Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) laca000


laca000
őstag

Lenne egy kérdésem, a 4X4GB CL9-es késleltetésű Kingston ramjaim, lecserélem, egyenlőre úgy, hogy két slotban két 8GB-os, CL10-es késleltetésű, szintén Kingston modul lesz.
Nem fog összeveszni a késleltetési idő miatt a 2X4-es CL9-es, a 2X8-as CL10-essel?
Köszönöm :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23452) Yeffy válasza laca000 (#23451) üzenetére


Yeffy
veterán

tudtommal nem, hanem a gyengébb késleltetésű RAM értékeire fog beállni/kell beállítani a "jobb" memókat, és ennyi. ha jól tévedek...

ez kb olyan szerintem, mint anno, mikor volt 800 MHz-es CL4 DR2-m, és kaptam kölcsönbe mellé CL5-öset kölcsönbe. mentek gond nélkül, csak ugye a CL5-re kellett belőni mindet...

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23453) lafaty80 válasza sg22 (#23297) üzenetére


lafaty80
őstag

Na, eddig:

kikapcsoltam a c1e, turbo-t, cnq-t. Jelenleg fixen megy a proci, de így is csinálja.

Ha alapon hagyom a windows-t és nem csinálok semmit, nem hallom vagy néha-néha halkan nyomja a ciripelést. Ha elindítom a steam kliens, meghülyül és ciripel mint állat.

Tegnap este hálózaton keresztül akartam filmet nézni, de elkezdte a ciripelést, amit persze még fülesen keresztül is hallottam, szóval a prime95 elindítottam és 1 magon elkezdtem a terhelést :)
Ekkor megszűnt a ciripelés.
Most próbálok szerezni egy tápot próbára, chieftec 550W, ha az megoldja, akkor cserélem a tápomat.
Ha nem oldja meg, akkor leszek mérges, mert ha csak a halk ciripelés lenne, akkor bele nyugodnék, de így amikor igazán bele lendül, akkor már igencsak zavaró :(

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#23454) Yeffy válasza lafaty80 (#23453) üzenetére


Yeffy
veterán

szerintem szinte biztos, h tápcsere kell neked...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23455) ViZion válasza lafaty80 (#23453) üzenetére


ViZion
félisten

Írtam, h nekem is ciripel. Nálam tipikusan VGA terhelésre jön elő, de inkább táp, mint VGA a hang forrása. Elég zavaró valóban, de azt mondják ez nóóórmális. :D :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23456) RVR400 válasza lafaty80 (#23453) üzenetére


RVR400
veterán

A C6 State-et próbáld még kikapcsolni.

(#23457) ktg3


ktg3
őstag

1.525V-ra van állítva a biosban a fesz.

Nekem egyáltalán nem tűnik vészesnek a fesz, főleg ezekkel a hőmérséklet értékekkel.
Hozzá kell tegyem, hogy a 14cm-es procihűtő venti 1800rpm-en megy és nincs rajta a ház oldala.

De ez az 53-54 fok nagyon baráti 24/7-ben. Ha felteszem a ház oldalát + pwm-re állítom a ventit akkor ilyen 59-60 fokos a proci.

(#23458) lafaty80 válasza RVR400 (#23456) üzenetére


lafaty80
őstag

Ha csak a halk ciripelés lenne, nem zavarna. De a hangosabb verziós ciripelés már az agybahatolós verzió :)

Na akkor még a c6 state-et megpróbálom, bár nem emlékszem hogy láttam volna olyat.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#23459) DeadMeat válasza ktg3 (#23457) üzenetére


DeadMeat
veterán

Jajj mennyi feszt kér itt már szerencsétlen.. Nekem 4300mhz-hez kér 1.34V-t, 4500Mhz-hez pedig 1,38-1,4V között valahol, csak azt már nem tudom meghűteni passzív radival. :(((

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#23460) Akcok94 válasza DeadMeat (#23459) üzenetére


Akcok94
senior tag

miért neken az alaplapi speaker sípol egyfolytába, csak nem tudom miért, proci alapon megy, alaplap alap beállításon, mert bios reset volt. De a gép normálisan megy, mivel alap egyrészt csak nen miért sípol, ha benne van.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#23461) ktg3 válasza DeadMeat (#23459) üzenetére


ktg3
őstag

Alapból marha magas az alapfesz. Persze lehet, hogy csak az alaplap ad neki ennyit.
Ez alatt nem igazán akar menni rendesen. Persze 1.5-ön is vígan megy, de a prime ott hibázik néha.

Kb. tizedet kapp többet biosból, ami valósan kb 8 század a drop miatt. Korábbi procijaimnál 1.5 tized is viszonylag sima volt, igaz, hogy nem 32nm-en :U

Összességében abszolut elégedett vagyok a procival, mert 25K-ért vettem. Annyiért sztem nagyon jó. Nem sokkal lett volna olcsóbb egy 4 magos phenom 2.
Azért ez jövőt állóbb és nem mellékesen gyorsabb is.

8320 lett volna a terv, de nem kaptam olyat. Annyira nem is bánom, mert így ár/értékre ez jobban megérte 25-ért mint az 40-ért.

[ Szerkesztve ]

(#23462) - = Zk = - válasza K.Tamas89 (#23441) üzenetére


- = Zk = -
félisten

asus m5a99fx pro 2.0 :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23463) lafaty80 válasza RVR400 (#23456) üzenetére


lafaty80
őstag

Úgy néz ki eddig a c6 state megoldotta. Legalábbis elviselhetően ciripelget csak :R

Viszont akkor most a többi letiltott dolgot is hagyjam úgy, vagy vissza lehet kapcsolni őket? (cnq, c1e, turbo)

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#23464) RVR400 válasza lafaty80 (#23463) üzenetére


RVR400
veterán

A CNQ-t mindenképpen told vissza. Ha tuningolsz, akkor a turbo core úgyis automatikusan tiltódik. A C1e-t pedig bekapcsolhatod nyugodtan.

(#23465) ViZion válasza lafaty80 (#23463) üzenetére


ViZion
félisten

Turbo és APM maradjon kikapcs, C1E és C'n'Q legyen bekapcsolva, akkor visszaveszi idle a frekit és a V-t

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23466) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Kicsit elszorakoztam ma este a processzoral, csodas ez a cpu. Sikerul stabilan az 1.368 V 4.5 ghz-en.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23467) xatos3 válasza MiklosSaS (#23466) üzenetére


xatos3
senior tag

ez azt jelenti az én szememben hogy potenciálisan léggel is van benne 5,2 ;]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#23468) =HG= válasza xatos3 (#23467) üzenetére


=HG=
addikt

Nem teljesen..Nekem is az a tapasztalatom, hogy 4,5 Ghz-ig alul lehet feszelni, felette már kell neki adni rendesen...(érdekes, hogy i53570K-nál is ugyan ezt tapasztaltam...)

(#23469) MiklosSaS válasza xatos3 (#23467) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Leggel maximum az 5.1 ghz-et tudom tartani 1.525V feszel. De ha meg egy kicsit kiserletezek szerintem az 5.2 ghz is lehetseges.
De eleg fura az hogy 4.5 ghz-en eleg neki az 1.368 V hogy teljesen stabil legyen, de mar 4.6 ghz-re szuksege van 1.4-1.42 V-ra. Es oriasi ugras ahoz kepest hogy 4.6-rol 4.8-ra 1.437 V kell.
Szerintem 1.55-1.565 V-al menne 5.2-5.4 ghz-et, amit szerintem meg a silver arrow hutene.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23470) xatos3 válasza =HG= (#23468) üzenetére


xatos3
senior tag

ó azt nem írtam oda de persze egyből hatalmas borda és 1,42 feletti fesz jutott eszembe ;] ;]

miki neked meg azt mondom hogy olyan kb mint a hangsebesség átlépése.... :D, ott hirtelen minden nagyon más:D

és a prociknál is van egy kritikus határ, nekem pl 4400ig alig kell feszt adnom afelett meg nagyon kéri, de 4600 a limit (én 3100 ról indulok)

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#23471) gaben82


gaben82
tag

Nézzétek mit találtam. Jobb lenne mint a sabertooth?
Ez az alaplap milyen lenne, máshol 50 felett van jócskán?
Vásárolt már itt valaki, ez az elérhetőség 14 nap mit takar náluk?

(#23472) kungzi válasza MiklosSaS (#23466) üzenetére


kungzi
veterán

Ez brutal jo. Asus lapoknal van ez a digi allitasi lehetoseg uefi-ben. Te ott miken finomitasz?

(#23473) ViZion válasza gaben82 (#23471) üzenetére


ViZion
félisten

A 14 nap azt jelenti, h szlovák cég, nincs saját készlete, etc... Én szeretem az olyan helyeket, ahol van asztal, amit szükség esetén rá lehet borítani a jóemberekre :)
Nem akarom fikázni őket, nem tudom milyenek, utána kell kérdezni nagy (alaplapos, tápos, stb.) topikokban is, mert az üzletes topikok is halottak.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23474) RVR400 válasza gaben82 (#23471) üzenetére


RVR400
veterán

Én a Zalmant tőlük vettem, 14 nap volt írva, 3 nap múlva nálam volt a cucc, 3e Ft-tal oclsóbban, mint ha itthoni cégtől rendeltem volna. Más kérdés, hogy egy házzal túl sok baj nem lehet, de egy alaplapnál azért valószínűbb lehet egy garis probléma.

(#23475) MiklosSaS válasza kungzi (#23472) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Elkuldom este pu-ben .

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23476) kungzi válasza MiklosSaS (#23475) üzenetére


kungzi
veterán

köszi :R

ha tudsz akkor screenshot is jó a beállításokról :)

[ Szerkesztve ]

(#23477) RVR400 válasza MiklosSaS (#23475) üzenetére


RVR400
veterán

Azé' az okosságot megoszthatnád itt a jónéppel. :K

(#23478) MiklosSaS válasza RVR400 (#23477) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Rendben. Nincs semmi extra, laca000-nak elkuldtem , este kiirom ide.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23479) laca000 válasza MiklosSaS (#23478) üzenetére


laca000
őstag

Erre gondoltál?

Digi+ Power Control

HT LINK SPEED: 2600
CPU/NB FREQUENCY: AUTO
CPU LLC - EXTREME
CPU CURRENT C: - 140 %
CPU POWER PHASE CONTROL - EXTREME
CPU POWER SWITCHING F. - AUTO
CPU POWER CONTROL DUTY - T.PROBE
CPU POWER RESPONSE CONTROL - ULTRA FAST
VRM OVER TEMP. PROT. - DISABLE
CPU/NB LLC - EXTREME
CPU/NB CURRENT CAPABILITY - 130 %
CPU/NB POWER RESPONSE CONTROL - ULTRA FAST
DRAM CURRENT CAPABILITY - 110 %
DRAM P.P.C. - EXTREME
DRAM P.S.F. - 400

:R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23480) MiklosSaS válasza laca000 (#23479) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen. Zsenialis oroszlan.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23481) laca000 válasza MiklosSaS (#23480) üzenetére


laca000
őstag

Én a srác helyében nem gondolkodnék a Formula V-ös lapon, ha Pekingből hoznák, akkor sem, annyi szent :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23482) MiklosSaS válasza laca000 (#23481) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igy van. A legjobb AMD lap.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23483) laca000 válasza MiklosSaS (#23482) üzenetére


laca000
őstag

Erre majd írják páran, hogy: túlzó, csak az a problematika, hogy: nem :Y :Y :Y :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23484) MiklosSaS válasza laca000 (#23483) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En is haragudtam ra eloszor, de aztan kibekultunk es nagyon jo haveroka valtunk.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23485) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#23484) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Akkor Ő az első alaplap, "akivel" teljesen és maradéktalanul elégedett vagy?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#23486) ludsimon


ludsimon
veterán

sziasztok!

Beléptem a társaságba a mai nappal egy FX-8350-el, és egy M5A97 Evo R2.0 lappal! :C

Egy olyan kérdésem lenne mivel lehet azt megcsinálni, hogy jobb oldalt asztai minialkalmazásként mutassa mind a 8 magot szép színes grafikonon, illetve a fan sebességeket?

Láttam egy videót mikor tesztelte egy játék alatt csak elfelejtettem leírni a progi nevét és nem találom a videót.

undefined

(#23487) ludsimon


ludsimon
veterán

Megvan a vidi!

Itt vannak a programok-.

undefined

(#23488) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#23485) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na azert meg de kiabaljuk el. Meg tesztelgetjuk, egyenlore a processzorral vagyok teljesen megelegedve.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23489) - = Zk = - válasza MiklosSaS (#23466) üzenetére


- = Zk = -
félisten

pont, mint az enyém :D :C

[link]

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23490) kungzi válasza MiklosSaS (#23480) üzenetére


kungzi
veterán

na ezzel sikerült a 4,5Ghz-et 1.42V-n prime stabillá tenni, de itt már fűt rendesen a proci :D elkéne egy nagyobb hűtő ;]

(#23489) - = Zk = -

és prime stabil? mert az egy dolog, hogy elindul :P

[ Szerkesztve ]

(#23491) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Én lusta voltam már próbálgatni, a hűtés bírja bőven, úgyhogy nem zavar ha menne esetleg 1-2 tizeddel lejjebb is. :DDD

(#23492) - = Zk = - válasza kungzi (#23490) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nemtudom, most nézem....

DE, aida tesztje alatt stabil.... (keményebb?) játékok alatt is... több mire kell? ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23493) MiklosSaS válasza kungzi (#23490) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az jo, orulok neki.

- = ZK = - : elvileg az enyem alacsonyabb feszel keellene be erje. Meg probalkozok, hatha meg csiszolni.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23494) - = Zk = - válasza MiklosSaS (#23493) üzenetére


- = Zk = -
félisten

egyelőre a léggel elérhető felső határt keresem. hamarosan 7870CF is.... szal.
aztán majd megnézem fesz csökkentéssel hol/mit lehet kiguberálni (Y)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23495) MiklosSaS válasza - = Zk = - (#23494) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hat vigyaz a 7870 CF-el, nalam iszonyat hogy mennyire melegednek. Nem is tudom 1200-on jaratni oket, viszavettem 1100-re.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23496) - = Zk = - válasza MiklosSaS (#23495) üzenetére


- = Zk = -
félisten

tuningolja a facom a CF-et.. nem azért akarom :C...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23497) MiklosSaS válasza - = Zk = - (#23496) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tuning nelkul is a egyutt kazanok.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23498) - = Zk = - válasza MiklosSaS (#23497) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem félek... szellős a házam. ha pedig mégsem, van még egy tartalék oldalventim (23centis) (Y)
:D

kraft legyen, a többit lecarom...egy V8-as Mustang motor sem épp a hűvös kategória. a Pagani-é meg főleg :C :DD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23499) MiklosSaS válasza - = Zk = - (#23498) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23500) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#23488) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Pedig már lélekben pezsgőt bontottam... Azért remélem Ő lesz a Nagy Ő, akire még évtizedek múlva is jó érzéssel fogsz visszaemlékezni...
"egyenlore a processzorral vagyok teljesen megelegedve." - :C

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.