Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29601) Coccolino_O válasza macilaci78 (#29600) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Uram borogass. :Y

Lőszer terén van amúgy jelentősége, hogy mit használsz? Nyilván nem a 200 forintos sorjás bb-re gondolok itt, de pl. a g&g azt mondja, használjak csak és kizárólag g&g bb-t. ;] Ez a tipikus marketing bullshit v. valójában van jelentősége?

(#29602) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29601) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bullshit. :) De minőségi kell BB-ből is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29603) #56573440 válasza Coccolino_O (#29601) üzenetére


#56573440
törölt tag

Bls teljesen jó rendszerint. Egy csomó cégnek gyártanak, guarder is az pl... Egyébként egy marék gyártó van csak kb. A g&g egyébként szintén jó, de pl a tracer az arany árban megy... Az ilyen kilo, rockets és társai olcsó szutykokat érdemes kerülni, de ezen túl mindegy.

(#29604) macilaci78 válasza #56573440 (#29603) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az olcsó BB-t gránátokban, shotikban lehet elhasználni. De macerás kezelni.
Nekem már csak 3 féle BB-m van, illetve ha feltúrom a garázst, szerintem lesz még Blaster 0,2, 0,23, 0,25 és 0,28 grammosban is. Shotiba, nem precíiós csőbe az is jó lesz edzeni azon a 3-5 méteres lőtávon, amit otthon meg tudok valósítani.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29605) f4lcon


f4lcon
őstag

én már jó régóta csak 0,25-ös G&G bio-t használok.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29606) Coccolino_O válasza macilaci78 (#29602) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Egy kicsit utánaolvastam a firehawk-ot illetően akku szempontjából. Próbálom kitalálni, hogy milyen méretet kellene vennem, és reddit-en írták, hogy a 11.1v túl sok az elektronikának, és 7.4v jobb választás lenne, amíg nincsen fejlesztve. Hogy itt mosfet-re gondolnak, vagy másra, azt nem tudom. Említik, hogy a ravasz-t mükődtető részét tudod túlterhelni a nagyobb feszültséggel.

Találtam egy tesztet is a fegyverről, ahol pontosan ugyanezt írják, még úgyis, hogy a gyártó 11.1v-t ajánl. Gondolom, ez nem véletlen egybeesés, hogy két különböző helyen is ugyanazt olvasod.

A másik, ami érdekel, hogy nagyon esküszik mindenki arra, hogy a tamiya csatlakozót érdemes minnél hamarabb lecserélni deans-re, csökkenti az elektromos ellenállást. Forassztani kell ezeket, és ha igen, mennyire komplikált, és megéri-e vesződni vele, csak egy 150 fontos fegyverről beszélünk. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#29607) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29606) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tudom, hogy ide a róka? ;]
Az elsütőbillentyűt te működteted. A kapcsolókés éghet el a nagy áramerősségtől, ezt az alkatrészt tehermentesíti egy FET elektronika, ami az akkut direktbe a motorra köti rá az alapján, amit az elsütőbillentyű jelez neki.

T-Deans csatlakozó. Két piros és két fekete vezetéket kell összekötni, ez 4 forrasztási pont. Ha kérdezned kell, szerintem nem értesz hozzá. :U

YouTube-on minden fent van. T-Deans welding és airsoft ver2 gearbox fet kifejezésekre keress rá. Ha érzed magadban a csít, hajrá, ha nem, keress szakembert.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29608) #56573440 válasza macilaci78 (#29607) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hamarabb volt az ravasz hivatalos mint elsütő bill :P

Úgyhogy amíg nem tuzeloanyag töltő állomásra mész a gépjárművel, addig a ravasz beszólás is cink ;]

(#29609) macilaci78 válasza #56573440 (#29608) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Üzemanyagtöltőállomás. :P

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29610) Coccolino_O válasza macilaci78 (#29607) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Soha nem mélyültem el az elektronikában ilyen szinten, tudom, hogy melyik a pozitív és melyik a negatív. ;] Szakit itt helyben nem biztos hogy találok, a munka minősége és bekerülési költsége pedig a másik, ami kérdéses. Habár nem tartom magam hülyének és van egy minimális müszaki orientáltságom, ez természetesen ez nem jelenti azt, hogy minőségit fogok forrasztani. Meg arra is pénzt kell költeni végső soron.

[ Szerkesztve ]

(#29611) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29610) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A csatlakozó cseréje alap dolog, bármelyik műszerész, villanyszerelő meg tudja csinálni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29612) f4lcon


f4lcon
őstag

deans helyett javaslom az XT60-at, vagy EC3-at, könnyebb őket forrasztani
(a kínai deans-ben ráadásul eltörhet a rugó)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29613) #56573440 válasza macilaci78 (#29609) üzenetére


#56573440
törölt tag

Minden tüzelőanyag üzemanyag, de nem minden üzemanyag tüzelőanyag :P Ahogy minden ravasz elsütőbillentyű, de nem minden elsütőbillentyű ravasz ;]

(#29614) DNReNTi válasza f4lcon (#29612) üzenetére


DNReNTi
őstag

En is XT-t vettem, bar XT30-at, de meg lusta voltam atforrasztani, asszem egyet csinaltam meg osszesen. Igazabol tokeletesen mukodik a gyari tamiya is.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29615) macilaci78 válasza f4lcon (#29612) üzenetére


macilaci78
nagyúr

T-Deans-ből van mini, nálam sem fér el a 3S lipo akku a tuscsőben a normál csatlakozó mellett.
Még nem forrasztottam át a csatlakozókat, de ha nem fér el, akkor simán sarut és csá.

De Li-Po akkunál a töltő csatlakozó és a munkacsatlakozó külön is megoldott általában, így akár fixen is be lehet építeni a fegyverbe.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29616) #56573440


#56573440
törölt tag

Asszem én végeztem picit :D

(#29617) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Milyen tokot preferáltok másodlagosnak? Comb, övre rakható, vagy mellény?

(#29618) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29617) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tereptől és málhától függ.
Kúszni-mászni mellényen nincs jó helyen, de én combtokkal is összeszedtem egy kosárlabdányi álcaanyagot. Övön meg az IBA mellénynek útban van, vagy nagyon hátra kell tenni.
Amúgy tapasztalataim szerint legjobban a combtokban áll kézre.
Mellényen bal oldalt van a legrosszabb helyen, hiába esik kézre szólóban, fegyverváltáskor keresztben kell átnyúlni az elsődleges fegyver alatt, vagy előtt, ami lassabb.

IBA mellényen én jobb oldalt tettem alulra, amennyire csak lehetett. Tárakat pedig bal kézre. A pisztolytok melletti helyre inkább a gyorstöltőt és a sokadik tartalék tárakat raktam.
A legnagyobb baromság szerintem a tokkal egybegyártott tártartó: fegyvert tartó kézzel ellentétes kézre esik a tár, vedd elő bal kézzel a jobb combnál lévő tárat...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29619) macilaci78 válasza #56573440 (#29616) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Láttam tegnap este is, de még keresem a szavakat... ;]
Kettős érzések kavarognak bennem: egyrészt látom mögötte a munkát, minőséget, másrészt hogy néz ez ki?! :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29620) #56573440 válasza macilaci78 (#29619) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ahogy egy poenkodos, laza cqb estére szánt, 6mm-es műanyag gömblövedéket köpködő jatekpisztolynak ki kell néznie ;]

Eccarvus mezhez mit vársz egy élesben is max 22lr-el futó céllövő ízére? Digit flora? Ocp? Ugyanmar :DDD

Az se kizárt hogy a capa is atvedlik erre feherrol :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29621) Atke válasza #56573440 (#29620) üzenetére


Atke
senior tag

Tönkre ne vágd azt a szépséget!!!! :DDD

(#29622) Coccolino_O válasza macilaci78 (#29618) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Áh. Ugyanezt olvastam interneten és láttam youtube-n. Nem igazán van tökéletes megoldás. Mit gondolsz a különböző típusú fegyverszíjakról és melyiket részesíted előnyben? Van jelentősége, hogy drága, v. olcsóbb? :R

[ Szerkesztve ]

(#29623) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29622) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jó legyen, ez nem feltétlenül árfüggő.
Én hárompontos szíjat használtam AUG, tusos shoti és M4/14/16 vonalon, a kétpontos nem jött be. Egypontosnak akkor látom értelmét, ha a tus tövénél tudod rögzíteni és nem vág tökön a szíjon lógó fegyver, illetve nagy előny lehet, ha a mellényre adja a terhet (pl ciras mellény).
Egy kényelmetlen fegyverszíj majdnem akkora átok, mint egy kényelmetlen lábbeli.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29624) apollo12


apollo12
veterán

Heló kb 3 éve abba hagytam most újra el kezdeném az airsoftott, sajnos fegyom mar akkor se volt stabil, most újat szeretnék venni. Szerintetek melyiket érdemes megvenni :) [link] [link] [link] [link] [link]

(#29625) macilaci78 válasza apollo12 (#29624) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A listából a JG 608, igazi igásló, régi, kipróbált, bevált típus.
A fegyverhez adott gyári töltő helyett melegen ajánlok egy kisütős, vezérelt töltőt, vagy ha komolyan gondolod, akkor egy balanszeres töltőt, amivel már Li-Po akkut is tudsz tölteni. A gyári akku egy ideig jó szokott lenni, kb 800-1000 lövés leadását várhatod el tőle.

Hop up gumi és egy alap szerviz (hézagolás, kenés, tömítések) kell neki, néhány midcap tár, gyorstöltő, esetleg red dot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29626) apollo12 válasza macilaci78 (#29625) üzenetére


apollo12
veterán

lipo akkum van töltővel :) , aug ami megfogott, de a g36 tól se állok el :)
g36 cymaból nem jók ?

[ Szerkesztve ]

(#29627) macilaci78 válasza apollo12 (#29626) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A JG 608 már 15 éve kint van és már akkor is jó volt. A Cyma-t nem ismerem annyira.

AUG is jó, nekem nagy kedvenc, de az Army Armament-et nem ismerem. Ami hátránya, az a kis hely az akkunak (már akinek ez hátrány), az egyedi tűzkapcsoló és hogy az egyes lövéshez gyakorolni kell.

Ami közös a G36C és az AUG replikákban: kis hely az akkunak, Ver3 GB, tárcsás hop up.
Ami a G36C hátránya: rövidebb belső cső, kétrészes hop up kamra tömítettsége, előrébb van a súlypont, a tárakon lévő pöckök hajlamosak mindenben megakadni.
Ami hátrány az AUG-on: a vertikális markolat könnyen törik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29628) apollo12 válasza macilaci78 (#29627) üzenetére


apollo12
veterán

Markolat ha úgy van cserélhető nem ? :)

Nekem is best az aug :D , nem szeretek olyan fegyverrel menni ami minden második embernél az van :), sajnos g36 olyan

(#29629) macilaci78 válasza apollo12 (#29628) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem 13-14 éve tört le, a markolatban lévő stift tört el, amin keresztül egy stift tartja a külső csövön. A gyári 20€, a Guarder acél kb 50€, ahogy emlékszem.
Ha a stiftet cserélem erősebbre, akkor a következő dolog, ami törhet, az a külső cső, még drágább. Megvagyok nélküle.

Amúgy nekem Classic Army AUG A1 van, a 1,5× nagyítású távcsöves verzió.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29630) apollo12 válasza macilaci78 (#29629) üzenetére


apollo12
veterán

aha :) akk lehet aug lesz

cyma g36 ok miért nem jók ?

[ Szerkesztve ]

(#29631) macilaci78 válasza apollo12 (#29630) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem mondtam, hogy nem jók, csak hogy nem ismerem annyira.

Anno, mikor a kínai gyártók elkezdtek nyomulni, akkor megvolt, hogy melyik replikát melyik gyártó tudta jól megcsinálni. G36 vonalon a JG volt az etalon a mezőnyben, Cyma az AK fronton alkotott maradandót például a CM.028-cal. Persze az akkori mezőnyben, ahol az elérhetú csúcs a Marui, Classic Army és G&P volt, illetve Systema, ICS csak magánimportból és bizony a gatyába csöppentünk a birtoklás gondolatától.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29632) apollo12


apollo12
veterán

És ez szerinted [link]

(#29633) macilaci78 válasza apollo12 (#29632) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A betolható tusba rakható akku vezetékét maga a tust tartó cső nyírja el. Egyik barátomnak így lett zárlatos és füstölt el a 8 cellás 2200 Ah akkupakkja. 3 hétig szellőztettem a szétborított fegyvert, mire hozzáfogtam kábelezni...

A gyártót tem ismerem, Double Eagle nem egy komoly gyártó az AEG-ek terén, a Bell-ről nem is hallottam, hogy gyártana AEG-et.

A BY-801 elnevezés alapján D-Boys lehet a gyártó, ezen a néven régóta vannak, vállalható, de van ettől jobb ár-érték arányú HK416 kópia a piacon. Ver2 gearbox, klasszikus M4 hop up kamra spiáter öntvényből, ezek minden nyűgével, bajával, a gumírozott tusvéget tartó műanyag körmök törnek először. Az ár akku és töltő nélkül értendő.
Egy hop up gumi és az alap átnézés ehhez is kell, egy jó kamra 20 €, egy acél cut off lever 6-10 €, Ver2 kapcsoló, vagy FET 15€-tól és ez a hosszútávú stabil működéshez.

Ezen felül spiáter test és gearboxház, amiben könnyen elnyalot a meneteket és ugye ehhez rögzíted a markolatot, amiben a motor külön van, a test és a front találkozása vagy masszív, vagy nem, orrnehéz... (A Ver3 gearboxra a motort egy tartókengyellel teszed rá, ami a házon keresztben átmenő csavarként rögzül, a menet csak rögzíti a csavar helyét, de nem szenved el erőhatást, ha cibálod a fegyvert.)

Ezen a fronton a Specna Arms kiforrottabb, könnyebben szerelhető.
Vagy G36 M4 táradapterrel. Elterjedtek az M4 tárak, sima az oldaluk, nem akad el semmibe, a legtöbb zsebbe kettő is kényelmesen elfér és szerintem a G36 M4 tárakkal is mutatós.

Őszintén szólva az első felsorolásból azt éreztem, hogy mindegy, milyen fegyvered lesz: két G36, egy HK416 és két eltérő bulp up fegyvert linkeltél, de csak a HK416 használ Ver2 gearboxot és szar hop upot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29634) apollo12 válasza macilaci78 (#29633) üzenetére


apollo12
veterán

köszönöm a segítséget :)

(#29635) Coccolino_O válasza macilaci78 (#29623) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Értem, köszi.

Mit kellene cserélnem a G&G Firehawk-on a jövőt illetően?

(#29636) phanzetomox


phanzetomox
őstag

Van itt olyan, aki építtetett már egyedi replikát DeadCat kollégával ? :)

(#29637) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29635) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A narancssárga lángrejtőt. :D
Nem ismerem a típust. :B Hop up gumi mindenképp jó, ha van tartalék, a kamra G&G-nél jó szokott lenni, de tárcsás mindenképp előre lépés, gearbox szokta bírni, elég egy alap karbantartás, Ver2 GB esetén alap az acél cut off lever, esetleg a selector plate.
A rövid cső miatt esélyes, hogy vágott henger van benne, ha hosszabb csőre váltasz (hangtompítóban), akkor hengerrel utána kell menni.
Vezetékek ha rendben vannak, nem nyúlnék az elektronikához, ha nem, akkor már fettel mennék.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29638) Atke


Atke
senior tag

ACOG-ot szedett szét ,már valaki? Ezt a tekerő gombot kéne valahogy leszednem és sínen lennék,de nem jöttem még rá, és fogóval nem akarom tépni... Esetleg a Skálázás alatt lehet csavar?

(#29639) macilaci78 válasza Atke (#29638) üzenetére


macilaci78
nagyúr

YouTube nem mutat valamit?
Fotós, vagy távcsöves szervizbe vinném be.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29640) Atke válasza macilaci78 (#29639) üzenetére


Atke
senior tag

Az a durva hogy nem... Szóval lehet nem is lehet :D
Több lenen a hús mint a leves...

(#29641) Coccolino_O válasza macilaci78 (#29637) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Elpasszoltam. Venni fogok egy EVO-t. ;]

Jövök megint a hülye kérdéseimmel. Az egyik, CQB-ra érdemes venni-e optikát és ha igen, milyen márkát/típust javasolnál? Próbáltam nyílt irányzékos red dotot, amit természetesen szétlőttek még aznap (bérelt fegyver), és próbáltam holo-t is egy másik fegyveren, viszont az nem jött be, vagy csak amiatt nem jött be, mert gagyi klón. Viszont 400 fontot talán nem adnék egy eredeti holoért. Az EVO kerül 350-be csak viszonyításképpen. A nyílt irányzékos red dot nekem nagyon bejött, viszont anyagilag nem az igazi, ha rendszeresen vennem kell egy másikat még úgyis, hogy rakok elé plasztikot.

Másik, ami érdekel, hogy tracer terén mi az, ami megéri ár-érték arányban? :R

(#29642) #56573440 válasza Coccolino_O (#29641) üzenetére


#56573440
törölt tag

Aiomo t1. Plexi nélkül is elég erős, nem láttam még belove pedig többen használják cqb pályán körülöttem, de van hozzá protektorosat lencse is külön felrakhato mint egy killflash. Guns modify gyártmány és jó cucc.

Tracer vonalon szerintem jelenleg az etalon cqbra egyértelműen a pcu. Full fém, szét lehet szedni lehet javítani, könnyű kicsi elöl kapcsolódó és tölthető, ha pl eloagy alá teszed nem mindegy :) ha nem az akkor acetech lighter, lighter s, ha kronozni is akarod akkora bt verzió tud, az piros bbt is egész jól kezeli. Az xcortechbol csak a nagyok jók, a pici pisztoly tracernek a forrasztasa vacak. Az ace és az xcor első kupakja műanyag, 3 lighter kupak után inkább alubol esztergaltattunk egyet... De én jelenleg csak pcut vennék...

(#29643) f4lcon válasza #56573440 (#29642) üzenetére


f4lcon
őstag

rákerestem erre az "Aiomo t1"-re, de semmit nem talált a google, csak ezt a fórumot.
aztán rákerestem a Guns Modify oldalára, de nincs nekik egyáltalán optikájuk, csak lencsevédők (Aimpoint-ra, pl)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29644) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29641) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mindenképp red dot, a lézer nem engedélyezett, torzítós optika (pl 2× nagyítás) meg felesleges. Szerintem tracer hasznosabb CQB-n, mint a red dot.
Guarder, G&P gyárt jó konzerv dotokat, nem szellemképes, sok fokozatban állítható fényerő, ami elég erős is. Mindenképp érdemes lencsevédőt elé tenni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29645) #56573440 válasza f4lcon (#29643) üzenetére


#56573440
törölt tag

link de szokott lenni nyilván máshol is, pl gunfire :) Az aimpoint t1 protektor meg jó rá, cimbi is azzal használja.

De valóban igaz Maci hozzáállása, sokkal fontosabb a tracer cqbn mint a dot. Sokkal jobban látod mit csinálsz, jobban fejlődik a kéz-szem koordináció.

(#29646) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Ráakadtam itthon egy ilyen csatlakozóra. Van egy lipo töltőm amit még modellezéshez használtam, és ezzel töltöttem az airsoft-hoz való akkut is, viszont egy ideje már nem használtam.
Alapból a töltőhöz nem járt ilyen csati, hanem egyik modellezős boltba mentem be, és mondtam hogy szükségem lenne egy olyan csatira aminek egyik fele Deans T csati, a másik pedig a képen látható zöld (tamiya talán).
Majd adott is, és ha jól emlékszem akkor a 2 pólust megcserélte a zöld csatin, hogy állítólag az airsoft fegyverbe való akkuknál fordítva kell bekötni ezeket a csatikat.
Ez így van mindegyik akkunál? Rendesen fel tudtam tölteni az akkut, meg a töltő nem jelzett fordított polaritást.
Itt lenne egy kép a csatiról.

:R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#29647) Atke


Atke
senior tag

Szerintetek ez kuka, vagy lehet használni ha leszedem az egész peremet? (valahogy)

[ Szerkesztve ]

(#29648) macilaci78 válasza Atke (#29647) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kuka.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29649) DNReNTi válasza Atke (#29647) üzenetére


DNReNTi
őstag

Azert itt kaptak a fogak is. Volt ez hezagolva? :Y

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29650) Atke válasza DNReNTi (#29649) üzenetére


Atke
senior tag

voltak alatta hézagolók :D
"ráférne egy szervizelés" címszóval vettem olcsóért. Végülis igazat beszélt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.