Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28401) Picturemaker válasza hundai (#28400) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Azt is nézd meg, hogy a tárakasztó mennyire ér be. Nálam azt is javítani kellett (az általad leírtak mellett), mert vagy egy centit belógott és nem lehetett belerakni a tárat.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#28402) macilaci78 válasza hundai (#28400) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az a plusz a hátsó pinnél a Classic Army-ra jellemző.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28403) Dealer95


Dealer95
őstag

Sziasztok!

Erről a típusról érdeklődnék: [ Umarex (S&T) Beretta ARX160 Elite ]
Nem sok infót találtam róla, valaki ismeri esetleg?
Mik az erősségei/gyengeségei, amit figyelembe kellene venni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#28404) hundai válasza Picturemaker (#28401) üzenetére


hundai
aktív tag

Szia!

Bele tudom rakni a tárat, azzal nincs baj. Teljesen beletolom a tárat és a helyén tartom a kezemmel úgy adagol, viszon ha elengedem, elég hogyha a vállamhoz veszem és kimozdul a tár előre, nem adagol. Hiába kattan bele az akasztó a tárba, nem tudja annyira fenn tartani hogy ne csússzon le a kb 2-3mm-t a a nyíllal jelzett részen.

-Wake up Neo!

(#28405) macilaci78 válasza hundai (#28404) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A tárat elöl fogja a köröm, hátul ha tud mozdulni, elfordul. Vagy told feljebb, vagy elöl ékeld ki, hogy ne tudjon előre lendülni az alja, vagy a hop up kamrából lelógó csövet hosszabbítsd meg lejjebb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28406) Atke


Atke
senior tag

Van egy régi KSC USP-m még NS 2 rendszerű. kb 10 éve hánykolódik törött ravasszal a szekrényben. Sikerült donort vennem hozzá,össze is raktam. DE! Nem igazán működik... Szerintem több probléma is lehet, elsősorban az elsütésnél.
A képen a 74-es alkatrészem is törött volt, amit vettem az "homemade" valami szaki által. (ránézésre a gyári mellett jónak tűnik.) A 63, 65,66, 67 és 69 egybe van szerelve! A 65 felelős,hogy megüsse a táron lévő szelepet (asszem) az se nagyon mozog...
Kérdés: az 59 és 63 az vajon a 62-essel összekéne hogy legyen kötve?

Hiba még, hogy ha hátrahúzom a szánt, akkor a "kakas" hátul marad,az elsütő hátramegy,ami okés is lenne, de nem lehet sütni. Ilyenkor csak úgy áll vissza ha a saftey lever-t(83) "F" irányba húzom. Ugye alapból ott áll, de meg kell nyomni lefelé és visszaáll mindkettő.
Csak ennyi lenne :DDD

(#28407) macilaci78 válasza Atke (#28406) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem bajai az a pisztoly véletlenül? :D
Anno bajai rendőrök hoztak egy KSC USP-t hozzám, hogy eltört az elsütőbillentyű, de sebaj, esztergáltak másikat fegyveracélból, de mégse lő a fegyver. Szétszedtem, majd a robbantott ábrán bekarikáztam, mit keressenek még meg. ;]

A kép alapján a 62-es tengely az 59-es aljára megy, a 63-as pedig a tetejére.

Az meg ne rémítsen meg, hogy mi van összeszerelve, jó pár éve az egész pisztoly össze volt szerelve. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28408) Atke válasza macilaci78 (#28407) üzenetére


Atke
senior tag

Köszi! Közben kaptam segítséget más fórumon, 56-os pin volt az 54-es kar mellé szorulva valszeg...
Most a hibák eltűntek,de tesztelni nem tudtam, alszik a gyerek, asszony meg csak csendben nézett,és az rég rossz ha nem is üvölt :DDD
Szóval holnap teszt!
Békéscsabáról vettem, de vicc... jó pár alkatrész duplán van meg, de minden törött gyakorlatilag... a csapokat nem vette észre aki szétszedte,így minden le-bele törve :Y

(#28409) #56573440


#56573440
törölt tag

Amikor elindulsz a lejtőn nincs visszaút... ;]

Énkérekelnézést:D

(#28410) macilaci78 válasza #56573440 (#28409) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezt már tényleg a legalja, ne haragudj. ;]
Komolyan vissza kell fognom magam, hogy ne töröljem a hsz-t. :DDD

Komolyan mondom, szerintem a HPA az airsoft szellemiségének megcsúfolása. :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28411) #56573440 válasza macilaci78 (#28410) üzenetére


#56573440
törölt tag

Valóban szégyen, hogy szervezők kitartó, évtizedes, megfeszített munkájával összeállított pályán és szimulációs gyakorlaton, több évtizedes professzionális kiképzést átélt harcosok ellen képesek egyesek ilyen megbotránkoztató eszközökkel aljas szándékkal szórakozni ;]

Teljesen elhatárolódok magamtól ;]

Egyébként kéne a halálnak, ha működne a green gas télen, de nem működik, úgyhogy evvan. Ugyanitt supreme felvarrót kereshetek, vagy az már tényleg túl van a moderációs határokon? :D

[ Szerkesztve ]

(#28412) macilaci78 válasza #56573440 (#28411) üzenetére


macilaci78
nagyúr

CO2, AEP is van a világon, na meg fűtött beltéri CQB pálya is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28413) #56573440 válasza macilaci78 (#28412) üzenetére


#56573440
törölt tag

Van biztos fűtött pálya. De melyik az? Pesten tudok három normális pályát, aréna nem fűtött 15 fok fölé. A főnix se. A bázison nyáron se lesz annyi. Kecskemétre meg nem mennék minden szerdán :D

Nyilván az aep alternatíva lenne ha nem utalnam megfogni a legtöbbet, és olyan szomorú amikor lő.. a co meg elsődlegesnek nagyon meg tudja enni a vasat belátható időn belül, nem tudok rátölteni, a hi-capába meg hiába szinte minden erősebb, akkor se jó szívvel használnám. Főleg a 6"os maple crazy-vel, nyáron minek szivassam a népet 360 fölött fpssel?

Ezzel kap szinte 90 psi-t ami green alatt van bőven, 300 fps, bőven mindenre hibátlan :D nyilván van egy cqb kompatibilis P90,M4 a szekrényben, azokat is hasznalhatnam, de nekem nem jött be semmi ami nagyobb mint egy amoeba am003 :)

Szerintem a nyílt cqb esték nem milsimek. Elbírja a farmeres bérlős arcokat, a hc veteránokat, meg azokat is, akik csak szórakozni mennek le bármivel is, mert 6 mm-es műanyag gömblövedékkel puttyogtatunk egymásra mindannyian :D kintre nem vinnem, de oda nem is járok még vagy 15 évig terveim szerint.

Egyébként az időkben sem volt ritka a gyári "hpa", szóval csak visszatérek a gyökerekhez:)

[ Szerkesztve ]

(#28414) macilaci78 válasza #56573440 (#28413) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A CO2-re nem lehet rátölteni, gondolom, a HPA annyira egyszerű, főleg egy tárcsere. ;]
15°C meg bőven jó green gas-ra, csak szokd meg, hogy az 50-es tárból is 25-öt lősz ki, míg egy éles fegyverből 7-12-t.
Kiengedő szelepet meg lehet szűkíteni, kisebb áteresztőképesség, kisebb fps, akár CO2-re is. Gépműhely megcsinálja pici furattal, kis fps-re, otthon meg reszelgeted.

De ha neked minden áron ilyen drága lanyard kell a táraidra, csináld. De arra számíts, hogy ha találkozunk, csúnyán ki leszel röhögve. :P

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28415) #56573440 válasza macilaci78 (#28414) üzenetére


#56573440
törölt tag

Tőlem aztán még be is szolhatsz, nem hogy rohogsz, az se zavar :D Akármi történik a pályán én nem veszem komolyan, valszeg ezért szórakozok jellemzően jól;) öreg vagyok én már ahhoz, hogy másoknak akarjak megfelelni a hobbimban.

15 elég a greennek persze a gond hogy -akkor nem írom ilyen szépen körbe- télen a három számomra ismert pálya egyikén sincs ennyi. De szerintem összesen sem. Valóban jó, hogy 20 lövést le tudok adni 50-bol, inkonzisztensen összevissza, vagy még egyet lovok vagy nem címmel, jelentősen alacsonyabb fpsen, két telet lehuztam így, nekem elég volt :D

Nyilván lehetne egy csomó módon még játszani vele, reszelni is, de pl a tarcsere pont nem igazán érint, egy 50-es tarral lehozok jellemzően egy 15-20 perces kört, mer' locsolok :D A döntés mögött főleg a kényelem volt, hogy hogy néz ki, nos meglepő módon nem full guccsiban sétálok a pályán, és egy félig Beretta külsővel megáldott arany szánnal szerelt 2011 mellett nyilván te se gondolod komolyan, hogy ez bármin is rontott :D

Egyébként nem igazán drága, a gáz fogyasztásom elnézve 1 max 2 év alatt pariban vagyok árban. Az meg belátható időn számomra. Tölteni gyalog távra tudok, kvázi ingyen.

Egyébként hányszor mondtad már, gyere le, az se baj ha rohogsz :D

[ Szerkesztve ]

(#28416) Atke


Atke
senior tag

Az enyém szolidabb kicsit, és nem is nagyon működik sajnos :S
Amit vettem donort az fém szános és belső csöves volt,így átraktam. 966 gr :) bitang súlya van..

(#28417) phanzetomox válasza #56573440 (#28415) üzenetére


phanzetomox
őstag

blackrulz macilaci: Pontosan mi okozza ezt a nagy hpa ellenszenvet az airsoftosok körében? Más fórumon is olvastam már, de nem teljesen értem, hogy mi miatt van ez.

Az világos, hogy hidegben is stabilan lő, de gondolom nem ez a fő ok, amiért sokan "God" módnak nevezik. Komolyan érdekel, ha valaki kifejtené nekem nagyjából azt megköszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#28418) macilaci78 válasza phanzetomox (#28417) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csak beállítás kérdése az fps, simán 600 fps fölé lehet húzni. Ugyanígy a ROF is. Sokan vannak, akik elveszítik a kontrollt és mások örömének kárára "játszanak".
Olyan ez, mint tört szerveren cheaterkedni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28419) #56573440 válasza macilaci78 (#28418) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mondjuk ezek egyike sem érhető el a pisztoly átalakításával, úgyhogy azt spec nem ezért utálod :D

14 éves kezébe meg nem kéne arp9-et adni fusion-nel, de itthon ezek nem igazán létező dolgok ahogy látom. Mondjuk nem véletlenül, egy rendes engine az drága...

[ Szerkesztve ]

(#28420) macilaci78 válasza #56573440 (#28419) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én a kiálló cső miatt utálom, de a kérdés nem az volt, hogy én személy szerint miért utálom, hanem hogy általában miért teszik. :)
Pontosabban a kiálló cső is elfogadott, ha az eredeti fegyverrendszernek is része, például minigun, vagy lángszóró, ahol a hátibatyuval össze van kötve a fegyver. Na de egy vezetékes pisztoly sokkal inkább hasonlít fúróra, mint lőfegyverre. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28421) #56573440 válasza macilaci78 (#28420) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ki mit keres a játékban ugye :D Van akit az tesz boldoggá, ha a valódihoz hasonló tömeggel, anyaghasználattal, etc játszhat legyen szó fegyverről vagy plate carry-ről, van aki a teljesítményre megy rá, van aki csak szórakozni akar, meg van az aki paraszt :D

Egyébként ez a hpa-val lehet parasztnak lenni olyan, mint a bmv-sek nem indexelnek :D Nem azért paraszt a bmv-s mert bmv-s, hanem mert paraszt, egy swiftben is paraszt lenne, meg gyalog is az. Egy aeggel is pont olyan paraszt tud lenni az ember ha akar, ssg is lehet csodákat tenni, nem hogy dsg-vel, ugye mindenkinek megvan a no full auto in buildings :D

Most szerintem nem kell mondjam, hogy hogy lehet bekronózni 395-re úgy, hogy nem feltétlenül lő épp egyenesen a fegyver akkor és ott, meg gbbr-en is milyen meglepetést lehet okozni greennel mérve co-t tankolva... Szedtem ki a vastag pulcsim alatti kemény protektorból bb-t ami beleágyazódott. 20+ méterről... Cqb-n nekem eddig egyszer se a hpasokkal volt bajom -nem mintha egynél többet láttam volna :D- , hanem azzal, hogy az egyes lövést hogy implementálják a kedves játékosok, a rálövési távolsággal meg társaival.

Igazából szerintem a hpa is csak egy eszköz mindenben, lehet normálisan is használni, meg baromként is, ahogy úgy alapvetően minden mást is. Egyébként szerintem egy stockba épített tankos megoldás szerintem vállalható lehetne milsimeken is, ahogy a tracer miatt se sikítozik senki, pedig navy seal-ék se azzal pakolják tele a putykákat dedikáltan :D

De az ízlik nem ízlik az nem vitatéma, egyéni preferencia, ettől színes a világ, maximálisan megértem.

[ Szerkesztve ]

(#28422) DNReNTi válasza #56573440 (#28409) üzenetére


DNReNTi
őstag

Meg egy HPA-s dobtarat tegyel ala. :D
Nagyon kemeny setup, en sem partolom a HPA-t, de abban egyetertek veled, hogy egy AEG-el is lehet valaki paraszt, csak ezzel konnyebb. Irhatnal amugy errol egy bovebb posztot, mi volt az alap, mi lett cserelve, mi javult, ilyesmik. :U

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28423) #56573440 válasza DNReNTi (#28422) üzenetére


#56573440
törölt tag

Terveztem írni egyet, de majd ha végleges. Még játszok ezzel, azzal, pl a masterpiece nozzle a tm, és a cowcow bbhban is akad, át lesz építve a bele a tm gyariba, és hop gumibol is jött új.

Valszeg kölcsön kerek egy kronot cimboratol is, és meregetek mit csinál velük.

(#28424) molnartibor


molnartibor
tag

Sziasztok!

Akkor már én is beszállok a körbe, tegnap megjöttek a rendelt cuccok és kezd összeállni a Maruim :)

Üdv:T

[ Szerkesztve ]

(#28425) kovacszk


kovacszk
senior tag

Akkor mutogatunk? 😃

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#28426) #56573440 válasza kovacszk (#28425) üzenetére


#56573440
törölt tag

Úgyis csöndes a topik, szerintem belefér :D A we remélem ezzel jobb munkát végzett, az awc hi-capa vonal nem sikerült nekik épp jól.

(#28427) kovacszk válasza #56573440 (#28426) üzenetére


kovacszk
senior tag

Bbo-n kívül semmi sem eredeti 😃, de egy igásló. Egyébként sem sok we cucc volt benne AW rendesen átfolgozta.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#28428) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Helló!

ASG Skorpió EVO 3-ról van bárkinek tapaszatala? Kifejezetten CQB-ra keresek egy aeg-et, és mindenhol jókat olvastam róla, de azért megkérdezem, mert újonnan nem olcsó jószág. A másik ami érdekel, hogy van bármi jelentősége annak, hogy Glock 17/18C-t használsz? Van érdemi különbség a félautomata és automata pisztoly között, hasznossági szempontból? Mert árban kb. ugyanott vannak. (gázos TM)

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#28429) Fülee1 válasza Coccolino_O (#28428) üzenetére


Fülee1
csendes tag

Én a magam részéről ehhez annyit tudnék hozzátenni, hogy nem hiányzik még egy valami ami meghibásodhat, ezért g17-et vettem.
Meg hát meddig tart egy tár ha automatán kieresztem az ellenre a bb-ket...
Marui esetében meg a műanyag szán így is véges élettartamú, szerintem hamar lenullázódhat. (Én Umarex/VFC g17-et vettem, a Maruit csak a fórumok alapján véleményeztem)

(#28430) phanzetomox válasza Fülee1 (#28429) üzenetére


phanzetomox
őstag

Az Umarex g17-et mennyire strapálod, illetve, hogy bírja? Legfőbb kopóalkatrészekből lehet rendelni ha valami megadja magát? Engem főleg ez húz a Tokyo Marui glock felé, hogy jól lehet utánpótolni a dolgokat ha szükség van rá.

(#28431) Fülee1 válasza phanzetomox (#28430) üzenetére


Fülee1
csendes tag

Nemrég vettem és még nem voltam játékon vele, így nincs túl sok tapasztalatom vele. Itthon próbálva nagyon határozott blow back és finom működés.
Amúgy borzasztó precíz, nagyon szépen összerakott pisztoly, gyönyörű markingokkal. (előtte KJW Sig-em volt/van, ahhoz képest egy álom.
Tőlünk nyugatra nagyon sokan vettek már és nem olvastam, hogy különösebb panaszt lenne rá. Talán az egyetlen hátránya, hogy korlátozottan kompatibilis a Maruival, de tuningolni nagyon amúgy sem akarom. Belekerült egy PDI cső, Maple Leaf gumi és lenyomó, ezek voltak itthon a fiókban.
(pont ma futottam bele, hogy több cég elkezdett kiadni hozzá slide-okat, rugókat, RMR-mountokat, rugóvezetőket, acél hammert… úgyhogy ezzel sem lesz gond.)
Gyári alkatrészeket meg az osztrákoknál láttam dögivel.

(#28432) drzozo válasza Coccolino_O (#28428) üzenetére


drzozo
senior tag

150k-t nekem nem érne meg, plusz a tárak. (Mondom én ezt a Vectorral...)

125k-ért már kapsz Krytac MKII PDW-t, és az még néz is ki valahogy. Plusz out of box simán CQB-zel vele.

Egyébként szerintem a legésszerűbb megoldás talán a Amoeba 015, 70k-ért meg rongyosra tuningolod.

[ Szerkesztve ]

(#28433) #56573440 válasza drzozo (#28432) üzenetére


#56573440
törölt tag

015-re de vissszakivannek, az egy dög volt.... Vagy egy arp 9.

(#28434) Coccolino_O válasza Fülee1 (#28429) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Oké, a műanyag szánról nem tudtam. Szóval akkor a te umarexed jobban megérné tartósság szempontjából.

zoltankakuk: Köszi.

(#28435) Fülee1 válasza Coccolino_O (#28434) üzenetére


Fülee1
csendes tag

A marui csak műanyagból gyárt (ha jól tudom valami japán jogi okokból).
A tartósság meg majd kiderül.

(#28436) macilaci78 válasza Fülee1 (#28435) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A japán műanyag felveszi a verseny a kínai spiáterrel. ;)
Ezzel együtt láttam már igazolt IPSC versenyző kezében szétszakadt műanyag Marui szánt. Érdemes cserélni fémre, amit lehet.

Két út vezet egy jó minőségű, minden tekintetben gyilkolható Glock-hoz: Marui alapokon elindulni és tuningolni, vagy pedig egy eleve fém replikából kiindulni és ahhoz hozzányúlni.
Ami a Marui vitathatatlan előnye, hogy etalonnak számít, az összes neves alkatrészgyártó foglalkozik vele akár az utolsó csavarig, akár tuningkitek szintjén is, ezeket reszelgetni sem nagyon kell, illeszkednek egymáshoz. Ezzel szemben a többi gyártó replikáihoz vagy van a gyáritól jobb minőségű alkatrész, vagy nincs, vagy illeszkedik, vagy reszeled...

Egy olyan fegyver, aminek az üzemszerű felhasználása az, hogy havi szinten több ezerszer lőnek vele, az a maga nemében zsebbe nyúlós dolog, ezt tudomásul kell venni. És mindegy, hogy airsoft, vagy éles fegyver, íj, vagy parittyakavics.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28437) Fülee1 válasza macilaci78 (#28436) üzenetére


Fülee1
csendes tag

Teljesen egyetértek.
A műanyag bizonyos esetekben sokkal ellenállóbb tud lenni a fémnél.
A TM-nál viszont kicsit más a helyzet, hiába elsőosztályú a holmi: A japán szabályok miatt alapvetően duster-gas-ra lettek építve ezek a pisztolyok (a portalanító levegő-spray), hogy alacsony legyen a torkolati energiája, ezért a green-gas is sok neki, bár így azért elmegy egy darabig. De pont emiatt olvasok sok törött glock tokról - ahova a szán-sín rögzül - , törött szánról, stb.
A teljes átépítés meg szerintem anyagi csőd egy TM-nél, eleve a feláras japán cucc árához hozzájön a rengeteg alkatrész, és a végén nem marad benne semmi az eredetiből. De példának ott a VSR-10, amiből tuning esetén csak a tokozás marad az eredeti, ezért veszik inkább a BAR10-et, mert olcsóbb.
Én mindenképpen fém szánt szerettem volna, mert nekem illúzióromboló a fűanyag. Viszont építgetni nem akarok mert már megégettem magam így, ezért lett az Umarex. Aztán meglátjuk beválik-e.
A másik opció a KJW G17 volt, az is teljesen TM kompatibilis.

(#28438) macilaci78 válasza Fülee1 (#28437) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az én TM G26 Ad pisztolyommal volt olyan nap, hogy 3000-nél több BB-t lőttek ki. Bírja az a green gas-t, pedig akkor már benne volt a tuning kieresztő szelep.
Én a CO-2-nek is ellene vagyok amúgy, a patroncserék miatt, de ez egyéni defekt. Coleman propánpalackról is lehet tölteni.

Anno úgy játszottam, hogy a Marui Glock tudott 350 fps-t, míg az AEG-eket 320-330 fps-re lőttem be. Nekem ez minden pályán elég volt.

Amúgy igen, azért veszel egy Marui Glock-ot, mert összességében olcsóbbra jön ki a tuning végére, mint csak a tokalsót, irányzékot, és a tárat, meg pár apróságot (stiftek, biztosító, stb) megvenni a tuningalkatrészek mellé. :DDD De igen, egy fullos Marui Glock 800-1000 € tud lenni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28439) DNReNTi válasza macilaci78 (#28438) üzenetére


DNReNTi
őstag

KJW KP-05-om most 370-et lo, kivancsi vagyok mikor esik szet. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28440) hundai


hundai
aktív tag

Sziasztok!

Véleményeteket / tanácsotokat szeretném kérni.

JG G36C megvétele után a legelső játékra még bontatlanul vittem, rugóvezetőt fullra csavarva 317 pfs volt.
2. játék előtt szétszedtem, zsíroztam, hézagoltam, hop-up gumit cseréltem. Mivel úgy is ott jártam, nem hagyhattam ki, hogy ne tegyek bele M100-as rugót. Sok helyen informálódtam, 360-380közötti fps-t értek el vele.
Koppra tekert rugóvezetővel sikerült 327-et lőni. Mit lenne érdemes megnézni? Szökhet valahol a levegő?(dugattyú O tömítés cserére gondoltam eddig, esetleg mellé egy új dugattyú-henger-cilinder szettre)

Gyárilag 8,4 nimh akkuval jött, azzal is használom. Automatán tökéletesen lő, viszont semi-auto-n olyan, mintha nem kapna elég erőt a motor. Hallani a hangján, hogy nem pörgeti eléggé, automatán a 2.-3. lövésnél már jó a hangja. Egyes pötyögtetés elég nehéz vele, lassan is reagál.

Két lehetőségen gondolkoztam el. Használjak hozzá 7,4-es lipot, ha jól tudom, jobban képes megtartani a feszültséget hirtelen áramfelvételkor. 7,4 1800mah 20C-t néztem, az elférne az előagyban.
Avagy vegyek bele 9,6-os nimh akkut?

Köszi!

-Wake up Neo!

(#28441) #56573440 válasza hundai (#28440) üzenetére


#56573440
törölt tag

A tömítettséget nem nehéz tesztelni, kiveszed a dugattyút és a hengert, lefogod a nozzle oldalát, és elkezded betolni a dugattyút. Ha a tömítés jó, nem fogod tudni benyomni erőből sem, ha szökik a levegő, nos akkor de.

(#28442) macilaci78 válasza hundai (#28440) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ahogy már írták, teszteld a levegős részt.
Nózi, hengerfej, henger, dugattyúfej a komponensei, nóziból van "O-gyűrűs", amikor van benne egy gumi tömítőgyűrű. A hengerfej és a henger közt is van egy O-gyűrű, a dugattyúfej és a henger közt is.
A levegős résznek a dugattyú már nem része, de kell ahhoz, hogy a dugattyút be tudd tolni.

A GB-on kívül még a hop up kamra és hop up gumi és persze a cső a levegős rendszer része.
A G36 hop up kamrája híresen szar levegős szempontból: a tárajakon is van egy kis része, ezek csak simán egymás mellé vannak tolva, ott még szökhet el levegő. Ezt elég nehéz orvosolni. M100-as rugóval 360 fps már egy jó és tartósan is tartható érték egy jó konstrukciójú AEG-ben. Például az M széria, vagy AK ilyen, ahol a hop up kamra is ideális levegős szempontból.
Ahol még elszökhet, az a gumi és a nózi közt, illetve a gumi és a cső közt. Előbbi esetben meg kell igazítani a gumit, utóbbi esetben a gumi csövön lévő peremére szoktak teflonszalagot rakni.

Kiveszed a GB-ban lévő egységeket, és mint a fecskendőt, összenyomod. Ha sikerül, szar. Ha a felénél felkeményedik és nem tudod fájdalom nélkül tovább tolni, akkor jó.

Az akku nincs hatással az fps-re, viszont sokkal nehezebb elindítani egy szerkezetet, mint mozgásban tartani, ezért viszi könnyebben a sorozatlövést. Gyakori hiba, hogy az elsütőbillentyűt sem kezelik megfelelően. Határozottan tövig kell húzni egyes- és sorozatlövésben, nem csiklandozni.
A kisebb feszültség kisebb motorfordulatot eredményez, ez már az első lövésnél is tapasztalható, így a nagyobb fesz segíthet. Ahogy írtad, a lítium akku indítófeszültsége stabilabb, így a névlegesen kisebb feszültségű akkupakk is hatásosabb a nikkelesnél.

A 20C azt jelenti, hogy a kapacitás hússzorosát képes leadni/felvenni tartós terhelés/töltés mellett, ami ennél 36 A-t jelent. A 20/40C pedig azt, hogy pillanatszerű terhelésnél (első, vagy egyes lövés) a kapacitás negyvenszeresét. A vezeték keresztmetszetét az amperek veszik igénybe, nem a voltok, éppen ezért nagyon fontos, hogy lítium akkunál a kábelezés, kapcsoló megfelelő legyen. A kapcsoló a szűk keresztmetszet, a hagyományos tűzkapcsoló réz érintkezők összetolásával zárja az áramkört, mindig is van egy pillanat, amikor minimális az érintkezés, ívet húz, olvad, sérül, erre találták ki a FET-et. Kétcellás lítium akku jellemzően nem csinál bajt, de háromcellásnál oda kell figyelni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28443) hundai válasza macilaci78 (#28442) üzenetére


hundai
aktív tag

(#28441) blackrulz Köszönöm!

(#28442) macilaci78 Köszönöm szépen a hosszas, kimerítő válaszod.
Amint lesz időm, szétszedem a GB-t.
Holnap megnézem teszelésre a 7.4-es kölcsön lipo-t.

-Wake up Neo!

(#28444) Fülee1 válasza hundai (#28440) üzenetére


Fülee1
csendes tag

Nálam 100-as rugó m4-ben jó tömítettséggel 350-353 fps.
Ugyanilyen 110-es a másik masinában (kb ugyanez a konfig) 375-379 fps.
(Prometheus rugó)
Vigyázz, egyforma jelölésű rugó különböző gyártótól eltérő erős lehet!

(#28445) macilaci78 válasza Fülee1 (#28444) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez így van. Guardert szoktam használni, még egy átlagost éppen elérő konfigból is kihozza az M120 a 400 fps-t, egy jó tömítettségűből az M110-esel is elérheti.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28446) DNReNTi válasza macilaci78 (#28445) üzenetére


DNReNTi
őstag

Igy van, nekem a Guarder SP110 az AK74-ben nagyon a 400-as FPS hataron van. Erzekenyebb kronoknal sajnos bele-bele nyal a 400-405-be is akar.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28447) molnartibor válasza DNReNTi (#28446) üzenetére


molnartibor
tag

És miért is jobb a 400 mint a 330-350? :D

(#28448) hundai válasza Fülee1 (#28444) üzenetére


hundai
aktív tag

Guarder SP100-as van benne.

-Wake up Neo!

(#28449) DNReNTi válasza molnartibor (#28447) üzenetére


DNReNTi
őstag

Mert megalomanias vagyok. :DDD
Egyebkent az AEG replikaim nagyobbik resze ~360-370 FPS korul mozog, az AK74 a szivem csucske, szeretem 'tokeletesre' reszelni.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28450) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Ha valaki esetleg nem koveti az oreg Novritsch sogort, akkor szolok, hogy holnap valami 'nagy SSG24' hirt fog vilagga kurtolni, ami allitolag nagyon jo hir az europaik szamara. Komoly penzt tennek ra, hogy Taiwan helyett kozvetlenul Ausztriabol is lehet majd rendelni a replikat, azaz nem kell ra horror postakoltseget, magyar AFA-t, es vamot fizetni. Arrol nem beszelve, hogy kb 3 nap alatt kapod meg, a tobb het/honap helyett.

Ha igy megall ~500€ alatt, akkor en fel is ulok a hype-ra, es kosarazok egyet. :U

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.