Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) Yeffy válasza MiklosSaS (#22895) üzenetére


Yeffy
veterán

tudtommal sok különbség nicns a 2200-2600 MHz között HT-nél... de ahogy monDIK itt felettem-e, bencsekkel nézegesd, de nem hinném, h egetrengető különbség lesz...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#22902) MiklosSaS válasza Yeffy (#22901) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mi ertelme benchelgetni ha a jatek/munka teruleten nincs kulonbseg ? Csak hogy noveljem az e-peniszt ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#22903) Yeffy válasza MiklosSaS (#22902) üzenetére


Yeffy
veterán

te kérdezted, h mi a két freki között a különbség, én válaszoltam...
szerintem, és mások szerint is tottttál tökmindegy, h melyiken megy, bencseken kívül nem fogod hasznát látni...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#22904) MiklosSaS válasza Yeffy (#22903) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igazad van. Nem is foglalkozok vele. Koszi a valaszt muzsikus baratom !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#22905) Yeffy válasza MiklosSaS (#22904) üzenetére


Yeffy
veterán

nincs mit, szerintem sem érdemes, egy két speciális esetet kivéve.

muzsikus barátom :DDD ezen még mindig behalok :C :R

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#22906) MiklosSaS válasza Yeffy (#22905) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En is. Mindig rohogve irom !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#22907) BomiBoogie válasza MiklosSaS (#22902) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Megmondom a frankót, figyuzzál, sas koma: semmi. :DDD

Komolyan ez az a topik/társaság, ahol nem csak szmájlikat ír az ember, hanem tényleg nevet. :)

[ Szerkesztve ]

(#22908) MiklosSaS válasza BomiBoogie (#22907) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Csigusz ha te nem mondod a muzsikus dog-nak el sem hiszem :DD

Igy van. Ilyen jo tarsasagot ritkan fog ki az ember. Mar csak ezert is megeri FX-et veni.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#22909) ViZion válasza MiklosSaS (#22908) üzenetére


ViZion
félisten

Hogy a rizs takarja a szárnyadat öcsém!
Fentebb írtam, h semmi, de max. benchmarkójá' aszt meglátod a nagy sas szömödde. Erre mindenkinek marha hálás vagy, Bástya elvtárs Vizion meg egy senki?
:D
ereggyé vissza a zintelhez. ;]

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22910) Yeffy válasza MiklosSaS (#22906) üzenetére


Yeffy
veterán

;)

jaja, ez egy korrekt kis társaság, ahogy Csigusz is mondja, kellemeset csalódtam :)

Vizion: :DDD

Malibutomi: lyalllly... :DD

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#22911) Malibutomi válasza MiklosSaS (#22908) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Na ennyire ne szeressétek már egymást mert a végén:

:DDD :DD

(#22912) MiklosSaS válasza ViZion (#22909) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ohhh kedves hamgyasz kollega, teged titokban balvanyozlak, ne vedd zokon nem akartam nap vilagra hozni ! Csak kozben tesztelgetni akartam a turbo-csigat meg a bremai kutyat hogy megbizhatoak vagy nem !

Nagyon-nagy FO hangyasz merster kerve kerlek ne kuldje"ma vissza a zintelhez, darabokra szednek majd a szandika vagy ivy-ona topicban .....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#22913) BomiBoogie válasza Malibutomi (#22911) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem OFF-olni ilyen csúnyán, ejnye már. :N :DDD

(#22912) miklosss2012
Jót tett neked ez a kis húsvéti kiruccanás, csak úgy sziporkázol. :K

[ Szerkesztve ]

(#22914) ViZion válasza MiklosSaS (#22912) üzenetére


ViZion
félisten

Rendben, elfogadom szánalmas bocsánatkérésed, de csak mert tollas a hátad. :D
Legközelebb nem leszek elnéző. [link] ;]

Csinos a csigusszal közös gyereketek. Vizuális típus vagyok, nem merem megkérdezni ki a csaj :B

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22915) MiklosSaS válasza Malibutomi (#22911) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Te ! Tomi'a'laMalibuuuuu - ez meg viccnek is rosz !!! En egy furge sas vagyok, sohasem volt/van/lesz dolgom csigakal.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#22916) Mahrenburg válasza ViZion (#22914) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

" ...ki a csaj" - A "végződésből" arra tippelnék, hogy egy sellő...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#22917) stratova válasza Mahrenburg (#22916) üzenetére


stratova
veterán

De akkor ez már édes hármas, szerintem azok ott farktollak.
Másrészt csigától függően lehet váltivarú vagy hímnős. A perverz festőjét neki, ha még Photoshop lenne...

(#22918) atis1224


atis1224
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni,van egy ASRock 880G Extreme lapom [link] amibe egy fx 6300 szeretnék rakni,van e valakinek tapasztalata ,hogy a lap kezeli e rendesen, a cpu list ben benne van elvileg de gyakorlatban mi lehet a helyzet ,előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

hüvely mate 10 pro

(#22919) stratova válasza atis1224 (#22918) üzenetére


stratova
veterán

Ennél nagyobb étvágyú FX-8120-szal is elboldogult, nem lehet vele gond egy BIOS-frissítés után.

(#22920) =HG= válasza stratova (#22919) üzenetére


=HG=
addikt

Azért ezek az utólag FX-re felkészített lapoknál lehetnek anomáliák !Pl: Nekem is volt egy 890 extreme (3vagy4?) lapomnál, hogy nem lehetett állítani az NB-t "Kifelejtették" a biosból... De alapvetőleg megbírkózott a 8120-al !

(#22921) atis1224


atis1224
tag

Köszönöm a gyors választ ,szerintetek melyik lenne a jobb vétel a 6300 vagy a 8120 főként játékra

hüvely mate 10 pro

(#22922) Mahrenburg válasza stratova (#22917) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"Másrészt csigától függően lehet váltivarú vagy hímnős." - Akkor nem kizárt, hogy a képen szereplő egyednek nem is kell egy másikat keresnie utódnemzés céljából, így biztosítva van az új faj fennmaradása (csak kevésbé izgalmas...)

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#22923) laca000


laca000
őstag

Most egy hülye kérdés, de a legfrisebb DirectX11-et, Win7-hez, 64bit, honnan tudom leszedni?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#22924) RVR400 válasza laca000 (#22923) üzenetére


RVR400
veterán

Sehonnan, és nincs is értelme, ha be van kapcsolva a win frissítés.
De ha nagyon akarod, akkor itt van a webes telepítő.

(#22925) miresz válasza atis1224 (#22921) üzenetére


miresz
veterán

Szerintem a 6300 a jobb vétel. :K

(#22926) laca000


laca000
őstag

Egy elég fura hibába futottam bele, lás kép lent, és nem tudom mit jelent..
Lényeg, hogy a legújabb NVdriver mióta fent van, Far Cry 3 alatt kilép a játékból, fekete képernyő, és újraindul a gép, eddig ez nem volt, ha valaki tudna segíteni, megköszönném:

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#22927) RVR400 válasza laca000 (#22926) üzenetére


RVR400
veterán

Pedig már kezdtük elhinni, hogy a zöld oldalon tényleg hibamentes minden. :DDD

(#22928) laca000 válasza RVR400 (#22927) üzenetére


laca000
őstag

Látod :DDD
De szerintem az lesz a gond, hogy a geforce experience magától rátelepítette az egyik drivert a másikra, mire észbekaptam, megtette..
Így törlés, újrarak :Y :R
Magyarul, én voltam a hülye :Y :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#22929) ViZion


ViZion
félisten

Ehh, csak hogy újra offoljunk... :D
Nálam dragonfx veri ki a biztosítékot:
1. FX a neve, de inteles :U
2. Ő is a "pentium elég", ha nem, akkor "i3 a jó, 4 magosok bekaphatják" szentírást követi ÉS osztja is, mintha a proci lenne a szent grál.
3. 1440-es felbontásig elég a HD7770... no comment. Metro 2033-ban igaz lehet ;]
4. botrányosan rosszul ír, elütések, betűk és szavak kihagyása tetézi a zavaros fogalmazást...

Proci ajánló után a 7750/70/90 topikot is kerülni fogom, szektásokkal nem foglalkozom.
Azért összezárnám egy napra miklossal, hátha megmutatná, h Pentium kellett volna neki

OK, ez itt elég off, de Ti olyan jól meghalgattok. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22930) atis1224 válasza miresz (#22925) üzenetére


atis1224
tag

Köszönöm a választ :)

hüvely mate 10 pro

(#22931) Yeffy válasza ViZion (#22929) üzenetére


Yeffy
veterán

na OFFoljunk :D
még jó, h van FX OFF topik :))

az egy igazi ***** . (kívánt jelző behelyettesítendő)
gyurmás topikban is kapta az ívet rendesen, mert úgy fogalmaz, mint egy óvodás, emellé még helyesen sem tud írni, de még kikéri magának, meg h miért csesztetik. én már hozzá se szóltam...

agyrém...

mi mindig meghallgatunk... tagdíj befizetése után ;]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#22932) frescho válasza ViZion (#22929) üzenetére


frescho
addikt

Detto.

https://frescho.hu

(#22933) MiklosSaS válasza ViZion (#22929) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kuld csak hozzam, majd rendesen kek lesz .... eleg lesz neki a celeron vagy az atom is.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#22934) haddent


haddent
addikt

Sziasztok!

Éppen nagy döntés előtt állok. i7 -ről FX -re :DDD (Ilyen se volt még, mi? :DD )
Egy olyan kérdésem lenne, hogy kb. milyen órajelen kéne járatni egy FX-8350 -et, hogy egy i7 3770 4.1GHz -et tudjon hozni?

Köszönöm :R

(#22935) Mahrenburg válasza haddent (#22934) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

De volt! :) Miklosss2012 erről sokat tudna mesélni...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#22936) Stepo válasza haddent (#22934) üzenetére


Stepo
aktív tag

Erről Miklosss2012 tud nyilatkozni :) 2600K-ról váltott

[ Szerkesztve ]

(#22937) ETOM válasza haddent (#22934) üzenetére


ETOM
addikt

Én is i7röl váltottam am.

(#22938) ViZion válasza haddent (#22934) üzenetére


ViZion
félisten

Ez mindennapos, teljesen természetes folyamat. A legtöbben intelesként kezdik, majd felnőnek, megérik a gondolkodásuk... :D

Komolyan: üdv a klubban!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22939) haddent válasza ViZion (#22938) üzenetére


haddent
addikt

Koszi meg nem olyan biztos azert, de a szandek mar megvan :)

Jatekokban foleg ujakban hogy alakul a dolog? Fx8350 azaz a csucsrol lehetne csak szo.
Egy i5 3570k/i7 3770k - hoz kepest clock2clock az fps hogy alakul kb.?
1920 1080 ban, hd7970 -et kene kihajtani, max ketto ilyet.

Koszi es boccs a helyesirasert mobilrol kovettem el

Ja es egy Noctua d14 el le tudom huteni? :D 5Ghz lenne a cel de 4.5 min

[ Szerkesztve ]

(#22940) ViZion válasza haddent (#22939) üzenetére


ViZion
félisten

Noctua lehűtené sztem, 4,5 GHz biztosan (99%) meglenne. Többire majd a tulajok válaszolnak, én csak kis porszem vagyok az FX topik fogaskerekei között ;] :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22941) aAron_ válasza haddent (#22939) üzenetére


aAron_
őstag

pontosan így ;)

azt még hozzá kell tennem, hogy sajnos még a mostani, újabb játékok között is van pár elég pocsék, pl AC3, ahol rosszabbul fog teljesíteni i5höz képest, mivel csak 1 magot használ a játék. ez a jövőben, a next gen konzoloknak köszönhetően valószínűleg sokat fog változni, és már i7 szinten lesz a teljesítménye mindenütt, pl. crysis3-ban már jobb is kicsit. ;]

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#22942) haddent válasza aAron_ (#22941) üzenetére


haddent
addikt

Pont erre volt szuksegem koszi! Hat akkor szerintem belevagok. Esetleg uj szeria mikor varhato, erdemes varni ra?
Ja majd elfelejtettem!! Corsair vengeance lp 1600mhz dual channel ramokat megeszi ez a platform is szepen?

[ Szerkesztve ]

(#22943) RVR400 válasza haddent (#22939) üzenetére


RVR400
veterán

Elnézést mindenkitől, de én egy 4.1 GHz-es i7 3770-ről nem váltanék FX-re...

Az tiszta sor, hogy az i5-öt megeszi, és ha most venne, akkor az FX-et ajánlanám, de most van egy 3770-ese, amit szerintem teljesen felesleges lecserélnie.

[ Szerkesztve ]

(#22944) =HG= válasza haddent (#22942) üzenetére


=HG=
addikt

Nem finnyás a ramokra, úgyhogy 99%

(#22943) RVR400: i7-em még nem volt, de i5 3570K-t megeszi az FX8320..Én vettem egyet.. :K (Főleg BF3 miatt )

[ Szerkesztve ]

(#22945) haddent válasza =HG= (#22944) üzenetére


haddent
addikt

I7 szinte csak szintetikus dolgokban jobb az i5 nel.

RVR400 te nem vagy kivancsi tipus akkor :) ha +-5-10% on belul tudok maradni akkor semmi gond, es vegre a szimptikusabb gyarto fut a gepemben, gpu es cpu teren is.
Plussz penzt nem latok belole, de nullaban tudok maradni penzugyileg is..

[ Szerkesztve ]

(#22946) MiklosSaS válasza haddent (#22939) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Megeri, en nagyon orulok hogy mar nem tomom az intel zsebjet. Alapon nalam jobb a 8350 mint a 2600K. A 4.5 ghz-es 8350 veri a 4.8 ghz-es 2600K, nem erdekelnek a szintetikus marhasagok amivel teli az internet. Nalam nagyon jol muzsikal. Szerintem 4.5 ghz-en parban van a 4.3 ghz 3770K-val de ez nagyon program fuggo.
Jovot nezve mindenkepen FX a jobb valasztas en szerintem. Nalam megy az 5.1 ghz 1.5125V, de daily es game mode-ban rendesen megy 4.3 es 4.6 ghz-en.
Rendesen kihajtsa a 7870CF-et 1200 mhz-re huzva, tehat nincs para, szerintem elboldogul egy 7970 CF-el is.

RVR400 : Nezd, en 3 honapos sabertooth Z77-rol + 1 eves 2600K-rol valtottam FX-re. Roviden: megerte, napi 11-12 ora helyett 10-et dolgozom mivel gyorsabb. !

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#22947) MiklosSaS válasza RVR400 (#22943) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Csigabiga: dumpster please !

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#22948) =HG= válasza haddent (#22945) üzenetére


=HG=
addikt

Hát szerintem még pénzben sem jársz túl rosszul FX 8320 40K körül, hozzá deszka 25-30 K-tól fölfelé..Ennyiért simán eladod a jelenlegi konfigot. Most nem tudom mivel hűtöd a procit, de arra számíts, hogy ha tuning is kell, akkor egy komoly procihűtőt rá kell dobni...

(#22949) MiklosSaS válasza =HG= (#22948) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

4.8-ig meg nagyon jol lehet huteni. 5.1 ghz-en meg megbirkozik a silver arrow extreme sb-e hutom (ami egy a noctua 14-el) kb 1600 fordulaton a ventik.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#22950) haddent válasza =HG= (#22948) üzenetére


haddent
addikt

De nekem 8350 kell mindenkepp :DDD mert 4.5 ala nem adnek..
Azon vagyok, hogy eladjam..
D14 el hutom, meg is van lepodve a kis szaros vy bridge, hogy minek ul rajta 2kg szinesfem :DD

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.