Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29501) Drizzt01 válasza DNReNTi (#29500) üzenetére


Drizzt01
őstag

Szerinted így cserés a hop kamra és a belső cső?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#29502) DNReNTi válasza Drizzt01 (#29501) üzenetére


DNReNTi
őstag

Erre nehez felelosegteljesen valaszolni. :D
Ha jo a tomites es a lokep akkor azt mondanam felesleges, de biztos hogy van jobb aftermarket cucc hozza. Ne kerdezd, hogy melyiket vedd, mert fogalmam nincs, nekem A&K volt, amihez eleve nem volt kamra soha, es csovet is csak a PDI gyartott hozza aranyaron ha jol emlekszem.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29503) Drizzt01 válasza DNReNTi (#29502) üzenetére


Drizzt01
őstag

Néztem PDI csövet, az most is horror. 22 a legolcsóbb belőle, de még abból is vágni kell

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#29504) Nunder


Nunder
őstag

Az ACOG-om sikeresen lemerült, és csak G5 / LR48 / AG5 kódjelű elemet fogad. Namost ezt én a zugwebshopokon kívül sehol nem találom rendelhető állapotban, ellenben LR44, és LR53 stb. mind van dögivel. Nincs valami olyan elemfajta amivel helyettesíteni lehetne ezt? Esetleg máshogyan táplálni?

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#29505) N€T0X|N válasza Nunder (#29504) üzenetére


N€T0X|N
őstag

LR41-től elvileg csak magasságban különbözik. Ha teszel oda valami alátétet, az talán jó lehet.

Sent from my keyBoard

(#29506) Nunder válasza N€T0X|N (#29505) üzenetére


Nunder
őstag

Elméletileg a Varta 393-as eleme egyike a direkt helyettesítőknek. Kicsivel nagyobb a feszültsége (0.05V) és másabb a belső felépítés ami miatt tartósabbak.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#29507) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Harcostársak! Ajánljatok nekem tracer bio BB-t 0,25-0,30 g közt. 350 fps körüli AEG-be és GBB pisztolyba lesz, 6,01 mm PDI cső van a pisztolyban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29508) #56573440 válasza macilaci78 (#29507) üzenetére


#56573440
törölt tag

Könnyen elérhető? Plázából bls?

(#29509) Drizzt01 válasza macilaci78 (#29507) üzenetére


Drizzt01
őstag

Nekem BLS van 0,30, csak nem emlékszem hogy bio e

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#29510) macilaci78 válasza Drizzt01 (#29509) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van bio is, csak dupla áron.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29511) Drizzt01 válasza macilaci78 (#29510) üzenetére


Drizzt01
őstag

Ez van nekem is

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#29512) #56573440 válasza macilaci78 (#29510) üzenetére


#56573440
törölt tag

Kintre bizti kell a 3-as de ha fonixbe akarod akkor 0.28 max ami "engedett" nyilván 0.3 belefér alapon, de szvsz bentre teljesen fölösleges bármi ami 0.25 fölött van, legalábbis nálunk. 10 m körül ha van az átlag lotav, szél nincs, nincs komoly difi 0.3 és 0.2 között így. Csak árban.

Én 0.25-guardet twgrol lőttem, szoktunk csoportosan rendelni, általában akkor turok be pár zacskót, mondjuk ez spec nem bio...

(#29513) macilaci78 válasza #56573440 (#29512) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Guarder bio 0,25 van, de nem tracer.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29514) N€T0X|N válasza #56573440 (#29512) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Én ezért vettem 20-ast; több van benne. :D (Fillérb@szás rulz.)

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#29515) macilaci78 válasza #56573440 (#29512) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amúgy általános iskolai fizika tananyag a mozgási energia. A fegyver energiája nem változik, a nehezebb BB lassabban repül. Tök mindegy, hogy 0,2, vagy 0,4 g a BB, amíg változtatás nélkül ugyanaz a fegyver lövi ki, a mozgási energiája állandó. És ezen az körülmény sem változtat, hogy 6, vagy 8 mm-es. Sajnos a MASZ-t író szakértők sem tudják ezt.
De valóban CQB-ra, kisebb lőtávra felesleges a nehezebb, drágább lövedék, amellett a könnyebb gyorsabb is.
De ha már belövök egy hop up-ot, az legyen faszányos, ne kelljen már terepváltásonkén variálni egy GBB nehézkesen állítható hop up-jával.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29516) #56573440 válasza macilaci78 (#29515) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Tök mindegy, hogy 0,2, vagy 0,4 g a BB, amíg változtatás nélkül ugyanaz a fegyver lövi ki, a mozgási energiája állandó."

Ez úgy általában az aegek jelentős részére igaz :D Minden másra meg ott a joule creep. Nyilván a pisztolyom 135mm-es csövénél max mérhető a jelenség de senkinek nem fáj, volt aki főnixbe is bejött 1.4j @ 0.2bb -vel valami random gázos m4 bármivel, aztán amint betárazta a 0.32-őt és meglőtt hívtuk is be a szervezőt, vastagon 2j fölé csúszott, ment is ki ;]

A nehezebb bb meg ugye több energiát is őriz meg valamivel hosszú távon, de nyilván bent ez se igazán releváns.

Ha sokat jársz ki nyilván érdemes egy bb-t használni, bár cimbi bejelölte hogy melyik állás a nehéz bb melyik a benti könnyebb és úgyis játék előtt pucol, úgyhogy betekeri :D Amíg 1.5j alatt vagy 0.3-as bbvel is, addig kutyát nem fog egyébként érdekelni :D

(#29517) macilaci78 válasza #56573440 (#29516) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A krono a joule-ban mért energiát számolja: a mért sebességből és a lövedék tömegéből, amit megadsz neki.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29518) #56573440 válasza macilaci78 (#29517) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ezt eddig is tudtam, de nem értem hogy csatlakozik ahhoz amit írtam ? :D
A joule creep miatt lőhetsz ugyanazzal a replikával 1.4 joule-t és 2+-t is ha csak a bb súlyán változtatsz. Nyilván az 0.2-re tett kronó és 0.2 tárazott bb 1.4-et lőhet, a 0.32 bb tárazva és kronón állítva meg 2+-t.

Ezért is pedzegetik, hogy ha lesz új masz, akkor a kronó joule-ra és maximalizált bb súlyra megy majd. Pl karabélyok nem 400 fps @ 0.2g bb hanem 1.5 j @ 0.32-es bb-vel kronózva, és max azt használhatsz benne. Ha ott jó, akkor mindenhol jó. Nyilván aegeknél ez nem igazán szokott számítani, de gázosoknál főleg pufkáknál ez létező gond és vissza is élnek vele sokan. Fb gbbr csopiban néha kibújik a szög a zsákból, vannak helyenként olyan megnyilvánulások hogy csak pislogok :D

[ Szerkesztve ]

(#29519) Eddy_ válasza #56573440 (#29518) üzenetére


Eddy_
csendes tag

Úgy csatlakozik hozzá hogy fizikailag képtelenség amit írsz. Ha a kronó 0.2 bb-vel 0.2-re állítva 1.4J számol (mert ezt csak számolni tudja) akkor ha nincs "átállítva" (macilaci78: "amíg változtatás nélkül ugyanaz a fegyver lövi ki") a fegyver CSAK beletárazol 0.32 bb-t és a kronót átállítod 0.32-re akkor kizárt dolog hogy 2J+ legyen.

(#29520) Dealer95 válasza Eddy_ (#29519) üzenetére


Dealer95
őstag

Vagy mégsem? :)
[link]

(#29521) Eddy_ válasza Dealer95 (#29520) üzenetére


Eddy_
csendes tag

Valóban jó cikk. De röviden: a cikkben 11% os eltérés van 0.2->0.36
Amit ő mond az több mint 40% 0.2->0.32.
Nem állítom hogy nem tévedek és igaza van, de számomra elég kétséges.

(#29522) macilaci78 válasza Eddy_ (#29521) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 11% az fps értékben van, a táblázatban.
kronózza a fegyvert 0,2 g-vel és 0,36 g-vel, a kronó ezekhez a tömegekhez beállítva kiírja a joule-t is, amit a táblázatban felvezet.
Majd a 0,36 g-os BB-vel kapott joule értékeket képlettel visszaszámolja 0,2 g-os lövedékekre és kijön, hogy a 0,36-os BB joule ereje megegyezik egy 11%-kal erősebb fegyverből kilőtt 0,2 g-os BB erejével.

Tehát ha a 0,36 g BB-vel joule-ra belőtt replika a 0,2 g-s rendszerben már meghaladja a MASZ-t.

Nem ismertem a jelenség, fura is. Mondjuk, engem nem kimondottam érint. GBB pisztoly vonalon maradok a green gas-nál, AEG vonalon a 350 fps környékén.

blackrulz: gyors rugócserés AEG-nél is van huncutság, csak szándék kérdése. Egy G3, Mp5 K esetében csak 2 stift tartja a tust, a GB segge egyből hozzáférhető, egy umbuszkulcs kell a rugóvezető oldásához. Ver2 GB esetén az ICS AEG-eknél az upper-t egy stift rögzíti, a GB levegős része plug&play. G36 gyors rugócseréhez is szerszám nélkül hozzáférni.
Nem tudom, mit szólna egyik-másik játékos, ha full kontakt lenne? Fegyvertartó kezet bal kézzel félretolni, jobbal oldalba, hónaljba lőni... CQB-n könnyen benne van a pakliban a szitu és még aranyos voltam, mert nem vittem földre.

Nálam is volt olyan érdeklődő, hogy hú, AEG-et, vagy gázos replikát 600 fps fölé, csapágygolyóval... De még paintball markert is, a Swift sárvédőívét keresztüllőték egy Tippmann 90-essel. Díjbírkózó követeléskezelők... :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29523) #56573440 válasza Eddy_ (#29521) üzenetére


#56573440
törölt tag

Na várj summazom. Nem is tudtál a jelenségről, a joulecreep - et meg se nézted googliban legalább, majd egy cikk egy replikaja alapján azt mondod hogy te bizony benned vannak kétségek. Értem. Az említett mérest meg speciel láttam, tök mindegy mit írtam volna, a 11%-al is igazolom...

Hogy mi mennyire creepel az sok dologtól függ, simán npas - al is lehet olyan beállítást találni ami brutál sokat dob. És akkor hf szelepek hosszabb cső és sok más paraméterrol, dh modrolnem is beszéltünk. A joule creep nem általános mértékű, és durván rá lehet játszani. Pl nyugaton van cqb pálya ahol hpa fegyverek ezért a 400 helyett 350@ 0.2 ig mehetnek.

(#29524) macilaci78 válasza #56573440 (#29523) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az airsoft mindenek előtt becsületjáték. Hódmezővásárhelyen volt olyan, hogy egy kb 2"-os lyukon bedugott fegyvercsővel soroztak be 450 fps-sel, mert épületen kívül szabad sorozatot lőni és DMR-rel... Az, hogy 30 centire álltam a faltól és térhajlat fölött valamivel találtak el, mellékes. Kicsin múlott, hogy ne tapostam rá a fegyvercsőre mérgemben...
Mindegy, a karma úgy hozta, hogy kb 120 centiről villantottam le Streamligh TL-2 lámpával és lőttem arcon a Benelli M3 shotival, láttam, ahogy hullámzik a pofája... ;] Tudom, hogy semmiből sem tanul, de valahol jól esett.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29525) Atke


Atke
senior tag

Na, nálam most lőtte el magát a srác... 550 eur

Megjött a lowbudget mikrókapcsolós Mosfetes, elsütőm... Elég f@asza tapintásra,ránézésre...Csomaggolás király, gyerek 1 órát visított érte :DDD
A többi meg majd meglátom

(#29526) DNReNTi válasza Atke (#29525) üzenetére


DNReNTi
őstag

Tudjuk en vagyok a helyi Novi fanboy, de szerintem nem gaz az ara. Titan elektronika, PTS kulso cuccok, ML kamra es gondolom gumi (lehet a cso is), kapsz hozza hard case-t. Nyilvan ez luxi, fele ennyibol is lehet jo replikad. Nekunk draga a jo oreg forint arfolyam miatt, de az EU nyugati felen ez 3-4 napi fizod es a regi recept: dobozbol kiveszed es jatszol. Vinni fogjak ezt is mint a cukrot.

Ami engem inkabb zavar, hogy optikat mindenkepp venni kell ra, egy tetves 15 euros akku nincs hozza alapbol, 25 euro egy tar ... szoval inkabb 650-700 euro mire minden a helyen van. Kivarom a 2-3. batchet aztan lehet behuzok egyet. Akkor majd megy a specna M4. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29527) Atke válasza DNReNTi (#29526) üzenetére


Atke
senior tag

ML nem gyárt szerintem AEG kamrát, de ebbe a "specna arms" műanyag van,gumi az ML ,és van lenyomó is. De ha megnézed a komponenseket...VFC kerekek 16:1(elvileg azok jók ) de az se extra. a műanyag kamra helyett szerintem belefért volna a prowin, félig acélfogas dugattyú, ez is lehetett volna, alu és végig acélfogas, henger? semmit nem tudunk róla,de az is cyma-specna elox alunak tűnik, ami szintén nem túl nívós. Cső: szerintem sima rézcső de erről is csak annyi van hogy 6.02 és 380-as. Motor: SHS talán.Biztos fasza lesz a cucc. DE! azért ennyiért TM,ICS,Ares, King Arms, CA ,EMG-t is kap az ember, amiknek van múltja is. Értem én hogy titan elektronika, de kb az az egy prémium dolog van benne.
Nyilván ez saját hozzánemértő laikus vélemény, semmi bajom nem volt/most sincs a novritsch cuccokkal, sőt! irigylem is amiért ezt az egész brandet kitalálta, megcsinálta.
Meg kíváncsi leszek mennyi probléma lesz velük...

PTS markingot nem láttam a tuson...

[ Szerkesztve ]

(#29528) DNReNTi válasza Atke (#29527) üzenetére


DNReNTi
őstag

Igen, ezert irtam hogy luxi. Lehet elni titan meg egyebek nelkul. A kamra szerintem is lehetne prowin, vagy legalabb annak klonja, nem nagy tetel ezen a szinten. Kivancsi leszek ra, foleg majd a valos vasarloi velemenyekre. Sajnos gyakran vannak gondok az elso 1-2 batch-el, de legalabb javitjak ezeket.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29529) Milos136


Milos136
csendes tag

Sziasztok!

Táskarendelésnél kicsit mellé nyúltam és nagyobbat vettem a kelleténél (120cm) Esetleg ha valaki szeretne cserélni egy kissebb (~100cm)-esre örülnék a lehetőségnek :)

Remélem ezzel nem szegem meg a hírdetni tilos szabályt, de ha mégis elnézést.

(#29530) macilaci78 válasza Milos136 (#29529) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha szigorúan vesszük, akkor ez is hirdetés, de szerintem szőrén megoldható. Tehát nem "értékegyeztetéssel", meg postaköltséggel... Amúgy tedd be aláírásba, extraként legyen egy 1 Ft-os hardverapró hirdetés.

Milyen táska? Merev falú, vagy szövet? Egy, vagy több rekeszes? Esetleg egy linket, vagy a webshopról lementett képet bedobhatnál.

Merevből 120 centisem van (belméret) és hiába a kombi, ebbe is forgatni kell. merevből 80 centis van, az a legtöbb puskámhoz jó, de csak egy fér bele kényelmesen. Amúgy komolyan gondolkodtam egy értelmes fotós hátizsákon, amibe a pisztolyokat és a sallanjait összecsomagolhatom. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29531) Milos136 válasza macilaci78 (#29530) üzenetére


Milos136
csendes tag

Nem írtam le a részleteket, hátha törlésre kerül :D Vászonos, sajnos az egyszerűbbek közé sorolható, nincs benne mindenféle tartó, belül 3 tépőzáras zseb illetve kívül egy cipzáras.
[Ez volna az] csak feketében. [Itt van róla pár kép is] benne a "kis" cymámmal
95 cm-es a replika, szóval a 80 cm-es nem is lenne elég hozzá (meg mivel az merevfalú nincsenek is egy árkategóriában) :))

(#29532) macilaci78 válasza Milos136 (#29531) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem válok meg a táskáktól és a 80 centisem szövet. Jó öreg Guarder.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29533) solena


solena
tag

Sziasztok!

Szeretnénk használni lebomló bb-t, mert oké, épületen belül az ember még össze tudja takarítani, de kültéri játékon ez nemigazán megoldott. De egy kicsit elbizonytalanodtunk, mert mikor férjem játék közben talált ilyen kilőtt lövedéket, elmondása alapján a többiek úgy néztek a golyóra, mint más a véres rongyra, de játék közben nem tudta megkérdezni tőlük, utána meg elfelejtette.
Érdekelne, hogy van-e valamilyen hátránya a lebomló bb-nek, okoz-e kárt a fegyverekben?
Előre is köszi a válaszokat :R

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#29534) DNReNTi válasza solena (#29533) üzenetére


DNReNTi
őstag

A bio BB idovel kepes "megdagadni", eldeformalodni, igy beleszorulhat a csobe. Azert a sok felteteles mod, mert en is hasznalok bio BB-t es meg sosem jartam igy, pedig 6.01 es 6.03-as csovek vannak az AEG-emiben. A masik "hatranya", hogy torik es ha mondjuk valaki racsos szemuveget hasznal belepattanhat a szemebe a szilank. Persze magara vessen, francert nem rendes szemuveget vesz fel.. :DDD

Nekem sosem volt gondom a bioval.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29535) macilaci78 válasza solena (#29533) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A bio BB biokomponensből van, ezért bomlik le hamar (pár hónap, max 1 év talajban). Ez azt jelenti, hogy van "szavatossága", a tárolásra oda kell figyelni. A gyári simítózáras zacsiban, táskába belökve (fénytől, nedvességtől mentes helyen) nincs baja, de ha a fürdőszobatükör tetejére rakod egy tálkába, akkor változik a helyzet.
Régen, kb 10 éve, mikor bejöttek a bio BB-k, még precíz fegyverekbe nem javasoltuk. Méretben nagyobb volt a szórás, így a precíziós csövekben megszorulhatott, illetve zárványos volt és a lőkép gyatrább volt. Ma már ilyen gond nincs a minőségi BB-vel. Guarder, Madbull, BLS gyártmányokat bátran lehet venni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29536) solena válasza DNReNTi (#29534) üzenetére


solena
tag

Köszi:)

Hozzávetőleg mennyi idő után szokott deformálódni? És mitől? Nedvességtől? De lehet, hülyén teszem fel a kérdést... Mennyi az "élettartama" nálad egy bio BB-nek, mennyi ideig "áll", amíg felhasználásra kerül?

macilaci78: neked is köszi az infót:) tehát, minél hamarabb elhasználni, és tárolni "zizis" zacsi mellett érdemes:)

[ Szerkesztve ]

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#29537) macilaci78 válasza solena (#29536) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Gaurder 0,25 g-os bio BB-m már elmúlt 2 éves. A 6,01 mm-es csőben sincs gond vele.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29538) DNReNTi válasza macilaci78 (#29537) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nekem is van szerintem 2 eves biom es nincs gond vele. :K

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29539) hundai


hundai
aktív tag

Nem tudom mennyire tartozik ide a kérdésem, de ez pörgősebb topic mint a légvegyveres. Van valami külföldi alternatíva hazai boltok helyett? ( mint airsoftnál a TG és a GF). Találtam szlovák boltot is, de nem tudom mennyire előnyös a vásárlás gondolva itt a 7.5J határra. Valamelyik terméknél írják az energiát, van ahol nem, 7.5J a hazai maximum amit mindenképp szeretnék betartani.

-Wake up Neo!

(#29540) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Esetleg a specshop-ot nezted? Rendeltem mar toluk, teljesen rendben vannak. Vannak legfegyverek is, sot eles is ha inkabb az szimpi. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29541) macilaci78 válasza hundai (#29539) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az airsoft jogilag a 7,5 J-t nem meghaladó csőtorkolati energiával rendelkező légfegyver kategóriába esik, azaz jogilag ugyanaz, mint amit keresel.
Tehát magánimport megengedett, próbajel és bevizsgálás ebben az esetben nem kötelező.
A gyakorlatban ez annyit tesz, hogy a 7,5 J inkább irányszám, mint kőbe vésett érték. Vadászatra kevés, az állítkínzást keményen büntetik, emberre tilos lőni, célba lőni mindegy, kihagytam valamit?
Ha egy terméknél nem írnak csőtorkolati energiát, lehet, van hozzá review, ahol igen. A bolttól is lehet kérdezni.

Mit akarsz rendelni? Maroklőfegyvert, vagy puskát? Klasszikus rugós, vagy CO2 patronos verziót? Egylövetű, vagy táras? Forgó, vagy szekrény táras?

Ez egy IT fórum, nem csoda, hogy egy légfegyveres topik nem pörög. Az airsoft is inkább azért, mert a közhidelem szerint ez a CS:live. :O

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29542) hundai válasza macilaci78 (#29541) üzenetére


hundai
aktív tag

Klasszikus rugós és táras CO ( kb. aks 74u méretű) között gondolkodom. Klasszikuson a már meglevő 6-12x44 es tavcsövem miatt ( bár a kert nem túl nagy.... )

A kihelyezett lőlapon, almán, pet kupakon, eresz darabon kívül nincs ellenségem :DD

[ Szerkesztve ]

-Wake up Neo!

(#29543) macilaci78 válasza hundai (#29542) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rugós, vagy CO2?
Slawia 631, vagy 630. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29544) hundai válasza macilaci78 (#29543) üzenetére


hundai
aktív tag

Slavia 630 am van most is. Elkészítettem hozzá 10x10es szögvasból a szereléket, már csak a 22mm-es rögzítő kell a távcsőhöz. Csak kicsit sajnálom megfúrni a tust.

Eddigi kiszemelt egy Artemis Cp2, csak az nem tetszik benne hogy nem double action..

-Wake up Neo!

(#29545) dj_real83


dj_real83
csendes tag

Sziasztok. Vettem egy army armament r28-as pisztolyt tg-ről. Kíváncsiságból bele akartam nézni, de a szánt nem tudom lehúzni. Kb a végétől max 1cm-re jön le előre, aztán megszorul. Esetleg valaki járt már így? Lenne valami megoldás? Illetve ha le tudom szedni hogy előzzem meg hohy legközelebb ne szoruljon? Garit egyenlőre offolom, nem akarnám lengyelbe küldözgetni....köszönöm a válaszokat.

(#29546) macilaci78 válasza dj_real83 (#29545) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tár ki, szán teljesen hátra, picit előre, szánakasztó pöcök ki és előre le kell jönnie.
Előfordulhat, hogy a művelet során elsütötted, így valami pöcök a tokban feláll és útban van a szán seggének hátul, ott szorul.
Glock-nál tapasztaltam ilyet, de az műanyag szánnal van megáldva, le lehetett feszíteni.
A másik, ahol elakadhatott, a szánthelyretoló rugót vezető rúd hátsó része a tok aljában, de erre kisebb esélyt látok.

Próbáld meg hátra ráncigálni párszor, levételkor pedig enyhe előre húzás közben a szánt a toktól felfelé húzni, csavargatni.

Ha lejött, lesz nyoma, hol akadt el, aszerint léphetünk tovább a javításban.

Van a topikban olyan fórumtárs, aki rendelkezik tapasztalattal .45-ös replikával, ha nem is ezzel a konkrét típussal, de mind kb ugyanaz. 1911, Hi-Capa, stb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29547) dj_real83 válasza macilaci78 (#29546) üzenetére


dj_real83
csendes tag

Hu.. nagyon köszönöm a gyors és precíz választ :R . Nem számítottam rá.. :) délután megnézem. Köszi mégegyszer. Aztán majd írok hogy van e fejlemény. :)

(#29548) macilaci78 válasza dj_real83 (#29547) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Addigra lehet, lesz további válasz is. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29549) #56573440 válasza macilaci78 (#29548) üzenetére


#56573440
törölt tag

Capával ilyet még nem láttam, és fizikailag nem tudom felfogni hogy mi miatt akad meg :D

Én biztos hogy megmozgatnám a belső csövet, miközben szedem ki, az elképzelhető, hogy a hop kamra meg a külső cső elforgott egymáson és az akad meg... Más így első blikkre nekem nem tűnik lehetségesnek, de aztán persze nyilván bármi lehet :D

(#29550) macilaci78 válasza #56573440 (#29549) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A tokban elsütött fegyver esetén valami kiáll a síkból a Glock-nál, azon meg tud akadni.
Ha a kamra hossztengelye mentén elforgott, akkor hátra se nagyon tud menni. Illetve a belső csövet forgatni elég macerás, amíg a szán a fegyveren van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.