a lapon? Érdemes volna először ezeket megnézni. Ha jól emlékszem nem pwm-es a venti, de ettől még feszültség alapján szabályozható.

Véleményem szubjektív...

(#45314) St0keR válasza hackeeeee (#45313) üzenetére


St0keR
tag

néztem nekem asus alaplap van ott azt irja hogy 600rpm el induljon még fel is tettem turbo ra hátha úgy jó lesz

Alaplap:ASUS M5A97 EVO R2.0 Processzor:FX 8350+Cooler Master Hyper 212 EVO Memória:Kingston HyperX 2x4Gb SSD: Samsung 840EVO 120Gb Vinyó:WD Blue 1TB Táp:Cooler Master GX 550W Gépház: Cooler Master k380 Monitor:BenQ GW2255+GW2265 Headset:Genius Cavimanus 7.1

(#45315) hackeeeee válasza St0keR (#45314) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Érdemes volna minden szabályzást kikapcsolni, és megnézni, hogy akkor jobban forog-e, vagy sem.

Véleményem szubjektív...

(#45316) Omli85 válasza St0keR (#45312) üzenetére


Omli85
őstag

Ventilátort szerintem nem cserélik külön, egyben cserélik a hűtést garis csere esetén.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#45317) Yllgrim válasza St0keR (#45308) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nem lehet h rosszul kototted ra az alaplapra? nezd meg megegyszer, talan nekem is csinalt ilyet de mar nem emlekszem oszinten.

Nezd meg megegyszer jol dugtad-e ra a csatlakozora (nalam PWM-es 4 tuskes a csatlakozo, a tied meg 3 tuskes, elvileg egyfelekeppen megy ra de ki tudja), nezd meg, lehet h ketto CPU vezerlo is van a lapodon, ha igen probald meg mind a kettot (nem tudom milyen lapod van).
Biost tedd defaultra (F5 nalam) es inditsd ujra ugy is.

Probald meg siman megporgetni kezzel a ventit nem szorul e veletlen, illetve amikor bent van, nem log e bele valamilyen kabel ami blokkolja.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#45318) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Korabban volt arrol eszmecsere h a memoria mennyiben valtoztatja meg a benchmark es amugy is teljesitmeny eredmenyeket, erre egy tapasztalat.

A low profile Corsair ramjaimat rossz ertekekkel idozitettem, gyari weboldalon 9-9-9-24-49-2T volt megadva, ezekkel csinaltam az elso tesztjeimet amik nem voltak rosszak, de veletlen a bios-ban kiszurtam hogy meg lehet nezni mi az XMP profilja a ramnak es alapjan megvaltoztattam 9-9-9-24-41-2T-re.Ezek utan erezhetoen megvadult a vas, itt jottek mar jobb eredmenyek is (a 10k Physics is pl) valahogy simabb a rendszer, a tuningnal es az eredmenyeivel az a baj, h mindenre oda kell figyelni mert szanit az a kicsi is, pl a memoria helyes idozitesevel nyertem 1-2% teljesitmeny optimalizaltsagot, direkt nem novekedest irtam, mert az a kovetkezmenye es szamit. Tesco-s a megoldas, mert hat a legkissebb is szamit :)

Majd valamikor beleruhazok egy masik memoriaba es megnezem azzal is eredmenyeket, nem ad sokat, de annyit igen hogy eszreveheto legyen es eljuss a kovetkezo rekordodig.

Azert merem ezt hatarozottan allitani, hogy szamit a memoria helyes beallitasa mert akkor csak azt valtoztattam meg es ott jottek a jobb eredmenyek.

Na ennyi, legkozelebb majd mas beallitasokban is el fogok melyedni, Sabertooth Bios-aban kb 15 memoria bealllitast lehet allitani, szerintem ott ki lehet csikarni meg 1-2%-ot, uh ha meglesz az optimalis buildem optimalis beallitasokkal meglehet 10500 Physics es a 10k Firestrike is.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#45319) Habugi válasza Yllgrim (#45318) üzenetére


Habugi
addikt

Ahányszor leírod ezt a Firestrike 10k Physicset, könnybelábad a szemem. :O
Valld be, hogy direkt csinálod! ;]

Amúgy tök jó kis írás ez a postod, annyival egészíteném ki, hogy bár te is körvonalazod a dolgot, finomhangolásnál már érdemes egyszerre csak egy dolgot változtatni és utána gondosan kitesztelni, nem egy kör ibt/3dmark/cinebench stb hanem több, mert van szórása ezeknek is.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45320) Yllgrim válasza Habugi (#45319) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nem direkt, de tenyleg :)

Van amikor megy es jonnek a jo eredmenyek, van amikor nem, ott egy jo sorozatom volt. Sokan nem hiszik el, de a gepnek is van "lelke", foglalkozni kell vele.

Sokszor vagy nincs eleg turelem vagy nincs kedv, vagy csak nem adja magat hogy egyetlen egy dolgot valtoztass meg, van amikor random megvaltoztatok par dolgot, es nezem milyen eredmenyt szul. IBT-t nem hasznalok, rendeltem most uj pasztat, megnezem MX-2 mit tud, aztan johet majd a Coollaboratory is.

Ami szerintem itt is mukodik, halgass a megerzeseidre es allitgass aszerint, a ram beallitasokat is az alapjan talaltam meg, vacilaltam mas opciok ki be kapcsolasanal es bejott, uh ez nem csak rideg tudomeny hanem van benne egy jo adag mazli vagy megerzes vagy nevezd aminek akarod is :)

Vantage masodik graf tesztje es heaven szokokutas tesztje ha megvan akkor stabil :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#45321) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

No, itt a rev.3.. Érdekes ez az UEFI...

Első kérdés, ebben van valahol APM? Ki lehet kapcsolni valahol?

Mert, ha 4GHz fölé megy a 8350, reboot-kor ki-bekapcs van, mindegy, hogy mekkora a fesz.

Sőt, pillanatnyilag bármit csinálunk, minden reboot-kor ki-bekapcs..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#45322) Stylerr válasza hackeeeee (#45321) üzenetére


Stylerr
addikt

Tehát 2szer indul? Mert ha igen, akkor ez a Giga lapok tulajdonsága.

(#45323) EnterR válasza Yllgrim (#45318) üzenetére


EnterR
veterán

Command Rate-t tedd 1T-re, az teljesítménycentrikusabb.

PSN ID: marquuard

(#45324) hackeeeee válasza Stylerr (#45322) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Reboot-kor is? Szerintem azt nem kéne..

Nekem is csak bios-ból kilépve csinálja..

Ez pedig akkor is, ha windows alól reboot-olsz, vagy ki-bekapcsolást csinálsz.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#45325) benikeee


benikeee
tag

Hali!

Ma vettem egy Thermalright macho-t és prime alatt a 8320-am 4.0 Ghz-en 72 fokos 1,308V-al!!
Ez szerintetek reális vagy mi lehet itt? Nagyon sok ez a hőmérséklet nem?

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#45326) hackeeeee válasza hackeeeee (#45324) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

+ leállítás után bekapcsoláskor is ki-bekapcsolással indul.

Véleményem szubjektív...

(#45327) Habugi válasza benikeee (#45325) üzenetére


Habugi
addikt

1.3V-ra az baromi sok igen, főleg egy macsóval. (most valamiért megkívántam a lecsót..)

Jól illeszkedik? Pasztából mennyit tettél rá és milyet?

(#45326) hackeeeee:

Meglett az APM végül?

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45328) BlackPriest válasza benikeee (#45325) üzenetére


BlackPriest
őstag

a rettentő rossz helyen lévő gépemben nekem is odáig megy fel kevesebb fesszel...nem egészséges, de játék alatt még sosem láttam 60 fok felett, prime meg ibt gyilkos terhelést ad

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#45329) benikeee válasza Habugi (#45327) üzenetére


benikeee
tag

Szerintem jól illeszkedik, de nem tudom.
Ilyen pasztát használok, ezt sem tudom mennyire lehet jó.

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#45330) hackeeeee válasza Habugi (#45327) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Meg, biosupdate után megjelent.

Ez a "baj".

Turbocore kikapcsolás után jelentkezik a dolog.

Most belőttem a turbocore-t annyira, mint a normál órajel...

Csak a kérdés, hogy így is menni fog rendesen a proci?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#45331) benikeee válasza benikeee (#45329) üzenetére


benikeee
tag

Valami tanácsot kérnék tőletek mert ez így nm nagyon jó? Pasztázzam újra?

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#45332) Norbika88 válasza benikeee (#45331) üzenetére


Norbika88
senior tag

Venti pörög rendesen, ugyértem full rpm en?

(#45333) benikeee válasza Norbika88 (#45332) üzenetére


benikeee
tag

Ahan, jaja. De már szét is szedtem pasztázom újra. Arra valami tanács hogy érdemes?

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#45334) EnterR válasza benikeee (#45333) üzenetére


EnterR
veterán

Én "X" alakban csináltam, és úgy rá a Mugen.

PSN ID: marquuard

(#45335) hackeeeee válasza hackeeeee (#45330) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

No, belőttük a 8350-et, 4,5GHz-n 1866-os ramokkal pillanatnyilag ~86Gflops-ot számol.

Véleményem szubjektív...

(#45336) Habugi válasza benikeee (#45333) üzenetére


Habugi
addikt

Magam részéről, az egészen kis adagot felviszek, majd azt is hitelkártyával egyenletesen/lassan széthúzni módszer híve vagyok. Ami az "egész kicsiből" így megmaradt a vékony réteg kialakítása után, még azt is leszedem. A rögzítő csavarokat próbáld felváltva, mindig kb azonos mértékben megcsavarva szép lassan rögzíteni.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45337) babcehh

Helló!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy baj-e ha a hűtő zsír a processzor tüskéinek helyére ment, illetve a szélére? (ne kérdezzétek, nem tudom, hogy, hogyan került oda, nem, nem nyomtam oda használat közben oda befolyt, és a processzor rendesen volt rögzítve)

(#45338) benikeee válasza Habugi (#45336) üzenetére


benikeee
tag

Na ez a másik hogy a csavarokat koppra meg kell húzni vagy amíg mozog a hűtő?

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#45339) EnterR válasza babcehh (#45337) üzenetére


EnterR
veterán

Működik rendesen?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#45340) babcehh

Működik gond nélkül.

(#45342) benikeee


benikeee
tag

Annyi szerintetek nem elég ha nyomok egy pöttyöt a proci közepére és majd magától szétnyomódik?

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#45343) Habugi válasza benikeee (#45338) üzenetére


Habugi
addikt

Ahány hűtő, annyi féle.

Amikor már elkezd jobban szorulni mindkettő, onnantól már nem szoktam eröltetni. Megpróbálom megmozgatni a "tornyot" és ha nem mozog úgyhagyom. Nem jó ha nagyon megszorítod, mert kajak hajlik a lap olyankor. Mivel ezeknek a hűtőknek jószerivel mindnek van valami hátlapi merevítése, aminek a közepén lyuk is van, ott kiválóan lehet nézni/detektálni, hogy adott esetben nincs-e túlhúzva mert jól látható ha síkból "belenézve" hajlik-e a lap.

Szemléltető video: [link]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#45344) EnterR válasza benikeee (#45342) üzenetére


EnterR
veterán

Mikor megkaptam a Mugen-t, én úgy pasztáztam, de nem volt valami hatékony. Vagy lehet, hogy a pasztával voltak problémák. De a legismertebb módszer az a pöttyözés középre.

PSN ID: marquuard

(#45345) benikeee


benikeee
tag

Köszi a helpet, hátha sikerül 2.-ra jól összehoznom. :D

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#45346) EnterR


EnterR
veterán

Amúgy az mitől lehet, hogy ha 2200MHz-re rakom az NB-t, akkor szaggatnak a játékok? Feszültséget is növeltem 1.1750V-ra. (Alap 2000MHz; 1.1500V) Mindenhol klappol minden, benchmark/stress test lefut, csak játékok szaggatnak. Kevés a feszültség, vagy ennyit bír az NB?

Most tegyük félre azt, hogy Ass Rock. :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#45347) BlackPriest válasza Habugi (#45343) üzenetére


BlackPriest
őstag

metal method ;] ezen felsírtam xD

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#45348) benikeee


benikeee
tag

Ez megint nem sikerült felmegy 65 fokig! :S :S

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#45349) ViZion válasza benikeee (#45348) üzenetére


ViZion
félisten

bios beállításokról kellene valami infó: CPU fesz, freki, szorzók, etc...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45350) rudii


rudii
tag

Sziasztok! :)
Egy AMD FX-9370 4.40GHz AM3+ hoz milyen alaplapot javasolnátok?
Válaszok előre is köszönöm! :R

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.