Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29551) dj_real83


dj_real83
csendes tag

Csináltam videót az akadásról. Youtube-ra töltöttem fel, remélem látszik a gond. Figyetem hogy ne huzzak meg semmit. Itt a videó: https://www.youtube.com/watch?v=lYeuOtmcwDI

(#29552) N€T0X|N válasza dj_real83 (#29551) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nekem R27-em van (bele gondolom ugyanaz), szétszedtem, de nem tudom elképzelni, hogy mi okozhatja ezt. Nincs semmi, ami másba bele tudna akadni. Lőni lehet vele?

Sent from my keyBoard

(#29553) #56573440 válasza dj_real83 (#29551) üzenetére


#56573440
törölt tag

Úgy néz ki mintha a hop kamra akadna fel a framen, nem jön végig le... A sear meg a valve knocker hátuk kétlem hogy tudna ilyet...

Gondolom ha elsutod utána is ilyen.

Innen passzolom, mondaná hogy még több erő, de nem az enyém :DDD

(#29554) #56573440 válasza macilaci78 (#29550) üzenetére


#56573440
törölt tag

Csövet forgatni, megmozgatni lehet ha hátra húzod a szánt rá tudsz fogni :)

2011-nel láttam már olyat hogy alig jött szét, mert a kamrán elfordult a külső cső, de az ennyire nem volt para...

[ Szerkesztve ]

(#29555) dj_real83 válasza N€T0X|N (#29552) üzenetére


dj_real83
csendes tag

Tudok lőni rendesen. Nincs vele gond. Ez fel se tűnt volna ha nem hajt a kiváncsiság :O

(#29556) dj_real83 válasza #56573440 (#29554) üzenetére


dj_real83
csendes tag

Forgattam, nyomkodtam, huzgáltam, de semmi...

(#29557) macilaci78 válasza dj_real83 (#29551) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Passzolom én is. Kézbe kéne fogni, hacsak valaki nem járt már ugyanígy.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29558) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok. Azon agyaltam, hogy a meglévő Cyma 702a M24-nek a belét érdemes e kicserélgetni Novritsch SSG24 belsőségekre? Most hogy kicseréltem a hop kamrát AP-re, határozottan jobb lett. De ugye az SSG csak pontosabb, nagyobb távon. Viszont nem szeretnék 1-2-százért venni egy fegyót.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#29559) macilaci78 válasza Drizzt01 (#29558) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha van türelmed hozzá, add el a Cyma-t és rendelj egy komplett SSG24-et. Korántsem biztos, hogy többe kerülne.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29560) DNReNTi válasza Drizzt01 (#29558) üzenetére


DNReNTi
őstag

Semmi garancia ra, hogy az SSG24 alkatreszek jok a Cymaba - tudtommal csak Modify MOD24-al kompatibilis, hiszen vegulis az SSG24 is az. Mire megveszed az alkatreszeket meg belefaragod, kb ott leszel mintha vettel volna egyet. Hasznaltan az elso talalat 110k itthon.

Amugy is ha mar van egy AP kamrad, mit is akarsz SSG alkatreszre cserelni? Igyekezunk neked segiteni, de rendre a nehezebb (es valszeg a kis lepesekben ugyan de a dragabb) utat valasztod... :O

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29561) Drizzt01 válasza DNReNTi (#29560) üzenetére


Drizzt01
őstag

Nem feltétlen rendelem meg, azért is kérdeztem a véleményeket.
A Ti javaslatotok alapján rendeltem az AP kamrát, amivel jobb is lett.
Sajna amiket rendeltem gumit viszont benéztem és 3 fajta VSR gumim van most bontatlan. :W . Egy linkkel tudnátok segíteni, milyen gui kellhet bele? Azt tudom, hogy jó az AEG gumi is, de abból melyik lenne a jó. Vagy nem csak AEG gumi, hanem ami jó hozzá

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#29562) DNReNTi válasza Drizzt01 (#29561) üzenetére


DNReNTi
őstag

AEG gumis az AP kamra?
Nincs tapasztalatom ilyen erohoz mi a bevalt sajnos.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29563) f4lcon


f4lcon
őstag

srácok, van itt valaki, aki Budapest déli vonzáskörzetében (Szigetszentmiklós, Dunaharaszti, Gyál, stb), vagy mondjuk az ötödik kerületig bezárólag javít replikákat? igazából olyan holisztikus szemléletű ember kellene, aki képes egészként tekinteni a rendszerre és nem fél az új megközelítésektől sem... van egy régi (és régen használt) Kalash AK-m, amiből kifelé csak minden második-harmadik BB jön ki. G&G bio-t használok, mióta széles körben elérhető és ezen kívül nem volt vele problémám (egyáltalán: ez tár, lenyomó vagy BB probléma?) kék alu Prowin kamra van, isten tudja milyen gumival (talán lila Prometheus? pár éve az menő volt, én meg persze mindent megvettem ami bling) és gyári midcap tárak.
másik, hogy van egy állítható Airsoftronix fet-em (kettő volt, de az egyiket egy "szerelő" elb*szta, majd azt mondta, hogy ez eleve sz*r és nem vállal felelősséget egy tizenezres tételért... :((( ) amit szeretnék legalább az egyik replikámban látni, ha már megvettem... ez igazából egy Extreme-Fire Evolution hazai továbbgondolása. ha létezik ennél jobb megoldás, akkor arra is nyitott vagyok (egyre legalább).
tudtok javasolni valakit?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29564) macilaci78 válasza Drizzt01 (#29561) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Ti javaslatotok alapján rendeltem az AP kamrát, amivel jobb is lett. - Igen, a Cyma gyári kamrától jobb az AP kamra, ezért értél el vele javulást.

Autós hasonlattal élve: veszel egy Lada ralliatót és ezt szeretnéd a Párizs-Dakarra felkészíteni, feltuningolni. Persze, bele lehet tenni a Mitsubishi, Nissan alkatrészeket, motort, felfüggesztést, alvázat tenni, merthát ebben a sportban is dívnak az egyedi megoldások, de hosszú távon olcsóbb és jobban használható egy Mitsubishi, vagy Nissan gyártmány.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29565) macilaci78 válasza f4lcon (#29563) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az adagolási probléma mástól is lehet, például nózi, tapet plate, delayer.
De egy sok éve divatos gumi sokévesen már nem feltétlenül látja el a feladatát megfelelően, mindenképp cserés. Ehhez szvsz nem kell szaki és lehet, meg is oldja a problémát.
Tárat szét kell kapni, kitörölni, lehet, koszos, vagy sorjás a BB útja mentén.
Sok év állás után a geraboxot szétborítani, zsírtalanítani, újra kenni, esetleg hézagolni kell. Ez alap karbantartás.
Ha a gerbox megfelelően működik, akkor hagyományos kapcsolóval is így van, ezért én FET nélkül csinálnám. A FET egyetlen funkciója, hogy a kapcsolót mentesítse a nagy áram alól és direktben kapcsolja a motorra az akkut. Minden más extra: burst, rezegtetés, csillapítás, stb.
Bio BB megfelelő körülmények közt tárolva elvan 1-2 évig gond nélkül, de sok év alatt sok dolog történhetett. Lehet, maga a BB a gond.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29566) Drizzt01 válasza DNReNTi (#29562) üzenetére


Drizzt01
őstag

Mind 2 fajtával is használható. Van hozzá egy AEG gumi adapter

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#29567) f4lcon válasza macilaci78 (#29565) üzenetére


f4lcon
őstag

11.1v lipo akkuk vannak, 1400mAh rúd (25C) nem tudom ez mennyire nagy áram leadása...
értem amit mondasz egyébként, de nem biztos, hogy meg tudom csinálni :D
ezért kérdeztem, hogy nem tudtok-e egy megbízható embert

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29568) macilaci78 válasza f4lcon (#29567) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az az akku 35 A leadására képes folyamatos üzemben és vélhetően ennek a duplájára pillanatszerű terhelésen.
A kapcsolókések elégése már a li-po elterjedése előtt is ismert jelenség volt. Nem egyet cseréltem Guarderre, gyakorlatilag bármelyik nagy volumenben eladott gyártótól láttam elégett kapcsolót. Gondolok itt a régi Cyma, JG, DE, Galaxy mellett a korabeli Classic Armyra is. Marui azért nem égett el, mert a gyári 280-300 fps (EG 700-as motor) nem kért sokat, ha meg több fps-t pakoltál bele, akkor már a gearbox-ból gyakorlatilag csak a hézagológyűrűket tartottad meg.

Egyszer csatlakozót cseréltem a 9,6 V 3,3 Ah Ni-Mh GP akkumon és egy pillanatra hozzáért a csavarhúzó szárához az egyik pólus, miközben a csavarhúzó végével a másikat piszkáltam ki a házból, ott a hegesztés nyoma. :U
Nem olyan kis hurkák ezek az akkuk már. Egy 3 Ah 11,1 V 35/70C akku 210 A-t le tud adni, egy 1,7 literes szívó benzin indítóárama ettől kevesebb.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29569) kiki22


kiki22
senior tag

sziasztok! Gondolkodom egy kwa mp9 beszerzésén .Esetleg van valkinek tapasztalata vele ,h mire érdemes figyelni ?

(#29570) f4lcon válasza macilaci78 (#29568) üzenetére


f4lcon
őstag

ja, egy Systema Turbo motor van benne úgy emlékszem

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29571) macilaci78 válasza f4lcon (#29570) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Emlékeim szerint 25-27 A-t mértek rá régi tesztekben. De lehet, a Magnummal keverem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29572) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!

Tetszik egy G&G M16 A4, 9,6 V NiMH akksit ajánl hozzá a gyártó, pedig direkt rákérdeztem, hogy milyen LiPo vagy LiIon akksit javasolnak, mert nem akarok régi NiMH akksival bíbelődni. Töltőm is csak lítiumos van. Milyet vennétek hozzá? 7,4 vagy 11,1 LiIon?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#29573) macilaci78 válasza petymeg (#29572) üzenetére


macilaci78
nagyúr

FET-tel mindegy, melyik akkut, nélküle gyári vezetékkel inkább a 7,4 V-ost, 1,5 mm^2-es szilikons vezetékkel elbírja a 11,1 V-ot is.
A balanszeres töltő simán jó a Ni-Mh akkuhoz is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29574) petymeg válasza macilaci78 (#29573) üzenetére


petymeg
addikt

Erről van szó, nincs benne FET. Vásárlás után úgyis szétszedi meg összerakja egy szagértő, majd átvezetékeltetem vele.
Kár, hogy az újabb, modernebb kiadásokban nem nagyon van autentikus katonai fegyver, csak űrpuskák. Így hát kénytelen vagyok egy 7 éves jószágot megvenni.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#29575) macilaci78 válasza petymeg (#29574) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Arra figyelj, hogy az elsütőbillentyűt határozott mozdulatokkal kezeld és húzd tövig, ne csak simogasd.
Egy fali kapcsolót is el lehet égetni egy 5 W-os ledizzóval, ha ha hülyén használod: még nem érnek teljesen össze az érintkezők, de már ívet húz az áram.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29576) petymeg válasza macilaci78 (#29575) üzenetére


petymeg
addikt

Szétnéztem, más gyártóknak van modernebb belsővel M16A4 pl. Bolt, A&K csak ezeket meg legalábbis most nem lehet kapni Európában. Ki vannak fosztva a webshopok. Kivárom a tavaszt.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#29577) #56573440


#56573440
törölt tag

Aap 01 black mamba kittel végre... Már csak prison pink kerámia kell neki ;]

[ Szerkesztve ]

(#29578) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Hali!

CQB-ra milyen automata fegyvert javasolnátok, ami bírja a tuningot is és minőségi belseje van? És jó a lőtávolsága is, ha nem kérek túl sokat. ;]

A pályán 350 fps a maximum, szóval nem lehet nagyon megvadulni tuning terén. Amikben én gondolkodtam: p90, mp5k, mp7, mp9, uzi, ingram, aks74u(?) és a többi.

Próbáltam múlt héten egy mp5a2-t és szörnyü volt. Szerintem túl nehéz egész napra és otromba vele fordulni és célra tartani szükebb helyen. Érdekes, hogy a valóságban meg mennyi speciális egységnél van rendszeresitve.

Nem tudom, hogy pl. ares amoeba am-015 és ezek a stubby nyomott m4(?) platformra épült fegyverek mennyire jók, mert újonnan itt olyan 300 font körül mozognak, amit barátok között is egy százas. Mivel itt is dübörög a használ tpiac, akárcsak otthon, lehet, hogy töredék áron megkapom xy fegyvert, ezért nem is írok árat és nem igazán van konkrét elképzelésem.

Pisztolyt még nem tudtam venni, de mivel jön a tél, nem tudom, hogy mennyire lesz életképes koncepció a gázos pisztoly alacsonyabb hőmérsékleten.

Köszi megint. :R

(#29579) DNReNTi válasza Coccolino_O (#29578) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nekem volt MP5K-m (valojaban PDW-m) 2 jatekostars pedig P90-et hajt. Az MP5 tenyleg sarnehez, de en nagyon szerettem, a behajthato tussal kint / bent egyarant hatekony volt. A P90 konnyebb, kompaktabb nagyon mokas fegyver CQB-zni, ha meg tudsz baratkozni a kulsovel. Az MP5PDW-t kesobb eladtam es lett belole egy rovidebb fele (de nem a stubby) M4, konnyebb mint az MP5 volt, de legalabb annyira jo - viszont kb masfelszer annyiba van, mint az volt.

Nekem amugy bejonnek ezek a stubby es PDW vonalon futo M4/AR15 szeru dolgok, de nincs veluk tapasztalatom. En most kizarolag CQB-ra vagy valami HPA-HiCapa-t, vagy valami nagyon kompakt M4-et epitenek, utobbit 11.1-es lipoval, es valami okosabb elektronikaval, rovid elsutessel, nagy ROF-fal, hogy versenykepes legyen a gazosokkal. A rossz hir, hogy ezek egyike se allna meg 100k korul. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29580) #56573440 válasza Coccolino_O (#29578) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ha mindenképp ilyen kicsi akkor arp9? Az ár érték arányban egész jó, könnyű, minden is van hozzá. Egyébként meg ha most szereted a gázos cuccot, miért nem hpasitod oszt jó napot. A szett 150 eur, meg a tár aljába apró az adapter, oda teszed az fpst ahova akarod, télen nyáron ugyanúgy ugyanannyit lő. Sok baromságot vettem as vonalon, az egyik nagyon jó beruhazasom a hpa volt :DD

(#29581) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29578) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem pisztolynál nagyobb fegyver esetében a pontosséghoz kell a válltámasz, az viszont a fegyver hosszát növeli.
Mp5-K szíjon a legrövidebb AEG, Ver3 GB, ami jól tuningolható, 11,1 V lipo rúdakku elfér benne, magas szerelékkel red dot, 2,5 kg kb és hajrá.
A PDW pontosabb a válltámasz miatt, de hosszabb is, gyakorlatilag csak a végén a két pinnen cserélhető a tusos, szíjas verzió.
P90-et felpróbáltam, mókás, de nekem, a termetemhez nagyon kicsi, kényelmetlen a fogása. Rövid a jobb kezemnek, a bal kezem fogása nagyon közel esik a jobbhoz, nem tudtam volna megszokni. Ver6 GB, más a tuningpotenciál terén is.
AUG A1-et imádtam, annyi a hossza, mint egy M4 betolt válltámasszal, 805 mm, Ver3 GB szintén és kis méretű 11,1 V-os lipo ebben is elfér belül. Van már belőle rövid front is, azzal leveszel a végéből kb 20 centit, de még mindig jó a fogása, a súlypont pedig közel van a válladhoz, nem fáradsz el annyira. Viszont a tűzkapcsolót ki kell herélned, mert gyári állapotában nagyon könnyen lősz sorozatot.
A tus nélküli M4 nem lesz rövidebb az Mp5-K-nál, de más a súlya.
AK variánsok tár előtti része is hosszabb az Mp5-nél nagyobb tárfogat, nagyobb súly is.

Ami neked CQB-n kell, az a minél gyorsabb egyes lövés, tehát az elsütőbillentyű meghúzását követően a BB minél kisebb késlekedéssel induljon el. Szvsz a 350 fps nem kell, inkább nagy ROF. High spped motor, fogaskerékszett, akár nem is végig fogazott dugattyú (a rövidebb cső és fúrt henger miatt nem is kell), 11,1 V lipo, FET. Mivel ez magát a szerkezetet nem veszi úgy igénybe, mint egy 400-500 FPS AEG esetben, így mehet a golyós csapágy a siklóval szemben, M90 rugó csapágyazott rugóvezetővel és dugattyúval nagyjából meg is vagy.
És amit erősen javaslok, a tracer. Ez lehet ugye hangtompítóban (fegyver hosszát növeli), hop up kamrában (nem minden típushoz érhető el gyári megoldás), vagy tárban (ez sem feltétlenül van minden fegyverhez).

Télen hol akarsz CQB-t játszani. Vannak kimondottan CQB-ra berendezett zárt pályák, amit télen temperálnak kb 15°C-ra, ahol a GG GBB is jól használható még.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29582) Coccolino_O válasza macilaci78 (#29581) üzenetére


Coccolino_O
őstag

DNReNTi: Amikor otthon játszottam, nekem is volt egy galaxy mp5k pdw-m, és elég pöpec volt épületharcra. A P90 nekem nagyon bejön minden téren, csak sokan írják, hogy az adagolása nem az igazi és jobb kerülni és ki kellene próbálnom élőben is, hogy mennyire áll kézre. A vállszíj is próblémásnak tünik azon a fegyveren.

blackrulz: Ez az ARP9 jónak tünik, habár meg kell kérdeznem macilacit, hogy mit gondol róla. G&G-ről fogalmam sincsen, hogy mennyire tartós v. minőségi.

macilaci78: Habár a Steyr AUG is bejön minden tekintetben, az A1-t élből elvetettem, szerintem ugyanolyan próblémás lenne, mint az MP5A2. A FAMAS-t és az Sig SG552-t is kizártam, méretre nem sokban különböznek. Kicsit utána olvastam erről az ares amoeba 015-ről, és nem írnak túl sokat jót róla, szóval szerintem kuka az is. Mit gondolsz az említett g&g arp9-ről? És milyen márkát javasolnál összeségében? Csak TM v. más is szóba jöhet, ha találok valami jó ajánlatot? 300 font körül megy mindegyik újonnan, szóval nem igazán van olcsóbb megoldás, ha tm-ről van szó. Az AUG A3 még nehezebb a leírás alapján, mint az mp5a2, nem tudom, hogy mennyire fáradnék el vele nap végére. Külsőre baromira bejön az is... :))

Az igaz, hogy zárt tér, de nincsen szinte semmilyen szigetelés és fütés se, szóval meglennék lepve, ha nem kellene pár fok körül játszani télen. Habár itt is egyre enyhébbek a telek, nem hiszem, hogy 15 fokot el fogjuk érni abban az épületben.

Köszi megint. :R

[ Szerkesztve ]

(#29583) #56573440 válasza Coccolino_O (#29582) üzenetére


#56573440
törölt tag

az inline fet tud megdögleni idővel, de akkor meg tehetsz bele egy rendes tita-nt aztán csókolom, még jobb is lesz. Belül v2 gb, tehát dögivel alkatrész hegyek, nem hiába annyira népszerű a teljesítmény orientált körökben a hi-capa mellett :D

A tuning se kérdés, egyébént bár kb senkinek se lesz itt releváns, de umbrella armory már van eu-n belül is, eddig azért nem volt mert usából nem tudták európát supportálni, mostmár meg de. Itt van build list, hogy mit kapsz kb végtelen pénzért egy arp-ből építve... Nyilván nem igazán "gazdaságos", de az UA nem arról híres hogy jó ár-érték arányt kapsz, hanem hogy egyedileg építve, garanciával, akár egyedi konfigban kapod a kvázi csúcsot, vagy ahhoz nagyon közeli replikát... Nyilván kis hozzáértéssel a lista alapján olcsóbban meg lehet csinálni otthon, csak a tuningpotenciál mint kérdéskör témára reflektáltam :D

(#29584) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Kijott a Novi-Glock ha valaki epp G18-at nezegetne. :U Kivancsi vagyok a 17BB/s full-auto ROF-t meddig birja. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29585) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29582) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A G&G régi, kipróbált márka, nem rossz, de régen megvoltak a hülyeségei. Finnyás a tárakra, külső alkatrészek (nem szerelvények!) nem Marui kompatibilisek, tehát ha moddingolni akartad, akkor szűk volt a piac. Gyárilag M120 rugó és high speed motor volt benne, tartósak voltak.
Az ARP9 küllemre egy M4: pisztolymarkolat előtt a tár, felette a hop up kamra és onnan megy előre a cső, ami rövid fegyvernél rövidebb, a markolat mögött egy betolható válltámasz. Méretben talán egy M4 PDW-vel beljebb lennél ezzel a formavilággal.
Ahogy már fentebb írták, Ver2 GB, semmi különlegesség.
Kb így néz ki a legrövidebb tusos M4 modell. A fentebb linkelt Umbrella ARP9 3,5 centivel rövidebb, amit a G&G is tud egy nem ilyen ormótlan lángrejtővel, illetve az ARP9 hosszában van a rövig AUG.

Ezért is tolom az AUG-ot a bulp up kialakítással: pisztolymarkolat mögött a tár és a hop up kamra, a 80 centis fegyverben 90 centis cső. A 60 centis fegyverben 30 centis, kb mint egy normál hosszúságú M4-ben. Az AUG A1 akkuval, highcap tárral 3,5 kg. Az A3 elején ott a ris/ras ellőagy, szereléksín, holt teher. Én a csőre tettem csőbilinccsel lámpát és a gyári 1,5× optika a tetején a nyílt irányzékkal használható volt. Kapáslövésnél nagyon is kézre állt, ha pedig volt időm célozni, akkor a 1,5× optika jobb volt, mint a red dot. CQB-ra meg nem viszel csillió nagyítású távcsövet úgysem. A tűzváltóját szokni, ezért írtam, hogy vagy kiheréled, vagy megtanulod használni. Ugye, kicsit húzod, egyes lövés, tövig húzod, sorozat. Ha valaki megijeszt, simán végigvarod. Van még az A2 variáns: a holt teher nélkül, de felül szereléksín az optikának.

A súlya csak egy dolog a sok közül. Ami legalább ilyen fontos, az a súlypontja, hogy milyen közel van a testedhez. 1 kiló lisztet magadhoz ölelve tartasz unásig, na de kinyújtott karral? Hogy épül fel az AUG? Hátul a vállgödörben az akku, gearbox, meg a test nagyja.
Az M4 klónok, Mp5 A2 ezzel szemben? könnyű, üres keretválltámasz, betolható tus hátul, majd olyan 30 centinél ott a fém test, gearbox, majd még előrébb az előagy esetleg az akkuval. Ennek a konstrukciónak a királya az M14 EBR. ;]
Az Mp5-K ugyanez, csak ugye tus nélkül. Semmi gond nincs vele, 2-2,5 kg az egész, de olyan kis cuki, hogy észre sem veszed.

A P90 szíjától ne félj: egypontos szíjat kell használni és le van a gond. Egyik csapattárs nagyon jól eljátszott évekig a Marui P90-nel.

Famas egyik első AEG volt, még Ver1 GB-szal. Igazi betegágy, Sig-eket meg átok szerelni, mire eljutsz a GB-ig.

Érdekes módon a G36C nem merült fel, pedig oldalra hajtható válltámaszával és méretével, na meg a Ver3 GB-szal az AK-hoz hasonlatos, M4 táradapterrel pedig megeszi az M4 tárakat a bütykök nélkül.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29586) macilaci78 válasza DNReNTi (#29584) üzenetére


macilaci78
nagyúr

130€-ért vettem az alap Marui G18C-t, ez 15€ felárért adja a 6,01 mm-es csövet és ML gumit, tokot, szelepszerszámot. :U
A külső cső fix, ami ugyan az autentikus működést kissé aláássa, de így elbírja a tracer-t.
Ehh, elkapkodtam azt a vásárlást. :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29587) DNReNTi válasza macilaci78 (#29586) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nekem is kivanja a testem, de probalok ellenallni. :N

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29588) macilaci78 válasza DNReNTi (#29587) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A G18C-be visszateszem a gyári csövet, gumit és megy Softairre 35k-ért gyári tárral, a vele rendelt PDI cső és gumi meg megy a G26 Ad-be.
Épp ma hozta a postás a hangtompító adaptert a Glock-ra, szerintem az Advance-ra nem jó, de közben vettem egy tuning G17-et, majd az megkapja.
Szerintem holnap felpróbálom a Guarder IBA mellényt, ha nem jó, akkor utánaérdeklődök az 5.11 Tactical mérettáblázatnak és rendelem onnan. Mellette meg 2 db PCU tracer-t, meg némi tracer BB-t.
Az egyik tracer megy valamelyik pisztolyra, a másikat meg ráteszem az emnégyre.

Előbb megvárom a tapasztalatokat. Illetve hozzálátok a G26 felújításának.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29589) #56573440


#56573440
törölt tag

Csak hogy ti se aludjatok jobban... Készül a pinkinátor kit. Mire nem jó a PC-s kabelharisnya ;]

(#29590) macilaci78 válasza #56573440 (#29589) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem volt pink zsugorcső, sem gyorskötöző? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29591) #56573440 válasza macilaci78 (#29590) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jobban megy a mezhez így :DDD Meg ha már kretén ügyeljünk a részletekre

(#29592) macilaci78 válasza #56573440 (#29591) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Találtam valamit a palacknak is. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29593) DNReNTi válasza macilaci78 (#29592) üzenetére


DNReNTi
őstag

Kurvaelet :DDD :DDD :DDD :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29594) #56573440 válasza macilaci78 (#29592) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem férnek rá a patchek :( egyébként adom :DDD

(#29595) Coccolino_O válasza #56573440 (#29583) üzenetére


Coccolino_O
őstag

blackrulz: Jónak tünik, igazából vacilálok az arp9 és a firehawk között, szimplán csak anyagiak miatt. Belegondolva, hogy mennyi mindent kell vennem, hogy tudjak egyáltalán játszani, kétszer is meggondolom, hogy mennyibe kerül a fegyver. Másodlagosnak úgyis TM Glock 17-t szeretnék venni, szóval nem a világ vége, ha nem lesz egyből egy TM aeg-em.

macilaci78: Igazad van a súlypontot illetően. Amit linkeltél (g&g firehawk) nagyon baráti áron megy (150 font), szóval szerintem az lesz a befutó. G36C-t teljesen elfelejtettem említeni, akárcsak az ump45-t... :) Az aug a1 és a2 szimplán túl hosszú arra, amire én akarom használni, az a3 meg túl nehéz, hiába jó a mérete. G36C szintén túl hosszú, ha a válltámasz nincsen behajtva. Ez az átka annak, hogy szük helyen kell manővereznem. A pozitív oldala, hogy nem nehéz leszükíteni a potenciális fegyvereket. ;]

(#29596) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29595) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A fent linkelt Novritch Glock-ot nézd meg. Oké, hogy 18C, de nem kell használnod a sorozatlövést, méretben amúgy a tűzváltót leszámítva G17 és a plusz dolgokkal együtt vígan megéri az árát egy stock TM G17-hez képest. Bár friss még, a teszteket meg kell várni, de a többi GBB pisztolyából kiindulva nem rossz ez sem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29597) Coccolino_O válasza macilaci78 (#29596) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Lecsekkoltam, nagyon baba. És elég pontosnak tünik a videók alapján. Határozottan egy alternatíva tud lenni, és ugyanaz az árkategória is. Ki fog jönni egy mark23 is a jövőt illetően.

A GG firehawk-hoz milyen akkut javasolsz? Gondolom, túl sok lehetőségem nincsen amúgy sem, lévén nincsen semmilyen hely egy nagyobbhoz.

:R

(#29598) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29597) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Két lehetőséged van: fizikailag kis méretű akku a tuscsőbe, vagy külső akku előre vezetékelve mondjuk An-Peq dobozba.
Én az előbbit választottam, 3 cellás lipo akku 1200 mAh kapacitással. (11,1 V)
A tapasztalat az, hogy kb 400 fps alatt 1 lövés 1 mAh kapacitásba kerül, tehát 1000 lövés bőven megvan. Ez egy olyan játéknapon, ahol szigorúan egyes lövés van, elég. Inkább pótakkut viszek, mint kényszerből orrnehéz fegyvert.

Oké, ehhez keresnem kellett mini T csatit, mert a gyári mini Tamiya is nagy volt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29599) Coccolino_O válasza macilaci78 (#29598) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Marka tekinteteben mindegy, hogy mit veszek? Koszi.

[ Szerkesztve ]

(#29600) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29599) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Már akkuból? Nyilván nem, de az akkumárkák tekintetében nem vagyok otthon. Nyilván a közismert nevek rendben vannak, mint a Panasonic, Sanyo, GP, de a lipo világa számomra egzotikusabb ettől. Hobbyking-nek van nagy választéka akkuból és töltőből is. Előny, hogy a legtöbb akku fizikai mérete is ott van, de csatlakozó nélkül.
Tuscsőnél nem mindegy. A csőben vagy akku mellett, vagy az akku előtt/mögött fér el.

Egy kis magyarázat: 3S azt jelenti, hogy 3 cellás az akku. 3,6-3,7 V cellafeszültség, ami párhuzamosan van kötve, így összeadódik: 10,8-11,1 V.
A 11,1 V, 1.000 mAh, 15/25C akku azt jelenti, hogy a névleges feszültsége 11,1 V, kapacitása 1.000 mAh, tartósan a kapacitás 15-szörösével lehet terhelni (ez 1 (Ah)×15 = 15 A), míg rövid ideig (pár másodperc) a kapacitás 25-szörösével lehet terhelni (25 A).
Majd látni fogod, van ott nagy tégla akku 5 Ah, 11,1 V, 25-50 C, ami 125 A folyamatos terhelést ad le és 250 A pillanatszerűt. Miheztartás végett egy Start-Stop rendszerű autóban 600-900 A indítóáramú akku van motortól függően. Egy ilyen lipo akkuval vígan bikázol egy 3 literes dízelt télen, ha a kocsi akkuja nem teljesen döglött.

Ami még fontos, hogy egy teljesen feltöltött lipo cella 4,2 V, míg a 3,2 V-ra merült cella már esetleg sérülhet. És a lipo púposodik, illetve ha a kémiai reakció komolyra fordul, akkor ég, mint a napalm. Ezért nagyon fontos, hogy az akku sérülésmentes legyen (ne legyen púpos a cella, sérült a kábel, zárlat, stb), ne merüljön túl (lipo-őr, vagy okosabb FET elektronika), ne töltsd túl (balanszeres töltő). Kényesebb, mint a Ni-Mh akku, de az energiasűrűsége magasabb, konkrétan a tuscsőbe nincs bevett eljárás Ni-Mh cellákból épített akkura. Biztos vannak olyan kis méretű Ni-Mh cellák, amiből meg lehet csinálni, de a kapacitás (mAh) olyan alacsony lenne, hogy esetleg egy mid cap tárral is lemeríted.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.