Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28701) DNReNTi válasza Atke (#28698) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ez az STTI MK23? Szerintem az sima eliras. Bebaszna ha 420 FPS-t hozna.
Szet is repulne az egesz szerkezet. :D Probald meg red gazzal, egyszer lehet meglovi vele a 400-at, aztan meg valoszinu kuka. :U

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28702) drzozo


drzozo
senior tag

DNReNTi: Tegnap Szabadszálláson kipróbáltam. Isten. Nagyon halk (beretta után megváltás), puffog kb., nincsen adagolási probléma, az elsütő is tök jó (nem rossz az útja), szép a lőtáv (bár nekem nem kell belépő szintű aeg lőtáv), fenti hopup állító jó (nem kell szétszedni, könnyen lehet állítani), és jól moddolható. Kár, hogy kifogyott minden, mire megjött, ami kellene még.

28as GG-vel etettem, még ki kell próbálni nagyobbal.

A supressor talán felesleges, minimálisan lesz tőle halkabb csak, átalakítóval simán jó saját hangtompítóval is. Ellenben jól néz ki. ;]

Féltem picit tőle, de összességében szerintem jó vétel volt.

[ Szerkesztve ]

(#28703) macilaci78 válasza drzozo (#28702) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Beretta GBB?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28704) drzozo válasza macilaci78 (#28703) üzenetére


drzozo
senior tag

Az volt. Értem, hogy nem lehet összehasonlítani a GBB-t és az NBB-t, de ezt hozzám közelebbinek és feelingesebbnek érzem. Szívesebben vettem elő az épületben.

[ Szerkesztve ]

(#28705) macilaci78 válasza drzozo (#28704) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem a GBB jön be. A szememben a GNB egy félautomata spring. Ha csak egyetlen lövést kell leadni, akkor ugyanaz.
Persze, hogy egy GNB csendesebb egy GBB-től, mennyivel kevesebb benne a mozgó alkatrész és az mennyivel könnyebb...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28706) DNReNTi válasza drzozo (#28702) üzenetére


DNReNTi
őstag

Na kiraly! Orulok, hogy nincs gondod vele.
En egyelore elengedem -- es igen, MK23 csak tompitoval. :D

Hangrol meg meg annyit, hogy nekem a CO-s HiCapa moddolt szelepekkel szol akkorat, hogy a fejem beszakad kb, nehez vele rejtozkodni :D De epuletben, mar a hangja buntet, a 375-380 FPS meg konnyeket csal a szemekbe. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28707) python1


python1
veterán

Üdv!
Abban kérném a segÍtségeteket,hogy az ICS márka mennyire számÍt jó fegyvernek?Gondolok itt rra,hogy minőségi összeszerelés,megbÍzhatóság,anyaghasználat stb.Vagy még esetleg másik gyártó ebben az árkategóriában.

(#28708) macilaci78 válasza python1 (#28707) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A régi ICS aeg-ek faszák voltak, ma is azok. Az M4 a 2 részes hop up kamrával egész kellemes, a testre sincs panasz.
Milyen replikát szeretnél? M-széria, AK, más?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28709) python1 válasza macilaci78 (#28708) üzenetére


python1
veterán

Köszi!
M4-esek között nézelődök egyelőre,szimpatikusak van bennük anyag,árban is elfogadhatóak kb 1-hónap múlva lesz esedékes,addig nézelődök még.

(#28710) DNReNTi válasza python1 (#28707) üzenetére


DNReNTi
őstag

Az ICS leginkabb felsokategorias cucc, szoval nem felnek tole. Azert egy altalanos atnezesnek es rendberakasnak erdemes ezt is alavetni. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28711) Atke


Atke
senior tag

Lehet megköveztek, de inkább megkérdezem...
Tegnap érkezett (originále) Specna Arms és szerintem az elsütő bill nem okés... Elég nagyot kattan. Emlékeimben ennek nem ilyen hangja, érzete kell hogy legyen,max ha nincs benne,vagy eltört az elüstőbill rúgója.

VIDEÓ

(#28712) drzozo válasza DNReNTi (#28710) üzenetére


drzozo
senior tag

(#28713) python1


python1
veterán

Köszi srácok!

Esetleg tudnátok még mondni nekem néhány alternatÍvát,nem belépő szintre,lényeg,hogy fém és strapabÍró,megbÍzható legyen,az sem baj ha olcsóbb valamivel.

(#28714) drzozo válasza python1 (#28713) üzenetére


drzozo
senior tag

Out of box: Krytac

(#28715) Dealer95 válasza python1 (#28713) üzenetére


Dealer95
őstag

Arcturus... magyar "teszt": [link]

[ Szerkesztve ]

(#28716) macilaci78 válasza Atke (#28711) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Linkelnéd a termék bolti oldalát?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28717) Atke válasza macilaci78 (#28716) üzenetére


Atke
senior tag

[link]

Nem mikrókapcsolós, semmi extrát nem írtak a triggerről..
Most néztem, 38+ ezer lenne az UPS-el visszaküldeni :Y
Valaki küldött már vissza nekik valamit? vagy valami infó erről,hogy ez tényleg annyi lenne?
Előre is köszönöm

(#28718) Dealer95 válasza Atke (#28717) üzenetére


Dealer95
őstag

6000 Ft, DPD
[link]

(#28719) python1


python1
veterán

Köszönöm srácok!
Van azért választék rendesen,ICS masszívabbnak tűnik, illetve, de ez csak a saját véleményem, nekem jobban is bejönnek. Aztán lehet, hogy ha megtapiznék más komolyabb fegyvert, az is bejönne. Nálam a súly ilyen fétis, más hobbimba is azt preferálom.

(#28720) macilaci78 válasza python1 (#28719) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az ICS nagy előnye a kétrészes GB, már ha azzal szerelt verziót veszel. Az alsó részben a fogaskerekek, tűzkapcsoló, a felsőben a dugattyú, rugó, levegős rész. Megteheted, hogy a lowert megerősíted, az uppert meg cserélgeted CQB, assault, DMR, vagy akár sniper feladat szerint. Könnyebb, mint a gyors rugócserés GB, csak kihúzod a stiftet és a lower le is esik, hozzáférsz az upperhez, nem kell levenni a tust, nem kell szerszám, stb.
Az anyaghasználat is csecse, autentikus. Nyálcsorgatva adtuk körbe egymásnak csapattárs ICS fegyverét, M4 és Mp5 típusok voltak. :K

Nálam a súly ilyen fétis - minél könnyebb, minél nehezebb, vagy minél közelebb az igazihoz?

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28721) Atke válasza macilaci78 (#28716) üzenetére


Atke
senior tag

Megnézted a videót? Szerinted is valami gigszer van a triggerrel?

(#28722) macilaci78 válasza Atke (#28711) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Valami tényleg nem stimmel.Lőni lőttél vele? Egyes lövés és sorozat is rendben megy?

Sima egyszerű elsütőszerkezet: egyes lövésnél az elsütőbillentyű a kapcsolókést betolja az érintkezők közé és a cut off lever pedig kiemeli onnan és a rugója visszahúzza. Sorozatlövésnél a cut off levert a tappet plate nem engedi mozdulni, így az elsütőbillentyű folyamatosan ott tartja a kapcsolókést az érintkezők között, nem kéne kattannia.

Amitől kattanhat: az érintkezők és a kapcsolókés nem csúsznak simán egymásba, vagy az elsütőbillentyűt feszítő rugó az elsütőbillentyű sorjáján ugrik. Már ha rendesen működik. Ha nem működik, lehet, az elsütőbillentyű rövid és egyszerűen leugrik róla a kapcsolókés. Szétszedés nélkül nem derül ki, szétszedéssel ugrik a gari.
Ami anyagköltség lehet, az egy sima ver2 tűzkapcsoló és egy elsütőbillentyű, ez nem kerül annyiba, mint a visszaposta. Amúgy is javasolt az új fegyverek alapszervize: csavarok meghúzása, kenés, hézagolás, tömítés, ehhez úgyis szét kell szedni a gearboxot...

Ha működést is befolyásolja, akkor kérj részleges visszatérítést, illetve vidd el egy hazai szakihoz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28723) Atke válasza macilaci78 (#28722) üzenetére


Atke
senior tag

Lőni csak luftot lőttem vele... Egyszer volt hasonló, mikor elpattant a trigger rugó,és anélkül raktam össze a GB-t. Nem fogok szarakodni vele, majd 300 eur-os rendelés volt, visszaküldök mindent aztán befejeztem az egész szarakodást az airsofttal... Használttal mindig, újjal meg most szívtam meg. Amit küldtek ranger plate-et az is egy rakás szemét. Gyerekkoromban a bazári műanyag katonák nem voltak ilyen sorjásak, ráadásul rossz csavart is adtak hozzá, ami nem ér át, meg nem is megy a süllyesztésbe bele a feje, a gyári meg hosszú kinyomja a műanyag bélést a fém héjból. A hozzáállás meg vicc, ők cseszik el,de én fizessem a postát, meg utána igényeljem vissza paypal-on,,amin bukom a konverziós, meg egyéb díjakat.
Megkérdeztem hogy kaphattam rosszat, erre az volt hogy nem tudnak mindent letesztelni. De mondom akkor hogy állítjátok kik a quality certificat-et??? Erre az volt a válasz hogy igazam van,de az a gyártó sara.
A specna arms meg "saját" márka ugye...

Én meg még a TG-t szidtam...

[ Szerkesztve ]

(#28724) python1 válasza Atke (#28723) üzenetére


python1
veterán

Nem semmi,én egy időben kocsikkal voltam Így,az egyik kocsimból németben esett ki,menet közben a blokk,ráadásul éjfél magasságában,de sorolhatnám a többit is,asszony is a 3. van.Tehát fel a fejjel,majd egyszer mgszűnik,azért kár lenne feladni. ;)

(#28725) macilaci78 válasza Atke (#28723) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet drágábbat venni, méretpontos, licensz szerint mart CNC alu testet, bele pl Modify GB-ot, kamrát, stb, hozzá ugyanilyen szinttű tárat, amire már garantáltan rámegy a hadi kiegészítő is, és semmi gondod nem lesz sem az illesztéssel, sem a használattal. Ja, ez egy nullával többe kerül.
Nem mindenki költ akkora összeget hobbira, de nem is baj. Kis pénz, kis foci, néha foglalkozni kell az újjal, reszelgetni, simogatni, szidni. Ne add fel. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28726) Atke válasza macilaci78 (#28725) üzenetére


Atke
senior tag

Azért úgy gondolom hogy egy eredeti áron 240 eurós fegyvert,amiről certificate is készül (LOL) Azt ne kapjam meg hibásan. Nem egy belépő műanyag cyma,boyi stb
Az is vicc hogy gyárilag szarul van összetéve,meg hulladékkal átkenve, és ez elfogadott dolog!!!
Mindig annak a híve voltam, hogy inkább egy használt jobb,minőségibb dolog, mint egy új alacsonyabb kategóriás termék (pc,bringa stb alkatrészek) De azért be kell látni hogy a legtöbb "eladó" a fórumokon vagy nincs tisztába a fegyvere állapotával, vagy sunyi tetű... Ezért döntöttem az új mellett.
Sokat nem akarok beletenni, mert már több fegyvert is megvettem,és eladtam (erre python1 kolléga a tanú) mert időhiányban szenvedek,de nem tudom elengedni a dolgot, lehet csak birtoklási vág, vagy a fegyver szeretet :)

(#28727) python1 válasza Atke (#28726) üzenetére


python1
veterán

Én pl imádom reszelgetni,szétszedni a feegyókat,bár 2-hónapos még csak a hobbi,de már 3 puskát reszelgetek itthon,és jön a 4. Pl most vágtam el egy spec belsőcsövet rövidebbre (500mm>400mm-re),és valóban jobb lett a lőkép a másikban egy slong cső figyel,azt még nem próbáltam csak a lakásba kb 8m-en,de már az előagyakat,testeket meg az egész fegyókat a legapróbb részletekig szétszedtem,csatlakozókat forrasztottam,lipo akksit készÍtettem stb.Ezzel csak azt akartam mondani,hogy valóban reszelgetni kell egy fegyvert,természetesen nem kókány szinten,hogy szuper legyen,talán egy ICS fegyót nem reszelgetnék,de biztos faragnék azon is valamit.

(#28728) Atke válasza python1 (#28727) üzenetére


Atke
senior tag

Azzal nekem sincs gondom,de garis dolgokat inkább nem. illetve 3 éves gyerek mellett annyira nem lehet, mert elhord mindent...Attól hogy ICS, inkább csak jobban bírja a szerelést,mert nem silány minőség ;)

(#28729) python1 válasza Atke (#28728) üzenetére


python1
veterán

Ok persze,garis cuccot nem szeret az ember maga barkácsolni,de a te esetedben érdemes ha tetszik a fegyver.
Egyébként gondolkodtam a Specna Arms felső kategóriás fegyvereiben is,egy párat tapiztam,akkor tetszettek is,már annira belebonyolódtam,hogy magam sem tudom mit vegyek. :DDD

(#28730) Atke válasza python1 (#28729) üzenetére


Atke
senior tag

Feljebb linkeltem, azon az áron viheted ;] ;] ;]
Amúgy tetszik, már ki is néztem a külső kiegészítőket hozzá.
Kapna egy prec csövet, 290-et a 185 helyett, és egy 100x30-as hangtompítót, meg zöld G&G gumit.
A posta árából meglenne az átvizsgálás javítás. Amit bukok a konverzión és paypalon, abból meg a holosight is
Elég agyalós a kérdés hogy mi legyen a sorsa. Az meg pláne nem segít,hogy amit rendeltem védőszemüveg torzít, a ranger platek hulladékok és felszerelhetetlenek,a chest rig 6 ar tár befogadására alkalmas, de alíg lehet beletenni a 2. helyre. szóval mindent egybe vetve, életemben nem voltam ennyire elégedetlen egyetlen egy vásárlásommal sem...

(#28731) macilaci78 válasza Atke (#28730) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én egyszer vettem romlott tejet, nagyon csalódott voltam. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28732) Atke válasza macilaci78 (#28731) üzenetére


Atke
senior tag

majdnem ugyan az, mint kb 300 eurot hulladékra elkölteni...
Amúgy ha többet veszek, visszaviszem a tejet is a boltba ;)

(#28733) Dealer95 válasza Atke (#28730) üzenetére


Dealer95
őstag

Írj nekik, hogy megtartod a fegyvert, amennyiben hajlandóak a hibákat valahogy kompenzálni (összeget ne írj, várd meg a reakciót)...

Mikor ismerőssel rendeltünk több cuccot gunfire-ról, köztük 2 arcvédőt, az egyik hibásan jött meg és visszafizették a teljes árát (pedig csak annyit írtam nekik, hogy hibásan jött, mi tévő legyek, +csatoltam képet) :)

(#28734) macilaci78 válasza Dealer95 (#28733) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én bringát rendeltem Németországból ebay-n, elsőre nem a megfelelő színt és méretet küldték, legnagyobb helyett a legkissebbet. Kb 8% refundot kínáltak fel. Kissé felhúzott szemöldökkel leírtam nekik, hogy majd 2 méteres magasságomhoz a legkisebb váz nem felel meg és részéről sem túl szakmai, ha erőlteti... Még egy kis szájkarate, de ingyen cserélték a megfelelőre.
Ami persze tönkre ment, mmegírtam az alkatrészlistát, küldik a cserét.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28735) Atke válasza macilaci78 (#28734) üzenetére


Atke
senior tag

Ez lenne a normális, persze szájkarate nélkül... A TG a 38 euros pisztolyért is futárt küldött. nem került semmibe nekem. Igaz vissza is küldte hogy szétszedtem így gari off, pedig ő mondta hogy szedjem szét :DDD

(#28736) Polemius válasza macilaci78 (#28692) üzenetére


Polemius
aktív tag

Végül rendeltem egy 5.11-et. Ezt bármelyik oldalon lehet hordani, a Maxpedition aszimmetrikus megoldásaival szemben.
Megjegyzem, az eredeti kérdésem külföldi webshopra és replikára vonatkozott, így egy debreceni céggel nem sokra mentem volna. :)
Főleg, mert emigrációban élek, így messzebb lett volna mint egy helyi cég. :D
De köszönöm a szándékot!

Viszont új kérdésem van!
Honnan érdemes paracordot rendelni? Jó ár/érték arányban és választékkal. Szóval ne valami gagyi szárítózsineget küldjenek, meg ne olyat aminek fél év múlva elmegy a színe.

Illetve, egyedi, egy darabos tépőzáras name tag-et (fogalmam nincs mi a magyar megfelelője) lehet valahonnan reális áron rendelni?

Megint csak külföldi webshopra gondolok, bár ha van kedvezőbb megoldás Mo-n, akkor megoldom azt is.

[ Szerkesztve ]

(#28737) macilaci78 válasza Polemius (#28736) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tudtam, hogy külhonban élsz. Azért írtam a debrecenieket, mert áfával, postával együtt is olcsóbb volt, EU-n kívül, vagy EU-n belül és így van hazai garim. A Rush 24 derékrészéről a csúszásmentes gumidarabokat vágtam le egyedül, befogták a pólóimat. :( De vicces volt, hogy még 3-4 használat után is találtam új zsebet rajta. :D

Anno az egyesületi tagokkal összefogva csináltattunk felvarrót magunknak: csapatlogó és külön névfelvarró. Helyben keress gépi hímzőt és kérj árat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28738) Polemius válasza macilaci78 (#28737) üzenetére


Polemius
aktív tag

Helyben. :D
Ez egy annyira kis falu, hogy még kocsma sincs, csak templom. :D
Meg az itteni órabérekkel helyi erővel csináltatni... annyiért szerintem kézzel hímeznek nekem Kalocsán felvarrót. :D

Ja, ismerős a dolog, én a maxpedition táskámmal járok úgy időnként, hogy nem találom benne amit tudom, hogy beletettem, csak azt nem, melyik zsebbe. Aztán hetekkel később véletlen találom meg. :D

Paracord forrásra tipp esetleg?

(#28739) macilaci78 válasza Polemius (#28738) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Paracordot nem használok. Van pár vékonyabb-vastagabb zsinegem, kötelem, azokat így tárolom. A legvékonyabb zsinegemet ejtőernyő készítéshez használják. :D Kávéval megfestettem és az Altama bakancsban használtam cipőfűzőnek, mikor a gyári után a Decathlonos elszakadt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28740) kiki22


kiki22
senior tag

sziasztok! Szettment az alap headsetem a baofeng radiohoz .Milyen headsetet erdemes beszerezni ?koszi a segitseget elore is.

(#28741) DNReNTi válasza kiki22 (#28740) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nekem a sima Baofeng gyari teljesen bevalt. Gondolkoztam mar rajta hogy valami vezeteknelkuli megoldasra at kellene terni, sokszor zavar a logo drot + maszk + boonie + szemuveg kombo, igy legalabb a drotot megsporolnam.

Szerk: Itt is van egy gyari BT-os, ezt lehet behuzom majd.

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#28742) phanzetomox


phanzetomox
őstag

Segítsetek kérlek mielőtt beolvasztom Őket.

Adott 2db WE g17 gázos tár. Minden rendben volt velük, aztán az egyik miután kifogyott és újra tölteni próbáltam bele gázt, ahogy töltöm ki is engedi a töltőfejnél az összeset. Gondoltam rá, hogy esetleg kiszáradt (bár kb. minden 10. tárazásnál Abbey maintance gázzal töltöm őket), de szilikonozva is ezt produkálja.

Szét szedtem megnéztem az O-ringeket, ránézésre jónak tűntek. Mivel nem tudtam eldönteni hol a hiba, ezért a másik (ekkor még működő) tárból kicsavartam a töltőfejet, hogy megnézzem ha átteszem a rossz tárba, akkor ez megoldja-e a problémát. (ezzel is szűkítve a kört, hogy mi lehet a gond.) Nem oldotta meg.

Már mindent minden módon cseréltem rajta, de a fő gond az, hogy most már a másik tár is ugyanazt az eredményt produkálja: Ahogy töltöm be a gázt, azzal a lendülettel a teljes töltés távozik is ugyanott.Próbáltam jobban meghúzva kevésbé meghúzva is, sehogy se jobb.

O-ringeket cseréltem, úgyse jók. Egyedül a töltőtű körül lévő icipici szelep nem lett cserélve, mert az istenért se tudom, hogy vegyem le és rakjam rá.

Elképzelhető, hogy azzal van a probléma? Viszont ha igen, akkor hogy lehet, hogy hirtelen mindkettőnél megadta magát?

Előre is köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#28743) macilaci78 válasza phanzetomox (#28742) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy pohár tiszta vízbe tedd a tárat, a buborékok megmondják, honnan ereszt.
Bár nekem kissé zavaros a leírásod, mintha töltés közben szökne el a gáz. A tár betöltő szelepének közepe körül fekszik fel a flakon csőre, ide szoktak tenni gumi gyűrűt, itt szökik el a legtöbb gáz.
Még van egy gumi gyűrű a szelep menetes nyakának tövén, ez fekszik fel a tárfenéken.
A szelepben lévő tömítés nem megy tönkre, ha csak nem a nem megfelelő szerszámmal vetted ki a szelepet és a betöltőnyílást betoltad a szelepbe. Ez esetben a szelep kuka.
Még az is előfordulhat, hogy a szelep tönkre ment és egész egyszerűen a gáz be sem jut a tárba, a rossz szelep mellett egy az egyben kifúj.

Most nincs előttem a WE G17 tárja, de alapvetően kétféle tár van, a fenék mindkét esetben a tárköpeny között tömít le, a TM G17 tárfenéknek nincs válla, teljes egészében eltűnik a palást síkjában, gumigyűrű tömít és egy metrikus csavar húzza felfelé, a KJW Beretta esetében pedig van válla és keresztben átmenő stift tartja. Ha a palást és a tárfenék közt szökik, akkor gumigyűrűt kell cserélni. Az FBS tömítőragasztó itt is jó megoldás, csak utána nehéz szétszedni a tárat. Kb 8 óra száradást kell tartani.

A GBB táraknál még a felső részen eresztheti el a gázt a kiömlő ajkaknál, vagy a kifújó szelepnél. A kifújó szelep összes gumitömítése hozzáférhető, az ajkak cserések.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28744) phanzetomox válasza macilaci78 (#28743) üzenetére


phanzetomox
őstag

Köszönöm a részletes választ! :R :R

Bocsi a szakszavak nem az erősségem, szóval tudom, hogy kicsit zavaros a megfogalmazás.
Szinte 100%, hogy én basztam el valamit, mert a másik tárnak semmi baja nem volt addig, ami nem szedtem szét. Jól olvastad amúgy, azonnal elszökik a gáz, tehát nem tudom bele tenni vízbe, mert ahogy töltöm be, ki is jön az összes gáz mellette (?). Igazából annyira gyorsan történik, hogy megállapítani sincs időm, hogy pontosan honnan jön, de valahol a töltőfejnél szökik el. A gumigyűrűt, ami a szelep menetes felén van azt már cseréltem is, és szerintem nem azzal van a gond. Próbáltam erősebben és gyengébben belecsavarva is, minden esetben ugyanott és ugyanolyan erősséggel jött ki a gáz.

Nincsen célszerszámom tehát könnyen lehet, hogy kicsit megnyomtam a töltőfejet. Igazából eszembe se jutott, hogy az ennyire érzékeny rész lehet..most már tudom. Bár úgy emlékszem óvatosan csináltam, tehát nem hiszem hogy komoly fizikai sérülést okozhattam volna.

Mellékeltem képet is, így néz ki most. Ha beletoltam a fejet a szelepbe, az esetleg szemmel észrevehető szerinted? Illetve ha ez a rész a bibis akkor mit lehet csinálni ? Annyira pici az a töltő fej, hogy hozzá se férek, nem tudom, hogy lehetne szét szedni. Vagy ilyen esetben cserés az egész fém csavarható töltő fej/szelep?

kép1
kép2
kép3

(#28745) macilaci78 válasza phanzetomox (#28744) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A szelepekhez van célszerszám, nekem a Guerdertől van.
Nem tudom a képről eldönteni, hogy a szelepen a középső tüske benyomódott-e a sima csavarhúzótól, de ha igen, akkor a szelep kuka. Esetleg menj ki egy játékra és ott nézd össze mások tárjával.

Ha veszel új szelepet, szívesen kicserélem neked, de ahogy látom, Budapest neked nem esik útba. Győrben is van aktív airsoft élet.

Ez egy KJW szelep, fizimiskára a tieddel egyforma. Látszik, hogy középen a "pöcse" kijjebb ér, mint a kerületén a csavarhúzónak mart nút alja. Tehát egy hagyományos csavarhúzóval be tudod nyomni. Erre való a célszerszám. Megteheted, hogy a meglévő csavarhúzó közepéből kiflexeled a felesleges rést.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28746) kovacszk válasza phanzetomox (#28744) üzenetére


kovacszk
senior tag

A szelep betöltő tüskéjén lévő gyűrű ha felcsúszik ki tudja támasztani úgy hogy nem tudod benypmni, ilyenkor a gáz ki is szökik a kettő között. Próbáld meg megnézni hogy lent va e teljesen a a gyűrű, esetleg szedd is ki, anélkül a gáz szökni fog ha picit is ferdén tartod a palackot, de a tárba is megy.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#28747) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ha az Apple maroklőfegyvert is gyártana... :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28748) Atke válasza macilaci78 (#28747) üzenetére


Atke
senior tag

Egész korrekt így az az mk1,már nem az optikára,hanem a külső csőre gondolok :)

(#28749) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Van egy fegyver: Cyma CM009 M16A3, elvileg 8.4V nimh akku kell bele. Vagy legalábbis ezt adnak hozzá. Érdemes hozzá valamilyen lipo akksit venni, ha igen mekkora feszültségig lehet menni? Lipoban a következő lépcső 11-12 V körül van, nem sok az neki?
Kicsit ódzkodom a nimhtól, de lehet, hogy hülyeség, minden esetre a lehető legerősebb aksit szeretném.

(#28750) macilaci78 válasza jézusom (#28749) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Maga a motor kb 14 V-ot is elvisel. A nagyobb feszültség a fordulatszámot emeli, adagolási gondokat okozhat, szélsőséges esetben a dugattyú nem ér előre, mire a fogaskerék megint hátrahúzná.
Ha a motorban van erő, egy erősebb akkuval legyilkolhatja a GB belsejét, törhet fogaskerék, csapágy, ver2 GB orra híresen leszakadós fajta.
A nagyobb feszültség azonos áramerősség mellett is nagyobb teljesítményt jelent, vezetékezés, tűzkapcsoló ezt megérzi.

Tapasztalatok alapján a sorrend:
7 cellás NiMh → 2 cellás lipo/8 cellás NiMh → 3 cellás lipo
A lipo 3,6-3,7 V névleges cellafeszültséget jelent típustól függően, a NiMh pedig 1,2 V-ot. Feltöltve az előbbi 4,2 V, utóbbi 1,45-1,5 V, sorba vannak kötve a cellánkénti feszültség összeadódik.
Tehát neked egy 2 cellás lipo akku is előbbre lépés lenne, fickósabb lesz tőle a motor, viszont a matek szerint nem terheli annyira a vezetékeket és a GB-ot, nem kell máshoz nyúlnod.

A lipo akkuk balanszeres töltőt igényelnek, azt is vedd bele a büdzsébe.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.