Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23101) RVR400 válasza - = Zk = - (#23100) üzenetére


RVR400
veterán

Ha azt veszem alapul, hogy a 8320 4.2-n a Thermalright Macho-t fel tudta vinni 72 fokig, akkor teljesen elfogadható az eredményed. Hűtőteszt
Én ezért csodálkozok el mindig, hogy levegővel hogyan tudják néhányan nagy tuning mellett is 70 fok alatt tartani a procit.

(#23102) FeRRaR1 válasza Brekkk (#23099) üzenetére


FeRRaR1
őstag

60 fok fölé ne menjen, mert igaz, hogy annyira nem fogja kb semmi sem leterhelni mint a Prime a valós életben, de viszont jön a nyár, ahol talán már nem lesz hó....
Kicsit alulfeszeled, és lesz ez még hidegebb is.

- = Zk = -

Én bármit kinézek belőled :DDD
Lehelet vékony MX-4et neki, aztán had szóljon :)

[ Szerkesztve ]

(#23103) Pug válasza - = Zk = - (#23100) üzenetére


Pug
veterán

Small fft-vel nem is csoda, hogy akkora lesz a hőfok 4.5-ön ;)

Brekk:
Most egyenlőre visszatettem a gyári hűtését.
Ezzel Prime alatt a hőfok 3 perc után beállt 59 fokra, és ott is maradt.

Az max úgy lehetséges, hogy a védelmek miatt szépen throttlingol a cpu... ;)

[ Szerkesztve ]

(#23104) - = Zk = - válasza FeRRaR1 (#23102) üzenetére


- = Zk = -
félisten

TE MI A FA.ZT KERESEL ITT... EBBEN A TOPIKBAN?! :Y
;]

dehogy veszek mx4-et... elég ide az egyszerű fehér is. anynit nem hoz az mx4, mint amenniybe kerül :C

(#23103) Pug
igen, akkor felmegy... ez igaz! :DDD

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23105) RVR400 válasza - = Zk = - (#23104) üzenetére


RVR400
veterán

Alacsony hőfokon tényleg nem hoz szinte semmit az MX, de ilyen 70 fokok környékén a fehér Coolink például igencsak el tudja magát engedni. Szóval itt már 4-5 fok különbséggel lehet simán számítani.

(#23106) ktg3


ktg3
őstag

Vettem tegnap egy FX-6200-at. Nem sok ez a 1.4125 default VID?
Milyen VID-ek vannak hasonló kategóriában?

(#23107) Brekkk válasza Pug (#23103) üzenetére


Brekkk
senior tag

Nem hiszem, hogy a védelem lépne be. Az 59 fok-ot tartani tudja, de folyamatosan emeli a ventifordulatot.
A BIOS-ban semmit sem állítottam a venticsere után.
A másik hűtővel, már nem tudott emelni a ventillátor fordulaton (MAX 2200 RPM volt), így emelkedett drasztikusan hőfoka.
Most jónak néz ki a hőfok, de nagyon hangos a gép.
Most, hogy használtam kicsit AMD-t az Intel után én nem sok különbség van a 2 gyártó között otthoni használatnál.

(#23108) - = Zk = - válasza RVR400 (#23105) üzenetére


- = Zk = -
félisten

65 vagy 70, nem tök mindegy?! :D...

nem ismerem a V8-at sajnos.. nem tudom, hogy ez most a vége, vagy a pasztázás/rögzítés lenne-é-e a car?!....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23109) Pug válasza Brekkk (#23107) üzenetére


Pug
veterán

Nézd nyugodtan mellette AIDA-val az órajelet és a feszültséget, biztos, hogy throttlingol. ;)

Gyári hűtővel lehetetlen prime alatt ez a hőmérséklet.

(#23110) RVR400 válasza - = Zk = - (#23108) üzenetére


RVR400
veterán

De akkor Neked nem mindegy, hogy 75 vagy 70? Te sírsz, hogy felmegy 70 fölé... :W

(#23111) - = Zk = - válasza RVR400 (#23110) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen, de fentebb írtam, hogy pikk-pakk felmegy.. nem szépen lassan... ott meg még maga az mx SEM tud csodát tenni :W

pl ezért IS kérdeztem tegnap azt amit...
de nekem az is jó, ha vki(k) leírják, hogy milyen léggel hűtötték a 8150-esküt. ennyi.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23112) FeRRaR1 válasza - = Zk = - (#23111) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Mugen 2 :)

2 halk ventivel, és az életben nem lesz gondod.

Halk ventim van, Arctic f12 pro pwm
Nagyon szeretem, akár lemegy 500~RPMre is standard venti vezérléssel, de 1200nál sem hallani.
Silent profilról áttettem standardra (alig gyorsult, semmi hang)
és nyertem 3-4 fokot, egy csúcs pasztával is hozol annyit, és máris baráti a hőfok.

Mondjuk az életben nem lesz olyan meleg napi használat közben, de azért a 70 az veszélyes, főleg hogy jön a nyár...

(#23113) ViZion válasza - = Zk = - (#23111) üzenetére


ViZion
félisten

Te hogy szoktál pasztázni? Vékony X-et rajzolj a procira, mert ez kicsit fura, h ennyire hirtelen felmegy a hőfök, ott vagy a hőcsövek defektesek (kicsi rá az esély), vagy a pasztázás, vagy a leszorító erő nem megfelelő...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23114) - = Zk = - válasza ViZion (#23113) üzenetére


- = Zk = -
félisten

középre egy kis körömnyi és azt szétkenem egyenletesen a cpu kupakján...

leszorító-erőre gyanakodtam én is, de nem merem tovább húzn ia lefogatót, mert már recseg ropog szerencsétlen lap :C

én is a pasztázásra tippelek...

(#23112) FeRRaR1
ink ninja vagy TCP-800 :)
de nézegetem a MINE-2-t is :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23115) bebe159 válasza - = Zk = - (#23114) üzenetére


bebe159
aktív tag

Nekem is recseg a lapom, már ha megmozdítom akkor is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23116) - = Zk = - válasza bebe159 (#23115) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem csodálkozom, ugyan az a két lap :C
a recsegéstől az első pillanatban megijedtem :DD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23117) Ricsiii1992


Ricsiii1992
tag

Akinek AVC Hercules-e van, lehet hasznos lesz :) Fagyálló+víz van benne, nem tudom miért csinálja:
:Y ne tudjátok meg hány fokos volt a 8120-am...

Úgy hagytam estére tölteni a gépet, reggelre lekapcsolt....elindítom, netezek, és lekapcsol megint---->megállt a vízszivattyú :O mikor restart után beléptem a biosba, 95C-t írt CPU-ra, na abban a pillanatban téptem ki a konnektorból... Egyszerűen nem értem hogy ragadhat meg egy szivattyú, megkocogtattam, és egy bika mágnest addig mozgattam a forgórész mellett, míg végül megindult-->tekercs vissza, és most megy. A légyeg, hogy kibírta a 100C-t a proci, de a hideg rázott mikor megfogtam a blokk feletti csövet, és majdnem átszakadt úgy meglágyult...

ezt eljátszotta a GTX460-on is, az ugye 105C-nál kapcsol le

[ Szerkesztve ]

(#23118) Pug válasza Ricsiii1992 (#23117) üzenetére


Pug
veterán

Lehet érdemes lenne a defektes hűtést lecserélni.... "lehet" :U

(#23119) Ricsiii1992 válasza Pug (#23118) üzenetére


Ricsiii1992
tag

:N A CPU-n 5 hónapja megy, bármiféle gond nélkül, fene tudta volna előre, hogy egyszer csak megáll... végén az lesz, hogy két pumpát fogok bekötni a körbe, mert ez így nem jó...

(#23120) MiklosSaS válasza Ricsiii1992 (#23119) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Vagy inkabb veszel egy normalis leghutot.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23121) RVR400 válasza MiklosSaS (#23120) üzenetére


RVR400
veterán

4 db Hercules kijön egy elfogadható léghűtés árából. :DDD

(#23122) MiklosSaS válasza RVR400 (#23121) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ezt nem tudtam ....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23123) Pug válasza RVR400 (#23121) üzenetére


Pug
veterán

Mondjuk inkább 1,5-2d, és kb annyival is jobb egy normális lég. ;)

(#23124) RVR400 válasza Pug (#23123) üzenetére


RVR400
veterán

4500 Ft a Hercules, a Macho-m 14000 Ft volt, és ugyanazt az eredményt produkálta. Van jobb lég 18-20e Ft-ért valószínűleg, meg ugye most kiderült, hogy a 18e Ft-os V8 sem tud többet. Persze a vízzel több probléma lehet, ez igaz, de ezt benyelem ekkora különbözetnél.

(#23125) MiklosSaS válasza RVR400 (#23124) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En azert szivesen osszemernem az en hutomel. Peldaul a h100 mar nm birta a 4-5 ora full load-ot a 4.8 ghz-es 2600K-al de a silver arrow meg kepes volt lehuteni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23126) Mahrenburg válasza sg22 (#23092) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Végül a Tiéd lett a A990FXM-A ?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#23127) RVR400 válasza MiklosSaS (#23125) üzenetére


RVR400
veterán

Nekem most azért van rajta "tuning", mert 2 radival van, de így most a 8320-at 1.38V-tal 4.2 GHz-en 1 óra Prime után 64 fokon tartja.

Régebbi problémámhoz hozzászólva. Valaki adott egy tippet, hogy ne emeljek "FSB"-t, és csak a szorzót tologassam. Annyi a változás, hogy 4.4-et még megy a procim, de ahhoz már kell 1.45 V, viszont ez a legteteje. Na ott már 68 fokig melegíti a Prime.
Szóval megint én fogtam ki a leggyengébben tuningolható darabot.

(#23128) MiklosSaS válasza RVR400 (#23127) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azert 4.4 ghz 3.5-rol eleg szep teljesitmeny. Nalam jatek kozben 4.6 ghz-en nem engedi 52 fok fole. Full load, 5.1 ghz ritkan kostol bele a 80 fokba (mondjuk mar 2000-2100 fordulaton jar). Nagyon de nagyon meg vagyok elegedve a silver arrow-al, a legjobb.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23129) - = Zk = - válasza RVR400 (#23124) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nono... lehet, ismét user hiba, és csak a szerelés volt a car. megeshet. azért nem kéne temetni a V8-cat egyelőre...
ennek is több esélyt adok, mint a giga lapnak... :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23130) FeRRaR1 válasza RVR400 (#23124) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ne a V8-at vedd példának, tesztek szerint, és szerintem is az messze nem tartozik a jobbik léghűtők közé, ár/értékben meg végképp nem.

Én itt PHn vettem Mugen 2est 6.000 csak bordát használtan.

[ Szerkesztve ]

(#23131) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#23126) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igazan jonak nez ki. Sajnos az utolso 6-7 evben nem volt szerencsem ilyesmihez. De a skt a -s megoldasuk mindig jo volt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23132) RVR400 válasza MiklosSaS (#23128) üzenetére


RVR400
veterán

Játék alatt nekem sincs gond, az 50 fok kb itt is él, de a ventik nem pörögnek a házban csak 40%-on, meg a pumpa is 30-40% között mozog. Nekem bejött az olcsó víz szerencsére.Más kérdés, hogy kellett piszkálni, kényelmes ember bele sem kezdene, de spóroltam vele legalább 10 rugót, így elégedett vagyok.

Ha az előbb linkelt tesztet nézem, és a V8 tényleg gyengébben teljesít, mint a Macho, akkor én inkább temetem. :P

(#23133) and1ao válasza - = Zk = - (#23129) üzenetére


and1ao
őstag

lehet több esélyt adsz neki de azt is itt árultad hetekig ;]

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#23134) MiklosSaS válasza RVR400 (#23132) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na az a fontos hogy te legyel vele megelegedve. Amikor a gx-7 valtottam le h100-ra annyi jot olvastam rola elotte hogy szabalyosan elsapadtam amikor elkezdtem dolgozni. A 4.8 ghz-es 2600K kb 2 ora mulva elerte a 95-98 fokot, a silver arrow-al pedig ugy 83-84 fok kornyeke volt. A 8350-es meg orom huteni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23135) - = Zk = - válasza and1ao (#23133) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hidd el, tegnap óta már formálom a hírdetés szövegét ;]
keresem is szép csendben a V8 utódját ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23136) ktg3


ktg3
őstag

Ha FX-et tuningolok (csak a procit, ram marad gyári órajelen) csak szorzóval, akkor lehet szűk keresztmetszet az alaplap?

Úgy gondolom, hogy ha csak a szorzót emelem, akkor olyan limitbe ütközhetek, hogy az adott órajelhez kevés a fesz vagy elégtelen a hűtés. Ez mennyire helytálló?

Figyelnem kell bármi másra ha így tolom fel az órajelet?
Gondolok itt bármi más feszre pl NB fesz vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#23137) ViZion válasza Ricsiii1992 (#23117) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem is AVC van, ~4 hónapja üzemel, tripla+ a gyári single radival. Nem volt még gond. A gyári lé elég szerény, alig van benne...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23138) =HG= válasza - = Zk = - (#23135) üzenetére


=HG=
addikt

Ne csodálkozz rajta, hogy 4,5 Ghz-en 1,4V-al nem tudod hűteni...Én vízzel hűtöm, bár dupla radi, de 1,4V alatt kell maradjak..vagy még kell radi.... :K

(#23117) Ricsiii1992 : Nem tudom a mágnessel mit csináltál (ha ütögetted, megértem) de a Herkules belseje full műanyag...a lapát is ! ;)

[ Szerkesztve ]

(#23139) FeRRaR1 válasza =HG= (#23138) üzenetére


FeRRaR1
őstag

A lapát nyilván műanyag, de a villanymotor ami hajtja az mágneses, és csak fémből lehet.

(#23140) Ricsiii1992 válasza FeRRaR1 (#23139) üzenetére


Ricsiii1992
tag

Igen, a forgórész mágnes, amit kívülről egy erős mágnessel mozgásra lehet bírni (magyarul levettem a tekercset /ami alapból létrehozza a forgó mágneses teret/ és egy bika mágnessel+ kocogtatással megindult a forgórész... utána tekercs vissza, és jó)

Arra kíváncsi lennék, mi lőtte le a gépet 100C-nál....de elviseltem volna, ha mindezt 65-70-nél teszi meg.
:DDD meg kéne nézni, hátha tuningosabb lett ettől a hősokktól.

(#23141) =HG= válasza Ricsiii1992 (#23140) üzenetére


=HG=
addikt

Elméletileg 74 C körül kéne lelőnie.... Nálam is megállt a H50....szétszedtem, fogalmam sincs mitől...összeraktam, megy...ki érti ezt ?? :F Azért már vissza nem teszem...

(#23142) Brekkk válasza =HG= (#23141) üzenetére


Brekkk
senior tag

Az miért van, hogy terhelésné,l néha sipol egyet a speker, és a CPU feszültségérték, a beállított 1,30 V-ról felugrik 1,42 V-ra?
Ez nagyon idegesít, mert ilyenkor mint a disznó elkezd fűteni.
Ez kikapcsolható? Lőjjem ki a COOL N QUITE funkciót?
Mennyi a CPU hőmérséklet PRIME alatt gyári hűtővel?

Milyen hűtőt vegyek rá MAX 6 K-ig FX-3850?

[ Szerkesztve ]

(#23143) =HG= válasza Brekkk (#23142) üzenetére


=HG=
addikt

Nem hinném, hogy a speaker sipolna, hanem az alaplap jelez valami hibát. CNQ maradjon bekapcsolva. Próbáld meg lehúzni a speakert, ha akkor is sipol, egyértelmű az alaplap. Akkor kéne csinálnod egy bios resetet. Ha utána is sípol, tápot meg kell nézetni. Nem tudjuk milyen a konfigod, így csak találgatás...

(#23144) Brekkk válasza =HG= (#23143) üzenetére


Brekkk
senior tag

A konfig

Proci FX-3850,
Lap: Giga 990XA-UD3,
RAM: 2*4 GB Kingston DDR 1333 value RAM,
VGA: ASUS 560 GTX
Táp. Chieftec CTG 500W

A CPU gyári VID-je 1,425 V
Alulfeszelem: 0,075 V-al

Ha a gyári 1,425 V-ot használom a gyári hűtő nem tudja lehűteni a Procit rendesen.

A BIOS resetet kipróbálom.

Egy Freezer 64 pro elég lenne, hogy tuning nélkül a Prime hőfok ne menjen 60 fok fölé?

Mennyi a normális hőmérséklete egy AMD procinak?
80 fokig elmehet? Menni a lekapcsolási hőmérséklet?
Intelnél, még 90 fok esetén sem volt gond ment mint a kisangyal.

[ Szerkesztve ]

(#23145) Yeffy válasza - = Zk = - (#23111) üzenetére


Yeffy
veterán

ninja 3 rev b, 6300-ra téve, hibátlan

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23146) Akcok94 válasza Brekkk (#23142) üzenetére


Akcok94
senior tag

nekem folyamatosan sípol az szar, pedig az alaplapi post code semmit nem ír ki és megy a gép, azóta sípol mióta a venti vezérléssel szórakoztam,

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#23147) - = Zk = - válasza Yeffy (#23145) üzenetére


- = Zk = -
félisten

oké, részben. nekem 8150-em van....:D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23148) laca000


laca000
őstag

A vicc az, hogy nekem a Mugen 2-es is elviszi, még a legkisebb (hő)probléma nélkül is 4.8-on a 8350-est.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23149) Yeffy válasza - = Zk = - (#23147) üzenetére


Yeffy
veterán

hidd el, 8150-re is tökéletes :K ;)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23150) RVR400 válasza Yeffy (#23149) üzenetére


RVR400
veterán

Azért egy 6300-at 4.1-en kicsit könnyebb hűteni, mint egy 8150-et 4.5-ön. :D Cirka 15 fok különbség simán lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.