Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) macilaci78 válasza MasterDeeJay (#28800) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez pénzt nem ér.
Elvileg 2 héttel ezelőttig kapható volt kis hazánkban is, amúgy kb 200 zlotyi. Gyárilag 7,2 V-os, 150 fps-es jószág volt, egy springes pisztoly erősebb ettől.

Viszont Softair fórumon szoktak keresni pici pénzért nem lőképes replikákat például kelléknek fotózáshoz, filmekhez. Ha van kedved még őrizgetni, akkor a kínál rovatba betehetjük.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28802) MasterDeeJay válasza macilaci78 (#28801) üzenetére

Hát pont ezért akartam kidobni eredetileg. Már van akinek el tudom ajándékozni.

[ Szerkesztve ]

(#28803) DNReNTi válasza MasterDeeJay (#28802) üzenetére


DNReNTi
őstag

Igy mar mindent ertek. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28804) Szivacs85 válasza MasterDeeJay (#28800) üzenetére


Szivacs85
tag

És tényleg. De fura most egy ilyen replikát látni. Mekkora mínőségbeli különbség van a mostaniakhoz képest. Főleg a tár milyen gagyi mai szemmel :) Ez biza műanyag gearboxos, de akkor ez tényleg 023-as. Ehhez gyárilag volt minden: sín, optika, tompító...

[ Szerkesztve ]

ELADÓ: MSI 1050TI 4GB OC és egy hibátlan Ati HD 4670 videokártya

(#28805) Atke


Atke
senior tag

Esetleg valaki tudja,hogy mi lehet a probléma?
Van a lenti szett: 3db MK23 , 7db tár.
Tárakat megcsináltam, kapott az aljuk epoxi gyantát, nem ereszt egyik sem... De! akármelyik tárat teszem,akármelyik pisztolyba, adagolási probléma van. 1-et esetleg 2-t tudok lőni,de aztán csak a gáz jön. Az egyetlen ami közös, az a PJ 0.25-öss BB pelet. Valakinek valami 5let?

(#28806) Felgolos


Felgolos
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék vásárolni egy airsoft fegyvert a taiwangunról. A kérdésem az lenne, hogy lesz-e nagyobb akció a mostaninál a taiwangunon? Nem sürgős a vásárlás, várok ha lesz jobb ajánlat. Válaszokat köszönöm.

(#28807) macilaci78 válasza Felgolos (#28806) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Most volt egy sale, de januárig várnék, hátha lesz valami black friday, vagy karácsonyi akció.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28808) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok. Gondolkodok egy Hi-capa vásárláson. Érdeklődni szeretnék a fegyórol. Vélemények, tapasztalatok.
Előre is köszi

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#28809) macilaci78 válasza Drizzt01 (#28808) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A WE Hi-Capa jó, van hozzá alkatrész, akár erősebb igénybevételre is felkészíthető.
A topiklakók közt is van pár komoly darab is, green gas, CO2, HPA szettel is.

Mint minden .45-ös klón, ennek is vaskos a markolata, a tárkioldót, szánakasztót már jobb kéz hüvelykujjal nem mindenki éri el.
Én személy szerint levenném az elejéről a klopfolót, a szereléksínre van alulról csavarozva. Ha jól látom a képeken, akkor a külső cső előre él a klopfolóba és a belső cső is túllóg a szánon.

Tokot nem tudom, akarsz-e hozzá. A névből a 5.1 a csőhosszt jelenti: 5,1". Ez attól ugye a klopfoló miatt hosszabb, ezt vedd figyelembe, ha tokot keresel.

Normál greengas tárba fér 25-27 BB, a hosszítottba 50 BB is. Nyáron, jó időben 1 gáztöltet két adag BB-t is kivisz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28810) DNReNTi válasza Drizzt01 (#28808) üzenetére


DNReNTi
őstag

Hali,
Nekem egy KJW HiCapa-m (KP05) van, CO2-s tarakkal hasznalom. Sajnos a KJW tarak gyarilag gatyak voltak, meg kellett javitani a szelepeket, de ha mar megcsinaltam oket, akkor ugy csinaltam, hogy kicsit bikabb legyen. Vettem bele egy MapleLeaf kamrat, gumit es crazy jet csovet, valamit elo lett feszitve a hammer es recoil spring. Igy nem csak kegyetlen eros (~385 FPS), hanem gyors is lett. Erdemes meg valami kozpontosito spacer-t gyartani a kulso es belso cso kozze. Az eredmeny atlag AEG-eket tulszarnyalo lotav es pisztolyhoz kepest eleg jo pontossag.

A tuning ara: mivel ebben sajnos meg spiater sear-ek vannak, igy legutobbi jatekon szettort a francba. :D Igy most keresek acel sear szettet es hammert ha mar ott jarok. Szoval ha tunerkedni akarsz, erdemes okosabban, mint ahogy en csinaltam.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28811) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Köszi a válaszokat. Jelenleg egy APS ACP 606 van jelenleg, de akadnak gondok vele. Tervezem hogy cserélem. Mondjuk amikor jól működik, nagyon korrekt ea lőkép és a lőtáv. Most 50%-os csak. Számolgattam, hogy melyikkel járnék jobban, ez rendberakni, ami kb €60 megállna, vagy venni egy Hi-capa-t.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#28812) Atke


Atke
senior tag

Ezt a fajta előagyat fel lehet szerelni simán a normál "menetes" upper-re?

(#28813) macilaci78 válasza Atke (#28812) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A normál menetre megy rá a jobb alsó részen lévő henger, ez ugyanis belül menetes, ránagyítva látszik. Kívül a palástján lévő lyukakban is menet van, a hozzáadott csavarokkal itt rögzíted.
Amit nem adnak a kép szerint, azok az alátétek. Ha ezt simán csak rácsavarod egy menetre, akkor úgy áll meg, ahogy, neked viszont az kell, hogy valamelyik csavar menete merőleges legyen a tár síkjára. A megfelelő vastagságú alátét ezt a célt szolgálja.
A jelenlegi előagy is így van feltéve, de annak palástja sűrűbben lehet fogazva, így nem 1/4, hanem mondjuk 1/12 finomságú. Általában több alátétet használnak, mármint vékonyabból több darabot, így a puskán jelenleg lévőkkel is van esély jól felrakni ezt az előagyat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28814) macilaci78 válasza Drizzt01 (#28811) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért az hozzá tartozik, hogy az öszes .45 klón esetében a szánbiztosító szeret leesni, általában a jobb oldalon. A markolatbiztosító is szeret széthullani. Érdemes lesni az akciókat (ingyen posta például) és a vonatkozó alkatrészekkel készülni.
Ugyanígy a tár: tömítések, tárajak, szelepek, tárfenék. Idővel elöregszik, tárcserekor kiesik a kezedből, stb. És ezek párja a szánban a levegős rész.

A WE is hozza a kötelezőt, egy jó vétel, de nem örök élet. A pisztoly árának háromszorosát rálocsolva egy kifogástalan és tartós darabot lehet összerakni akár versenysportra is, hogy tényleg csak a kopó alkatrészekkel kelljen foglalkozni.
Ezzel szemben vannak olyan pár éves lelakott példányok, amiket úgy hirdetnek, hogy ez-az nem működik, pár dollár az alkatrész, de nincs kedvem foglalkozni vele. Aztán az a pár dollár igaz is, csak 30 dollár a posta, és nem szállítanak Magyarországra. :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28815) Atke válasza macilaci78 (#28813) üzenetére


Atke
senior tag

:R

(#28816) Felgolos


Felgolos
csendes tag

Sziasztok! Most akció van a gunfire.com-on. Classic army és a golden eagle fegyverei is akcióban vannak, de sajnos nem ismerem ezeket a márkákat. Mi a véleményetek ezekről a replikákról? Érdemes beruházni valamelyik akciós fegyverre? Üdv

(#28817) macilaci78 válasza Felgolos (#28816) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Classic Army vállalhatón, a Golden Eagle felejtős.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28818) Felgolos válasza macilaci78 (#28817) üzenetére


Felgolos
csendes tag

Köszönöm a választ! Akkumulátor milyet ajánlasz a classic army hoz?
(Milyen csatlakozója van?) köszönöm

(#28819) macilaci78 válasza Felgolos (#28818) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Úgy látom, Tamiya csatlakozót használnak. Fix tusban elhelyezett akkuhoz normál, a többihez mini.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28820) Felgolos válasza macilaci78 (#28819) üzenetére


Felgolos
csendes tag

Köszönöm mèg1* !Ezt választottam [link] ! Este meg is rendelem , majd nézek hozzá akkumulátor meg pár apróságot.(tár...stb?) Remélem kezdő fegyvernek jó lesz.

(#28821) macilaci78 válasza Felgolos (#28820) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gyártói oldal, használati útmutató.
Ahogy nézem, 2-3 cellás lipo akkut javasol hozzá, de 7-10 cellás Ni-Mh akkuval is megy.
Írni nem írja, de a kép alapján mini-tamiya csatis akku kell hozzá.
Van egy másik verzió is azonos CA4A1 EC2 típusnéven, ez már eletromos vezérléssel rendelkezik, magyarán fet van benne gyárilag. Ez inkább elbírja a 3 cellás lipo akkut.
Az akku hátra van vezetékelve a fix tusba, ha akku van benne, ne nagyon told be, mert képes sérülni a vezeték. Az akku végét műanyag körmök tartják, szeretnek törni főleg hideg időben.
Gyárilag 6,03 mm-es preccsővel jön. :K Ami nem árt, az a hagyományos "nullkilométeres szerviz": hézagolás, tömítés ellenőrzése. Dobozból kivéve max a motor magasságát tudod ellenőrizni laikusként.
Kezdőnek több, mint elég. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28822) Felgolos válasza macilaci78 (#28821) üzenetére


Felgolos
csendes tag

Igen szeretném szervizeltetni de nem tudom hogy a környékünkön van-e olyan ember aki ezzel foglalkozik (Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, Kisvárda). Úgyhogy ezután még utána kell nézni. Közben kiválasztottam az aksit [link] . Szerinted megfelelő lesz ez bele? Köszönöm

(#28823) macilaci78 válasza Felgolos (#28822) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem, ez akku a crain stock-ba széles cellákból áll. Ilyen keskeny kell bele.
Nyíregyházán, Debrecenben van aktív airsoft élet, facebook csoportokat keress szerintem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28824) DNReNTi válasza macilaci78 (#28823) üzenetére


DNReNTi
őstag

Debrecenben itt van Halasz Peter 'Rocko', Nyiregyen meg ott van a Nyirsoft SE, ha van ott megbizhato szervizes, akkor ok tuti ismerik.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28825) macilaci78 válasza DNReNTi (#28824) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:R Nyíregyháza Kisvárda és Debrecen közt van félúton, szóval ha Debrecen, akkor futár, ha futár, akkor már van választék.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28826) drzozo


drzozo
senior tag

Két kérdésem lenne:

1. Van valakinek tapasztalata gázos MP7-el? Kifejezetten a TM érdekelne.
2. Használt-e már valaki Sordin-t? Ha igen, mik a tapasztalatok, illetve van-e arról infó, hogy az Earmor (Kenwood) PTT-vel kompatibilis-e? Eladtam a két Earmor fejesem, és most ez a következő teljesen felesleges kiegészítő, amit meg akarok venni. :DDD

(#28827) macilaci78 válasza drzozo (#28826) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Marui GBB-kel általában véve nincs gond, pöpec jóságok, így az Mp7 is.
Ugyanígy a Marui GBB-k esetében szeretnek műanyag elemeket használni (pl műanyag test, műanyag szán, stb), de ezek tartós, jó minőségű műanyagok, amik vígan kiszolgálnak egy koca airsoftost. Ha viszont valaki komolyabban űzi a sportot és mellette mondjuk még IDPA-t is lő, akkor ezek a műanyagok rövid idő alatt elfáradnak.
Szóval én bátran veszek akár vakon is Maruit újonnan.

Az Mp7 kicsi, kompakt, még kitolt válltámasszal is, red dot magas szerelékkel és hello. Pisztolytokhoz nagy és nehéz, a markolat mögötti rész miatt a súlypontja sem ugyanott van, mint egy pisztolynál. Ez annyit tesz, hogy a hozzá való tokkal is szar viselni, elbillenti a súlypontja.

Akkor már inkább egy Glock 17, 18C és egy Carbine Conversion Kit hozzá. Ugyanúgy lehet Marui az alap, a kittel méretben is kb ugyanott vagy, hosszú tárral a tárkapacitással is, de legalább lesz egy rendes pisztolyod is, persze nem egyidőben.

A Sordin egy gyártó, fülvédelmet és fülvédelemmel egybeépített fejhallgatót is gyárt. A PTT a push to talk rendszert jelenti, azaz nyomni kell egy gombot, ha beszélni akarsz a rádióba. Van ilyen rendszere is. A Kenwood-ot arra értik, hogy páros jack csatlakozó van közös műanyagba öntve, egyik csati a hangszóróé, a másik a mikrofoné. A mikrofon lehet a fülhallgatón, vagy a PTT egységen is, csak a csatlakozás számít.
Én személy szerint nem szeretem ezeket a nagy bumszlikat, mert lefogják, kizárják a környezeti zajokat és a térhallást. Márpedig sunnyogásko akár terepen, akár épületben ez jobban kell nekem, mint az, hogy beleizzadjak egy fejhallgatóba, ami még a szemüveg szárát is nyomja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28828) Felgolos válasza macilaci78 (#28823) üzenetére


Felgolos
csendes tag

Köszönöm a segítséget, tegnap este meg is rendeltem . :))

(#28829) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok !Egy olyan kérdésem volna a BLS 50 és bbjt lehet itthoni játékokon használni ?

(#28830) macilaci78 válasza kiki22 (#28829) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A MASZ egy az egyben tiltja, de ha minden vágyad, hogy tömör fém gömblövedékkel lőjjenek rád, keress egy laza erkölcső játékszervezőt és hívd el pár haragosod az alkalomra! ;] :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28831) kiki22 válasza macilaci78 (#28830) üzenetére


kiki22
senior tag

Ezt pont azért kérdeztem ,mert ismerek egy olyan szervezőt aki engedélyezi és furcsaltam :-)

(#28832) kiki22 válasza macilaci78 (#28830) üzenetére


kiki22
senior tag

Mondjuk az is igaz ez nem tömör fém lövedék .

(#28833) macilaci78 válasza kiki22 (#28832) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Úgy tudtam, tömör. :R
Ettől függetlenül a MASZ akkor is egyértelműen hozza, hogy a BB műanyag gömblövedék. Meg van az oka, hogy a fémet miért tiltják. A fém másként roncsolódik, felülettel találkozva kevésbé hajlamos eltörni és az egyben maradó nagyobb tömeg mozgási energiája is nagyobb.
Egy 7,5 J légpuska egy értelmes lövedékkel egy kistestű kutya koponyáján simán behatol. Egy 2 J környéki airsoft sniper nyílt bőrfelületen fém lövedékkel mit művelhet?

Legfeljebb épített pályán nem élő célokra engedélyezném, például céllövésnél, szituációs lövészeten.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28834) DNReNTi válasza macilaci78 (#28833) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szerintem csak finom vaspor van bekeverve, de tudja tok. A Nov sogor fele o.48-ast is huzza a magnes :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28835) kiki22 válasza DNReNTi (#28834) üzenetére


kiki22
senior tag

Na mondjuk azt nem tudtam hogy vasporos a novritschfele

(#28836) macilaci78 válasza DNReNTi (#28834) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A por nem gond, mert tud a lövedék roncsolódni. De a BLS 0.50-esre egy az egyben azt írják, hogy rozsdamentes. Igaz ugyan, hogy a műanyagot és a bio BB-t se eszi a rozsda. :D
A tömörnek homogénebb a szerkezete, az üregesnek nem biztos, hogy a geemetriai középpontjában van a súlypontja és kacsázhat a hop up hatás miatt. Évekkel ezelőtt volt is erről szó a zárványos műanyag gömblövedékekkel kapcsolatban. Ezért is vélem úgy, hogy a jó minőségű BB homogén szerkezetű.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28837) kiki22 válasza macilaci78 (#28836) üzenetére


kiki22
senior tag

Vásároltam bio bbt a BLS tol .Regebben volt ezekben silca gél .Most nem találtam pedig több csomaggal is vettem . Vagy ez nem újdonság csak én vagyok lemaradva ?

(#28838) DNReNTi válasza kiki22 (#28835) üzenetére


DNReNTi
őstag

Azert nem hofeher es nem bio a 0.48-as. ;) A tobbi az viszont bio es muanyag.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28839) Atke


Atke
senior tag

Kedves Hi-Capa tulajok!
Szerintetek a guarder hop up kamra van annyira jó mint a maple leaf? kb fele annyiba kerül, ha nem kevesebbe...

(#28840) DNReNTi válasza Atke (#28839) üzenetére


DNReNTi
őstag

Remelem nem, mert akkor kar volt megvennem az ML kamrat :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28841) #34322688


#34322688
törölt tag

Sziasztok4
Szeretnék vásárolni egy airsoftos green gázas pisztolyt, ezt néztem ki. CZ P09 Valakinek van valami tapasztalata erről a pisztolyról? Vagy tudtok ajánlani valami megbízhatót, mindenképpen Magyarországról szeretném vásárolni, és green gázast.

(#28842) macilaci78 válasza #34322688 (#28841) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kéne a gyártó. A CZ P 09 egy éles maroklőfegyver 9 mm-es kaliberrel.
Ezt akár több airsoft gyártó is másolhatja, ilyen például a KJ Works, vagyis KJW. A KJW alapvetően jó gyártó a green gas vonalon, megfelelő minőségű, árul alkatrészt is, a fegyver működése és az anyagfelhasználás autentikus. Tehát ott fém, ahol az eredeti is, a kezelőszervek (szánakasztó, biztosító, stb) is ugyanúgy működik, súlyban is megközelíti az eredetit. Gyárt CO2 patronnal üzemelő airosft fegyvereket is, de a CO2 rendszer nagyobb megterhelést és kisebb kenést jelent a rendszernek, így nem minden modell javasolt rá gyári állapotában, vagy úgy egyáltalán.
Nem tudom, mire akarod használni, de vannak ismertebb, bevált típusok. A CZ előnye sok más gyártóval szemben, hogy van kimondottan balkezeseknek gyártott, illetve kétkezes modellje is. Tehát a legfőbb kezelőszervek bal, vagy bal és jobb kézben egyaránt kényelmesen használhatók. Ez egy sportot komolyan vevő balkezes lövőnél komoly előny lehet.
A CZk szánja, a mozgó rész általában laposabb, mint más gyártók modelljein (pl Glock, Beretta). Nekem oda kell figyelnem, nagyon könnyen úgy fogok rá a szánra, hogy a tokkal együtt szorítom és nem tudom hátrahúzni a szánt. Ez megszokás, gyakorlás kérdése, de egy lelkes kezdőnek könnyen kedvét szegheti, ha nem lát a dolgok mögé.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28843) #34322688 válasza macilaci78 (#28842) üzenetére


#34322688
törölt tag

Tudnál ajánlani konkrét típust amit itthon is betudok szerezni újonnan? Nem játékra lenne, vagyis nem csapatjátékra, hanem csak a magam szórakoztatására, néha néha célba lőni.

(#28844) macilaci78 válasza #34322688 (#28843) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Google első magyar, amúgy a 3. találata hozza is a kívánt típust.
Én személy szerint sajnálok 50k-t kiadni valamiért, ami 125€+pk-ért házhoz jön.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28845) #34322688 válasza macilaci78 (#28844) üzenetére


#34322688
törölt tag

Igen ezeket megtaláltam, azt hittem hogy mást ajánlasz. A combat zone-nál veszem, ha valaki nem ajánl jobb green gázos pisztolyt itthoni boltból. külföldi bolt fegyvervásárlásból nem érdekel, azt meghagyom másnak.

(#28846) macilaci78 válasza #34322688 (#28845) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A hazai boltoknak kötelező a próbajel és az NKH kártya, ami együttesen 5-6k költség pluszban. Erre rájön a világrekorder ÁFA, ami kb 7-10százalékponttal magasabb a szóba jöhető EU tagországokénál. És akkor még a kereskedő hasznáról nem beszéltünk. Ez mind az a költség, amit passzióból fizetsz ki, nem szükségből.

Kevés hazai airsoft bolt van, mert nagyon sokan úgy gondolják, hogy inkább a globális piac szereplőit részesítik előnyben a hazai kis szereplők kárára. Egy olyan kis piacon, mint a hazai airsoft szvsz tök nyolc, ezt a maszlagot a tejpiacon lenne értelme folytatni, ha az ugyanolyan szlovák tej nem kerülne felébe a helyben termelttől.

Na szóval olyan csehül állunk idehaza, hogy örülj, ha a neked tetsző Beretták, HiCapák, Glockok körétől eltérő pisztolyból egyáltalán van valahol. Ha lenne más hazai boltban is, a google az első 50 találatban hozná.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28847) #34322688 válasza macilaci78 (#28846) üzenetére


#34322688
törölt tag

MKH-kártya miatt nem akarok külföldről venni, nehogy véletlenül gubanc legyen itthon belőle. amúgy néztem a TaiwanGun-t is, elég jó boltnak tűnik pisztoly felhozatalból.

(#28848) Dealer95 válasza macilaci78 (#28844) üzenetére


Dealer95
őstag

Azért az, hogy 125 euróert veszi meg külföldről (42.000) + 16,5 euró szállítás (5.500 Ft) [vagyis összesen kb. 47.500, tranzakciós és egyéb díjakat nek számítva] vagy idehaza 49.990-ért, azért nem szórja a pénzt az ablakon feleslegesen, sőt. Egy esetleges gyári hiba esetén idehaza jobb helyzetben lesz, mintha ki kellene küldenie németbe pl.

[ Szerkesztve ]

(#28849) macilaci78 válasza Dealer95 (#28848) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Továbbra is google első találatokról volt szó. Lehet tovább keresni, várni akciót. Kezdőként kelleni fog BB, hajtógáz, egy védőszemüveg ugyebár. Ingyen posta értékhatára meglehet, de ugyanúgy összejöhet a csoportos rendelés is.
Hogy hol milyen az érvényesíthető garancia, az meg változó. Simán lerázhatja a hazai üzlet, hogy lőfegyverre nem kell garanciát vállalni, ami igaz is. Persze az üzlet adhat a vevő javára garanciát, jótállást, de amivel valóban beljebb van, az a 14 napos elállás, ha neten rendeli. Ez akkor is él, ha neten rendelte, de az üzletben vette át.

devergo74: az MKH kártya a tulajdonos részére nem kötelező, csak a hazai kereskedésnek kötelező adnia. Légfegyverre a próbajel sem kötelező magánimport esetén. Nagyon ritkán nyúlnak a fegyvertörvényhez, akkor sem az ilyen finom részletekhez, nem valószínű, hogy változna az euró bevezetéséig. :))
Igen, a Taiwangun is egy kellemes oldal, a másik megbízhatónak mondható lengyel webshop, de ott az adott típust nem találtam meg.
Ahogy fentebb írtam, a CZ pisztolyok balkezeseknek is előnyösebb és a szán laposabb. Nem tudom, mi a preferenciád, így nem is kerestem alternatívát. A 100-130 € ársávban mozognak a vállalható, "kommersz" GBB pisztolyok. A tárak is a 20-25€/db. Árban, minőségben nemigazán van különbség.
Azt tudom tanácsolni, hogy ha van lehetőséged, minél többet fogdoss meg, melyik a kényelmes neked. Ezt teheted üzletben, vagy szervezett játékon is.
Nekem a Beretta fogásra nagyon kényelmes, jó a súlypontja is, de a szán járása miatt nagyon oda kell figyelnem a hüvelykujjamra, mert hátrarúgáskor belekaphat. A P226/229 ebből a szempontból jobb, imádtam, máig bánom, hogy eladtam. A Glock-ok nagyon kényelmes, praktikus jószágok, Maruit humott szemmel, KWC G18C nagy feeling, de a gyári műanyag rakétaszelepet egyből érdemes rendelni hozzá valami fémből. A .45-ös kaliberű jószágok nekem nem kényelmesek (M1911, Hi-Capa és társai), vastag a markolat, nem esik kézre a lövéskor használt fogással jobb hüvelykujjal a tárkioldó, sem a szánakasztó. USP-t szokni kell, van, akinek bejön, van, akinek nem, de ami biztos, hogy csak olyan merev tokban hordva, ami a sátorvas markolat felőli végére is takar, mert a tárkioldó nagyon könnyen jár, és csúszik ki a tár. Viszont az USP-n még a tárkioldó is kétkezes. PPK-S (James Bond pisztolyára hasonlít) kellemes jószág, de elveszik a kezemben, illetve a jó minőségű airsoft kivitel full műanyag. A Luger nagyon jól kidolgozott replika, realisztikus, fantasztikus élmény az airsoft verzió.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28850) #34322688 válasza macilaci78 (#28849) üzenetére


#34322688
törölt tag

Hát nehezen tudok választani, ahogy az előzőekben is írtam, nem játékra, tehát nem csatározásokra lenne. Magyar boltokban nem nagyon sok a választék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.