Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29201) DNReNTi válasza #56573440 (#29200) üzenetére


DNReNTi
őstag

Kegyetlen kemeny build ez. :D :R

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29202) #56573440 válasza DNReNTi (#29201) üzenetére


#56573440
törölt tag

Egy rohadt Toyota :DDD amióta megcsináltam a tracer kapott egy fém kupakot, mert a műanyag cqbn nem bírta, de megdöbbentően eseménytelen, lősz, talál eszköz lett, picit unom is ;] De a fertőzés halad, tegnap 4 en rohantunk hpa 2011-ekkel egy csapatban, jó móka volt ;]

[ Szerkesztve ]

(#29203) macilaci78 válasza #56573440 (#29200) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jól néz ki. A HPA nekem még mindig ellemre van, de a képeken nem látszik.
A szánon lévő kivágás miatt hasonlít egy Berettára. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29204) Atke válasza #56573440 (#29200) üzenetére


Atke
senior tag

A rugós rugóvezető,az csökkenti a hátrarúgást? (nyilván az előfeszítés mellett)

macilaci78:Azt tuti onnan lopta az AM... Nekem a MEGA kicsit jobban tetszik, mint a fenti nano. Az már nagyon kivan könnyíitve De bitang ez a fehér fekete setup

(#29205) macilaci78 válasza Atke (#29204) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Neked airsoftban a rugó ereje mellékes, az a kérdés, hogy milyen gyorsan éri el a nyugalmi méretét.
Egy GBB esetében milyen gyorsan ér előre a szán és kezdődhet a következő ciklus. A szán messze nem mozdul hátra annyit, hogy a teljes hosszt kihasználó rugót összenyomja, ezért hagytak neki rövidebb helyet. Másrészt itt a feleslegesen nagy rugóerő egyenesen hátrány, csak szétveri magát a fegyver.
Egy AEG esetén egységnyi térfogatú levegőt adott keresztmetszetű lyukon akarsz minél gyorsabban kipréselni. Ott is a rugó sebessége kell, nem az ereje.
Illetve ott is ugyanaz a rugó megy sima szettbe és csapágyazott rugóvezetőhöz, dugattyúfejhez, kb 1,5 cm-vel rövidebb így a rugó helye, miközben a henger térfogata megmaradt.

A fehérre visszatérve: a minőségről sokat elmond, hogy a fehér színen semmi kopás nincs, pedig gondolom, néhányezer BB már kiesett a csőből.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29206) #56573440 válasza Atke (#29204) üzenetére


#56573440
törölt tag

Teljesen kiveszi gyakorlatilag nálam.

Ezt a kivágást a srácok az ubca-nál kezdték egyedi megoldásként, utána jóval jött ki a nano :) Az ubca-s srácok akkora nevek, hogy novi is volt kint náluk, videót is csinált a cuccaikrol, beteg dolgaink vannak, meg egy jó cqb only yt csatornajuk :DDD

Maci : két telet toltam le greennel fűtetlen cqbn, elég volt a szenvedesből, észre se venni a súlyán vagy a kezelésén, az 50 - es tár mindenre elég, eccarvús mezben meg nem igazán vagyok milsim ;]

(#29207) macilaci78 válasza #56573440 (#29206) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem milsim, az airsoft egy szimulációs fegyverrendszer eredetileg, ami az éles tűzfegyvereket imitálja minél élethűbben. Nem fájna ez nekem, ha például egy minigun hátizsákos rakaszában lenne a gáztartály egy minigunhoz. De egy maroklőfegyver egyenes, vastag zsinórral... :N még ha lanyard lenne...
Nekem a standard 25-27 BB-s tár is bőven jó volt.
Igen, a GG téli hidegben gatya és a fűtött tárzseb sem megoldás, mert a tárra a fegyverben van szükség. CO2 jobb megoldás, de nekem a patroncsere meccs közben életidegen. Bár most, hogy van 6 táram a Glock-hoz, így csak kibírnám a nap végéig patrononként 4-5 tárral. Gyakorlatilag egyetlen olyan játék volt, ahol 600-nál több BB-t lőttem el.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29208) #56573440 válasza macilaci78 (#29207) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nyilván én sem locsolok, de a legváratlanabb helyzetekbe szívtam miatta, így inkább váltottam. A 32-es tár felét lőtte néha ki, az fps katasztrófa, az meg a pontosságnak vágott oda.

Az meg hogy mi minek indult, az messze nem biztos hogy ma még jelent valamit, vagy egyáltalán mindenkinek ugyanazt kell jelentse ;) Számomra ezek játék puskák, én meg még játék katona se vagyok. Azon túl 1.1j így 100psi-n, nyáron a 120+ green nem igazán lenne ideális 0 méteres rálőtávon:DDD
Semmi baj ezzel, nekem még tetszik is, meg igazából bármi lóghatna rajra ha az első és az utolsó bbvel télen vagy nyáron a pályán hosszában amire a dotom rá tudom tenni az el van találva, fedezék mögül kilógó lábfejtől a sisak tetejéig nekem belefér, inkább a hpa rugalmassága, obszcén teljesítménye, de ki mit értékel ebben a hobbiban :DD

[ Szerkesztve ]

(#29209) Atke válasza macilaci78 (#29205) üzenetére


Atke
senior tag

Azért a sebességet nyilván befolyásolja a a rugó ereje,különben a gyárit strokeolnak, de ertem hogy az út is le van rövidítve.

Minőség.:gyárilag nincs fehér szerintem semmiből ami hi-capa.... A kolléga pisztolya egy cerakote befonattol tartós :)

(#29210) #56573440 válasza Atke (#29209) üzenetére


#56573440
törölt tag

Cerakote beza :) festés előtt

(#29211) Atke


Atke
senior tag

Tegnap valaki nagyon boldog volt,én meg sírtam,mert lemaradtam 20 perccel erről:

(#29212) DNReNTi válasza Atke (#29211) üzenetére


DNReNTi
őstag

35? :Y
Ajandek volt annyiert.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29213) Atke válasza DNReNTi (#29212) üzenetére


Atke
senior tag

erős túlzással a 3 tár annyi...evike-n összevállogattam, 500 USD +szán+külső cső szóval bőven 600 USD

(#29214) #56573440 válasza Atke (#29213) üzenetére


#56573440
törölt tag

És a majom eladott egy majd 200 ks replikát 35-ert? Nyilván két masszív lehetőség van, a nem lopott, és az előre utalás... Szerintem mindkét esetben jelentősen jobb hogy csak második lettél :) Ami túl szép ahhoz hogy igaz legyen, az nem igazán szokott igaz lenni...

[ Szerkesztve ]

(#29215) Djuree


Djuree
félisten

üdv!
szeretnék venni valami molle hátizsákot. hol érdemes?
ehobbyasian ki vannak fogyva.
más webshop ami megbízható?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#29216) macilaci78 válasza Djuree (#29215) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mik az igényeid?
Taiwangun-ról pár 8Fields és hasonló gyártmányt elkoptattam, darabját átlagosan fél év alatt, 2,5 éve rendeltem Debrecenből egy 5.11 Tacticalt, semmi baja nincs.
Megnéztem kintről is, kalkulálva vámmal, áfával itthon olcsóbb volt garival, számlával.

Vagy hadi beszállító, vagy Guarder gyártmány, rá kell szánni a pénzt.

Rendeltem még egy kb 20 literes Xiaomit, meglepően jól bírja, igaz, nincs is úgy terhelve. De molle nincs.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29217) kpista


kpista
tag

Sziasztok Mindenkinek!

Airsoft ill. légpisztoly között vacillálok.
Ebből látszik is, nem harctérre, hanem baráti/családi zsúrokra egy kis lövészet.
Olyat szeretnék, ami hasonlít az "igazira", nincs tele felíratokkal és erő is van (nem feltétlen kell a szán hátramozgás).
Valami megfizethető jobb minőségre gondolok.
Ami a képek alapján szimpi, a S&W M&P 40(L), a H&K USP .045, az M1911 és még a Beretta M9. Nem zárkózom el forgótárastól sem, Colt Python, S&W TRR8.
A fentiekből van/volt valakinek (tapasztalata)?

Egyrészt arra gondoltam, ha volna itt a fórumon Debrecen, vagy Nyíregyháza környéki airsoftos, akinek a pisztolyát megnézhetném, kézbe foghatnám, 1-2 mondatot válthatnánk. Nos, azt megköszönöm.

Másrészt, ha valaki (Hajdú, Szabolcs) rendelne webshopból mostanság, a ktg-ek csökkentése végett betársulnék.

Mivel zöldfülű vagyok a témában, így minden tapasztalatot, ötletet, javaslatot meghallgatok, olvasok.
Hol venni érdemes, milyen gyártóét, melyiket ne, mihez nincs/drága a tartozék (pl. póttár), stb. Milyen BB adja a legjobb eredményt?

Aki szán rá(m) időt, köszönöm Neki!

(#29218) macilaci78 válasza kpista (#29217) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A sima 4,5 mm-es légpisztolyból a Walther-nek van normálisan kinéző verziója, a szekrénytár formában a lövedék és a 12 g-os CO2 patron.

Airsoftból USP, M1911, Beretta M9 és revolver is van realisztikus működéssel, súllyal, anyaghasználattal.

Pontosság szempontjából a klasszikus légpisztoly nyer, de sérülést is könnyebben, komolyabbat okoz, így partira nem feltétlenül jó választás. Amúgy airsoftnál is kell a megfelelő védőfelszerelés, mint a szemüveg, mindenkinek, aki a fegyverrel egy légtérben van. Vagyis egy 20 fős társaságban 20 szemüveg, dioptriásoknak is, azoknak is, akiknek a maffia levágta a fülét.

Nyíregyházán és Debrecenben is van aktív airsoft élet, főleg Facebook csoportokkal. Taiwangun egy bevált lengyel webshop, sok maroklőfegyver airsoft verziója van fent. A típus mondja meg az ajánlott gyártót. M9 és M1911 esetében a KJW a legjobb ár-érték arányú, az USP-t airsoftban kerülném, revolverből Maruzen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29219) DJGABI válasza kpista (#29217) üzenetére


DJGABI
addikt

taiwangun mellett gunfire, catus... még ezek is óccóbbak mint a magyar webshopok. összeállni maxhelyivel éri meg, minálunk pl a játékszervező szokott rendelgetni. esetleg azt érdemes megkérdezned, nálatok nem-e vállalnak ilyesmit.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#29220) #56573440


#56573440
törölt tag

Ezt csak így itt hagyom :D Kijött az Action Army AAP 01, és már most beteg cuccokat csinálnak belőle... Júli vége a második gyártási kör vége, wgc-n remélem lesz készlet :D

(#29221) DNReNTi válasza kpista (#29217) üzenetére


DNReNTi
őstag

Keresd a Debrecenben a Civis Airsoft-ot (Toth Otto - amugy Attila :DDD), vannak nyilt jatekok, ahol berelt cuccokkal kiprobalhatod magad egy kis palyan, illetve a tobbiek is szivesen szoktak mutogatni ami epp naluk van. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29222) kpista válasza macilaci78 (#29218) üzenetére


kpista
tag

Köszi a hasznos infókat mindenkinek.
A helyi csoportot és vezetőjüket megkeresem. Jó ötlet! :-)

Macilaci78...
5-6-an főzőcskézünk gyakorta és a darts mellé egy kis szórakozáshoz kellene.
Azt is a kertvégében, 50-100m-re ember nincs.

"A típus mondja meg az ajánlott gyártót."
Na, ez a csodafaktor mondat!
Hát akkor ez a 3 befutó:
S&W MP9 - Tokyo Maruitól láttam. Vagy a KWC-nek van MP40L "koppintás"?
Beretta M9A1 - KWA?
Colt Python 357 - ???

(#29223) N€T0X|N válasza macilaci78 (#29218) üzenetére


N€T0X|N
őstag

az USP-t airsoftban kerülném

Erre én is kezdek rájönni...
Ha oldalra (balra) hord egy pisztoly - Umarex/KWC USP - 0.25BB-vel, nem kicsit, értsd 4 méterre lévő energiaitalos dobozt el se találja minden alkalommal - azzal egy hozzáértő tud valamit kezdeni? Lehet gyárilag görbe a cső vagy ilyesmi vagy mitől lehet? 0.20-as BB-vel "jobb" a helyzet, azzal totálisan össze-vissza lő. :D (Az említett távon 10-12 centi szóráskör, ami bármilyen olcsó szutykomhoz képest is egy vicc.)

Sent from my keyBoard

(#29224) macilaci78 válasza kpista (#29222) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A fegyver típusa mondja meg az ajánlható gyártó típusát, autós hasonlattal élve: van olyan gyártó, amelyik személyautóban erős, másik teherautóban...

A Tokyo Marui japán gyártó (made in Japan), ajánlott mindenből azzal együtt, hogy sok műanyagot használ.
KWC, KWA ugyanaz a gyártó, nem rossz.
Berettából KJW az etalon.
Colt-ból is jó a KWC.

5-6-an főzőcskézünk gyakorta és a darts mellé egy kis szórakozáshoz kellene. - Én elmondtam a véleményemet. Olyan ez, mint a biztonsági öv, de nekem ne sírjon, akinek már nincs mivel...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29225) macilaci78 válasza N€T0X|N (#29223) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem biztos, hogy baj. Szakadt hop up gumi is tud ilyet produkálni.
Egy hozzáértő nyilván tud mit kezdeni vele.

Szétszedni annyira, hogy a csőbe belenézz, nincs egy perc.
Neked a rugóval, meg semmivel semmi dolgod nincs, csak amivel a BB érintkezik.
Ha adagol a fegyver, minden egyes elsütésnél pontosan 1 db BB hagyja el a csövet, akkor a tárral, tokkal semmi dolgod.
A sérült gumi, cső, esetleg hop up kamra tud ilyet csinálni, illetve a rosszul felrakott csőszájfék, hangtompító.
Kiveszed a csövet kamrástól, a kamra felől belenézel és látni fogod az elején a gumit. Ha a függőleges tengelyre nem szimmetrikus, akkor gond van.

Én az USP-t más miatt nem szeretem.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29226) N€T0X|N válasza macilaci78 (#29225) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nekem a kedvenc pisztolyformám, van belőle 3db (a fentin kívül egy CM125, meg egy Stti, ami az árához képest szórakozni teljesen jó) . :B Lassan annyi cucc van itthon, hogy játszani is kéne már velük valahol.

Az Umarexbe belenézve látszólag minden jó, ezen az érdekes szóráson, balra hordáson kívül amúgy más baja nincs. Mondjuk még a Redwolffal levelezésben vagyok, ugyanis az enyémben nem állítható a hopup, mint a videón látható verzióban... Pedig úgy küldték. És ahhoz azért elég drága is volt, bár a vámról nem ők tehetnek.

Sent from my keyBoard

(#29227) macilaci78 válasza N€T0X|N (#29226) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van olyan kamra, amiben pici hernyócsavarral állítasz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29228) #56573440 válasza N€T0X|N (#29226) üzenetére


#56573440
törölt tag

Pisztolyokkal gyere főnixbe ha Pesten vagy ;]

[ Szerkesztve ]

(#29229) kovacszk


kovacszk
senior tag

Én még csak itt tartok 😃, de nem szeretem túlcicózni.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#29230) N€T0X|N válasza macilaci78 (#29227) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Bakker! És tényleg! Nem is vettem észre / nem gondoltam rá, hogy az az. A kézikönyve egyáltalán nem említi amúgy. Hálás köszönet! :R

Sent from my keyBoard

(#29231) kpista válasza macilaci78 (#29224) üzenetére


kpista
tag

Igaz, nem volt még TM a kezemben, de valahol illúzió rombolónak tartom a sok műanyagot. Bár aki használja, biztosan meg tudna győzni, hogy jó.

A KWC-nél érdekes, hogy nincsenek márka/típus jelzések replikáikon. Legalábbis a 2020-as katalógusukban ... Árban is elfogadhatónak tűnik.
A KJW-t megnézem ...

Köszönöm figyelmeztetésedet, átgondolom az ötletemet.

(#29232) macilaci78 válasza kpista (#29231) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A márka-, típusjelzés licensz kérdése, pénzbe kerül.
A Marui az etalon, mindent is kapni hozzá. Nameg a Glock alja pont műanyag.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29233) macilaci78 válasza N€T0X|N (#29230) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A hop up csak lefelé-felfelé állít, ha bármilyen állásban oldalra megy a BB, ott általában valami gond van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29234) N€T0X|N válasza macilaci78 (#29233) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Persze, ez világos. Csak legalább ez a része kitisztult, hogy - ilyen szempontból - nem rosszat küldtek nekem, csak másmilyet, mint amit én is találtam kereséskor (tényleg érdekes, hogy a kézikönyvben erről miért nem esik egy szó sem).

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#29235) macilaci78 válasza N€T0X|N (#29234) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha állítható, akkor vagy valamilyen recés tárcsát tekergetsz, vagy egy hernyócsavart pici torx fejjel.

Nekem az a fura, hogy a Redwolf-fal "levelezgetve" a Redwolf miért nem csatolt képet a szóba jöhető megoldásokról, hogy "Itt keresed, te láma"... :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29236) #56573440 válasza N€T0X|N (#29234) üzenetére


#56573440
törölt tag

egyébként a hernyócsavaros felülről nyomós bulik jellemzően sokkal jobbak mindennél is, sok replikára van átalakító szett ami nem ilyennel jön pl mk23 és társai, tdc modnak hívják. Jobban adagolható vele a nyomás, nem mászik el, nem rugalmas mint a legtöbb ahol karok vannak, akár extrém súlyú bb-vel is tud utána működni. Egyik cimbi mk23-asához vett ilyen tdc kupakot, 0.4-el obszcén lőtávot generált egy rendes csővel, gumival.

(#29237) N€T0X|N válasza macilaci78 (#29235) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Hát még az hagyján, de én küldtem nekik képeket a cuccról. Ők meg továbbították a gyártónak és azóta is várjuk a csodát (most már azért megdolgoztatom őket a pénzükért :D ). Pedig rábökhettek volna, hogy he, azt ott, azt tekergesd.
Alulról kell és sima laposcsavarhúzóval, én nem is gondoltam rá, ilyennel még nem találkoztam:

Sent from my keyBoard

(#29238) N€T0X|N válasza #56573440 (#29236) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Lehet, hogy ez magában jó megoldás, de ennek a pisztolynak van elég baja ezen felül. Majd megnézetem valakivel, de jó lenne nem rákölteni még 1x az árát, hogy pontos is legyen, lőtávja is legyen. Hiába állítottam most a hopupon, legalább a változás látszik, de nem vagyok elájulva tőle, bár nem tudom mi a standard egy 340fps-es pisztolyhoz. De az Army 1911-em klasszissal jobb, pedig az egy 55 eurós darab.

Sent from my keyBoard

(#29239) #56573440 válasza N€T0X|N (#29238) üzenetére


#56573440
törölt tag

ja hogy lentről, akkor kussoltam, a tdc az fentről nyom jellemzően :D Top dead center rövidítése. Így viszont valóban nem ideális :D

Mé' nem veszel egy aap-t ? Sub 70 eur, és végre egy rendesen megcsinált glock :P A bele jelentős részben g szériás eleve, glock tárakat eszik, mi baj lehet :D

(#29240) N€T0X|N válasza #56573440 (#29239) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Mert érzelmi alapon választottam ezt is és a Glock forma nem tetszik. :D
Az airsoft olcsóbb megoldásnak tűnt (mármint itthoni használat szempontjából), mint gázpityut gyűjtögetni, amik jellemzően kevésbé valósághűek, pl. a Röhm RG96 is csak hellyel-közzel másol egy USP-t. Ezekkel meg még házon belül is lehet lődözni. Eredetileg csak ezért vásárolgattam a cuccokat. Simogatni, nézegetni, bohóckodni.
Csak mostanság gondolkodtam el rajta (3 aeg és 6 pisztoly társaságában), hogy lehetne értlemesebb célra is használni éppenséggel, ha már CS-n nőttem fel és érdekel a téma. :D

Sent from my keyBoard

(#29241) #56573440 válasza N€T0X|N (#29240) üzenetére


#56573440
törölt tag

formára azért picit se glock hála istennek ;] Inkább hajaz a ruger mk4-re ami nekem már szexibb :D

Mondjuk én meg a túloldalt a praktikus használhatóságot nézem, érzelmi szálak nem fűznek semmihez. Najó a glock az nekem is nagy mumus, szépet kb egyet láttam ami kellett volna, de az full agency kit-es volt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29242) N€T0X|N válasza #56573440 (#29241) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Ó, ez tényleg pofás, nem tudtam, hogy ez az. :)

Sent from my keyBoard

(#29243) #56573440 válasza N€T0X|N (#29242) üzenetére


#56573440
törölt tag

Wgc-n lesz júli végén újra, van hozzá rakat kieg már most is. Tud full autót, meg ami kell.

(#29244) macilaci78 válasza #56573440 (#29236) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csak nagyon baszogós állítani, és amíg csak 0,2 g-mal kronóztak, én meg 0,25 g-vel használtam a Glockot, a tárcsásat is meguntam, nemhogy a tűnyi imbuszt, torx-ot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29245) #56573440 válasza macilaci78 (#29244) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szerencsére már a greenes pisztolyokat nem cseszegetik ilyenekkel, az értelmes szervezők meg joulra kronoznak saját bbn. Mókás lenne ha pl nekem le kéne venni nullára, le kell bontani hozzá a fél pisztolyt a cmore rail miatt, és van olyan kerekem is, ami külön lezarhato hernyocsavarral akár :DDD coval meg télen is1. 5 fölé lőne, aki csalni akar ezekkel az eddig is tudott, ez után is fog nyilván, ezt elég nehéz lenne kiszűrni

(#29246) kpista válasza macilaci78 (#29232) üzenetére


kpista
tag

Ez a márka-típus-jelzés-ár azért érdekes, mert egy lengyel shopban a S&W MP9 fegyver TM-nek van feltűntetve, (árban is) miközben semmiféle márka jelzés nincs a replikán.

Használt piacon gondolkodtam még, de amiket látok/olvasok ..., elment a kedvem.
Ilyen, csak szobában használtam ..., fegyver sarkai lekopva, adok vele 5 tárat, abból x ereszt.
Szobába minek 5 tár?

(#29247) kpista válasza N€T0X|N (#29240) üzenetére


kpista
tag

6 pisztoly?? Hűha! :-)
Milyeneid vannak? Egy vonal?
Ilyen gondolatom nekem is volt, hogy pl. S&W replikákat kirakni.

(#29248) N€T0X|N válasza kpista (#29247) üzenetére


N€T0X|N
őstag

3 USP, 1 Beretta (ez már talán nem sokáig), 1 Desert Eagle (volt korábban még két másik, assz'em ebből látszik mi a két kedvenc formám) és egy 1911. Amúgy én is veszek mindig mindenhez póttárakat, pedig sokáig a játék gondolata sem merült fel bennem. Mondjuk ötöt azért nem, bár az 1911-hez van négy és az USP-khez fejenként 3-3. Bár jobban belegondolva, az M4-hez a gyárival együtt viszont van 5. :D De azt már kicsit olyan szándékkal vettem, hogy 1x majd eljutok vele játszani is.

Sent from my keyBoard

(#29249) kpista válasza N€T0X|N (#29248) üzenetére


kpista
tag

Játszani én sem szándékozom, bár lehet ha 1x belecsöppennék, akkor más lesz.
Viszont 1-2-3... formás darabot el tudok képzelni.
Ahogy elnéztem, az airsoft nem olcsó hobbi, ha kicsit is komolyan, stílusosan gondolja valaki.
Márpedig egy férfi embernek legyen stílusa és legyen komoly. :)

Egyébként kishazánkban melyik az a bolt( netán boltok), ahol relatíve nagy választékban meg lehet szemlélni a replikákat?

(#29250) macilaci78 válasza kpista (#29246) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A hazai használt piac egy kalap szar. A külföldi, lengyel webshopos árakon mennek a használt replikák, jó esetben eredeti áron, mikor 30-50-70% akcióban vették. Rossz esetben akciós áron a sérült, törött, hiányos replikák, "csak 500Ft-os baja van, de nincs kedvem hozzá"...
Pár hete láttam: eladó egy komplett fegyver, nekem csak az egy alkatrésze kell, a többit viheted. Az az alkatrész külön nem beszerezhető, így egy komplett fegyvert vett meg érte...
Minek az 5 tár? Hát szobában gyakorolt IPSC, IDPA lövészetet, 1500-3000 lövés hetente... Tárcserét gyakorolta, tár leesve a betonra, tárajak eltörve a tárcserekor, persze javítva, de ezek nem arra vannak...

De hazudok, ritkán vannak jó ajánlatok, ép fegyver, nem összegányolva valami festéssel, belehajigálva válogatás nélkül mindenféle tuningalkatrész.

A hazai bolt megint ugyanez: a választék kimerül a kúrens termékekben, vagyis az általános, könnyen fogyó fegyverekben, kiegészítőkben, alkatrészekben. Főleg maroklőfegyverből nincs választék. Nem is tudom, volt-e valaha magyarországi forgalmazónál Glock 19. Pár AK variáns, G36, Mp5, M4 az AEG-ek terén, már az M14 is kuriózum, M249-ből valamit tartanak, mert hátha valaki gyúrni akar, de alkatrész már nincs hozzá, csak rendelésre.

N€T0X|N: nekem is több a fegyverem, mint a szabadidőm.
M4-ből 2 db, összesen vagy 20 tárral, M3 shoti 23 shellel, Glock 26 Ad és Glock 18C összesen 5 működő tárral, két AUG A1 6 tárral.
Na meg haver cucca is itt van: Mp5 A4 zacskóvan, M14 EBR, Dragunov és egy Glock AEP.
Fenntartom a jogot, hogy valamit kifelejtettem.
Van itt még egy Modify komplett gearbox, pár fet, preccső, egy jó marék guarder hop up gumi, rugó, Guarder FTK, kényelmes markolat az M4-re, akkucsatlakozó, red dot irányzék, 2 db 125 cm merev fegyverkoffer és pár fegyvertáska, hadi IBA mellény, és még pár molle-s.
És úgy nézem, idén nyáron sem lesz időm rendbeszedni a cuccot, pedig tisztítani szeretném a portfóliót. Az egyik M4 új, de annyira, hogy még nem is lőttem vele, csak szó szerint párat, hogy működik-e. Akkucsatit kéne rajta cserélni rajta. A másik M4-et bontom, adom elfelé.
Az egyik AUG donor a test miatt, majd szedem szét, ami kell, a többit adom el.
A Glock 26 Ad felesleges, megy el az is idővel.
A haver se döntötte még el, hogy eladná-e a motyót, vagy héve-hóba játszana.
A mellények egy része is felesleges. A hadi IBA tuti marad kültérre, woodland, a többi megy, csak rendelek majd egy fekete 5.11 Tactical molle alapot, az open top zsebek és gyorstok a pisztolyhoz már megvannak, mehet CQB-ra.
Ami mindenképp marad: a shoti, az új M4, az AUG és a G18C. Tárat nem adok el, legfeljebb nem kell töltenem játék közben. ;] Alig van egy-két high cap.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.