Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) ktg3 válasza Pug (#23800) üzenetére


ktg3
őstag

640*480-ban, vagy 5 évnél régebbi játékokban 200fps felett.

Hagyjuk már ezt a hülyeséget, hogy nem hajtja ki.
Ha rendesen full hd-ban játszik szűrőkkel, akkor gyakorlatilag soha nem fog cpu limitbe ütközni.

(#23802) laca000 válasza ktg3 (#23801) üzenetére


laca000
őstag

Úgy van.
Full HD-nál csaknem tökmindegy.
A Phenom 2 x4 980-as mellett is ugyanúgy teljesített 1080p-ben a HD7970-esem.
Had ne linkeljek PH-s tesztet.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23803) Pug válasza laca000 (#23802) üzenetére


Pug
veterán

Aham, akkor nézzünk csak egy játékot mely annyira nem esik bele az "öreg" kategóriába ;)

Ja és nem 640*480 :DDD

A Phenom 2 x4 980-as mellett is ugyanúgy teljesített 1080p-ben a HD7970-esem.
Had ne linkeljek PH-s tesztet.

Had ne kelljen már szakmai fórumon ilyen "okosságokat" olvasnom... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#23804) laca000 válasza Pug (#23803) üzenetére


laca000
őstag

Pedig tévedsz. ;)
Full HD és afölé erős VGA kell, nem erős proci.
Dehát ezt tudod, nem?

"Ebből újfent az következik, hogy 1920x1080-hoz és a fölé az esetek döntő többségében elsősorban erős VGA, nem pedig erős CPU szükséges."

Bővebben a Vishera cikkben ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23805) laca000 válasza Pug (#23803) üzenetére


laca000
őstag

Miért pont a Crysis 3-al jössz?
Szélsőséges, nem jó példa.
Jelenleg nincs is olyan hardver-együttes ami "kihajcsa".. :O
A te 8320-asod ugyanúgy rotty-ra vágja az a játék, mint bármelyikünkét, elkaristolsz átlag 40FPs-ekkel, aztán megkérdezed magadtól, az mire jó?
Szóval hagyjuk ezt a Crysis 3-at. :R

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23806) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Indul a cirkusz, kihajcsa vagy nem hajcsa?

Annak idejen rendesen ki volt hajtva a tuningolt 7850 FHD-ben.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23807) sg22 válasza laca000 (#23805) üzenetére


sg22
senior tag

jah, a játékok többségére is még érvényes ez a phs alapelv, hogy erős vga, kevésbé erős cpu kő'.

én ASUS M5A97 EVO R2.0 lapot venném vagy 6100-zal (amit ezzel a lappal igencsak meglehet hajtani 4ghz+ felett) vagy ha nincs igy rá keret akkor 4300...

mondjuk attól függ, mert multis játékoknál meg igencsak elkell az erősebb cpu, gondolok itt a bf3-ra multiban, vagy izmosabb mmorpgk-re pl rift és társai

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#23808) laca000 válasza MiklosSaS (#23806) üzenetére


laca000
őstag

Ez a kihajcsa okosság az idegeimre megy.
Még egy Intel és egy GTX690, vagy Titán páros sem hajcsa ki azt a gagyi Crysis 3-at, aztán nekem itt ezzel pedálozik. :Y
Hja, felsőbb szinteken, pénztárca nyíláskor már érdekesebb ez a kérdés, de nem egy átlagos PC-nél, átlagos keretek között maradva.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23809) ktg3 válasza Pug (#23803) üzenetére


ktg3
őstag

Szűrők persze itt sincsenek.

Gtx 690, meg azért nem egy 7870. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23810) Pug válasza laca000 (#23805) üzenetére


Pug
veterán

Akkor nézd meg BF3 multit, azért linkeltem eme játéktesztet, mert pillanatnyilag technikai szempontból ez az egyik legmodernebb játék engine. És akár mennyire kellemetlen, az új motorok nagy részénél nem sokra mész az izmos GPU-val, ha a CPU nem tudja etetni, tetszik, nem tetszik, ez van.

Olyan fogalom, hogy játékot valmi "kihajtana" szerencsére nem létezik. A "kihajcsa" agymenésnek az a lenyége, hogy egy adott hardware páros esetén egy bizonyos alkalmazásra vonatkoztatva, valamelyik hardware elem jelentősen korlátozza-e a másik kihasználtságát, vagyis van-e a rendszerben olyan elem, ami jelentősen szűk keresztmetszet.

És igen, a mai modern enginek esetében az álatalad említett Phenom II-es sok helyen már igen szűk keresztmetszett lehet, FHD-ben is. Ez van, ;)

És miért, majd 7870 alatt, szűrőkkel magasabb lesz a 6100-as min FPS-e, ne viccelj már :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#23811) sg22 válasza Pug (#23810) üzenetére


sg22
senior tag

nekem is phenom 2-m van és énis igazolni tudom :R

what should I do about this?!

(#23812) laca000 válasza Pug (#23810) üzenetére


laca000
őstag

Én nem azt mondtam, kategórikusan mindenre, hogy: "nem".
És egyetértek azzal is, amit írsz.
De egy alsó-középkategóriás PC-nél teljesen felesleges ez a kihajcsa mizéria.
Úgysem hajcsa ki.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23813) sg22


sg22
senior tag

igazából ő mondta meg a tutit, szerintem neki van igaza

what should I do about this?!

(#23814) laca000 válasza sg22 (#23813) üzenetére


laca000
őstag

Ez ki ez? :O

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23815) Pug válasza sg22 (#23813) üzenetére


Pug
veterán

Köszönjük, linkellges nyugodtan még ilyen hasonlóan mély szakmai tudással megáldott emberkéktől, hasonlóan tartalmas hsz-eket. Legalább lesz min fetrengeni munka közben. :DDD

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#23816) RVR400 válasza Pug (#23803) üzenetére


RVR400
veterán

Ez oké lenne, ha nem egy 7870-esről lenne szó.

(#23817) Erdei88 válasza sg22 (#23813) üzenetére


Erdei88
veterán

:C
Nem írta el? Lehet csak P3

(#23818) Pug válasza RVR400 (#23816) üzenetére


Pug
veterán

Akkor neked is felteszem ama egyszerű kérdést, szerinted, ha 7870-et teszel a 6100-as alá 690 helyett, attól magasabb lesz a min FPS? Mert ha igen, akkor nincs értelme a diskurzusnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#23819) laca000 válasza Pug (#23818) üzenetére


laca000
őstag

Hát pont erről beszélek. :U

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23820) Pug válasza laca000 (#23819) üzenetére


Pug
veterán

Miről, hogy szerinted igen? Mert akkor az elég szomorú. :DDD

Még egy példa erős CPU limitre, szintén friss, viszonylag fejlett engine esetén.

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#23821) ViZion


ViZion
félisten

F@szt vitatkoztok ilyen hülyeségen, mindenki tuGGYa, hogy i3 kell a játékoknak... :D

Komolyan: erősebb proci nem hátrány, mert ha nem nV VGA lesz, akkor a fizikát is ott kell számolgatni, illetve sok esetben az AI is eléggé odaver. Nagyobb proci miatt még nem sok embert láttam sírni, de ha "benézi" és kicsit vesz... legyen. Azért meg kellene kérdezni mivel játszik, és benézni annak a fórumába is...

Csak egy példa, itt egy netezős konfig, YT videót néztünk (felbontásra passzolok), nem is teljes képernyőn. Mondom a pógárnak: ez a gép SZ@R. Hmmm? Hüpp-hüpp? MIJÉ?
Mert ismerem a klippet, és a "rángatás" azt mutatja, h a fain netezős konfig hajigálja elfelé a képkockákat, h szinkronban tudja tartani a képet és a hangot.

Játéknál ez ugye a kiszámolt képkockák számának csökkenését jelenti. Akit nem zavar, h pörgős jeleneteknél "beesik" az FPS 20-30 alá, az boldogan vegyen i3-at akár. Mert az átlag 40 FPS-t meg lehet baszcsizni, ha eseménynél csak 10 van. :K
SZERINTEM.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23822) and1ao válasza Pug (#23820) üzenetére


and1ao
őstag

Ez a min fps mizéria is egy hasonlóan fars dolog ám mint ez kihajtcsaje vagy nem kérdés, ugyanis van hogy minimum FPS-t bármilyen más tényező benyomja elképesztő alacsony szintre, de túlnyomó részben néhány ms-ről van szó amit nem veszel észre. és velójában ha megnézed 4-5 min fps eltérés nem a világ főleg ha a szemed felsem fogja mert olyan rövid de a teszt a frast a bechmarkos FPS log felírja, és ez van felfújva.

És én is csatlakozom a sasmadárhoz bizony nekem a 6100 kihajtja a 7870-em igaz van rajta némi tunning alapról nem nyilatkozom mert soha életébe nem ment alapórajelen, az más kérdés hogy vannak olyan förmedvény alkalmazások ahol bizony hagy benne akár 30%-ot is , de odameg a fejlesztől elé ventnék egy adag pergament és tessék szépen elkezdeni elméletben gyakorolni hogyan is kell engine-t irni, majd egy 10 év várom őket vissza.

(#23823) Pug: akkor azért dobált a bekapcsolt physX 20-30k többlet CPU pontot 3Dmark vantage-be mert csak a látványért felelt azért nem vicceljünk már

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#23823) Pug válasza ViZion (#23821) üzenetére


Pug
veterán

A fizikát mindig a CPU számolja, az nV féle Physx csak látványelemekért felel, mivel nem nyitott rendszer, így a játékok 99%-ban csak grafikai elemek megjelenítésére hivatott, a játék fizikai motorjához nincs semmi köze. :N

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#23824) aAron_ válasza ViZion (#23821) üzenetére


aAron_
őstag

6300 + minőségi lap/tunig + 7850 lenne a legjobb választás, a min fps sokkal fontosabb mint az avg

(a min nem feltétlenül pár sec erejéig tud zavaró lenni, ha valami masszív multit játszol akkor meg pláne)

ha gyenge a vga-d csak lejjebb veszed sok esetben a grafikát, azonban ha cpu a gyenge láncszem nem tudsz mit tenni... marha idegesítő tud lenni

én most pl azt tervezem, hogy majd 7870 mellé egy 8320-at fogok majd venni, szerintem ez így lesz ideális, persze 6300 is már teljesen jó

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#23825) ViZion válasza Pug (#23823) üzenetére


ViZion
félisten

"PhysX can be accelerated by either a PhysX PPU or a CUDA-enabled GeForce GPU (if it has at least 256MB of dedicated VRAM), thus offloading physics calculations from the CPU, allowing it to perform other tasks instead." ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23826) macy


macy
addikt

(#23827) Pug válasza ViZion (#23825) üzenetére


Pug
veterán

Ettől függetlenül nyugodtan nézz utána, hogy hány játékban felelős a physx az aktuális fizikáért ;)

A Physx nem egyenlő a játék fizikáért felelős motorjával. ;)

A fizikát én a fizikáért felelôs motorra értettem, nem physxre ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#23828) Pug válasza and1ao (#23822) üzenetére


Pug
veterán

(#23823) Pug: akkor azért dobált a bekapcsolt physX 20-30k többlet CPU pontot 3Dmark vantage-be mert csak a látványért felelt azért nem vicceljünk már

Olvass utána ;)

A Vantage óta egyetlen trémárk sem használj gyorsításra a Physx-et, mivel zárt rendszer, így a játékokban nem implementálják fizikai számításokra, ezért van, hogy csak látványelemekért felelős, ez van. ;)
Ha nekem nem hiszel, nyugodtan bővitsd a tudásod. :R

6100.hoz visszakanyarodva, én mindvégig alapórajelről beszéltem és ott biza sok esetben kevés a 7870-hez, ez is sajnos tény.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#23829) Xirtam


Xirtam
veterán

Sziasztok, jelenlegi C2D E4200 hajtotta készülékemet cserélem egy FX 8320-ra! A sebességkülönbségtől befogok rotyantani? :DDD

(#23830) and1ao válasza Pug (#23828) üzenetére


and1ao
őstag

ez az amit nekem ne akarjon már senki beadni, hogy valami ami arra lett kitalálva annakidején még bővítókártya formájába, hogy fizikai számítások egy részét átvállalja egy másik hardverről, hogy ezzel együt csökkentse az erőforrásigényt és ezzáltal bizonyos effectek akár szebbek is legyenek amit azért nem lehetett megoldani, mert ha ugyanezen számításokat ha CPU-val végezték volna nincs az a config ami 1.5 FPS-nél többel megtudja jeleníteni, ez józan paraszti gondolkodás mód teljes ellentmondása.

Valamint ha olyannyira igaz amit irsz hogy gakorlatilag a hasznos részét nme implemetálják be enginekbe ami a fizikai számítás akkor miért is éri meg ez a feature? mert így valójában semmire nem való csak plusz pénz amit kiadsz valamiért.

6100-as pedig megy még egy fisfos lappal (lásd enyém) is meg 3000 HUF-os hűtéssel 4.2-4.4 Ghz-et ami meg bőven elég és 1x kell beállítani többet hozzá nem kell nyúlni. Persze jobb a 6300 meg 8xxx-es visherák, de szerintem meg mindig bele kell kalkulálni hogy olcsóbban hogy tudsz kijönni anno én így jöttem ki olcsóbban és azóta sem bánom, mert nem tudja a vérnyomásomat felizgatni az amikor vérpistékék rámondják hogy kevés nem elég neki a CPU, és lemonitorozom akkor látom hogy malmozik a CPU-m addig köszönöm nincs CPU limitem.

(#23829) Xirtam: hát ha jól tart az ánuszrózsád és nem szenvedsz egészen furcsa betegségben akkor nem hiszem, de mindenképp észre fogod venni a különbséget

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#23831) Pug válasza and1ao (#23830) üzenetére


Pug
veterán

Azért nem implementálják mert zárt szabvány, egy gyártó tulajdona, nem minden hardware-en elérhető, nem nyílt, így pl Radeon tulajok hátrányt szenvednének, ha a játékokban ez felelne a fizikáért, hiszen akkor Radeonon nem futna a játék :DDD. Mondom, ha nekem nem hiszel kérdezz körbe a fórumon, olvass utána a neten, hogy hány játékban felel valós fizikai számításokért. Egy kezeden meg tudod majd számolni. :K

CPU-n hajtott Phsyx meg azért lassult be anno annyira, mert egy szálra korlátozta az nV a CPU-n való futást. Mondom, ha velemiben nincsen elegendő információd, akkor járj utána, vagy ha valaki megosztja veled az információkat, akkor ne azt hurrogd le.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#23832) and1ao válasza Pug (#23831) üzenetére


and1ao
őstag

dedicated microprocessor designed to handle the calculations of physics, especially in the physics engine of video games. Examples of calculations rigid body dynamics, soft body dynamics, collision detection, fluid dynamics, hair and clothing simulation, finite element analysis, and fracturing of objects. Ezek mind olyan dolgok ami fizikai számítást igényel és ez nem fog változni a PhysX-el kapcsolatban. de mivel ezek erőforrás igénye hatalmas ezért nem vagy csak részben végzi a CPU.

Guild Wars2!

(#23833) Pug válasza and1ao (#23832) üzenetére


Pug
veterán

Az idézet szovegben ugye tudod, hogy a physics szó fizikát jelent, nem pedig a Physx márkanevet. És igen, lehetne vele játékok fizikáját számoltatni, de nem teszik mert zárt szabvány. Kéred, hogy Abu-t kérjem meg, hogy elmagyarázza, vagy lassan sikerül megértened? :DDD

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#23834) and1ao válasza Pug (#23833) üzenetére


and1ao
őstag

Az idézett szöveg a Ageia PhysX működési elvéből való szeretnéd esetleg a teljes szöveget? Ami tudtommal a felvásárlás után sem esett át olyan átalakításon ami miatt nem a fentebb említett dolgokat hivatott megvalósítani.

És ahogy szokták volt mondani Viszlát.

Guild Wars2!

(#23835) Pug válasza and1ao (#23834) üzenetére


Pug
veterán

Majd egyszer megérted, talán...:U
Pápá

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#23836) Erdei88


Erdei88
veterán

(#23837) ktg3 válasza Xirtam (#23829) üzenetére


ktg3
őstag

Ha E4200 tuningolva volt és nem különösebben konvertálgattál és videóvágtál, akkor windows alatt nem egetverő a különbség. Persze gyorsulni fog, de nem az a tipikus ég és föld.

E5300-ról váltottam fx6200-re és nem durván nagy a különbség. Sokszor a vinyó a szűk keresztmetszet az alkalmazások betöltésénél.

Beújítottam egy SSD-t is, ami viszont priceless.

Persze ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#23838) Pug válasza Erdei88 (#23836) üzenetére


Pug
veterán

Az igen :DDD

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#23839) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

én gigáról váltottam ánuszra....
de ezt tudjátok jól... szal részemről (is( +1 az Asus-nak (Y)

kop-kop: 3. hete teszi a dolgát ahoyg én azt elvártam anno a gigától....

(#23837) ktg3
az SSD tényleg priceless (Y)

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23840) sakkay


sakkay
aktív tag

Srácok most szereztem nagyon jó áron egy gtx 580-at, ehez van egy kicsi procim Phenom 945... ezt akarom kicserélni egy fx 6300-ra(hd játszom), a kérdésem az merjem e használni (jó lenne)a régi alaplapomat, ami egy Gig. 880 Gm-d2h Am+. A gyártó szerint bios frissítés után, fiszi az fx-is. szóval szerintetek?

(#23841) stratova válasza sakkay (#23840) üzenetére


stratova
veterán

Ha Rev. 3.1 vagy 4.0-ás a lap, akkor viszi a kiskereskedelmi forgalomban kapható Bulldozer CPU-kat FX-x1xx (pl. FX-6100), de Visherát FX-x3xx (FX-6300) egyik revízió sem támogatja. Ha lap a tápellátása 4+1-es - ez Rev. 3.1 esetén valósul meg - egy FX-6100 OC még remélhető tőle, bár a VMR-nek nem ártana némi hűtés.

Rev 1.0 nem támogatja sem sem a Bulldozer sem a Vihera CPU-kat.

Szerk.: Rev 1.0 3+1-es; a 3.1 már 4+1-es, a 4.0 megint csak 3+1-es VRM-et kapott, ez milyen lehúzás már... 3+1-es lapnál nem ajánlott az OC.

[ Szerkesztve ]

(#23842) Akcok94 válasza - = Zk = - (#23839) üzenetére


Akcok94
senior tag

nekem teljesen bevált a giga lap, szerintem jobb mint az előző volt, bár igaz ez egy phenom alá készült ez meg a bulldozerek alá,

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#23843) - = Zk = - válasza Akcok94 (#23842) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem FXA-UD3 volt.....
látom neked FX-UD7 van... lehet nekem is bevált volna az... no meg, mint már írtam, nekem a rev 1.0-ás volt..... hát e van ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23844) ebegab92


ebegab92
senior tag

Hát lehet,hogy ebből veszek kettőt is :DDD
Valakinek nem akad véletlenül PCI-os VGA-ja,gondolok itt GeForce GT520/GT610 kártyákra,mert én egy érdekes hibára lettem figyelmes.Alaplapteszter PCI-os kártya 94-es hibakódot ír ki,ha indítani próbálnék a VGA-val (GT610) Code 94: PCI bus enumeration has started.A létező összes dolgot megpróbáltam már.
Most azon gondolkodok már,hogy egy modulban csak egy mag menjen,hátha akkor jobb lesz :U

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#23845) sakkay válasza stratova (#23841) üzenetére


sakkay
aktív tag

Köszi..tehát felejtős az alaplapom...az azért jó', mert túl az árán, amiatt döntöttem az amd fx mellett, nem pedig az i5 mellett, mert így nem kell új alaplap...de most újra agyalhatok. Amúgy full hd-ra kell, és főleg szimulátorokra. És persze a gtx 580 vga mellé.

(#23846) sakkay


sakkay
aktív tag

Milyen alaplapot ajánlotok 6300-hoz, de olyat amibe majd egy nagyobb fx is mehet...viszont ne legyen drága. :DDD

(#23847) Yeffy válasza sakkay (#23846) üzenetére


Yeffy
veterán

ánusz M5A97 EVO R 2.0 például.
frankó, combos VRM, gazdag felszereltség, jó ár.
de van Gigás párja is, nem ugrik be, a többiek majd kisegítenek...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23848) sakkay válasza Yeffy (#23847) üzenetére


sakkay
aktív tag

Köszi. Márkához nem ragaszkodok.

(#23849) MiklosSaS válasza sakkay (#23848) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En igen, imadom ezt a markat : [link]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23850) MrM94 válasza sakkay (#23848) üzenetére


MrM94
őstag

Giga 990xa-ud3 :)

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.