Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9601) ATI válasza liksoft (#9598) üzenetére


ATI
senior tag

Szia!

Nagy köszönöm!

Beszélek a barátommal, megeri-e neki a javítás.

Üdv!
Attila

(#9602) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Szervusztok!

Donort keresek hibátlan elektronikával, motorral és fejblokkal (a mentendő menet közben vizet kapott egy laptopban és teljesen halott, amikor szétbontottam még volt víz a panelje és a háza közt).

MDL: WD5000LPLX - 00ZNTT0,
2017 július 17-i gyártáshoz közeli,
DCM: HHNTJHK,
DCX: 2Z0VN6RTR,
Board ID: 2060-800018-001 Rev. P1.

Köszönöm, privátban várom az ajánlatokat.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9603) Rolly


Rolly
veterán

sziasztok, kis segítség kellene :)
van egy 2TB-os kb 4-5 éves (vagy több) külső usb3-as hddnk, ami a héten haldoklás jeleit kezdte mutatni. Mivel elég rossz a smart értékei is ... (kritikus) gondoltam csinálom getdataback proval egy image mentést a vinyóról... Nos ez fut 12 órája és az eredmény alapján lehet nem is haldoklik a vinyó hanem halott :(((
- kb 7,2 millió sectort tudott eddig másolni (3,9 milliárdból :( )
- kb 10000+ hibás serctort talált eddig
- hátralévő idő 6000 óra :((

Szerintetek van értelme várni? Van esély arra, hogy a vinyó későbbi részein nem lesz hiba vagy sokkal kevesebb és pár nap alatt elkészül a mentés? Van egyáltalán értelme a img készítésnek? Vagy próbáljunk szelektíven fájlokat leszedni a 2 terrányi adatból ami fontosabb? Eddig 4 fájlt szedtem le (4 db 50-60 kbos excel...) és ebből 3 hibátlan :)
Eddig kb 3 ütemben lassult be az ellenőrzés (kb óránként néztem rá) 1,6 millió sector körül, 3 vagy 4 millió sector körül és most 7 millió sector körül

[ Szerkesztve ]

(#9604) liksoft válasza Rolly (#9603) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

7 körül az NTFS könyvtárszerkezete van, ha hibás a drive, jogos, hogy ott lassú.
Az img mindenképpen jó abból a szempontból, hogy rögzíti a mostani állapotot. Ugyanakkor csak a hiba az ami meg tudná mondani, jó-e így nyúzni, vagy jobb a file szintű mentés. De ezt sokszor utólag lehet csak eldönteni, melyik volt a jobb.

Ha nem gyorsul be, akkor marad szerintem a legfontosabb mentése.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9605) Rolly válasza liksoft (#9604) üzenetére


Rolly
veterán

Hát még mindig nem gyorsul :( most 14-15 millió között járunk sectorok számában hibás szektor már 23000 felett van :( ... Ilyen rossz vinyóm még sosem volt... Arra gondoltunk, hogy várunk még holnap reggelig ha nem indul be akkor leállítjuk és megpróbáljuk a kisebb excel ppt fájlokat lementeni hátha... Mert azok a legfontosabbak... Sajnos páromnak van rajta 2,6 gigás excel állományai is - kutató - amiknek szerintem búcsút lehet mondani.

Te mit javasolnál?

(#9606) King Unique válasza Rolly (#9605) üzenetére


King Unique
titán

Ha a fájlkezelőben még közvetlenül hozzá lehet férni a külső HDD tartalmához, vagy adatmentő szoftver gyorskeresése kilistázza a kívánt fájlokat, akkor célszerű lett volna egyből a legfontosabb fájlok manuális mentésével kezdeni. Ugyanis ha ennyire a végét járja a HDD, ennyi rajta a hibás szektor, akkor szép és jó, hogy készítsünk lemezképet róla, csak épp végigmenni nem fog rendesen a folyamat, vagy max. irreális időtartam alatt... Továbbá ott van a másik megoldás is, vagyis ha ennyire nem megy otthon, ellenben pótolhatatlanok azok a fájlok és megérnének annyit, akkor el kell vinni adatmentéses céghez, aztán ott talán nagyobb eséllyel tudnak vele mit kezdeni.

Legközelebb pedig lehetőleg több helyre kellene menteni a fontos adatokat, lásd a topik 1. hozzászólását! Kizárólag 1 db fizikai tárolón tárolni őket másodpéldányok nélkül eleve rizikós. Meg ugye esetedben, ha az a külső HDD már min. 4-5 éves, akkor már nem mai darab, garancia sincsen rá stb. Vagyis normál esetben már rég venni kellett volna helyette / mellé egy másikat, meg manapság amúgy sem különösebben drága egy 2 TB-os sem. Aztán a SMART-ot is lehetőleg folyamatosan csekkolni kellett volna, nem csak akkor, amikor már ekkora a baj. De mindegy, meg utólag persze könnyű okoskodni, az is igaz. :D De azért a leírtakat 1x talán érdemes lehet megfontolni.

[ Szerkesztve ]

(#9607) Rolly válasza King Unique (#9606) üzenetére


Rolly
veterán

Feleségem vinyója... :)

Nekem gitben van szinte minden cuccom... ami fontos az külön 256gb-os sd kártyán is megvan és a laptopomban is illetve időnként backup nasra mentek amiben két vinyó van raid 0-ban ...

(#9608) King Unique válasza Rolly (#9607) üzenetére


King Unique
titán

Értem, az más. :)

Viszont a lényeg végül is ettől függetlenül is ugyanaz. Meg ha már te - nagyon helyesen - odafigyelsz arra, hogy legyen backup, akkor akár az ő figyelmét is fel lehet erre hívni. Vagy alkalmanként akár elkészíteni helyette a mentést, ha esetleg nem akar vele foglalkozni.

(#9609) Rolly válasza King Unique (#9608) üzenetére


Rolly
veterán

Ő és szerinted én hányszor mondtam ezt neki? :( .... de én nem tudom mit hol tárol számomra káosz az egész ... ráadásul amikor a gépét újrahúzom akkor szoktam mentést csinálni a főbb dolgokról... De a szent és sérthetetlen külső vinyója 2 terás és minden szarral tele van ... :) amúgy kb 3-4 hónapja halt be a ssd a gépében akkor sikerült mindent visszaszerezni róla ami fontos volt de akkor se jutott eszébe, hogy a külső vinyója mentését meg kellene oldani... Én meg azt hittem, hogy azért a gépén is rajta van minden nem csak 1 külső vinyón...

Na mindegy már történelem ... :(

(#9610) liksoft válasza Rolly (#9609) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha sikerül menteni róla, akkor a végén egy leltárt célszerű készíteni. Mi lett meg, és mi az ami nem. Ami hiányzik, az "forintosítható" (mint sajnos szinte minden a mai életben, még az élet is :O ) és el lehet dönteni, az összeg birtokában, kell-e szakembert igénybe venni azokhoz az adatokhoz.

Amúgy a Hard Disk Sentinel PRO-ban van automatikus mentés, azt miért nem tetted még rá a Párod gépére? (Halmozott egyirányú mentést célszerű, és arról valahova még egy biztonsági kópiát.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9611) *Ropi* válasza *Ropi* (#9602) üzenetére


*Ropi*
félisten

Már nem aktuális, megoldottam. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9612) lócitrom


lócitrom
őstag

nem tudom itt relevánsabb-e a kérdésem, de hátha.... :W

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#9613) liksoft válasza lócitrom (#9612) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha tápfeszültséget kap, akkor van-e z-z-z halk hangja? Ha nincs, esélyed lehet elektronikai hibára, de ha van, akkor vagy besült a motor, vagy letapadtak a fejek. Első esetben jó eséllyel menthető és nem horror, de a második már kérdéses mind esélyben, mind árban. A második esetben javíthatatlan, csak az adatokhoz lehet hozzájutni, ha szerencséd van.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9614) lócitrom válasza liksoft (#9613) üzenetére


lócitrom
őstag

ha arra gondolsz, hogy hallom-e esetleg felpörögni és annak észlelhető zaja van-, akkor sajnos nem a válasz. nem vagyok egy profi, de ez az első alkalom, amikor úgy tűnik nekem, hogy egy HDD valamilyen szinten halott. eddig még egyetlen egyel sem fordult elő ez nálam. szóval akármi van vele nem mozdul. még a biztonság kedvéért megnéztem mindkét rack-ben még egyszer. az egyikben látja a router a max kapacitást, de fals módon azt mutatja nincs rajta lefoglalt terület, ami kétséges. ez egy álló házban csücsült darab. kimondottan védett helyen volt. erőhatás meg egyebek nem érhették. és ha jól gondolom az említett feladatra is megfelelőnek kellene lennie, tehát a rendeltetésszerű használat adott volt. aztán még HDS-sel megnézettem. látja a csatolót, de nem mutat területet, nem ér el SMART adatokat, stb. felületi tesztet enged indítani(!), mutatja is a kapacitást meg mintha valóban csinálna vele valamit, de ha jól gondolom ez ugyanúgy a lemezek felpörgésével kellene, hogy járjon és a kis I/O LED-nek is ilyenkor villognia kellene, de se nem pörög, se nem villog.

ez a letapadás hogy állapítható meg? valóban nem szeretnék irreális költekezésbe kezdeni... ha nem is lehet lementeni, de a fájlok listáját ha látnám az sokat segítene.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#9615) liksoft válasza lócitrom (#9614) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A másik helyen olvastam, komolyabb összeget nem szeretnél rászánni. Nos, ha pótolhatóak az adatok, csak azt kéne tudni mit is kéne pótolni, akkor is azt mondom, az adatmentés nem erre a feladatra lett kitalálva. Ahhoz, hogy "csak a lista" legyen meg, ugyanannyi munka kell mint az egészhez. Vagyis adatmentéses ár.

Szerintem a továbbiakat már el tudod dönteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9616) lócitrom válasza liksoft (#9615) üzenetére


lócitrom
őstag

milyen összegről lehet szó?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#9617) liksoft válasza lócitrom (#9616) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha a mechanikába kell nyúlni, az 100 ezres.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9618) lócitrom válasza liksoft (#9617) üzenetére


lócitrom
őstag

az botrányos. inkább még kellene tudnom mi döglött be...

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#9619) liksoft válasza lócitrom (#9618) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Míg a drive szalagon készül sorozatban, addig a mentése egyedi munka, amihez a gyár se tudást, se alkatrészt nem biztosít. Egy egyedi kézzel készült termék (legyen az bármi) minden esetben a többszöröse mint a szalagon gyártott távol-keleti "testvére". Ez van......

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9620) Katona Dénes


Katona Dénes
csendes tag

T. Topic!

Használat közben kb. 30 centiről szőnyegre leesett a maxtor m3 portable 2tb külső winyom 1,7 GB adattal, ami ezek után nem indul, halkan egyenletesen "kattog".

Mi lehet a hibája, javítható-e, ha igen, mennyiért, és hol?

A segítséget előre is köszönöm!

(#9621) Josi válasza Katona Dénes (#9620) üzenetére


Josi
aktív tag

Ha csak 1,7 GB akkor ne is foglalkozz vele. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#9622) liksoft válasza Katona Dénes (#9620) üzenetére


liksoft
Topikgazda

T. Katona Dénes!

Sajnos nincs túl jó hírem. Ha az utóbbi pár évben készült a drive, akkor abban a Seagate 7mm vastagságú egysége csücsül. Ennek a felülete nagyon érzékeny, hiszen irgalmatlan nagy bitsűrűséget toltak rá. Ennél egy felületi sérülés (esés) 10% alatti esélyt ad a mentésre, és azt is tiszta teres magas áron. Ez cégenként változó, de a hiba jellegéből adódóan még a sikertelen mentésnek is lesz várhatóan jó pár 10 ezres ára.

A fentiek miatt célszerű nagyon végiggondolni, mennyire is kellenek onnan az adatok?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9623) Katona Dénes válasza Josi (#9621) üzenetére


Katona Dénes
csendes tag

1,7tb. Elírtam

(#9624) Katona Dénes válasza liksoft (#9622) üzenetére


Katona Dénes
csendes tag

Köszönöm a választ!

(#9625) Balazuz


Balazuz
tag

Segítségeteket szeretném kérni, van egy feltehetőleg (hiányzik a címke róla) egy Samsung HD103SI 1TB merevlemezem, de nem ad ki semmilyen hangot sem amikor üzembe helyezem, szeretném kipróbálni egy másik elektronikával, honnan lehetne ilyet szerezni vagy mi kéne ezzel csinálni? Adat kéne róla.

[kép]

(#9626) liksoft válasza Balazuz (#9625) üzenetére


liksoft
Topikgazda

OK, akkor azért egy dolog még eszembe jutott, miért nincs rajta a címke?
Az elektronika vásárlását az előző témában linkelték.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9627) Gnor27


Gnor27
csendes tag

Hali!

Egy HGST 1 terás winyót ki kellett szedni a lapimból mert szerelőhöz ment a gép. (ennek már 3 éve)
A winyó 2,5-ös kicsi így egy usb-s külső tokba rakva nem akart elindulni csak csipogott. Beleraktam egy azonos típusú lapiba fél éve és felállt rajt a rendszer is. Most kellett volna róla valami így egy külső tápos keretbe tettem bele de sokáig megint csak csipogott, de a gyors ki-bekapcsolás segített és felpörgött. Viszont az 5-6 partícióból pont 3 lényegeset nem lát a gép. Illetve látja hogy ott van csak nem éri el. Azt mondja h RAW formátumú és hibás paraméter illetve nem elérhető meg hasonlók. Az Easeus most fut és látja a mappákat. 50 perce megy és csak a partíció hatodát nézte át de az is 162k fájl, szóval elvileg ott lehet minden.
Fix mbr vagy akármilyen más helyreállítással érdemes lenne próbálkozni vagy csináljam egyből adatvisszaállító programmal? Mit javasoltok?
Amúgy ez a csipogás dolog olyan h a 2 terás WD Caviar Green ugyanezt csinálta éveken keresztül az asztali keretben. Mindig egy gyors ki-bekapcsolás kellett h elég indítóáramot kapjon vagy nem tudom mit, ahhoz h hajlandó legyen felpörögni.
A külső usb tok pedig egy usb kábeles külön táp nélküli tok. Abban nem is mozdult.
Most beleraktam a winyót egy másik lapiba amiben van plusz hely. A 3 meghajtó ott van de nem tud róla a gép semmit sem. A maradékokat látja és rohadt lassan de olvasni is tudja. Pl az egyikről másoltam 4-5 gigát és legalább 20 percig tartott miközben a sebesség a nulla és a 2-3 m per másodperc között ingadozott. Egyébként nem tudom hogy ez normális-e de az a tippem h semmiképp sem.
Ez a kis winyó egyébként egy jófajta Hitachi 7200-as és jó nagy cache is jár hozzá, talán épp 32 megás. Most nem jut eszembe.
Mit javasolnátok? Mi lenne a legegyszerűbb és mi a legbiztosabb? 1

(#9628) liksoft válasza Gnor27 (#9627) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Számomra nem világos a HDD hibája, így javasolni sem tudok mást, csak szakembert.

Ugyanis a csipogás letapadásra szokott utalni, akkor viszont nem pörög fel. Ha igen, az a lemezen sérülést okoz, Hitachi esetében meg a fejszerelvény deformációját is.

A Te csipogásod viszont akár más is lehet, hiszen WD is hasonlóan viselkedett. Akkor viszont tápellátás lehet a gond. Ha igen, az nem orvosolható programmal, és ha ettől a HDD sérült, azt sem fogod javítani programmal.

Ha fizikai sérült a drive, akkor a leggyorsabb módszert kell választani, de az is függ a hibától, annak helyétől, file-rendszertől. Ha viszont nem sérült, akkor sokáig nyúzható.

Vagyis eldönthetetlen.......

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9629) King Unique válasza Gnor27 (#9627) üzenetére


King Unique
titán

"A winyó 2,5-ös kicsi így egy usb-s külső tokba rakva nem akart elindulni csak csipogott."

Akkor szokott kattogni, vagy csipogni, ha elégtelen USB-n a tápellátás. Ha csak USB 2.0 porthoz volt csatlakoztatva, akkor nem meglepő ez, pláne ha 7200-as a HDD. USB 2.0 portnál Y-kábel, azaz 2 db port használata javasolt, vagy asztali PC-n hátlapi portja, ott jó esetben akár 1 port is elég lehet. Vagy eleve USB 3.X port használata és akkor nem kellene tápellátási gondnak lennie. Viszont ha túl hosszú az USB-kábel, akkor akár az utóbbinál is lehet gond, ezért lehetőleg rövid kábelt célszerű használni.

"Most kellett volna róla valami így egy külső tápos keretbe tettem bele de sokáig megint csak csipogott, de a gyors ki-bekapcsolás segített és felpörgött"

Mármint ha 3,5"-os típusba, aminek saját tápegysége van, akkor annál elvileg nem lehet gond a tápellátás, simán meg kell hajtania egy 2,5"-os HDD-t gyors ki- és bekapcsolás nélkül is. Vagyis érdekes, ha esetedben nem ment elsőre...

"Fix mbr vagy akármilyen más helyreállítással érdemes lenne próbálkozni vagy csináljam egyből adatvisszaállító programmal? Mit javasoltok?"

Ha adatot akarsz menteni és már el is kezdted az EaseUS szoftverével, akkor nyilván azt kellene végigcsinálni. Meg ha tartósan RAW lett mindhárom NTFS partíció, akkor az amúgy is problémás és elsődlegesen az adatmentés javasolt. Ha az megvan, ráérsz utána kísérletezni. Bár egy rendszermeghajtónál nem feltétlen javasolt a direkt visszaállítással, mivel akár a rendszerindítást is elcseszheti (példa). Ha nem cél róla a későbbiekben a bootolás, akkor inkább lehet, de adatpartícióknál sem minden esetben eredményes a direkt javítás, visszaállítás. Ha fontos adatok vannak rajtuk, akkor elsődlegesen adatmentés javasolt, az a biztosabb és egyben biztonságosabb megoldás.

"A maradékokat látja és rohadt lassan de olvasni is tudja. Pl az egyikről másoltam 4-5 gigát és legalább 20 percig tartott miközben a sebesség a nulla és a 2-3 m per másodperc között ingadozott. "

Kérdés, hogy a leírt malőr miatt, vagy már előzőleg sérült-e a HDD, milyen jelenleg az állapota, azaz mit mutat pl. a HDS. Ha gond vele, tele van szektorhibával, akkor nem meglepő, ha irreális mértékben belassul. Ha kritikus az állapota, akkor viszont meg kell fontolni, hogy érdemes-e otthon tovább nyúzni, vagy nem-e kellene inkább szakemberre bízni a mentést, ha nagyon fontosak a rajta lévő adatok.

[ Szerkesztve ]

(#9630) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Sziasztok!

Olyan data recovery programot keresek amivel vissza tudok állítani legalább 4-5GB-nyi adatot, de az se baj ha korlátlan.

Ilyen programot csak fizetősben találtam (MiniTool), ez 70 dollár 1 évre, a lifetime verzió 90 dollár.

Az lenne a kérdésem hogy van-e ennél olcsóbb, esetleg ingyenes megoldás?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9631) Saltwater válasza Motion_Blur (#9630) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Szia!
A Hiren's Boot Disk-en a Dik Genius ingyenes.

https://hdd-adatmentes.hu

(#9632) hitchins


hitchins
őstag

Paromnak huawei p10 telefonjara jott egy szoftfrissites. Sajnos a frissites ugy ahogy van eltuntette a keszulekrol a kepket videokat.
Kerdeesem hogy van barmi esely valahogy visszahozni oket?
Van erre valami program?

(#9633) maxime


maxime
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék szaktanácsot kérni a következő HDD-vel kapcsolatban:
Samsung, Model: HD103SI
Külső wincsiként vettük elég régen. Le akartam menteni róla az adatokat, amikor a dohányzóasztalról leesett. Össze volt kötve egy laptoppal, be is volt kapcsolva, adatmásolás még nem volt ekkor. Ezt követően csak azt vettem észre, hogy nagyon lassan töltötte be a könyvtárat, és nagyon-nagyon lassan másolt róla fájlokat. Nem adott ki furcsa zajokat, szerintem csendes.
A laptopon, amihez csatlakoztatva volt, linux van, a a könyvtárat a Dolphin látta, és itt tudott is másolni róla nagy lassúsággal. Viszont a Midnight Commander bár látta az eszközt, de hibaüzenettel nem engedett hozzáférni.
Ezután kivettük a házból, hogy sata csatlakozóval is megnézzük, hátha az jobb, mint az usb. Azon a gépen windows volt, bár látta az eszközt, de nem tudta betölteni a könyvtárat, illetve olyan sokáig futott a csík, hogy inkább leállítottuk.

Sok családi kép és videó van rajta, amit szeretnék megmenteni, ha lehet még. A laptopomon linux rendszer van, javasolták a Photorec adatmentő programot. Mi a véleményetek, ti mit csinálnátok? Néztem az adatmentő cégeket, hát magánszemélynek kicsit sok, ha meg olcsó, akkor meg ott a kérdés, hogy mennyire megbízható? Teljesen tanácstalan vagyok.

(#9634) *Ropi* válasza maxime (#9633) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ne kapcsold be, mert csak ártasz neki: az esés következtében a fejblokk megüthette a lemez felületét (és továbbra is sértheti minden bekapcsolásnál, ami az adatok fizikai meglétét veszélyezteti)!

Inkább bízd a topik házigazdájára! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9635) maxime válasza *Ropi* (#9634) üzenetére


maxime
csendes tag

Köszi, azóta, hogy leállítottuk (április vége), nem kapcsoltam be, nem mertem hozzányúlni, és időm sem volt rá. Viszont szeretnék már kezdeni vele valamit, ezért kértem tanácsot.

(#9636) *Ropi* válasza maxime (#9635) üzenetére


*Ropi*
félisten

---> Liksoft. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9637) Hompi01


Hompi01
tag

Sziasztok remélem jó helyre írok.

Olyan problémám lenne, hogy adott egy sd kártya ami egy telefonban volt (nagyon fontos képek vannak rajta) a telefont beledobtam a vízbe így sajnos tönkrement.

Az sd kártyát egyszerűen nem olvassa a windows illetve nem tudom megnyitni.

GPT formátum van formázva ?!?! EaseUs Data recoveryvel megpróbáltam visszaállítani a dolgokat de SWF fájlban van minden amit nem tudok megnyitni.

Ezután kigondoltam azt, hogy Testdiskel átpatricionálom a kiterjesztést. A kérdésem az hogy ez adatvesztés nélkül lehetséges ?

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#9638) *Ropi* válasza Hompi01 (#9637) üzenetére


*Ropi*
félisten

Túl kevés az infó, nem lehet tanácsot adni az információk pontos ismerete nélkül, mert nagyjából ahányféle eset annyiféle megoldás: nincsen mindenre általánosan ráhúzható séma. Aki pedig a tanácsot kapja az azt hiszi, hogy azzal átlátja a folyamatot, holott bármikor beüthet egy apróságnak látszó dolog, ami miatt az egész menetrend alapjaiban változik meg és más módon lehet csak eredményt elérni, minden egyéb változattal pedig csak kárt okozni. Ezt viszont az illető már nem biztos, hogy a kellő tudás hiányában le tudja követni, így nagyobb bajt csinál a nem működő megoldás erőltetésével. Ráadásul utána az egész úgy jön vissza, hogy itt kapott rossz tanácsot. Szóval itt nem működik az, hogy ha kalapácsod van, akkor mindent szögnek nézhetsz, inkább "orosz rulett lvl1000" típusú a játék, amiben nagyon észnél kell lenni ahhoz, hogy megugorjuk a szintet.

"...nagyon fontos képek vannak rajta..."

Akkor ne sufnituningolj, hanem bízd szakértőre! :K

Ha egy tetszőlegesen letorrentezett adatmentő programmal, az adatmentés alapelveinek minimális ismerete nélkül, "ennél rosszabb már úgysem lehet" alapon erőszakolod meg, akkor biztos, hogy rosszabb lesz: többször azért nem, vagy csak részlegesen sikerült visszahozni az adatokat, mert valaki már "jól megszakértette" korábban. Szóval itt is igaz a mondás, hogy "lassan járj, tovább érsz"! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9639) liksoft válasza Hompi01 (#9637) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

1. A mentendő eszközre SOHA NEM ÍRUNK !! :Y :W
2. Nem titkosítva dolgozott a telefon a kártyára?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9640) Hompi01 válasza liksoft (#9639) üzenetére


Hompi01
tag

Nem is akarok a mentendőre írni az adatokat akarom leszedni róla a merevlemezemre.

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#9641) *Ropi* válasza Hompi01 (#9640) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Ezután kigondoltam azt, hogy Testdiskel átpatricionálom a kiterjesztést."

Ezzel -is- írsz a kártyára. Fogadd meg az előző posztomban adott tanácsomat, mert ez a válaszod bizonyítja, hogy sajnos alapszinten sem értesz hozzá (a kiterjesztést bizonyos esetben átnevezni lenne értelme, de itt nem működne, másrészt olyan kifejezés, hogy átpatricionálni" nincs, csak "átparticionálni", de az a funkció nagyon más esetekben használatos)!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9642) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
A problémám ettőla hozzászólástól kezdve olvasható. Úgy néz ki valahogy menteni kéne a menthetőt és ehhez kérném a segítségetek :R

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9643) King Unique válasza dethroner (#9642) üzenetére


King Unique
titán

Meg ugye mint utólag kiderült a HDD-vel és az adatkapcsolattal sem stimmel minden. Ez esetben az utóbbit is jó lenne rendezni, ha tényleg gond van vele. Aztán vagy otthon próbálsz a HDD-vel valamit kezdeni (adatmentés erre való programmal), vagy elviszed adatmentéses céghez, már ha megérnek annyit az adatok.

(#9644) dethroner válasza King Unique (#9643) üzenetére


dethroner
veterán

Az adatkapcsolattal mi a gond? A sata kábel jó, az alaplap csatlakozója jó, tényleg nem értem mire gondolsz. A HDsentinel szerint a kondíció is nagyon jó, csak valahogy elveszett róla az a valami, ami kellene a windowsnak hogy lássa a meghajtót vagy mi :U A recuva programot nézem amit javasolsz, de nem látja a meghajtót a program, így nem tudom hogy kéne használni. Minitool most fut, egyre több GB-ot lát és sok tízezer fájlt, csak azt nem tudom hogy ha végez (még csak 14%-nál tart) akkor hogy jönnek vissza az adatok, milyen formában és hová?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9645) King Unique válasza dethroner (#9644) üzenetére


King Unique
titán

Ideális esetben nyilván nincsenek nyilván se adatkapcsolati, se gyenge / hibás szektorokra utaló problémák és 100/100-as a HDD. Viszont esetedben a HDS alapján ez nem teljesül és a szöveges értékelésben világosan leírja, hogy mi a gond, mi okozhat adatkapcsolati problémát, stb.

A Recuva az ingyenes kategóriában javasolt Windowsra, de amúgy egy basic szintű adatmentő program, legalábbis az ingyenes verziója. Viszont ha annál is legörgetsz a meghajtólistában, valamint a meghajtóbeállításoknál bejelölöd a megfelelő opciókat, akkor elvileg annak is mutatnia kellene a merevlemezt. A komolyabb adatmentő programok (pl. GetDataBack Pro) viszont rendszerint fizetősek és az ingyenes, illetve demó verzióik rendszerint csak keresni engednek, ellenben menteni nem, vagy max. csak 1-2 GB-ot. Az adatok úgy jönnek vissza, ahogyan a másik topikban le van írva. Ha végez az adatmentő program, akkor a megtalált fájlok és mappák közül kiválasztod melyek kellenek, vagy akár mindet bejelölöd és másik fizikai lemezre mented át a programmal, nem az eredetire állítod vissza. Ha ez megvolt, akkor ellenőrzöd a lementett tartalmat, ami ha oké, akkor mehet az eredeti HDD újraparticionálása, majd utána arra (is) az adatok visszamásolása. Mármint normál esetben, ellenben nálad mivel nem teljesen oké a HDD, azért az utóbbi lépést lehet mégsem kellene erőltetni. Vagy max. csak egy írásteszt után, meg ha nem romlik tovább a merevlemez állapota. Vagy nem sz@rozni vele és inkább venni, tenni a helyére egy másikat, meg ráadásul amúgy sem éppen mai darab.

[ Szerkesztve ]

(#9646) dethroner válasza King Unique (#9645) üzenetére


dethroner
veterán

Oké, megnéztem hogy mire gondolsz. De szerintem az hogy van gyenge szektor és nem 100/100 hanem csak 100/99 még nem magyarázza meg, hogy W7 alatt kikapcsoltam jó volt, odakoccant, beraktam és semmi azóta. Ha a sata és a gyenge szektor lenne a hiba, attól még nem így kéne viselkednie szerintem. És itt a recuva mit lát nálam. Sehol nincs az 1 terrás samu vinyó.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9647) King Unique válasza dethroner (#9646) üzenetére


King Unique
titán

Hát de nem is normális, hogy a HDS szerint ilyen az állapota, meg hogy oda lett verve a földhöz. Sőt, azt írod, hogy az utóbbi után jöttek a gondok.

A mellékelt screenshoton ez csak a varázsló, ahol a helyi könyvtárak és a meghajtóbetűjellel rendelkező lemezek jelennek meg. De ez akár szkippelhető is, meg én erre az ablakra és az ott lévő legördülő meghajtólistára, valamint a meghajtók megjelenítésének beállítására céloztam.

(#9648) dethroner válasza King Unique (#9647) üzenetére


dethroner
veterán

Ok, így már lát valami meghajtó félét, de adatot nem lát rajta

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9649) *Ropi* válasza dethroner (#9648) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

Pontos infók (bevizsgálás) hiányában nem szeretek tanácsot adni, de ha érzékelhető a lemez csak nem elérhető, annak több oka lehet, de a legtöbb az adathordozó médium olvashatatlanságára vezethető vissza, pl.:

- az esés következtében sérült fejblokk egy vagy több sérült fejjel, ebben az esetben tiszta térben szét kell szedni és amennyiben maga az adathordozó médium nem sérült fizikálisan (nem ütődtek hozzá a fejek és nem karcolták meg) , akkor egy donorból passzoló fejblokkot kell bele átültetni, meg a firmware-ben a hozzá szükséges paramétereket beállítani,

- sérült firmware: a legtöbben úgy tudják, hogy a HDD-k firmware-je az EEPROM-ban vagy a vezérlőben található, viszont ez csak féligazság, ugyanis a boot része valóban ott lakik, de a hozzá tartozó paraméterezések magán a lemezen a szervizterületen, így ha valamilyen oknál fogva ezt nem, vagy csak hibásan tudja olvasni (lásd sérült fejek vagy adatterület), akkor ugyan felpörög, látszólag valami életjelet is ad, de valójában cselekvésképtelen agyhalott. Ilyenkor ki kell pótolni a hiányzó firmware modulokat és a paraméterezésüket, ami tapasztalatot igényel.

Azt javaslom, hogy keress fel egy adatmentő céget, ha fontosak az adataid!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9650) liksoft válasza dethroner (#9646) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Egy "koccanás" nem lehet gond. Persze ha az a "koccanás" már akár 10cm-es esés, akkor már igen. A Samsung parkoló pályás, így egy koccanás akár mechanikai sérülést is okozhat. Vagy akár egy statikus kisülés szerelés közben, amit észre sem vettél. Ha a szerelés előtt jó volt de utána nem, akkor ott feltételezhetően olyan változás történt, mely vagy speciális eszközt kér a mentéshez (átnyúl a normál SATA kommunikáció felett és direktben kezeli a drive-ot), vagy alkatrész kell hozzá. Egyik sem tipikusan otthoni tuning.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9651) dethroner válasza liksoft (#9650) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi. Kivettem a HDD keretet és abból kicsúszott, láttam hogy elindult lefelé és szeritnem a kezemmel valamennyire tudtam csökkenteni az ütődést, de a 10 cm megvolt így is sajnos. Semmi remény hogy én itthon valamiféle netről letöltött programmal valahogy működésre bírjam? Akár csak kimenteni róla az adatot? Ha szakemberhez fordulnék más lehetőség híján az mennyibe fájna? Olyan adat nincs rajta ami pénzbeli veszteséget jelent, nagyrészt zenék és az elmúlt 10 év koncertreken, fesztiválokon készített fotóim. Szóval leginkább az emlékek vesznek el. Meg hát van rajta néhány izé, khm, :B olyan fotó is, amit nem publikus célra készítettünk. Ezért ha más segítségét venném igénybe a mentésre, akkor is mindenképp csak úgy, hogy viszem és hozom, nem hagyom ott egy perce se :D

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9652) dethroner


dethroner
veterán

Most amikor bekapcsolatm és bementem a lemezkezelőbe, egy ablak bukkant fel, hogy mielőtt a logikai lemezkezelő használni tudná ezt a lemezt, inicializálni kell. És ki van jelölve ez a HDD. Nem indítottam el, de ez azért reményre adhat okot?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9653) liksoft válasza dethroner (#9652) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Talán. Nem vagyok jós. De írni tilos rá. Adatmentő programmal próbálkozz, de jóval. Esetleg szimuláld le másik drive-on a használatát.

Olyan adatmentéses céget nem találsz a földön, aki beenged esetleg a tiszta terébe. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9654) dethroner válasza liksoft (#9653) üzenetére


dethroner
veterán

Légyszi vezess végig ezen az úton. Soha nem volt még ilyenben részem szerencsére, és most nagyon nem tudom milyen programmal, hogyan is kellene csinálnom. Egy sörrel meg tudnám honorálni, ha sikerül :D

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9655) King Unique válasza dethroner (#9648) üzenetére


King Unique
titán

Miért a Windows helyreállítási partíciójáról akarsz menteni? :D
A megfelelő lemezt kellene kiválasztani, már ha kilistázza egyáltalán a Recuva az UUID / GUID alapján. Az azonosítót pedig többféleképpen is meg lehet nézni Windowson, egyik módszer pl. parancssorban. Bár ha esetedben inicializálatlan, akkor az más, úgy lehet a Recuva ki sem listázza, vagyis más programot kell keresni.

Egyébként mi van a másik programmal? Azt írtad nemrég a MiniTool szoftvere talált a merevlemezen adatokat és azzal elkezdted a szkennelést. A Recuva csak azért volt említve, mert full ingyenes, nem azért, mert a legjobb és leghatékonyabb ilyen célra. Plusz esetedben az világosan látszik, hogy nem teljesem zombi a HDD, ha ezen és ezen hsz-ed alapján megjelenik és kezeli a HDS, valamint a Windows lemezkezelője, megvan a valós tárolókapacitása, + állítólag a MiniTool adatmentő szoftvere tudta szkennelni is.

[ Szerkesztve ]

(#9656) liksoft válasza dethroner (#9654) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha nem haragszol, én inkább szervizes kollégának adnálak át. Ugyanis én adatmentéssel foglalkozom, és nekem első a drive gyári adatainak mentése, majd a fejek külön-külön vizsgálata működésük minőségére, és csak ezután döntöm el, hogyan tovább. Hiszen nálam a legelső, hogy másolat készül a drive-ról (fizikai, szektor-szektor szintű), és utána erről dolgozom a logikai mentésnél. Vagyis a bevett gyakorlatom már az első lépcsőnél megbukott, hiszen ehhez speciális eszköz kell, ami csak adatmentéses cégeknél szokott lenni.

Erre a feltételezhető mechanikai sérülés miatt van szükség, hiszen simán lehet, hogy az egyik fej meghalt, attól még a Samu be szokott jelentkezni. Számomra a Te mentésed nem egyszerűen software-es, így rögtön olyan eszközhöz nyúlok ami Neked sajnos tuti nincs.

Egyébként a Get Data Back megfelelő változata valószínűleg tud segíteni, ha nem romlik a drive állapota közben. Ha igen, akkor az várhatóan gyors lesz, akár pár perc is lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9657) dethroner válasza King Unique (#9655) üzenetére


dethroner
veterán

Nem arról akartam menteni, de valahová tenni kellett a kurzort :)
A Minitool PDR kb 15%-ot nézett át, jó sok idő alatt, amikor gondoltam megnézem már, mi az a sok tízezer fájl amit talált. Menteni max 2GB-ot lehet vele, gondolom fizetősben korlátlan. Nem az én mappa szerkezetem és mappa és fájl neveim voltak, ezért csak találomra kiválasztottam pár fényképet és rövid videót. Mentésre kijelöltem a másik HDD-t. Ott voltak a kijelölt mappában, de semmit nem lehett megnyitni. Vagy kamu, vagy valami nem úgy működött ahogy vártam.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9658) liksoft válasza dethroner (#9657) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Titkosítás nem volt rajta biztonsági okokból? ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9659) dethroner válasza liksoft (#9656) üzenetére


dethroner
veterán

Köszönöm, picit jobb hírre vártam azért :(( Get Data Back használatáról valami infót találok valamerre?
Nem volt titkosítva :N

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9660) King Unique válasza dethroner (#9657) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis akkor lehetett vele szkennelni a HDD-t és menteni róla. Ahhoz, hogy minden fájlt megtaláljon és eredményesen vissza tudjon állítani a program, nyilván az is kell, hogy rendben lefusson a keresés, abból is lehetőleg a mélykeresés. Viszont ha közben meg lett szakítva, akkor annyira nem meglepő az eredmény. De van, hogy alapból hibás lesz a lementett fájlok egy része, ez is benne van a pakliban. Aztán előfordulhat olyan is, hogy korábban törölt fájlokat és mappákat is kilistáz a program, de ez beállítás kérdése is lehet. Arról pedig már volt szó előzőleg, hogy a jobb adatmentő programok rendszerint mind fizetősek, a demó verzióik max. 1-2 GB-ot engednek menteni. De ha van reális esély az eredményes otthoni mentésre, akkor még mindig jóval olcsóbb egy ilyen program, mint a másik megoldás. Persze nyilván az utóbbi a biztosabb és a szakszerűbb, csak akkor fixen el kellene dönteni, hogy számodra megérnek-e annyit azok az adatok, vagy sem, vagy esetleg megpróbálod az előbbit, vagy hagyod a fenébe az egészet. :)

[ Szerkesztve ]

(#9661) dethroner válasza King Unique (#9660) üzenetére


dethroner
veterán

Hát 100K összeget biztosan nem ér meg :( Most megnézném a liksoft által javasolt Get Data Back programot.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9662) liksoft válasza dethroner (#9661) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link] Ha jól látom, 79$. :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9663) dethroner válasza liksoft (#9662) üzenetére


dethroner
veterán

Telepítettem, elindítom és amikor kijelölöm melyik meghajtóról akarok mentést csinálni, ezt dobja. Ilyenkor mit csináljak?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9664) King Unique válasza dethroner (#9661) üzenetére


King Unique
titán

A GetDataBack Pro mondhatni az egyik etalon, általánosan javasolt, vagyis egy próbát mindenképpen megér. Meg az kapásból a magát a fizikai lemezt listázza ki, nem kell meglévő / elveszett partíciók kiválasztásával babrálni. De annak a demo változata csak keresni és lemezképet készíteni enged, menteni egyáltalán nem. Amúgy az árlista alapján 79$, vagyis ~ 22k. Plusz még érdemes az itteni promós topikba is benézni, ott nemrég volt egy adatmentő programnak ingyenes promója, ami teljes értékű, vagyis lehet vele menteni. De ezt pont nem ismerem, igaz manapság már egyre több van ilyenekből, pláne Windowsra, mert desktopon eleve annak a legjobb a szoftveres támogatottsága.

Vagy továbblépsz, vagy megszakítod, mást nem tudsz. Ha érdekel tud-e vele mit kezdeni, akkor nyilván az előbbi. Meg ugye nálad a HDS szerint az 1 db gyenge szektor mellett adatkapcsolati hibák is voltak, amiről nem derült ki rendeződött-e. A régi NTFS verzió helyett meg lehetne akár a Pro (Simple) változatot is használni, sőt manapság eleve inkább az utóbbi fejlesztik.

[ Szerkesztve ]

(#9665) dethroner válasza King Unique (#9664) üzenetére


dethroner
veterán

Elindult az átnézés. Sokáig ezt az ismeretlen hibát mutatta amíg eljutott kb 60000 szektorig. Utána nagyon begyorsult és most már folyamatosan error 433 van mindenben. De most gyorsan fut, 10% átnézve.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9666) Doky586 válasza dethroner (#9665) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem keress egy adatmentő céget mielőbb, több is van.
Ha kis probléma van a lemezzel (amit otthon is le tudnál menteni megfelelő hozzáértéssel) akkor kis pénzbe kerül, ha nagy gond van az pedig nagy pénzbe.
Tudtommal előre megmondják hogy mennyibe fog kerülni. Utána dönthetsz kellenek-e.

Minden saját próbálkozásod csökkenti az esélyét annak hogy a prifi visszaszerezze az adataid..

(#9667) dethroner válasza King Unique (#9664) üzenetére


dethroner
veterán

Gondolom ez nem sok jót jelent

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9668) King Unique válasza dethroner (#9667) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem, ezek szerint a régi GDB hozzá se szagol. Viszont ilyenkor kérdés, hogy ha nemrég a MiniTool szoftvere állítólag még talált rajta fájlokat és tudott róla menteni, akkor időközben a lemez állapota romlott annyit és most azért nem megy, vagy csak a régi GDB nem boldogul vele. Az utóbbi sem teljesen elképzelhetetlen, ebben a topikban is volt már példa arra, hogy egyeseknél a GDB nem vált be, ellenben más adatmentő program (pl. EaseUS) igen. A fájlrendszer csak nem lehet gond, mert gondolom eleve NTFS volt rajta, nem pedig pl. exFAT, hogy az utóbbi miatt legyen sikertelen a keresés.

Ez esetben alapvetően 2 választásod marad:

A) Megpróbálod az otthoni mentést másik adatmentő szoftverrel (pl. MiniTool Power Data Recovery, EaseUS Data Recovery, GetDataBack Pro), hátha az megtalálja és le tudja róla menteni a fájlokat.

B) Elviszed adatmentéses céghez a HDD-t és szakemberre bízod a mentést.

Azt gondolom nem kell mondani, hogy nyilván az utóbbi a biztosabb és a szakszerűbb megoldás. Már csak az a kérdés - amiről már volt szó - , hogy ez, illetve az adatok számodra megérnek-e anyagilag annyit, vagy nem és helyette mindenképpen inkább otthoni mentéssel szeretnéd valahogyan megoldani. Illetve az utóbbinál akár azt is bevállalva, hogy nem feltétlen lesz sikeres a mentés, valamint az otthoni nyúzás miatt egy esetleges későbbi, profi mentés esélye is csökkenhet. Ha ezeket eldöntöd, akkor tudni fogod, mi a teendő. :)

[ Szerkesztve ]

(#9669) dethroner válasza King Unique (#9668) üzenetére


dethroner
veterán

Ez a régebbi verzió legalább látta a sérült meghajtót, még ha érdemben nem is csinál vele semmit. Az 5.01 simple meg egyszerűen nem is látja, csak a működő 2 drive-ot. Hogy tűnik el egy fájlrendszer? Mert ha az ütődéstől romlik el, akkor most kerregni, zörögnie kéne, nem? De semmi hangja, csendsen duruzsol mint eddig az elmúlt majd 10 évben. Amikor telepítéskor a win rákérdeztett a helyre, ugye mutatja a lemezek kihasználtáságát. Már akkor furcsa volt hogy ezt üresnek mutatja.
Minitool-ról csak annyit tudok mondani, hogy több mint 100 GB átfésülése után mutatta a saját fa struktúráját, és abban voltak mindenféle fájlok szerinte, de egy olyan mappa vagy fájl nevet se láttam, ami ismerős lett volna. Meglehet kamu volt az egész, arra próbált rávenni hogy vegyem meg a programot. De ha lesz kis időm, újra ráengedem hogy lássam, most is talál-e valamit. Most még adtam egy esélyt a mélyvizsgálatra a Recuvanak, hátha. Jelenlegi szakaszból van még vissza 2 óra, bár lassan 2 órája is ennyit írt, azóta 43% a mostani szakasz, várok.Pár ezer db fénykép igen fájni fog ha elvész, meg a pár száz album ami szépen letöltve, konvertálva sokszáz óra munkával, de nem adok akkor se 100 ezer pénzt a visszaállításért. Ezentúl sokkal figyelmesebb leszek, és valószínű tartani fogok mentést az adatokról.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9670) King Unique válasza dethroner (#9669) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt az 5.50 Pro verzióra céloztam, az most az aktuális, illetve a korábbi Simple már megszűnt. Másrészt, ha a HDS-ben és a Windows lemezkezelőjében továbbra is megjelenik a HDD valós kapacitással, akkor normál esetben nyilván a GDB Simple és Pro is kilistázza. Ha nálad az utóbbinál állítólag egyáltalán nem, akkor kérdéses, hogy az előbbi helyeken megjelenik-e, meg felismeri-e egyáltalán még a Windows. Továbbá a korábban említett és a HDS által is detektált adatkapcsolati problémák szintén, vagyis hogy SATA-n a fizikai csatlakozás, adatkábel stb. biztosan rendben van-e.
Ha a MiniTool nem tud róla menteni, egyáltalán nem talál fájlokat, akkor nyilván azt fogja írni a keresésnél. Ellenben ha esetedben talált, akkor volt mit menteni. Olyan viszont előfordulhat, hogy az eredeti mappastruktúra és fájlnevek nem feltétlen maradnak meg, valamint programtól és problémától is függően pl. tartalom, kiterjesztés szerint lesznek kategorizálva a fájlok annak megfelelő mappastruktúrába rendezve.
A Recuva esetében kérdéses volt, hogy egyáltalán kilistázza-e a HDD-t, most meg állítólag már keres rajta. Remélem jó lemezen futtatod, nem egy másikon. :) Ha fizetős program nem opció, akkor marad ez, vagy esetleg egy másik, nemrég említett megoldás.

Ha jól veszem ki a leírtakból, akkor az adatmentéses cég most nem opció számodra. Ez esetben akkor max. az otthoni próbálkozás marad, de annak a kimenetele itt most eleve kérdéses és korántsem biztos, hogy sikerül lementeni az adatokat. De egyébként meg lehet érteni ezt is, mert valóban nem olcsó a profi adatmentés. Bár egy bevizsgálást és árajánlatot lehet megért volna a dolog, akár pl. náluk megejtve, innen a fórumról. Meg persze ilyenkor szokták mondani, hogy a fontos adatok minden pénzt megérnek, el kell dönteni mennyire fontosak, stb. De ezek szerint akkor döntöttél.
A biztonsági másolatok készítése meg nyilván alap lett volna, pláne ha a most leírtak alapján nehezen pótolható adatokról van szó. Erre amúgy a jelen topik 1. hozzászólása is felhívja a figyelmet. De remélhetőleg legközelebb majd jobban odafigyelsz erre és akkor nem lesz ilyen gond, max. a tönkrement HDD-t kell kicserélni, ami jó esetben a garancia keretében megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#9671) dethroner válasza King Unique (#9670) üzenetére


dethroner
veterán

Azt hiszem most már elengedem ezt az adatmentés dolgot. Végigment a mélyszkenelés a Recuva alatt, ment vagy 4 órát, és a vége az lett, hogy a két jó meghajtó dolgait rendben találta és zöld színnel jelölte, a lényeges részt meg pirossal, helyreállíthatatlannak jelölve. Már a HDS se látja a nevét, méretét, eddig legalább jeölte és mutatta a hő és egyéb dolgait. Már semmi, csak egy szürke rész van a helyén egy kérdőjellel. Minitool se látja, ennyi volt :O

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9672) dethroner válasza dethroner (#9671) üzenetére


dethroner
veterán

Hogy ne verjem bele most már :(( Kikapcsolatm a gépet és a zápot is, lehúztam majd visszadugtam a sata kábelt a vinyóra és újra látja a HDS. Igaz, most már jóval gyengébb kondícióban van

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9673) dethroner válasza dethroner (#9672) üzenetére


dethroner
veterán

Végleg pontot akartam tenni a végére, megnyomtam a lemezkezelőben az inicializálását a lemeznek, de Adathiba crc ablak jött. Gondolom itt a vége, le is húzhatom végleg a kábeleket róla :(((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9674) liksoft válasza dethroner (#9673) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A fizikai másolat készítését nem véletlenül írtam. Egy ilyen drive esetében a folyamatos romlásra fel lehet készülni. Ilyenkor a másolat viszont nyúzható marad, mert hibátlan. ;) Sőt, a másolat készítését is a hiba függvényében kell elkészíteni, hogy a felület legnagyobb része legyen meg a további munkához. Ha ezt csak alkatrész cseréjével lehet megoldani, akkor egy adatmentéses cégnél ott a donor (legtöbbször, persze lehet, be kell szerezni), a szerszámok, a gyakorlat, a tiszta tér, stb.... ;)

Ja, és 10 dolcsi miatt nem célszerű sokadszorra nyúzni esetleg nem megfelelő programmal a delikvenst. :B

Ezeket nem szemrehányásként írom, mert ilyenen még profi is átesett mikor tanulta a szakmát! Ezek tények, és legyen itt tanulságként. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9675) dethroner válasza liksoft (#9674) üzenetére


dethroner
veterán

Köszönöm a hozzászólást, de nekem sajnos ez teljesen szakmai :) Annyit értettem meg belőle hogy 10 dolcsi :)) Most ez azt jelenti hogy ennyiért le lehet menteni, vagy mi?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9676) liksoft válasza dethroner (#9675) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A linkelt Pro és a használt NTFS változat között ennyi az árbeli különbség. Ez az összeg azért van, mert a drágább nem csak az NTFS-t tudja. Amennyiben meg nem vagy szakmabeli, az adatmentő programnak ez a plusz tudása sok esetben "aranyat érhet". Főleg, ha nem is NTFS volt esetleg rajta, ahogy ezt más kérdezte is. :B

Részemről ezt a mentést zártam. A mentést meg Te. Ha van bármi újabb fejlemény az érdekel, de a múltat hagyjuk. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9677) dethroner válasza liksoft (#9676) üzenetére


dethroner
veterán

Leszedtem a Pro változatot is, végigfutott és közben ugyanúgy dobálta az error kódot mint a másik. És a végén ugyanúgy azt írta hogy nem talál semmiféle fájlrendszert. Nemcsak NTFS hanem semmi mást se. És természetesen NTFS volt a vinyó.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9678) Doky586 válasza dethroner (#9677) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezért írtam neked: Minden saját próbálkozásod csökkenti az esélyét annak hogy egy profi visszaszerezze az adataidat..

Akkor még csak 10eFt lett volna, de mostmár félmillióért se sikerülne..

(#9679) liksoft válasza dethroner (#9677) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Egy utolsó gondolat.
Ha a drive olvasása korrekt, és NTFS volt rajta, akkor csak abban az esetben nem működnek a programok, ha titkosítás volt rajta. Akár vírus, akár Bitlocker vagy hasonló.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9680) dethroner válasza Doky586 (#9678) üzenetére


dethroner
veterán

Az utolsó mondatot magyarázd el, mert nem tudom mire gondolsz.

(#9679) liksoft Én nem raktam rá titkosítást. Ez egy adatlemez volt, fényképekkel amiket én készítettem és zenékkel, amiket letöltöttem egy másik lemezre és onnan konvertáltam erre át. Meg pár régebbi film. Azt se tudom hogyan kell titkosítani és hogy ez mit jelent egy HDD esetében :B

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#9681) DPD


DPD
csendes tag

Sziasztok!

Nem vagyok guru és azt sem tudom, hogy jó helyen járok-e, de kérlek segítsetek, ha tudtok.

A gépemen volt egy Free Hide Folder nevű alkalmazással "védett" mappa, amit rendszeresen használtam.
Jelszóval megnyitottam, majd bezártam, minden működött éveken keresztül.

Ma reggel azonban nem tudtam belépni a jelszó megadásával. Új jelszó megadását kérte kétszer, majd amikor beengedett a mappa feloldási ablakba, ott nem találtam semmit. Az Intézőn keresztül se látszik a rejtett mappa.

Valószínűleg elkövettem egy hibát (már a program használata is az volt, ahogy nézem), mert letöröltem, majd újratelepítettem a mappát ugyanazzal a jelszóval. Semmi.

Az első kérdésem, hogy hogyan lehetne láthatóvá tenni a mappát?
A másik, hogy adathalászat történhetett-e?

Köszönöm szépen!

(#9682) liksoft válasza DPD (#9681) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ezt a programot nem ismerem, így csak általánosságban tudok beszélni.
Egy korrekt titkosító program a jelszóhoz generál egy random kulcsot. Ha ez megsérül, akkor nem nyitható a védett terület. Az új de ugyanolyan könyvtár létrehozásával feltételezhetően új kulcs készült, amivel tuti nem nyitható a régi terület (pláne ha azonos nevű, mert akkor ha azonos helyre került, felül is sikerült írni). Ha "mindent ugyanoda" tettél, akkor a program az új kulccsal a régit akár nyakon is vághatta a felületen, innen meg ebben az esetben semmi esély a visszalépésre.

Nekem ez nagyon "tanulópénzes" esetnek tűnik a leírásod alapján.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9683) DPD válasza liksoft (#9682) üzenetére


DPD
csendes tag

Új rejtett mappát nem tudtam létrehozni, a régit se tudtam újra elrejteni, amivel felülírtam volna az állományt, mert nem is láttam (most sem látom) magát a mappát a kezelőpanelen, amit korábban elrejtettem. Nem ajánlja fel, hogy oldjam fel (unhide) és nem találom, hogy elrejtsem (hide).

Újratelepítés után is ugyanazzal a jelszóval próbálkoztam, de a program menüjében ugyanúgy nem jelent és most sem jelenik meg az elrejtett mappa és nem kérdez rá, hogy fel akarom-e nyitni.

Ezek szerint a rejtett mappa és az adat ott van a C: meghajtón a mappában, amit most üresnek látok, és nem is fogok hozzáférni soha?

A support egyelőre csak annyit írt, hogy lépésről-lépésre írjam le mit csináltam.

És nagyon szépen köszönöm a gyors válaszodat! :-)

(#9684) Doky586 válasza DPD (#9681) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak egy tipp: ezek a 'rejtő' programok általában csak azon OS elől rejtik el a dolgokat amire telepítve lettek. Ha pl live linux vagy winPE vel bootolsz be akkor jó eséllyel megtalálod a filejaidat valami fura nevű könyvtárban..
(ámbár a konkrét programot én sem ismerem)

(#9685) DPD válasza Doky586 (#9684) üzenetére


DPD
csendes tag

Köszi! Akkor most egy (újabb?) dilettáns kérdés:
Fel tudok telepíteni a windows10 mellé egy Linuxot? És akkor hogy történik a bootolás? Bekapcsolás után rákérdez, hogy melyik oprendszert választom?

(#9686) liksoft válasza DPD (#9683) üzenetére


liksoft
Topikgazda

OK. Akkor egy apró kérdés csak. Nem létezik, hogy egy fle-ba teszi be a titkosított mappát a program? Ha igen, ez nem lett véletlenül törölve?

Ahogy olvasom a program leírását, valószínűleg rossz kérdést tettem fel. Ez a program inkább új attributumot adhat hozzá a rejtett (titkosított) adatokhoz, amihez az OS csak ennek a programnak a jóváhagyásával nyúlhat. A nagy kérdés, van-e titkosítás rajta. Ha nincs, akár egy GDB is segíthet. De ez csak egy tipp, és csak átfutott programleírás alapján. "Sacc/kb....)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9687) Doky586 válasza DPD (#9685) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell telepíteni. CD vagy Pendrivera másolni a letöltött live rendszert és arról bootolni.

(#9688) liksoft válasza DPD (#9685) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mentendő drive-ra TILOS bármit írni, telepíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9689) DPD


DPD
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket, délután kiderül megoldódik-e a problémám!

(#9690) King Unique válasza DPD (#9681) üzenetére


King Unique
titán

Mivel ez egy spéci program és nem teljesen ismert a pontos működése, ezért célszerűbb lenne elsődlegesen a készítőjénél érdeklődni, velük felvenni a kapcsolatot, hogy ilyenkor mi van. Ugyanis egyrészt ha csak valami bug, vagy könnyen helyrehozható, akkor arra a megoldást nyilván ők inkább fogják tudni. Másrészt ha úgy letitkosította, olyan szinten zárolta a program a mappát, a benne lévő fájlokat, hogy csak azzal lehet hozzáférni, akkor zárolt állapotban nem fog vele tudni mit kezdeni egy általános adatmentő program, ahogyan pl. egy Linux Live rendszer sem. Az utóbbi amúgy pl. a Windows EFS titkosítását sem kezeli, ahogyan a BitLockert szintén nem, vagy max. csak külső programmal.

Egyébként meg ott van Windowsra a BitLocker, vagy a VeraCrypt, ha komolyabb megoldás kell. Az utóbbival lehet titkosított konténerfájlt is létrehozni, nem feltétlen csak partíciót / lemezt. Viszont legyen szó akármilyen titkosításról is, az nyilván itt is alap, hogy a fontos adatokról eleve máshol is legyenek biztonsági másolatok. Már csak azért is, mert ha elszáll a titkosítás és nincs mentés, akkor az ez esetben pláne problémás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#9691) kriisz01


kriisz01
csendes tag

Sziasztok!
A gépemben kicseréltem a belső HDD-t egy SSD-re, majd a HDD-t egy külső rack-be tettem bele. Miután a rack-et csatlakoztatom a géphez, sajnos nem ismeri fel a Windows. Csak a lemezkezelőben jelenik meg dinamikus (érvénytelen) MBR meghajtóként. Nem nagyon ismerem ki magam a témában, így az lenne a kérdésem, hogyan tudnék hozzáférni az adatokhoz? Illetve, ha ez megtörtént akkor hogyan érdemes a meghajtót formatálni, ha a jövőben külső meghajtóként szeretném használni?

Előre is köszönöm!
Üdv, Krisz

(#9692) liksoft válasza kriisz01 (#9691) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Olvass utána a dinamikus lemezeknek, van hozzá egy "jó barát" a böngészőn keresztül.
Addig is: [link]

Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9693) King Unique válasza kriisz01 (#9691) üzenetére


King Unique
titán

A Windows USB-n nem kezeli a dinamikus lemezeket, ezért érvénytelen a lemezkezelőben. Vagyis ha hozzá akarsz férni a HDD-n lévő adatokhoz, akkor tedd vissza a gépbe és SATA-n csatlakoztasd. USB-n csatlakoztatva csak alaplemezként fogod tudni használni, de akkor ahhoz törölni kell, majd újra kell particionálni, ami viszont destruktív művelet, a rajta lévő adatok törlésével jár. Azt meg gondolom nem akarod, ezért először le kellene menteni az adatokat SATA-n.

Legközelebb pedig inkább kerülni kellene a dinamikus lemez használatát, ha nem tudod pontosan mire való és nem célirányosan (tükrözés, ill. RAID) állítottad át olyanra. Alapesetben mind rendszerlemeznek, mind adattárnak jó az alaplemez.

[ Szerkesztve ]

(#9694) liksoft válasza King Unique (#9693) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Köszönöm, ezt nem is tudtam. (Soha nem próbáltam.) :B
Számomra mindegy milyen csatolású. Bár régen (DOS) sem értettem a kódlapok különbözősége miatt nem képes 1-1 file-t megnyitni. Azon kívül, hogy felesleges filter van a névben. Úgy hívják? Akkor úgy hívják. Oszt annyi.
Elnézést a kérdezőtől, rossz választ adtam Neki. :B

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9695) King Unique válasza liksoft (#9694) üzenetére


King Unique
titán

Ha idegen lemez, akkor lehet importálni, ha érvénytelen, akkor viszont vélhetően az USB-s csatlakozás a gond, ha már külső rack. Most kivételesen lehet, de általában eleve az ellenkezője jellemzőbb és nem véletlenül te vagy itt a TG. :) :R

(#9696) liksoft válasza King Unique (#9695) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hopp, csak egy tipp, hátha az AF és szektorméret kavar be Nála. Persze ha igen, akkor is csak a gépbe rakása a HDD-nek lesz a jó megoldás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9697) milkabrams


milkabrams
őstag

Üdv!
90 nap után megdöglött egy 2 tb-s 2,5" merevlemezem, sentinel szerint 5% kondíció maradt, van remény, hogy a rajta lévő adatokat ár tudom másolni egy másik hdd-re?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#9698) liksoft válasza milkabrams (#9697) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Háj!

Az elkövetkezendő 90 napban 50%-os. Vagy igen, vagy nem.

:B Elnézést, magas labda volt. :B

A hiba ismerete nélkül még jósolni sem lehet, és azt is jó lenne tudni, milyen drive, milyen környezetben, és milyen felhasználás mellett. Egy biztos, ha van rá esély, akkor az csak stabil, zajmentes hűtött környezetben, amit klímás szobában csak asztali számítógép tud biztosítani. Persze ha van rajta TPM biztonsági beállítás (üzleti laptopok védelmi hw modulja) akkor marad az eredeti helyén lévő próbálkozás. Ebben az esetben is kíméletes módon, tehát OS ne innen induljon.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9699) *Ropi* válasza liksoft (#9698) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, erre a nostradamus.com-on lenne érdemes ennyi infó alapján fogadni. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9700) milkabrams válasza liksoft (#9698) üzenetére


milkabrams
őstag

Egy seagate laptop hdd, os nen innen fut.
Csak simán átmásolom az adatokat egy másik hdd-re, vagy van valami trükkje?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#9701) liksoft válasza milkabrams (#9700) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha az adatok most láthatóak, akkor egy sima másolás elegendő. De nem késlekednék vele, mert az a típus a végletekig kihegyezett darab.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9702) milkabrams válasza liksoft (#9701) üzenetére


milkabrams
őstag

Kivettem a notiból, kb 1 hétig kell kibírnia.
Milyen laptop hdd-t vegyek, ami jobb minőségű?

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#9703) milkabrams


milkabrams
őstag

Ma kezdtem el lementeni róla az adatokat, viszont leállt a másolás, most már nem islátja a gép a hdd-t. Lehet ezzel még valamit kezdeni?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#9704) liksoft válasza milkabrams (#9703) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Valószínűleg csak adatmentéses laborban. Ha ennyire gyorsan romlik, akkor vagy fejhiba is lesz, aminek cseréje csak tiszta térben, speciális eszközökkel (ez az egyik legmacerásabb mechanika) oldható meg, vagy a felület kezd meghalni. A felület esetén itt a pont. A többi hiba esetében elképzelhető mentés, de ez nem az olcsó kategória.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9705) milkabrams válasza liksoft (#9704) üzenetére


milkabrams
őstag

Tehát kuka.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#9706) iO


iO
csendes tag

Üdv!

Segítségre lenne szükségem, mert meghibásodott a külső merevlemezem. Egy 4TB-os WD My Passportot használok, erre szoktam kimásolni filmeket, sorozatokat. Ma is ezt próbáltam csinálni, ezért rádugtam a külső merevlemezt a gépre, amit fel is ismert minden további nélkül. Próbáltam egy új mappát csinálni, amire hibaüzenetet kaptam, hogy a meghajtó hibás és nem ismerhető fel. Ezután a Sajátgépben még láttam a meghajtót, de nem tudtam megnyitni, hibát írt ki. A merevlemez fixen az asztalon volt stabil áramellátás alatt. Átdugtam a másik laptopra, hogy lefuttassak egy ellenőrzést (korábban arra telepítettem a merevlemezhez kapott WD Drive Utilities programot). A gép itt sem ismeri fel a meghajtót, csak kiírja, hogy van, de sem méretet, sem nevet nem ír hozzá. A WD Drive Utilities ugyanakkor kiírja a korrekt nevet és méretet, valamint az első kettő gyors ellenőrzésre hibát sem ír. Elindítottam a harmadik felajánlott vizsgálatot is (amire azt írja, hogy órákat is igénybe vehet nagy kapacitású meghajtóknál). 2 perc után 10%-ra ugrott az állapotmutató, majd az utóbbi két órában nem is mozdult onnan. Találkozott már valaki hasonló problémával? Mit tudnék tenni?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#9707) King Unique válasza iO (#9706) üzenetére


King Unique
titán

Itt most először nem ártana tisztázni ezt-azt.
Ez a "gép nem ismeri fel" állítás akkor reális, ha semmilyen szinten nem detektálja és sehol nem látszik az OS-ben az eszköz, ellenkező esetben viszont nyilván nem. Vagyis ha már megjelenik a fájlkezelőben a külső merevlemez, másik gépen a WD Drive Utilities is kezeli, akkor nyilván az utóbbi a helyzet, vagyis helytelen az eredeti állítás. Másrészt lényeges lehet, hogy mi a pontos hibaüzenet, a Windows lemezkezelőjében megjelenik-e valós kapacitással (bruttó 4 TB) a külső HDD, a HDS felismeri-e, ha igen akkor mit ír az állapotára, stb. Aztán nem ártana végezni némi hibakeresést, hogy kiderüljön maga a külső HDD, vagy a gyári USB-kábel, vagy netán a hardver- és szoftverkörnyezet-e a probléma forrása. Azaz kipróbálni az eszközt másik portban (lehetőleg USB 3.X), másik gépen és másik operációs rendszerrel, valamint értelemszerűen másik USB-kábellel is.

"Mit tudnék tenni?"

Ha nem lehet közvetlenül hozzáférni a külső merevlemez tartalmához pl. a fájlkezelőben, akkor otthon max. egy adatmentő programot lehetne ráereszteni és megpróbálni úgy lementeni róla az adatokat, már ha ez a cél. A szétszedés és a benne lévő HDD kipróbálása pl. a gépbe téve meg eleve nem opció, mivel integrált USB-s és emiatt nem lehet normál módon (max. így) SATA-n csatlakoztatni. Ha otthon nem megy az adatmentés, akkor még adatmentéses céghez lehetne elvinni, már ha megérnek annyit a rajta lévő adatok. Ha nem cél az adatmentés és biztosan magával a külső HDD-vel van gond, akkor egy garanciális cserét lehetne megejteni, már ha még garanciális.

[ Szerkesztve ]

(#9708) iO válasza King Unique (#9707) üzenetére


iO
csendes tag

Köszönöm a hosszú válaszodat és bocsánat a pongyola fogalmazásért. Tehát mindkét gép felismeri a merevlemezt, de nem tudom megnyitni. A Windows lemezkezelőjében nem látszik sem a rendes név, sem a valós kapacitás.

https://prohardver.hu/dl/upc/2019-08/27/701238_td6flkxmudtpsjin_windows_lemezkezelo.png

Letöltöttem a HDS programot, amiben szintén látom a meghajtót. Felül kiírja a valós méretet (3726 GB), de alul csak egy kérdőjelet ír. Látom, hogy sok fül van és nem tudom, hogy melyik lehet érdekes, ha szükséges, akkor mást is ki tudok másolni belőle.

https://prohardver.hu/dl/upc/2019-08/27/701238_hhdllt64bwwghb6s_hds.png

A pontos hibaüzenetet sajnos most nem tudom bemásolni, mert még fut a WD Drive Utility ellenőrzés (jelenleg 40%-on van).

https://prohardver.hu/dl/upc/2019-08/27/701238_bc1foximbhijuwgo_wd_drive_utility.png

Amint kész az ellenőrzés kipróbálom egy másik laptopon és keresek majd másik kábelt is. Az adatmentés kívánatos lenne, de nem „dőlök a kardomba”, ha nem lehetséges. Mint említettem sorozatok és filmek vannak rajta , amiről nincs másolat (kb. 2,5-3TB, a méret miatt lenne bosszantó, ha elveszne), illetve családi képek, amik máshol is megvannak.

[ Szerkesztve ]

(#9709) King Unique válasza iO (#9708) üzenetére


King Unique
titán

Ami az első screenshoton van, az nem a lemezkezelő, hanem a fájlkezelő... Az előbbit ezekkel a módszerekkel lehet elérni W10-nél, ha esetleg nem lenne meg.
A másik kettőnél a HDS és a WD gyári programja egyaránt felismeri a külső HDD-t annak valós tárolókapacitásával, valamint az előbbi szerint az állapota is oké (100/100). Vagyis nem feltétlen van akkora gond, lehet csak a rajta lévő kötet (partíció) sérült. A fájlkezelőben akkor szokott így megjelenni, ha pl. RAW lett, vagy nincs megfelelő jogosultság a megnyitáshoz. Az előbbinél ilyen, míg az utóbbinál ilyen hibaüzenet szokott lenni.

(#9710) iO válasza King Unique (#9709) üzenetére


iO
csendes tag

Úgy tűnik megtaláltad a hibát, beléptem a lemezkezelőbe (ezúttal tényleg...) és RAW fájlrendszer van a merevlemezen.

[kép]

Egy rövid Google keresés milliónyi találatot adott, hogy hogyan tudom NTFS-be konvertálni, hogy újra használható legyen. Van esetleg valamilyen program, amit ajánlani tudsz? Illetve, ha jól értelmeztem, akkor szükségem lesz további 2,5-3TB helyre, ahova le tudom menteni az adatokat.

Hogyan tudom elkerülni, hogy hasonló dolog megismétlődjön? Én csináltam/nem csináltam valamit, vagy ez a dolog csak szimplán előfordul olykor-olykor?

(#9711) King Unique válasza iO (#9710) üzenetére


King Unique
titán

Ez esetben lásd egy egyes korábbi válaszokban leírtakat. Példák: [link], [link]. Vannak ugyan módszerek a közvetlen visszaállításhoz NTFS-re, de az elsődlegesen javasolt és egyben az adatokra nézve biztonságosabb megoldás ilyenkor az adatmentés, ami a linkelt válaszokban is le van írva. Az utóbbi esetben meg igen, szükség lesz egy másik, a mentendő adatmennyiségnek megfelelő tárolókapacitású fizikai meghajtóra.

Az nem derült ki, hogy nálad mitől lett az NTFS fájlrendszerű partíció RAW, de egy ilyen eszköz használatánál javasolt odafigyelni USB-n a megfelelő tápellátásra, fizikai csatlakozásra, az OS-ben a szoftveres leválasztásra (Windowsnál, okostévénél stb. egyaránt), stb.

(#9712) iO válasza King Unique (#9711) üzenetére


iO
csendes tag

Köszönöm szépen a segítségedet és a türelmedet!

(#9713) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Munkatársam tegnap mentett dvd-ről adatokat a pendrive-ra, de idő hiányában nem másolta fel a közös tárhelyünkre az adatokat.
Ma reggel bedugja a gépbe a pen-t, és se kép, se hang, win formázni akarja a pen-t.
FAT32 partíció kompletten hiányzik róla.

Van ingyenes szoftver, ami vissza tudja az adatokat állítani?
köszönöm.

(#9714) liksoft válasza tpeter77 (#9713) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Az nem oldható meg, hogy a DVD-t veszitek ismét elő?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9715) tpeter77 válasza liksoft (#9714) üzenetére


tpeter77
addikt

Azokat már felmásoltuk egyenesen a közösbe,
de a nagyobbik gond az, hogy más, fontos adatok is voltak rajta, azokra lenne szükségünk.

(#9716) liksoft válasza tpeter77 (#9715) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha a lemezkezelőben (Sajátgép/Kezelés/Lemezkezelés) a drive valós kapacitása megjelenik, akkor elképzelhető logikai hiba, vagy a flash részleges sérülése. Ilyenkor adatmentő program (pl.: Get Data Back) segíthet a még elérhető adatok átmásolásában (helyre SOHA nem állítunk). Ha viszont nincs kapacitása, akkor adatmentéses szakember kell már hozzá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9717) tpeter77 válasza liksoft (#9716) üzenetére


tpeter77
addikt

Látszik a méret és a mappaszerkezet is.
Pontosan milyen szoftvert töltsek le hozzá?

(#9718) liksoft válasza tpeter77 (#9717) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha látszik, akkor másolni kéne.
Egyébként meg nem is értem!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9719) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Hi All!

Az esélytelen nyugalmával kérdezem; már kétszer formázott sd kártyáról vissza lehet szedni adatot vagy engedjem el?

A két formázás előtti anyagra lenne szükségem

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#9720) King Unique válasza --Disztroj-- (#9719) üzenetére


King Unique
titán

A formázás eleve destruktív folyamat, vagyis törli az adatokat és utána eleve csökkenhet a mentés, visszaállítás esélye. Viszont ha csak sima gyorsformázás történt, akkor jó esetben elvileg lehet még esély a sikeres mentésre. Ellenben ha lassú formázás, azaz pl. újabb Windowsoknál zero-fill (0-val felülírja), akkor általában már nem. Tehát esetedben egyrészt az a kérdés, hogy pontosan milyen formázás történt, másrészt hogy a két formázás között, vagy után volt-e tényleges használat, pl. felülírás fájlmásolással, stb. Amúgy meg kipróbálod, ráeresztesz egy adatmentő programot az alább említettek közül, aztán kiderül.

(#9713) rokafiu77:
Ha ingyenes adatmentő szoftver kell Windowsra, akkor pl. a Recuva, vagy esetleg a TestDisk jöhet szóba. Ha fizetős is megfelel, akkor meg lásd egy korábbi válaszban leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#9721) --Disztroj-- válasza King Unique (#9720) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

A kamerámba dugva formáztam, vagyis inkább a gyorsformázás történt vele.
Nehezíti a helyzetet, hogy most van adat rajta ~40giga / második formázást követő nyersanyag /, vagyis minden adatmentőprogi ezeket dobja ki újra.
Lehet kifejezetten régi fileokat keresni? Egyébként 120 gigás sd-ről van szó.

Faramuci a helyzet, de tudnom kell minden lehetőséget mielőtt újraforgatást kérek a stábtól :(

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#9722) King Unique válasza --Disztroj-- (#9721) üzenetére


King Unique
titán

Ha állítólag csak gyorsformázást csinált a kamera, akkor még lehet esély az adatmentésre. Ellenben ha utána új fájlok lettek másolva ugyanarra az SD-kártyára, akkor a korábbi tartalom részlegesen / teljesen jó eséllyel felül lett írva, vagyis az utóbbi esetben eleve kérdéses az egész... Az adatmentő programoknál meg eleve teljes keresés (deep scan) kell ahhoz, hogy minden, akár korábbi, korábban törölt fájlokat is kilistázzanak. Ha az nem találja meg a korábbi tartalmat, akkor vélhetően felül lettek írva azok a fájlok és lőttek a mentésüknek. Bár utolsó opcióként el lehet vinni akár adatmentéses céghez is - ha megér annyit számodra -, viszont ha ténylegesen felül lettek írva a korábbi fájlok, akkor vsz ott sem nagyon fognak tudni mit kezdeni vele.

Forgatás, nocsak, az igen. :)

[ Szerkesztve ]

(#9723) liksoft válasza --Disztroj-- (#9721) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

A fényképezőgépek és kamerák egy része még a gyors formázáskor is a kártya felé egy "gyorstörlés" parancsot ki szoktak adni. Nem az olcsó, hanem a profi darabok inkább (ellenőrzik a kártya sebességét és felületét). Ha ilyen ez az eszköz is (nem tudom típusra sajnos), akkor reménytelen. Ellenkező esetben is ami felül lett írva, az sem hozható vissza. A formázás a könyvtárszerkezetet tutira kiütötte, vagyis név alapján mentésre szinte biztosan nincs esély. Az egyetlen, ha a még felül nem írt területről sikerül menteni. Ugyanakkor az nem lesz teljes, az a közel 40GB tutira hiányozni fog!

40GB nagy anyag. Azt pótolni kell, innen és most sajna az újraforgatást látom biztosnak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9724) tpeter77 válasza liksoft (#9718) üzenetére


tpeter77
addikt

Jópár progit kipróbáltam, de csak a fizetős vagy pro változat hozza vissza a FAT32 partíciót (Recuva, minitool partition wizard 11, Ontrack EasyRecovery). Olyan mintha valami törölte volna a partíciót a pendrive-ról.

(#9725) liksoft válasza tpeter77 (#9724) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, minden további nélkül elképzelhető, hogy a drive első flash blokkja hibás adatokat tartalmaz. Ha viszont sikerült megtalálni a programot hozzá, akkor hajrá.

Ja, az ingyenesek valóban kevesebbet tudnak a fizetősnél.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9726) tpeter77 válasza King Unique (#9720) üzenetére


tpeter77
addikt

Recuva közli, hogy nincs fájlrendszer és ennyi...
Get Data Back most elemez, majd megírom később, mi történt.
Kösz mindenkinek a tippeket, tanácsokat!

(#9727) --Disztroj-- válasza liksoft (#9723) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Egy sony a7III kamráról van szó. Effektíve profi cucc.
Szerencsére nem olyan vészes újraforogni a dolgot, de azért a leadás napján ez rossz fless mégis :B

King Unique
Egy szoftverrel még tegnap sikerült "mts" mappákat találnom / a mentéshez kulcsot kért sajnos /, amit a panasonic hoz létre és elég rég raktam abba a gépbe a kártyát. Azóta számtalanszor lett formázva. Szval lehet van esély, de nem tudom mennyi.

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#9728) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Van ötletetek erre?
pendrive adta meg magát, formázást kér állandóan

MiniTool Power Data Recovery nem talál semmit se.
EaseUS Data Recovery Wizard elveszett partíció.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#9729) King Unique válasza Ciccuka (#9728) üzenetére


King Unique
titán

Oké, de az nem derült ki a másik topikban sem, hogy a Windows megfelelően felismeri-e a pendrive-ot, azaz pl. a lemezkezelőben a valós kapacitásával jelenik-e meg (példa). Ahogyan az szintén nem, hogy a másik topikban szemléltetett Transcend gyári helyreállító programja az adatok megtartását bejelölve lefut, megjavítja-e. Továbbá az sem, hogy az adatmentő programoknál pl. az EaseUS az elveszett partíciót kiválasztva tud-e keresni, megtalálja-e a fájlokat.

(#9730) Ciccuka válasza King Unique (#9729) üzenetére


Ciccuka
veterán

Lemezkezelőben valós a kapacitása.
OnLineRecovery még nem lett végigfuttatva.
EaseUS már 2 órája fut, de még semmi.
GetDataBack ha nincs elindítva, akkor megállás nélkül dobálja a formázás szükséges üzeneteket.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#9731) King Unique válasza Ciccuka (#9730) üzenetére


King Unique
titán

Ha a lemezkezelőben oké a kapacitása, az már valami. A teljes tárolókapacitását nem írtad, de attól + olvasási sebességétől függően is lehet normális / abnormális a már 2 órája tartó EaseUS deep scan. Az viszont nem éppen, ha állítólag semmilyen fájlt, mappát nem listázott ki eddig.
Egyébként meg otthon jobb híján kb. csak az adatmentő programok és a JetFlash Online Recovery használata opció, ha állítólag a csatlakozóknál nincsen érintkezési probléma, mást nem nagyon tudsz vele kezdeni. A következő szint az adatmentő cég lehet, ha menthető és ha anyagilag megérne számodra annyit. Ha nem, akkor marad a garanciális csere, vagy annak híján a kuka. Plusz a lecke, hogy legközelebb eleve nem tárolsz kizárólag csak 1 db pendrive-on fontos adatot, ami amúgy sem feltétlen a legmegbízhatóbb ilyen célra.

[ Szerkesztve ]

(#9732) Ciccuka válasza King Unique (#9731) üzenetére


Ciccuka
veterán

Érdemes lehet megpróbálkozni a régi Transcend OnLineRecovery-vel (keep data opcióval? A végeredmény lehet nem túl pozitív is

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#9733) King Unique válasza Ciccuka (#9732) üzenetére


King Unique
titán

Miért, az adatmentő programok egyáltalán nem találtak semmit?
Ha valóban nem törli azzal a beállítással az adatokat és nem ront tovább a helyzeten, akkor elvileg megpróbálható. Ha bizonytalan a kimenetele, akkor viszont nem ártana előtte pl. egy fizikai másolatot készíteni a pendrive-ról, vagy eleve szakemberre bízni a mentést.

(#9734) Ciccuka válasza King Unique (#9733) üzenetére


Ciccuka
veterán

Olyat, hogy lehet készíteni?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#9735) King Unique válasza Ciccuka (#9734) üzenetére


King Unique
titán

Hát Windowson tud pl. a HDD Raw Copy Tool is ilyen szektorszintű másolatot készíteni. De ehhez értelemszerűen kell egy másik fizikai meghajtó is, amire elkészíti. Valamint azon lehetőleg ne legyen fontos adat, mivel a művelet során a célmeghajtó eleve törlésre és egyben felülírásra kerül a korábbi tartalma!

(#9736) Ciccuka válasza King Unique (#9735) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ennek van értelme, hogyha a GetDataBack error reading-ot ír az összes szektorra? Image-be is lehet ilyet készíteni?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#9737) King Unique válasza Ciccuka (#9736) üzenetére


King Unique
titán

Ha az eddig próbált népszerű adatmentő programok egyáltalán nem tudnak semmit (?) kezdeni a pendrive-val, akkor ennyi erővel az is felmerül, hogy érdemes-e vele otthon tovább vesződni.
Lehet akár lemezképet is készíteni és fájlba menteni, sőt olyat tud a GetDataBack is.

(#9738) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
véletlen rossz helyterelpítettem a windost és leformázta ntfs-ről fat32-ra a hdd-t amin a képeim voltak.Van rá esély,hogy visszahozzam?Nagyon sos lenne!!! :O

[ Szerkesztve ]

(#9739) liksoft válasza ToBeY (#9738) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Csak formázás volt, vagy az OS is felment már rá?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9740) ToBeY válasza liksoft (#9739) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Felment rá az os is ...
elengedtem már mert semmi nem hozta vissza a képeimet :O
Viszont most az 1TB usb hdd-m egy 32GB lett.Hogyan tudom visszaállítani a valódi méretét?

[ Szerkesztve ]

(#9741) liksoft válasza ToBeY (#9740) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Particionálással.
Viszont a mentést gondolom a 32-őn nézted, nem az egész drive-on. RAW recovery-t tudsz még csinálni az egész drive-ra, de kell mellé egy akkora amire az adatok átmásolhatóak. Ugyanis nincs helyreállítás, csak a megtalált átmásolása mentés esetén.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9742) ToBeY válasza liksoft (#9741) üzenetére


ToBeY
nagyúr

1TB ubs voltak a képek és egy 120gb ssd van a rendszer.képek kb 1gb foglalnak nagyjából,viszont csak az utolsó nyaralós mappa kéne a többi megvan pendriveon

(#9743) liksoft válasza ToBeY (#9742) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Csak a képek voltak a külső HDD-n? Mert ha igen, akkor az 1GB képet valóban felül írhatta az OS. Viszont ha 100GB film is, és azok után töltötted rá a friss képeket, akkor lehet esély.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9744) ToBeY válasza liksoft (#9743) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Csak kb 1gb kép és két sorozat rész kb 400mb/db volt rajta össz-vissz

(#9745) King Unique válasza ToBeY (#9738) üzenetére


King Unique
titán

A Windowst, pláne újabb verziót normál esetben eleve nem lehet FAT32 fájlrendszerű partícióra telepíteni, mivel ahhoz NTFS kell. Meg a standard telepítésnél a célmeghajtó, célpartíciók kivételével nyilván nem formáz le csak úgy magától egy másik HDD / SSD meghajtót, pláne nem FAT32-re. Itt inkább arról lehet szó, hogy te is elnézted az MCT-nél, hogy melyik meghajtóra hozza létre a telepítőt, mint más is korábban. Jól gondolom?

Ha véletlenül a külső HDD-re készítettél az MCT-vel telepítési adathordozót, akkor az azon eleve felülírást okozott, mint azt az előbb linkelt példa is szemlélteti. Ilyenkor otthon max. adatmentő programmal lehet próbálkozni, aztán vagy / vagy. Az 1 TB-os tárolókapacitás meg nyilván továbbra is megvan a lemezkezelőben, csak a Windows beépített eszközei és egyben az MCT max. 32 GB-os FAT32 fájlrendszerű kötetet (partíciót) engednek létrehozni, azért csak az látszik a fájlkezelőben (példa). Vagyis adatmentés után majd újra lehet partícionálni a külső merevlemezt a lemezkezelőben, vagy paracssorban a teljes lemezterület szerint.

[ Szerkesztve ]

(#9746) liksoft válasza King Unique (#9745) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Alig volt rajta adat, így valóban mehetett a "lecsóba" felülírás miatt. Nagy valószínűséggel és fájó szívvel én is elengedném.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9747) ToBeY válasza King Unique (#9745) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Már visszaállítottam a külső hdd kapacitását.A nyaralós képek elúsztak. :O
Telóra kéne valami image recovery,ami valódi méretben tudja visszaállítani a képeket,nem csak 500x280 pixelben.

[ Szerkesztve ]

(#9748) liksoft válasza ToBeY (#9747) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Belső memória vagy SD kártya?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9749) ToBeY válasza liksoft (#9748) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Belső tárhely s8 teló,thumnail formában megvannak a képek,de full méret lenne az igazi

(#9750) liksoft válasza ToBeY (#9749) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez még új terület nekem, egy biztos, a belső flash tartalmát kéne valahogy elérni. Ez szervizes szinten talán megy. Mert a másik, hogy flash kivesz, kiolvas. De azt ugye nem szereti a telefon. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9751) Darkylmx


Darkylmx
tag

Szia.
1TB-os samsung SATA-s 3.5" hdd.
A gép 32MB-ot lát belőle. Gondolom az a cash, mert annyi van rajta.
Menet közben lett a géphez csatlakoztatva. Van esély, hogy újra működjön, vagy az adatok lementésére?

(#9752) liksoft válasza Darkylmx (#9751) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!
Ez a drive volt már ezen az alaplapon? Ugyanis régen volt egy BIOS hiba (talán Gigabyte) alaplapnál, ahol a HDD méretét visszalimitálta a BIOS.
Most nem tudom melyik program képes visszaállítani, szerintem a Hiren's boot CD-n lehet ilyen. A kulcsszó a "MAXLBA" ezzel lehet visszaállítani a drive méretét. A drive-nak van egy fizikai mérete, ami visszalimitálható. Akár 32MB-ra is.
Ha nem ez a gond, akkor is lehet még további esély, de elsőnek ezt kéne ellenőrizni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9753) Darkylmx válasza liksoft (#9752) üzenetére


Darkylmx
tag

Szia.
Köszönöm, gyors voltál.
Ha jól emlékszem tényleg gigabyte alaplap volt. Lga775-ös foglalattal.
Típust nem tudnék mondani.
Utánanézek amit írtál.
Az adatok megmaradnak ha ez a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#9754) liksoft válasza Darkylmx (#9753) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, ez csak egy limit beállítása, a területre nincs hatással. Ha viszont az OS valamiért "belenyúlt", az már más helyzet. Ilyenkor jöhet jól egy adatmentő program. Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9755) Darkylmx válasza liksoft (#9754) üzenetére


Darkylmx
tag

Köszönöm. Jelzek ha jutottam valamire.

(#9756) eboostr


eboostr
aktív tag

Sziasztok, melyik program ajánlott adatmentésre ha RAW lett a külső merevlemezem?
HD sentinel szerint 100/100. eSATA -> SATA kábellel alaplaphoz kötve, áramot usb-ről kap.

(#9757) King Unique válasza eboostr (#9756) üzenetére


King Unique
titán

Hát pl. ezek, ha Windowshoz való kell.

De előtte meg lehetne próbálni közvetlenül SATA-n csatlakoztatni a HDD-t a géphez, mert lehet csak eSATA-nál van csatlakozási probléma és amiatt RAW.

(#9758) eboostr válasza King Unique (#9757) üzenetére


eboostr
aktív tag

Nem tudom szétszedni a házat :( Egy ilyenről van szó: [link]
EaseUS 502 gigabájtnyi adatot talált. Sajnos 70 USD alatt nem fogom megúszni. :(

(#9759) King Unique válasza eboostr (#9758) üzenetére


King Unique
titán

Ja az más, az gyárilag készre szerelt modell, azt hittem más megoldás. Szétszerelni egyébként szét lehet azt is, de lehet csak némi roncsolással, ami nyilván garanciavesztéssel járhat.
Ha ingyenes adatmentő program kell Windowsra, akkor pl. a Recuva és a TestDisk jöhet szóba. De a fizetősök általában nem véletlenül azok, van amikor hatékonyabbak lehetnek.

(#9760) eboostr válasza King Unique (#9759) üzenetére


eboostr
aktív tag

Gari már lejárt. Az Amrev szoftver megoldása most pl. csak ~34 USD, Amint lesz fejlemény leírom a tapasztalataim, köszönöm a segítséget.

(#9761) spileraaa


spileraaa
senior tag

sdd és hdd a régi gépemen hogy tudom úgy kitorolni hogy utólag se lehessen visszaállítani róla semmit sem?

el akarom adni és jó lenne letorolni teljesen

es utána melyik programmal tudom ezt le elellenőrizni hogy sikeres volt a torles
vagyis melyik a legjobb adatvisszahozó program?

van aki ezt ajánlotta

HA eddig csak 1 partícióból áll , akkor az gyorsformázod és törlöd a partíciót - megvan...
Újra partícionálás , csak most elosztod kettő vagy 3 részre , azt mind hármat leformázod ujra . Ha kész vagy , akkor utána törlöd a partíciókat mind...

Ha el akarod adni így adod el ... Az új gazda első dolga úgyis az kell hogy legyen , hogy púj partíciót hoz létre . 99,9% az esély hogy nem úgy ossza ki ahogy utoljára volt , de meg így már amúgy sem tud mit keresni .

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#9762) King Unique válasza spileraaa (#9761) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk úgy, ahogyan a másik 2 topikban javasolták - ebben és ebben - ahol szintén feltetted ugyanezt a kérdést alig pár perc eltéréssel... Legközelebb elég lesz 1 topikban megkérdezni, először ott megvárni a válaszokat.

Az ajánlott módszerrel is részben csökkenthető az adatok későbbi visszaállításának esélye, de egyrészt szvsz felesleges ennyire túlbonyolítani és alapesetben a sima gyorsformázás nem szokott teljesen elég lenni. Másrészt az igazán biztos a lassú formázás és SSD-knél a Secure Erase, lásd az előbb leírtakat, más topikokból linkelt megoldásokat.
Az viszont reális lehet, hogy az új tulaj sok esetben nem adatkereséssel fogja kezdeni, hanem kapásból OS-t telepít a lemezre, vagy pl. multimédiás fájlokat másol rá, azaz egyből elkezdi felülírni a korábbi tartalmat és ezzel az esetleges későbbi adatmentés esélyét még tovább csökkenti, vagy teljesen ellehetetleníti.

Utólag leellenőrizni otthon értelemszerűen egy adatmentő programmal lehetne a törlés, adatmegsemmisítés sikerességét. Az új tulaj is alapesetben max. ezt csinálhatja, nem éppen valószínű, hogy puszta kíváncsiságból adatmentő céghez vinné és kifizetne csak ezért egy viszonylag nagyobb összeget, már ha helyreállíthatók egyáltalán az adatok, mert lehet már ott sem lesznek. Az ellenőrzést Windowson pl. a GetDataBack Pro programmal lehet megoldani, ráengedni a lemezre és megnézni, hogy talál-e rajta valamit. De megnyugtatlak, hogy nem fog az említett módszerek után se HDD-nél, se SSD-nél. Max. pl. egy lassú formázás után az újonnan létrehozott X fájlrendszerű partíciót listázza ki üresen, a korábbi adatok nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#9763) spileraaa válasza King Unique (#9762) üzenetére


spileraaa
senior tag

több topikba inkább azért írtam mert lehet egyiket követik de a másikat nem
de lehet tévedek

"es utána melyik programmal tudom ezt le elellenőrizni hogy sikeres volt a torles
vagyis melyik a legjobb adatvisszahozó program? "

ezt inkább azért kérdeztem mert simán letöröltem pár dolgot amiről később derült ki hogy nem volt lementve vagyis emiatt is kellene egy olyan program ami a legjobb

egyik ismerősöm mondta van olyan program ami 4-5 éve torolt adatokat is visszahoz tényleg létezik ilyen? a nevére mar nem emlékezet csak arra hogy talán rutrackerol töltötte le

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#9764) King Unique válasza spileraaa (#9763) üzenetére


King Unique
titán

Említve volt már az előző válaszban ilyen program, vagyis pl. a GetDataBack Pro. De van más is Windowsra, lásd az ebben a hozzászólásban felsoroltakat. Olyan, hogy legjobb, nem feltétlen van, meg ez függ attól, hogy ingyenes / fizetős kell-e, az adott helyzetben melyik hogyan boldogul a mentési feladattal (ki kell próbálni).
Ez a "4-5 éve torolt adatokat is visszahoz" is általánosan megint kb. hülyeség, mert ez nagyban függ attól, hogy azóta mi történt azon a lemezen és hogyan lettek törölve a fájlok. Ha azóta új fájlok lettek másolva a töröltek helyére, vagyis az előbbiek felülírva, akkor már jó eséllyel nem fogja visszahozni. Ha sima törlés, vagy Shift + Delete módszer helyett pl. ezzel a programmal lettek törölve, akkor meg pláne nem. Ahogyan megint más lehet ilyen téren HDD és SSD, ha az utóbbinál törlés után lefutott a TRIM és/vagy a szabad területen egy manuális TRIM, akkor a korábban törölt adatok visszaállításának jó eséllyel megint lőttek.

[ Szerkesztve ]

(#9765) liksoft válasza spileraaa (#9763) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szép Estét!

Köszönet King Uniquenak, a program linkeléséért. Ez az etalon, ezzel érdemes kezdeni.

Amit egyszer felülírtak HDD-n vagy SSD-n, annak annyi. Mind az átmágneseződés és a töltöttségi szint változása is akkora, hogy az előző adatok már nem olvashatóak semmilyen eszközzel. Matematikai esélye van, fizikai nincs. (Ha jól tudom, a matekban megvan annak is az esélye, ha egy pohárba piros és kék golyókat teszünk és keverjük, akkor létrejöhet olyan állapot, mikor ezek pontosan elkülönülnek. :B ) Itt az esély ennél is kisebb. Vagyis ha 5 évig nem írtak oda, akkor visszahozható, de ha ráírtak, akkor már nem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9766) Darkylmx válasza liksoft (#9754) üzenetére


Darkylmx
tag

Sikerült, de az adatok és a particiok is eltűntek.
Két napja fut a get data back.
Jó sok particiót talált. Az eddig átnézett fájlok hibátlanok. Eddig 1.5 T adat jött le.
Köszönöm a segítséget.

(#9767) liksoft válasza Darkylmx (#9766) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez jó hír, gratulálok!
Azért ad fel sok partíciót, mert nem Ő akarja eldönteni melyik volt az eredeti amiről mentenél. Minden elképzelhetőt felajánl. Így ha már pánikban kétszer is átparticionálta valaki mindig máshogy a drive-ot, akkor is van esély, hogy felajánlja a legelsőt, ami mentendő igazából.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9768) Sir Sparrow


Sir Sparrow
aktív tag

Sziasztok!
A segítségeteket és véleményetek szeretném kérni!
Adott egy Kingston DataTraveler G4 32GB-os pendrive, ami az alábbi képeken látható jelenségeket produkálja, mindezt úgy, hogy a hiba megjelenéséig tele volt adattal. Kb. 1 éves a drive. Gari még van rá, de az adat visszanyerése lenne a fontos, ami rajta van.
Eddig "GetDataBack Pro"-t, "Recuva"-t, "TestDisk"-et és "iCare Data Recovery Pro"-t szabadítottam rá sikertelenül. Előbbi három nem is látja, az iCare pedig ugyan látja, de nem tud vele mit kezdeni.

Egyéb szoftveres lehetőség? Mi makkanhatott meg a pendriveban, mi a gond?

Köszönöm! :R



[ Szerkesztve ]

(#9769) liksoft válasza Sir Sparrow (#9768) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!
Sajnos 0 byte a kapacitása. Ilyenkor a flash rész szokott megmukkanni benne, ahol a működéshez szükséges adatokat tárolja. Vagyis software adatmentő programok itt nem segítenek. Csak flash-re szakosodott adatmentéses szakember, ha a flash még az adatterületen valamennyire ép.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9770) Sir Sparrow válasza liksoft (#9769) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

Értem!
Tudtok esetleg ilyen céget/személyt ajánlani, aki szakszerűen és nem horror áron dolgozik?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#9771) King Unique válasza Sir Sparrow (#9768) üzenetére


King Unique
titán

Mielőtt adatmentő céghez futnál vele, lehet előtte nem ártana lecsekkolni az eszközkezelőt, hogy ott nincs-e hibakód és nem-e amiatt nem ismeri fel rendesen a Windows. Valamint kipróbálni másik USB-porthoz, lehetőség szerint másik OS-en (akár másik pendrive-ról bootolt Linux Live), + másik gépen is. A fájlkezelőben egyébként a 0 bájt kissé megtévesztő, az cserélhető lemezeknél lehet RAW és particionálatlan (unallocated) állapotban is, a lemezkezelő a lényeg, ott hogyan jelenik meg, ha megjelenik.

Ha otthon nem sikerül vele mit kezdeni, akkor lásd a másik válaszban leírtakat, vagyis adatmentő cég, ha megér annyit számodra. A hova, kihez kérdésnél pedig pl. az ITT leírtak, vagy legalábbis azok is szóba jöhetnek.

Legközelebb pedig lehetőleg több helyen, több offline és/vagy online tárolóra kellene menteni a fontos adatokat, nem kizárólag csak egy helyen tárolni. Meg pláne nem egy ilyen konzumer pendrive-on, ami amúgy sem feltétlen a legmegbízhatóbb ilyen célra, sőt némi túlzással inkább kb. vicc kategória...

[ Szerkesztve ]

(#9772) eboostr válasza eboostr (#9760) üzenetére


eboostr
aktív tag

Szétpattintottam a házat a körmömmel, kivettem a vezérlőből majd betettem a gépbe a vinyót, Win 10 boot közben javított valamit, és most tökéletesen megy :))

(#9773) liksoft válasza eboostr (#9772) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szerencséd volt. Ritka mikor nem a HDD a sérült a rendszerben.

Duplán szerencséd volt. Ugyanis a CHKDSK csak hibátlan HDD-n fut korrekt módon. Ha íráshibás lett volna a drive, akkor a CHKDSK írással javítja a régebbi írási hibáját, de a mostanit is írással akarja javítani. Vagyis ül az ágon, és fűrészeli, de nem figyeli hol van a fa törzse.

Tripla szerencse, hogy nem a HDD paneljára integrálták az USB elektronikát.

Ezek után viszont tessék nagyon gyorsan biztonsági mentést készíteni a fontos adatokról, mert legközelebb valószínűleg nem lesz ekkora szerencséd!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9774) eboostr válasza liksoft (#9773) üzenetére


eboostr
aktív tag

Az fix, ez most elég vékony jég volt :K

(#9775) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok!
Ha nem ide tartozik, akkor elnézést.

Véletlenül rossz volume-t formáztam diskpart-tal. A pendrive helyett a D: meghajtóm ment a levesbe. Photoreccel nem sikerült semmit előszedni belőle, easeus-szal se.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#9776) King Unique válasza IO.sys (#9775) üzenetére


King Unique
titán

Itt egyrészt nem ártana tudni, hogy pontosan mit csináltál, milyen parancsot adtál ki. Ha csak gyorsformázás (format fs=ntfs quick), gyorstörlés (clean) történt, akkor még lehet esély az adatok visszaállítására, lementésére. Viszont ha lassú formázás (format fs=ntfs), teljes törlés (clean all), akkor nem, mivel azok 0-ákkal felülírnak.

Másrészt, hogy azóta mi történt a partícióval/lemezzel, újra lett-e formázva, lettek-e rá írva új fájlok, vagy sem. Ha igen, akkor nem meglepő a sikertelen mentés, ha lassú formázás/teljes törlés történt, akkor meg pláne nem. Ha nem és csak gyorsformázás/gyorstörlés történt, akkor viszont az adatmentő programnak ki kellene listáznia a korábbi fájlrendszert és partíciót, az azon lévő fájlokat. Viszont itt megint nem derült ki, hogy a megfelelő köteten/lemezen volt-e futtatva, teljes/gyors kereséssel, stb. Ahogyan az sem, hogy milyen fájlrendszer volt rajta, támogatja-e azt a próbált adatmentő program egyáltalán. A DiskPart alapján a Windows alóli használatra, az utóbbiból pedig alapesetben NTFS, exFAT, FAT32 fájlrendszerekre lehet következtetni. Vagy ki tudja, sok itt az ismeretlen tényező...

[ Szerkesztve ]

(#9777) IO.sys válasza King Unique (#9776) üzenetére


IO.sys
őstag

Szia! Sima format parancs volt. Köszi.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#9778) King Unique válasza IO.sys (#9777) üzenetére


King Unique
titán

Mit jelent a sima, quick/anélkül (lassú), esetleg találgassak még? :D

Valamint az előző válaszban felvetett egyéb dolgokról sem ártana bővebb információ, már ha a megoldás keresése a cél. Ha nem, akkor mindegy, nem fontos.

[ Szerkesztve ]

(#9779) Doky586 válasza IO.sys (#9777) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sima pont nincs.
Csak gyors vagy lassú..

(#9780) IO.sys válasza King Unique (#9778) üzenetére


IO.sys
őstag

Akkor rendben, ez volt a parancssorban:
sel vol 1<enter>
format<enter>

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#9781) King Unique válasza IO.sys (#9780) üzenetére


King Unique
titán

Aha, tehát így értendő a "sima" format parancs. Ez esetben viszont nem meglepő, ha az adatmentő programok nem találtak semmit, mivel ez az alapértelmezett fájlrendszert állítja be lassú formázással, vagyis újabb Windowsoknál 0-ákkal felülírja a partíción lévő adatokat.

(#9782) IO.sys válasza King Unique (#9781) üzenetére


IO.sys
őstag

Köszi! Szerencsére nem voltak rajta létfontosságú adatok.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#9783) kaboska


kaboska
aktív tag

Sziasztok! Van egy Maxtor OneTouch 4 1TB 16MB 7200rpm USB külső vinyóm! kb.8-10 éves Rádugom a gépre világít nagyjából mintha felpörögne aztán semmi! Eddig nem volt vele gondom. Lehet itt a vége?Kábelek jók mert akkor nem világítana és nem akarna betölteni se .Esetleg szervizbe tudnak adatot menteni róla így is?Előre is kösz a segítséget.Ez lett volna az eredeti kérdésem!Csak rossz topikba próbálkoztam!
King Unique adott tanácsot amit megfogadtam és szétszedtem.A vinyót beleraktam a sz.gépbe SATA-n csatlakozva de ugyan az a helyzet vele megpróbál felpörögni aztán semmi.A win betölt SSD ről de a vinyót nem látja! A benne levő vinyó helyére raktam a kérdéses vinyót!
Kérnék további tanácsokat! Előre is köszönöm!
Ezt a hiba üzenetet írja: [1119/070215.192:ERROR:crash_report_database_win.cc(469)]

[ Szerkesztve ]

"Fej vagy gyomor"

(#9784) liksoft válasza kaboska (#9783) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Kérek egy fényképet a drive-ról. Ugyanis a MAXTOR régóta nem gyárt, és legtöbbször Seagate az ami a külső dobozban van. Ettől függetlenül az az érzésem, nem fog segíteni általános szerviz, csak adatmentéses. Azt is jó lenne tudni, hogy felpörög-e, vagy csak zzzz....zzzz....zzzz hangot ad?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9785) kaboska válasza liksoft (#9784) üzenetére


kaboska
aktív tag

Szia! Igen Seagate. Nem pörög fel csak elkezd de pár másodperc múlva lekapcsol majd megint próbálkozik de semmi.

[ Szerkesztve ]

"Fej vagy gyomor"

(#9786) liksoft válasza kaboska (#9785) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez parkoló pályás, nagyon régi típus. Ha nem pörög fel, csak próbálkozik, akkor letapadhatott, vagy akár a főmotor be is sülhetett. Vagyis a fejek fogják a lemezeket, vagy a csapágy tropa. Mindkettő tiszta teres szerelést igényel, nem otthoni tuning.
FIGYELEM!
Amennyiben nem a motor sült be, hanem letapadt, akkor hirtelen mozdulat tilos vele! Ugyanis a lemezek nem akarnak mozdulni (tehetetlenség + tömeg), de ha a ház körülöttük mozdul (fordul), akkor a fejek amik tapadtak a lemezen maradnak, de a karjuk nem! Vagyis a fejek hajszálvékony rugós rögzítése gyűrődik, de csúnyán! Tilos rázni, forgatni!

Ez egy összegyűrt fejszerelvény WD HDD esetén. Az így sérült rugók menthetetlenné tudják karcolni a felületet, ezért kell óvatosan mozgatni. Bárkinek kerül átadásra adatmentésre, erről tudnia kell! Vagyis ha nem pörög fel, célszerű ráragasztani kis matricát, és ráírni, hogy valószínűleg tapadt !!

A legrosszabb, ha felpörög, de leáll, majd újraindul. Ebben az esetben a kora miatt feltételezhető, hogy a parkoló pálya elkopott, és a pora a fejre tapadt. Ez befolyásolja a fej repülését, így nem tud olvasni, de folyamatosan a por karistolja a felületet. Ilyenkor mikrokarcok keletkeznek, melyek egyre erősebbek, és újabb hibát okoznak. A folyamat lavina szerű, és van egy pont, ahol már menthetetlen.

Ez pont egy ilyen hiba, bár Samsung (kora kb megegyezik) drive.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9787) IO.sys


IO.sys
őstag

Szia!
Látom, hogy nem a levegőbe beszélsz, szeretnék megkérdezni valamit, ami már régóta foglalkoztat és egy elég régi történet.

Két egyforma WD Blue, egyik megállt. Először alaplapot cseréltem rajtuk, akkor még nem tudtam, hogy bios chipet is kell. Informatikai tanulmányaim és clusterekről való tudásom ellenére egy dezorientált napon (fiatal voltam és meggondolatlan) szétszedtem őket, kicseréltem a tányérokat. 2 tányér volt 1 vinyóban, egyszerűen átpakoltam. Tudom, siralmas, erre a művelet után én is ráeszméltem, meg is kérdőjeleztem a tudásom minden mással kapcsolatban is.

Ebben az esetben -ha tegyük fel, a pénz nem számít- van mód az adatok kinyerésére?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#9788) kaboska válasza liksoft (#9786) üzenetére


kaboska
aktív tag

Javaslat? Esetleg adatmentést hol tudok csináltatni Székesfehérvár környékén?

"Fej vagy gyomor"

(#9789) liksoft válasza IO.sys (#9787) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Elméletileg igen, gyakorlatilag nem. Ugyanis a lemezek fizikai középpontja és a mágneses középpont nincs azonos helyen (hőtágulás miatt a lemezek nem pontosan illeszkednek a tengelyre, hanem picit lötyögnek). Így átrakáskor a lemezekre felírt jel excentrikussá válik, amit a fejszerelvény tömege miatt egy ponton túl nem fog tudni követni. Vagyis a mentéshez minden lemez eredeti pozícióját kell megtalálni, és több lemez esetén egymáshoz képest sem fordulhatnak el. Ha nem ezek figyelembe vételével kerülnek át másik motorra, szinte esélytelen eltalálni a helyüket. A másik gond, hogy ha kosz került a lemezre, azt azonnal el kell távolítani, mert a felületet védő lakkréteggel (gél jellegű anyag) kémiai reakcióba lép idővel, így a felület tulajdonsága megváltozik. A kéz zsírossága pont ilyen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9790) liksoft válasza kaboska (#9788) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Inkább Budapest környékén van több cég.

De egy kérdés még. Nem esett le, vagy dőlt el? Nagyon fontos lenne tudni !! Ha a család sumákol esetleg, az nagyon nem jó! Pontosan kell tudni a munkát végzőnek, mi volt az előélete!

Az igazságtól nem lesz drágább egy mentés, de egy elhallgatott információ esetleg pont a drive halálát okozhatja!!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9791) kaboska válasza liksoft (#9790) üzenetére


kaboska
aktív tag

Nem emlékszem rá hogy valamikor is leesett volna! Más nem használta csak én.Egyébként találtam a neten Székesfehérváron is több helyet!Egyik -nél pl.4000FT az adatmentés! Ez reális lehet?Egyébként szervizelnek is.
1TB Bluray van rajta az én igényeimnek megfelelően megcsinálva.Nagyon sok munkám van benne.

[ Szerkesztve ]

"Fej vagy gyomor"

(#9792) IO.sys válasza kaboska (#9791) üzenetére


IO.sys
őstag

Szerintem az az adatmentés a szervizelt laptop telepítése előtti családi fotók átmásolását jelenti.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#9793) kaboska válasza IO.sys (#9792) üzenetére


kaboska
aktív tag

Felhívom és le infózom hogy ez mit is jelent :K
Azt mondta az úr hogy ha nem pörög fel a vinyó akkor nem tud róla adatot menteni :F

[ Szerkesztve ]

"Fej vagy gyomor"

(#9794) liksoft válasza kaboska (#9791) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az az adatmentés archiválást takarhat csak! (Azt az árat minimum hússzal szorozd be.......) És egy szokásos szerviznek nincsenek meg a megfelelő eszközei. Ha orvosi hasonlattal élnék, nagyon nem mindegy, mikor kell csak a körzeti doki és mikor Csókai professzor!
A Te problémád nem a körzeti dokihoz tartozik. :)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9795) kaboska válasza liksoft (#9794) üzenetére


kaboska
aktív tag

80000FT? :Y Lenne az adatmentés?

"Fej vagy gyomor"

(#9796) IO.sys válasza kaboska (#9795) üzenetére


IO.sys
őstag

Annyi a vizsgálat, utána árajánlatot kapsz. :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#9797) liksoft válasza kaboska (#9795) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Egy tiszta teres (mechanikás) a legtöbb cégnél innen indul, de a sikerességtől és a hiba nagyságától akár a többszöröséig is elmehet.

Olyan tiszta térben lehet csak bontani, mint a chip gyártásakor. Többmilliós berendezésekre kell tenni, hiszen nem ép a belső software-e legtöbbször, a saját OS-e összef0ss@ magát, alkatrészt meg a polcon lévő széria azonos másik raktáron lévő ugyanilyenből lehet szerezni. Vagyis az adatmentéses cégek csak a mentésekhez donornak több ezres HDD raktárral kell rendelkezniük! Ezeket a mentések árából kell fenntartani, létrehozni.

Még kérdés? :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9798) oszy


oszy
veterán

Üdv.! Haverom most telefonált, hogy sikerült elég fontos adatokat letörölnie a benti gépéről. Sajnos mivel az adatvisszaállításhoz nem nagyon értek, ezért kérek tőled/tőletek segítséget!

Amit tudok:
Eredeti Windows 8.1 van a gépen, C és D partíció is van, de a D recovery image nevű. HP gépről van szó. Ha rákattint a recovery-re, csak kíirja pirossal, hogy helyreállítási partíció.

Az asztalon voltak neki olyan adatok (word dokumentumok), amik elég fontosak lennének. Én már kétszer mondtam, hogy minimum egy pendrive-ra mentse az adatokat, mert... És most tessék. :(

Időközben csinált egy sima helyreállítást, de az csak 1-2 mappát hozott vissza, üresen!

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#9799) IO.sys válasza liksoft (#9789) üzenetére


IO.sys
őstag

Köszönöm, rosszabbra számítottam. :D

(#9793) kaboska:
Biztosan archiválást jelent, 4000 Ft-ért mire számítasz? Éppen ezért értelmes szervizes archiválást, jobb esetben adatköltöztetést ír az árlistájába, hogy ne kapjon ezért se felesleges hívásokat.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#9800) kaboska válasza IO.sys (#9796) üzenetére


kaboska
aktív tag

80000 ezer forintért vizsgálják be hogy javítható e?
Hát akkor sajnos megy a kukába és veszek 20000 -ért másikat .
Csak a filmjeimet sajnálom!

[ Szerkesztve ]

"Fej vagy gyomor"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.