Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28901) DNReNTi válasza Milos136 (#28898) üzenetére


DNReNTi
őstag

A taiwangun valojaban egy lengyel bolt. :P

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28902) macilaci78 válasza Milos136 (#28900) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Innen rendeltem pár hete a Glock-ot, meg pár apróságot. Kicsit nyűgös volt az elején: rendeltem szelepeket is a táraimba, kosárba raktam, banki utalással másnap kifizettem, 4 munkanappal később érdeklődésemre igazolták a térülést, majd másnap írtak, hogy sorry, nincs, felajánlották, hogy levásároljam, vagy pontokat írnak jóvá, amit 1 évig válthatok be.
Megegyeztünk, hogy elküldik, ami van, a hiányzó tételek árát meg visszautalják.
Március 1.-én írtam meg nekik a SWIFT és IBAN kódokat, mert nem kérték, én meg hiába vártam az utalást. Azóta se jött meg.
Amúgy minden rendben volt, miután tisztáztuk, mi kerül a dobozba, pár nap alatt itt volt gondosan csomagolva, a termékek is valósak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28903) Milos136 válasza macilaci78 (#28902) üzenetére


Milos136
csendes tag

Megrendeltem, bár nem tőlük, hanem egy olcsóbb lengyel bolttól [link] .
Gyári specifikációban 430 fps van írva. Vettem hozzá 0.28g-s bb-t, ez a legnehezebb amit ajánlanak még hozzá, de ha ezzel is 400 fps felett lő, akkor egy rugócserét egy itthoni üzletben kb mennyiért csinálnak meg nekem?

(#28904) DNReNTi válasza Milos136 (#28903) üzenetére


DNReNTi
őstag

Merni 0.2g BB-vel merik, mindegy, hogy te majd milyen BB-vel jatszol, szoval biztos a rugocsere. Egy jo minosegu M100 rugo megfelelo tomites mellett siman megvan 380 FPS egy ilyenben. ;) Keves olyan jatek van ahol J-ra merik a replikakat. Egyebkent a 0.28g jo valasztas, meg akar a 0.30 is. En peldaul 0.36-ot hasznalok mar a CM048-ban, de az mar szenne van moddolva.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28905) macilaci78 válasza Milos136 (#28903) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez nem így működik, illetve nem tudom, hova akarsz kilyukadni.

MASZ szerint a lövedék csőtorkolati energiáját kell behatároli, legegyszerűbb adott tömegő (0,20 g) lövedék sebességét mérni. A 430 fps adat 0,20 g-os BB-vel értendő, 0,28-cal közelebb lesz a 300-hoz, de ettől a lövedék csőtorkolati energiája marad, ugyanis az a sebességnégyzet és a tömeg szorzatának fele.

E=0,5*m*v^2, azaz ha a fegyveren nem változtatsz semmit, akkor a tömeg növelésével fordítottan arányosan változik a sebesség.
Sajnos a MASZ megalkotói odáig már nem jutottak el, hogy ugyanezen elv alapján a 8 mm-es airsoft fegyvereket is be lehetne tagolni a rendszerbe, letudták annyival, hogy 8 mm-es BB-ből nincs 0,20 g-os tömegő, így nem mérhető a csőtorkolati energiája.

Na tehát ha MASZ szerinti játékon szeretnéd korlátozás nélkül használni a fegyvert, akkor jó eséllyel kell a rugócsere, M100, M110 erősségű. Egyébként is javasolt a "0-kilométeres szerviz", azaz átkenni, hézagolást, tömítéseket ellenőrizni, amihoz szét kell borítani a GB-ot. 5-10k szokott ez lenni attól függően, hogy te adod a rugót, vagy a szerelő.

Még egy gondolat a méréssel kapcsolatban: nullára tekert hop uppal, ugyanis a hop up gumi is fékezi valamelyest a lövedéket.

Mozgási energiára egy szemléletesebb példa: mindegy, hogy egy sportkocsi csap el 200-zal, vagy egy úthenger száguld át rajtad a maga komótos tempóján, valószínűleg ugyanúgy fáj.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28906) Milos136 válasza macilaci78 (#28905) üzenetére


Milos136
csendes tag

Értem. Azt hittem az aktuállis bb-vel mért sebességet nézik csak, most már fel vagyok világosítva. :D Megfogadom akkor a tanácsodat és elviszem Pesten egy szervízbe. Köszönöm a segítségeteket mégegyszer :)

(#28907) szitag83


szitag83
friss újonc

Sziasztok!

Már jóval több mint 10 éve abbahagytam az airsoftozást és tárolórendezés közben kezembe akadt a Tokyo Marui M14-es akkori fegyverem. Igazából már egyáltalán nem vagyok képben a dolgokkal és azt szeretném megérdeklődni, hogy szerintetek nagyjából milyen értéket képviselhet? Nem igazán találtam olyan magyar oldalt ahol lenne referencia...Elég sok helyet foglal az összes többi kiegészitővel együtt, és jobb helye is lenne valakinél, aki legalább használná :D Eredeti darab, gyári doboz és minden kellék megvan hozzá, emlékeim szerint valamilyen komolyabb tuning kit is belekerült anno...
Vannak még esetleg olyan üzletek, ahol be lehet adni bizományba a darabot?

Előre is köszönöm a segitségeteket!

(#28908) DNReNTi válasza szitag83 (#28907) üzenetére


DNReNTi
őstag

Airsoftbazaron meg tudod hirdetni, esetleg szet tudsz nezni mit er egy ilyen. Esetleg megerne eladas elott rendbe rakatni, tuti jobb aron el lehet adni ugy. Azert megis egy TM M14-rol van szo. Szepen leszervizelve, jatekra keszen szerintem siman 100k felett kellene elkelnie.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28909) macilaci78 válasza DNReNTi (#28908) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem 60k, ha csak a rendbe rakott fegyver és 450 fps alatti tuning.
Jó eséllyel döglött NiMh akku és hozzá töltő.
A Cyma M14-ek mennek 30-40 k környékén, a Marui név felára nincs ekkora sajna.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28910) Atke válasza DNReNTi (#28908) üzenetére


Atke
senior tag

95-ért kb fél éve árulják ezt: [link] és ez azért messze nem "stock"

[ Szerkesztve ]

(#28911) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Na jo ... akkor lehet nem valid a 100k :D :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28912) suszi1982


suszi1982
friss újonc

Sziasztok,

Ha Airsoft eseményekről, hírekről szeretnétek értesülni, akkor kövessétek az Airsoft Kedvelők oldalát!
https://www.facebook.com/airsoftkedvelok

(#28913) macilaci78 válasza suszi1982 (#28912) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Annyi airsoft csoport van facebook-on, miért épp ezt linkelted?
Nagyon úgy néz ki, kedves Tamás, hogy csak ezért az egy hozzászólásért regisztráltál ide, amiben a saját magad menedzselte oldalt hirdeted.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28914) Milos136


Milos136
csendes tag

Megjött a szépség :DD
[kép]
Jó darabot fogtam ki szerintem, hop up jónak tűnik, pontos és a BB-ket is beveszi a tárból rendesen. 1-2 helyen volt laza, de azt megoldottam, egy szervizbe el kell még vinnem, de van rá időm most a veszélyhelyzet miatt úgy néz ki :(

Haveromnak nagyon megtetszett és elkezdtünk nézegetni M4-platformon. Hálát adok az égnek, hogy magamnak nem ilyet kerestem, akkora a bőségzavar, hogy nem tudom örüljek vagy szomorkodjak miatta :U

Néhány példányt kinéztünk, ha valaki szánna ránk időt és átfutna rajtuk hálás lennék :D (Ha valamelyiket ajánlja vagy pont hogy lebeszélne valamelyikről)
[link] 1
[link] 2
[link] 3
[link] 4
[link] 5
[link] 6
[link] 7

Amik árban kedvezőek voltak azok a lancer tactical, de valahol mintha azt olvastam róla róluk, hogy nagyon műanyagok. Ha esetleg ezeket nem ajánlanátok tiszta szívvel, de van alternatíva, az is szuper lenne :D

(#28915) macilaci78 válasza Milos136 (#28914) üzenetére


macilaci78
nagyúr

1 - Classic Army-ból a Sportline szériát széles íven kell kerülni M4 vonalon, budget műanyag test és budet megoldások belül is. A Proline jó. A linkelt vehető, a betolható tusba megy az akku, akkuval töltve kophat a vezeték szigetelése és zárlatos lehet, erre oda kell figyelni.
2 - Specna Arms is jó, a kiszemelt modell gyors rugócserés. Ez csak annyit jelent, hogy a GB-ot nem kell szétszedni a rugócseréhez, de a tus levétele ugyanaz.
3 - Szintén zenész.
4 - Régen a Colt kifejezetten szarnak számított az airsoftban.
5 - AY, sose hallottam róla.
6 - Bell, GBB pisztolyokban alsóközép kategória, AEG-et nem régóta csinálnak, nem hiszem, hogy nagyot virítanának. Amúgy nekem ez a front jön be.
7 - Double Eagle gyártó, szintén nem a legjobban csengő név. A "electric control system" tudása jól hangzik, nem tudom, mennyire tartós. Egy minőségi programozható elektronika olyan 50€-tól indul és 300€-nál még nem ér véget.

1-3 közül válasszon, ha megtalálja a számítását. A 2-es kimondottan hosszú, több tapasztalatot igényel szűkebb helyeken. Ne tévesszen meg, hogy a 2-es és 3-as méretéhez ugyanazt írták.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28916) MCfosat


MCfosat
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen amatőrként érdeklődöm. (Ami fórumot, leiárást találtam ezzel kapcsolatban végigolvastam, googliztam, de most szükségem lenne a Ti véleményetekre is!)

Szóval nézelődtem és eldöntöttem, hogy szeretnék belevágni a játékba/sportba ki hogyan nevezi. Első körben szeretnék egy fegyvert vásárolni magamnak (M4-ben gondolkodok) amit esetleg lehet később variálni különböző kiegészitőkkel. Ami nálam szempont lenne, hogy legyen esetleg teljesen fém (ahogy néztem léteznek ilyenek) illetve legyen 1:1 másolata egy eredetinek. Mind a márka szerepeljen rajta, vagy a hivatalos logók, feliratok. Lehet hülyeség, de amint megláttam, hogy néhány márka fizet a fegyver licenszéért, egyből átgondoltam a dolgot :)

2 márkát láttam ami hozza ezeket a kritériumokat:

Tokyo Marui (Igen, olvastam, hogy ennek a márkának vannak korlátjai, a régi fegyverek azok teljesen műanyagok, viszont az újakat már fém külsővel, gyártják?)

Illetve a Classic Army.

Nem tudom Nektek mi a véleményetek ezekről a márkákról, igazából emiatt kérném a segitségeteket.
A TM egészen magas árkategória, itthon Magyarországon nem is nagyon találtam olyan boltot ami forgalmazná, leszámitva 1-2 pisztolyt.

A Classic Army szintén. Vagy nincs készleten vagy csak egyszerűen ezt sem forgalmazzák itthon? Megnéztem pár boltnak a honlapját és nem nagyon jártam sikerrel.

Redditen futottam még bele egy olyan márkába, hogy : VFC. Ez is jó lehet?

Ha ezeket a fegyvereket nem lehet itthon beszerezni akkor tudnátok ajánlani egy megbizható európai webshopot ahonnan biztonsággal lehet rendelni?

Illetve ha van más márka amit szivesebben preferáltok akkor nagyon szivesen meghallgatom minden kommentelő tanácsát / válaszát. Tényleg semmi közöm nincs ehhez a dologhoz egyelőre, de szeretnék beleugrani szóval köszönöm szépen előre is! :)

Üdv,
D.

(#28917) macilaci78 válasza MCfosat (#28916) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Marui japán gyártmány, az etalon, mind minőségben, mind "technológiailag". A japán trendek, törvények miatt gyárilag 280-300 fps körül lőnek az AEG-ek, egyik fogaskerék tervezetten gyengébb anyagból van, hogy ha valami megszorul, akkor az menjen szét védve a rendszer többi elemét. Belül jellemzően fém, minőségi a cucc, kívül ha műanyag is a test, az is ad egy jóféle minőségérzetet. A technológiai minőség alatt azt értem, hogy a többi gyártó egyfajta szabványként követi a megoldásait, ezért is látni azt webshopokban, hogy ez, vagy az Marui kompatibilis. Ez azt jelenti, hogy igen komoly alkatrészellátottsága van a Marui kompatibilis M4/M16 szériáknak.

A Classic Army pedig konkrétan azon a gyártósoron gyártja a cuccait, amin annak idején az FN Pal az éles P90-eket gyártotta, szóval a megmunkálás minőségével itt sincs gond. A test jellemzően itt már fém (valamilyen spiáter ötvözet), dobozból 320 fps, gyári alkatrészekkel, rendbetett tömítésekkel 350 fps, de egy rugócserével és csapágyazott rugóvezetővel a 400 fps is megvan. (Egy gyári Marui teljes gearbox-át ki kell cserélni a 400 fps-hez.)

A VFC inkább AK vonalon erős, illetve sok tekintetben eltér a Marui rendszerétől, így elterjedt a "VFC-kompatibilis" kifejezés is.

A hazai beszerzés drága, egyfelől ott a világrekord magyar ÁFA, másfelől kis hazánkban csak bevizsgált, próbajellel ellátott airsoft fegyvert szabad forgalomba hozni, ami ugye kb 5k fix költség. Ezek alól a magánimport mentesül és nem jogsértő.

Igen, a fegyverlicenszek drágák, nem is igen van olyan gyártó, ami kész airsoft fegyvert adna gyári markingokkal, méretpontosan. (Lehet, hogy van, csak nekem nincs tudomásom róla.) Az airsoft replikák azért 1:1 méretpontosak, azt a pár milimétert nem veszed észre, azonban tudatosan úgy vannak tervezve, hogy az éles tűzfegyverek fegyverfőalkatrészeik ne menjenek bele egy az egyben. Viszont igény azért mutatkozik erre, úgyhogy van egy-két olyan airsoft gyártó, ami megvett egy-két licenszet és valóban méretpontos külsőt gyárt CNC gépsoron alumíniumból, acélból. Kívül kottára ugyanaz, mint az igazi, belül pedig igazodik a gearbox-hoz, hop up kamrához, csőhöz, motorhoz, stb. Eegy ilyen szett 5-600 €-nál kezdődik az alapfegyver nélkül.

Az airsoft M4/M16 fegyverek jellemzően a Ver2 típusú gearboxot használják, ami köré épül a test alsó és felső része. Az alsó rész a markolattal és a tussal egybe van gyógyítva, elvégre a markolat a GB aljára van csavarozva és húzza be a lowerbe, majd a markolat seggébe tolod a motort. A tust pedig végső soron a GB hátuljában lévő rugóvezetőhöz csavarozod. Az upper pedig erre megy rá, elölről csúszik rá. (A GB felül kiszélesedik kicsit a levegős rész, dugattyú, henger miatt.) Ez a szétszedés messze van a realisztikustól, akármilyen komoly módon is hasonlít a replika az igazihoz.

Az ICS gyártó még érdekes lehet neked, ott ugyanis a GB két részből áll: felül a levegős rész van: henger, dugattyú, rugó, rugóvezető és a többiek, együtt a csővel, hop up kamrával. Az alsó részben pedig a fogaskerekek, tűzkapcsoló, motor és persze hátul a tus van. Ez lehetővé teszi a klasszikus szerelést: a hátsó pin-t kihúzva az első pin forgáspontján keresztül az upper leemelhető a lower-ről. Nekem ez sokkal jobban bejön, sokkal látványosabban adja vissza az igazi küllemet, mint a századmiliméter pontosan mart szereléksín. Arról nem is beszélve, hogy ha van egy bika alsó rész, akkor a felső kompletten cserélhető egy mozdulattal, így akár menet közben állíthatod át a fegyvert CQB-barát 300 fps-ről 550 fps-es sniperré.

A G&P is megér egy misét a minőség hasábjain mind komplett fegyver, mint alkatrész vonalon.

Ha nagyon sok felesleges pénzed van, akkor Systema PTW (Professional Training Weapon). A Systema egy kimondottan neves, minőségi gyártó, kvázi at adja az airsoftnak, amit az ABT a Volkswagennek. A PTW széria pedig arra lett kifejlesztve, hogy a rendvédelmi szervek tagjait képezzék vele. Tehát méretre, súlyra, kezelésre olyan, mint az igazi.

Magyarország kis piac, kis kénz, kis foci... Inkább a polulárisabb, könnyebben eladható, alacsonyabb árfekvésű replikákat hozzák be. A jogi háttér miatt a legtöbbre típusbizonyítványt kértek, így nem kell bevizsgálni, egyből megy a gravírozóhoz a próbajelért. Ha esetleg valamelyik hazai bolt bevállalja, hogy a kedvencedet berendeli neked, akkor az nem csak abból áll, hogy mellécsapja a következő rendelésnek, hanem azt az egy tételt külön kell adminisztrálni, bevizsgálni, stb. Extra nyűg, extra idő, extra lóvé, amit lusta kiszámolni, illetve nincs pofája neked megmondani.

Redwolf Airsoft-on sokminden fent van, de sajnos a messze nem minden. A teljességhez ki kell lépni a komfortzónából és Távol-Keletről rendelni, jó eséllyel vámot, áfát fizetni. Ehobby Asia, Evike Airsoft, stb...

Csak a mihez tartás végett: 1.000-3.000 USD között mozog, amit szeretnél.

Tovább csavarva a dolgot: az AEG-ek (Airsoft Electric Gun) mellett ma már népszerűek a GBBR-ek (Gas BlowBack Riffle) fegyverek is. Előbbinél van a klasszikus légpuska elve: henger, dugattyú, rugó, amit extraként egy fogaskerékrendszeren keresztül egy villanymotor működtet és egy akku lát el energiával. Utóbbinál egy gáz tágulása adja az energiát, ahogyan az igazi tűzfegyvernél. Általában a tárban van a gáztartály és ebbe töltöd be a BB-ket is, replika kidolgozottságának függvényében mozog a závár is, stb. Van olyan replika is, ahol a tárba rendes lőszernek kinéző hüvelyeket töltesz be bennük 1-1 BB-vel, a hüvelyeket rendesen ki is dobja a fegyver (, aztán szedegeted össze a 3$.os hüvelyeket...)

Nem tudom, mire akarod használni a fegyvert. Szervezett játékokra mégy vele, vagy sportversenyeken szituációs lövészetre. De kell mellé a sallang is: póttárak, hajtógáz, vagy akku, minőségi BB, na persze a megfelelő védőfelszerelés, valami a tároláshoz, szállításhoz és még nem öltöztél fel G.I.Joe-nak. Ha eddig csak a monitoron keresztül találkoztál az airsofttal, akkor inkább vegyél egy számodra kompromisszumos fegyvert, amit vagy eladva, vagy fejlesztve lépsz tovább, vagy még jobb, ha ellátogatsz pár olyan játékra, ahol van lehetőség fegyvert bérelni. Csúnya hiszti lenne, ha beleölnél akár 1 mFt-ot és kiderül, hogy mégsem tetszik játékon a 20 kilós felszereléssel abban a 8-10 órában a futkorászás, sétálás, a harmatos fűben kúszás...
Ez egy technikai sport, minél komolyabban csinálod, annál több pénzt emészt fel és nincs egyenes arányban a ráköltött lóvé és a kinyerhető élvezet. Analógiát lehet vonni a horgászattal, vagy akár a rally cross-szal is, de nem teszem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28918) gabe_ válasza macilaci78 (#28917) üzenetére


gabe_
őstag

Ez egy szép, kimerítő válasz volt.
:R

Sovány szakácsban sose bízz!

(#28919) macilaci78 válasza gabe_ (#28918) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hja, laptopról csak jobban esik, mint mobilról. És a home office előnyei is benne vannak. :D
Anno szereltem egy CNC-vel méretpontosan gyártott markingos testbe egy Systema GB-os csodát, HK 416 volt. Nem volt egyszerű, az adagolási gondokkal napokig küzdöttem. Sehogy sem jut eszembe a test gyártója, de 350k fölött állt meg a fegyver egy tárral, akku nélkül, dolgozói kedvezménnyel, 12 éve.

Akkor nyúlt el a szám, amikor megtudtam, hogy mennyiért vette haverom az éles Colt M4-et .223-as kaliberrel. Árban egy minőségibb replika minőségi tuninggal, de az említett Systema PTW-ből az olcsóbbakkal van egy árban.

Komolyan, az igazihoz legjobban hasonlító airsoft replika azért kerül többe, mint az igazi, hogy ne haljon meg, akire rálősz. :D

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28920) drzozo


drzozo
senior tag

+1

A Krytac hiányzik az ajánlásból, ott elég sok licensed replika van, már-már egész elfogadható árokon, Európából is. Bárcsak én vettem volna egy Krytac-et annó, kezdőként... Hozzá nem kell nyúlni egy darabig.

Inkább replikára költsön az ember többet kezdésnek (a megfelelő védőfelszerelés mellett), és járjon mackóban (bocs, ezt nem hagyhattam ki :P ) játszani, mint sz@r replikával, tele kiegészítővel. Amúgyis, ami leginkább kellhet, az egy jó optika. Minden más beszerezhető később is.

[ Szerkesztve ]

(#28921) macilaci78 válasza drzozo (#28920) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért 200€-ért már M4 fronton is van választék bőven a szar fölött.
Vegyen olyat, ha tetszik, veszi hozzá a minőségi kiegészítőket: tárak, optikák, málha, stb. Aztán veszi mellé, vagy helyette a szebbet, jobbabbat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28922) MCfosat válasza macilaci78 (#28917) üzenetére


MCfosat
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a kimeritő választ! Első körben egy haveri társasággal járnánk el szórakozni, viszont rossz szokásom az, hogy bármibe is belekezdek, először utána olvasok és megpróbálom megvenni a "nem szar" dolgokat. Bármilyen hobbiról is legyen szó.

Na most itt, ahogy te is irtad nem egy olcsó mulatság, ezért inkább kikérném a véleményed, hogy ha nem is ezeknél a márkáknál maradva amit felsoroltam, de mi az amit jószivvel ajánlanál egy kezdőnek, ami nem esik szét a 3. játék után? Ez a Classic Army vonal is hülyeség akkor számomra? Vagy az még vállalható?

(#28923) macilaci78 válasza MCfosat (#28922) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hosszútávon is használható replikákat ad a Specna Arms, Classic Army is. 200-300 $/€ áron fazontól függően. Akcióban akár picit olcsóbban.
Taiwangun lengyel webshop például forgalmaz ilyeneket.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28924) n0tr3adY81


n0tr3adY81
aktív tag

Specnára tennék én is egy + jelet. Rengeteg megfordult a kezem alatt, vállalható kategória 200€ fölött, és tuningra is remek alap.

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#28925) drzozo válasza MCfosat (#28922) üzenetére


drzozo
senior tag

Csak, hogy kapj egy ellenvéleményt is.

Láttam már játékon a csapatban 200 eurós gyári Specna, G&G, Amoeba, sőt, jóval drágább gyári Classic Army replikát tönkremenni.

Ellenben gyári Krytac-et egyet sem. Elsőkörben úgysem fogod tuningolni, hanem dobozból kivéve kb. azonnal használni akarod majd.

[ Szerkesztve ]

(#28926) macilaci78 válasza drzozo (#28925) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért érdekelne a statisztika azon oldala is, hogy hány darab Classic Armyból volt meghibásodás, és hány darab Krytac-ből?
Én se látok sok Bugattit lerobbanva az út szélén, sokkal több VW, BMW, Audi van... :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28927) MCfosat


MCfosat
csendes tag

Hiába keresem ezeket a Classic Army csodákat, nagyon elvétve találok már belőlük. Manapság már nem divat az élethű replika? Természetesen nem arra gondolok, hogy amire nincs ráirva, hogy M4A1 az anélkül használhatatlan, csak valamiért megtetszett, hogy 1-1 gyártó odafigyel a részletekre is.

Ha teljesen esélytelen, hogy ilyesmit vásároljak akkor milyen irányba inditanátok el? Pl, a Specna Arms meg társai? Az jó választás lehet?

(#28928) bigrob válasza MCfosat (#28927) üzenetére


bigrob
őstag

Sok embert hidegen hagy. Én is inkább festeném ha M4-em lenne valami menci camora..
Még jó hogy GBB Well AK-m van... :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#28929) MCfosat


MCfosat
csendes tag

Azt hittem egy fokkal jobban el tudok igazodni majd a rengeteg lehetőség között, de tévedtem... :)

(#28930) macilaci78 válasza MCfosat (#28929) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha nem vagy indiszkrét, mi a keret erre a hobbira? Vagy akár csak a puszta pufkára?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28931) MCfosat válasza macilaci78 (#28930) üzenetére


MCfosat
csendes tag

Mondjuk a puskára (ha megéri) és tényleg egyben van akkor mondjuk 200.000 e Ft. Tudom, hogy rengeteg kiegészitő kell még hozzá, de ahogy néztem ezért az árért már lehet olyan venni ami "egyben van".

De lehet tök nagy hülyeséget mondok most, és azt mondjátok hogy lehet venni 70ezerért is teljesen korrektet.

Nem akarok úgy tűnni, hogy egy hülye beidegződéssel jöttem ide, ugye ez a teljesen fém test+valósághű kivitelezés stb... De lehet hogy mégis? :)

Lehet leredukálhatjuk akkor a dolgot úgy, hogy legyen egy frankó M4, amit kézbevéve tényleg úgy érezhetek, hogy van súlya, nem lötyög, nem csattog. Ezért gondoltam, hogy lehet jó lehet a teljesen fém kivitel(lehet ez is hülyeség) illetve nem tudom mennyire drága az, ha gázos puskát nézünk? Az is ad egy pici valóságérzetet, hogy minimálisan visszarúg stb. Csak kérdés, hogy annak a folyamatos gázpótlása szintén összeg, nem tudom mennyire drága.

Nem akarom teleszemetelni a fórumot a tudatlanságommal, ne haragudjatok. Rengeteg külföldi oldalt is próbálok nézni, reddit / fórumok, de kb. eddig csak itt kaptam normális választ a kérdésemre.

Mindenki másra esküszik, más márka, más kivitel, más tapasztalat ami teljesen rendben van. De ettől tényleg egyre elveszettebbnek érzem magamat.

Esetleg ha fel tudsz sorolni néhány ársávot márkákkal, lehetőségekkel akkor lehet előrébb lennék. Amiket kinéztem magamnak és emlitettem már a TM és a CA egyszerűen beszerezhetetlennek tűnik itt minálunk, vagy csak én vagyok vak... :)

(#28932) drzozo válasza MCfosat (#28931) üzenetére


drzozo
senior tag

Ennyiből már majdnem fullosan kiegészítheted a replikát is.

Ezek közül mindegyik egyben van, így amelyik tetszik. Szlovák bolt, gyorsan itt van.

u.i.: "Ha egyszer veszel egy Krytac-et, megérted, hogy miért nem akarsz majd később mást venni." ;]

[ Szerkesztve ]

(#28933) DNReNTi válasza drzozo (#28932) üzenetére


DNReNTi
őstag

Dikk. Uj a neved ugyved ur? :D
Egyebkent egy Vector-t az en szekrenyem is nagyon kivan... de a kinezo gazdasagi valsag miatt most inkabb nem is nezelodok, mert meg veletlen rakivanok. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28934) DNReNTi válasza MCfosat (#28931) üzenetére


DNReNTi
őstag

Azt kell eldonteni, hogy mennyire akarod komolyan venni a realisztikussagot. Az airsoft fegyverek nagy resze - ahogy korabban az mar ki is volt fejtve - megszolalasig hasonlitanak az eles parjukra, meg akkor is ha nem license-elt replikakrol van szo. De a realisztikussagtol nem leszel jobb jatekos, nem fogsz tobb embert leszedni. Egy 90 euros rozsaszinre fujt JG G36C-vel is legalabb akkora jot lehet jatszani, mint egy 600 euros CA-val - ha csak szigoruan abban merjuk a jatekelmenyt, hogy emberekre lovoldozunk. A 200k eleg vaskos keret egy replikara, ennyibol lehet venni egy minosegi AEG-et, ami mar alapbol jo es meg szenne is lehet tuningolni, ha a kedved ugy tartja, esetleg meg jut puccos kiegeszitokre. Vagy vehetsz egy marking-os, license-elt fegyvert, aztan annyi. Viszont ahhoz meg "illene" a kulsosegekben is "erdetinek" lenni, azaz meg ennyi siman el fog menni egyenruhara es a kiegeszitokre, aztan egyetlen olyan jatek "mod" van, ahol ezt tenyleg ki is elvezheted: a milsim es abbol meg sajnos nincs sok.

En inkabb orosz fanboy vagyok, hosszu ideje tervezek mar venni egy LCT AKM replikat, de valahogy nem tudom raszanni magam, mert ahhoz mar illene mondjuk egy eredeti gorka es egyeb orosz kiegeszitok. Szoval mondjuk tokkal vonoval lenne 250-300k-bol egy orosz szettem. :DDD Helyette van egy Cyma AK74-em, ami ello Kubaig es meg pontos is, mint az allat es kerult max a felebe.

Egyebkent nekem van egy ilyen Specna Arms M4-em. Kulsoleg abszolut vallalhato, nem recseg, nem ropog, nagyon egyben van. Belsoleg - mint minden replikanal - erdemes atnezessel inditani, en csereltem a hopup kamrat, gumit, csovet, es a rugot, azota ugy van - tokeletes. Nekem dobozbol kiveve kicsit csalodas volt belsoleg, de 20 ezerbol rendbe lehetett vagni. Minden kiegeszitojevel es az upgrade-ekkel egyutt is mondjuk 100k korul megallt.

Azt dontsd el, hogy jobban erzed e magad attol mert full tactical navy seal-be megy le a kullancsok kozott fetrengeni az avarba. Ha igen - akkor nincs mese, ra kell menni a max realisztikussagra.

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28935) MCfosat


MCfosat
csendes tag

Akkor ha elengedem a "fullfém" testet és a logókat akkor pl. mi jöhet szóba? Amit mondjuk nem kell egyből vásárlás után szétszedni és cserélgetni? (Mert vagy nem értek hozzá, vagy nem akarok még pluszba rohangálni.)

Van ilyesmi amit nem kell buherálni vásárlás után? Pl. amit az egyik kedves kommentelő ajánlott, a Krytac? Az megbizható már? Az ahogy néztem 350 euro körül van. Vagy az is túl jó egy olyan kezdőnek mint én? :)

(#28936) macilaci78 válasza MCfosat (#28931) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért a 200k (600€) már válogatásra ad lehetőséget.
Vagy a Krytac, vagy az ICS szerintem. Előbbivel nincs személyes tapasztalatom, de nagyon dicsérik. Az utóbbi elektromos fronton nagyon kiforrott, realisztikusabb szerelésileg is.

GBBR esetén a tárban van a gáztartály, akár 20k is lehet egy póttár, viszont nagyon fun. A hajtógáz lehet green gas (propángázal kiváltható), vagy CO2. Illetve egyre nagyobb népszerűségnek örvend a HPA, vagyis a hátizsákban van egy kb 2 literes fém gáztartály, a fegyverhez meg megy egy cső. Na, ezzel hazavágja az ember a realisztikus küllemet.
A visszarúgás mértéke a mozgó tömeg súlyának a fegyver egész tömegéhez viszonyított arányától függ. Egy GBBR replika 2,5-3 kg, míg a mozgó tömeg kb akkora, mint egy 1 kilós GBB pisztolyban. Tehát ha realisztikusabb visszarúgást szeretnél, akkor maroklőfegyver fronton keresel. Nem beszélve arról, hogy egy puskát vállgödörbe szorítva, két kézzel fogva az azonos arányú visszarúgás is jobban kezelhető.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28937) drzozo válasza MCfosat (#28935) üzenetére


drzozo
senior tag

Ezt kellene eldöntened, hogy vásárlás után mit akarsz csinálni... Játszani, vagy vinni azonnal szerelőhöz átnézetni/tuningolni.

Ha az utóbbi, akkor valóban jók lehetnek a korábban említett márkák, hiszen úgyis cserélni fogod a belsejüket.

Ha out of box akarsz játszani, és ráér a tuning, akkor Krytac.

(#28933) DNReNTi : Nem annyira buli saját névvel. :B

[ Szerkesztve ]

(#28938) MCfosat


MCfosat
csendes tag

Ezekhez pl. mit szóltok?

https://www.airsoftarms.eu/en/e-l-elar-m4a1-ar-15-platinum-aeg-bk.html?fbclid=IwAR0FGxgrVcEerb7vhMzz-xbbHh830KEeiA2MNT4xAnRFI7tX4ReJqmCB8d8

http://www.airsoftplaza.hu/airsoft_ics_im4a1_tubular_rasl_ebb_ics-322_2301_gun

https://www.catus.sk/hu/airsoft/44957-trident-mk2-spr-fg.html

Elsőről jókat hallottam, a másik kettő pedig az általatok emlitett márkák 1-1 példányai. Ezekkel akkor nem kell már szöszölni vásárlás után? Egyből mehet a játék kb?

(#28939) n0tr3adY81 válasza MCfosat (#28938) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag


Ezt 2 hete raktam össze.
Gyári fegyverrel együtt a vége bőven 200e fölött van, cserébe m100as rugóval 410+ fps. Sajnos lőtávot a helyzetre való tekintettel nem tudtam még kimérni.
- DMAC Ertalon V2
- FPS pre-aoe dugattyú
- Airsoftparts nózi
- Airsoftpro 18:1 CNC gear
- Jefftron Leviathan v1.1
- ASG 40k motor
- Promi cső 6.03 + lila promi gumi
- Prowin kamra

Én továbbra is azt gondolom, jobban megéri egy custom build fegyver, mint egy overpriced dobozból kivett.

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#28940) macilaci78 válasza n0tr3adY81 (#28939) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azt is írd meg neki, hogy ez egy Ver2 rendszerű gearbox, amit például az általa is kinézett M4 küllemű airsoft AEG-ek használnak.

Én továbbra is azt gondolom, jobban megéri egy custom build fegyver, mint egy overpriced dobozból kivett. - Ettől ez árnyaltabb. A kérdező laikusként a minél élethűbb replikát kereste, méretpontos külső, markingok, anyaghasználat. Te viszont a belsőt írtad le.

Az ASG 40k motor nem a csúcs, a fordulatról hirtelen nem találtam infót, de gondolom, a 40k rpm erre utal. A Systema Magnum 27k rpm-mel megy, tök elég. Szvsz egy bizonyos szint felett nincs értelme, mert csak adagolási problémákhoz vezet: egyszerűen a rugó nem löki előre a dugattyút, mire a motor megorgatja a fogaskerekeket.
Az az elektronika is elég csecse, részletesen paraméterezhető, de a legtöbb játékosnak feleslegesen sokat tud. Egy jó minőségű FET ötödáron is kijön.
Satöbbi.

Amit mindenképp el kell érni egy airsoft AEG-nél: legyenek jók a tömítések, legyen minél kevesebb a csőtorkolati energiában mért szórás, ne legyen adagolási probléma, a belső cső belső kialakítása minél jobban közelítse a tökéletes henger fogalmát, jóféle hop up gumi és az elektromos alkatrészek hosszú távon is bírják a strapát.
Van olyan AEG, ami dobozból kivévte is tudja ezt, van, amelyiknél csak alapszerviz kell ehhez, és el is lehet tapsolni elég sokat egyedi építésre.

Viszont ami megköti a dolgot, az a küllem: vagy a "bolti készletből" veszed a neked tetsző külső alkatrészeket, vagy szabad szemmel jól látható összegért CNC-n csináltatsz magadnak. Itt viszont már a saját építés jó eséllyel hozza magával azt is, hogy reszelgetni kell itt-ott, hogy egyáltalán össze bírd rakni, kezdő airsoftosnak nem javaslom akkor sem, ha egyébként más szakterületen kiművelt, gyakorlott szaki. (Pl gépészumérnök.)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28941) n0tr3adY81 válasza macilaci78 (#28940) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Volt ott egy kitérő, hogy out-of-box lehet-e használni. Legyen az Krytac, Cyma, Specna - részemről deklaráltan NEM.
Azért is mutattam meg ezt a lehetőséget is, hogy ilyen opció is létezik az AS világában.

Érdemes rajta elgondolkodni, hogy az a pár jelölés, marking megér-e súlyos tízezreket, ha dobozból kivéve mindenképp érdemes átnézetni, hogy megbizható legyen.

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#28942) #56573440 válasza n0tr3adY81 (#28939) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Én továbbra is azt gondolom, jobban megéri egy custom build fegyver, mint egy overpriced dobozból kivett."

Az megvan hogy sporttárs épp az alap gyártókkal ismerkedik? Elég erősen kizártnak tartom, hogy így hiretelen felindulásból rendelne egy marék alkatrészt hogy beszórja a gb-be, hézagolja, aoe-t állítson, tömítse, a nozzle hosszát tesztelje, kronózza, esetleg a fetes procit programozza... Ezek tök jó dolgok, amikor már van tapasztalatod, egy, két játszós replikád, és pénzed hogy kezdj el szöszölni egy projekt gb-vel :D

De azért maradjunk a realitás talaján, a kry, ahogy az umbrella féle 1300+ dolláros csodáig is mind mind megférnek a piacon, mert nem mindeki tud/akar diplomázni magas szintű kínai porkohászati és gépészeti ismeretekből, csak egy használható, megbízható játszós replikát akar. És ezért fizet picivel többet.

"Érdemes rajta elgondolkodni, hogy az a pár jelölés, marking megér-e súlyos tízezreket, ha dobozból kivéve mindenképp érdemes átnézetni, hogy megbizható legyen."

ha neki megér lelke rajta ;)
De most ha jól értem az átnézetés vs full custom gb között beszélgetünk? Mert ez két tök különböző dolog... Nem hiszem hogy kijelenthető hogy azért jobb építeni mert mindent is át kell nézetni hogy tutibizti legyen :D

[ Szerkesztve ]

(#28943) n0tr3adY81 válasza #56573440 (#28942) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Látom nem igazán ment át a gondolatmenet.. Sebaj :) Innentől itt is read only ;]

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#28944) drzozo válasza n0tr3adY81 (#28941) üzenetére


drzozo
senior tag

Kb. 1 évig játszottam egy gyári Krytac LVOA-val, úgy, hogy miután megvettem, a kutya nem nézte át, csak kibontottam és vittem játékra. 1 év: hiba nélkül! Ezt követően eladtam egy csapattársamnak, aki még használta kb. 4 hónapig. Ez alatt a kb. 1 év 4 hónap alatt láttam meghalni custom build G&G-t, két gyári CA-t, custom Amoebat, gyári Amoebat.

Pár hete vittünk el a csapattal minden fegyvert Beszerzőhöz, mert eljött az ideje a karbantartásnak.

Az, hogy mi túlárazott, relatív. Ami most túl van árazva, az nem a Krytac, hanem a VFC, tele gyári gyerekbetegségekkel.

Kezdőként örültem volna, és egyébként csomó pénzt is megspóroltam volna, ha olyan replikát választok, amivel élvezni lehet a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#28945) Repsol600 válasza drzozo (#28944) üzenetére


Repsol600
addikt

Sziasztok!

Ezek közül melyik a jobb? Gondolom azért nagy különbség nincs köztük. :D

M401 PUMP SHOTGUN [EE]
DE M309 SHOTGUN

(#28946) macilaci78 válasza Repsol600 (#28945) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerinted mennyit érnek, ha az ár már magában foglalja a bevizsgálás és a próbajel 4.600 Ft-os költségét is? :D
Inkább az M410, könnyebben kapsz hozzá tárat.

Vagy itt van hasonló fazonnal a Cyma CM 351, vagy dupla annyiért a full fém verzió. Mindkettő 3 BB-t lő ki egyszerre, utóbbi sokáig kiszolgál, de tartós ökörködésre az előbbi is jó.
Én inkább összeállnék valakivel közös rendelésre és valamelyik Cymát venném.
Nekem is van egy a fölé hajtható válltámasszal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28947) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Modify neve alatt futo SSG24: [link]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28948) macilaci78 válasza DNReNTi (#28947) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elég keveset írnak róla, csak hogy belül elbírja az M190 rugót is (650 fps), 6.03 cső és hogy dobozból kivéve is már tökéletes. Na de milyen rugóval érkezik? De még azok az alap dolgok is hiányoznak, hogy a fegyver paraméteri: súly, hossz, stb. Nagyon új ez még.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28949) DNReNTi válasza macilaci78 (#28948) üzenetére


DNReNTi
őstag

Gondolom volt valami kizarolagos szerzodes a Novi-val, aztan az most lejart. Ez a tippem. Ranezesre es a nehany parameter alapjan ez egy SSG24 - ami mint tudjuk egy tuningolt Modify Mod24, es ez meg itt egy tuningolt Modify Mod24. :D Meg a marketing szoveg is kb ugyan az. Elkepzelhetonek tartom, hogy van par apro kulonbseg, de meg a spiralisan mart kulso cso is egyezik...

Egyebkent jelen van a lengyeleknel is: [link]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28950) DNReNTi válasza DNReNTi (#28949) üzenetére


DNReNTi
őstag

Elszurtam a linket

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.