Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29651) Coccolino_O válasza #56573440 (#29642) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Es macilaci: Koszi.

Megvettem az evot es olyan kerdesem lenne, hogy erdemes-e kicserelni a gyari fogaskerekeket shs 18:1-re? Redditen csak ezt emlitik, mint javasolt fejlesztes. Tudom, hogy bukom a garit, ha megnyitom a gb-t, de maga a szett 15 fontba kerul, es fel evnel tobbet ugysem lesz nalam a fegyver, mert raunok, es veszek mast. Milyen zsirt erdemes hasznalni es jol gondolom, hogy csak azt kell vekonyan zsirozni, ahol talalkoznak a fogak? Koszonom. :R

[ Szerkesztve ]

(#29652) #56573440 válasza Coccolino_O (#29651) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ülj le yt elé és ha érdekel a tuning kezdj el nézni videókat miket lehet és hogyan. Aztán vegyél valami alap g&g puskát olcsón, és szereld szét a lelkét is. Egyáltalán nem javasolnám az Evon a tuning tanulást, van benne ez az ami egyedi megoldás...

Cikk.

Egyébként 18:1-et 18:1-re minek cserelsz? A gyári is korrekt minőségű...

(#29653) apollo12


apollo12
veterán

Heló szerintetek mostani játékokra jó lehet flektarn szett, 4 lennénk 1 csapat. Eddig 2 embernek van full szettje, vagy érdemes más szettre költeni ? :)

(#29654) macilaci78 válasza apollo12 (#29653) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az Alföldön játszottam többet, a flectarn nem rossz, de szerintem egy új szettnek élénkebbek a színei attól a tereptől.
Arra számíts, hogy milsim, de még a kevésbé vaskalapos játékokon is képesek öltözet, fegyverzet alapján adott oldalba besorolni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29655) apollo12 válasza macilaci78 (#29654) üzenetére


apollo12
veterán

Soproni vagyok, közelbe Molnaszecsőd, Veszprém, Szentkirályszabadja van, elvbe el fogadják :) .

Másik kérdés lenne itthon egy tartalék fegyó, cyma AK 74, néha meg ragad a ravasz, meg van ütögetve a gearbox akkor jó egy darabig, rossz hézagolás lehet a baja ?

[ Szerkesztve ]

(#29656) gabe_ válasza apollo12 (#29655) üzenetére


gabe_
őstag

Ravasz a róka ;]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#29657) N€T0X|N válasza gabe_ (#29656) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Kezdődik... :D

Sent from my keyBoard

(#29658) #56573440 válasza N€T0X|N (#29657) üzenetére


#56573440
törölt tag

(#29659) DNReNTi válasza #56573440 (#29658) üzenetére


DNReNTi
őstag

:DDD :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29660) Coccolino_O válasza #56573440 (#29652) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Abszolút érdekel, jó lenne többet tudni, mi miért történik, plusz nem utolsó szempont, hogy nem kell odadadnod senkinek, spórolsz rajta egy csomót. Megfogadom a tanácsot, venni fogok valami olcsóbb fegyvert, aztán barkácsolók azon.

[ Szerkesztve ]

(#29661) macilaci78 válasza apollo12 (#29655) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Továbbra is tartom, hogy szerintem a hazai flórához az eredeti fectarn élénk színekkel dolgozik, de használható.

Ilyen anomáliával én is találkoztam. Szétszedtem, a gearboxban és körülötte semmi említésre méltót nem találtam, összeraktam és az esetek 90%-ban véglegesen megoldotta a dolgot*. A maradék 10%-ban megismételtem a folyamatot és megoldotta a dolgot. :D

* nem emiatt volt szétszedve legközelebb a gearbox, hanem rendes karbantartás, meghibásodás, tuning miatt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29662) #56573440 válasza Coccolino_O (#29660) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szerintem amíg nem szedted csavarral nem a tiéd :DDD
Szerencsére a yt tele van v2 gearboxos videókkal, alap rendberakós hezagolás, tomítettség ellenőrzés, rádiuszolás, stb apró trükkökktől, a durva dsg epiteses gate titan beszerelős szörnyekig.

(#29663) Atke


Atke
senior tag

V2 gearbox egyeslövés hiánya(csak sorozat van) az a cut off lever, vagy a tűzkapcsoló kopása okzhatja, más nincs ugye?

(#29664) macilaci78 válasza Atke (#29663) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Cut off lever.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29665) Atke válasza macilaci78 (#29664) üzenetére


Atke
senior tag

bontatlan acél amit beletettem... shs

(#29666) macilaci78 válasza Atke (#29665) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tapet plate még esetleg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29667) macilaci78 válasza macilaci78 (#28985) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Pénteken játék, szóval kivettem a dobozából a fél éve érkezett SLR-B15 SBR - BLACK [DYTAC] fegyvert.
A hozzá rendelt 3S 1,2 Ah Li-Po akkut bele kellett faragni, a gyári mini Tamya csatival nem fért el a helyén. Pici saru, fix bekötés, a balanceres csatlakozóról majd töltöm lassan.
Kicsit átverés szaga van, a mini Tamya csatlakozóhoz vastag, puha vezeték megy, ami viszont nem látszott, hogy a tuscső tövében forrasztással van toldva a vékony, merev vezetékhez.
Még csak a garázsban lőttem vele, de van egy kis adagolási probléma. Beteszem a tárat, az első lövésnél nem jön BB a csőből, utána minden oké egyes és sorozat esetén is. Viszont lövés után ha leengedem a csövet, kigurul belőle egy BB. :F

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29668) macilaci78 válasza macilaci78 (#29667) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Két dolog összege adta a csőből kiguruló BB okát.
Csak nullára tekert hop uppal csinálta, egyszerűen a gumi nem ért bele a csőbe és nem tartotta meg a BB-t.
Illetve az első lövésnél azért nem jött BB a csőből, mert nem volt benne: a gearbox csak ritkán áll meg nyugalmi állapotban, a dugattyú kb a henger 3/4-énél áll meg, ahol a rövid cső miatt az ablakolás van. Ezzel együtt persze a nózi már elöl van a kamrában és nem engedi a BB-t felcsúszni a cső vonalába.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29669) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Halihó, kezdőként - ha nincs mindig állandó 6-8 fős létszám - (jobb esetben csak 2-3) akkor hova érdemes becsatlakozni?
Anno egyszer már évekkel ezelőtt belekóstoltam ebbe a szupi dologba, de akkor elhalt pár alkalom után, mert ahol voltunk ott több ilyen profi csóka volt, akiket csak hátráltattunk, aztán feszkó volt belőle.

(#29670) #56573440 válasza FeniX- (#29669) üzenetére


#56573440
törölt tag

dobtam egy pm-et :)

(#29671) macilaci78 válasza FeniX- (#29669) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kis létszámú játékokkal érdemes próbálkozni, ahol pörgős menetek vannak. Jellemzően ezek épületharcot jelentenek (CQB): kisebb terület, kisebb létszám, egyszerűbb feladatok, kevesebb csapatmunka. Esetleg bérelhető felszerelés, fegyver is akad.

Nem írtál települést, de például Budapesten van több ilyen hely is.

Nagy létszámú játékon nagyobb a terület és bonyolultabbak a feladatok is. Több órás is lehet egy kör, visszaállás nélkül is simán elmehet egy csapat egy órát is. Kezdő játékos valóban tud lassítani egy összeszokott, tapasztalt csapaton, esetleg hátráltatni is tudja, ezért nem szerencsés kezdőket tapasztaltak mellé rakni.
A másik lehetőség, hogy a kezdőket csoportosítják egy-két tapasztalt, türelmes játékos mellé, de kacsavadászatba mehet át a sztori és elveszi a kezdők kedvét, ami hosszú távon senkinek sem érdeke.
A harmadik lehetőség a gyorsabb, pörgősebb móka, ami az egyéni kompetenciákra jobban alapoz szemben a csapatmunkával*, de nagy létszámmal, nagy pályán ez macerás. Itt már meg lehet oldani, hogy a tapasztalat a két oldal közt egyenlően legyen elosztva. Lehet úgy is, hogy a kezdőket és a tapasztaltakat is elfelezik, vagy kis létszámú tapasztalt néz farkasszemet nagy létszámú kezdővel. Utóbbi esetben szintén kacsavadászat van, de sok lúd disznót győz alapon azért a kezdők sikerélménye is meglesz

* Azért egy tapasztalt, jól összeszokott 4-6 fős csapat simán leszopat bárkit akármilyen CQB pályán. :K

blackrulz: szólott a kerítő. ;]
Btw: szerda estére bejelentkeztem kronózni egy AUG-gal és egy M4-gyel.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29672) #56573440 válasza macilaci78 (#29671) üzenetére


#56573440
törölt tag

még jó hogy kerítek, és még csak hazudnom se kell :D Eddig nagyon nem érte panasz a ház elejét, akárkit hívtam... N€T0X|N is ott ragadt nálunk hála istennek :P Ami jó az jó, az egyébként kinti játékosoknak is csak javasolni szoktam egy kis cqb-t mert lehet tanulni fegyverkezelést sokat, és ha elkottázza a fedezékhasználatot vagy a másodlagosra váltást, akkor nincs 10 perc kivérzés, 20 perc séta hq-ra, meg a csapatra várás :D

(#29673) FeniX- válasza macilaci78 (#29671) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Hali, köszi! Nemsokára olvasok!

(#29674) macilaci78 válasza #56573440 (#29672) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nagy játékon van medic rendszer, ami egyrészt megkönnyíti a dolgokat, másrészt egyben tartja a rajt.
Nem kell offolni, az airsoft topikban legyen már ontopik a kezdők kérdése és a kapott válasz is. :K

Btw: berendeltem, akár már pénteken megjöhet. :DDD
Meg lesz csoportos rendelés az Emperion-ból, gatyába rázom az AEG-eket: M90 rugó, dugattyú, rail és lámpatartó gyűrű a Krytac-ra (1000 lumennel a Convoy C8, ha nem megy rá, akkor a Streamlight TL-2), 552-es holohoz plexi, mert a kill flash nagyon sötét, Guarder cut off lever, hogy stabil legyen az egyes lövés, meg még pár apróság a gearboxokba.

De lassan nekiállok fotózni, a felesleges, be nem vált motyóktól szabadulni akarok. Van itt vagy felesleges mellény, köztük bontatlan, millió tárzseb, sosem használt övek, stb. :N

Ja, pénteki játékra bevittem 4 db M4 midcap tárat, kínálta az egyik srác, hogy tud még adni. Mondom, köszi, de még van 6-8 db a táskában. A shotihoz is csak 6 db shellt hoztam a két tucatból. :D

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29675) #56573440 válasza macilaci78 (#29674) üzenetére


#56573440
törölt tag

Shotiba shell? Ugyanmár. 5 lovesenkent csak nem tarazok :DDD Két 190-es modify midcap aztán joaz ;]

[ Szerkesztve ]

(#29676) macilaci78 válasza #56573440 (#29675) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A spring shoti nem CQB-ra varó, én is rájöttem már.
Viszont kinti erdős pályán olyan respectje volt anno! :D 3 fős rajt egy lövés nélkül dobattam, pedig kb féloldalt előttük bukkantam fel egy bokorból, véletlenül. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29677) #56573440 válasza macilaci78 (#29676) üzenetére


#56573440
törölt tag

Játszottam egyszer kétszer rugossal a bázison x srác nézett, nem lesz ez gyenge ide? Első körben rosszkor futott át rossz helyen, 8-9-rol nyakát csípte meg mindhárom... Séta közben meg is válaszolta a kérdést x de elég erős ide :DDD nyilván ha nem mész előre mint a bolond lehet azzal is jót tolni, csak nem szabad két három fős csordaba akadni, mert ott hamar bukta van :O

(#29678) macilaci78 válasza #56573440 (#29677) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kis létszámú játéknál okés lehet.
Előkerestem hozzá a 3-pontos szíjamat, de kell mellé az oldalfegyver. 10 lövésenként tárazni igényel némi rutint, ikább fegyverváltás. Főleg, hogy a pisztolyok is 25-ös tárral mennek és félautomatában.

A mellényre vagyok kíváncsi, kell valami, mert mellkason, hason látszódnak nagyon a találatok, meg azért csíp is, de ritka, hogy még a visszaállón is érezzem.
Na meg kényelmesebben lehet elhelyezni a málhát mellényen, mint csak övön.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29679) N€T0X|N válasza #56573440 (#29672) üzenetére


N€T0X|N
őstag

N€T0X|N is ott ragadt nálunk

De hát most is itthon vagyok. :U :D

Sent from my keyBoard

(#29680) Coccolino_O válasza FeniX- (#29669) üzenetére


Coccolino_O
őstag

"Anno egyszer már évekkel ezelőtt belekóstoltam ebbe a szupi dologba, de akkor elhalt pár alkalom után, mert ahol voltunk ott több ilyen profi csóka volt, akiket csak hátráltattunk, aztán feszkó volt belőle."

A profiktól mentsen meg a jóisten... Jókat szoktam röhögni rajtuk, több okból is kifolyólag. Egy valódi élet-halál szituációban, ők halnának meg elsőnek. Eszük semmi. ;]

Beltérre jóval kevesebb játékos is elég, legutóbb csak hatan maradtunk a játéknap végére, de 3v3 is élvezhező volt, főleg ha van játékmód, nemcsak tdm.

macilaci: "Azért egy tapasztalt, jól összeszokott 4-6 fős csapat simán leszopat bárkit akármilyen CQB pályán."

Én is ezt gondoltam, amíg nem láttam az ellenkezőjét élőben. Azt persze, nem tudhatom, hogy a csapattársaim mióta játszanak együtt, de kiszopatták őket rendesen pár hete. Ez egy négy fős csapat volt, és biztos voltam benne, hogy legyalulnak mindent, ami eléjük kerül. Nem történt meg, lehetett látni a frusztrációt rajtuk, meg ment a kurwa is ezerrel (lengyelek). Azt azért hozzá kell tenni, hogy az ellenfél csapatban volt egy jó pár figura, aki nem ma kezdte a játékot, és brutálisan védekeztek/támadtak.

VFC Avalon Calibur II PDW/KRYTAC Trident MK II PDW-M fegyverekről bármi vélemény?

Az EVO-m az őrületbe kerget, hogy jobb esetben a könnyedén mozgó tűzváltókarral akaratlanul is bebiztosítom, rosszabb esetben berakom hármas lövésbe vagy automatába, ami meg is történt múlt héten... A mutatóujjad pontosan ott pihen, ahol a kar található, és elég csak egy kicsit is csúsztatnod rajta, és már meg is történt a baj. Az, hogy a válltámasz lötyög (állítólag az igazi is ilyen), hogy a baloldali tűzváltókar is lötyög, amíg szét nem bombázod a fegyver felét, hogy meghúzd a 3 mm-s csavart rajta, még elnézhető lenne (habár ~100 ezer forintos fegyverről beszélünk), de hogy még ez is... Minőség/belsőség/teljesítmény ügyében csak szuperlatívuszokban tudnék beszélni, de használat szempontjából katasztrófa. Próbáltam az egyetlen kapható 3D-s nyomtatott kerek kart is mint utolsó opció, azzal meg alig lehet módot választani, mert nincsen semmi fogás rajta.

Még gondolkodtam a G&G ARP9-n is, de mindenki gyapulja a mosfet-et benne, meg hogy rakjál bele titan-t, különben meghal. ;]

Segítsetek! :Y :R

(#29681) #56573440 válasza Coccolino_O (#29680) üzenetére


#56573440
törölt tag

CQB-n szerintem a teljesítmény 98%-a a pályaismeret, és a pályán történő dolgok felismerése, kezelése... A maradék 2% fegyverkezelés és a maradék skill :D

Bázison simán ki lett fújva az orra a kincstáriban megjelenő TEK különítménynek is, hiába vonatoztak... A mostani pályán is lejött egy 7-es raj, ezer éve összeszokott, és kifejezetten sértette őket hogy a bentlakókkal akarják őket összevegyíteni, legyen ők vs a bantu őslakos minden héten ott játszó nép... Nem kellett volna... Mármint elcsalni az első kört, meg beszólni az egyébként negyed gázon szórakozható ellenfélnek :DDD

(#29682) AlfiCs


AlfiCs
újonc

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, ha van egy shs nagy nyomatékú motorom de valamiért már 1tár után úgy felmelegedik hogy tojást lehetne sütni rajta akkor mi lehet a baja? Vagy én rontottam el valamit? Mert ha kifele engedek rajta akkor már csak kapar.
A választ előre is köszönöm!

(#29683) macilaci78 válasza AlfiCs (#29682) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A motort is időnként karban kell tartani. Szénkefe csere, a kopott szénport kitakarítani belőle, csapágy is szorulhat.
És akkor még nem tudjuk, mi van a gearboxban. Amikor 150-es rugóval használtam, akkor locsoláskor már érezni lehetett a markolaton, hogy nem a kezem melegíti.

A napokban egy megszorult gearbox-szal kínlódtam, legalábbis azt hittem. Valamelyik okos felcserélte a tűzkapcsoló polaritását és a motor az ellenkező irányba indult, a visszaforgásgátló pedig tette a dolgát. Na, akkor melegedett a Guarder Infinity Torque Up motor is. :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29684) AlfiCs


AlfiCs
újonc

Jelenleg egy m120 as rugó, 13:1 es áttétel van benne és egy perun v2 optical, viszont kézzel alig lehet elforgatni a motort. De nem túl öreg nagyjából 3hónapos és 1csatán lett használva.

(#29685) AlfiCs


AlfiCs
újonc

Mert olyat is hallottam hogy ez a shs motorok védjegye. De szerintem ennek nem 1csata után kéne jelentkeznie. :(((

(#29686) macilaci78 válasza AlfiCs (#29684) üzenetére


macilaci78
nagyúr

kézzel alig lehet elforgatni a motort - ez jellemző, erős mágnes van benne.
Amikor szerelek, a motort általában a salgó polc lábára rakom, mert utálom, amikor a kis csavarokat, rugókat, egyebeket magához édesgeti.

Milyen akku van benne?
Lehet, a fet az oka, nélküle is melegszik a motor? Nézem a leírást, M130 rugótól felfelé 40 A biztosítékot javasol, M120 rugóig 25 A-t.

12. oldalon az útmutatóban: Battery and/or the motor heat up very much.
Az akku, vagy a motor nagyon felmelegszik. Ha az akku melegszik, kicsi a kapacitása.
Ha a motor, akkor gyenge a motor, cseréld erősebbre.
Vagy a motor erőlködik: ferdén áll a markolatban, vagy rossz hézagolás, feszülnek a fogaskerekek.

A hézagolást úgy a legegyszerűbb megnézni, hogy a gearboxot a levegős rész (nózi, dugattyú, tappet plate, rugó, rugóvezető, henger, hengerfej) és visszaforgásgátló nélkül összerakod, rendesen összecsavarozod és a kerekeket kézzel megforgatod. A henger ablakánál be tudsz nyúlni ujjal. Ha könnyen elforog, mint egy meglazított kóláskupak, akkor jó. A fogaskerekeknek tengelyirányban lehet fél mm kotyogása, viszont az eltérő szinten lévő fogaskoszorúk ne érjenek egymáshoz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29687) AlfiCs


AlfiCs
újonc

Köszönöm szépen ezeket le ellenőrzöm!

(#29688) drzozo válasza Coccolino_O (#29680) üzenetére


drzozo
senior tag

KRYTAC Trident MK II PDW-M

Most jelenleg pont egy ilyet nyúzok. Kapott Aster-t, Maxx kamrát, Promi csövet és egy Maple Leaf Mr gumit.

Igazából kár volt, mert a gyári állapota is egészen elképesztő volt. De hát nem tudok leállni. Egyébként a gyári elsütést és az érzékenységet nagyon eltálták ezzel az új system-mel.

Bázison simán ki lett fújva az orra a kincstáriban megjelenő TEK különítménynek is.

Csomó rendőr jár milsim jellegű játékokra is, Arénába is, de inkább hagyjuk milyen vakon van egy kettő.

[ Szerkesztve ]

(#29689) Coccolino_O válasza #56573440 (#29681) üzenetére


Coccolino_O
őstag

"CQB-n szerintem a teljesítmény 98%-a a pályaismeret, és a pályán történő dolgok felismerése, kezelése... A maradék 2% fegyverkezelés és a maradék skill"

Hogy mi számít, azt nem tudnám megmondani, de bizonyos, hogy a pályaismeret sokat nyom a latba, amíg az ellenfeled kevésbé ismeri a pályát. Mondjuk úgyis lőttem hátba három embert, és csináltam feladatot, hogy minimális helyismerettel rendelkezdtem azon az adott pályán. Az ellenfeleden legalább annyira múlik, mint rajtad. A következő alkalmommal annyira jól védekezett az ellenfél csapat, hogy esélytelen voltam egyedül, mindegy, hogy milyen irányból támadtam, megfogtak mindig. Ennyit számít az is, hogy kik ellen játszol. Gátlástalanul megkerülök és hátba lövök mindenkit, ha az ellenfél hagy érvényesülni. És természetesen teljesen haszontalan és esetlen vagyok egy olyan csapat ellen, akik mindent fedeznek és/vagy azonnal kiszednek, hogy ne boruljon el a balansz a javunkra.

A csalókat rühellem, szerencsére eddig egy olyan figurával futottam össze, aki gyanúsan sokat tankolt mindenből és mások is mondták, hogy nem tiszta az ember. De amióta megint játszok, ez volt az egyetlen kivétel. Mindenki becsületesen játszik, ahová én járok, de szigorúan van véve amúgy is.

drzozo: Köszönöm. Ha el tudom passzolni az evo-t normális pénzért, be fogok ruházni egyre.

[ Szerkesztve ]

(#29690) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29689) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Első alkalommal a Főnixben kb 8-10 alkalommal dobattak. Nem volt csapatmunka, sem helyismeret, de legalább 10 vs 10 játszottunk, egyszerűen a rutinos helybéli megkerült.
Az utolsó két körre 2 vs 2 maradtunk, akkor 4x dobattam. Kisebb pályarészre korlátoztuk a mozgást, valamelyest jobban megismertem a pályát és két ellenfelet könnyebb volt szem előtt rartani, mint tízet.

Második Főnix napomon már nem dobattak. Haverral mentem, aki párszor már paintballozott, most először airsoftozott. Tudtunk együtt mozogni, egyik ment, másik fedezett. Volt területfoglalás, ketten 3 kapcsolót bevédtünk.
A TDM meccs alatt határozottabban mozogtam a fedezékek között is, érdekes módon kevesebb találatot kaptam, többet adtam, mint korábban.

Sárga karszalag, zavaró volt, hogy az egyik csapattárs ruhája is tartalmazott hasonló tónust, szegényt többször is meglőttem. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29691) #56573440 válasza Coccolino_O (#29689) üzenetére


#56573440
törölt tag

"A következő alkalmommal annyira jól védekezett az ellenfél csapat, hogy esélytelen voltam egyedül, mindegy, hogy milyen irányból támadtam, megfogtak mindig."

Ez innentől meg pályafüggő is... A legutolsó Bázis pl két emeletes volt, ott a kontakt pontok mindig a két lépcső könyékén voltak, ott állt a nép aki fel akart jutni meg akik le, és puttyogtatták egymást egész este. Ha csak a felső rész játszott akkor félpályán a 3 ajtó volt ugyanez. Nem lehetett átjutni, az a pálya egy határ fos volt. De egy főnixben, arénáról nem is beszélve, csak nagyon izolált helyeket tud megfogni egy csapat. Ezeken a pályákon jellemzően nagyságrendekkel több a szög és az irány amit le kell fogjanak mint a játékos, csak meg kell találni hogy honnan adja ki. Minden másra én is a gránátot használom. Ha valaki beül egy szobába nincs az az isten hogy én nekiálljak szenvedni az ajtó mellől úgy, hogy látja az árnyékomat, rajtam a dot 5 méterről... Beszólok hogy gránát és megy a rugós be, úgyis szobát pucol oszt jóccakát :D

Nyilván nem tagadom hogy biztos van olyan csapat akik ismerik is a helyet és elég jók ahhoz hogy meg tudjanak fogni egy nagyobb területet is akár, de ez nagyon nagyon ritka, én pl még nem láttam ilyet :D Olyat hogy elindult a másik csapat és felzabált mindenkit olyat nyilván igen, de ott nem a csapat hanem az egyéni teljesítmény dominált, meg az, hogy nálunk a randomok használhatatlanok voltak bármire is :D

Igazából az említett elcsalt kör az egy sima tdm volt, megadtak ők mindent is, csak a Főnixben visszaállón 2 mp körül kell nyomni a gombot hogy levonjon csapatéletet, a legtöbben meg valszeg nem figyeltek az eligazításon és csak rácsaptak. Legalábbis szeretném azt hinni :D Így lehetett az, hogy amikor első körben láttuk hogy túlságosan erősek vagyunk, inkább hátráltunk picit, és szórakoztunk, lazáztunk, bentről így is egy bő 20-30-as előnyt éreztünk, kint meg láttuk hogy 10-el szívtunk ki. Nyilván minket a legkevésbé se érdekel a pont, mert amíg jó a buli addig mindegy hogy 50-0-ra megy a szívás vagy sem, de egyből elindult a túloldalról a beszólás, és kicsit magunkra vettük na :D Abban a körben sem nyomták rendesen, lement a negyed órás kör úgy, hogy gyakorlatilag első fedezék-visszaálló vonalon mozgott az egész csapat, én kilőttem az 50-es táramat, két 30-asat, visszaállóra sprint, újratáraz és az 50-es megint kiment, pedig nem szokásom egynél sokkal többet lőni senkire se... Halál nélkül bucira lőttem gránátoztam őket, a többiek sem tolták rosszabbul, az induló 99 élet valszeg reálisan az első 3 percben le is ment volna, ha nyomják... Már a szervező üvötözött velünk hogy hagyjuk abba :D Utána nyilván domination jött, ahol ez a trükk nem működött, ott olyan szinten szívtak ki, hogy olyat még nem láttam a két éves főnixes "pályafutásom" alatt soha...

(#29692) Atke válasza #56573440 (#29675) üzenetére


Atke
senior tag

Hát annak pont az a szépsége :) Most vettem egy cm.350L-t. Igazi CQB jószág :D
Lehet egyszer megnézem majd én is azt a szerdai cqb-t...

(#29693) f4lcon


f4lcon
őstag

hét közben esténként van olyan hely, ahova egyedül is be tudok csatlakozni Budapesten? valami ilyen CQB jellegű dologra gondolok, ofkorsz
egy időben jártam softair-es játékokra, de a hétvégék a gyerek és a kertes ház óta sokkal jobban foglaltak, már nem engedhetem meg magamnak, hogy egy egész napot oda legyek

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29694) #56573440 válasza f4lcon (#29693) üzenetére


#56573440
törölt tag

hali

Van sok.
Főnix: Én ide járok, nem promó mert fillérem nincs belőle... A pálya viszonylag kicsi, de van elektronika rendesne, sok játékmód a területfoglalótól a tdm-ig mindent számol a számítógép. A banda jó jellemzően, vannak randomok rendesen, és általában jó a buli. Lehet kérni traceres bérfegyvert is, ami hatalmas jóság. A szabályok "speciálisak" helyenként, 0m rálőtáv van, a dobatás opcionális, viszont nincs locsolás, 1-2 lövés egy poziból aztán megnézed hogy mit csináltál, nincs olyan hogy egy üres ablakot, ajtót, etc elkezdik küldeni hogy ne is tudj mozdulni, és nem jellemző hogy 2-őnél többet kapj.

A jelentkezés kicsit "macerás", mert max 7 fős csapatok vannak, most max 14 fős létszám engedett, egyébként három 8 fős csapatot engednek be. Játék rendszeresen szerda-péntek, jelentkezéses fb-n. Goldman Game szervezi, a játék kiírásokat is ott látod, beszélgetés fülön van a form amin lehet beküldeni a ki mikor mire és mivel menne. Hétfőn délben nyit a szerdai regisztráció, szerdán délben a pénteki. Most lesz csütörtökön is ahogy nézem tdm night. Arra ahogy nézem még nyitott a reg. Érdemes sietni mostanában, mert a szerdai betelt hétfőn 12:15-re pl... Ha már nincs fent a google docs form, akkor zárták a kapukat. 6-kor van kapunyitás, 7-től játék.

Aréna: Talán a legnagyobb ezek küzül, mindenféle van nekik hétközben kedd csütörtök péntek fix játékokkal. Kicsit kevésbé "családias" több minden fér bele, sokaknak pl nem tetszik a főnixben lévő lövéskorlátozás pl, na ott az nincs. A banda általában jó, bár ez megint ízlés kérdése, általában ott inkább háború van, annak minden előnyével és hátrányával. Nekem nem szívem csücske másnak meg de. A weblapjukon megvan minden infó a jelenkezésről.

Amit még ismerek az a barlang, ott egyszer volt cimbora, nem volt akkora buli neki, mástól meg azt hallom hogy jó. Egy paintballra is használt barlangrendszer, viszonylag ritkás fedezékkel, kicsit más feeling, de biztos az is élhető. Ha esik akkor egybként elég nedves a levegő bent az biztos :D

(#29695) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!
Egy régebbi típusú E&C M27 IAR (ua. mint a specna arms h03) replikába beszerelhető Prowin cnc alu hopup kamra?
Konkrétan ezekről lenne szó.
[link]
[link]
Ez lenne a gumi.
[link]
Vagy ez teljesen lutri, hogy kompatibilisek egymással?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#29696) Atke válasza petymeg (#29695) üzenetére


Atke
senior tag

Amit belinkeltél fegyver a leírásánál:" ... plastic rotatory ProWin style chamber ", bár a képek nem ezt mutatják. De biztos hogy jó bele

https://airsoftpro.hu/images/stories/virtuemart/product/ec-hk416-s-7-black-ec-101-512-4.jpg Én nem azt a gumit tenném bele, és inkább 400 alá vinném,egy rugó cserével (ahogy az airsoftpro oladlán grátisz a fegyver mellé az M100-as rugó.) szóval m100-110 rugócsere,és finomabb (50-es) gumi SZVSZ

(#29697) macilaci78 válasza petymeg (#29695) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elvileg igen. A kamra a helyére bemegy, az upper-t is rá tudod tolni a gearboxra. Viszont hogy rendesen fog-e adagolni, az kérdés. Lehet, hogy a nózit kell cserélni, lehet, hogy a táron kell igazítani, vagy cserélni.

Jaja, 50-es guminak +1.
Softair fórumon érdemes kérdezni, vagy akár visszaolvasni, ott lehet, van konkrét tapasztalat is.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29698) macilaci78 válasza Atke (#29692) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem ilyenem van felhajtható válltámasszal, mint az Spass. Jobban örülnék a fix tusnak, mert keskenyebb a talpa, de ragaszkodom a pisztolymarkolathoz, mert nekem az áll kényelmes szögben. Lehet valahol külön csak tust venni?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29699) Atke válasza macilaci78 (#29698) üzenetére


Atke
senior tag

Találtam pár helyen, mert én meg fém receivert keresek hozzá,meg tervezem a fa alkatrészek legyártását,illetve belsőségeket is. Néztem Wii tech meg angel custom gyárt M870-hez alkatrészeket,de horror...Szerintem jobb, ha vársz töröttre alkatrésznek valót 5-6 ezrekért odaadják. De csak tus, esetleg az M4 tus adapteres megoldással.

(#29700) Coccolino_O válasza #56573440 (#29691) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Maga a pálya felépítése is befolyásolhatja 1-1 játék kimenetelét. Ahová jártam korábban (de bezárt a korona miatt), ott a pálya asszimetrikus, és lehet is látni, amikor nincsen a két csapat kibalanszolva tapasztalat szempontjából, ugyanis vért izzadsz, mire eljutsz a-ból b-be. Ahova most járok, ott több szögből tudod támadni ugyanazt a pontot, és több spawn van mindkét csapatnak, szóval választhatsz, hogy honnan támadsz, miután meghaltál. Vannak ilyen féregjáratok (:D), ahonnan hátba tudsz kerülni majdnem mindenkit. Talán két kete volt életem legjobb játéka ezen a pályán, mert annyira jó a felépítése, és aki felügyeli a játékot, kibalanszolja a csapatokat (ismeri a rendszeresen megforduló egyéneket és képességeiket).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.