Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29951) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29950) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mire kell? Egy GBB kompromisszumos tud lenni, télen kültéren például.
Amúgy Glock 17/18C carbine kittel. Az alap fegyver 100-130€, alkatrész rogyásig, tár 20€, carbine kit 150€. Önmagában a fegyver másodlagosnak is jó AEG, sniper mellé.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29952) Coccolino_O válasza macilaci78 (#29951) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Beltérre, itt talán nincsen annyira hideg, hogy drasztikusan befolyásolná a mukodeset. Egyre enyhebbek a telek, itt is.

Az egész gbbr egy kompromisszium, csak belegondolok, hogy egy tárban van, 40-50 bb a legjobb esetben. A tárak tudnak gázt ereszteni. Venned kell a "bolti" gázt, ha nem otthoni propánról tolod. Ahogy említetted, a hőmérséklet miatt lehet, hogy nem fogja ugyanazt a teljesitmenyt nyujtani, mint egy aeg vagy hpa. Az extra karbantartást én nem látom problémának, főleg, miután kibeleztem két aeg-t, amóta megint játszom, nekem az pozitív, hogy egy gázosban kevesebb az alkatrész, és könnyebb karban tartani. Talán csak egyszerubb elengedni ezt a gbbr-t, de mindig arra vágysz, ami éppen nincsen nálad. :) A GHK-nak van egy G5 variánsa, ami kb. annyiba kerül, mint egy új TM MP7, de nem tudom, hogy minőségben és megbízhatóságban van-e olyan jó, mint a TM. Jó lenne kipróbálni egy gbbr-t is, aztán meglátom, hogy megyek-e tovább hpa irányába.

Hm. Mindenféleképpen tervezek venni TM Glock 17-t a jövőt illetően, mihelyst engednek megint játszani.

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#29953) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29952) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért mondtam a carbine kitet, mert oldalt és felül van rajta szereléksín, tus, de nem túl hosszú így sem.
Közben lesz egy jó pisztolyod is.

GBBR fronton nem vagyok annyira ismerős, de a 60€+ tárak nekem sem jönnek be, viszont a real cap nem lenne baj. HPA a vezeték miatt nem kell, de M4 fronton már erre is van megoldás: tuscsőben cserélhető, tölthető tartály, 1J-lal kb 400 lövés benne van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29954) Coccolino_O válasza macilaci78 (#29953) üzenetére


Coccolino_O
őstag

"HPA a vezeték miatt nem kell, de M4 fronton már erre is van megoldás: tuscsőben cserélhető, tölthető tartály, 1J-lal kb 400 lövés benne van."

A HPA-t bírnám én is, ha nem lenne ott a kábel, meg a nagy tank rajtad. Azt nem is tudtam, hogy be tudod tenni tuscsőbe is. Az biztos, hogy miután kiéltem magamat a gázossal, ki kell próbálnom azt a tusos megoldást.

(#29955) f4lcon válasza Coccolino_O (#29954) üzenetére


f4lcon
őstag

SUPER PACK Polarstar UGS version G&P R3 (powair6.com)
egy baj van, €370 plusz kell mellé egy Mancraft PDiK is (~€220) nagyjából €600 plusz posta... hát elég húzós forintban

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29956) danzas007


danzas007
csendes tag

Sziasztok!

Építeni fogok egy gearboxot a hetekben, viszont nincs kronóm, se tartalék fegyver játékra. Valaki Budapesten aki rendelkezik kronóval, majd tudna segíteni egy mérésben? :R

(#29957) Atke válasza danzas007 (#29956) üzenetére


Atke
senior tag

Elvileg https://airsoftguru.hu/ [link] segítenek ilyenben

(#29958) danzas007 válasza Atke (#29957) üzenetére


danzas007
csendes tag

Rendben, írtam nekik, köszönöm!

(#29959) #56573440


#56573440
törölt tag

Eccarvu vagy valami. Erre 40 miatyánk lehet kevés lesz ;]

(#29960) macilaci78 válasza #56573440 (#29959) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Még a paintball markerkerek is megirigyellnék ezt az elsütőbillentyűt!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29961) #56573440 válasza macilaci78 (#29960) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ki mit kell kompenzáljon :DDD

(#29962) macilaci78 válasza #56573440 (#29961) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szomorú látvány, ahogy csak lóg lefelé. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29963) #56573440 válasza macilaci78 (#29962) üzenetére


#56573440
törölt tag

De de ez legalább hosszú ;]

(#29964) Atke válasza #56573440 (#29963) üzenetére


Atke
senior tag

mind1 hosszú vagy rövid, kemény puha... Felvevő közönség legyen rá az a lényeg :D

(#29965) danzas007 válasza Atke (#29964) üzenetére


danzas007
csendes tag

Egyébként egy nagy kérdés: WE 1911 (nem hi capa) ha állandóan elfújja a gázt (nem co) és a blowback nem működik, az mitől lehetséges? Van valami típushibája? Minden tömítést cseréltem, tár is jól illeszkedik, nózi/kamra szabadon csúszkál, és tömít is. Amit megfigyeltem, mintha a "rocket valve" nem tudna lezárni, de hibátlan állapotban van... Kenés, átnézés, minden megtörtént. :R

Ui: 2 tár van, mindkettővel csinálja

(#29966) Atke válasza danzas007 (#29965) üzenetére


Atke
senior tag

Nekem annó volt ilyen USP-vel... A palack amiből töltöttem régi volt, és kicsi benne a nyomás. Így lőt 2-3 majd félállásba maradt a szán és kiszökött a gáz.

(#29967) danzas007 válasza Atke (#29966) üzenetére


danzas007
csendes tag

Igen, eddig itthon csak ilyen félig levő régi palackok vannak/voltak. Napokban veszek már újat, aztán update.

(#29968) macilaci78 válasza danzas007 (#29965) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem KWC G18C és Marui G17 is csinálta, mindkettő a rocket valve miatt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29969) danzas007 válasza macilaci78 (#29968) üzenetére


danzas007
csendes tag

Én is arra tippelek. Rengeteg gázos pisztolyom volt már, de ez most kifogott rajtam. Semmi sérülést nem látok nagyító alatt a rocket valve-n. Rugó maximum gyengül, nem erősödik a használattól... Tömíteni tömít rendesen, ha benyomom. Mintha kosztól elkopott volna és aerodinamikailag nem úgy tereli már a gázt. Nem tudom. Nincs még hasonló fegyver se a közelben, hogy összehasonlítsam, a netes képek meg.. hát...

(#29970) danzas007 válasza danzas007 (#29969) üzenetére


danzas007
csendes tag

A három karú laprugó a marok biztosítónál el volt hajolva és ha erősebben szorítottad, akkor a súrlódás miatt a kalapács nem úgy csapta meg a szelepet, ahogy kellene. Ha valakinek hasonló mizériája van, remélem segíthettem.

(#29971) f4lcon


f4lcon
őstag

T238 in da house!
hétvégén forrasztok!

jött egy BigDragon könnyített fogaskerékszett is, papíron "titán nitrid" bevonattal, hát, mindenesetre arany színű :D a bevonat minőségében kétkedem... a súlya nem SOKKAL kevesebb, a képek alapján könnyebnek tűnt, de majd rámérek egy pontosabb mérleggel is este

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29972) macilaci78 válasza f4lcon (#29971) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem megjött múlt héten. Egyszerre rendeltem meg ver2 és ver3 GB-ba is. Én is azon vagyok, hogy hétvégén legalább a Dytac M4-be bekerüljön.

Nagyon nem kell forrasztgatni, inkább csak zsugorcsöveket húzog a vezetékpárokra, hogy a gearboxon és a tuscsőn belül álljon valahogy.
Van egy felesleges vezetékpár, ami az elektromos tárhoz illeszthető, illetve a cut off lever-t ki kell venni.

Van egy átlátszó kis szilikongyűrű is a csomagban, az mire jó?

Majd beszkennelem a manualt és feldobom, mert a hirdetésből nem derült ki. Ha gondolod, írhatunk róla Logout cikket, tervezek amúgyis fotós dokumentációt.

Ami még szimpatikus és a hirdetés nem írta, hogy elvileg van AUG-mód is, azaz tűzváltó használata nélkül vált semi és full auto közt. Illetve hogy full auto állásban is lehet semi módban használni, ami AUG replika esetén CQB-ra kimondottam előnyös.

Illetve ha valaki rendelne, 2 db AUG hop up kamrával beszállnék. Gagyi JG-t kapni, de a normális elfogyott sajna.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29973) f4lcon válasza macilaci78 (#29972) üzenetére


f4lcon
őstag

nekem ennél jobb(nak tűnő) vezetékeim vannak, szóval az volt a tervem, hogy átforrasztom az egészet
egyelőre csak melóhelyen kinyitottam a dobozt, örültem kicsit magamnak, aztán vissza meló :D majd este vagy holnap tudok vele foglalkozni érdemben

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29974) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Ccc...

Ne árválkodjon a fekete! :D

Sent from my keyBoard

(#29975) Coccolino_O válasza N€T0X|N (#29974) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Ah, a sivatagi sas. :D Beteg az a fegyver. Próbáltam éles verziót legutóbb, amikor otthon voltam, azt hittem, hogy el töri a csuklómat. 50 AE kicsit nagy kaliber egy pisztolyba. Szerintem szép ez a fegyver airsoft replikában is, csak biztos nehéz és ormótlan. Mi ez, Double Eagle?

[ Szerkesztve ]

(#29976) N€T0X|N válasza Coccolino_O (#29975) üzenetére


N€T0X|N
őstag

WE. Full alu, 1368 gramm. A Marui is 1.2kg felett van, úgyhogy nem zavar. :D Csak még ráadásul ez full blow-back, jóval nagyobbat rúg, nagyon mókás, imádom. :))

Sent from my keyBoard

(#29977) macilaci78 válasza f4lcon (#29973) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Beraktam tegnap a Ver2 GB-ba az 1.7-es verziót. A programozással még hadilábon állok.
Dytac M4, Guarder M90 rugó, amúgy releváns változás nincs a fegyverben. Oké, guarder 50-es hop up gumi, tömítések megigazítása, meg egy Guarder cut off lever-t és rugóvezetőt tettem bele. Na meg a tömítésekkel együtt kapott egy rendes dugattyúfejet és Guarder dugattyút, CA hengert és hengerfejet is, mert a gyári szett szar volt. Nem tömített, nem volt csapágyazás a rugó egyik végén sem, a dugattyúfej dugattyúban lévő vége csak célszerszámmal fogható meg, hogy a dugattyúfejet le tudjam venni, stb.

Lényeg a lényeg, hogy működik, szépen lő, kellemes a ROF, a dugattyú mindig elöl áll meg akár egyes, akár sorozatlövésnél. 11,1 V 1,1 Ah li-po akkuról megy.
Programozásnál be szeretném állítani majd az akkuvédelmet, illetve a rugófeszítést (CQB rulez!)
Ki kell venni az eredeti kapcsolót vezetékestül, illetve a cut off lever-t. A tappet plate viszont marad, ez kell az elsütőbillenytű megakasztásához safe állásban. Az elektronika két részes, az alsó részt a cut off levert tartó csavar rögzíti, a felhúzó fogaskerék és elsütőbillentyű behelyezése után kerül fel a felső rész. Ahogy láttam, a hézagolásnál oda kell figyelni, mert a felhúzó fogaskerék fogaskoszorúja bele tud érni az elektronikába.

Tetszik, ötletes, hogy nem az akkuhoz menő vezetéken van az elektronika, hanem a GB-on belül. Nálam a 21 mm belső átmérőjű tuscsőben van az akku, még a mini T-csati sem fér el, így saruval van az akku bekötve.

Van motor rezegtetés semi és full auto közti váltásnál is, illetve az elektronika folyton áram alatt van, így az akku csatlakoztatása legyen egy határozott mozdulat, mert ívet húz a feszültség.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29978) f4lcon válasza macilaci78 (#29977) üzenetére


f4lcon
őstag

én végül nem jutottam el hozzá, mert egy éves gyerek mellett nehezebb a hobbira koncentrálni :D
én ezt a videót tettem el a kedvencek közé a későbbi beépítés megkönnyítésére

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29979) f4lcon válasza f4lcon (#29978) üzenetére


f4lcon
őstag

most nézem, mintha az enyém nem ilyen optikai érzékelős lenne :F
csak egy pillanatra bontottam ki, és haza kell menjek, hogy ellenőrizzem, de nagyon mérges leszek, ha nem ilyen...

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29980) macilaci78 válasza f4lcon (#29979) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az 1.7-es verzió a Ver2 gearbox-ba való, mazt szereltem.
A 3.1-es verzió a másik, amit rendeltem az AUG-ba, az Ver3 GB-ba való. Megmondom őszintén, nem néztem meg tüzetesen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29981) f4lcon válasza macilaci78 (#29980) üzenetére


f4lcon
őstag

azt látom, hogy a két verzió már méretben is különbözik, és nekem a hosszabb (tehát v3-ba való) jött, de arra nem emlékszem, hogy 2 rétegű lett volna, optikai szenzorral meg mindennel.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29982) danzas007 válasza f4lcon (#29971) üzenetére


danzas007
csendes tag

A titán nitrid minden esetben arany színű. Ez egy felületi nitridálási folyamat, főleg szerszámoknál. :R

(#29983) f4lcon válasza danzas007 (#29982) üzenetére


f4lcon
őstag

igen, ezt tudom
amit írtam arra vonatkozott, hogy attól, hogy arany színű a bevonat a fogaskerekeken, egyáltalán nem biztos, hogy titán-nitrid. sőt.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29985) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A topikban tilos hirdetni, hardveraprón viszont fel lehet adni hirdetést az ÁSZF betartása mellett airsoft alkatrész keressére is, illete aláírásba is be lehet tenni.

A topikban csak olyan kérdést szabad feltenni, hogy "Hol vehetek AK motortartó bakot?"

Airsoft Bazár, Softair fórum, facebook csoportok, vagy de lengyel webshopok (Taiwangun például) rövid határidővel szállít ide, EU-n belül se vám, se áfa cirkusz nincs.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29986) f4lcon


f4lcon
őstag

taiwangun rendelésbe nem akar valaki beszállni? van pár apróságom, ami kell

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29987) macilaci78 válasza f4lcon (#29986) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van már AUG hop up kamra? :D

Egy hengerszettre nevezek, kb 50€.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29988) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Oi,
Azt veszem eszre igy 'oreg' koromra egyre rosszabb a szemem, es kellene az AEG-re is valami 2-3x nagyitasu optika. Egyszeruen mar nem latom a BB-t 45-50+ meteren a reddoton keresztul. :D Az AK74-re jellemzoen felpattintom a tavcsovet, szoval az M4-re nezegetek valami ACOG replikat a sima reddot helyere. Van ezzel tapasztalat, bevalt marka? Megnezegettem a lengyel boltokat, de ranezesre kb ugyan azt aruljak, megis eleg nagy diffek vannak az arban. Hasznaltan tudnek venni 15k-ert.

A masik alternativa a magnifier a reddot moge, de nem biztos, hogy azzal akarok kinlodni, raadasul ahogy nezem meg tobbre jon ki, mint mondjuk a 15k-s ACOG.

Tapasztalat, ajanlas? :R

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29989) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ha jól látom, Taiwangun-on ez az egyetlen gyors rugócserés* rugóvezető, viszont a leírás szerint csak Arcturus GB-ba jó. Specna-ba bele megy?

* a rugóvezető seggén a nút alkalmas arra, hogy egy lapos csavarhúzóval forgatni lehessen.
A gyors rugócserés Dytac gearboxban a Guarder Ver2 rugóvezető megáll szépen, de annak ugye csak két pici pöcke kapaszkodik a perembe. Ver3 rugóvezető nagyobb felületen kapaszkodik, viszont annak a fülei szélesebbek. Persze reszelni is lehet, de ha nem muszáj...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29990) macilaci78 válasza DNReNTi (#29988) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én meg egy G&P M2 Red Dot-ot keresek magas szerelékkel.

Az Eotech 552 utánzat magasra céloz ahhoz képest, ahova lő a fegyver. De legalább Dremellel szépen belefragtam a víztiszta plexi lencsevédőt. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29991) f4lcon válasza macilaci78 (#29989) üzenetére


f4lcon
őstag

ezzel előfeszíted a rugót?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29992) #56573440 válasza f4lcon (#29991) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem. ez a rugóvezető, ami kivehető ha olyan a gearbox, elforgatod és simán ki-beteszed. Hatalmas jóság, mert pl össze se úgy kell tenni a gb-t, hogy feszültség alatt van a levegős rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#29993) macilaci78 válasza f4lcon (#29991) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A csapágyas rugóvezető természetesen előfeszíti a rugót, mert elvesz a rugó helyéből. A csapágyazott dugattyúfej is, viszont nem a csőtorkolati energia növelése a célja.
A spirálrugó összenyomáskor csavarodik is valamelyest és ezt a forgatónyomatékot, súrlódást, deformációt előzi meg, ha legsalább az egyik végén könnyen el tud forogni. Az autó lengéscsillapítója körül is azért van tányér kar helyett, hogy a spirálrugó tudjon mozogni.

A gyors rugócserés gearbox lényege, hogy a rugóvezetőt a GB seggéből úgy tudod kivenni, mint egy bajonetzáras izzót. Ehhez persze az adott fegyvert valamennyire szét kell szedni, például egy G36, vagy M4 esetében jón le a tus, válltámasz. Egy AUG esetében ez is egyszerűbb...
Ahogy az előttem szóló írja, így nem kell a gearboxban lennie ennek a rugónak, mikor összerakod. Ettől függetlenól a tappet plate előszeretettel húzza le a hézagolót a felhúzó fogaskerékről, a visszaforgásgátló löki kifelé a meghajtó fogaskereket, a biztosítót is épp a héj peremére nyomja a rugója és az elsütőbillentyűnek is van egy erős rugója, ami Ver3 GB esetén külön öröm...

blackrulz: az előző mondatom alapján csak azt tudom mondani, hogy a fő rugó már nem oszt, nem szoroz. Egyszer volt egy nehéz szülésem: egy M150 rugót paszíroztam egy megerősített Classic Army ver2 gearboxba. Egyszerűen le kellett csavaroznom a gearboxot az asztalhoz, nem bírtam megtartani. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29994) hundai válasza DNReNTi (#29988) üzenetére


hundai
aktív tag

Szia!

Én is hasonló cipőben vagyok... -2es szemmel (van az már több is szerintem) már jelentett gondot 20-30m-ről a felismerés.Az egy besusnyázott ellenfél? Aztán amikor odaértem egy szemeteszsák volt :DD . 50m távolságból alig látom hogy van ott valaki így elgondolkodtam red dot mellé egy 3x-en. Még a vírushype előtt sikerült az egyik csapattársnál meglátnom az aeg-jét, valami 1x30 dot mellett használta az oldalra lenyitható 3x-et. Szerintem lenyitott állapotban teljesen jó vele nézelődni, bár ha a dot előtt volt, fura volt úgy helyezkedni hogy tiszta legyen a célpont. Én simán vennék egy 3x-et a meglévő dot mellé. Ha mindenképp az acog vonal tetszik, akkor csak olyat vennék aminek a tetején van dot. Reflexből való közeli célzásokhoz nem tudnék elképzelni egy 4x-et..

[ Szerkesztve ]

-Wake up Neo!

(#29995) Atke


Atke
senior tag

Milyen márka lehet? Elvileg full fém de többet nem tudok. Kép alapján valaki esetleg?
Kep

(#29996) macilaci78 válasza Atke (#29995) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lesz itt, aki jobban ismeri az AK-kat, de tippre D-Boys, Cyma, vagy JG.
Mágnessel menj végig rajta, az többet mond a hozzáértőknek, mint az, hogy "full fém".

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29997) Atke válasza macilaci78 (#29996) üzenetére


Atke
senior tag

25 ért találtam rá, de szerintem kihagyom...
Képek alapján jgnek tűnik nekem
Köszi

(#29998) danzas007


danzas007
csendes tag

Akit érdekel egy nem szokványos, és egyedi projekt, akkor itt ezen a discordon mindent megtalál! :R

https://discord.gg/m88VwGqxcm

(#29999) emre


emre
veterán

Hézagolásnál melyik fogaskeréktől szoktatok elindulni?

Most csinálom először, a motor felől kezdtem, nagyjából jónak tűnik végig, de a motor felrakásakor eltűnik az első tengelyen. Nem szorul csak patent, finoman megmozgatva a csapágyak nyílásánál látszik is hogy van némi hézag. Ha jól látom a motort nem tudom tolni ki-be, fixen van.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30000) Atke válasza emre (#29999) üzenetére


Atke
senior tag

Első a spur kerék, az a legalsó....
Én annó ez alapján nyomattam
[link] kicsit vontatott,de motormagasság meg egyéb dolgok is benne vannak...
Motort a markolat alján lévő csavarral tudsz állítani, ha ez a kérdés!?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.