Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22201) Exelsior válasza KaakukK16 (#22183) üzenetére


Exelsior
senior tag

Hát lehet én vagyok a hülye de szerintem a 8120 sokkal jobb és gyorsabb is.

A két Proci más más kategória.

De a jövőben a több szálú programok biztos hogy a 8120-nak a 8 magját részesítik előnyben. Egy két újabb játék már most is szépen profitál a 8magnak hála. Én nem bántam meg hogy meg vettem az új táppal már a tuning is jobban megy ebben a olcsó asrock lapban. a 4ghz-n végre nem droppol. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#22202) =HG= válasza qpec (#22199) üzenetére


=HG=
addikt

Én nem hiszem, hogy a lap hibás, bár nem a legjobb választás, az biztos. Bios reset, 1 memória modul-al kell megpróbálni. Ha kékül, akkor wint újra rakni.

(#22191) qpec : bios reset= CMOS reset ( El kéne olvasni a laphoz adott könyvecskét) Áramtalanítás után! Az erre szolgáló jumpert át kell rakni a másik középső-szélső párosra, majd vissza. Vagy ami egyszerűbb: vedd ki az elemet egy negyed órára.

[ Szerkesztve ]

(#22203) laca000


laca000
őstag

Kékhalálkor milyen hibakóddal száll el?
Azt sem árt megnézni.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#22204) RVR400 válasza laca000 (#22203) üzenetére


RVR400
veterán

A #22156-ban már leírtam, hogy mit kellene csinálni, de egyébként mindig rájövök, hogy ezt nem akarják végigcsinálni az emberek, mert biztos valami egyszerűbb a probléma...

[ Szerkesztve ]

(#22205) gaben82 válasza Milka 78 (#22200) üzenetére


gaben82
tag

Memória hibára én is gondoltam de akkor 4 maggal is kékhalálozna.
Qpec mindenesetre futtass egy mem86-ot pár órán át...

[ Szerkesztve ]

(#22206) sg22 válasza Exelsior (#22201) üzenetére


sg22
senior tag

olvasd el amit kerdezett... jatekra kerdezte, arra meg jobb a 6300 mint a8120 :R

what should I do about this?!

(#22207) KaakukK16 válasza Exelsior (#22201) üzenetére


KaakukK16
aktív tag

Folyamat nézem/néztem a teszteket,a 8320 ami megérné de játékban a 6300 is kb ugyan ott van!
Az a kérdés,hogy megéri-e azt a plusz pénzt rákölteni ár/teljesítményt nézve vagy sem..mert azt a 7-k mehetne másra is!

(#22208) qpec


qpec
csendes tag

Hát ma bementem egy helyi számtek boltba a jövő héten beadom a gépem. elmondtam hogy mi a problémám. mondták van alaplap amibe megtudják nézni a procit meg ilyenek. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz. Majd akkor jövő hét vége felé jelentkezem mert csak jövő héten tudom bevinni és amíg megnézik 2-3 napba telik. Remélem tudnak vele valamit csinálni. Majd megírom, hogy mit mondtak vagy ilyenek. (:

(#22209) =HG= válasza qpec (#22208) üzenetére


=HG=
addikt

Én megmondom mi lesz: otthagysz egy rakás pénzt ! :K

(#22210) Milka 78 válasza gaben82 (#22205) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Úgy értettem,hogy szerintem nem memória lesz.A kimerevedett kép általában procifeszre utalt AMD-s vonalon.Nálam pl NB fesz hiányakor csinálta a "képmerevedést",de ugye ez csak NB tuningnál jött elő.

(#22211) Jim76


Jim76
aktív tag

Sziasztok!

Tekintettel arra, hogy a teszteket én magam is megtaláltam, utánaolvasgattam dolgoknak, leginkább a saját tapasztalatokra lennék kiváncsi (illetve a véleményekre), hogy amennyiben adott az álábbi néhány dolog:
ASrock 970 Extreme 4 (megtetszett, megvettem)
GT 640 DDR3 - már megvan egy ideje
2x4GB 1600-as HyperX Kingston - már megvolt ez is, de lehet vennék még 2 db-ot belőle, ha kell...

melyik FX lenne a legideálisabb választás a 6200, 6300, 8120 trióból (árban ezek férnek bele), ha a terheléses alkalmazásoknál a video szerkesztés/vágás/stabilizálás/renderelés kb.80%-ban, míg a játék max. 20%-ban lesz jelen (néha Dirt3, AssassinsC3 ilyesmi).
Igazából ezek a játékok elmennek a mostani A6-3650-en is a GT 640-el, gond nélkül (nem FullHD-ban persze, de 1440x900-on tűrhető), így leginkább a videókkal való birkózás lenne a lényeg.

Megéri a +1modul, vagy a 6200-as magasabb alapórajele fog többet nyomni a latba, vagy esetleg a x3xx-es sorozat tud valami extrát?

Köszi a véleményeket

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#22212) BomiBoogie válasza Jim76 (#22211) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A 6300-at vedd, az már Vishera, azonos órajelen 10-15%-kal gyorsabb, mint az előző szériák.

(#22213) Yeffy válasza laca000 (#22187) üzenetére


Yeffy
veterán

hát, igen...
nem értem meg sosem, miért kell "bika" procik alá "fapad" deszkákat venni... :N

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#22214) Stepo válasza Jim76 (#22211) üzenetére


Stepo
aktív tag

Ebbe a lapba a 6300-at ajánlanám,mivel ez márt vishera magos(+10% magonként/modulonként).8xxx-et én nem raknék ebbe a lapba,mert throotlingolni fog(tuningnál biztos és talán alapon is).

(#22215) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Na jó mátol tényleg feladtam a milyen gépes topicot, inkább nem is nézem.
Tőlem vehet mindenki i3-at.

(#22216) BomiBoogie válasza Malibutomi (#22215) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Üdv újra itthon! :DDD

(#22217) Stepo válasza Malibutomi (#22215) üzenetére


Stepo
aktív tag

Tudod van,aki a saját kárán tanul. :U Majd megutálják a zintelt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22218) =HG= válasza Stepo (#22214) üzenetére


=HG=
addikt

Ebben a lapban miresz-nek elég jól ment a 8120-as, úgyhogy ne írjuk le annyira...

(#22219) #21078528 válasza Jim76 (#22211) üzenetére


#21078528
törölt tag

Masszívan párhuzamosítható munkához, mint a videó szerkesztés, 8120, ez nem is kérdés! Sokkal többre mész a +1 modullal, mint a magasabb órajellel.

(#22220) Stepo válasza =HG= (#22218) üzenetére


Stepo
aktív tag

Nem 890-esben ment neki :F Jó lap ez,nekem megy vele a kis 6100-as 4,7Ghz-et is,de nagyon sokaknak volt vele gondja 8xxx-el. :K

(#22221) sg22


sg22
senior tag

az öreg milyen szamitogepet vegyek topikban meg a 8350 helyett is i3at ajanlanak jatekra : D
szégyen bazeg : D

és a gyerek ott linkelget single playeres tomb raideres bencsmarkokat :D

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#22222) Malibutomi válasza BomiBoogie (#22216) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

(#22223) =HG= válasza Stepo (#22220) üzenetére


=HG=
addikt

Hát ööö. :F .most hogy mondod lehet...de volt neki, az biztos... :K

(#22224) MrM94 válasza =HG= (#22223) üzenetére


MrM94
őstag

Hihi,enis ottvagyok a listan :B

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#22225) Pug válasza Malibutomi (#22215) üzenetére


Pug
veterán

Látom shellkretor hozta a formáját. :DDD

Vele felesleges foglalkozni. Azonban ismerős az érzés, eléggé bicskanyitogató, amikor fennhangon hirdeti a vadabbnál vadabb eszmefuttatásait. Mikor egyszer próbáltam neki elmagyarázni pár hőtani alapelvet, közölte, hogy a fizika "boszorkányság". :DDD

Innét kezdve sok megalapozott gondolatra tőle nem kell számítani, de azt legalább mindenhol terjeszti, hogy mindenkinek az i3 a legjobb választás. Vicc az a figura. ;]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#22226) Jim76 válasza Stepo (#22214) üzenetére


Jim76
aktív tag

Köszi a válaszokat - igazából azért is vettem meg nyugodtan ezt a szerintetek "fapados" (amúgy az egyetlen SLi-s 970 chipset-es) lapot, mert olyasmiket láttam itt-ott, hogy ez az, a viszonylag olcsó lapok közül, aminek nincs problémája a 8xxx-es FX-ekkel. Giga lapot (pedig most is az van, csak FM1-es A75) nem vennék többet, hosszú lenne leírni milyen, közeli ismerősök által megélt szívások miatt, ASUS meg jóval drágább volt, ráadásul nem SLi-s (ASUS M5A97 EVO R2.0-t néztem még) - pedig ezirányba tervezek majd bővítést a több CUDA mag adta CS6 AE sebességnövelés miatt.
Az viszont a kinti fórumokon is fellelhető, hogy az "ál 970"-es , igazából nem 9-es chipsetes, hanem 770-es Asrock lapok nem eszik a 8xxx-et.

Mindenesetre a 6300 volt nekem is szimpatikus, részben a 95W miatt is, illetve az újdonsága is csábító, úgyhogy azt hiszem ez lesz a befutó, ráadásul a 6 magnak talán elég lesz a 8GB memória is, (CS6-ban a 6-ból 4 szál, szálanként 1,5GB-al szépen el kell menjen szerintem, de majd kiderül :) )

Köszi a hsz-okat, hasznosak voltak, a lappal meg remélem nem lesz gondom, ugyanúgy, mint az immáron, még mindig a családban szolgáló, több, mint 10 éves P4-es ASrock-al... :B

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#22227) Malibutomi válasza MrM94 (#22224) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

BÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ

(#22228) MrM94 válasza Malibutomi (#22227) üzenetére


MrM94
őstag

Azt,ez most mi? :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#22229) Malibutomi válasza MrM94 (#22228) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

[link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22230) ViZion válasza Malibutomi (#22215) üzenetére


ViZion
félisten

Tévedésben vagy! Nagyon jó az i3, csak Te játszol sz@r játékokat! MiJé nem elég neked a passziánsz? :D
Ahogy Hofi mondta: "Nem a zsemle kicsi elvtársak! A pofátok nagy!" :P

Basszus, beolvastam a topikba... pfff... Az is durva, h kazánnak állítják be a 6300-at. Nem baj, vegyenek csak i3-at, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22231) Yeffy válasza MrM94 (#22228) üzenetére


Yeffy
veterán

elgurult csórikámnak a gyógyszer, miután szétidegelték a milyen gépet topikban... :DDD ;]

amúgy meg elég szomorú, hogy szakmai topikokban ilyen idióták vannak, mint az említett egyén pl...
:(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#22232) Jim76 válasza #21078528 (#22219) üzenetére


Jim76
aktív tag

Igazad van, de jelen helyzetben számolva a 6-ból 4 mag (többet nem enged az AE és a PremierePro), aminek ha igaz, magonként 15%-al magasabb a teljesítménye, hasonlót képes talán nyújtani, mint a 8-ból 5-6 kisebb teljesítményű mag (azért számolok 5-6-al, mert a memória még 5-höz is kevés jelenleg, azt mondják min. 1,5GB az ideális/szál), és ezt alacsonyabb fogyasztással, talán kisebb hőfokon nyújtja (így is sok órás üzemek lesznek, bármennyire gyors is lesz).
Illetve eddig abban bíztam, míg ide be nem néztem :P , hogy a lap simán bírja a 8120-at is akár, de elbizonytalanodtam. (nyilván , ha javasolni kellene bármit, én magam is hajlamos lennék a veréblövészetre helikopter gépágyút javasolni, nehogy leszóljon bárki, ha légpuskával mellélő miattam .... :)

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#22233) qpec válasza Milka 78 (#22210) üzenetére


qpec
csendes tag

Nálam nem áll meg a kékhalálnál a kép. Hanem újra indul. Számol ott alul és mikor 100-ig elér akkor újra indul.

(#22234) MrM94 válasza Malibutomi (#22229) üzenetére


MrM94
őstag

:C Jot nevettem rajta
@ Kutya: Nem csodalkozom rajta.Amikor engem megakartak etetni hogy egy 5450 es jobb mint egy 6850..es h en ezt miert nem hiszem el? :W

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#22235) Stepo válasza MrM94 (#22234) üzenetére


Stepo
aktív tag

Ez olyan megnyugtató,hogy nem csak én találkozok ilyen pihent agyúakkal :DDD

(#22236) Rypejakten válasza Pug (#22225) üzenetére


Rypejakten
addikt

Bocsi,hogy beleszólok, félig én is érintett vagyok a dologban: csak nekem abszurdum, hogy egy játékos gépnél a fogyasztás a legfőbb szempont, és az érvelés tárgya? :U

(#22237) MrM94 válasza Stepo (#22235) üzenetére


MrM94
őstag

Asszonyka falucskajaban az volt a meno akinek tobb giga ramja volt,hogy mi volt mellette az nem szamit

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#22238) MrM94 válasza Rypejakten (#22236) üzenetére


MrM94
őstag

Egy jatekos gepnel miert lenne a fogyastas a legfobb szempont?Szerintem a legfobb szempont az hogy korrekt FPS-t kapj es jatszhato legyen a jatek..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#22239) miresz válasza Malibutomi (#22215) üzenetére


miresz
veterán

Ennek örömére azért tiszteletemet tettem ott én is. :) Te kitartóbb voltál mint én. Én már vagy 2 hónapja be sem néztem oda.

Van egy rossz hírem,ami igazából csak nekem rossz. Besz@rt a lapom,+a vinyóm. Ami vicces,hogy egy hibás házventi ölte meg őket,amit rákötöttem hülye fejemmel. A lapon a hang halt meg,a vinyó pedig nem pörög fel.
Most jön a dilemma,hogy mi legyen? mATX a házam,és nem is tervezem nagyobbra cserélni.Viszont AM3+ -ba az Asus M5A78L-M/USB3 a leg "jobb" elérhető lap. Lehet átnyergelek FM2 vonalra!?

(#22240) Rypejakten válasza MrM94 (#22238) üzenetére


Rypejakten
addikt

Igen, erre akartam én is célozni, csak ShellKretor csak erre alapozta az érvelését, amit nem nagyon értettem én sem.

(#22241) MrM94 válasza Rypejakten (#22240) üzenetére


MrM94
őstag

En inkabb be sem akarok nezni abba a topicba...Mekkora f@$zsag az a lenyeg h mennyit fogyaszt nem hogy milyen teljesitmenyt produkal vagy netalan az ara...

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#22242) ViZion válasza Rypejakten (#22240) üzenetére


ViZion
félisten

Mindjárt folyónak megyek, a 6300 olyan sokat eszik... :D Könyörgöm, amikor CRT és IGAZI!!! másfélkilós merevlemezek voltak, akkor mennyit fogyasztottak? Ugyan már. Amúgy jó ötlet egy energiatakarékos proci (ajánlaniuk kellene a laptop i3 CPU-kat, azok kevesebbet is esznek) mellé meg egy brutál VGA (a maga szerény fogyasztásával...) amit ki sem fog hajtani.

Miresz: :Y ha gari van és biztonsági mentés, akkor csak ideggel jár jó esetben... azért ez durva történet. Mérnök barátom nekem is javasolta, h a pumpa+ventik legyenek külön tápon (régi nyomtató táp elbírja), lehet megfontolandó.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22243) Rypejakten válasza MrM94 (#22241) üzenetére


Rypejakten
addikt

A másik, hogy egy FX alulfeszelve hasonlóan fogyaszt idle alatt, mint egy i3, ha már ez a probléma forrása..

(#22244) MrM94 válasza Rypejakten (#22243) üzenetére


MrM94
őstag

De ha legalabb az i5 osoket ajanlgatna..O igen mert bele lehet halni ha a villanyszamla 100forinttal tobb lesz.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#22245) Malibutomi válasza ViZion (#22242) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

"Könyörgöm, amikor CRT és IGAZI!!! másfélkilós merevlemezek voltak, akkor mennyit fogyasztottak? "

höhö

Dolgoztam olyan helyen, hogy galéria volt a boltban. Szépen rendberaktuk a 20-40megás MFM vinyokat, úgy 40-50 darabot, pont a bejárat felett. Aztán szólt lentről a főnök, hogy nem lesz jó, mert nem nyílik az ajtó, egy 4-5 centit lenyomták a galéria lapját a súlyukkal :D :D :D

Azok voltak a jó idők 40MB duplamagas 5,25 méretű vinyó. Máig a fülemben van ahogy kalibrálták a fejet felpörgéskor...

[ Szerkesztve ]

(#22246) Yeffy válasza MrM94 (#22234) üzenetére


Yeffy
veterán

jééézuuusom... :DDD :N

az úgy szép... :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#22247) RVR400 válasza MrM94 (#22237) üzenetére


RVR400
veterán

Nálunk az volt a módi, és még mindig az, hogy kinek mennyi memória van a videókariján... Anno mindenki vette a 256MB-s R9600-asokat, és meg egvettem a 128-as Prot meg XT-t, aztán aláztam "feleakkora" videókarival. :DDD Volt ám flém rendesen...

(#22248) RVR400 válasza miresz (#22239) üzenetére


RVR400
veterán

Én egyszer benéztem, de már akkor legyintettem, hogy kár beírni bármit is, mert ugyebár mindenhol esendő emberek vannak... :DDD

(#22249) RVR400 válasza Rypejakten (#22236) üzenetére


RVR400
veterán

Vettélvónateisinteltinkább. :D Amúgy igen, nagyon fontos szempont, hogy 10W-tal kevesebbet fogyasszon. Pláne, amikor 490 W és 500W, amin megy a vita. Egy fagyi árát talán ki tudod vele spórolni havonta.
Ja igen, meg amikorCF-ben megy két db 7950-es, de az a lényeg, hogy az egyik 125W, a másik meg csak 100, és szmepont, hogy egy 2 évvel ezelőtti 1 magra optimalizált játék 10 FPS-sel többet megy az Intelen, tehát nem 110-et, hanem 120-at tud, de persze simán megéri a 15-20e Ft-os felárat, ami 30%, viszont többszálú játéknál már alulmarad. De akkor jön megint a joker lap, hogy de bazzeg: KEVESEBBET FOGYASZT 10 W-tal...

(#22250) =HG= válasza miresz (#22239) üzenetére


=HG=
addikt

:N Inkább ház csere...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.