Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-20 19:40:04

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42701) V/ válasza musli26 (#42700) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze hogy nem fogadod el. Reject.

(#42702) KeFer válasza TMhun (#42697) üzenetére


KeFer
tag

Semmi. Teljes csend.

(#42703) Gézengúz válasza Gézengúz (#42159) üzenetére


Gézengúz
addikt

Még múltkor írt priviben másik TN-t, nem bíztam benne, de tegnap megjött. :Y

(#42704) Asbee


Asbee
veterán

Ugye írtam a rossz terméket küldtek esetemről. Dispute
ment, kérte küldjem vissza és küldik a jót. Mondtam oké, ha fizetik a szállítást. Erre jött a válasz, hogy feladták a jót, nemkell semmit visszaküldenem, vonjam vissza a disputeot.
Ezt a csomagszámot küldték: CM539211525DE
Meg képet:


Még nem talál semmit erre a számra. Elhihetem ezt és töröljem a diaputeot? Még 2 nap van belőle míg ali közbelép. Köszi előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#42705) V/ válasza Asbee (#42704) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyik nyomkövetőszám sem éled fel azonnal ez ráadásul postai azonosító ami akkor "éled fel" ha átveszik a postások, így akár igaz is lehet hogy majd ezzel jön, két napon belül kiderül, de még azután is lehet törölni.
De ha megadod a nyomkövetési számot akkor nem muszáj képeteket is tenni mellé, így most egy kicsit "nagy" hozzászólásod lett.

[ Szerkesztve ]

(#42706) Asbee válasza V/ (#42705) üzenetére


Asbee
veterán

cainiao eddig mutatta rendesen ezt a fajta számot, aztán postán néztem mikor ideért. Hát bízom benne nem csak kitalálták az egészet. Végülis egy nagyobb official store. Képeket csak azért tettem be, hátha itt a tapasztaltaknak mond valamit. :R Köszi.

(#42707) V/ válasza Asbee (#42706) üzenetére


V/
Topikgazda

Be van írva ez aszán a vásárláshoz? Írtam hogy postai azonosító, ha nincs megadva az AliExpressen nem tudja követni, de az AliExpress is ezt írja: Tracking information is updated within 3-7 days.

(#42708) Asbee válasza V/ (#42707) üzenetére


Asbee
veterán

Nincsen. Üzenetben kaptam. Akkor ezért nem látja. Így már ok. Köszi az infókat. :R

(#42710) cof válasza #98320896 (#42709) üzenetére


cof
veterán

Mennyi az annyi? Most szeptemberben 42.35 USD a határ, ha alatta vagy nem kell fizetni semmit. Összefoglalóban bővebb infó.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#42712) V/ válasza #98320896 (#42709) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem számoltál vele hogy 22 € felett 150 €-ig van áfa fizetés akkor egy kicsit kellemetlen dolog, de gondolom azért még így is olcsóbb mint itthon. Összefoglaló 7. pont ad támpontot.
És még szerencséd is van, mert 178 $-tól már 2,5 % vámot is kell fizetni

[ Szerkesztve ]

(#42714) Jofi81


Jofi81
őstag

Leadtam két külön rendelést egy boltnál, hogy ne lépjem át az áfahatárt. Az egyik értéke $26,62, a másiké $36,88. Mindkettőre kifizettem a $2,51 szállítási költséget, mégis egyben adták fel. Ilyenkor mi van, ha megfogják a vámon?

(#42715) cof válasza Jofi81 (#42714) üzenetére


cof
veterán

Ilyenkor fizetni kell mert nem a rendelés értéke számít hanem a csomag tartalma és összértéke.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#42716) V/ válasza Jofi81 (#42714) üzenetére


V/
Topikgazda

A küldeményben lévő dolgok összértéke számít így sajnos 68,52 $ lesz az Áfa alap. Ha egy boltból veszel akkor amíg nem adja fel az egyiket addig nem célszerű másik tételt kifizetni, a kosárba tétellel foglalod tehát nem venné meg más.
A 2 szállítási költsége is alacsonyabb mint a valódi posta költség, így még azt se naygon lehet reklamálni

(#42717) fairi válasza Jofi81 (#42714) üzenetére


fairi
addikt

meg kell várni míg feladja az elsőt.

én tudok egy boltot, ahol még ha 1 seccel később rendelem a másikat akkor se csomagolja egybe. Olyan olcsón kapja az UB...TW számokat, hogy minden rendelést külön ad fel???

[ Szerkesztve ]

(#42718) veze válasza Jofi81 (#42714) üzenetére


veze
őstag

külön névre címre kell feladni a rendelést, egyik pl a sajat neved és postán maradó küldemény, a posta címe) a másik asszony/ anyu/ apu stb neve és otthoni cím. de lehet ragozni tovább, tesó, anyós stb..ha nem azonos a szállítási cím nem vonja össze

(#42719) V/ válasza veze (#42718) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan, ez az egyik legjobb módszer.

(#42720) Aramisz


Aramisz
lelkes újonc

Ma mentem el a Budapest 62-es postára. Egyszerre 26 untracked csomagra jött sms. Előtte két hétig semmi.
Azért ez érdekes, hogy így egyszerre! Mintha összegyűjtötték volna!

(#42721) Jofi81 válasza V/ (#42716) üzenetére


Jofi81
őstag

Hát ez remek. Ha kifizettetik velem az áfát, reklamálhatok az eladónál?

(#42722) V/ válasza Jofi81 (#42721) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudsz, nincs ilyen indok a reklamációk közt.

(#42723) Jofi81 válasza V/ (#42722) üzenetére


Jofi81
őstag

Kár. Pedig azt gondolom, hogy nem korrekt, hogy kifizetek két szállítási díjat, erre egyben feladja, ami miatt fizethetek még áfát is.

(#42724) fairi válasza Aramisz (#42720) üzenetére


fairi
addikt

Egy zónában vagyunk:DD . Jah ismerem ezt a postát, ritkán furán viselkedik, igaz a Zuglo1 rosszabb.
Igen, nekem is ez a tapasztalatom velük. A legdurvább, hogy gyűjtögetést még elsőbbségi levéllel is megmerik tenni. Volt is velük vitám. Igazából nem értem folyhat ott.

[ Szerkesztve ]

(#42725) V/ válasza Jofi81 (#42723) üzenetére


V/
Topikgazda

Mint írtam egy csomagra is támogatott ár a 2,51 $, annál több a valódi szállítási költség, elméletben visszakérhető lehetne a másik árnak egy része, de 1 $-al mire mennél?
Tényleg az a legjobb módszer amit veze írt, mert több posta címet és címzettet adhatsz meg és így fizetheted egyben és nem lesz egybe csomagolva, de az egyben fizetésre is vigyázni kell, mert mi van ha az egyik csomagod 18 € értékű a másik 42 € és egyben fizeted, pont a 18-ast veszik ellenőrzés alá és te azt tudod igazolni a banki vonalon hogy 60 €-ot fizettél

(#42726) Jofi81 válasza V/ (#42725) üzenetére


Jofi81
őstag

Legközelebb akkor majd várok vele 1-2 napot, vagy amíg fel nem adják az elsőt. Egyébként külön fizettem, tehát van két banki bizonylatom.

(#42727) cof válasza veze (#42718) üzenetére


cof
veterán

Ha nem azonos a név, pl Apró pista és Apró Pistáné, már akkor sem vonhatja össze, hiába egyezik a cím.

@Aramisz 26? WTF! :C

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#42728) V/ válasza Jofi81 (#42726) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, az csak egy példa volt.

(#42729) sambenez válasza Jofi81 (#42726) üzenetére


sambenez
addikt

Az mindegy mert a csomag értéke meghaladja az áfamentes határt. Teljesen mindegy hogy mennyi az egyedi érték.

(#42730) ace22 válasza fairi (#42724) üzenetére


ace22
tag

Te még szerencsés vagy, mert megkapod őket. Budapesten a 80. Postán arra nem hajlandóak, hogy megnézzék, van-e csomag az én nevemre. :(((

(#42731) peestike


peestike
senior tag

én jártam úgy, hogy vettem napszemüveget egy eladótól, kapott számot is elég hamar. aztán vettem még egyet, az is megkapta a számát, majd látom, hogy a 2. számát beírta az elsőhöz is. mégis csak egyben adta fel, úgy is jött meg egyben. így esetleg az lehet a tuti, ha kivárjuk, hogy feléledjen a tn, vagy a korábban javasoltak a nevekkel, címekkel való variálás. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#42732) fairi válasza ace22 (#42730) üzenetére


fairi
addikt

Ha nem ajánlott vagy elsőbbsági akkor seholse nézik meg.

(#42733) jozsohaver


jozsohaver
tag

Sziasztok! Van egy csomagom LVS, ami épp Malában van. Az hol lehet ? Nem hallottam még ilyen városról!

(#42734) V/ válasza jozsohaver (#42733) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy lengyelországi vasúti logisztikai csomópont nevének rövidítése. Małaszewicze

[ Szerkesztve ]

(#42735) jozsohaver válasza V/ (#42734) üzenetére


jozsohaver
tag

Köszönöm! :) Akkor ez már hamarosan itt lesz! Jó időt futott eddig : 24 nap.

(#42736) TMhun válasza jozsohaver (#42735) üzenetére


TMhun
tag

Nyugtával dicsérd a napot!

(#42737) V/ válasza jozsohaver (#42735) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, mert megy Belgiumba és onnan hozzák vissza ide.

(#42738) TMhun válasza V/ (#42737) üzenetére


TMhun
tag

Így van, valószínűleg Duisburg-on keresztül, ahol nekem június végén két hetet állt a csomag.

(#42739) jozsohaver válasza V/ (#42737) üzenetére


jozsohaver
tag

Értem! Hát az jó kis kitérő, egyszerűbb lenne rögtön ide.

(#42740) TMhun


TMhun
tag

Ma, a 71. napon megérkezett az utolsó, eddig függőben lévő júniusi rendelésem. (LVS... bpost)
Így már "csak" júliustól van nyitott rendelésem.

(#42741) KeFer válasza TMhun (#42697) üzenetére


KeFer
tag

Most jelent meg egy Bpost által tett ma hajnali bejegyzés: ''Item ready for transport''. De az nem derül ki belőle, hogy hol van most a küldemény. A Bpost miatt azt remélem, hogy valahol Belgiumban.

(#42742) TMhun válasza KeFer (#42741) üzenetére


TMhun
tag

Köszi az infót!
Sajnos nem feltétlenül jelenti azt. Igazából ezt nálam akkor szokták beírni, amikor még Kínában van a csomag. De a Tiéd nyilván már elhagyta Małaszewicze-t is.
Szerintem a napokban várhatóak egyéb bejegyzések is a nyomkövetési naplóba.
Ha kaptál már bpost-os tracking-et, akkor itt esetleg bővebb infóhoz is juthatsz, de legalább arról meggyőződhetsz, hogy biztosan Neked megy-e a csomag:
https://track.bpost.cloud/btr/web/#/home?lang=en

(#42743) KeFer válasza TMhun (#42742) üzenetére


KeFer
tag

A bejegyzés hihető, mert a Bpost tette. Aggasztó viszont, hogy a Parcelsapp szeptember 30. és október 6. közé teszi a várható átadás időpontját. Tekintettel arra, hogy most szenvedek a refund-dal egy csaló eladó miatt az első dolgom volt, hogy megnézzem a szállítási címet. Szerencsére itt nincs gond. Minden adat tökéletes. Egyetlen egy lényeges rovat nincs kitöltve. A szállítás módja. Nem tudom, hogy ez miért titok. A fenti időintervallum tudatában sok jóra nem számítok.

(#42744) V/ válasza KeFer (#42743) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt azért tudod hogy a Parcelsapp-nak nincs ráhatása sem az AliExpressre, sem a kézbesítési szolgáltatókra. Van valami belső statisztikájuk és azt írogatják, nem érdemes hagyatkozni rá. Szerintük már rég megkaptam ami még a kanyarban sincs.

(#42745) KeFer válasza V/ (#42744) üzenetére


KeFer
tag

Persze, tudatában vagyok. De inkább az szokott előfordulni, amit te is írsz, hogy a valóságnál korábbra jósolják a megérkezést. Nem sírnék, ha most nagyot tévednének, és jóval hamarabb itt lenne. Már csak azért sem, mert egy két hét múlva esedékes születésnapi ajándék lenne.

(#42746) fairi válasza KeFer (#42741) üzenetére


fairi
addikt

Item ready to transport után legalább 1 hónap míg tényleg Belgiumba ér.
Mikor azt állítja hogy átadta a magyar postának az se jelenti 2-3 nap múlva kézbe, jó esetben 7-8 nap, de lehet 1 hónap is.
LVS nem egy gyors menet, 40-70 nap az érkezés. Üzenetek picit optimisták :)

(#42747) TMhun válasza fairi (#42746) üzenetére


TMhun
tag

KeFer-nek ha jól emlékszem VR...YP csomagja van, ami ajánlott bpost-ban végződik. Ez egy hajszálnyival gyorsabb, mint a LVS.

(#42748) musli26 válasza V/ (#42701) üzenetére


musli26
tag

Reject lett.
De minden nap küldi sablon levelét.
Nekem muszáj válaszolnom rá?
Vagy várjam meg a 3napot és az aliexpress majd intézkedik.

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#42749) V/ válasza musli26 (#42748) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell válaszolnod.

(#42750) fairi válasza TMhun (#42747) üzenetére


fairi
addikt

az gyorsabb egy picit

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.