Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10351) King Unique válasza Griffi (#10350) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk azok, amik a másik topikban lettek leírva nemrég. Ha az eszközkezelő mellett megjelenik a lemezkezelőben is és nem üres lemezként 0 bájt kapacitással, akkor elvileg adatmentő programmal (példák) megpróbálható otthon egy adatmentés, meg ha a külső házban lévő HDD állapota (HDS) is rendben van. A HDD kiszerelése a külső házból és SATA-n történő csatlakozása viszont felejtős, mivel ha a WD Elements 2621 azonosító alapján 2,5"-os WD Elements Portable modellről van szó, akkor az integrált USB-s.
Másik lehetőség egy adatmentő céget felkeresni és rájuk bízni a mentést, illetve ha otthon nem megy és anyagilag megérne annyit az adatok lementése.

[ Szerkesztve ]

(#10352) Doky586 válasza Griffi (#10350) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Fájlkezelőben nem látszik"
Nem a file- hanem a lemez-kezelőt nézd és mutasd...

[ Szerkesztve ]

(#10353) KLiFF


KLiFF
csendes tag

Szétszedtem az intenso 256GB ssd-t, nem sok minden van benne.
Nekem nem tűnik gagyi chipeknek.

samsung chip:

sk hynix:

(#10354) Fear Agent


Fear Agent
újonc

Sziasztok!

Egy olyan problémával kerültem szembe, hogy egyik napról a másikra laptopom Seagate SSHD-ja megadta magát. A merevlemez nem pörög fel, így más gépről sem tudom beolvasni, sem az adatot esetlegesen elmenteni. Van ötletek, hogy hol és mit lehetne vele kezdeni, hogy az adataimat visszanyerhessem?

(#10355) liksoft válasza Fear Agent (#10354) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A flash adattartalma sérülhetett benne, vagy megtapadt. Az első speciális, csak adatmentéssel foglalkozó cégnél található eszközparkot igényel, a második meg tiszta teret, és esetleg cserealkatrészt. Vagyis egyik sem otthon orvosolható hiba.

Végig kell gondolni, az adatok megérnek-e cég által végzett adatmentést, vagy elengeded....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10356) Fear Agent válasza liksoft (#10355) üzenetére


Fear Agent
újonc

Köszönöm a válaszodat, pont ettől a választól féltem.

Sajnálatos módon van rajta olyan adat, ami miatt nem tudom elengedni.
Van esetleg javasolt cég, akiket érdemes ilyesmivel felkeresni? (illetve olyan, akiket mindenképpen kerüljek el)

(#10357) krealon válasza Fear Agent (#10356) üzenetére


krealon
veterán

"Van esetleg javasolt cég, akiket érdemes ilyesmivel felkeresni?"

A topikgazda egyike a profiknak. ;)

(#10358) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

Van olyan cég ami értelemes áron dolgozik? Samsung HM321HI hdd fej kiakakadva, erről kéne lementeni az adatokat, az ajánlatokat előre is köszönöm!

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#10359) liksoft válasza animatrix11 (#10358) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Az a széria a 640-es párjával együtt sűrűn hibásodott meg a felület leválása miatt. Ott már nincs tovább. Ha viszont a fejek letapadtak, vagy valamiért a rámpán ragadtak, lehet esélye a mentésnek. Szeretném tudni, hogy a "hdd fej kiakakadva" mit is jelent? Kibontottad? Más már próbálkozott? Kattog? Nem indul, csak zizeg? stb....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10360) animatrix11 válasza liksoft (#10359) üzenetére


animatrix11
őstag

Volt dolgom egyszer ezzel a típussal, a fej nem ment vissza parkolóállásba banem beakadt, elvileg annyi elég lett volna, hogy helyrerakni a fejet, működött is kb fél percig utána elszállt, annál mindegy alapon volt, nem tudom hogy a fej sérült vagy mi volt a baja.

Viszont most az adatok fontosak, de 80+áfa alatt nem találtam céget aki foglalkozik ilyennel, de volt kétszerannyiért is

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#10361) liksoft válasza animatrix11 (#10360) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az alatt nem hiszem, hogy találsz profit.

A 2,5" lemezek üveg alapúak. Erre gőzölnek fel tapadó réteget, majd lágymágneses anyagot, az adatot rögzítő kemény mágneses réteget, és a tetejére oxidációtól, hőtől védő lakkot (gélt). Tapadás után eleve a mágneses réteg sérül a fejek éleinél, sarkainál, de a gél is deformálódik! Ha nem hagysz időt neki a terüléshez, a gyűrődése akkora, hogy a fej folyamatosan beleakad, így minden fordulatnál bukdácsol. Ezzel viszont "megveri" a felületet, és a Samu esetében ez pár perc, és kattog. Onnan nincs visszaút, mert elkezdi az adathordozót leesztergálni a felületről. Sőt, a fej az ütések hatására túlmelegszik, és az olvasást végző félvezető hősokkot kap, meghal.
A tapadt fejeket meg nem lehet a felületről kihúzni, mert az éleknél felszántják a felületet. Az a felületi sérülés ami már látható akár nagyító alatt is, elég ahhoz, hogy percek alatt kivégezze a fejet, felületet. Ha a felület elkezd leválni, olyan mint egy régi rossz krómozás. Pikkelyesen elindul. Egy része feltapad a fejre, az már nem repül rendesen, és nagyon hamar sehogy, csak csúszik, de a por másik része a levegőben megy a másik fej alá, és ott is elindul az erózió.
Célszerszám nélkül 10% alatti az esély.
Az meg hab a tortán, hogy a fizikai sérüléssel fizikai szinten kell megküzdeni, utána jöhet a logikai mentés. (Lehet, hogy fontos adat van a hibás részen, de ha azt gyötörjük, hamar meghal, és semmi sem lesz. Ha viszont mindent mentünk az ép területről, mire meghal, lesz sok értékes anyag.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10362) ElektrikusDE válasza liksoft (#10361) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

1994-ben szedtem szét utoljára HDD-t!

Beteg:

Diagnózis:

Nem pörög fel.

Szétszedés, letapadt fej,

Csak mentsem le az adatokat.

OK.

Nagy nehezen sikerült felemelnem a letapadt fejet.

Total commander (vagy Norton Comander)

Lassan, de sikerült! :)

Jó lenne a winchestert újra használni is!

Az felejtsétek el! :W

DE ez több mint 25 éve volt!

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#10363) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#10362) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Most már senki ne próbálkozón ilyesmivel!

Tiszta tér!

Felkészültség!

Naprakészség!

Rengeteg befektetés!

Türelem! (a megrendelőhöz és a munkához)

Nélkül.

Azóta, mindig megkérdezem:

Szétszedted?

Akkor vidd is el!

Tehát "házilag" senkise álljon neki!

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#10364) liksoft válasza ElektrikusDE (#10362) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:DDD
Ennél a sávokat még lehetett szemmel is "látni". Igen, ennél a "korosztálynál" ha a belső tér tiszta maradt, 50-80% eséllyel lehetett a tapadást menteni. Az épp kérdéses 320-as esetében 1mm-re 6-7 ezer sávot ír már a rendszer. A légpárna meg közel a tizede méretben mint 1-1 sáv. :DDD Itt azért már más a technológia.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10365) Rp526


Rp526
aktív tag

Sziasztok,

van egy 1,5 éves 2 terrás Seagate-em. Egy másik külső HDD állapota miatt tettem fel a HD Sentinelt és sokkolva láttam, hogy milyen állapotban van az enyém. :W

Semmi különleges dolgot nem csináltam vele.. betettem, használtam. A kérdésem, hogy még van rajta gari. Van tapasztalatotok, hogy érdemes e ezzel foglalkozni? Vagy visszadobja a gyártó, hogy felhasználói hiba? Megnéztem most régi HDD-ket és 10+ éves HDD-m jobb állapotban van, mint ez. Sajnos megvételkor nem készült teszt.. így nem tudom bizonyítani, de ez lehet vmi gyári hiba?

Köszi! :R

(#10366) DarthSun válasza Rp526 (#10365) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ez már cserés. Főleg ha van rajta gari. Ha van helyed más meghajtón, mentsed le ami fontos számodra, utána töröld csontra (magánjellegű adatok védelme), majd vidd/küldd vissza oda, ahonnan vetted.

(#10367) liksoft válasza Rp526 (#10365) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hivatalosan 0% esetén éri el a garanciát. Ilyen állapotban kérdéses, és a gyári tesztprogram adatait fogadják el.
Mivel ez nem adatmentéses téma, kérlek a továbbiakat a másikban beszéld meg. [link]

Ezt a beszélgetést off-ba teszem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10368) Rp526 válasza liksoft (#10367) üzenetére


Rp526
aktív tag

:R Sry, nem tudtam melyikbe lenne helyes írnom. Köszi!

(#10369) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello.

Adott egy 10 éve elfüstölt: WD2500YS-01SHB0
Nem pörgött fel, semmi hangot nem adott ki, leszedtem a vezérlőelektronikát, az egyik chip el volt durranva.

Vettem egy másik HDD-t donornak: WD2500YS-18SHB2

Jelenlegi helyzet: A vinyó felpörög, de az olvasófej kattog, beragadt:videó

Szemre a két verérlő elektronika megegyezik, megeshet, hogy ezek ellenére a nem teljesen azonosság maitt kattogtatja az olvasófejet? Vagy - ami számomra gyanúsabb - amikor elfüstölt a HDD, olyan pozícióban maradt ami a beragadáshoz vezetett?

Mit tanácsoltok, hogyan próbáljam életre kelteni?

www.adatfalodesign.hu

(#10370) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,
2 microsd kártya is megadta magát a napokban.
Egyik az 2GB-os, usb-s átalakítóban volt hirens boot cd, meg driver bios fileok voltak rajta, azt egyik gépbe indítva memtest után ujraindításkor kivettem, azóta semmi nincs rajta.
Egy demo file mentő látja a file-okat, de nem engedi visszaállítani.
A másik 64GB-os a telefonban volt.
Kerestem ma régi képeket, videókat, amik az sd-n voltak, de nem volt a galériában.
Mondom ránézek a kártyára file kezelővel.
Láttam ott 2 könyvtárt, de a régieket nem, és a helyfoglalás nagysága szerint okés volt a kártya. Aztán mondom újraindítom a telót, hátha.
Na akkor teljesen eltűnt.
PC-be téve azt mondja, formázni szeretné, mind a kettőre.
Mit javasoltok, mivel lehetne visszaállítani a tartalmakat lehetőleg ingyenesen?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#10371) King Unique válasza envagyok (#10370) üzenetére


King Unique
titán

A legelső topikban már le lett írva világosan, hogy a 2 másik közül elég célirányosan az egyikben feltenni a kérdést, adatmentéses igény esetén itt, a másikban felesleges volt... Másrészt ha már linkelve lettek konkrét adatmentő programok, akkor itt az lett volna a lényeg, hogy azok mit találtak, tudnak-e menteni a memóriakártyáról, illetve itt leírni amit a másik topikban, nem pedig még1x a korábbit... :W

Ha az ingyenes (pl. Recuva) nem vált be, akkor a fizetősöknél azt az adatmentő programot, amelyik keresésnél (+ 1-2 GB-os promó mentésnél) a legjobb eredményt adta, meg amelyikhez meg lett/lesz vásárolva a licenc, linkelve lettek példák, + memóriakártya specifikus program is.
Tesztelni meg pl. ezen programok valamelyikével.

[ Szerkesztve ]

(#10372) envagyok válasza King Unique (#10371) üzenetére


envagyok
veterán

Elnézést figyelmetlen voltam.
Nem gondoltam, hogy ugyanazok pörögnek minden topikban, így azt gondoltam több ember többet tud talán.
Most a Recuva scannel, majd meglátom mit talál.
A cardrecovery kimentette a 64GB-os kariról a fileokat, de nem maradt meg a nevük, mappaszerkezetük.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#10373) liksoft válasza envagyok (#10372) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hali!
Az a kártya fizikailag sérült, és az adminisztrációs területén. Logikus, hiszen azt írja a legtöbbet. Amennyiben az adatok így akár ömlesztve is de tartalomra helyesen megvannak, én nagyon-nagyon boldog lennék! Hiszen a könyvtár része lehet sérült, vagyis annak visszaállítására nagyon pici az esély. Viszont vannak adatok, azok újrarendezhetőek! A kártyák jó része úgy hal meg, hogy erre sem ad semmi esélyt. Így igencsak szerencsésnek mondhatod magad. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10374) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Adott egy 1 TB-os WD Mypassport Ultra külső HDD. Kb 4-5 éves. Tegnapi nap folyamán át lett rá másolva kb. 130gb videó. A másolás végén a gépről nem sikerült "szabályosan" leválasztani, hiába vártam bármennyit, egyszerűen nem tudta a windows elvégezni a leválasztást (először hibát írt ki, utána bele is fagyott..). Szóval nem volt mit tenni, kihúztam a gépből. Azóta viszont amikor csatlakoztatom, egyszerűen nem jelenik meg a meghajtó. Amit tudok:
- a gép csippanik, ha rákötöm az usb-t
- a hdd-t hallom/érzem, hogy felpörög, nincs semmi rendellenes hang
- az eszközkezelőben megjelenik, mint USB háttértár
- az eszközök-nyomtatók közt látom, mint WD Mypassport
- a lemezkezelő nem látja a lemezt
- és ahogy írtam, a sajátgépben sem látom.
1-2 perc után a gép kiírja, hogy nem sikerült megfelelően felismerni, és ismét csippanik ("leválasztódik)
- próbáltam több gépen, próbáltam tv-vel(amivel korábban működött), illetve másik USB kábellel is.
Szerintetek mi lehet a probléma? Menthető valahogyan? Vannak rajta régebbi képek, amik máshol már nincsenek meg.. Köszönöm! :R

(#10375) liksoft válasza Geri89 (#10374) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!
A nagy kérdés, hogy a lemezkezelésben látható-e a kapacitása? Ha igen, akkor a leválasztásnál történhetett valami hiba. (Ezért célszerűbb a gépet kikapcsolni, és kikapcsolt állapotban kihúzni.) Ha viszont 0 kapacitású, akkor adatmentéses szakemberhez kéne vinni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10376) Geri89 válasza liksoft (#10375) üzenetére


Geri89
aktív tag

Ahogy írtam a posztban is, a windows "gyári" lemezkezelőjében nem látszik abszolút a lemez. (nem csak a kapacitás nem, hanem maga a lemez sem).

(#10377) liksoft válasza Geri89 (#10376) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor szakember. A HDD és USB illesztője között már nem lesz rendes kapcsolat. Csak ennél a típusnál ezek a HDD elektronikáján vannak egymás mellett.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10378) Geri89 válasza liksoft (#10377) üzenetére


Geri89
aktív tag

Igen, azt láttam sajnos.. Ha veszek hozzá típusszám alapján másik komplett vezérlőt, akkor működhet? (ebayen láttam hozzá..) :R

(#10379) liksoft válasza Geri89 (#10378) üzenetére


liksoft
Topikgazda

90% eséllyel a gyári adatterületén lehet hiba, az viszont a mágneses felületen van. Ez olyan jellegű hiba, mint volt a Win7 esetén mikor közölte, a felhasználói profilt nem tudja betölteni. Ott sem segített az alaplap cseréje.
A másik, ha nem itt van a gond, akkor a vásárolt panelben ugyanaz a firmware van mint az eredetin? És azon belül ugyanolyan fejszerelvénnyel fut? Ugyanis mechanikailag hiába csereszabatosak a fejszerelvények, mégis van belőlük több, egymással nem csereszabatos széria.

Most van nálam egy olyan drive, melyre ráesett valami. Azt nem tudom abban a pillanatban milyen hibája lett, de azt igen, hogy a számítástechnikusuk a külső házból kivette, a tiszta teret lezáró matricát leműtötte a HDD-ről, és a tiszta teres megtekintés során már több koncentrikus körben üvegig le volt gyalulva a felület. Az pedig NEM 1-2 indítás eredménye.

Egy otthon elkezdett adatmentés sajnos sokszor kerül a "már menthetetlen" állapotban szakemberhez. Az egy dolog, hogy ha véletlenül még lehet segíteni, akkor is sokszor már csak dupla pénzért, de az esetek többségében már nincs miről menteni. Ecsettel kisöpörhető és bezacskózható a mentés......

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10380) Stoner


Stoner
csendes tag

Tiszteletem! Ha lehetne kis véleményt kérni, akkor megköszönném bármit is tanácsoltok:

WD MyPassport, USB3 4TB 2,5" külső merevlemez. Modell: WD40NMZW-11GX6S1.

Tünet: nem érhető el a fájlrendszer, magát a HDD-t Bios felismeri, Windows alatt csak homokórázik mind tallózásra, mind lemezkezelőre. Furcsa hang, kattogás, ismétlődő leállás-felpörgés nem tapasztalható. Linux alatt fdisk kilistázza a lemezt és mérettel/fájlrendszerrel együtt a partíciót is. De olvasni nem lehet róla, ha megpróbálom megnyitni csak villog az eszköz LED-je és semmi sem történik belátható időn belül. Egy dd-t próbáltam róla, látszólag haladt, de iszonyat lassan. Egy darabig hagytam menni, utána a részleges image-ből sikerült is pár fájlt visszanyerni, de az átlag sebesség alapján hetekig tartana a teljes mentés, amit nyílván rizikósnak érzek, szóval nem kínoznám feleslegesen a HDD-t ha van más opció. Nem az enyém a drive, csak szakvéleményt kérnék illetve esetleges tanácsot hogy hova irányítsam a tulajt ha a fentiek alapján nem érdemes hazárdírozni háztáji módszerekkel. Sajnos nehezen pótolható anyagok vannak (voltak?) rajta, így elég nyitott a tulaj mindenféle megoldásra.
Előre is köszönöm!

A közhiedelemmel ellentétben a rendszergazda nem gépparkot üzemeltet, hanem állatkertet.

(#10381) King Unique válasza Stoner (#10380) üzenetére


King Unique
titán

Ha USB-n a fizikai csatlakozás (kábel, port) és a tápellátás (USB 3.X port) rendben van, de nem lehet hozzáférni a külső meghajtó tartalmához, nagyon nyögvenyelős a lemezfelület olvasása, így sem megy a mentés stb., akkor a legutóbbi esethez hasonlóan az adatmentés szintén nem éppen otthoni feladat, hanem szakember dolga, ennyi. Ha a külső meghajtó állapota (HDS) sincs rendben, akkor pedig amúgy sem feltétlen javasolt tovább nyúzni otthon.

(#10382) Mike088


Mike088
csendes tag

Sziasztok!
Ebben a témában elég zöldfülű vagyok ezért a segítségeteket szeretném kérni. Tv-s topicból kerültem át ide a sztori röviden a következő:
Vettem egy LG 32LM6300-as készüléket. Még ismerkedem a Tv-vel ma külső merevlemezről filmeztünk rajta és a film végén le akartam választani a meghajtót kihúzás előtt. Hát kiderült, hogy óriási hibát követtem el vele. Az otthoni menüben rámentem a leválasztás gombra (nem a formázásra mielőtt megkérdeznétek) és eltűnt minden adat a meghajtóról! Több mint 900 gb film, kép és adat veszett oda. A számítógépemen csak egy Lg mappát látok benne egy info fájllal aminek a tartalma a következő:
{"INFO":"{ \"core_os_release\": \"4.7.2-50913\", \"returnValue\": true }{ \"device_name\": \"m3r\", \"returnValue\": true }"}

Nos azóta kiderítettem (egy pendrivot leformáztam a tv-n keresztül és ugyanolyan info fájl került bele), hogy valószínűleg formázás történt pedig meg mernék esküdni, hogy a leválasztásra mentem rá.
Van valami lehetőségem az adatok visszaállítására?
Milyen programot érdemes használni?
Egy ismerősöm tanácsára futtatom a remo recovert elég lassú, de minden tanácsot szívesen fogadok.

(#10383) King Unique válasza Mike088 (#10382) üzenetére


King Unique
titán

A szoftveres leválasztásnál normál esetben nyilván nem tűnnek el, nem törlődnek a fájlok a külső meghajtóról, úgyhogy ott inkább formázás történhetett.

Ha csak szimpla gyorsformázás történt és azon kívül semmi extra, akkor igen, van: otthon egy adatmentő programmal (példák) próbálkozni, ahol ha teljes keresés (deep scan) után mind megtalálta a fájlokat, akkor azokat másik fizikai lemezre lementeni, stb.

Az ilyen tévé és társai vackoknál meg alap, hogy ezekhez nem feltétlen csatlakoztat az ember olyan külső meghajtót, amin fontos adatok vannak pont az ilyen esetek elkerülése végett... Illetve ha fontos, nehezen pótolható adatok, akkor azokról eleve legyenek több helyen is biztonsági másolatok, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#10384) Mike088


Mike088
csendes tag

Köszönöm ezt a Recuvát ajánlották már többen is feltétlenül kipróbálom. A Lg állásfoglalása az volt, hogy csináljak a tv-n egy gyári beállítást majd üzemeljem be, csatlakoztassam a meghajtót és ismét válasszam le. Ezt a lehetőséget se vetem el bár szerintem varázsütésre nem kerülnek oda vissza az adatok. Van ezért valami disznóság a dologban mert emlékszem amikor leválasztottam a figyelmeztető szöveg annyi volt, hogy elképzelhető, hogy a telepített alkalmazások nem lesznek elérhetőek, a formázásnál viszont teljesen más a figyelmeztető üzenet (adatok törlődnek blabla)- ezt teszteltem is pendrivon.

(#10385) Mike088


Mike088
csendes tag

Az Easeus mellet döntöttem. Nem egy olcsó program, de van magyar felülete és láss csodát már 500 gigát megtalált 30%-os szkennelésnél. Látom az eredeti könyvtárszerkezetet bízom benne, hogy a képeket és a doksikat mind vissza tudom állítani. A filmeket pont le...ja az ember azt bármikor le tudom szedni. Egy dologra megtanított ez az incidens, hogy a fontosabb dolgaimat érdemes duplikálni más lemezekre, vagy felhőtárhelyre. Köszönöm a tanácsot!

[ Szerkesztve ]

(#10386) lgdavid112


lgdavid112
csendes tag

Sziasztok! Adott egy 4 TB Seagate vinyó, amiről helyreállíthatatlanul le akarok pucolni mindent. Találtam egy egyszerű cmd parancsot, amivel az egész vinyót átírja 0 értékekkel. Ez viszont piszok lassú. Van bármilyen alternatíva, ami gyorsabb. Fontos, hogy ne lehessen visszahozni adatokat, preferencia, hogy cmd parancs legyen vagy valamilyen alap win10 eszköz, ne egy újabb egy funkciós program harmadik féltől. Előre is köszönöm a segítséget!

(#10387) Doky586 válasza lgdavid112 (#10386) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Formázd. [link] Gyors megoldás nincs.

(#10388) liksoft válasza lgdavid112 (#10386) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Kiegészítés Doky586 leírásához:

Az új SMR drive-ok között van amelyik a TRIM funkciót ismeri. Ennek használatával akár egy gyors formázás is elég lehet, mivel ilyenkor a drive belső adminisztrációját módosítja úgy, hogy a felületet felszabadítja, 0-ás szektorokat ad vissza valós tartalom helyett. Ilyen drive adatmentése is csak korlátozottan, nem minden típus esetén lehetséges.

Vagyis vagy lassan felülírsz minden centit a felületen, vagy TRIM esetén lehet gyorsan, de speciális környezetben még elvi esély maradt a mentésre.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10389) lgdavid112


lgdavid112
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#10390) fonseca válasza lgdavid112 (#10389) üzenetére


fonseca
tag

Sziasztok.
Nem biztos hogy jó helyen járok, előre is elnézést.
Pár napja történt nálam egy apró informatikai baleset amit meg sem tudok magyarázni.
Bekapcs után egyszerűen eltűnt a legfontosabb fájlom. Egy 840 bájtos txt - ről van szó, de benne van a fél életem. Számlaszámok, a munkámmal kapcsolatos apró bejegyzések amik mások számára értéktelen. Viszont számomra nagyon is értékes.
Ingyenes recovery programokkal próbálkoztam visszaállítani a mi részben sikerült is. A mentés többször is sikerült, de a visszaállított adat tiszta "krix-krax". Egyszerűen nem értem. Nincs rajta rendszer, egy 2 terrás Seagate vinyón volt a fájl ami nincs is használatban. Ergo nem történt felülírás. Évekkel ezelőtti törléseket is gond nélkül visszahozott, persze ezt nem..
Ha valakinek lenne valami ötlete, azt nagyon megköszönném.

(#10391) liksoft válasza fonseca (#10390) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

NTFS vagy FAT32 rendszer van rajta?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10392) fonseca


fonseca
tag

Szia. NTSF. Sima asztali gép. A rendszer ssd-n, mellette 3db vinyó.
Kizárólag én használom ezt a gépet. Közel 20 éve használok pc-t de ilyennel még nem találkoztam.

(#10393) liksoft válasza fonseca (#10392) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor simán elképzelhető, hogy titkosítás volt a file-on. Ugyanis az NTFS esetén a kis file a bejegyzés mellett az MFT-ben van, nem kint az adatterületen. FAT esetén felülírásra tippeltem volna.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10394) King Unique válasza fonseca (#10390) üzenetére


King Unique
titán

Ha megfelelő a HDD állapota (HDS) és pl. bootolásnál a CHKDSK sem futott le javítással, akkor teljesen magától nyilván nem tűnik el egy ilyen fájl, vagyis vagy te magad törölted véletlenül, vagy pl. a vírusirtó tette karanténba/törölte, érdemes megnézni az utóbbinál is. Meg ugye nem ártana leírni, hogy pontosan milyen Seagate HDD-ról van szó, mert ugye ha SMR-es és támogatja a TRIM-et - lásd nemrég leírtakat - , akkor egy törlés után lőttek annak a fájlnak.
Egyébként ha olyan fontos az a fájl és ráadásul ilyen kis méretű, meg van 4 db HDD/SSD meghajtód, akkor miért csak 1 db HDD-n volt tárolva és miért nem voltak erről máshol biztonsági másolatok? :B

(#10395) fonseca válasza King Unique (#10394) üzenetére


fonseca
tag

Titkosítás nem volt rajta, nem láttam értelmét. Csak én használom a gépet, ráadásul más semmire sem megy ezekkel az adatokkal.
Sentinel szerint 99/100.
Nem, nem töröltem le. Arra azért emlékeznék..
A vírusvédelmet már ellenőriztem, bár nem volt racionális feltételezés. Mégis miért zárna karanténba egy txt-t?
Az utolsó kérdésedre nem tudok értelmes választ adni. Max annyit hogy mert hülye vagyok.
Egyszerűen nem tudatosult bennem hogy ez előfordulhat. Sosem volt adatvesztésem, legalábbis nem tudok róla.
Azért az érdekelne hogy más miért nem tűnt el?

(#10396) fonseca válasza fonseca (#10395) üzenetére


fonseca
tag

Ja és kimaradt hogy miről is van szó.
Róla: [link]

(#10397) King Unique válasza fonseca (#10395) üzenetére


King Unique
titán

99/100 a kondíció, vagyis nem tökéletes a HDD állapota és lehet gyenge / hibás szektor van rajta, ami akár egyes fájlokat is érinthet.
EICAR test file és a beírt kód után a vírusirtó tesztelése mond valamit? Lehet olyan sor, kód volt a TXT fájlban, ami nem tetszett a vírusirtónak és ugrott rá, illetve lehet akár false positive találat is.

(#10398) fonseca válasza King Unique (#10397) üzenetére


fonseca
tag

Tehát akár 1% teljesítmény vesztésnél már lehetnek adatvesztések?
Az EICAR test új számomra, holnap reggel utánaolvasok. Bár nem gondolnám hogy malware fertőzés lenne. Csináltam mélyreható ellenőrzést, és (gondolom) az ESET már jelezte volna.
Ezt hívják tanulópénznek. :)
Rossz a link talán így: https://www.disctech.com/Seagate-Barracuda-2000GB-SATA-Hard-Drive-ST2000DM001

[ Szerkesztve ]

(#10399) King Unique válasza fonseca (#10398) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha úgy érted, hogy 99% a teljesítmény és 100% a kondíció, akkor az más, én az utóbbira értettem, ott nem normális HDD-nél a 99%-os kondíció.
Az EICAR esetében nem arról van szó, hogy ténylegesen vírus, csak egy olyan kód, amit az AV-k malware-ként detektálnak és azért ugranak rá.
A Seagate által feltüntetett adatok alapján a 3,5"-os, 2 TB-os BarraCuda SMR-es, de ez vsz az újabb sorozatok modelljeire vonatkozik, a régebbi, DM001 még vsz CMR/PMR lehet.

[ Szerkesztve ]

(#10400) fonseca válasza King Unique (#10399) üzenetére


fonseca
tag

Igen, a teljesítmény 99% , a kondi 100-as.
Az utolsó mondatod számomra részben kínai, de így utána olvasva kezdem megérteni.
Közben kértem segítséget helyben, aki nem nyugtatott meg túlságosan.
Két lehetőséget vázolt. Ezzel foglalkozó cégtől kérek segítséget, akik persze nem olcsóak, és ráadásul az eredmény is esetleges. Illetve engedjem el, és tanuljak az esetből.. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.