Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28891) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Szevasztok,

Gyors osszefoglalo Novritsch SSG-10 A1-rol, ugy hogy meg jatekon nem volt:

Hetvegen volt egy kis idom mokolni vele, szoval szetkaptam az egeszet, kitakaritottam es megnezegettem mit is tud most egy sniper replika ~100k HUF alatt. 0.46-os Nov BB-t hasznaltam a tesztekhez.

Kezdjuk a hideg vizzel. :DDD
A henger gyarilag ugy lotyog a receiver-ben, hogy az eszmeletlen. Miutan szetszedtem kiderult, hogy hianyzik belole az elso guide ring, masok pedig arra panaszkodnak, hogy meg ha ott is van, akkor is tul nagyra van szabva a belso atlero - maga a nagy Novritsch irt ram Facebook-on, hogy a guide ring problemakra is kiterjesztik a 25 eves garanciat, fel fognak tenni a boltba egy szukebb modelt es a garancias problemak eseten ezt ingyen adjak. A hozzaallas dicseretes egyebkent, rendszeresen valaszol a problemas posztokra hasznos tanacsokat probal adni az embereknek.

En atmenetileg eleg trogerbe' oldottam meg a henger stabilizalasat. Lasd foto:

Mukodik? Mukodik. :D

Na haladjunk a jobb dolgok fele:

Kulso:
A replika massziv, nem recseg, nem nyeklik, jo megfogni es cserebe meg marha konnyu is. Az A1 tuson semmi nem allithato, de engem ez pont nem zavar, mert kb tokeletesen illeszkedek ra.

FPS/J:
A replika egy kellemes 365-370 FPS-t (2.85-2.9J) lo a gyari ~M160-as rugoval, beallitott hopup-al. Ez nemileg meg jobb is, mint amit iger. Ez ugye a 2.8J verzio a dobozbol. Az air-seal 100% egyebkent.

Tarak es adagolas:
Ellottem 4 tarat a kertben, ez 100-110 BB volt nagyjabol. Tokeletesen adagolt, nem volt vele gond. A Facebook csoportban tobben panaszkodtak adagolasi gondokra, ez nalam nem jelentkezett, illetve elvileg orvosolhato a tus csavarjainak allitasaval.

Hang:
Az egyik promocios szoveg az, hogy halkabb mint az SSG-24. Nos en ezt nem tudom alatamasztani, szerintem kb egyforman hangosak, de nyilvan ezt nehez lenne bizonyitanom. A jo hir, hogy van hozza air-break, amitol sokkal halkabb lehet, a rossz hir az, hogy szerintem az egy rossz design.

Pontossag:
Lusta voltam, szoval a tavcsovet nem szereltem at a masik replikarol, de igy is siman meglottem vele kb ~55 meterrol egy fa kb ~50cm szeles agait 8-9 alkalommal 10-bol, ami szerintem eleg korrekt eredmeny egy dobozbol kivett replikatol. Gyakorlatilag tok egyenesen lo, es ezen a tavon a BB el sem kezd emelkedni meg. Az effektiv hatotav (emberalak 5-bol 3-4x) szerintem siman ~80 meter lehet egy erosebb rugoval. Ez jatekon tobb, mint eleg.

Elsuto szerkezet:
Hat ez a kedvencem. A Bulltrigger gyartja bele az elsutot ha jol tudom, es valami eszmeletlen faek egyszerusegu full acel szerkezetet kell elkepzelni. Kivalo cucc. Javasoltam is, hogy az SSG-24-hez is csinaljanak egy ilyen Gen2 trigger box-ot, mert sokkal-sokkal jobb, mint ami abban van. A flat-trigger meg szerintem jol nez ki. Az meg nagyon paraszt, hogy az M220-as rugot elbirja, amivel 750+ FPS. RIP.

Hopup:
No itt mar vannak furcsasagok. Egy masik marketing fogas, a 20-click-es hopup szerkezet, ami annyira finom, hogy feleslegesse valik vele a TDC. No. Nem egeszen. :D

A szerkezet siman megporgeti a 0.46-os BB-t mar kb 40% lenyomason, 50%-on mar elszall a Holdra. Ez mondjuk kiraly. Viszont a kb 15. klikk mar akkora lenyomast gyakorol a gumira, hogy ki sem tudja lonni a BB-t. Nem olyan eget rengeto a dolog, mert szerintem a .50-es BB-t is kepes tulporgetni a 15. kilikk alatt is, de akarhogy is nezem a beallitasok 25%-a itt hasznalhatatlan. Ezzel egyutt lehet elni ugy gondolom.

A gyari belso cso felulete kivul-belul szep, egyenes. Megolszlanak rola a velemenyek, hogy a Maple Leaf gyartja e a belso csovet - szerintem nem. A rovid verziot viszont igen, annal a boltban ez fel is van tuntetve.

Na, de tenyleg jobb e ez, mint az SSG-24?
A kerdest nehez egyertelmuen megvalaszolni. Roviden: szerintem nem.

Az SSG-24 egy masszivabb, nehezebb joszag, bozonyos reszei jobban atgondoltak, epp azert, hogy ne legyenek meg a kalsszikus VSR betegsegei. De vannak vitathatatlan elonyei az SSG-10-nek is, az elso ilyen az ara. Ennyi penzert nehez lehet jobbat epiteni - meg azt is megkockaztatom, hogy lehet elviszi a legjobb ar/ertek aranyu replika cimet az A&K S24-tol. Abbol egy csomo taknyolassal lesz ilyesmi fegyver, kb ugyan ennyiert. Az elsuto szerkezet is egyertelmuen jobb az SSG-10-ben, a hopup szerkezet meg a kis sarkitasaval is jobbnak (de legalabb olyan jonak) mondhato.

Kiveszed a dobozbol 'oszt jatszol?
Ugy is lehet, de en azert itt javasolnek egy kis indulo apolast, mert ez mar tomegben gyartott termek (a legenda szerint ott keszul ahol a JG replikak). Belso cso takaritasa, hopup es nozi kozpontossag ellenorzese, guide ring-ek ellenorzese, legzaras es ilyesmik.

Megeri az arat?
Hatarozottan IGEN. Ez egy igen kiraly (de nem hibatlan, es nem a legjobb) replika ennyi penzert. Es a hangsuly ezen van. Ennyi penzert, igen nehez lesz jobbat osszerakni, es raadasul ez mar ossze van rakva. Ha en most kezdenek 'sniperkedni', akkor ez lenne a minimum beszallo.

Sajat terveim vele:
Megrendeltem hozza a rovid kulso-belso csovet, kap egy izmosabb rugot, aztan hasznalom kisebb epuletesebb palyakon, ahol elonyemre valhat, hogy konnyu es rovid a replika. Az SSG-24 pedig marad a nagy jatekokra, milsimekre, meg olyan palyakra, ahol van eselyem 70+ meterre lovest leadni. Abba meg btw jon az Rhop, flat gumi, 3D nyomtatott szeles lenyomo, TDC, szelesebb giude ringek. :DDD

Na ennyike.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.