Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29751) DNReNTi válasza FeniX- (#29750) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nincs. :D
Na jo, lehet van, ami elmegy gyarilag is eveket. De akkor is erdemes atnezetni, sokat lehet vele sporolni hosszutavon.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29752) macilaci78 válasza FeniX- (#29750) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha teljesen fogalmatlan vagy az airsoft fegyverekhez, akkor nincs. Ezalatt azt értem, hogy a rendeltetésszerű használat során az alapszintű karbantartást ha meg tudod csinálni, akkor egy WE, vagy Umarex Glock dobozból is tudja ezt 120-150 €-ért.

Az alapszintű karbantartás: szán levétele, rugóvezető, külső cső kivétele a szánból, tisztítás, kenés. Innen már csak egy pici csavarhúzó választ el a hop up gumi cseréjétől, amihez a külső csövet gyakorlatilag elemeire kell szedni: külső cső, belső cső, hop up gumi, hop up kamra. Gumit úgyis kell cserélni időnként (5-10k lövés kb), ami intenzív használat mellett azért összejön 1-2 hónap alatt is.
Na, a WE Glock esetében ajánlott a hop up kamra cseréje Modify gyártmányra, de ennyi az összes javallat. Ami ezen túlmutat, az már az upgrade, de ugye az upgrade tekintetében határ a csillagos ég.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29753) FeniX- válasza macilaci78 (#29752) üzenetére


FeniX-
aktív tag

S ha nem akarok egyből 50 ezerért venni egy kispisztolyt, akkor hol érdemes használtat nézni, és azon - ezeken kívül - mit kellhet még cserélni? :)

(#29754) #56573440 válasza FeniX- (#29753) üzenetére


#56573440
törölt tag

A használt mindig rizikó... Bele lehet futni pofonba ha nem tudod hogy mit kell nézni vagy miért. Olcsón vannak az aepek. Elektromos, nem túl erős, viszont ha az új cyma fetes vonalat veszed elég igénytelen.

Ha mindenképp gázos, akkor meg lehet nézni egy stti mk23-at. Nem mozog a szán, az elsütő hosszú és double action mint egy revolver, az elsutovel húzod fel a kakast. Olcsó, sokat lő egy adag gázzal, olcsó, van hozzá YouTube on sok infó. Halk mint a veszedelem. És olcsó... :DDD

Ha mozogjon a szán akkor asg cz p09 kb. Az elég igásló.

Nyilván ennél van jobb. Sokkal. De az nem olcsó.

Esetleg egy aap 01 az action armytól :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29755) N€T0X|N válasza #56573440 (#29754) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Az stti még azért jó, mert tud SA-t is (pl. a fos nbb Umarexekkel ellentétben). CQB-ra simán elvittem volna.

Sent from my keyBoard

(#29756) Coccolino_O válasza macilaci78 (#29752) üzenetére


Coccolino_O
őstag

"Gumit úgyis kell cserélni időnként (5-10k lövés kb), ami intenzív használat mellett azért összejön 1-2 hónap alatt is."
Ti elhasználtok 5-10 ezer bb-t 1-2 hónap alatt?! :Y Igaz, cqb, de szerintem 7-8 óra alatt ellövök 500 bb-t, és akkor már sokat mondtam. Igaz, csak egyes lövés engedélyezett, és nem lehet ész nélkül húzogatni... :DDD

(#29757) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29756) üzenetére


macilaci78
nagyúr

500 lövés/alkalom, 2 alkalom hetente, számold tovább...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29758) Atke válasza #56573440 (#29754) üzenetére


Atke
senior tag

A használt mindig rizikó... múltkor vettem egy R501-et olcsóért de messze nem az volt a baja,amit írtak...törött volt és a midframeben elvolt nyalva a menet, így a valve knocker kb "kiesett" állandóan. első tulajtól vettem, aki nem szedte szét soha :D :D
Ha a csavarfejek nem lettek volna fényesre nyúzva és a menetek elnyalva, akkor a hopgumiban lévő, remélhetőleg kutyaszőrről, még el is hittem volna :D

Nekem volt ST23-am, gyárilag a hopupkar éle belevájt a hopkerékbe,és mozdulatlan volt. TG kérdezte hogy megoldom-e. Mondtam igen, majd mikor visszaküldtem mert 280-at lőtt a beígért 400 helyett (hosszabbítóval) közölték hogy szétszedtem, buktam a garit :D
Hiába küldtem el a levelezést hogy ők írták...

(#29759) Coccolino_O válasza macilaci78 (#29757) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Jogos. :)

Más téma: Mennyi bukóval szoktatok fegyvert eladni? Eredeti vételár 80%-a?

[ Szerkesztve ]

(#29760) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29759) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez a fegyver állapotától és korától is függ.
Mondjuk, én új, számlás árán adtam el eddig a legtöbb airsoft fegyvert, de a fegyverboltban ezt várták el tőlem. ;]
Használtcikk eladása egy tánc egy kis udvarlással az elején. Kötelező alkudni. Hirdetni meg annyiért hirdeted, amennyiért tetszik.
Egyjó állapotú és nem elavult használt cikket az új nettó árán kezdem el hirdetni. Ez vonatkozik pl PC alkatrészre is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29761) emre


emre
veterán

Cyma 099-ről tudtok valami ami eltántoríthatna a vásárlástól?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#29762) Atke válasza emre (#29761) üzenetére


Atke
senior tag

Csúnya mint a bűn :D
Nekem Cm.098 van, azt hittem annak a carbine változata,de ez vintorez...
Az aksi szívás talán, mert csak a vékony rúd megy bele, a képek alapján...

(#29763) emre válasza Atke (#29762) üzenetére


emre
veterán

Tudom, a tus egy okádék, de akkor is vintorez, sajnos súlyosan be vagyok csípődve erre a fegyverre és csak 170 euro.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#29764) macilaci78 válasza emre (#29763) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mehet, az akkura is van lipo opció 2 és 3 cellával is. Tárak árának nézz utána, meg tártartónak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29765) emre válasza macilaci78 (#29764) üzenetére


emre
veterán

Köszönöm! :R

Már nézegetem mi van hozzá, Plusz tár van, meg scope mount is olcsón.
Amíg nem lesz hozzá pso1-est kellene egy red dot is, esetleg olcsóbb scope. Erre tudnál javaslatot tenni?

Illetve 028 és 025 bb-t ír hozzá, de tesztek hiányéban nem tudom melyik lesz jobb, valszeg rendelek mindegyikből egy keveset. Ja meg gyorstöltőjük is csak 100-as van készleten, de ez sem komoly probléma.

Tártartót nézek, de nem hiszem hogy fog kelleni, nem tervezem hogy játékra megyek vele. Illetve ha mégis akkor oda még kell majd más is. A li-po akkut linkelnéd amit láttál hozzá?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#29766) #56573440 válasza emre (#29765) üzenetére


#56573440
törölt tag

Bbre kint kb ököl szabály a nehezebb jobb. Stabilabb, így picit szebben lő messze is. Ha nem megy 0.32-ovel akkor eleve az első atnezes során valami rendes gumit kéne kapjon. Bent bármi jó a 0.2 is, de a nem traceres bio 32-es se túl drága, az alá nem mennek semmivel kb

(#29767) macilaci78 válasza emre (#29765) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Optika ízlés szerint. Tanulj meg nyílt irányzékkal lőni szerintem, későbbiekben hasznát veszed. Távcsőnek 4× nagyítás felett airsoftban nincs értelme szerintem, kicsi a lőtáv nagyobb nagyításhoz.
0,25-0,30 g körüli BB-ket szoktam használni. Ugyanabból a fegyverből a nehezebb BB egyenletesebb röppályát ad, lassabb valamivel, de a célozható lőtáv kb ugyanaz.

330rd Hi-Cap magazine - azaz gyorstöltő nélkül tölthető tár jár hozzá. Ha plusz tárat nem akarsz, akkor györstöltő sem kell.

Ez az akku elvileg belemegy, de lipo akkuhoz balanszeres töltő kell. Amúgy a leírás szerint egy Ni-Mh akkut és töltőt adnak vele. Én kezdéshez egy normáklis (balanszeres) töltőt vennék, hogy megelőzzem a Ni-Mh akku memóriaeffekturást és ha majd tönkremegy a gyári akku, akkor lépnék lipo felé. (Lipo akku esetében legyen ismert, mi fér el a fegyverben, esetedben a hossz lehet kérdéses.)

Ha ilyen kezdő vagy, akkor a védőszemüveg felől érdeklődök: egyáltalán van-e? Ugye, legyen rajtad, illetve mindenki máson is, aki a környezetedben van. Hiába nem lősz másokra, a visszapattanó BB is fáj és viszonylag nehéz szaruhártyára gyúrni.
A fegyver alapkiépítésben erősebb, mint amit a MASZ 20 méteren, vagy épületen belül megenged (400 fps). Gyengébb rrugóval is kérheted, így nem ha játékra is mennél, akkor nem igényel más átalakítást.
A pontosságot a hop up gumi nagyban befolyásolja. Nehezebb BB-hez, hidegebb időben a puhább gumit szokták használni, például Guarder 50-est. Ez már új korában is előrelépés a gyárihoz képest.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29768) emre


emre
veterán

(#29766) blackrulz

Köszi! :R

(#29767) macilaci78

Tudok lőni nyílt irányzékkal, még az mhsz-nél jártam is rendszeresen, meg nekem az amd sem maradt ki. :)
A csipa a szemem miatt kellene, így 50 körül már nem túl acélos, és jobb már nem hiszem hogy lesz. Ja és a történelmi hűség miatt kell a pso1, bár egy ilyen cuccnál nem tudom mennyire lehet erről beszélni.

Egyszerűbb munkavédelmi szemüvegem van többféle, gondolom az ami jó köszörű, sarokcsiszoló mellé ide is megteszi. Olyan viszont kell egy amit másik szemüvegre is fel lehet tenni, és viszonylag zártabb konstrukció.

A lipo akkut akkor hanyagolom egy időre, míg összeismerkedünk.

Köszönöm! :R

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#29769) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!
Hétvégén kipróbáltam az új Umarex HK 416-ost, német ezért 1 joule körüli. Azt gondoltam ez a minőségi fegyver tudja ugyanazt ezzel az erővel, mint a jóval olcsóbb és gyengébb minőségű kínai Specna Arms MK 18-asom 1,4 joullal. Nem lett igazam, látványosan kisebb a lőtáv meg a BB-k sebessége is. A VFC gearbox meg a motor bírja vajon az erősebb rúgót? Tervezek egy 110-es rúgót belerakni meg egy 11.1-es li-ion akksit.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#29770) N€T0X|N válasza emre (#29768) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Egyszerűbb munkavédelmi szemüvegem van többféle, gondolom az ami jó köszörű, sarokcsiszoló mellé ide is megteszi.

Megtámasztod hátulról és rádurrantasz 2-3-at egy méterről. Ha gond nélkül bírja, akkor jó. :K
Akármilyen szabvány van ráírva, a tesztelést jobb megcsinálni.

Sent from my keyBoard

(#29771) petymeg válasza N€T0X|N (#29770) üzenetére


petymeg
addikt

Az a baj, hogy nyoma lesz, ami majd zavarni fogja a kilátást.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#29772) Atke válasza petymeg (#29771) üzenetére


Atke
senior tag

Inkább egy karcos szemüveg mint egy karcmentes,ami élesben derül ki hogy nem bírja...
Amúgy meg ha megveszi azt amiről szó van itt 200+ eur, akkor a szemére ne sajnáljon az ember 2-3000 forintos mv-i szemüveget...
Én régen ESS-t használtam profile NVG, akkor is drágának tartottam a szemem, most meg mióta megműttettem, azóta még drágább...Sőt kor előrehaladtával (én fizetem a fogorvost) a fogaim is drágák, de ezek legalább pótólhatók.
SAFETY FIRST!

(#29773) N€T0X|N válasza petymeg (#29771) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Ha közelről rálőnek, az is látszani fog. A sisakomon jóval több van, de nem látom belülről, a munkavédelmi szemüvegemen meg egyáltalán nem látszik, pedig teszteltem is, meg kapott élesben is még aznap, amikor megvettem.

Sent from my keyBoard

(#29774) petymeg válasza Atke (#29772) üzenetére


petymeg
addikt

Én is letszeteltem 1 airsoft meg 1 munkavédelmi szemüveget, mindkettőn lett 1-1 pötty, ami baromi zavaró. Kukáztam mindkettőt és vettem egy ugyanolyan munkavédelmit, amit korábban teszteltem.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#29775) #56573440 válasza petymeg (#29769) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ha az új 2020 verzió belül, itt egy teszt.
[link]

Egy hop gumit biztos érdemes cserélni, a kamrat atnezni mert simán lehet a tiéd is sorjas...

Ill attól hogy német nem 1j kell legyen, hanem 0.5 ha tud full autót. Ha nem tud akkor mehetne fennebb simán, ha tud akkor 0.5 fölé kizárt. Valami zavart érzek az erőben ott :)

(#29776) emre válasza Atke (#29772) üzenetére


emre
veterán

Nyugi, lesz védőszemüveg is.
A munkám miatt amúgy is szoktam használni, meg kell olyan amit szemüvegre is fel tudok tenni. Voltam már szemészeten miután úgy gondoltam ehhez a kis melóhoz nem is kell felvenni.

Más:

Van olyan cucc amit aliról érdemesebb rendelni? :D

A kép meg csak úgy

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#29777) petymeg válasza #56573440 (#29775) üzenetére


petymeg
addikt

Full auto, olyan cimke van rajta, hogy max 1J, szóval lehet az 0.5 is, nem kronóztam. De elég gyengusznak tűnik.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#29778) Coccolino_O válasza #56573440 (#29775) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Teljesen amatőr kérdés, de megvettem életem első projekt fegyverét csak amiatt, hogy tanuljam a szerelés és (talán később) a tuningolás részét, de honnan lehet tudni, hogy mi az ami kuka, és mi az, amit érdemes cserélni, ha megbontasz bármilyen fegyvert? Vagy ez jön a tapasztalattal, általában?

(#29779) #56573440 válasza Coccolino_O (#29778) üzenetére


#56573440
törölt tag

Sok olvasás, yt, fórum, ilyenek :D

Nyilván a kuka könnyű, elnyalt fogak, kompresszió hiány, foghíjas dugattyú és társai elég egyértelműen dolgok. Ha valami finomság az nehezebb.

Első körben érdemes barátkozni, mi miért van benne mi mit csinál. Némi angol tudás és yt csodákra képes ;) utána nyilván ha megismersz egy platformot, elolvasod mások milyen hibákat találtak, oldottak meg, akkor jön egy idő után.

Alapoktól érdemes kezdeni, hezagolás, tomítettség ellenőrzés, javítás, ilyenek. Krono nem baj ha lesz, azzal látsz igazán hibákat néha, inkonzisztens fps pl lehet sok dolog is. De pl henger csohossz tesztekre is jó móka egy.

Hosszú távon nélkülözhetetlen. Vagy egy lighter bt. Az tud azt is meglepően hatékonyan 😉

(#29780) macilaci78 válasza #56573440 (#29775) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A tappet plate-t szokás kireszelni a németeknél, hogy a cut off levert ne tudja kiemelni, így iktatják ki a sorozatlövést. De sorozatlövésreől nem volt szó, csak csőtorkolati energiáról, meg lőtávról.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29781) #56573440 válasza macilaci78 (#29780) üzenetére


#56573440
törölt tag

Én is csotorkolati energiáról beszélek... Meg arról hogy a mondat két része között nincs lényegi kapcsolat "német ezért 1 joule körüli".

A német szabályozás szerint 0.5j alatt gyerek játék és lehet full auto, ha fölötte van, akkor legfegyver amiben nincs fullauto, és f jelölés köteles. Német, 0.5j+, fullauto képes az bűncselekmény kint, a birtoklása is. Nem hogy a kereskedelme.

Ha valóban német modell, akkor az is simán lehet, hogy 0.5j, az is kevesebb mint 1j tehát a matrica nem hazudik, nem volt kronozva, nem ártana megnezetni... Pl bármelyik as boltban ralonek kettőt kronora ha szépen kéri, és kiderul mi van.

Egyszerűbben vagy nem német piacos vagy nem 1j körüli + fullauto.

[ Szerkesztve ]

(#29782) Atke


Atke
senior tag

Nálam ami mindig alap csere az a nozzle, alu O gyűrűsre. Kb 1500 ft de szerintem egy alap aeg-nél aranyat ér, bár a full tuningot is b@hatja az ember ha szökik a levegő..
Illetve talán a Specn Arms-nál volt a szutyok kék alu henger, összefogott mindent,és "puha" volt.

#29776 emre
Van olyan cucc amit aliról érdemesebb rendelni?
Én ezt aszettet onnan rendeltem, kb 6000 ft volt. Ha a perverz hengerfejet kihagyom akkor kb 4800 lett volna, és azt mondta rá a szaki hogy szerinte SHS cucc...Most amit tervezek
az a CNC hop up kamra ami egy az egybe ProWin (szerintem)

Ezt rendeltem 6K-ért

(#29783) Coccolino_O válasza #56573440 (#29779) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Szétkaptam a fegyvert, és az o gyuru a dugattyú végén nem passzentos egyáltalán, lehet ez az oka annak, hogy úgy tunik, mintha alig lenne tömítés? A hezagolassal biztos el fogok b@szakodni nem keveset, nem tunik egyszerunek. :B

Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#29784) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29783) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akartam írni, hogy ha szart akarsz látni, vegyél egy Classic Army sportline M4-et. A lángrejtőn és a tuscsövön kívül kb minden gagyi benne. Gearbox minden elemével, műanyag test, kétrészes külső cső, alu belső cső, hop up kamra, gumi, motor, stb...

Levegős rész tömítettsége: nózival, dugattyúval összerakod és ha a nózit befogva a dugattyút nem tudod előre nyomni, mert felkeményedik, akkor jó.
A hengerfejre megy rá a nózi és a hegerfej megy a henger végébe.
A dugattyúfej végén is van O-gyűrű, de ide már "ventilációs" dugattyúfejet szokás tenni, hogy amikor a dugattyú hátrafelé mozdul, a levegő könnyebben menjen a hengerbe. Ezzel együtt persze ez az O-gyűrű nem lehet passzentos. A gyűrű végig felfekszik a henger falán, viszont a dugattyúfej elején felfeküdve nem tömít le, így a levegő könnyen megy át a sűrítési térbe, viszont amikor a dugattyú előre mozdul, akkor a gumi a dugattyúfej hátuljánál le kell tömítsen.

Hézagolás: vedd ki a levegős részt és a visszaforgás gátlót is a gearboxból. Pucold ki a gearboxot és a fogaskerekeket, csapágyakat is. Tedd be őket és a henger felől meg tudod pörgetni a kereket. Járjon könnyen és tengelyirányban ne legyen 0,5 mm-nél nagyobb játéka. Ezen felül a fogak fedésben járjanak, a köztes kerék egyiket se darálja. A gearboxot illik összecsavarozni pár csavarral, nem kell agyonig húzni a tesztelésnél. A bevel gear-t a kúpos motorfogaskerék a talpa felé akarja majd tolni, így annak abban az irányban nem lesz mozgása. Hézagoló szettet (shiming set) érdemes venni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29785) Coccolino_O válasza macilaci78 (#29784) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Ez egy Specna Arms SA-CO2 Core CQB. Ez egy olcsó, de talán még viselhető kategória. 40 ropi körül megy itt. Ezek vannak benne: .

Mint laikus, azt mondanám, hogy minden alkatrész rendben van fizikai állapot tekintetében. Találtam egy magyar oldalt teljesen véletlenül, ahol teflonszalagot raknak rá a cilinderfej végére, szóval azt fogom megpróbálni első körben. Igyekszem a költségeket alacsonyan tartani, mert úgyis el fogom adni, fizetni a jobb alkatrészekért meg nagyon kevesen szeretnek.
Jó lenne, ha tudnék egy kis extra pénzt keresni a tuningból a jövőt illetően, de persze nem tudom, hogy mennyi a valóságalapja ebben a szituációban, amikor egy csomó ember nem dolgozik v. kénytelen mást csinálni a vírus miatt. Itt az airsoft pályák is be vannak zárva legalább december másodikáig...

(#29786) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29785) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha ez az első fegyver, amit szétkaptál, akkor sokára lesz még ebből keresetkiegészítés.
Nem túl jó a kép, semmire sem érdemes ráközelíteni és a törölköző textúrája sem segít. A visszaforgásgátló mintha kopott lenne, fogaskerék egy sincs a képen. A dugattyú fogazása épnek tűnik, de egy teljes hosszában fém fogas dugattyútól ez nem meglepő. Le kell venni a dugattyúfejet, kihúzni a fogazást és megnézni a műanyagot, ott a turpisság. Így nem látszik, ha repedt, vagy tört valami. A kamra műanyag, de az Element is műanyag és ebben a mezőnyben jónak mondható. Tárcsás állítás, ami precízebb a hagyományosnál. A cső az alap rézcső, a gumi valószínűleg a gyári kemény, régi, azért fogta meg a csövet. A cut off lever tud még kopni, ami a felhúzó fogaskerék alatt van. A kopása okozza, hogy egyes lövésen is sorozatot lő. A tűzkapcsolóban a kapcsolókés, illetve az érintkezők kormossága tud még előfordulni. A tapet plate a gearbox külső oldalán még zár ja az áramkört, ha kibiztosítod a fegyvert, így annak érintkezése is fontos.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29787) hundai válasza macilaci78 (#29786) üzenetére


hundai
aktív tag

A képen is szereplő kamra helyett tudnál ajánlani tg/gf-ről minőségibb darabot? Nálam a cső és a kamra elejénél van probléma, a gyűrű amit a csövön keresztül kell beletolni nem feszül meg, állandóan kijár.. gondolom öntési hiba. Eddig nem mertem másikat venni, nehogy adagolási gondok legyenek a gyári tárakkal.

-Wake up Neo!

(#29788) f4lcon


f4lcon
őstag

0,25-ös bio BB-hez és 110-es rugóhoz (short stroke-olt fogaskerekekkel) milyen puha gumit vegyek? arra már leszűkítettem, hogy 50° de kitől? Guarder? Maple Leaf? Lonex? bármi más?
AK kamrába kellene (az mondjuk van többféle is, piros műanyag element, gyári fekete Marui, kék cnc Prowin, szóval a teljes spektrum)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29789) macilaci78 válasza hundai (#29787) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Taiwangun:
Az említett műanyag Element tárcsás állítással.
AirsoftPro fém, hagyományos állítással. A trükkje, hogy egy rugós alátétet, vagy bőrdarabot kell az állítórácsa és a csavarfej közé tenni, hogy egy picit feszüljön a tárcsa, így nem állítódik el.

Gunfire:
Guarder fém, de ez üresen, a meglévő alkatrészeit kell átpakolni.
Fém Prometheus mindennel.

Ha rendelsz, szólj már, Gunfire-n van AUG kamra készleten. Ahogy látom, TG-n egy ideig nem elérhető. :R

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29790) macilaci78 válasza f4lcon (#29788) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Guarder, ML gumi szerintem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29791) Atke válasza macilaci78 (#29789) üzenetére


Atke
senior tag

Pont a napokban raktam össze (virtuálisan a GF-en) prometheus gb-t.... Igaz a Shell is az 58.000-ért de 150+ ezerre jött ki egy V2,amiből még egy két alkatrész hiányzik is... Mennyire marketing ez amúgy? Vagy tényleg tudna annyi pluszt, mint egy shs? vagy valami más?
A linkelt kamra is... 16 ezer. Majdnem Maxx-ot kapni annyiért amiről ódákat zengnek.

(#29792) macilaci78 válasza Atke (#29791) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Maxx-szal nincs tapasztalatom.

Az SHS és a Prometheus közt egyértelmű különbség van, de az SHS legtöbb alkatrésze is hozza a kötelezőt. Olyan ez, mint magyar autópályára, sebességhatárokra autót venni. Persze, hogy a Porsche Panamera a csúcskategóriában játszik, míg egy Octavia kombi is több, mint elég...

A különbséget ahhoz tudom hasonlítani, mikor anno a 6. Cyma M14 tuningolása után valaki behozott egy Marui M14-es és megvette hozzá a Guarder FTK-t gearbox-szal. A Cyma-t is össze lehet rakni, stabil is volt, hozta az elvárt fps-t a levegős komponensektől elvárható szórással. De a Marui a full Guarder tuninggal... Szinte a küszöbről a berendezett gearboxra dobva a héj másik felét már jó is volt. Nem kellett a fogaskerekek, meg a visszaforgásgátló tengelyét nógatni, hogy ugyan, áll már be a helyedre, elsőre jó lett, nem kellett kisakkozni, mitől akad hátra a dugattyú, miért nem lő egyest, miért vált nehezen sorozatra, ez a nózi se jó hozzá (M14, Mp5, M4 után az AUG hosszú nózijából csiszolva lett jó), stb.

Én vettem vagy 3 éve egy Systema M4 gearboxot, azóta a dobozában pihent. Most vettem elő 2 hete, a nózival a dugattyút nem tudtam összenyomni, az ablakos henger közepénél felkeményedett és tartotta a nyomást. A fogaskerekeken semmi kopás, a dugattyú műanyag foga bedarálva, kapott egy bontott Systema-t, meg egy Guarder SP90 rugót és 347, 347, 347, 347, 349 fps. SHS-ről ilyet nem olvastam.

Beleraktam én is az SHS fogaskereket a Guarder gearboxba, infinity torque up motor, M150 rugó, 9,6 V 3,3 Ah akku és 540 fps-sel daráltam. Kiörömködtem magam 2 játékon egy üveg Blaster 0,25-ös BB-vel, majd tettem bele a 90-es rugót, 345-350 fps.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29793) emre válasza Atke (#29782) üzenetére


emre
veterán

Köszi! :R

Hát ezekkel még nagyon nem vagyok képben, hogy mihez mi kell, de azért elmentettem a store-t. A főnök által linkelt gumit megrendeltem a stukkerhez, azt valszeg be is pakolom, de egyenlőre nem tervezem hogy mélyebben belenyúljak. Mondjuk piszkosul érdekel az egész technika működése, meg van némi becsípődésem a fegyverek irányába is. Ráadásul hátulgonbolós korom óta nem volt olyan játékom amit nem szedtem atomjaira majd raktam össze újra több-kevesebb sikerrel, szóval a még meg sem érkezett játék sem lesz kivétel.

Inkább a kiegészítőkre gondoltam, ugyanis a fegyverszíjat kihagytam a kosárból, nekiálltam nézelődni és
Alin mintha olcsóbb lenne pár dolog. Pl. lipo töltő
imax b6 adapterrel 8k
Imax B6 AC 8,5k
Meg ez a taktikai mellény is itt 20 dodó, ami majdnem fele mint lengyel testvéreinknél.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#29794) petymeg válasza #56573440 (#29781) üzenetére


petymeg
addikt

Tévedtem, nem német, hanem holland nagykerből van.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#29795) Coccolino_O válasza macilaci78 (#29786) üzenetére


Coccolino_O
őstag

"Ha ez az első fegyver, amit szétkaptál, akkor sokára lesz még ebből keresetkiegészítés."

Az biztos is. Jelenleg annak is örülni fogok, ha visszakapom azt a pénzt, amit beleöltem ebbe a fegyverbe v bármelyikbe, amit a jövőben fogok megvenni. Ezért is írtam, hogy túlságosan nem akarok megvadulni cserélgetés terén, azt sem tudom, hogy mennyire van kereslet tuningolt fegyverekre, meg sokan márkabuzik, és lenéznek mindent, ami nem tm v. krytac...

Csináltam pár extra képet, majd megmondod, hogy segít-e bármit is. Meg kikérném a véleményedet, hogy ezek közül mi maradhat és minek kellene mennie, büdzsé költségvetést figyelembe véve. Köszi.

Dugattyú
Cilinderfej1
Cilinderfej2
Cilinder
Visszaforgásgátló1
Visszaforgásgátló2
Fogaskerék1
Fogaskerék2

emre: Klón imax b6ac-at én nem vennék. Az eredeti itt kb. 15 ropiba fáj, de a belseje olyan is. Abszolút megéri az akksid meg a lakásod biztonsága szempontjából is.

[ Szerkesztve ]

(#29796) emre válasza Coccolino_O (#29795) üzenetére


emre
veterán

És miből gondolod hogy az eredetit nem ugyan azok a kicsi sárga emberkék rakják össze?
Majd ha leszek olyan viszonyban kereskedővel hogy szeretném támogatni a tevékenységét akkor nála rendelem meg. Ja, azt nem is fogom, inkább a külső adaptereset :)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#29797) petymeg válasza emre (#29793) üzenetére


petymeg
addikt

Én egyenruhát rendeltem az aliról, a gatya fasza, 7000 ért ugyanazt kaptam, mint a Freskazone-ban 13000-ért. A frogsuit viszont árverés volt, amit én vettem, de van abból is jó olcsón. Mérettel kell vigyázni.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#29798) macilaci78 válasza emre (#29793) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azt a mellényt felejtsd el, ingyen sem. :N
Jobb kézben a puska, elteszed szíjra, közben magad előtt nyúlsz keresztben a pisztolyért, útban van a puska fegyverváltáskor.
A másik, hogy jobb kézben a puska markolata, ballal tárazol, tehát bal kézzel nyúlsz magad előtt keresztben a tárakért...
Bal oldalt tárak, tárdobáló, lámpa, jobb oldalt pisztoly, sallang, mint gyorstöltő, gránát, kesztyű, csoki, shoti shell, stb. Jobb felül leginkább semmi, hogy a vállgödörbe szépen feküdjön a puskatus. Bal oldalt felül valami lapos, hogy a tárakat felfelé kihúzva ne akadályozzon semmi. Admin pouch, telefontartó, rádiógomb...

Imax B6 töltő nagyon népszerű, hamisítják is rendesen. Én drágább helyről vettem, ami bevált és eredetit adnak. Hobbyking. Az akkuk paraméterei is közelebb állnak itt a címkén szereplő adatokhoz.
És miből gondolod hogy az eredetit nem ugyan azok a kicsi sárga emberkék rakják össze? - Miből gondolod, hogy a felhasznált alkatrészek minősége és a minőségellenőr ugyanaz?

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29799) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29795) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A dugattyúfej másik oldala is érdekes: van rajta csapágy? A gumit le kell venni és rendesen megtakarítani. Mintha sorja lenne az egyik szélén, de lehet, csak a zsír.
Azt a hengerfejet kézbe kéne venni, lehet jó és lehet egypálcás is.
A hengerrt fogja a mágnes? Ha alu, én cserélném.
A visszaforgásgátló jó, nem látszik rajta kopás.
A motorfogaskeréken mintha lenne sérült fog mindkét koronán.
A közpső fogaskeréken rajta maradt egy hézagoló gyűrű.
A felhúzó fogaskeréken meg egy kis zsír. :D

Alapvetően minden maradhat, mert miért ne? A levegős részen a tömítés legyen jó, ami megfelelő O-gyűrűkkel is megoldható, illetve nózit érdemes O-gyűrűsre cserélni, de a hosszát pontosan mérd le.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29800) Coccolino_O válasza emre (#29796) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Ahogy érzed.

#29799 macilaci78:

Nem takarítottam le még semmit, azért néz ki okádékul. Milyen henger lenne az ideális ehelyett, ha cserélném? A nózit akartam kérdezni, hogy baj-e, hogy nincsen rajta o gyuru. Bármilyen márka megteszi abból is? Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.