Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) Yeffy válasza - = Zk = - (#23287) üzenetére


Yeffy
veterán

lyallly, már megint mi folyik itt... ;] :N

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23302) kungzi válasza Yeffy (#23301) üzenetére


kungzi
veterán

perpillanat a kis söröcske le a torkomon :DDD

(#23303) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nah, vettem HŰTÉST, lehet neki esem még ma :D...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23304) Yeffy válasza kungzi (#23302) üzenetére


Yeffy
veterán

egs! :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23305) MiklosSaS válasza - = Zk = - (#23303) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Adhatsz nemi infot rola ....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23306) - = Zk = - válasza MiklosSaS (#23305) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Noctua NH-D14

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23307) MiklosSaS válasza - = Zk = - (#23306) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tokeletes valasztas. Gratula hozza .... szereld be, nyomjal par bencset, kivancsi vagyok mennyivel van lemaradva/elorebb a silver arrow extreme sb-e -hez kepest.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23308) =HG= válasza MiklosSaS (#23305) üzenetére


=HG=
addikt

(#23309) MiklosSaS válasza =HG= (#23308) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:))

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23310) - = Zk = - válasza MiklosSaS (#23307) üzenetére


- = Zk = -
félisten

áá, egyelőre nem tudom feltenni.
hiányos a cumó, és nem tudom, hogy ami(k) hiányoznak, menynire fontosak a későbbi üzemeltetéshez...

am a neten YT-on van összehasonlító teszt a kettőről...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23311) sg22 válasza =HG= (#23308) üzenetére


sg22
senior tag

: DDDDDDDDDDD

what should I do about this?!

(#23312) RVR400 válasza - = Zk = - (#23310) üzenetére


RVR400
veterán

Hiányzik a borda? :D

(#23313) laca000 válasza RVR400 (#23312) üzenetére


laca000
őstag

Így legalább ötezerrel olcsóbb :Y

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23314) - = Zk = - válasza RVR400 (#23312) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem, az egyik cső! ;] :P

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23315) RVR400 válasza - = Zk = - (#23314) üzenetére


RVR400
veterán

Azé' a leírásból csak kiderül, hogy mi hiányzik, és az mennyire fontos.

(#23316) Pug válasza - = Zk = - (#23314) üzenetére


Pug
veterán

Viccen kívül, mi hiányzik a csomagból?

(#23317) - = Zk = - válasza Pug (#23316) üzenetére


- = Zk = -
félisten

az ULNA zsinórok hiányoznyak. szal, lényegtelenek, ha csak nem némítani szeretném a ventiket...
utánnajártam, kérdezősködtem ennyi.. szal hnap összerakom nagy valószínüségel (Y)

de úgynézki a "közös" ventivezérlésről le kell mondanom... ;)

(#23315) RVR400
:F :)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23318) RVR400 válasza - = Zk = - (#23317) üzenetére


RVR400
veterán

User manual, mer' angolul jobban tuCC. :)

Szerk: Abban benne van, hogy milyen tartozékok, darabok vannak hozzá, és azok mire jók...

[ Szerkesztve ]

(#23319) ViZion válasza - = Zk = - (#23317) üzenetére


ViZion
félisten

Mer' mi is van Neked most? Vmi víz cucc?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23320) - = Zk = - válasza RVR400 (#23318) üzenetére


- = Zk = -
félisten

de jó is lenne jobban tudni inglisül ;)

de nem értem, mi van a UM-lal? :U

(#23319) ViZion
Nyeeeem! CM V8

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23321) ViZion válasza - = Zk = - (#23320) üzenetére


ViZion
félisten

Érdekes darab. Mi a probléma amúgy? Hiányos a készlet? Vagy mi,

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23322) - = Zk = - válasza ViZion (#23321) üzenetére


- = Zk = -
félisten

fentebb írtam, két ultra low kábele hiányik, ennyi csak.
nem egy egetrengető, mint utólag megtudtam....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23323) =HG= válasza - = Zk = - (#23322) üzenetére


=HG=
addikt

Mi a gond ezzel ? van két cpu fan csatid az alaplapon. Dugd rá, azt hajrá ! :K

(#23324) - = Zk = - De miért kéne közösíteni, mikor ott van a két csati ? :U Külön tudod szabályozni, az egyik megy kímélő üzemmmódban, a másik ráerősít, hogyha kell a fuvallat !

[ Szerkesztve ]

(#23324) - = Zk = - válasza =HG= (#23323) üzenetére


- = Zk = -
félisten

előlapi kivezetésre akartam vna rádugni, de valszeg ezt majd közösítve fixen a lapra fogon dugni :)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23325) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Imadom ezt a processzort meg coolert. 4 oras 100 %-kos terheles utan, 4.6 ghz-en (game profil) a processzor nem erte el az 50 fokot, 2000 rot/min alatt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23326) laca000 válasza MiklosSaS (#23325) üzenetére


laca000
őstag

Nálam ugyanez a helyzet, csak alátámasztani tudom, azt hiszem belefutottunk egy jó lap+proci kombinációba :R

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23327) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Igy keszul az FX [link]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23328) Malibutomi válasza MiklosSaS (#23325) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mennyi feszt kér itt neked?

[ Szerkesztve ]

(#23329) MiklosSaS válasza Malibutomi (#23328) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

1.42 V

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23330) Malibutomi válasza MiklosSaS (#23329) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az elég jó, nekem 4,5-en prime alatt 1,42-1,44 között változik CPU-Z szerint.

Na akkor van kérdésem, mert kiváncsi vagyok
Az asus saját hőfokmérő programja is ezt mutatja procira? Mert nálam az AIDA rosszat mér, legalábbis erre jutottam. Nekem is 50 fok körül mutat 4,5ghz-1,44V-on, de az AMD overdrive, és a Giga saját progija is mást mutat.
Ha HWmonitorral nézem, akkor az aida a TMPIN1-et veszi cpu-nak, de minden más a TMPIN2-t.

Nálad ez hogy alakul vajon?

(#23331) MiklosSaS válasza Malibutomi (#23330) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Eleg jonak tuniuk. Csak azert meg nem veglegesek az eredmenyek. 1-2 hetig ment full stabilon (tobb ora munka, prime, IBT, LinX, jatek) szikla stabil volt 4.8 ghz-en 1.435V-al, tegnap ota pedig elkeri a 1.45 V-ot, azert szerintem eleg nagy ugras. Azert is csinaltam 3 kulonbozo profilt.
1. daily use, 4.3 ghz, 1.365 V
2. gammer 4.6 ghz, 1.42 V (szerintem ebbol meg lesz egy atom-stabil 4.5 ghz, idealis volna a 1.4 V)
3. work 5.1 ghz, 1.535 V - egyszer lefagyott, csak nem tudom hogy a katyak miatt vagy a processzornak szelesebb a szaja.

Nalam az aida, HW, Asus suite minden egyforma erteket mutat.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23332) MrM94 válasza Malibutomi (#23330) üzenetére


MrM94
őstag

Csak a giganal mernek jobbra balra a programok

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#23333) Malibutomi válasza MrM94 (#23332) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Csak így ember legyen a talpán aki tudja mi a valós.

(#23334) laca000 válasza Malibutomi (#23333) üzenetére


laca000
őstag

Nálam pillanatnyilag, 4.7Ghz-en: 1.450, ami valós. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23335) Erdei88


Erdei88
veterán

Napokban boldog tulajdonosa leszek, pontosabban tesóm egy Gigabyte 990FXA-UD3-nak egy FX8150-nek. Közel 3 éve nem kövezetem nyomon az AMD-t akkor egy X6 1055T tuningoltam.
Kérdéseim a következők lennének.
Mekkora a max fesz amit adni lehet a procinak 24/7-re?
Érdemes-e odafigyelni valamire? Hőfok? NB?
Mekkora a max ram feszültség amit még "elbír" a proci. Intel ugye max 1,65V, ami ramjaim vannak azoknak akár 1,9V-ot is lehet adni

(#23336) Malibutomi válasza laca000 (#23334) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A höfokról van szó nem a feszröl.
Nem szeretek károgni, de szerintem a 4.5-4.6ghz és 1.45v körüli adatoknál nem reális az 50 fok egy óra 100% terhelés után.
Az aida nekem is akörül mutat, de nem érzödik okésnak.
Persze igazából tök mindegy, mert amig határon belül van és nem szabályoz le kit érdekel :-)

(#23337) Pug válasza Malibutomi (#23336) üzenetére


Pug
veterán

Finom voltál..... még egy triplaradis rendszernek is erős kihívás lenne az az 50 fok :DDD

(#23338) Malibutomi válasza Pug (#23337) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én már csak ilyen diplomatikus vagyok.
Tényleg neked mit hozott a "nagy levegö" :) höfokban?

(#23339) laca000 válasza Malibutomi (#23336) üzenetére


laca000
őstag

Persze, hogy nem reális, biztos, hogy nem is annyi, elmegy az egész nyugodtan 60-nak is, és nem szabályoz, 4.7-4.8-nál sem szabályoz.
Ház, lap és hűtés függvénye, a proci adott környezetben mekkora hőfokokat ér el.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23340) MrM94 válasza Malibutomi (#23333) üzenetére


MrM94
őstag

Csak az tudja akinek pontosan akinek 7 anyja van.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#23341) laca000 válasza Malibutomi (#23338) üzenetére


laca000
őstag

Alapon a CPU 33celsius, a magok 17 fokosak.
Melyik programmal lehet megnézni egyáltalán, hitelesen, terhelés alatt mennyi?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23342) vati182


vati182
aktív tag

Sziasztok

Néztem itt a egy csomó hozzászólást, még az elejéről, meg itt a legvégét, de az lenne a kérdésem, ismerősnek van egy fx-8320 egy ashrok 970 extreme 4 alaplappal most vette, egyrészt hogy jó választás volt-e vagy jobb lett volna egy fx-6300? Meg hogy láttam forum elején, sokan visszaveszik a feszeket, mennyire kellene tenni, mivel érdemes néznem, és ha visszább veszem, és amellett felhúzom az MHz-t akkor is stabilan megy többen is írták még régen. De akkor a fogyasztása nem nő meg ugye? Mert pont h a feszültség visszább lett véve..
Meg miket kell kikapcsolni, miket érdemes beállítani stb, mert olvastam az írásokat, volt valami apm is ha jól emlékszem stb de egy ilyen összesítést nem láttam, ami végigvezetett volna a dolgon

Másik az hogy néztem, hogy nem jó ez az alaplap a proci mellé? mármint most olvastam így egy csomó hozzászólást, tehát ez az ashrok 970 extreme 4 nem jó a fx-8320 proccesszor alá?

(#23343) laca000 válasza vati182 (#23342) üzenetére


laca000
őstag

Kár volt látnom ezt a hozzászólást, mert amíg élek boszorkányüldözést fogok folytatni az Asrock 970 Extreme4 ellen.
Egy 8320 alatt lesz vele gondja, ha tuningolni szeretné, meglehet, sajnos..
Hacsak nem hűti szana-széjjel sarki klímával a házat..
A 6300-at egy kicsit jobban lehetett volna húzni benne, az tény.
De legyen szerencséje persze, lehet én valami gyári hibás példányt fogtam ki, ám nem hiszem.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23344) kungzi


kungzi
veterán

egy tuning léghűtőt ajánljatok már pls

most egy cm hyper 212+ van 2db coolink 120p-vel, de 1.4 fesz felett elég nehezen birkózik meg a procival. Ja és MX4 paszta van alatta :D

(#23345) laca000 válasza kungzi (#23344) üzenetére


laca000
őstag

Thermalright Silver Arrow SB-E, Silverstone Heligon HE01 ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23346) miresz válasza Erdei88 (#23335) üzenetére


miresz
veterán

Már meg vette a 8150-et? Mert ha nem,akkor inkább 8320,vagy8350-et vegyen.

[ Szerkesztve ]

(#23347) t.imi


t.imi
addikt

Szép napot!

Szintén lenne egy "melyik cpu-t" kérdésem.
Csak full hd-ban játszok, nem vágok, szerkesztek, stb.Az új fps és szimulátorok (nem cs v. cod), lehetőleg 4x-4x v. nagyobb minőség beállításokkal.

Most egy x2 555@b55 van egy 6950 mellett. Amit a lóf@3dmarktból leszűrtem, egy izmosabb cpu bőven hozna a konyhára, de a tesztek nagyon felemás eredményeket mutatnak.

Pl gtx680 - i5 3570 - FX 4170/6100 30-40% különbség full hd felbontásban, más oldalon 10-20%, itt a ph-n meg 5-10% fps-t mutatnak ezek a cpu-k full hd felbontásban combosabb vga-l.
Én a + 600-1000Mhz miatt az FX4100/4300/4170-l szemezek, de a valóságban nem tudom meg éri-e ezekkel foglalkozni az ár/teljesitmény miatt.
Nem tuningolok, szeretném kicsit visszavenni a gép fogyasztását.

A kérdésem az lenne, jobban járok-e egy lap+cpu cserével v. olcsóbb megoldásként dobjak egy gtx660/ati7870-t? :R

[ Szerkesztve ]

(#23348) laca000 válasza miresz (#23346) üzenetére


laca000
őstag

Egen, az a 8150-es nem a legjobb választás..
Ha nincs annyi pénz, inkább FX6300, lapnak pedig tökéletes amelyet a kolléga ajánlott.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23349) Pug válasza Malibutomi (#23338) üzenetére


Pug
veterán

Hát a szokásos 4.5@1.464V mellett a small alatti teszttel olyan 72-73 fokig tudom gyepálni. Small-lal gondolom 80 közelébe tudnám lőni. :DDD

(#23350) Exelsior válasza vati182 (#23342) üzenetére


Exelsior
senior tag

Kisebb tuningra megfelelő az Extreme 4 kb. 4ghz-et simán lehet vele vinni egy jobb fajta nem drága hűtővel.

Kisebb feszkó emeléssel többet is de sajnos van rá esély hogy az alaplap vissza fog korlátozni.

Én régebben a írtam hogy vissza korlátozott de mint kiderül az a tápom miatt volt. Most már megy szépen 4ghz felett is de a hűtésem nem bírja. A feszt azért vesszük vissza hogy ne termeljen akkora hőt és ne is fogyasszon annyit. Gondolom van egy TDP limit aminél szint úgy visszakorlátoz az alaplap.

Elvileg a 8320-nak simán mennie kéne ebben az alaplapban. Elvileg támogatnia kell.

Ha tuningolsz akkor azt szorzó állítással tedd és ki kell kapcsolni a APM-et meg a Cool'n'Quie funkcióját.

Szépen lassan végig nézed mit bír a proci és az alaplap. Ezeket programokkal teheted meg pl. Prime95,Aida Stability test. Minden alaplap és proci mást mást bír és máshogy viselkedik attól függ milyet fogsz ki.

Ennyi pénzért ajánlják a Gigabyte megoldását ami tényleg jobb de nekem az asrock volt szimpi és mivel csak kisebb tuningra kell nekem ez is elég. Meg igazán ki volt számolva.

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.