Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) Drizzt01 válasza macilaci78 (#29050) üzenetére


Drizzt01
őstag

Egyre több helyről hallom, hogy inkább áttérnek joule mérésre, saját BB-vel. Én sem tartom relevánsnak a snipert 0,2-essel mérni, ha egyszer 0,40+ játszom

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#29052) macilaci78 válasza Drizzt01 (#29051) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A saját BB-t azért is támogatom, mert akkor nincs a hiszti, hogy a kronózásnál használt szar BB miatt ment szét a cső, meg a gumi.
Viszont a BB tömegét mérni kell, mert a kronó sebességet mér, mozgási energiát a lövedék tömegének ismeretében csak számol. Mérsz 470 fps-t, beadod a gépnek, hogy 0,36 g és megfelel, de ha valójában 0,50 g a lövedék a 470 fps mellé, akkor már nem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29053) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Amugy annyi van, hogy sok az "okosnak" hiszi magat kis kocsog gyerek.
Ha 0.2-vel mernek, akkor AEG-en tultekered a hopupot, sniperen meg lefele, aztan ha necces, akkor is bent vagy. Ha J-ra mernek sajat BB-vel, akkor a 45-ost bekamuzod 36-osnak. Nekem az M4-emben 3 perc egy rugocsere, barmelyik bokor toveben megcsinalom. Nincs itt jo megoldas. Amit kedvelek, mikor marshal-ok vannak a palyan, kronoval, es akire panasz van, azt jatek kozben is kronozzak. Korrektnek kell lenni, ennyi. En is feszegetem a hatarokat, de nem ugy, hogy atlepem oket majd beciganykodom magam a jatekra es buntetem vele az ujoncokat.

Tisztaban kell lenni a fegyver erejevel. Egy 600-as sniper 50-es BB-vel kegyetlen nagyot ut meg 20 meterrol is, kozelrol meg atlo egy olcsobb sisakot is - lattam ilyen balesetet Nyiregyen. A non-bio nyomot hagy a betonon is kozelrol. En nem szivesen lovok meg 20 meterrol sem senkire, azt pisztollyal is le lehet szedni. AK-m ~400FPS a 36-os BB-vel az sem egy baratsagos joszag CQB-re. :D Viszont tisztaban vagyok vele, kint jatszok vele, es azzal sem igazan lovok 20 meter alatt senkire, hiaba MASZ legal.

Amugy is rohadt sok ido el szokott menni a jatekok elejen, mert mire mindenki lekronozik, mire kiosztjak az oldalakat, mire mindenki megerti hogy karszalagot fel kell venni, mire elmondjak mirol szol a jatek (ezt kb mind meg lehetne sporolni betartatott dress-code-dal es elolvasott jatekleirassal)... Aztan ezt megfejelni meg egy bonyolultabb kronozassal, hat nem tudom... Egyszerubb lenne korrektnek lenni. Aki meg fasz, ki kell tiltani a jatekrol.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29054) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Random, akciósan 50€-s AK-hoz vettem 7.4V lipo akksit, 1450mah, 20C. Mert eddig azt olvastam, meg az volt a mondás, hogy ez már mennyivel jobb lesz, mint a gyári 8.4V nimh. Hát... én ezzel csúnyán pofára estem. Egyeslövésben a reakció és automatán a rof pont semmivel nem lett jobb, kb. ugyanolyan (főleg reakcióban vártam volna előrelépést). A 9.6V-os 1600-as nimh akksi ennél sokszorta jobb mindenben és nem csak frissen töltve. Ez normális? Esetleg mást is kellene faragni a fegyveren (kábelezés, mittomén), hogy a lipo előnye kijöjjön?

Sent from my keyBoard

(#29055) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Beszélgettem sok emberrel a VSR miatt, arra az elhatározásra jutottam, hogy piac. Lecserélem egy M24-re. A formavilágot nem akarom elengedni, a többi nem nagyon tetszik.
A kérdés. Mit érdemes cserélni benne? A kiszemelt egy olcsó CM702b. Tudom, hogy nem épp a leg, de kiindulási alapnak szerintem megfelelő.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#29056) DNReNTi válasza Drizzt01 (#29055) üzenetére


DNReNTi
őstag

Mi a cel? Csak, hogy M24 legyen, vagy olcsobban akarsz jobbat epiteni?

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29057) macilaci78 válasza N€T0X|N (#29054) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ami fogja a lipo-t, az fogja a nimh akkut is. Lehet, az akku lustább a kelleténél.
Vagy annyira vékony a vezető, hogy nincs érezhető különbség a két típus közt. Vezeték, kapcsoló, csatlakozó cseréje, esetleg egy fet, de ezek a nimh akkuval is lendítene a helyzeten.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29058) Drizzt01 válasza DNReNTi (#29056) üzenetére


Drizzt01
őstag

Inkább az utóbbi. Sokan mondták az M24-et, hogy a súlya miatt sokkal jobb, meg stabilabb mint a VSR. Talán az alkatrész kevesebb hozzá, de van ehez is minden

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#29059) N€T0X|N válasza macilaci78 (#29057) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Lehet, az akku lustább a kelleténél.
Ez mit jelent? Ki lehet valahogy mérni? Ha néznék másik akkut, milyen - ráírt - paraméterében kellene jobbnak lennie vagy ez nem számít ilyen szempontból?
Azért is ért meglepetésként, mert van egy CM126s-em, ami már lipós és a sima változathoz képest minden tekintetben nagyon durva a különbség (igaz, ott feszültségben nincs visszalépés a simához képest).

Sent from my keyBoard

(#29060) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!
Régebben pár haverral paintballoztunk, de család gyerek stb miatt évekkel ezelőtt abba hagytuk. Most kezdenénk újra a lődözést, de airsofttal. Milyen gyártmányt, üzletet ajánlanátok?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#29061) macilaci78 válasza N€T0X|N (#29059) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 20C bővel jó, ez is kb 30A-t lead, ami messze több, mint a NiMh. A ráírt értékek alapján jó.
Milyen töltővel töltöd?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29062) N€T0X|N válasza macilaci78 (#29061) üzenetére


N€T0X|N
őstag

[kép]
Feltöltés után 8.4V-ot mértem feszültségnek, az elvileg jó, nem?

Sent from my keyBoard

(#29063) DNReNTi válasza Drizzt01 (#29058) üzenetére


DNReNTi
őstag

Kivancsi vagyok, hogy mire jutsz. Irsz majd egy osszesitot ha nem titok?

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29064) macilaci78 válasza N€T0X|N (#29062) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Annak kéne lennie, cellánként 4,2 V megfelel a feltöltött állapotnak.
Már csak azt kéne mérni, milyen gyorsan merül, mekkora áramot tud leadni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29065) Drizzt01 válasza DNReNTi (#29063) üzenetére


Drizzt01
őstag

Persze. De előbb ezt kell elvigyék. Felraktam a bazárra, egy ember rámírt, elkérte a számomat. Azóta nincs hír róla. :D

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#29066) macilaci78 válasza Drizzt01 (#29065) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerinted sem fizetik meg a tuning árát egy használt fegyverben? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29067) Drizzt01 válasza macilaci78 (#29066) üzenetére


Drizzt01
őstag

Persze hogy nem, max egy részét

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#29068) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali!!

Valamikor réges régen volt egy nagyon finom Specna Arms SA-B03 airsoft fegyóm...Ami teljes mértékben tökéletes volt! illetve most is az...csak már unoka tesóm kezeiben van..
Annyi a kérdésem, hogy ahogy látom azóta hatalmas piac lett ezzel a márkával.
A BB-t érdemes ebből venni és lipo akksit tőlük?

[link] ??
[link]
illetve tervben van egy SA-B14 KeyMod 12” Assault Rifle Replica - Red Edition esetleg egy SA-B15 KeyMod 14” Carbine Replica ....
:R

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#29069) macilaci78 válasza Dr.Én (#29068) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A BB made by BLS, az vehető, de én ma már csak bio BB-t vennék. Ha maga a játékterület, vagy a játékszervező nem is követeli meg, sokkal kevésbé környezetterhelő, mint a sima műanyag és ma már vannak jó minőségű precíziós lövedékek is bio kivitelben elérhető áron.

A lipo akkut sem a Specna Arms gyártja, még a rajta lévő matricát sem, de jóféle.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29070) Dr.Én válasza macilaci78 (#29069) üzenetére


Dr.Én
veterán

játékra nem lesz menés..nincs tervben...Csak itthon a nagy üres placcon....tudom még mindig drága mulatság :DDD
Gunfire oldalról rendelés mennyire macerás?
Anno még 2015-ben a másik lengyel oldalról általad és a segítségeddel lett véve a CM.048S..ami azóta is remekül működik :R :R :R

WOT: kissio

(#29071) N€T0X|N válasza macilaci78 (#29064) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Már csak azt kéne mérni, milyen gyorsan merül, mekkora áramot tud leadni.

Erre van valami módszer otthoni körülmények között?

Sent from my keyBoard

(#29072) macilaci78 válasza N€T0X|N (#29071) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy ismert ellenállású műterhelés, egy feszültségmérő és egy stopper.
Jobb lenne a skálázható ellenállás, vagy egy bitang áramerősségmérőt bekötni a fegyverbe.

A feszültségmérőt párhuzamosan kell a rendszerhez illeszteni, de az áramerősségmérőt sorosan, tehát az áram teljes egészében keresztülhalad a mérőn. A legtöbb multiméter 10 A-ig mér, utána a benne lévő biztosíték leold. Azért van olyan airsoftban használt motor, ami ettől többet is felvesz.

Lehet még kormos a kapcsolókés az elsütőbillentyűnél, vékony a vezeték, rossz minőségű a forrasztás, vagy a csatlakozó. Lehet, a motor a gatya.

De ha van másik fegyver, abban kéne kipróbálni a két akkut, hogy ott van-e különbség. Azért az egy általánosítás, hogy a Li-Po akkupakk jobb, mint a Ni-Mh, nem feltétlenül érvényes minden összehasonlítható példány esetén.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29073) DNReNTi válasza Dr.Én (#29070) üzenetére


DNReNTi
őstag

Semmi macera nincs a GunFire-el, sot azota mar a jo magyar forintot is tamogatjak, azaz lehet akar forintban is fizetni. Nem tudom mondjuk, hogy megeri e. Csomag jellemzoen par munkanap alatt itt van. Ajanlott bolt.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29074) Dr.Én válasza DNReNTi (#29073) üzenetére


Dr.Én
veterán

Én csak azt nézem, hogy megnézem az itthoni árakat(mennyiért lehet kapni specna arms-ot) , amiket a fegyvernél írnak és megnézem a lengyelt..és sokkal olcsóbb az ár így is..nem kicsivel...
Köszönöm az infót! :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#29075) DNReNTi válasza Dr.Én (#29074) üzenetére


DNReNTi
őstag

Hat persze, itthon vilagbajnok az AFA. :D
Meg valszeg az EU egyik (na nem a) legnagyobb uzlete valszeg lenyegesen olcsobban tudja haszonnal ertekesiteni az amugy azt hiszem sajat markas termeket.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29076) Dr.Én válasza DNReNTi (#29075) üzenetére


Dr.Én
veterán

Akkor holnap este bevásárlást tartok ..nagyjából már össze írtam hogy mire van szükségem...de hátha lesz még mellé valami mint mondjuk a scope ...csak nem tudom még milyen illetve hogy vegyem, vagy ne... :DDD

WOT: kissio

(#29077) macilaci78 válasza DNReNTi (#29075) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És a fegyver bekerülési árától függetlenül ott a bevizsgálás, próbajel költsége, ami az itthon forgalomba hozott airsoft fegyverek kötelező kelléke, fix kb 6k.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29078) hundai válasza Dr.Én (#29068) üzenetére


hundai
aktív tag

Szerintem jó BB, igaz én 0.20g vettem cronohoz.
Ami fura volt hogy kegyetlen szag uralkodik abban a zacskónyi BB-ben :DD

-Wake up Neo!

(#29079) Dr.Én válasza hundai (#29078) üzenetére


Dr.Én
veterán

Mindenképp kifogom próbálni, illetve hát a szag :DDD kíváncsi vagyok arra is :D
:R :R :R

WOT: kissio

(#29080) baboss


baboss
őstag

Üdv!
Segítségre szorulok! Napokban cseréltem hop-up gumit ami az első napon hibátlanul szuperált, ma amikor elővettem a fegyvert m4(ec-606) és lőttem vele nem lehetett beállítani a gearboxot a golyó valami elkepesztően fura pályát írt le, nyíl egyenesen ment majd a végén fölrepült teljesen letekert hop upal is. A fegyver neha mintha gyengèbbeket is lőtt volna valami elképesztő modon szórta a golyokat. Tippek, tapasztalatok, hogyan lehetne orvosolni?

[ Szerkesztve ]

(#29081) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Hát, nagyon sokat olvasgattam, videót megnéztem, véleményeket kikértem és nem vagyok teljesen meggyőzve, hogy a VSR-emet lecseréljem e M24-re :F
Az M24-hez nem nagyon van motyó és nem biztos hogy jobb lesz. A teszt videókban nem győzött meg, a dobozból kivett fegyó 40-50m lőtáv és elég nagy szórással dolgozott. Az enyémnek 65-70m kb A4 szórása van. Lehet jobban jövök ki anyagilag, ha ennek a lőtávján javítok?! :F
Segítsetek. :DDD

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#29082) macilaci78 válasza baboss (#29080) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szét kell szedni, össze kell rakni. Annyit még megtehetsz, hogy kiveszed az egységet és belenézel a csőbe. Állítod a hop upot és látnod kell, mozdul-e a csőben a gumi. Akár szakadt is lehet. Ha igen, akkor az a része működik, a lenyomó pöcök lehet, nagyobb a kelleténél, azt kell cserélni. Én egyszer kínomban egy 1,5 mm^2-es szilikonos vezeték szigetelését vágtam be oda, azóta is az van ott, pontos.

Amúgy milyen gumi, milyen BB, milyen kamra?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29083) macilaci78 válasza Drizzt01 (#29081) üzenetére


macilaci78
nagyúr

70m-ről az A4-es lapot 10-ből 5x6x eltalálom 43-as bogyóval vs 65-70m kb A4 szórása van

Akkor jársz a legjobban, ha kimért távon, csélvédett helyen méred a szórást. A hop uppal tekert BB-nek hullámos a röppályája. A táv első harmadán kb egyenesen megy, aztán van egy emelkedő, hosszan elnyújtott haranggörbe, majd a végén hirtelen esik le. A szórás aszerint is változhat, hogy ezen a vonalon hova rakod a célt.

Továbbra is a pontos sniperhez az kell, hogy a BB mindig ugyanazzal a sebességgel hagyja el a csövet, tehát fps-ben minimális szórás. Ez a levegős rész finomságán, tömítettségén múlik, amit az M24 vonalon is meg lehet valósítani.
Ha ez megvan, akkor a többi a hop up kamra, gumi, cső, BB dolga. A tömítettség itt is számít persze.
Ami ezen felül van, az már rongyrázás, vagy a fegyver hosszútávú stabil működésének érdekében történik, de a pontosságot nem befolyásolja. Ilyen például az elsütőszerkezet, állítható elsütés.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29084) Drizzt01 válasza macilaci78 (#29083) üzenetére


Drizzt01
őstag

Jelenleg a henger magában 100% tömített, össze rakva sem szelel. Mikor belőttem, ben a laktanyában kimért lőtéren történt.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#29085) Atke válasza Drizzt01 (#29084) üzenetére


Atke
senior tag

Mázlista! Én ezen agyalok hetek óta hogy hova vigyem ahol nem kapok csekket...
Én is néztem az M24-et,de az Airsoftpro-n kívűl más elérhető(számomra megfizethető) tuning nincs. A VSR- a spring sniperek királya szerintem, mindent is kapsz hozzá, mindent is gyártanak, 3dnyomtatnak hozzá... Az M24-el is ugyan úgy járnál szerintem, csak pakolod bele a pénzt. Ha a VSR-nél "jobbat" akarnék gázos Tanaka M700. Bár annó erről is elég vegyeseket olvastam, meg elég szerviz igényes állítólag

(#29086) DNReNTi válasza Drizzt01 (#29081) üzenetére


DNReNTi
őstag

En ugyan azt tudom leiirni, amit mar korabban is irtam. Azok alapjan, amit leirtal, ez a VSR igen korrekt peldany lehet. Ha csak anyagilag nezzuk, akkor jobban jossz ki ha erre koltesz, mert ezt csak nyomott aron tudod eladni (es ne felejtsuk el, hogy valamivel ~100K felett kapsz egy zsir uj SSG10-et, ami ugyan nem tokeletes, de ezert a penzert igen versenykepes). Ha veszel egy ujat, akkor abba viszont neked mindent bolti aron kell ujra megvenni.

Ha pedig a legjobbra torekszel akkor elvileg az SRS a jo irany, bar meg nem probaltam (es szerintem borzaszto gusztustalan joszag), de a legenda szerint az all mindenek felett. Viszont legalabb nem olcso es arra is kolteni "kell", ha tenyleg a legjobbat akarod.

Szerk:
Sajat tapasztalatom az, hogy mondjuk 80-09k korul lehet mar epiteni ertekelheto sniper replikat, mondjuk egy A&K S24-bol (vagy a Cymabol, azt nem probaltam). Ennyiert ez messze nem a legjobb labor korulmenyek kozott, de jatekon tok jol hasznalhato mar. Aztan most itt az SSG10 a mar emlitett 100k koruli araval, mondjuk tavcsovel, plusz tarakkal legyen 130k. Ez mar nem csak jobb valamivel, mint az elozo kategoria, de nem is nagyon kell takolni. Jelenleg ez most szvsz ar/ertek bajnok. E fole tennem a garazsban epitett VSR/Bar10 replikakat, valszeg hozzak ugyan ezt a szintet, csak dragabban. Aztan jon a kiraly kategoria. Beszerzos VSR-ek, SSG24-ek valamivel 200k folott es vegul az epitett SRS-ek mar inkabb a 300-hoz kozel. Ezek mar a jozan esz hataran valszeg tul mutatnak es annyival nem jobbak mint amivel tobbet kell fizetni ertuk, viszont a legjobbak. Es errol mar korabban volt szo - amikor a legjobbra torekszik az ember az ar/ertek arany out of scope. :D

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29087) macilaci78 válasza DNReNTi (#29086) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezek mar a jozan esz hataran valszeg tul mutatnak es annyival nem jobbak mint amivel tobbet kell fizetni ertuk, viszont a legjobbak. - És játékkörülmények közt lehet, ezek hasznossága is megáll 60-70 méternél.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29088) Drizzt01 válasza DNReNTi (#29086) üzenetére


Drizzt01
őstag

Nézegettem az SSG10-et is. Nem tudom. Elég lélektani határ nekem a 100k. Legalább is egyszerre. A scope a legkevesebb, van itthon amit rá tudnék tenni. Elég sok jót olvastam róla, de nem bírom rászánni magam. Annak ideén beszéltem Beszerzővel is, de akkor kicsit sokaltam a plusz 70-75k rákölteni egy épp hogy 30k fegyóra. Igaz, hogy azóta annyit elnyomtam rá, csak apránként. Holnap elmegyünk játszani Szentendrére, aztán majd kiderül, hogy hogyan alakul. Azért viszek magammal teflonszalagot is , biztos ami ziher.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#29089) Atke


Atke
senior tag

Sikerült ma lemérni a VSR-t 538-533 között lőtt 10-ből. A 6.01-es cső "nyelhet" az FPS-ből?
M150 rugó van benne,de az FPS átváltva = 164 M/s

(#29090) Drizzt01 válasza Atke (#29089) üzenetére


Drizzt01
őstag

Nem olyan rossz az, nem szökik sehol a luft?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#29091) macilaci78 válasza Drizzt01 (#29090) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha szökne, nem 5 fps lenne a szórása. Lehet, egy másik kronó ugyanezt a puskát 580 fps környékére mérné.

M110 rugóval és jó tömítéssel is megvan a 380-395 fps AEG-nél, ami kb 116-120 m/s. Ezek nem egzakt értékek, inkább a rugók egymáshoz viszonyított erejét mutatják. Biztos, hogy rugóerőben mérve (N) egyértelműbb a skálázódás.

A VSR-re visszatérve: Beszerzőnél sem kell a 70-75k-t egyszerre eltapsolni. Ő is több dolgot cserélne benne, nyilván tesztelne is. Cseréljen egyszerre kevesebb alkatrészt, több alkalommal. Te meg kiadsz egy alkalommal 20-30 k-t, esetleg úgy érezheted, hogy visszalépés volt, majd mire teljesen készen lesz, a sok szállítás, meg felesleges munkaóra miatt már 100k-t locsoltál re, apránként.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29092) Drizzt01 válasza macilaci78 (#29091) üzenetére


Drizzt01
őstag

Lehet csak megkörnyékezem majd újra. A posta nem gond, járok Kecsón sokat, meg nem is távolság. Jobban szeretem a személyes találkozókat.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#29093) baboss válasza macilaci78 (#29082) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm a segítséget! A hop up gumi szakadt meg

(#29094) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok. Olyan gondom lenne, hogy van nekem egy CM701b ,,sniper"-em. A mai játékon olyat produkált, hogy felhúzáskor nem tudtam teljesen vissza nyomni a hengert, csak ha kibuktattam a tárat. Akkor viszont nem pattant vissza a tár a helyére. Mikor már fogyott a tárból a bb, kb 20%, onnantól megint szuperált rendesen. Mi lehet a gond? Maple Leaf kamra, Crazy Jet cső, ML gumi és ML henger+dugó van benne.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#29095) Atke válasza Drizzt01 (#29090) üzenetére


Atke
senior tag

Pattent a tömítés, Cső vége sem ereszt. Szerintem a hop-up nem nagyon akar funkcionálni... Azt hittem az U-shape-s ASPro lenyómó elég lesz,de szerintem kell alá valami nub :)
Az MK23 viszont nagy csalódás... Lenémítottam elég halk a sütés, viszont 303mm-es ML crazy jet csővel,50° Autobot gumival 230 FPS-t mértem, valahol valami gixer van. Vagy nincs elég töltötség a tárakban, mert a palack a végét járja. Szóval először új gáz,azt ha kell csak akkor belezek.

Beszserző féle tuning miért jobb mint egy ASPro, vagy MapleLeaf szett? Vagy csak az hogy ő szereli össze?

(#29094) Drizzt01
Nekem annó az ML kamra szarakodott, ezért is került vissza a gyári...
Akitől vettem az alpból nem is a saját BB stopperjával használta, hanem egy cymaval.

[ Szerkesztve ]

(#29096) baboss


baboss
őstag

Sziasztok! Ma játék közben az egyik bajtársam fegyvere bemondta az unalmast. A fegyver nem olcsó kategoriás, egy 180.000 ft-os Ics m4a1, ez már nem az első.. ez lesz az 5. Szervize, olyan mintha megszakadna a hop up gumi ami már számtalanszor lett benne cserélve garanciálisan, ötletunk sincs mitől lehet... egyszerűen csak feladja es elkezdi köpni a BB-t alig egy lepesnyire
..gyengébb rugó, preciziós cső, ezek a módosítások történtek eddig a fegyveren. H lenyomó közre játszhat?

[ Szerkesztve ]

(#29097) macilaci78 válasza baboss (#29096) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha tényleg a gumi szakad, akkor ott kell körülnézni.
Lenyomó, nózi, maga a kamra.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29098) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

CO-s fegyvernek az is árt, hogy ha relatív leürítve hagyom benne a patront? Szóval, ha tudom, hogy kerek 3 tárat tudok ellőni a pisztollyal és kettőt már kilőttem vele és ezután bennemarad a patron napokig, az is gond?

Sent from my keyBoard

(#29099) macilaci78 válasza N€T0X|N (#29098) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A CO2-es fegyver sokkal egyenletesebben adja le az energiáját, mint a GG, tehát az első és az utolsó előtti lövés ereje közt nincs releváns különbség. Kb ugyanannyira terheli a szelepeket, tömítéseket, mint a friss patron. Viszont CO2-t nyomás alatt szokták tárolni.
Ha szelel, akkor gumitömítést kell cserélni, filléres tétel szakboltban. Anno szervizesként Hi-Capa, Marui Glock, KJW és Marui P226/P229, KJW Beretta pisztolyokhoz típusonként 8-10 tárra való tömítést vettem összesen egy közepes pizza áráért. A legtöbb kiengedő szelep szerelhető, a gumikarika hozzáférhető, a patronnál lévő szelepen meg csak egy karika van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29100) N€T0X|N válasza macilaci78 (#29099) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Hű, most kicsit összezavarodtam. Akkor a CO2-s fegyvert/tárat is nyomás alatt kell tartani vagy nem jól értem?
Még csak úton van felém, úgyhogy remélhetőleg gyárilag nem fog szelelni. Illetve egy CO2-s légpisztolyom van, de azt ki szoktam lőni egy szuszra.

Sent from my keyBoard

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.