Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) RVR400 válasza Milka 78 (#23196) üzenetére


RVR400
veterán

A nagyban gyorsítja a procit kifejezést meg tudom rögtön cáfolni. Tesztekben szinte semmivel nem vagyok előrébb emelt HT és NB órajelekkel sem, ahogy nagyon az sem számít, hogy 2100 MHz-en mennek a RAM-ok. Más kérdés, hogy szeretem mindenből kihozni a maximumot, de gyakorlatilag talán ez a 3 tényező együtt hozhat 3-5%-ot.

(#23202) Milka 78 válasza ktg3 (#23198) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Egy kis összefoglaló az FSB-HT-NB ügyről.Ez még a AM3-as X4-X6-osokhoz készült,de az elv ugyan az(még Oli szerint is ezért nincs FX túlhajtási kézikönyv).
Én először meghatároznám a processzor maximális(vagy az általad kívánt)órajelét,hogy mekkora feszen stabi.Ha ez megvan ez után nyúlkánék az NB sebességéhez amit lehet az NB szorzójával emelni,de tolhatsz neki "FSB"-t aminek a növelésének arányával emelkedik a NB órajele(és a memória órajelei is).A fenti cikket olvasd át,mert igen hasznos olvasmány is mint említettem az alap elv ugyan az :K

RVR400: Pont a tesztekben gyorsult a dolog.Mikor miresz megkapta a 8120Fx ét és csak szorzót emelet csináltunk pár mini tesztet.8120fx vy 2500k 4.5ghz-8gb 1866mhz ram(azonos értékeken) 6870 CF(szintén azonos értékekre beállítva)."3Tré",AVP2 és még pár bench(rég volt már nem emlékszem :F ). Amíg a szorzóval babrált csak finoman mosolyogtam az FX-en de amikor elkezdett babrálni az Nb/fsb körül elkezdett feljönni mint a talajvíz.Ugyan az mint az X4-nél.3840mhz-nél(240-es fsb) jobban mozgott a gép mint ha a pusztán a szorzót emelgettem 3900mhz-ig,nb-ht Auto-n.Azt viszont tény,hogy pár %-ról beszélünk,de értékes %-ok azok(legalább is akkor nekünk az volt,de ezt embere válogatja) :K

[ Szerkesztve ]

(#23203) RVR400 válasza Milka 78 (#23202) üzenetére


RVR400
veterán

Gyártói túlhajtási kézikönyv

Persze legyen, aki végigolvassa, mielőtt piszkál. :DDD

(#23204) ktg3 válasza RVR400 (#23199) üzenetére


ktg3
őstag

Pont ilyen válaszra vártam.

Érdekes, mert most próbáltam 2600-on elindítani NB-t, de még +0.1V-tal sem megy ha a proci meg minden más alapon van. Úgyhogy ezt asszem alapból kilőhetem.

Most 2400-on van alapfeszen. Rámérek tesztekkel, hogy mennyit gyorsult.

@Milka 78: "FSB"-ben ezek meddig mennek? Sokkal szimpatikusabb lenne azt emelni, csak gondolom itt elég hamar NB limitbe ütközöm ha nem megy 2600-at sem.

mod: Ennyit a 2400-ról. Eldobta win közben amikor nyitottam aidát. Ha ennyire érzékeny 10%-os emelésre is, akkor sztem ezt hagyom a fenébe.

[ Szerkesztve ]

(#23205) Milka 78 válasza RVR400 (#23203) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na ez már igen,ebben minden benne van(kb a szent grál) :DDD

ktg3 : Kellemes olvasgatást kívánok! :DDD Igazság szerint mi azért mentünk bele az NB/FSB témába,mert egy "relatív gyenge" prociból kellett kihozni a maximumot egy akkor igen erős CF-es rendszer kihajtásához(meg szőrös talpú 3Trés pontvadászok voltunk :DDD ).Napi felhasználás és játék esetén ,ha nem űber brutál vga-s(tri-quad)CF/SLI rendszer meghajtására kell és minden morzsát ki akarsz préselni a prociból...na ha ilyen nincs tök felesleges,legalább is előbb jön a vga limit.

[ Szerkesztve ]

(#23206) xatos3 válasza Brekkk (#23195) üzenetére


xatos3
senior tag

de az amd szar és melegszik.....

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#23207) ktg3 válasza Milka 78 (#23205) üzenetére


ktg3
őstag

Nagyon jó kis cikk. ;]
Sztem korábban már olvastam, csak akkor még csak érdekességként.

mod: OMG én oli cikkére gondoltam, nem erre a durvaságra.
Node ezt is átnyálazom ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#23208) Brekkk válasza xatos3 (#23206) üzenetére


Brekkk
senior tag

Én nem mondtam, hogy az AMD szar, csak azt hogy melegszik.
A teljesítménye igenis jó és ezt már többször le is írtam itt.
A melegedés viszont tényleg igaz. Ami jó azt el kell ismerni, de ami a hibája a dolognak azt is.

(#23209) Yeffy válasza RVR400 (#23203) üzenetére


Yeffy
veterán

Beszaras, mik vannak... :Y :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23210) lafaty80 válasza Brekkk (#23208) üzenetére


lafaty80
őstag

Nekem most asus m5a97 evo r2 + fx-8120 + zalman 9500 hűtő van fent (előző lapomhoz kaptam). Alap állapotban persze cnq on és turbo on van beállítva, de így 15-52 fok között mászkál! (a 15 meglepett, de ennyit mutat :)) Elötte x4 955be volt, az sem melegedett nagyon (32-55)

Nem melegszik ez annyira, mint annak idején az athlon :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#23211) RVR400 válasza Brekkk (#23208) üzenetére


RVR400
veterán

Hülye kérdés, de ha az Intel 75-80 fokig felment, akkor miért baj, ha az AMD eléri a 70-et?

(#23212) ktg3 válasza RVR400 (#23203) üzenetére


ktg3
őstag

Vazz ha előbb postolod, akkor nem szemetelem tele a topicot felesleges hülyeséggel.
Szóval egyértelműen a te hibád a sok off a topicban:D ;]

(#23213) Brekkk válasza RVR400 (#23211) üzenetére


Brekkk
senior tag

Nem baj ha felmegy 80 fokig. csak ne pörögjön a venti 7000-es fordulaton.
Az AMD-nek nem valahol 80 fok körül lép be a hővédelem, hogy az egész gépet lelövi?

6 K-ig bezárólag milyen hűtést ajánlotok hozzá?
Tuning biztos nem lesz. Csak csendes legyen és Prime95, Linx-et is bírja throttling nélkül 70-75 fokon.

[ Szerkesztve ]

(#23214) RVR400 válasza ktg3 (#23212) üzenetére


RVR400
veterán

Láttad, hogy mikori hozzászólásban van leírva? :P Ha megtaláltad volna időben, akkor mostanra már a legtuningosabb órajeleken hajtanád a cuccost. :DDD

(#23215) and1ao válasza Brekkk (#23208) üzenetére


and1ao
őstag

Esküszöm felkötöm magam, hadjuk már ezt a melegedés hülyeséget könyörgöm tenni kell rá hűtést és nincs probléma, most is egy 3500 forintos cooler van a 6100-on nálam ami addig van tunningolva amíg birja a silány lapom és még így is normális értéket produkál, nyugott szivvel rátenném alapfeszes tunningra egy 8350-re is.
Ivy-knál meg lehet kupakot bontani mert nincs az talp felveszi róla a hőt normálisan. (na jó lehet picit túlzás a dolog de aki tuningól veszi le mihelyst kiesik a dobozból)

#23213) Brekkk: alpenfoehn sella akár duplaventivel is ha uj kell 92mm, ha aprón találsz értelmes 120-ast lehet velük találkozni akkor az egy fokkal jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#23216) stratova válasza ktg3 (#23207) üzenetére


stratova
veterán

A helyi lemezlovas klub elnöke csapat még Ext3-mal, ha éppen nem érzi magát kutyául. Egyébként e teszt szerint Ext3 LLC Auto módban keményen emeli a feszt, nézd meg LLC Enableddel is.

[ Szerkesztve ]

(#23217) Brekkk válasza and1ao (#23215) üzenetére


Brekkk
senior tag

Eredetileg egy Alpine PRO 64 rev 2.0 volt rajta.
Ezzel csendes volt, de durvábban melegedett vele mint a gyárival.

(#23218) xatos3 válasza Brekkk (#23208) üzenetére


xatos3
senior tag

egyáltalán nem személyeskedésnek szánom, de most kérdezted meg hogy egyáltalán mikor van leszorítva az a szerencsétlen hűtő.... de azért reflexből tőled is meg mástól is jön a megmagyarázás hogy márpedig gari ha nem bírja a kis gyári hűtő...

gondoljuk már végig hogy felső közép kateges alkatrészekről van szó, eléggé evidens kéne legyen hogy akkor felső- közép kateges házba kerül ami alsótápos és jól szellőzik nem a 6ezer forintos papírházba
( a jól szellőző ház: elöl 12cm, alul 12 cm, hátul vagy felül mégegy 12 cm)

akinek meg van 150 ezre egy ilyen gépet összerakni annak van pénze a 14 ezres hűtőre is
a prime egyáltalán nem normál használat, sőtt extrém igénybevétel
játékok alatt sokkal kisebb terhelésnek van kitéve, de még média kódolásnál sincs ilyen gyilkolás neki

ha hangos az 5000rpm-es hűtő akkor ez van, sehol nem igérte az amd hogy halk hűtőt fog adni
rendesen szellőző alsótápos házban pedig elbír a gyári hűtő a procival, lehet hogy 65 fokra is felszökhet, de stabilan menni fog
az én 8120am 3 hétig ment gyári hűtővel sose volt probléma vele csak a hang, és a tuning miatt cseréltem le nagyobbra, pedig azonos tpdről beszélünk (125w)

egyébként meg bármilyen procit vennék én biztos hogy lecserélném a gyári hűtőt lehet az i3-5-7//fx 4100-8350
nem pedig rohannék a boltba hogy úristen melegszik garancia

ha meg asrockod van, azok az itt általam olvasottak alapján eleve túlfeszelik az fx procikat

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#23219) Malibutomi válasza ktg3 (#23207) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én azt tapasztaltam, hogy NB emelés csak a tesztekben hoz, a valós felhasználásnál szinte semmit, viszont a plusz fesz miatt melegíti a procit. A ht nekem 2600 alapból, azt nem is babráltam. Szerintem nem éri meg emelni öket.
Az x4 955-ön sokat hozott, itt nem igazán.

Brekkk
Simán lehet a lap miatt ha túlfeszeli a procit.
Milyenek a höfokok amúgy? Az furán hangzik hogy az Alpine hütövel jobban melegedett.

[ Szerkesztve ]

(#23220) xatos3 válasza Malibutomi (#23219) üzenetére


xatos3
senior tag

én még vissza is vettem az nb-t hogy jobban lehessen húzni a dolgokat, 2000re reudkáltam az nb-t és a ht-t

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#23221) Brekkk válasza Malibutomi (#23219) üzenetére


Brekkk
senior tag

AC Alpine hűtővel egy pillanat allatt 70 fokon volt a proci. Egyszer még a hővédelem is bekapcsolt. A komplett gép leállt.
Ekkor raktam vissza a gyári hűtést.

Gyárival olyan 65-68 fok körül vannak a hőfokok, de a venti már 6000 felett is pörög.
Olyan ventit keresek ami, max 153 mm magas és 70 fok körül megáll a hőmérséklet vele Linx alatt.
AC Freezer 64 Pro esetleg?

(#23222) Milka 78 válasza Brekkk (#23221) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pont Malibutomi kollégának van ugyan az a lapja és procija(neki 8320) mint neked :K

[ Szerkesztve ]

(#23223) Brekkk válasza Milka 78 (#23222) üzenetére


Brekkk
senior tag

Köszi
Beszélek vele :R

(#23224) Malibutomi válasza Brekkk (#23221) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem lehet hogy rosszul volt fent? Ha így felszalad a hö, ott höátadási probléma szokott lenni.
Úgy hangzik nálad a sok fesz miatt van a gond, mert végülis a hütö teszi a dolgát, ha nem lenne ilyen sok a fesz, akkor lehet leszabályozva is elbírna vele.
Tényleg a turbo be van kapcsolva? Giga lapon kikapcsolás után a biosban is hirtelen alacsonyabb az alapfesz.
Nekem 8320 alapfesz 1.375v.
De a turbo nélküli fix 4ghz-et 1.28v-al viszi.

[ Szerkesztve ]

(#23225) ViZion


ViZion
félisten

- = Zk = -: kintről tudnak hozni Orochit, 25 k körül van. Régi modell, fénykorában is drága és nehéz volt, de gyönyörű! :R

Ricsiii1992: amióta megvan, nálam ~1800-1900 rpm-el megy, ha meleg, akkor 2000 felett...

Brekkk: sajna a gyári hűtő ennyire (sem) elég. Ez nem garis probléma, de írhatsz az AMD-nek is, mert tényleg felesleges adniuk a hűtőt... Másrészt AUTO beállításon a minden lap túl sok feszültséget ad a procinak, szal. ott kellene keresgélni. i5-öt, főleg a K-t nem használnak gyári hűtővel, elég barbár dolog kínozni a technikát...

Throttling az lehet VRM túlmelegedés is (milyen alaplapod van? Adatlap...), vagy így védi meg magát a megsüléstől...

"Az Intelhez nem kell ilyenekre figyelni" háát, jópár gépet raktam össze, Intel konfigokat is. A jó ház és minőségi táp az alap, ha Te ezt nem látod be, akkor ennyit erről. :D
Feszültséget vedd vissza jobban, majd meglátod mit mutat hőfokban. Másrészt lehet, h vmi pasztázás-dolog van benne, mert ez fura azért, h ennyire nem hűthető.

amdcsaba: olvasd el az alapelveket kérlek :D :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23226) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Latom ment a cirkusz jo rendesen koran reggel. A gyari huto az xar. Nekem nem volt kepes rendesen huteni a 2600K tuning nelkul jol szellozo hazban (carbide 500R).

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23227) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Jut eszembe...6 ropis kategóriát nemrég tárgyaltuk.Ebben az árban újonnan a Xigmatek Loki a nyerő.Csodát ettől sem lehet várni,de nagyságrendekkel jobb mint a gyári(és az alpine 64 pro).Sajna forró fejű az FX ezért szokták ajánlani a 8-10 ropis kategóriát alapból.Alapból minimum EZT ajánlanám,de ezt meg nem tudom,hogy hogy lehet felrakni a procira(vízszintesen vs. függőlegesen),de ITT megmondják a tutit(vagy a hűtős topickban)

[ Szerkesztve ]

(#23228) Brekkk válasza ViZion (#23225) üzenetére


Brekkk
senior tag

A jó tép megvan. Chieftech CTG 500.

(#23229) Brekkk válasza Malibutomi (#23224) üzenetére


Brekkk
senior tag

kivettem a turbót és a VCORE is visszament 1,375-re
Próbálok még játszani az offset-tel is. Leveszek még 0,050 V-ot

(#23230) Malibutomi válasza Brekkk (#23229) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ugye úgy állítod hogy System voltage manual, és csak a CPU Voltage Controlt modosítod?

(#23231) ktg3 válasza Milka 78 (#23227) üzenetére


ktg3
őstag

Sokat nézegettem én is vásárlás előtt.
Ár értékben sztem kb ez a legjobb.

Nagyon durva a cucc sztem.

[ Szerkesztve ]

(#23232) Brekkk válasza Malibutomi (#23230) üzenetére


Brekkk
senior tag

Igen csak a VCORE offline és ott veszek le 0.050 v-ot

(#23233) ktg3


ktg3
őstag

PDF alapján mertem még adni bőven feszt az NB-nek. Így 2600-on úgy tűnik, hogy prime stabil, de 1.45V kellett ehhez. Gyorsabbnak még tesztekben sem gyorsabb. Viszont durván jobban melegedik.

Nem vagyok biztos, hogy ez megéri nekem.

(#23234) RVR400 válasza ktg3 (#23233) üzenetére


RVR400
veterán

Én szóltam. :)

(#23235) RVR400


RVR400
veterán

Nah, itt a gagyi vízhűtés 1 óra Prime után:

(#23236) miresz válasza Milka 78 (#23196) üzenetére


miresz
veterán

Ma reggel nem igazán voltam épp türelmes. :) Az asszony felkeltett fél 6-kor,hogy menjünk ki a piacra. :U De legalább ettem egy jó sült kolbászt. :)

(#23237) Milka 78 válasza RVR400 (#23235) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem is full gagyik ezek a motyók...ezért is van mindkét gépembe egy-egy darab(hogy szívassam magam)amik meg vannak húzva és halál csendbe teszik a dolgukat :DDD

miresz : Sebaj már megszoktam,meg gyiku is berágott rád...:DDD Akkor ide is leírom,hogy írtam privit!

[ Szerkesztve ]

(#23238) - = Zk = - válasza amdcsaba (#23169) üzenetére


- = Zk = -
félisten

pont most cseréltem le egy 990fxa-ud3-at egy asus-ra.... nah, nekem ilyen gondom nincs.
max annyi, hogy a V8 nem bírja az ~1,35-1,4V-ot hűteni. de ez hamarosan kiderül (Y)

a giga lappal nem tudtam mit csinálni, túlmelegedett a VRM...is.

(#23225) ViZion
hűűteni tudjon, ez a lényeg :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23239) laca000 válasza - = Zk = - (#23238) üzenetére


laca000
őstag

Az Asrock meg a Gigabyte, a Vram túlmelegedést illetően, párban járhatnának :Y
De legalább írnák rá a lapra, hogy: "hékás, ne vedd meg, me' tuning esetén úccsse múkodik" :O

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23240) miresz válasza RVR400 (#23235) üzenetére


miresz
veterán

Ezt tudja az én léghűtőm is. :) ;] Én nagyot csalódtam a kompakt vizekben anno. De Milka is cserélgette rendesen őket,mert besz@rt egymás után több is neki.

(#23241) RVR400 válasza miresz (#23240) üzenetére


RVR400
veterán

Még szerencse, hogy 4-szer annyi pénzért tudja. :)

(#23242) RVR400 válasza laca000 (#23239) üzenetére


RVR400
veterán

VRM lesz az, nem pedig Vram... :Y

(#23243) macy válasza laca000 (#23239) üzenetére


macy
addikt

VRM hőfokot mutatja valami progi vagy csak műszerrel lehet mérni? Annyiszor írtátok már, hogy az Asrock lapokon nagyon melegszik. Kíváncsi vagyok az enyémen hány fok lehet.

[ Szerkesztve ]

(#23244) miresz válasza RVR400 (#23241) üzenetére


miresz
veterán

Miért,mennyibe kerül egy AVC Hercules 2 radival?

(#23243) macy: Észre fogod venni,ha túlmelegszik,mert akkor vissza veszi a proci órajelét.

[ Szerkesztve ]

(#23245) RVR400 válasza miresz (#23244) üzenetére


RVR400
veterán

Igazad van, így már csak 3-szor annyiba kerül. :) 2500 Ft-ért vettem hozzá a második radit.

(#23246) laca000 válasza RVR400 (#23242) üzenetére


laca000
őstag

Nemá :Y
Elírtam, bocs, fő az ebéd :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23247) RVR400 válasza macy (#23243) üzenetére


RVR400
veterán

Kb procihőmérsékleten mozoghat, ha ugyanaz a VRM része kb, mint a 970 Extreme3-nak, mivel remekül tudják egymást fűteni, de 65-ig amúgy simán felmegy. Az Asrock 890FX-en olyan 53 fok volt maxom (ventivel), most az Asus 48 körül van. (Prime alatti maximális hőmérsékletek)

(#23248) Malibutomi válasza RVR400 (#23245) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Itt is az dönt, kinek mi éri meg. Az enyém is drágább volt, csak épp 10 fokkal alacsonyabb volt 4,2-n a hőfokom, 65 fokos 4,5ghz-en 1,44V-al volt a cucc Linx alatt.

Én elégedett vagyok a légemmel, nem szeretnék vizet a gépembe.

(#23249) laca000 válasza macy (#23243) üzenetére


laca000
őstag

Én csak onnan vettem észre, de az épp elég, hogy játékok alatt újraindult a gép, mert nem bírta a húzást, csupán minimálisan, vagy még úgy sem.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23250) ViZion válasza miresz (#23244) üzenetére


ViZion
félisten

AVC Hercules (single 120 radival) ~4-6000 Ft; tripla radi (én ezt vettem hozzá) ~7-12000 Ft. Plussz a tartály 2500 Ft. Nálam a kis víz így ~15000 Ft-ben van. Másik verzió a brutál "vas" hűtés lett volna, de nem akarok akkora súlyt a procin, meg sokat szerelgetek is és a víz is érdekelt régóta... :D

ktg3: respect :R bizony én már locsolnám, meg mittomén... ennél feljebb a feszt? Aham, bátran. Van másik deszka aprón ;]

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.