Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29701) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A napokban rendelek az Emperion Store-ból, ha valakit érdekel, jelezze.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29702) macilaci78 válasza macilaci78 (#29701) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A trash-M4 jól vizsgázott: 347,347,347,347,349 fps 0,25 BB-vel, 1,37 Joule.
Az AUG ugyanott 280-295 fps közt szórt, 1 Joule, de ezzel nem csináltam semmit, csak megnéztem, lő-e.
Ki akarom venni a sorozatot belőle, hogy CQB-n jó legyen. Ugye, ennek a tűzváltója jeljesen más, nem akarom a tapet platet reszelni, a fet nem az én világom.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29703) #56573440 válasza Coccolino_O (#29700) üzenetére


#56573440
törölt tag

Na a ballansz az a másik ilyen dolog amire én is imádom hogy a pályán figyel a szervező... Számítógép számolja a csapatéletet, meg a domination pontokat meg mindent is, és ha látja hogy nagy a difi, egyből nyúl bele... Meg nyilván itt is van egy 15 fő körüli keménymag, akik rendszeresek, és velük szépen tudja ezt játszani, mert ismeri ki mit és miért fog csinálni...

A shoti egyébként tegnap nagyot ment... Olyan mint x6 bmw az autópályán... Nem akarsz te sietni, de mindenki messziről takarodik el előled, a vákum meg beszippant... 20-ról egy vastag másfeles emberalak a szórás 6 bb-n, a pálya amin toljuk esetében ez teljesen élhető a szögek 98%-ában. Kicsi, kompakt, és akkora vigyorral az arcomon bántottam a népet, hogy a 15 perces kör 3. percében már azt éreztem, rendesen túltoltam őket, úgyhogy mentem hátra picit puttyogtatni, mielőtt túlságosan megsértődnek :D

(#29704) FeniX- válasza #56573440 (#29694) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Halihó, újfent köszönöm szépen az infókat! Elraktároztam.
mi az a 'rálőtáv', a 'dobatás', meg a 'locsolás' ? :-)

(#29705) FeniX- válasza FeniX- (#29704) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Illetve, nem nekem, de én is elraktároztam. :)

(#29706) f4lcon válasza FeniX- (#29704) üzenetére


f4lcon
őstag

a dobatás amikor közel kerülsz valakihez, aki ezt nem észleli, és te ahelyett, hogy 1-1,5 méterről rálőnél, és fizikai fájdalmat okoznál neki feleslegesen, inkább megkéred, hogy "dobja el" azaz jelezze a találatot.

a locsolás, az pont az ahogy a neve mondja, mint amikor a slagból jön ki a víz, vannak akik olyan gyorsan szórják full auto-ban a BB-t kifelé a replika csövén mintha egy folyamatos fehér vonal lenne... na azok "locsolnak"

a rálőtáv azt gondolom egyértelmű, a rálövés távolsága, vannak helyek, ahol ezt minimalizálják (azaz van minimum rálövési távolság) szintén a felesleges fájdalom elkerülése a célja, minek lőni valakire 1 méterről

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29707) #56573440 válasza f4lcon (#29706) üzenetére


#56573440
törölt tag

"szintén a felesleges fájdalom elkerülése a célja, minek lőni valakire 1 méterről"

Ez egyébként egy tök érdekes kérdéskör. Mármint nyilván oldalról vagy hátulról elkapva az ellent ilyen távolról kb fölösleges lőni mert dobatni is tudod, ill ha mégis lősz akkor elég hatékonyan meg lehet oldani plate-re vagy bárhova máshova ahol nem fáj annyira a delikvensnek.

Játéktechnikai szempontból viszont a cqb pályákon ahol sok az olyan hely és szög, vastagon méter alatt lehet kontakt méghozzá szemből kvázi, és ott a bumbumm kiabálás, meg mindketten meghaltok és társai egyszerűen nem működnek szerintem. Túl sok vitás kérdést generál és halálosan fölöslegesen, mert _jelentős_ energia eltérést nem fog érezni a szenvedő fél, ami méteren belül nagyon fáj, az egy méteren is nagyon fog fájni :D

Ha már fájdalmat akar minimalizálni egy pálya, akkor ahogy Lee idejében az Aréna, vállalja el és tartassa be a 350 fps-t plafont, annak technikailag több értelme van. Nekem minden cuccom 1 j köré van belőve, az eddigi tapasztalataim szerint mindenre is elég.

Szerintem :D

(#29708) Coccolino_O válasza #56573440 (#29703) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Ah, a shoti. :B Tavaly, amikor voltam otthon, és elmentem a szokásos, lőtéri látogatásomra, volt lehetőségem kipróbálni egy Remington 870-et. Határozottan jobban élveztem, mint az AK-47-t v. Desert Eagle-t.

Vennék én shotit is, meg másodlagost is, plusz valami alap fegyót, amin ki tudom tanulni a tuningolás fortélyait, csak pénzzel győzném... :D

[ Szerkesztve ]

(#29709) FeniX- válasza f4lcon (#29706) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Áh, köszi!

(#29710) macilaci78 válasza #56573440 (#29707) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A dobatás egyfelől egy gesztus, hogy nem okozok fájdalmat. Másfelől el lehet ezt fölényesen is követni és dominálni a másikat.

Az a tiszta, ha meg is érinted az ellenfelet, például a vállán. Ott nincs mit magyarázni, megvolt, kész. Ez mondjuk már késelés. Akit szóban dobatnak, annak megvan a lehetősége rambózni kicsit, próbál elsőként lőni. Ez ugye szemtől szemben könnyebb, ezért nincs is dobatás szemből, vagy féloldalról. Hátulról, félhátulról van értelme a dobatásnak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29711) #56573440 válasza macilaci78 (#29710) üzenetére


#56573440
törölt tag

Én nagyon ritkán szoktam ilyet, max ha épp pont előttem áll és "útban van", vagy régi motoros cimbi és a poén miatt... Minden más esetbben ha már le kell térnem az ideális ívről amin azért közlekedek hogy minimalzáljam a szöget ahol lövést kaphatok, és van rajta mellény vagy mellkasprotektor inkább lövök és haladok tovább amerre akartam. Nem igazán szeretem még hátulról se ha nem muszáj, mert volt már hogy a sajátommal lövöldöztek, én mögéfutottam, megérintettem volna és ezzel a lendülettel a saját csapattárs lőtt pofán, mert nyilván bb mánes az arcom :D Ha megoldható hogy ne fájjon akkor részemről inkább lövök, tisztább szárazabb érzés. Nyilván egy bérlős pólóharcost nem fogok triplázni 20 centin :D Mondjuk pont a shotival szerdán volt, hogy direkt mellélőttem cimbinek, neki is leesett hogy miért tettem, tudta hogy szándékos volt, meg is adta. Bőven 3-4-re volt, de hiába 1j az amit lő, igazából 3*1(inkább 6*valamennyi, mert ugyanannyi gázt enged rá a csövvenkénti 2bb-re mint az 1-re, úgyhogy 1j-t nem kap szerintem 6-os módban mindegyik, de szerintem nem is 0.5j amit köp/bb így...) esik be egy viszonylag belátható területen, ami azért már összességében lehet nem kellemes...

[ Szerkesztve ]

(#29712) N€T0X|N válasza #56573440 (#29711) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Én 1x "dobattam" valakit, ami úgy nézett ki, hogy futottam arra, ahol ő volt, de oszlop mögött, nem láttam. Ahogy odaértem, úgy ráijesztettem (igazából én is frászt kaptam, ahogy kilépett elém), hogy rögtön megadta, nem kellett csinálnom semmit. :D
De ilyen már fordítva is volt, amikor shotival jött mögöttem druszám, én hátrapillantottam váll felett, láttam, hogy még nem ért be, de már nézek a három csőbe kb. egy méterről, szóval tettem is fel a kezem, hogy jó, hát ez ennyi. :D

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#29713) #56573440 válasza N€T0X|N (#29712) üzenetére


#56573440
törölt tag

jó az viszonylag gyakori, hogy feltett fegyverrel közlekedve belémbotlik valaki szemből low ready alatt lóbálva, ha látom hogy régi motoros tudom hogy nem kérdez sétál vissza, nem kell bátani, az újakkal viszont előfordul hogy nem gondolja végig hogy nem kéne megpróbálni... Mondjuk nem értem hogy ha nem élet halál küzdelem van, akkor miért gondolja valaki úgy a lábára célozva és egy csőbe nézve, hogy ezt azért még megoldom :D

(#29714) macilaci78 válasza N€T0X|N (#29712) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Még Hódmezővásárhelyen a homokbánya pályán volt az, nyár végi játék, sűrű növényzet. Felmásztam egyedül a homokfalon, bokorból felegyenesek a shotival a kezemben és egy háromfős raj jön velem szemben. Még úgy komolyabban rájuk sem eletem a fegyvert, csak kihúztam magam a mászás után, de mindhárman megadták. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29715) macilaci78 válasza #56573440 (#29713) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nézd, egy kezdő minden ellenfelet először lát. Van, hogy bepróbálkozik.

Volt még Szegeden egy csapattársam, 4-5 danos ninjutsu mester. Két méterrel állt előttem, fegyver tűzkész állapotban combtokban és nem tudtam eltalálni.

Engem volt, hogy egy pincelépcső alól bal oldalt félhátulról dobattak. Csuklóból csak a hang irányába fordítottam a már felemelt, de testhez behúzott pisztolyt és lőttem egyet, talált.
- Dobd el!
* Puff
- Nem dobtam.
- Megvolt!

Olyan is volt, hogy nem volt szándékomban dobatni, csak "felderítőként" nézelődtem egy fedezék mögül. Két, egymásnak háttal, leeresztett fegyverrel álló ellenfél közül az egyik észrevett, de már vagy 10 másodperce ott voltam. Megveregette a csapattársa vállát, hogy
- Gyere, álljunk vissza.
- Miért?
Akkor felém intett a fejével, én meg vissza bal kézzel.
A hátsó bejárat felől mentem be, mindenki a főbejáratot támadta, vagy védte. Tényleg nem akartam dobatni, sem lőni, nem akartam ezzel elárulni, hogy ott vagyok.

Szóval a dobatás ugyanolyan kétélű dolog, mint a lövés, ami nem talált: felfedi a pozíciódat és esélyt adhat az ellenfélnek. Jómagam csak nagyon egyértelmű esetben dobatok.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29716) DNReNTi válasza macilaci78 (#29715) üzenetére


DNReNTi
őstag

En is csak hatulrol dobatok, de akkor is ugy, hogy a pisztoly celra van tarva, ha esetleg megis inkabb a meg nem adast valasztana. Meg nem volt pelda arra, amugy hogy ebbol gond legyen, eddig mindig megadtak illetve en is megadtam ha engem dobattak - nem vagyok a magam ellensege. :DDD

Multkor hoak-nak volt egy ilyen dobatos-veszekedos videoja, mondjuk azzal szerintem eppen csak annyit sikerult elerni, hogy magat egette le. :U

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29717) Atke


Atke
senior tag

runcam scopecam lite-ban tud valaki segíteni? Már mindent kipróbáltam amit a gyári support ír,de bekapcsolom csak pirosan világit folyamatosan, nem tudom összepárosítani, a wifi gombra pityen egyet,de semmi. próbáltam 8-32-128-as kártyákkal. firmwaret frissítettem rajt, az sikerült, villogot újraindult ahogy írták az oldalon. Ha a wifi gombot nyomva tartom akkor narancs lesz,de ez sem mindig jön elő. Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#29718) DNReNTi válasza Atke (#29717) üzenetére


DNReNTi
őstag

Sima runcam-en kb 1-1.5 mp-ig kell nyomni a gombot es akkor lesz jo. Ha epp csak megnyomod, vagy tul hosszan nyonva tartod akkor valami mast csinal. De az a sima runcam, nem tudom a lite-nal ez hogyan van, egy probat megerhet azert.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29719) Atke válasza DNReNTi (#29718) üzenetére


Atke
senior tag

Semmi nem történik. ha megnyomom, egyet csipan,de led nem villan. Viszont a bekapcs gomb, és a pici piros led hátul a recording status led folyamatosan ég...

(#29720) macilaci78 válasza macilaci78 (#29701) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kedd este zárom a rendelést, akit érdekel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29721) Atke válasza macilaci78 (#29720) üzenetére


Atke
senior tag

Megnéztem,de bitang árakon mennek a dolgok... Van valami akció,vagy valami olyat veszel,am máshol nem beszerezhető?

(#29722) macilaci78 válasza Atke (#29721) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Itt minden van, amit akarok. Mindenre van olcsóbb alternatíva, de vagy 3-5 helyről kéne rendelni és a postával együtt már drágább, vagy rendelem EU-n kívül kicsivel olcsóbban és rájön a vám és áfa is. 400€ környékén vagyok most, hárman rendelünk. Egy negyedik srác lehet, még GBB pisztolyt is rendel.
Másik előny, hogy itt tudok paypal-lal fizetni, így nem kell szaladnom a pénzemért, ha valamit csesznek elküldeni.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29723) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!
A VFC HK 416 megeszi az 'ócsó Specna Arms (E&C) midcap stanag tárakat? Vagy melyik kevésbé drága jó hozzá biztosan, ami nem lötyög benne meg adagol is? Kedden jön a fegyó és gyorsan rendelnék hozzá tárat is, hogy jövő hétvégén már kipróbálhassam. A gyárilag hozzá adott hicap meg nem játszhat, (meg utálom is a hicap-ot) otthon meg csak Specna AR15 táram van.
Illetve erről a boltról van infótok? Gyorsak?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#29724) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Tudtok valami jó forrasztóállomást ajánlani ami ár-érték arányban megteszi, csak csatikat cserélni? Nem találok senkit itt helyben, aki megcsinálná.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#29725) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29724) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Itt kérdezz, én a Conrad-ból rendeltem valamit régen. Weller-rel nem nyúlsz mellé, de van ott tapasztalat külföldi állomással és heggyel kapcsolatban is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29726) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Sziasztok!
Elég kezdő vagyok a témában.
Valaki be tudná azonosítani kép alapján, hogy pontosan melyik M15 lehet?
illetve mennyit érhet ez a szett? (még nincs nálam)

(#29727) macilaci78 válasza HELLAFLUSH (#29726) üzenetére


macilaci78
nagyúr

D-Boys gyártmány, anno 40k körül lehetett kapni. Dobozból 400-420 fps körül lőtt, de nem volt üzembiztos. Vagy gyengébb rugót kért, vagy minőségi alkatrészeket és megerősített gearboxot.
Ez az egyetlen típus, ahol a RIS előagy tetején lévő szereléksín egész a felhúzókarig ér. Ahhoz, hogy az uppert levehesd, az előagyat is bontani kell.
Sima M4, de minőségben az alsó polcról.
Ha tetszene, 30-40k-nál többet nem adnék érte, számolva azzal, hogy új motor, illetve a gearbox nagy része cserés. Új hop up kamra is előnyére válik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29728) #56573440


#56573440
törölt tag

Azért action army beletette ebbe a szívét... Aap hop kamra cnc alu. Mondjuk cqb semmi értelme nem lesz, de kit érdekel ha ilyen szexi :DD

[ Szerkesztve ]

(#29729) HELLAFLUSH válasza macilaci78 (#29727) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

köszönöm szépen a hasznos információkat :R

(#29730) macilaci78 válasza #56573440 (#29728) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hagyjad már... Reggel megnéztem a trackinget, a bő 500€ rendelésemet Milánóból szombaton átvitték Nürnbergbergbe, most azt írja, holnap kapom meg. Olyan vagyok, mint a tanácstalan repülő rovar: mitévő legyek?
Ja, ez csak olyan dolog, ami fegyverbe, fegyverre, vagy fejre kerül. De akkor a tracer vásárlással nem kapkodok.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29731) Atke


Atke
senior tag

MK23 TDC-t szeretnék nyomtattatni (íj de nehéz volt leírni)
Valakinek :) esetleg van tapasztalata melyiket érdemes?
Az elsőt 126-an szivecskézték, annó kinyomattam, de szar anyagból.. esetleg a 2 csavaros?
Tudom van hadron, meg novritsch...utóbbiról ha valaki rendelne,beszálnék :)

[ Szerkesztve ]

(#29732) DNReNTi válasza Atke (#29731) üzenetére


DNReNTi
őstag

A Hadron az kb etalonnak szamit. A ket csavaros verzio most "akcios" is, ahogy latom. Es ha mar NowRich.. Holnap lesz egy varhatoan L96 release. Bar azt sejtem, hogy az SSG10 lesz atdolgozva annyira, hogy L96 stockot fogadjon.

Ami viszont felkur az osztraktol, hogy az SSG24 ugy nez ki minta ami kivezetesre kerulne. Mar preordert sem vesznek fel ra, es a honlapon is elegge hatterbe szorult. Anno azert vettem meg, mert platform es hogy majd lesz hozza alkatresz, nem kell 3rd party hekmany belefaragos cuccokat venni hozza. Hat lehet tevedtem. Oke, egy az egyben Modify Mod24X, de ahhoz hol kapsz barmit is?! :(((

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#29733) macilaci78 válasza Atke (#29731) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A mai bejelentés alapján pár hétig tuti nem kell komolyabban foglalkozni csapatszituációs lövészettel. Haver majd a janurtól EU-ban is elérhető Novritch-féle Glockot fogja megrendelni. Ha addig ráér, akkor mellé lehet csapni ezt-azt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29734) Atke válasza macilaci78 (#29733) üzenetére


Atke
senior tag

DNReNTi: Nálam már ellőtte magát az AEG projecttel, ott várható volt hogy elkezd a profitról szólni minden (bár hol nem???) ha szerencséd lesz, majd eláraztják a bazárt és lesz alkatrészed,de igen inkorrekt dolog..

igazából csak 2-3 tárajak, meg 2 tdc cover kellene... de kb ugyanennyi a szállítás is :(
tudom spur vagyok, de úgy kifizetni 8 ezret,hogy 4-ért vettem valamit...pfff

(#29735) #56573440 válasza Atke (#29734) üzenetére


#56573440
törölt tag

Legutóbb amcsibol rendeltem így, 5 usd s cucc kellett, 20 a szállítás... Mondjuk az én megoldásom az volt hogy vettem mellé még tesztelni való vackokat, annyit hogy ne fájjon már a shipping :DDD

(#29736) drzozo


drzozo
senior tag

Most fogok eljutni arra a szintre én is, hogy rendelek Evike-ről, lesz@rom a vámot és az áfát, de eu-ban semmi nincs. Konkrétan semmi.

(#29737) Atke válasza #56573440 (#29735) üzenetére


Atke
senior tag

Én ilyenkor azt szoktam hogy eladásra is veszek :) Szerintem a novritsch TDC is fogyna :D
Meg a tárajak... Amúgy jó az ár, mert a legutolsót a plázában 2000-t vettem, itt meg 970/db 360+ -os eur mellett is...

(#29738) #56573440 válasza Atke (#29737) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ismersz, nem igazán szeretek dolgokat eladni :D Ha valamim van ami nem kell inkább odaadom annak akinek igen, minden mástól meg nagyon nehezen vállok meg... A fekete fehér capát is véletlenszerűen kitalálom hogy el kéne adni, de azon túl hogy nincs itthon rá vevő mélyen árul alul se, a lelkemnek se igazán tetszik az ötlet jellemzően :D

(#29739) macilaci78 válasza #56573440 (#29738) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mennyiért adod? :DDD

Btw a UPS nem viccel, 40 perce vette át kolléga a rendelést. Figyelembe véve a helyzetet, mikor adom oda a részed?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29740) Coccolino_O válasza macilaci78 (#29733) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Nem tudom, az amerikai airsoft reddit-en kb. mindenki utálja Novricsot, és ők azt mondják, hogy a fő oka az, hogy minden fegyvere csak át van matricázva, meg ki van cserélve pár belsőség/külsőség. A legújabb glock valami kjw korábbi modell, például. Abban is biztos vagyok, hogy sok embernek csak szimplán savanyú a szőlő...

Én is tervezek venni gbb-s pisztolyt, és ez a glock volt az első a listán, de amit olvastam eddig erről a fajta üzleti modellről, lehet, hogy a tm hk45 tactical irányába fogok orientálódni. Nem tudom, amikor volt lehetőségem élőben kipróbálni a novrics glock-ot, elég minőséginek és jónak tűnt, nah persze nem 10 lövésből mondod meg, hogy aktuálisan meddig fogja húzni maga a fegyver. ;]

blackrulz: Én az ellenkezője vagyok, szeretek dolgokat eladni. Pénzt bukni rajtuk nem a kellemesebbik része, az tény. A G&G Firehawk nálam töltött kemény 4 napot, úgy hogy nem is vittem el játszani. Az EVO-m meg van egy hónapja, és már szabadulnék tőle, hogy vehessek mást... Most a VFC Avalon Calibur II PDW van kinézve, de addig kell menni, amíg nem találod meg azt, ami passzol hozzád. :K

[ Szerkesztve ]

(#29741) petymeg válasza Coccolino_O (#29740) üzenetére


petymeg
addikt

Csapattársaimnak van több is SSG10 SSX23 SSX18 meg SSR15. A mostani szezont hiba nélkül hozták, minőségi mind, jó lőképpel, lőtávval. Az SSR15-ben pl. VFC gb van meg Titan elektronika, igaz a csupasz fegyver 550 euro. Nem adja olcsón a fiú. Nekem am. nem jön be, a katonai replikákat szeretem nem a fantasy vagy civil fegyverek másolatait.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#29742) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29740) üzenetére


macilaci78
nagyúr

HK USP-vel óvatosan. Nagyon könnyen ki lehet tárazni akár tokban is. Rendszeresen kerestünk gázos és elektromos tárakat is egy időben a pályákon...

A legtöbb airsoft fegyver gyári állapotában foglalkozós. Megvannak a típusra, gyártóra jellemző receptek, amik a tapasztalatok szerint kötelezőek, ajánlottak és vannak olyan modellek, amik egyéni törődést igényelnek épp a gyártási minőség sokszínűsége, vagy a kis volumenű eladás miatti kevés tapasztalat miatt.
Novritsch nem találta fel a spanyol viaszt, fogott egy ismert, jó alapot, az ismert típusbetegségeket egyébként is kapható "tuningalkatrészekkel", vagy egyedi, kis szériás gyártmányokkal kiküszöbölte és ad egy olyan replikát, ami dobozból is az átlagtól magasabb minőséget, pontosságot, üzembiztosságot nyújt.

Nézem az VFC Avalon Calibur II PDW-t is, az elsütőbillentyű előtt feltűnően kevés hely van a hangsúlyos sátorvas miatt. Hidd el, ebben az állapotában nem ez lesz a megfelelő, jobban fogod igényelni a kesztyűt, mint ezt a dizájnt. Nekem az AUG volt a nagy kedvenc, a csuklóm is odafér a sátorvasba. :D Van nálam két darab is, az egyik egy lőképtelen Classic Army, a másik egy lőképes JG. A kettőből rakok össze remélhetőleg egy normálisat. Rövidebb külső csővel király kis CQB fegyver tud lenni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29743) #56573440 válasza Coccolino_O (#29740) üzenetére


#56573440
törölt tag

A novi egyébként nem szar. Nyilván nem 360 noscope heccsát, de vannak jó cuccai. Pl a capa menetes csővel cqbra a legolcsobb vállalható capa szerintem, glock is a no drop csővel tracerrel.... Ezek a csövek pl utólag mocsok drágák....

Egy vorsk meg társai mellett azért elég stabil, jó cuccok. Alkatrész tőle is olcsó egyébként, nincs messze se... Nyilván van jobb. Sokkal. Drágább is jóval.

A glockjanak az elsutese viszont ocsmány, legalábbis amit én láttam, fogtam, olyan fala van hogy az nevetséges. Némi sear reszrles aztán gondolom ok de na... Erre ne mondjuk hogy kész

(#29744) macilaci78 válasza #56573440 (#29743) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jaja, én is nézegettem menetes Glock csöveket külön, 80€ alatt nemigen láttam. Ezzel szemben egy Marui, vagy Umarex, WE Glock 17 120€ környékén van, egy G18C 130-150€ normál csővel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29745) Coccolino_O válasza macilaci78 (#29742) üzenetére


Coccolino_O
őstag

"Nézem az VFC Avalon Calibur II PDW-t is, az elsütőbillentyű előtt feltűnően kevés hely van a hangsúlyos sátorvas miatt. Hidd el, ebben az állapotában nem ez lesz a megfelelő, jobban fogod igényelni a kesztyűt, mint ezt a dizájnt."

Mire gondolsz pontosan? Pihentetni az ujjadat a sátorvason kívül v. maga az elégtelen helyre a sátorvason belül, az elsütőbillenytű előtt?

Az igazi próblémám az evo-val, hogy olyan könnyedén váltasz át egyesből hármasba v. automatába v. bebíztosítod, hogy észre sem veszed, csak akkor, amikor a fegyver nem lő, vagy túl sokat lő... És nem egyszer fordul elő, hanem állandóan. Ha ezt tudom, meg sem veszem a fegyvert.

AUG-t v. P90-t bírnám, hidd el, csak éppen ott meg a ravasz (mint a róka ;]) kialakítása a problémás. Nem szívesen szórnék meg senkit sem automatában, ki is raknának egy életre arról a pályáról. Nem tudom, hogy mennyi macera és idő lenyomorítani a fegyvereket csak egyes lövésre, és mennyi visszacsinálni, amikor el akarnám passzolni. Meg érted, veszek (tételezzük fel) egy százezer forintos TM-t, és azzal indítok, hogy szétbontom az egészet...

A VFC VR16 Stinger 2 lehetne még egy alternatíva, vagy a Krytac Trident PDW II-M de az még a Calibur-nál is drágább.

[ Szerkesztve ]

(#29746) #56573440 válasza macilaci78 (#29744) üzenetére


#56573440
törölt tag

És akkor még mindig mozgó nem fix, az tracerrel meg... Inkább előre egy sas kit, de azt meg sokan nem szeretik...

(#29747) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29745) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A sátorvason belüli kis helyre gondoltam.

Az AUG-ot úgy fogom megcsinálni, hogy ne legyen sorozatlövés. Egyik lehetőség a tapet plate-ből kireszelni, hogy a cut off levert ne tudja kiemelni. Olcsó alkatrész, de a teljes gearboxot ki kell borítani hozzá. Ha már szétszeded, érdemes a cut off levert is cserélni acélra. Én most rendeltem többet is.
A másik a programozható FET, de az jóval többe kerül és eladáskor nem térül meg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29748) Coccolino_O válasza macilaci78 (#29747) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Nem tudom, kep alapjan elegsegesnek tunik, meg kesztyuvel is. Lattam eloben is a fegyvert, nem tunt ugy, hogy problemas lenne ilyen szempontbol.

[ Szerkesztve ]

(#29749) macilaci78 válasza Coccolino_O (#29748) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kesztyűn is sok múlik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#29750) FeniX- válasza macilaci78 (#29742) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Hali, és akkor van olyan "cucc", ami újonnan meg lehet venni anélkül, hogy egyből a "szervizbe" kéne vinni és mégsem kerül 100 ezerbe? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.