Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) Atke


Atke
senior tag

WIP project, de gondoltam megkérdezem a véleményeteket
Amit szeretnék még:
-Szán könnyítés TM Gold match stílusban
- fekete részek festése,mert elég kopottas.
-Meg majd egy raklap szirszart kicserélni benne egy vagyonért,ha nem adom el :D

Barkácsolni vettem rosszként, már "majdnem jó"
Az jó, ha a külsőcsőben egyáltalán nem mozog a belső cső ? vagy némi játék kell neki?

[ Szerkesztve ]

(#29152) macilaci78 válasza Atke (#29151) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Némi játéka van, mert alapvetően a hop up kamrát fogja a tok, a szán mozgásakor a külső csőnek viszont mozdulnia kell, hogy a hüvelykivetőnél nyílni tudjon.
Ha egy vagyont akarsz beleölni a tuningba, akkor Maruit vegyél WE helyett.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29153) Atke válasza macilaci78 (#29152) üzenetére


Atke
senior tag

akkor Maruit vegyél"
Minek? kicserélsz mindent rajta akkor minek a marui 50+ ezerért? Néztem gyári TM markolat kb 8K (Nekem nagyon tetszik) alsó tokozás is kb annyi... a "sütés" többi részét meg alapból lehetne acélra cserélni, de ha jó a gyári, azt meg 5-6K körül meg tudod venni.
Szánt cseréled, műanyag külső csövet,belső csövet,esetleg kamrát cseréled, gumit cseréled.Műanyag a billentyű is... nozzle rugót is mindenhol azt látom hogy 140%-osra cserélik,
Kicsit olyannak érzem mint megvenni egy komplett gépet, azért hogy cserélj VGA-t,ramot, procit, meg nagyobb ssd-t, meg persze a házat mert az sem tetszik :D Persze lehet ez a hozzá nem értésem miatt van....

(#29154) macilaci78 válasza Atke (#29153) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Precízebben jár a WE-nél és nagyobb a választék tuningalkatrészekben.
Egyszerűen jobb alap a tuning végére elérni.
Nem mondtam, hogy újat vegyél, lehet valami lefingott, hiányos darabot is áron alul, úgyis új alkatrészek kerülnek bele.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29155) #56573440 válasza macilaci78 (#29152) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem kell mozogjon, semmi funkciója nincs ennek... Az enyém pl cowcow fix verzió, és a gyári szannal pont olyan jó mint a masterpiece - el

(#29156) macilaci78 válasza #56573440 (#29155) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Glocknál, P226-nál motognia kell, különben a szán csak 5 mm-t megy hátra.
Hi-Capa rég nem volt a kezemben. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29157) #56573440 válasza macilaci78 (#29156) üzenetére


#56573440
törölt tag

A legtöbb gyári cső mozog a hop kamran, de ez inkább hátrány. Van aki hernyó csavarral tuningolja meg, van aki vesz fixet, de ha elég sok hezagolast teszel a belső csőre, akkor ez is megoldodik részben.

Ezért szeretem a 19-2011-et, baromi primitív, semmi ilyen finom mozgás nem történik, és pl tracer nem fog komoly gondot okozni, g széria azért egy drop mod a csőre kb alap ilyenkor.

(#29158) Atke válasza macilaci78 (#29154) üzenetére


Atke
senior tag

Precízebben jár a WE-nél
Igen, tudom. Volt TM 5.1-em sokkal finomabb a sütése mint a WE-nek. Ezért is akarom szépen átépíteni (gyári markolat,gyári tokozás,és akár gyári alkatrészek, bár gondolom egy cowcow,aip,vagy laylax acél sear strapabíróbb mint a gyári) Ha ezek meg lesznek, akkor nem lesz precízebb, mert vagy TM lesz, vagy upgradelt.
Az ideális az lenne ha venni tudnék egy komplett TM alsó+középső részt.
A felsőrész a teljesen felesleges, ott gyakorlatilag mindent cserélnék,ezért nem akarok kompletten venni, teccik érteni!? :)

(#29159) macilaci78 válasza Atke (#29158) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért mondtam, hogy valami lefingott, akár hiányos fegyvert venni alapnak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29160) hundai


hundai
aktív tag

Ha már átalakítás. Tudtok Veszprém, Fejér megyében esetleg BP-n ahol tudnának slavia 630-ra távcsősínt marni?

-Wake up Neo!

(#29161) Atke válasza macilaci78 (#29159) üzenetére


Atke
senior tag

Ne tartsd magadban ha van neked :DDD

(#29162) #56573440 válasza Atke (#29158) üzenetére


#56573440
törölt tag

A we slide-ban a bbh kompletten más, tm kompatibilis nem megy bele csak ha reszeled. Hop kamra elég gyenge gyárilag, a nozzle is jellemzően nagyobb a dugattyuval együtt. Ezen túl sok más ebben nem hiszem hogy lesz, az elsütő acél szokott lenni, ahhoz nem is nagyon nyulnek.

(#29163) macilaci78 válasza hundai (#29160) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nincs rajta 11 mm-es? Lehet kapni 11-ről 20 mm-re adaptert, vagy 11 mm sínre távcső gyűrűt.

Egy CNC maró kell amúgy, helyi kisiparost keress.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29164) hundai válasza macilaci78 (#29163) üzenetére


hundai
aktív tag

Sajnos nincs rajta :(

-Wake up Neo!

(#29165) macilaci78 válasza hundai (#29164) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha airsoftos vonalon kéne mozogni, akkor AK infrabak és hozzá a fegyver oldalára a talp.
A talpat a fára csavarozhatod, biztos van legalább 5 mm anyagvastagság, én a biztonság kedvéért eopyival oda is ragasztanám. Vagy belső menetes fém perselyt marnék a fába.

A másik, prosztó lehetőség, hogy a fegyverre, a fém hengerre ragasztasz egy G36 oldalsó szereléksínt. Ott már kötve hiszem, hogy akár csak 2 mm mély menetet lehetne vágni a csavarnak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29166) hundai válasza macilaci78 (#29165) üzenetére


hundai
aktív tag

Az AK szereléken gondolkodok már egy ideje, megerősítéseddel meg pláne nem gondolom már "hülyeségnek".
Van g36 oldalsó szereléksinem, de azt szerintem kihagyom :DD

Köszönöm a segítséget !

-Wake up Neo!

(#29167) macilaci78 válasza hundai (#29166) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A linkelt AK szerelék ára egy Slawia 630 vételárával vetekszik. Itt-ott néha ki lehet fogni használtan.
Ha már van G36 oldalsó szereléksíned, én se foglalkoznék többet. ;]
Még egy megoldási javaslat az óccsó fajtából, felhasználva a G36 szereléket. :DDD Tudod, ha egy hülyeség működik, akkor mégse hülyeség. Barkácsboltban párszáz Ft egy megfelelő méretű konzol.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29168) hundai válasza macilaci78 (#29167) üzenetére


hundai
aktív tag

Tg-n találtam szereléket, 30eur + a távcső is kb annyi.
Nem rossz ötlet amit linkeltél. Egy kis carbon fóliával feldobva még ki is nézhet valahogy :D
Nem követem a slavia piacot, de nem cserélném le az biztos. 81-es modell, lassan 8éve nálam van. Csöve sem lóg, valamint 0.5fps szórása van. 30 méterről simán eltalálok vele egy almát, de az már nem kihívás, így kellene egy távcső :)

-Wake up Neo!

(#29169) macilaci78 válasza hundai (#29168) üzenetére


macilaci78
nagyúr

30 méterről dió, nyílt irányzékkal. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29170) hundai válasza macilaci78 (#29169) üzenetére


hundai
aktív tag

Azt már szemüveggel sem latom, ezért kell a távcső :D

-Wake up Neo!

(#29171) Atke válasza #56573440 (#29162) üzenetére


Atke
senior tag

Reszelek én nem gond az :D Kireszeltem a szánt olyanra mint a TM Gold match-é. Szerintem elég jó lett :) Mivel cserélni akarom a bbu-t meg a duggatyút is ill a nozzlet is,így nem probléma a többi differencia. Csak a szánba tudjam beletenni a bb unitot. Amúgy em találtam képet hogy mi a különbség a két cég bbu-ja között. ill hogy mekkora a dugattyú átmérője a TM-nek. A WE-t mártem, elvileg 13,5mm

[ Szerkesztve ]

(#29172) #56573440 válasza Atke (#29171) üzenetére


#56573440
törölt tag

A bbh hátsó oldalán a rövid szár kialakítás más. A tm teli, a we ki van vágva. A 13.5 az marui kompatibilis, az akkor egy értelmes széria, van pár amit ilyennel szereltek de elég random. A sight csavar pozício is lehet szívás egyébként a tm hátsó iranyzék rögzítse máshol volt a trexben, és a csavar méret se stimmelt.

(#29173) hundai válasza macilaci78 (#29167) üzenetére


hundai
aktív tag

Kellett neked mondani. Mivel ma úgy is az obiba vitt a sorsom így vettem 2 különböző méretbe ilyen derékszög elemet aminek kb csak a neve derékszög. Na majd meglátom :DD

-Wake up Neo!

(#29174) #56573440 válasza #56573440 (#29172) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ez a marui gyári. Nézd meg hogy a te bbhdon hol a felső furat az iranyzeknak, ha mint a linkelten elől akkor az szívás, nyilván lehet bele új menetet vágni de na...

(#29175) Atke válasza #56573440 (#29174) üzenetére


Atke
senior tag

Szerintem ilyen az enyém is.... Marui nozzle-t tettem bele, jónak tűnik ránézésre
4.3-as az enyém.

[ Szerkesztve ]

(#29176) macilaci78 válasza Atke (#29175) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Különbözik a kettőtök képe. A legszembetűnöbb különbség a tetején lévő menetes résznél van, a tiednél kiáll a síkból, míg blackrulzén a síkba van marva a menet.
A rugóval átellenes oldalon lévő váll sem egyforma hosszú.

A többi nagyjából egyezik monitoron nézve.

Nagyon régen (kb 10 éve) egy TM HiCapa 4.3-ból építettem havernak IDPA versenyre pisztolyt. Összevásárolt mindent, a fém szánt reszelni kellett nem keveset, hogy a külső cső vel ne akadjon össze. A többivel nem volt gond. Naggyon tutti kis fegyver lett. :K

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29177) #56573440 válasza macilaci78 (#29176) üzenetére


#56573440
törölt tag

Masterpiece / gsb vonalon kell nézelődni szán tekintetében, sajons minden más szemét hc vonalon. 5ku, 4a vagy mi a retek, és társai olcsók mind de semmit nem érnek. A guarder is határeset volt, állítólag az újabbak már nem olyan vészesen gázosak, de én ezzel nem kockáztatnék. Nyilván a minőségi cnc alu szán eu-n belül kb 80 font üresen, amire megépíted rendesen bőven az alap árának duplája ha nem triplája. És akkor még hol vannak a kompenzátoros slide-ok meg a frame-el összelőtt tuti szettek... Néha azért közepesen se vicces hogy mennyire durva árak repkednek ahhoz képest hogy egy játékpisztolyról beszélünk...

Egyébként Atke-nek ha kér adok egy tm bbh-t kompletten hogy tudjon tesztelni, pont ezért ;)

(#29178) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Milyen különbség lehet rugó márkák között? Itthon megnézve egy random üzletet, egy M140 rugó 2 és 5+ ezer ft között mozog. Mit tud az ötezres (Guarder), amit a két-háromezres (SHS, Tornado) nem?

Sent from my keyBoard

(#29179) Atke válasza macilaci78 (#29176) üzenetére


Atke
senior tag

Igen, az különbség,de mivelaz enyém a + -os így egy nagyobb csavarral(esetleg alátéttel) jó lehet a gyári,fordítva reszelős lenne :)
(#29177) blackrulz Ezúton is :R Igyekszem időt szakítani rá hogy átugorjak érte.

Kész lettem a szán reszeléssel, 5 óra volt :D ,de vágni nem akartam.
Egész tetszik így króm színben ,de lehet kap egy matt fekete szinterezést, max az "érzékenyebb részeket" kitakarom. Még polírra nem volt idő,ez csak a smirgli műve,de segész tetszik hogy nem annyira tükör.

Első irányzék szerintetek fix? Nagyon nem tudom megmozdítani,feszegetni meg nem akarom...

(#29180) #56573440 válasza Atke (#29179) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az iranyzék kivehető. Jellemzően szemből nézve jobbra kizárólag a maruik alatt. Egy egyhe v alakja van az iranyzeknak és a kivagasnak is, tolómerovel ha van azért rá tudsz nézni mielyik oldalról nagyobb :) Ha fentről nincs csavarozva akkor is kellhet elég sok erő.

(#29181) macilaci78 válasza Atke (#29179) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az első céltüske is állítható, ki is vehető. Lehet, alulról van egy pici csavar.
A céltüske talpa trapéz keresztmetszetű, feszül a helyén. Műanyag szán esetén hajlamos kilazulni és tokból kivéve is képes elállítódni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29182) Atke


Atke
senior tag

Annó az 5.1-ről próbáltam leszedni,de még a hátsót sem sikerült,valószínű ragasztva volt, próbáltam melegíteni, meg kocogtatni,de csak a szán repedt meg :(
Talán a bal oldali(képen jobb) kicsit nagyobb

(#29183) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

A CO2 szelepápoló patronnak van valami tényleges értelme vagy csak marketing? Tudtommal a sima patronban is van némi kenőanyag. Egyet próbaképp átnyomtam a pisztolyon, most úszik az olajban (vagy akármi van ebben) az egész. Ez azért nem tűnik optimálisnak...

Sent from my keyBoard

(#29184) macilaci78 válasza N€T0X|N (#29183) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Airosfthoz nem szokták használni, csak ólom lövedékeshez.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29185) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Na szevasztok,

A multkori hany meteren pontos teman felbuzdulva, megteszteltem az SSG24-et igy ahogy van. A fegyver teljesen gyari, mikor megvettem akkor tettem bele egy M170-et, azota kitakaritva sem volt. :D Fun fact: A 100% airseal meg mindig tart, nem 1-2 mp-ig mint az SSG10-ben, hanem kb orokke - na nem mintha lenne ertelme, de no tole az A-penisz. Lenyegre. Gyakorlati szempont alapjan akartam merni, igy A4-es helyett en egy zoldseges ladat hasznaltam celpontnak, pontos meretet had ne mondjak, nagyjabol mint egy mellalak.
A mereshez .49-es Novi BB-t hasznaltam.

Eredmenyek:
60 meterrol: 10/10
70 meterrol: 10/10
80 meterrol: 9/10
85 meterrol: 6/10
90 meterrol: 4/10

90-en mar ratartottam, szoval ezt en mar nem vennem pontosnak, a 85-ot mondanam igy hasznalhato lotavnak. Ennek alapjan amugy a gyari SSG24 sem tudna a korabban kivant 80 meteren 7-8/10 talalatot A4-es meretre - ahogyan azt sejtettem is.

Mivel minden alkatresz megjott a "tuninghoz" igy ha elkeszul akkor ujra megcsinalom ezt a tesztet, es kivancsi leszek az eredmenyre. Ami belekerul - remelem nem felejtek ki semmit:
Snipetor TDC
Snipetor Rhop es Modify flat gumi
O'range heavy lenyomo
Airlab 70D sorbo pad
O'range glider-ek es kulso cso spacer
Tridos design dust coverek / stud holder
Spring gudie stopper es henger polirozas
Can mod - Tesa aluszallagbol :D
Novi hangtompito
Meg akkor mar kicsit kitakaritom... :DDD

Errol majd csinalok egy reszletes posztot, esetleg videot is. Ha elkeszul, orulnek ha stabil lenne a 90 meter es halkabb lenne a fegyver. Na meglatjuk.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29186) Atke válasza DNReNTi (#29185) üzenetére


Atke
senior tag

Ebbe a rendelésbe beszáltam volna :(
O'range glider-ek engem is érdekeltek volna...

(#29187) DNReNTi válasza Atke (#29186) üzenetére


DNReNTi
őstag

Uhh... nekem mar az nagyon regen megvan. De egyszerre akartam mindent megcsinalni, azert van polcon.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29188) macilaci78 válasza DNReNTi (#29187) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, nagyon régen beszállt volna... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29189) DNReNTi válasza macilaci78 (#29188) üzenetére


DNReNTi
őstag

True. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29190) Atke válasza macilaci78 (#29188) üzenetére


Atke
senior tag

(#29191) DNReNTi válasza Atke (#29190) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ahh - ettol hamarabb megvolt, februarban asszem. :U

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29192) Atke


Atke
senior tag

következőben kérném a segítségeteket:
Van egy akkum 9.6V - 1600mAh
van egy töltő itt azt írják: - 9.6V battery charging rate of 100mAh/56 minutes (the current 150mA)
Szóval 100mAh-t 56 perc alatt tölt fel, akkor 1600mAh-t 16x56 =896 perc= kb 15 óra alatt tölti fel?

(#29193) macilaci78 válasza Atke (#29192) üzenetére


macilaci78
nagyúr

discharged battery 8.4V/1700mAh will be charged 17x42 = 714 minutes = 11.9 hours. - szóval igen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29194) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!

Airsoft fegyver festéséhez az ilyen modellfesték jó lehet?

[link]

Vagy van helyette jobb?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#29195) Atke válasza petymeg (#29194) üzenetére


Atke
senior tag

Szia!

Többnyire ezzel szokták

De ha van pénz lóvéra, akkor Krylon

(#29196) Atke


Atke
senior tag

Kezd Marui-osodni :)
Amúgy a "sznobság" részét leszámítva, sokkal jobban passzol a középrészhez,mint a saját WE markolata,a fogásáról meg nem is beszélve...
Ha minden jól megy hamarosan érkezik a TM középrész is 1-2 héten belül...

(#29197) macilaci78 válasza Atke (#29196) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Honnan rendeled?
Belekezdenék a TM G18C faragásába, egyelőre csak egy PDI cső és valami gumi van benne.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29198) #56573440 válasza Atke (#29196) üzenetére


#56573440
törölt tag

A gyári tmnek valóban jó a forgása, de stipplinggelve szerintem még sokkal jobb, főleg kesztyűben...

Kb kizárólag csak ezért nem lett alu grip a fehéren, mert ha tape megy rá csúnya nekem, ha meg nem, az olyan... Nem jó :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29199) Atke válasza macilaci78 (#29197) üzenetére


Atke
senior tag

eliteshootingcentre, de csak hi-capa-val foglalkoznak...

blackrulz: A 140%-os rugót még szokták shorstrokeolni?
Nem mint ha nem lenne így is fürge, de youtube-on láttam olyanokat,vagy is inkább nem láttam, olyan gyorsan mozgott a szánja :D

Ezen gondolkodtam hogy Cow-Cow markolatra rátenni,de inkább maradt a gyári OPS

(#29200) #56573440 válasza Atke (#29199) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ahhhhaaa :) 140% aip, cct guide rod a rugós, és short stroke. Meg kell reszelni a szanakasztot, mert nyilván itt már csak úgy rakható össze, amit eleve illik megtenni, mert ha pl a nozzle megszorul máshogy szetszedni nehéz lesz.

A grip meg ilyen stipplinggelve, nekem nagyon bejon. Mondjuk ez is cowcow markolat, de a gyári is ilyen csak van egy kivgas az elsütő alatt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.