Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29900) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Indokolatlan pénzköltés. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29902) drzozo válasza Coccolino_O (#29900) üzenetére


drzozo
senior tag

A TM-ről elég pozitív a visszajelzés, de nem 1:1 méret, és emiatt sokan panaszkodnak rá.

A Gen. 2. meg idén lett frissítve.

macilaci78: :DDD :W

[ Szerkesztve ]

(#29903) Coccolino_O válasza macilaci78 (#29901) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Azt az egész airsoftra rá lehet azt húzni. Vagy bármilyen hobbira, ami pénzbe kerül. ;]

drzozo: És az miért baj, hogy nem 1:1? Pisztoly esetében megérteném, nehezebb tokot találni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#29904) #56573440


#56573440
törölt tag

na egy kb hetes szenvedés végét össze tudom foglalni pár mondatban, hátha valakinek egyszer jól jön...

Closed bolt rendszerekhez a széles szájú gumik jók, aminek a lip-jén átesik a bb... pl lila promi... Shark, vagy bármi más szűkebb szájjal, amin megáll is működik, de össze vissza fogja szórni a bb-t fel és le is, egyszer overhop, egyszer semmi, néha egyenes... És az új maxx kamrák a gen 1-hez képest már jók, azzal is volt pár kör mélytorkos kényeztetés amire rájöttem hogy biztosan nem fog működni sehogyse...

Jó móka volt... ja nem :D

(#29905) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok. Össze raktam az ak-t, viszont a gyári cyma motor beadta a kulcsot. Szét szedtem és darabokra van törve benne a mágnes. Na most ez a puska egy alap cm02 volt. Darabokban jutottam hozzá. Itthoni felesleges cuccaimból raktam össze a boxot. A box 6 milis még. Volt itthon 6 milis golyós csapágy, az került bele, a dugattyú sima polikarb. Csapágyas rugóvezető és dugattyú fej. Rendbe rakott aoe és került bele fet is. A hengerfej és a nózi alu, dupla o gyűrűsek. A fogaskerék viszont gyári, ha jól tudom 18:1 áttételű. Plusz van benne egy delayer. A rugó 110-es. Az akkum viszont 11.1 lipo. Ehhez lenne szükségem egy nagy nyomatékú motorra. Valami megbízhatóra ami nem melegszik és bírja is a nagyobb akkut. Tud valaki ajánlani valamit? 25 ezerig bele férne. Asg infinity motorokat néztem, azokból van 18, 22, 30000-es fordulatszámú, de attól félek, hogy túl gyors lesz és esetleg össze akad. Plusz ezekből csak a 22 és 30-as kapható. Gyanítom a 18-as is bőven jó lenne ehhez a konfighoz. Valaki tudna segíteni? Előre is köszönöm. Persze ha van valami olcsóbb de ajánlott motor ami strapabíró és nem melegszik akkor az is jó. A lényeg, hogy stabilan, hosszú távon működjön.

[ Szerkesztve ]

(#29906) macilaci78 válasza kinghaxor (#29905) üzenetére


macilaci78
nagyúr

25 ezerért motort? Irány a robogós topik! ;]

Komolyra fordítva: Guarder Infinity Torque Up motor, nyomatékos, bivalyerős mágnessel. Az enyém hosszú nyakú, szerintem 12 éves is elmúlt már és nincs baja. Ment ez már mindennel: 7-8-14 cellás Ni-Mh akku 1,2-3,3 Ah kapacitással, 2-3p lipo akku 1,2-3 Ah közt, M85-150 rugóval, 6-8-9 mm gearbox.
AK-ba rövid nyakú kell, azt az AUG-ban használtam, ugyanúgy tette a dolgát.

Systema Magnum is inkább, mint gyors, bár az 27k rpm-et forog szabadon. Előnye a Guarderhez képest, hogy a fogaskerék tengelye D keresztmetszetű, könnyebb rajta fogaskereket cserélni. Ellenben 100 motorfogaskerékből talán ha 3 db töröttel találkoztam.

Marui EG 1000 motor is bevált: erősebb a fegyverekben megszokott gyári EG 700-tól, M120-130-ig bőven jó, de nem annyira erős, mint a fenti két típus, így nem fog összeakadni a rendszer.

G&P motorból is van nyomatékos.

Element motorról is jókat olvastam: erős mágnes, nem túl gyors, de bírja az erősebb rugókat.

Az akku kapacitása mondja meg, hány lövést tud leadni a fegyver. Az akku feszültsége pedig a fordulatszámot, így a tűzgyorsaságot befolyásolja. Ha adagolási gondok vannak, érdemes 2 cellás Li-Po akkuval, vagy 8 cellás Ni-Mh akkival is próbálni. Okosabb FET-tel lehet tázgyorsaságot is állítani (nyilván egy ellenállással szabályozza a feszültséget). Vagy nyomatékos fogaskerékszettet berakni.
A 2-cellás lítium akksiról az a hír járja, hogy lomhább, mármint az első lövés is. Érdemesebb nagyobb C-értékű akkut bevetni, például a normál 15C, vagy 25C helyett legalább 40-50C értékűt. Az ilyen akku nagyobb áramot tud leadni, ami kisebb reakcióidőt jelent. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29907) f4lcon válasza macilaci78 (#29906) üzenetére


f4lcon
őstag

nekem van EG700 és EG1000 is, de azok nem az új divat szerinti neodímium mágneses (Nd-Fe-B) motorok
mostanában viszont nagyon megszaporodtak azok a kínai motorok, amik ilyen mágnessel vannak, Element, SHS, ASG, meg a "kékseggű" Cyma az új sztár azonban a Chihai sok helyen kapni őket, még aliexpressen is, és nem kell bankot robbantani értük (megjegyzem, simán elképzelhető, hogy a "kékseggű" Cyma egy Chihai)
van egyébként Systema Turbo-m is, én nem látom a piros Element "high torque" meg a Turbo között a különbséget használatban (annak ellenére, hogy a Turbo kb 3x annyiba kerül)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29908) kinghaxor válasza macilaci78 (#29906) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Azért írtam a 25 ezret mert ahogy nézem olyan körül mennek ezek a komolyabb motorok. Az asg infinity cnc szériája is 23-30 között van. Az shs nagy nyomatékút találtam 13-16 körül, guarder infinite 18-20. Sima alap cyma motor 9. Specna arms nagy nyomatékú azt hiszem 10-12 körül volt. Ezek itthoni árak és szinte egyik sem kapható mert nincs raktáron semmi. Igazából csak az overspin miatt érdekes ez a téma mert ha veszek egy erős, sokat forgó motort akkor a relatíve gyenge 110-es rugóval és a 40C 11.1 lipoval szerintem már elő jönne ez a probléma. A gyári motorral nem volt gond mert az egy gyenge alap motor volt. Így most nem tudom ezek közül mi lenne nekem a jó. Megnéztem ezeket a chihai motorokat is. Alin találtam 6 körül 28 TPA-st, arra azt írták 11.1-el 19000 rpm-et tud és 90-120-as rúgóig jó. A többi motor ott is 30 meg 40000 RPM. Plusz nem igazán értem a képeket mert rövid nyakú motor van egy csomó képen és mégis V2 boxhoz írja. Nem tudom mi legyen.

(#29909) f4lcon válasza kinghaxor (#29908) üzenetére


f4lcon
őstag

vegyél egy olcsó AB fetet, nem lesz több overspin probléma (feltételezve a 14-15 fogas dugattyút) - az erősebb mágnes is ellene dolgozik az overspinnek

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29910) macilaci78 válasza kinghaxor (#29908) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Specna Arms fegyvert néztem át nemrég. Szokásom, hogy a munkaasztal fölötti polc fém konzoljára rakom a motorokat, hogy a mágnes ne szedjen össze minden más alkatrészt az asztalról.
A SA motor mágnese épp csak elbírta a saját súlyát, a Guarder, Dytac motorokat meg olyat odavertek a konzolnak, hogyx visszhangzott a garázs...

f4lcon: Ver2 gearboxba rakható AB fetet tudsz ajánlani? Sajna a Dytac M4-ben semmi hely nincs: a tuscsőben van a 3 cellás lipo akku.Még a mini-T csati sem fért el mellette, úgyhogy saruval van összedugva.
Láttam olyan elektronikát, ami a gearboxban a tűzkapcsoló helyén van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29911) f4lcon válasza macilaci78 (#29910) üzenetére


f4lcon
őstag

nincs V2 gearboxos fegyverem, csak két AK-m :)
V3-ba van T238 optikai érzékelős tűzkapcsolós FET [link] erre gyűjtök most

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29912) f4lcon válasza f4lcon (#29911) üzenetére


f4lcon
őstag

közben megtaláltam V2 gearbox-hoz is ugyan ezt az elektronikát, $35 azaz nagyjából 10 ezer forint, a tűzkapcsolót válja ki optikai érzékelőre, és mellé van MOSFET funkció

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29913) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!
Mennyi idő mire ideér cucc a Taiwangun.com-ról?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29914) Picturemaker válasza Sub-ZeRo (#29913) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!
Csütörtöki rendelés hétfőn megérkezett. Általában 4-7 nap.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#29915) Sub-ZeRo válasza Picturemaker (#29914) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi! :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29916) macilaci78 válasza f4lcon (#29912) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Ver3 is hasznos, mehet az AUG-ba. :R Kell valami, ami nem gány megoldás a véletlen sorozatlövés kiküszöbölésére.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29917) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Egy ilyen összeállítás mennyire élhető? Játszani nagyon nem lesz vele, csak néha lőnék vele szóval nem menne csapatjátékba.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29918) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ilyen gránáttal kapcsolatban van tapasztalatotok? Rugós, pofon egyszerű működés és nem finnyás a BB-re, ami előny. Ugyanis van néhányezer vegyes, neve nincs, régi BB-m, ami máskülönben szelektív hulladék. Szeretném valami jó célra használni. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29919) #56573440 válasza macilaci78 (#29918) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hibátlan, bár óvatosan kell dobni mert elég törékeny. Én bbt se teszek bele, fonixben szobára elég úgyis ;]

(#29920) DNReNTi válasza Sub-ZeRo (#29917) üzenetére


DNReNTi
őstag

Kertben mokazasra valoszinuleg megteszi, de csodat nem varnek tole meg ott sem. Ha tenyleg 20 meterrol kolas dobozokra lovoldozni kell, akkor inkabb vennek ennyiert egy CO-s pisztolyt, abban sokkal nagyobb a moka, olcsobban is kijon, es meg jatekon is megallja a helyet komolyabb raforditas nelkul.

Vasarlas elott mindenkepp utanaolvasnek kulfoldi forumokon is, hogy mit lehet tole varni, vannak e hozza 3rd party alkatreszek, mivel kompatibilis es hasonlok, ha vegul megis eljarnal vele jatekra. Jo info forras lehet a youtube is, en azt is mindig "kiolvasom" vasarlas elott. A bipod (jatekon) szerintem az egyik legfeleslegesebb kiegeszito, illetve a tompito is inkabb disz. A zaj a legkevesbe a csotorkolatbol jon. Bipod helyett inkabb vennek egy taskat, hogy amig a szekreny tetejen van, ne szallja tele a por.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29921) DNReNTi válasza kinghaxor (#29908) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nekem egy SHS nagy nyomateku van az AK-ban, eddig hibatlan. Nem csak a nyomateka nagy, a ROF is sokkal magasabb mint a gyari, pedig 7.4-el etetem. 10-12k korul volt ha jol emlekszem, nem igazan tudom elkepzelni egy halando ember szamara mit tud nyujtani egy 2x dragabb.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29922) Sub-ZeRo válasza DNReNTi (#29920) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ott a lényeg, hogy inkább dísz lenne. Sajnos sniper rifle fetisiszta vagyok... :DDD
Egy M82A1 is tervbe van véve, mert az meg a csúcs nálam...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29923) DNReNTi válasza Sub-ZeRo (#29922) üzenetére


DNReNTi
őstag

Disznek szerintem talalsz olcsobban is, neha 60-80 euro korul is adnak sniper replikakat, persze az lehet nem M40A3. A kiegeszitoket en Alirol huznam be, valszeg olcsobban megusznad. De lehet csak en vagyok tul anyagias. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29924) macilaci78 válasza Sub-ZeRo (#29917) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mint minden spring sniper ebben az árban. :N
Pontatlan a hop up, tömítése sem tökéletes, az elsütőszerkezet sem túl tartós, költeni kell az egészre.
Ha a távcső jó, 9× nagyítás mellett látni fogod, mekkorát szór, már ha be tudod egyáltalán fogni a BB-t ekkora nagyítás mellett. :))
Novritsch videókat láttál már? Ő is kb ezzel az 520-550 fps fegyverrel lövöldözik 50-80 méterre. Szép íve van a BB-nek, a szálkeresztet adott távolságra lőtte be. Rövidebb távon alá kell célozni, hosszabb távon fölé, de olyan sokkal messzebb el sem lő a hop up hatás mellett. És neki ez kvázi megélhetést is jelent.

Amit kiválasztottál, az minimális ráfordítással mellalakon pontos 40 méteren, 20 méteren kb kólásdoboz.
Minimális ráfordítás alatt egy jó hop up gumit értek és a tömítések házi javítását (teflonszalag, gumi O-gyűrűk cseréje).
A pontos alatt azt értem, hogy nyugodt körülmények között, szélcsendben 10-ből 10-szer megvan.

Ha csak az érzés miatt kell a sniper+hangtompító+bipod+nagy távcső kombó, akkor ízlelges kicsit a shotgunt. Cyma fém, tusos shoti, realisztikusabb a kinézett snipernél: fém, nehezebb, 3 BB-t lő egyszerre 3 különböző csőből és valóban lőszer alakú tárja van, viszont ugyanúgy rugós. Minden sallang nélkül is autentikus, de vehetsz hozzá shelltartós szíjat, tartalék tárat.
Kevésbé tűnik tatásnak, mint a gangon a kertasztalnál ülve a villalábra támasztott fegyverrel műanyag bogyót lőni.

Ha mégis számít a pontosság, de maga az airsoft, mint csapatsport hidegen hagy, akkor klasszikus légpuska, Slawia 630, 631 kimondottan jó konstrukció és 10 méteren pénzérmére illik lőni stabil helyzetből.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29925) emre


emre
veterán

Használt piacon hirdetett replika vásárlásában tudna valaki segíteni?
Sajnos nem tudom megoldani hogy elmenjek megnézni, és kipróbáljam. Pesten van a cucc.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#29926) macilaci78 válasza emre (#29925) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Pesten, vagy Budán? Tudod, ez nem olyan kis város, mint például Debrecen és sok a lokálpatrióta is. :P

Mi a replika? Szívesen segítek, ha tudok.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29927) Sub-ZeRo válasza macilaci78 (#29924) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Oké.
Találtam egy hétszeres zoommal rendelkezőt akkor lehet az lesz. Hogy őszinte legyek, egyelőre nincs tervbe véve, hogy átvariáljam a belsejét, csak megvenni egy párat lőni vele és menne valahová. Azt majd talán jövőre.
A shoti nem tüzel fel. Majd egyszer talán egy M4 red dottal, grippel, meg egy hangtompítóval. Az úgy bejön. :D
De ez egyszer lesz majd. Most leginkább ea subarura menne a gyűjtés... :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29928) DNReNTi válasza Sub-ZeRo (#29927) üzenetére


DNReNTi
őstag

En 3-4x-es nagyitasnal nagyobbat meg nem hasznaltam - igaz, jatekon. A tavolsagok es a kulonbseg egyeb replikakhoz kepest sokkal kisebbek, mint azt elsore gondolna az ember (filmek, jatekok es a valosag alapjan).

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29929) emre válasza macilaci78 (#29926) üzenetére


emre
veterán

Pesten van. Köszönöm! :R
Írok privit.

(#29927) Sub-ZeRo

Ezen gondolkozz el: Delta Optical Entry 3-9x40 AO 22900,-
Szereléket nem forgalmaznak.

(#29905) kinghaxor

A piros seggű cyma motorrol sem írnak rosszakat.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#29930) macilaci78 válasza Sub-ZeRo (#29927) üzenetére


macilaci78
nagyúr

3-9×50 azt jelenti, hogy a front lencse 50 mm átmérőjű és a nagyítás 3-9-szeres tartományban állítható. Tehát háromszoros nagyítással is használható a távcső, ha ahhoz van kedved. A 7× csak akkor lehet jobb, ha olcsóbb is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29931) Coccolino_O válasza macilaci78 (#29930) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Az minek köszönhető, hogy a tappet plate vége leveri a hézagolásomat? Túl sok lenne azon a fogaskereken? Amikor pedig tappelt plate nélkül próbáltam, jó volt. Köszi.

Ez az a fegyver itt van nálam már lassan 2 hónapja, minden mással meg vagyok, és megőrjít, hogy nem tudom befejezni. :O

[ Szerkesztve ]

(#29932) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29931) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A tapetet húzza a rugója, összerakáskor szar, mert a felhúzó fogaskerékről leveszi a hézagolót.
Összerakva nem lesz vele gond.

Vagy teheted a fogaskerék tetejéről az aljára is a hézagolókat, de akkor mindhárom kerék esetében. A motor felől a kúpos kerekek a motormagasság állítóval korrigálható. Gond a felhúzó fogaskerék és a dugattyú fogainál lehet. Itt fontos, hogy a fogaskerék foga teljes szélességében felfeküdjön a dugattyú fogaira.
Illetve a tapet ne szoruljon be a fogaskerék és a gearbox közé.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29933) #56573440 válasza Coccolino_O (#29931) üzenetére


#56573440
törölt tag

üdv az aeg világban :D sajnos ez ilyen, vannak gb házak és csapágyak amiknél ez simán előfordul, az összerakást jelentősen nehezíti, de egyébként nem okoz gondot... Óvatosan lassan érdemes...

A legjobb amikor a visszaforgás gátló, a trigger és a sector gear hézagolás is ugrál ki egyszerre, mert az már 3 kéz... Közben küzdhetsz a rugóval, hengerrel, kábelekkel, safety-vel amikor rakod össze :D

Nyilván minden megoldható, de az elején lehet nagyokat nevetni amikor 8 kéz kell már :D Airtech studios csinált ilyen összerakást segítő cuccokat 10-12 usdért, de ha van nyomtató a környékeden azért meg lehet ezt oldani :D
Airtech Studios GIK Gear Installation Tool (Anti-reversal and Trigger Locking Clip) for All AEG - Red

(#29934) #56573440


#56573440
törölt tag

Egyébként a tegnap unatkoztam [link] ;]
Csak overtravel állítható a triggeren, egy kis epoxi gyúrma és csiszolás viszont meghozta a várt eredményt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29935) macilaci78 válasza #56573440 (#29934) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Aztán majd amikor letámasztod a tusra és elsül... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29936) #56573440 válasza macilaci78 (#29935) üzenetére


#56573440
törölt tag

Néha fel kell gyújtani azt a falut ;] egyébként a rugó meglepő módon megtartja, nem sikerült elsutni futás vagy ütés közben ;) De adtál ötletet, bumpstockot se csináltak még airsoftban :P

[ Szerkesztve ]

(#29937) Coccolino_O válasza macilaci78 (#29932) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Megpróbáltam megcserélni felülről alulra, és még jobban imbolyog az egész, mint korábban. Egy kis lökés elég ahhoz, hogy repüljön minden, a szélrózsa minden irányába. :DDD Viszont a tappet plate legalább nem szedi le a hézagolásomat.

Amit még elfelejtettem kérdezni, hogy TM Hk45 Tactical és ASG compact tracer esetében milyen tokot kellene használnom? Az IMI megtenné? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#29938) oliwire


oliwire
őstag

Sziasztok!
van egy Specna Arms CA03-mam.
Még sosem voltam összecsapáson vele, csak céllövöldés módon gyakoroltam vele. Viszont szeretnék odafigyelni a karbantartására is. Honnan tudnék rendelni hozzá megfelelő eszközöket ehhez, és mikre van szükségem?

(#29939) #56573440 válasza oliwire (#29938) üzenetére


#56573440
törölt tag

Igazából az elektromos cuccok viszonylag igenytelenek, a cső takarítson túl sokat nem tudsz tenni, ahhoz meg elvben kaptál egy hosszú műanyag pálcát. Alkohol, egy kevés rongy, és hajrá. Nyílván előtte érdemes kivenni a hop kamrát, és abból is a csövet ha jót akarsz.

Minden máshoz a fogaskerékház bontás kell, azt meg érdemes nem csinálni kezdésnek, bár ytn ezer videó van erről is :)

(#29940) oliwire válasza #56573440 (#29939) üzenetére


oliwire
őstag

Ilyen műanyag pálcát nem kaptam hozzá, pedig én is úgy tudtam, hogy ez az alapvető tisztítás része. Ilyen pálcát lehet külön rendelni? Ha igen, honnan érdemes?

(#29941) DNReNTi válasza oliwire (#29938) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szia,

Semmi extremre nem kell gondolni karbantartas alatt:

- Nehany jatekonkent erdemes kitorolni a belso csovet a hozza kapott "unjamming rod" (fogalmam nincs mi a magyar neve) es egy alkoholba martott torlo papir (vagy pl szemuvegtisztito papir) segitsegevel. Ehhez a hopupot erdemes nullara visszatekerni, nehogy megseruljon. 6.01-es cso eseten (foleg bio BB-vel) ezt akar minden jatek utan erdemes megcsinalni.

- Attol fugg milyen akkukat hasznalsz, ha hosszabb szunet varhato, erdemes oket megfeleloen tarolni. A LiPo akkukat vissza kell meriteni tarolasi feszultsegre, a hagyomanyos NiMh akkukat en ugy szokatm elrakni, hogy tolok ra 2-3 merito-tolto ciklust. A LiPo akku tuz es robbanasveszelyes, celszeru tuzallo zsakban / taroloban tartani.

- A gearbox karbantartasat pedig erdemes lehet szakemberre bizni. A zsir uj replikakat is el szokas vinni egy kezdo apolasra, ahol a gyari dzsuvat es hezagolasi gondokat megoldja a mesterember.

Plusz nehany egyeb javaslat, amivel boldogabb elete lehet a replikanak:
- Elrakas elott egyeslovesben illendo feszteleniteni a rugot, azaz uresen lonni vele 3-4-et, hogy a dugattyu biztosan ne valahol a ciklusban feluton alljon meg.
- Celszeru a replikat taskaban, dobozban tarolni es nem a falon, szekreny tetjen disznek, ahol teleszallja a por.
- A tarakat jatek utan ki kell uriteni, hogy a rugo ne faradjon el bennuk.
- Ajanlott jo minosegu BB-vel etetni a replikat, nem csak a jatekelmeny lesz jobb, de nem is taknyoljak annyira tele a csovet mint a filleres alternativak.

Hirtelen ennyi jut eszembe. ;)

#29940 oliwire
"Ilyen pálcát lehet külön rendelni? Ha igen, honnan érdemes?"
Szerintem kb barki akinek tobb van mint egy, ad neked ingyen is. Valamelyik Fb csoportba bedobod hogy kellene es tuti lesz aki tud adni. Debrecen kornyeken akar en is.

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29942) N€T0X|N válasza oliwire (#29940) üzenetére


N€T0X|N
őstag

A kék sportáruházban 1500ft környéke egy 6mm-es fegyvertisztító szett. Abban van puha gyapjú szár is, ami tökéletes a célra.

Sent from my keyBoard

(#29943) oliwire válasza DNReNTi (#29941) üzenetére


oliwire
őstag

Köszönöm! Egy szakértőtől vettem újonnan, és mikor megvettem, megnézte, és elvégezte a szükséges dolgokat, kapott gyengébb rugót is.
Akkor úgy néz ki eddig vigyáztam rá, mindig úgy tettem, ahogy most a tippekben leírtad.
Nyíregyháza környékén vagyok, ha itt nem találok pálcát, lehet megkereslek :R Debrecen nincs messze.

[ Szerkesztve ]

(#29944) oliwire válasza N€T0X|N (#29942) üzenetére


oliwire
őstag

Megnézem, köszönöm! :R

(#29945) Coccolino_O válasza oliwire (#29938) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Bontani tudnád gearbox-ot, habár ha ez az első fegyvered és rendszeresen vinnéd játszani, valószínuleg nem a legjobb ötlet, ugyanis a gb összerakása tartogathat érdekes meglepetéseket. Aztán a fegyver hetekig áll darabokban, mert nincsen időd/kedved baszakodni vele vagy éppen vársz alkatrészre. Ha bármennyire is érdekel a tuning világa, akkor érdemes venni egy másik, olcsó fegyvert, és azon próbálkozni. Amikor saját magadnak csinálod, és hallod, meg adott esetben érzed is, hogy mennyivel mássabb, mint gyárilag, az viszont minden pénzt megér. Főleg, amikor elindulsz a trigger response/nagyobb tuzgyorsaság irányába.

Ha kaptál hozzá ni-mh akksit ehhez a fegyverhez, azt én lecserélném 7.4v li-po akksira. Plusz áttudod forrasztani a mini tamiya csatlakozót deans-re v. xt60-ra. A li-po akksihoz szükséges venned balanszos töltőt.

(#29946) oliwire válasza Coccolino_O (#29945) üzenetére


oliwire
őstag

Vettem hozzá anno li-po akksit meg töltőt is :K
tuningolni annyira nem terveztem még, amilyen korlátozások vannak, lehet még céllövölde lesz belőle egy ideig :)

tudtok valami jó lecsapódós céltáblát? Amit rendeltem, annak széttörte a műanyag táblarészét.
ilyesmi volt:

(#29947) DNReNTi válasza oliwire (#29943) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ny1-en eleg jo airsoft elet van - KeletMo viszonylatban. Szerintem ha megkeresed a Nyirsoft SE-t, ott is lenne aki ki tudna segiteni eggyel. ;) Ha megsem jonne ossze akkor PM me. :K

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29948) oliwire válasza DNReNTi (#29947) üzenetére


oliwire
őstag

Rendben, köszönöm! :R

(#29949) macilaci78 válasza oliwire (#29946) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem is van ilyen, ahogy néztem, 2 mm vastag PVC lappal helyettesíthető, a helyi Diegoban kérj színmintát. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29950) Coccolino_O válasza macilaci78 (#29949) üzenetére


Coccolino_O
őstag

A Tokyo Marui MP7 GBB-n kívül van még olyan fegyver, amit tudnál ajánlani, és minőségben/árban megéri? Az ASG MP9-t imádnám, ha nem lenne egy betegágy mások elmondása alapján, és nem kellene GHK mennyiségu pénzt elkölteni tárakra, cqb szánra, meg hangtompítóra. Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.