Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) DeadMeat válasza RVR400 (#23394) üzenetére


DeadMeat
veterán

Igen és igaz is.Ha nem lenne egy árban lenne, úgy ahogy a 970A-ud3-al például.Tetszik, nem tetszik a két lap nem egy kategóriában versenyez.Ha esetleg a te lapod hoztad volna fel példaként azt mondanám jogos a fütty, de így..

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#23402) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

sose voltam még ilyen szerencsés :W

kivettem a cpu-t és elszállt a BIOS beállítása :W....
a tudatlan kurva életit... :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23403) laca000 válasza Erdei88 (#23399) üzenetére


laca000
őstag

Nem, nem selejt.
Olvasd el a "kislapát vagy munkagép" cikket ;)

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23404) RVR400 válasza DeadMeat (#23401) üzenetére


RVR400
veterán

Giga 990FX

Asus 990FX

Ha akarod, akkor megérted, ha nem, akkor a hiba nem az én készülékemben van.

(#23405) laca000 válasza MiklosSaS (#23400) üzenetére


laca000
őstag

Ez a max, így van, ez jelenti a stabilitást :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23406) MiklosSaS válasza laca000 (#23405) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azert meg tesztelgetnem alacsonyabb feszel is, csak ugy a moka kedveert de nincs idom sajnos. De igy is tokeletesen meg vagyok elegedve a 8350-el, nagyszeru processzor.

Hulye voltam hogy annyi penz kifizettem az intelnek (3570k, z68, 2600k, z77) amikor elottem volt a megoldas.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23407) Erdei88 válasza laca000 (#23403) üzenetére


Erdei88
veterán

Meglesz!
Köszönöm mindenkinek a válaszokat és tanácsokat. :R
Amikor megjöttek nekiesek tesztelni, kiváncsi leszek mennyit tudok kihozni 24/7. Majd publikálok 1-2 eredményt

(#23408) laca000 válasza vati182 (#23397) üzenetére


laca000
őstag

Abban az Asus lapban jobban fogod tuningolni, mint az Asrock 970 Extreme4-ben, hidd el.
A fogyasztást illetően pedig, nem tudom neked forintosítani, de persze, hogy megugrik, ez ezzel jár, találni teszteket a neten róla, mennyire..

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23409) Malibutomi válasza Ricsiii1992 (#23390) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Kéretik beleszámolni, hogy mennyivel hüvösebb a vishera! Példa : azonos hütéssel a 8120 4ghz-en, a 8320 4.5ghz-en tud elfogadható (számomra) höfokon üzemelni.
Ez durva saccolással 20-25%.

(#23410) DeadMeat válasza RVR400 (#23404) üzenetére


DeadMeat
veterán

[link]

Ha akarod, akkor megérted, ha nem, akkor a hiba nem az én készülékemben van

A képeket amúgy nem látom, csak egy kis kockát belőle.Céges szűrés :D Hogy jön ide a pro?

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#23411) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ne vitatkozzatok már, kezdem inteles topicban érezni magam :DDD

(#23412) DeadMeat válasza Malibutomi (#23411) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ez nem az a topik? :B :D Picsába rossz gépet építettem anno :Y

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#23413) miresz válasza Erdei88 (#23378) üzenetére


miresz
veterán

Nem rosz az a giga lap sem,de az Asusnak stabilabb a vrm-je. A hűtő jó lesz.

(#23414) ViZion


ViZion
félisten

DeadMeat amúgy is mindenhol a konfliktus kezelés keletkezést indukálja :D

Amúgy ha nem tuningol a polgár, esetleg vizezi a VRM-et, akkor mindegy mekkora "vitorla" van gyárilag, amúgy az Asus meggyőzőbb, de tudom, h ez nem érv... :P

Sas Miklosss: büszkék vagyunk, sztem jó minden, amit 1,4 V alatt produkál a kocka. Nálam a restart utáni fagyást is a magasabb freki okozta, nem értem igazán, de 4,1 GHz @ ~1,3 V frankó minden tekintetben, nálam az alaplap sajna ennyit tud :((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23415) RVR400 válasza DeadMeat (#23410) üzenetére


RVR400
veterán

Jah, hogy Téged ezért fizetnek...

(#23416) MiklosSaS válasza ViZion (#23414) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Koszonom, koszonom .... igyekszem a maximumot kisajtolni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#23417) DeadMeat válasza ViZion (#23414) üzenetére


DeadMeat
veterán

Most mér mondol ilyet? Hol keltem én a feszültséget? Amúgy is mindenki hüje, csak én vagyok helikopter. :P :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#23418) ViZion


ViZion
félisten

Valahol olvastam -és kérdeztem is itt-, hogy memória ECC-t ki kell kapcsolni és jobban lehet tuningolni a cuccot... nah, vélemény?

Esetleg más is idebökhetné FX-6300 eredményeit :R

DeadMeat: Neked nincs bőr a képeden! :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23419) laca000 válasza DeadMeat (#23417) üzenetére


laca000
őstag

Ezt inkább rám szokták mondani, ne vedd el a titulusom légy szíves :F

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23420) DeadMeat válasza ViZion (#23418) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ezt cáfolom.Sapi alatt van elrejtve :D

RV400: talán zavar? De még mindig nem értem hogy jön a 970 evo vs 990fxa "mérkőzésébe" a 990 pro.Egy szóval nem esett róla szó, meg nem is állítottam, hogy asusnak nincs olyan kategóriájú lapja mint az fxa.
A pro tud 16x16-ot cfx-ben ugye?Az evo (990) az csak 8x8-as?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#23421) RVR400 válasza Pug (#23349) üzenetére


RVR400
veterán

Sajnos az egyik mag nem bírja a gyűrődést, small FFT teszttel: (4.6 GHz, 1.488-1.5V)

De ennél nagyobb feszt már nem akarok neki adni ajándékba. :DDD

(#23422) RVR400 válasza DeadMeat (#23420) üzenetére


RVR400
veterán

Szerintem Rajtad kívül többen is értették a dolgot. De leírom egyértelműen:

Az általad fikázott Asus ugyanazért az árért nem kcisit fullosabb, és nem throttlingol. A komoly Giga pedig igen, és visszakanyarodva, a nem komoly Asus sem throttlingol.
Tudom, csak tuningnál van throttling, de ha nincs tuning, akkor a felszereltség értelme is megkérdőjelezhető, az ára meg végképp.

Tehát azonos ár mellett a komoly Giga lapot ki lehet dobni, ennyi a lényeg. Lehet, hogy Neked az van, de attól még ugyanannyiért van jobb, ami történetesen Asus.

(#23423) ViZion válasza RVR400 (#23422) üzenetére


ViZion
félisten

Én ééértem! Én ééértem! :))
Biosárt kell venni! Köszi! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23424) vati182 válasza laca000 (#23408) üzenetére


vati182
aktív tag

Néztem róla teszteket, csak azzal nem voltam tisztában, hogy ha vissza van véve a feszültség ahhoz képest is mint amennyit ír eredetileg akkor gondoltam csak csökken a fogyasztás, nem forintosítás szintjén voltam rá kíváncsi, de köszönök minden segítséget

(#23425) vati182


vati182
aktív tag

Bocsi közben beléptem a biosba, és néztem, hogy nem tudom melyika cpu feszültsége itt nem volt teljesen tiszta számomra így nem mentettem a beállításokat
De készítettem róla képeket.:
https://www.dropbox.com/sc/j8x3vm4qg6a0ae9/0cDoS3xkD9

kikapcsoltam egyébként az application power managementet, meg a cpu automatikus túlhúzását, de mivel nem tudtam melyik az amelyiknek a feszültség értékét visszább kellene venni így nem kezdtem el felhúzni sem hanem 200-on hagytam

(#23426) RVR400 válasza vati182 (#23425) üzenetére


RVR400
veterán

Multiplier/Voltage change alatt tudsz szorzót és feszt állítani.

(#23427) laca000 válasza RVR400 (#23422) üzenetére


laca000
őstag

+1+2+3
Ez tetszik, nem tetszik, definició is lehetne.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23428) DeadMeat válasza RVR400 (#23422) üzenetére


DeadMeat
veterán

Írtam vagy sokat, de tudod mit? Legyen igazad.Asus a király vegyétek.Csak ne csalatkozzatok benne mint gyártó, ha visszadobja az 50k-s lapot garancia megvonásával.... Mert velem megtörtént.Azóta anus meg fostos, meg vacak, mint márka egy fillért nem ér a szememben.Jó lapokat csinált?Lehet, neked elhiszem, de soha nem fogom saját gépben megtapasztalni mennyire jók.Még ingyen sem.Ilyen féreg gyártó rajtam ne nyerészkedjen. Ez a véleményem róla, ne haragudj, ha ezzel kicsiny lelkedbe gázoltam, nem személyes, csak az anus ellen szól.Ahogy másnak az intel, amd ect.Csak nálam ez a márka nem létezik, mint alternatíva.
Egy meglévő lap+proci kombó helyett lett ajánlva az anus evója, amire írtam, hogy a giga (a meglévő) komolyabb lap.Tény, felszereltebb, drágább.Tuningban jobb-e.Nem tudom, egyik sincs itthon.Nem is próbáltam, nem is akarom.
55K-ért a két egység jó vétel volt.Lehetett volna jobb is? Prociban biztos, talán lapban is.De nem ennyiből.
Már megint sokat írtam :D

Az, meg hogy giga lapom van ne téveszzen meg, ez is egy rakás szar, szopok ezzel is, csak máshogy, mint az ext3-al. Nem ér ez sem lópikulát se, alig várom, hogy megdögöljön és vihessem vissza gariba.. Visszasírom a dfi-t mint márkát.Lehetett azzal is szopóágra kerülni, de tuningban, stabilitásban még mindig az etalon nálam.

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#23429) RVR400 válasza DeadMeat (#23428) üzenetére


RVR400
veterán

Gyári gariba küldted vissza a lapot, vagy kiskerbe vitted vissza? Esetleg nem E betűs boltból vetted annak idején a lapot, és onnan lettél elhajtva?

(#23430) gyuszaa válasza DeadMeat (#23428) üzenetére


gyuszaa
őstag

Szóval ez mélyebb sérelmekre húzódik vissza..

(#23431) laca000 válasza DeadMeat (#23428) üzenetére


laca000
őstag

Az lehet, de ez így nincs rendben.
A lényeg:
Szignifikánsan, és nem csak a mi beszámolóink alapján, az általad oly sokat szidott "Anus", amely ha jól tudom, egy emberi testrész, a végső nyerő..
Nagyon sajnálom, hogy te anno ráfaragtál.
Előfordul, ezt is tudomásul kell venni.
Mindenki járt már így.
És senki sem a személyed elleni támadásként intézi a hozzászólásokat.
Fogadd el, meglátod könnyebb lesz, mint ez az átkozott szélmalomharc, az ellenkezőjét úgysem tudod bizonyítani.
Máris békésebb lesz a lelked. :R

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23432) Yeffy válasza gyuszaa (#23430) üzenetére


Yeffy
veterán

így már világos... :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23433) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

noh, cooler csere után gyors teszt.. egyelőre csak ennyi futotta, de majd később lesz több (Y)

V8-cal, ~1,4V, 4,5GHz 10p és 66 fokra állt be...
NH-D14, ~1,4V, 4,5GHz 20p(!) és 52-54fokra állt be...

prime-ot holnap nézek sztem....

jah, aida cpu stress teszt
jah2. alapon 40fokos

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23434) Ricsiii1992 válasza Malibutomi (#23409) üzenetére


Ricsiii1992
tag

Azért nem mindegyik megy hűvösen 4.5-öt: [link]

Külföldi fórumokon nézegettem, előfordulnak durván gyengébb darabok, pl a 6100-at nem tudták 4.2 fölött stabilizálni rendes lapban, szétfeszelve se, nekem meg 4.1-et tud a 8120 1.248V-on egy 13k-s "lapban", ha lehet ezt annak nevezni :DDD +vrm borda azért kellett neki
Voltak stabil 4.8-5GHz-es eredmények is 8150-nel 1.5V alatt. Volt téma a vid-fogysztás is, hogy a nagyobb alapfeszes procik nem esznek annyit, a kisebb vid-esek többet fogyasztanak,(azonos feszen) de ha bírják hűteni, többet is mennek.

(#23435) DeadMeat válasza RVR400 (#23429) üzenetére


DeadMeat
veterán

Kisker, nagyker gyártó.Ebben a sorrendben.P5q delux volt a delikvens, egyszer csak nem kapcsolt be többet.Addig azon kívül, hogy tuning mellett nem ment az energiagazdálkodás egy felső kategóriás lapnál.De ezt még le is nyeltem, aztán egy év barátság után megállt, soha többet nem indult újra..A kisker elküldte a nagynak, ők visszadobták, hogy fizikai behatás érte a lapot, mutogattak valami forrasztást a lapon, hogy az ott nem gyári.. Elküldettem a gyártóhoz, majd 2 hónap múlva visszadobták ők is.Holott dobozból kivettem, gépbe be, majd úra ki.A forrasztásról meg kb annyit tudok, hogy a páka melyik vége a meleg.Ráadásul úgy, hogy volt segítségem a gariztatásban, mégsem sikerült legariztatni.. Tanulópénz.

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#23436) RVR400 válasza Ricsiii1992 (#23434) üzenetére


RVR400
veterán

Ha nem 1.5 V kellene neki 4.6-on, akkor menne hűvösen is. :) Sajnos az én példányomhoz hiába viszonyítunk, enyém a legbénább példány itt.
Aida stab teszt 4.2-n 49 fok, Prime 64 fok. Ezt a 8120-szal nem tudtam produkálni, az már 4 GHz-en melegebb volt.

(#23437) vati182


vati182
aktív tag

Az lenne még a kérdésem hogy most ugye be van minden kapcsolva: APM meg a Cool'n'Quie
meg a core turbo, ha tuningolni nem akarok csak feszt lejjebb veszem mindent bekapcsolva hagyok akkor amikor a core turbó felhúzza 4ghzra a gépet akkor nem lesz baja? csak mert most láttam h maximumra 1,5v adhat neki úgy van alap(auto) beállításon mint linkeltem is a bios beállításom link

Mert nekem nagyon magasnak tűnik az az 1,5 ameddig elmehet bár mondjuk ha jól értelmezem az max értéknek van beállítva, mert néztem cpuz-t amikor nincsen terhelve akkor visszaesik 1v-ra is akár amikor meg felmegy 3990mhz-ra akkor is csak 1,4-et ír ki. ez az automata beállítás, vagy ehhez ha nem húzom fel a procit hanem hagyni akarom így alap járaton meg amennyit a turbója enged akkor azt az auto feszt kell mellé hagynom?

(#23438) RVR400 válasza vati182 (#23437) üzenetére


RVR400
veterán

Mindenképpen tuningoolj, felejtsd el az APM-et és a Turbo Coret. Állíts a szorzón, és vedd lejjebb a feszültséget.

(#23439) RVR400 válasza RVR400 (#23436) üzenetére


RVR400
veterán

Bocs, hogy teleszabom képpel a topicot:

[ Szerkesztve ]

(#23440) Malibutomi válasza Ricsiii1992 (#23434) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nema 4,5 volt a lényeg, a tuningra sosincs garancia tudjuk, hanem erre céloztam:

"(#23436) RVR400
Ezt a 8120-szal nem tudtam produkálni, az már 4 GHz-en melegebb volt."

(#23437) vati182

Igaz amit fentebb írtak, kapcsold ki a turbót, és az apm-et.
Ha hozza az átlagot a procid, akkor a 4ghz-et 1,3V körül is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#23441) K.Tamas89


K.Tamas89
aktív tag

Sziasztok!

Melyik alaplapot ajánljátok egy FX6300-as proci mellé?!
Asrock 990FX Extreme3
Gigabyte 990XA-UD3
vagy MSI 990FXA-GD65
Talán kisebb tuning majd mehet.

Nekem a legszimpatikusabb a Gigabyte, második az MSI...Asrocknál azt hallottam hogy gondok voltak a hangkarival, igaz az MSI ugyanazzal a hangchippel szerelt..

Köszi előre is a választ.

(#23442) kungzi válasza K.Tamas89 (#23441) üzenetére


kungzi
veterán

Gigabyte :K

(#23443) RVR400 válasza K.Tamas89 (#23441) üzenetére


RVR400
veterán

Én az MSI-t választanám, ha ezek közül kell dönteni.
A hangkari probléma tuning esetén bármelyikkel előjöhet, legalábbis ha azt vesszük problémának, hogy kikapcsoláskor sistereg.

(#23444) xatos3 válasza K.Tamas89 (#23441) üzenetére


xatos3
senior tag

sokkal jobb alkatrészekkel van szerelve a gigabyte, és felsőbb szintet is képez mint a másik kettő,

a giga az asussal van egy ringben

az asrok és msi közelükbe se

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#23445) miresz válasza K.Tamas89 (#23441) üzenetére


miresz
veterán

Én az MSI-t ajánlom elsősorban.Nagyon jó az UEFI rajt,remekül testreszabható a gép. Másodikként a Gigabyt-et,az is egy jó lap. Az ASRock-nak ezt a lapját egyátalán nem ajánlom,a gyenge VRM-ek miatt.

Ugyanakkor ebben az átkategóriában én a ASUS M5A99FX PRO R2.0,vagy ASUS M5A99X EVO R2.0-t is ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#23446) gaben82


gaben82
tag

Üdv
Nekem mit ajánlotok a Giga fxa ud3 helyett ha végre megoldódik a garanciális ügyintézés?
Itt kapható lapok közül?

Én csak a Giga UD5-öt látom jó áron, bírná a 8350-et 5 ghz környékén dropp nélkül,
vagy Asus 990fx sabertooth legyen inkább? bár az nincs raktáron...

[ Szerkesztve ]

(#23447) Asbee válasza xatos3 (#23444) üzenetére


Asbee
veterán

Ezt fejtsd ki bővebben kérlek. Ezzel az asrockal tudjuk voltak gondok. Az Asusokkal nem szokta, de nincs a listában, az említett MSI pedig minden tekintetben jobb az említett Gigánál.

(#23441) Tomax89: Az asrock felejtős, ebből a háromból az MSI a legjobb de a Gigával is jó tapasztalatok vannak így ha az szipatikus veheted azt is. Ahogy írták is Asus lapokat is nézd meg ebben az árkategóriában. Nagyon jók velük a tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#23448) laca000 válasza K.Tamas89 (#23441) üzenetére


laca000
őstag

MSI ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#23449) miresz válasza gaben82 (#23446) üzenetére


miresz
veterán

Hát ezek közül én is a Gigabyte GA-990FXA-UD5-öt vagy a ASUS Sabertooth 990FX R2.0 esetleg a ASUS M5A99X EVO

(#23450) laca000 válasza gaben82 (#23446) üzenetére


laca000
őstag

Sabertooth, az biztosan, gond nélkül bírná. :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.