Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10851) liksoft válasza gzolee666 (#10848) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nincs kapacitása, vagyis a HDD halott, az USB híd-chip jelentkezik csak be. Nagy valószínűséggel adatmentéses szakemberre lesz szükség az adatok visszahozására, ha lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10852) liksoft válasza gzolee666 (#10850) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Gonosz ON !!!!!

Szerencsére csak olyan autóval, telefonnal, hajszárítóval, mosógéppel, TV-vel és más műszaki berendezéssel találkoztál, ami az ősök általi megvásárlásuk óta soha nem hibásodtak meg, szerelőt soha nem láttak....

Gonosz OFF !!!!!

Sajnos a fogyasztói társadalomban garancia idejére méretezik a berendezéseket.
Amúgy ha a gonoszon belüli nem igaz, akkor miért lenne igaz a HDD-re? És ezen a ponton megszületik a gondolat, célszerű máshova mentést készíteni a fontosról. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10853) King Unique válasza gzolee666 (#10848) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor ez pont a rosszabbik eset, a Windowsban ismeretlen a meghajtó, nincsen meg a reális kapacitása, stb., vagyis ilyenkor marad jobb híján az adatmentő cég.

Akkor ezentúl majd vélhetően jobban odafigyelsz erre, ez volt / lesz a tanulópénz.

(#10854) gzolee666 válasza liksoft (#10852) üzenetére


gzolee666
csendes tag

:R

(#10855) gzolee666 válasza King Unique (#10853) üzenetére


gzolee666
csendes tag

Ez egészen biztos. Köszönöm liksoft és a te gyors válaszaitokat is.

(#10856) poolbig


poolbig
aktív tag

Hali!
Vezérlőhibás M.2 SSD adatmentéséhez melyik céget (ár/értékarány) javasolnátok? Ha ide nem írható ki, kérek privátot.
Köszi! :R

(#10857) liksoft válasza poolbig (#10856) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Kevés adat!

Pontos modell? Hibajelenség? Stb.... :F :F :F :F :F :F :F :F :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10858) poolbig válasza liksoft (#10857) üzenetére


poolbig
aktív tag

Kingston KC2000 M.2 Nvme 250GB
Hibajelenség: nem ismeri fel semelyik alaplap, külső SSD ház sem
Forrósodik mint állat a vezérlőjénél.
Gondoltam ezért írom ki, hogy vezérlőhibás. :D

[ Szerkesztve ]

(#10859) liksoft válasza poolbig (#10858) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Őszinte leszek, nincs ötletem. Tudtommal hazánkon belül a "meghibbant" (firmware és gyári adatok sérülése) NVMe mentése nem megoldott. Ha a vezérlőt cserélni kell (zárlat - melegedés), nagy kérdés a mellékes flash adataiból képes-e elindulni, vagy a firmware-t mókolni kéne. M.2 SATA esetén sokkal jobbak az esélyek, vagy mikor még valamennyi életjelet ad az NVMe . Ilyen esetben van olyan speciális hardware mely még kipaszíroz belőle valamennyi adatot. De totál halott, feltételezhetően zárlatos esetben ötletem nincs ki tudna segíteni. Sajnálom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10860) Doky586 válasza poolbig (#10858) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Majd utólag beszámolhatnál róla hogy sikerült-e valahol menteni és az ár 6 vagy 7 jegyű volt-e.. :U

(#10861) Josi válasza poolbig (#10858) üzenetére


Josi
aktív tag

A Kürtöt megkérdezheted, de úgyis azt fogják mondani, küll el a hibás eszközt utána fognak mondani valamit.
Egy sima satásra is ezt mondták nekem. (nem tudtak menteni ők sem)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#10862) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok, kis segítség kellene. Véletlenül leformáztam egy kártyát és nem tudom visszahozni az adatokat, pedig minden program amit lekaptam, azt reklámozza hogy ez a legegyszerűbb probléma.
Legújabb canon R5C kamerába 8k raw felbontásban filmeztem, CFExpress type B kártyára, na most ezt mindenből a legújabb standard, szóval lehet hogy azért nem találják a szoftverek a fájlokat mert nem sima jpeg vagy mp4 formátum?

Én azt hittem hogy magát a fájlt találja meg, mivel nem lett ráírva semmi, viszont ha ezt formátumokat keres, akkor esélytelen, mert jelenleg még egy lejátszó szoftver sem nyitja őket, csak a népszerű szerkesztők.
3 programot próbáltam: Tenorshare 4DDiG Disk Drill, Wondershare Recoverit és RescuePRO Deluxe.
Semmit nem találtak, még csak a foldereket sem, mit lehet tenni ilyenkor?
---
Szerencsémre a legkevésbé fontos kártyát formáztam, minimális anyaggal, amit azonnal újra is forgattam, szóval inkább csak a jövőre nézve érdekelne, hogy miképpen lehet megoldani egy ilyen problémát.

Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#10863) liksoft válasza trialboj (#10862) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz.

Két eset lehetséges. Vagy amit írsz, hogy még semmi nem ismeri ezt a formátumot, vagy a formázáskor az egész kártya adatterülete kinullázódott. A Sentinel PRO regisztrált változatával is rá tudsz nézni, ha USB-n csatlakoztatod a géphez, és a felülettesztben (alapban csak olvas, így nem tesz tönkre semmit) mielőtt elindítanád, alul van egy "Nézet" gomb. Ezt használva bele tudsz nézni a kártya adattartalmába. Ha az tiszta nulla, akkor nincs mit menteni, a formázás ki is ürítette.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10864) poolbig válasza liksoft (#10859) üzenetére


poolbig
aktív tag

Hát köszi azért. :R
Lefagyott a mosoly az arcomról.
Mindenesetre valakihez elküldték a cuccot, jelzek mi lett a vége.

(#10865) 4D4M


4D4M
aktív tag

Sziasztok,

nem tudom mennyire OFF, de nem találtam jobban illeszkedő topikot.
Gyors egymásutánjában gyűjti a bad sectorokat 2 db ideális körülmények között NAS-ban tartott SEAGATE Ironwolf 6TB-os HDD. Az egyiket el akartam küldeni gariba, mire a másik egy kötet összeomlással reagált.
Valaki próbálkozott már a SEAGATE "Rescue Data Recovery Service Plan" szolgáltatásával itthonról? Semmi magyar vonatkozású partnert nem találok az oldalukon.

Előre is köszönöm!

ps.: nyugodtan áthelyezheti valaki a megfelelő topikba a kérdést.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#10866) King Unique válasza 4D4M (#10865) üzenetére


King Unique
titán

A Seagate Rescue Data Recovery Services szolgáltatással kapcsolatban fel van tüntetve a Seagate weboldalán, hogy mely régiókban, illetve országokban és városokban vannak szervizközpontok, ahol világosan látható hogy magyar vonatkozású nincsen. Aki ezt igénybe akarja venni, akkor értelemszerűen a legközelebbi külföldi szervizközpontba kell kiküldeni a HDD-t, hasonlóan mint pl. RMA esetén.

"Az egyiket el akartam küldeni gariba, mire a másik egy kötet összeomlással reagált."

Mármint ha RAW lett az NTFS kötetből, akkor az még nem a világ vége, arról adatmentő programmal (példák) lehet menteni, ha a Windowsban nem üres lemezként jelenik meg a lemezkezelőben a külső merevlemez és nem no media formában 0 bájt kapacitással parancssorban, meg ha ha a szektorhibák nem lehetetlenítik el az olvasást a lemez felületéről.

[ Szerkesztve ]

(#10867) 4D4M válasza King Unique (#10866) üzenetére


4D4M
aktív tag

Köszönöm, ez a következtetésem volt nekem is, már írtam az ausztriai központnak, csak tapasztalattal kapcsolatban érdeklődnék főleg. Átfutási idő.

Synology kétlemezes SHR kötet volt. A pótolhatatlan dolgokat nagyjából lementettem már, csak úgy gondolom, hogy dolgozzon meg a gyár is a produktumával, ha ilyen jól sikerült legyártani.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#10868) LostData


LostData
csendes tag

Sziasztok!

Kb 1 hónapja tönkrement a laptopom, ezért elvittem egy szervizbe. Ott azt mondták nekem, hogy az SSD tönkrement, azt javítani nem tudják, csak egy új SSD-t tudnak beletenni a laptopba.

Lévén azonban, hogy nekem a régi SSD-men sok fontos adat volt, elvittem a tönkrement SSD-t a Kürt adatmentéshez bevizsgálásra.

A vizsgálat után azt a választ kaptam, hogy: "A meghibásodás a vezérlő chip firmware-ben következett be. A hiba sajátossága miatt a firmware helyettesítése nem oldható meg. A fentiekből adódóan, az adatmentést elvégezni nem tudjuk."

Annyit kérdeznék ezzel kapcsolatban, hogy az adatok kinyerése ezek alapján tényleg teljesen reménytelen, vagy érdemes lehet más adatmentő szolgáltatást is megkeresnem?

Abszolút nem kérdőjelezem meg a KÜRT-nél dolgozó szakemberek szakértelmét, sőt, azért is mentem oda a problémámmal, mert úgy hallottam, hogy ezen a téren ők a legjobbak, csak egyszerűen nagyon nehezen tudom elfogadni, hogy az adataim végleg elvesztek, és próbálok mindenhonnan segítséget kérni...

Köszönöm a válaszokat előre is!

(#10869) ElektrikusDE válasza LostData (#10868) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Tévedsz, ha azt hiszed hogy "régi SSD-men sok fontos adat volt", mert azok nem voltak számodra fontos adatok!

Mivel akkor lettek volna mentések is róla több különböző helyen is, akár még felhőben titkosított formátumban.

A kérdésedhez visszatérve, szerintem a Kürt adatmentés-nek legfeljebb olcsóbb alternatívája akadhat, "jobb" nem.

Ui:

Kicsit OFF:

Tegnap jött meg az egyik fórum társtól három HDD amik túlfeszültséget kaptak, igy működés képtelenek lettek.

Amennyiben nem lenne szükséges a megbontásuk (pl. fejszerelvény csere) úgy nekik van esélyük arra hogy visszatérjenek az életbe, és utána jöhet az (esetleges) adatmentés.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#10870) LostData válasza ElektrikusDE (#10869) üzenetére


LostData
csendes tag

Felhőben IS és külső meghajtón IS vannak mentéseim az SSD-n lévő adataimról, csak nem mindről! Ez a bajom.

Mindenesetre köszönöm a válaszod nem okoskodó részét.

(#10871) liksoft válasza LostData (#10868) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Ha ott nem jutottak előrébb, akkor hazai viszonylatban máshol sem. Amennyiben SandForce vezérlővel szerelték, akkor ezen a golyóbison se találsz mást.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10872) liksoft válasza ElektrikusDE (#10869) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hali!

Kérlek, a tulajdonosnak hagyd meg mi a fontos Neki, és mi nem! Hidd el, találkoztam olyannal, mikor a legnagyobb odafigyelés és mentés mellett is vesztek el adatok. Van olyan helyzet.

A másik részt kérded, vagy Te megoldod, csak épp jelezni szeretted volna?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10873) LostData válasza liksoft (#10871) üzenetére


LostData
csendes tag

Köszönöm szépen a választ, akkor azt hiszem, hogy ebbe bele kell törődjek..

A SandForce részéről sajnos fogalmam sincs.

(#10874) ElektrikusDE válasza liksoft (#10872) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Igen, az adatmentést (is) én fogom megoldani (ha szükséges lesz egyáltalán mert lehet hogy nem is sérültek meg az adatok) a javítás után amennyiben az lehetséges lesz részemről, otthoni körülmények között.

Tehát nem kérdés volt, hanem jelzés. :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#10875) Márton


Márton
nagyúr

Üdv, bennetek van minden reményem :U

Fiatal, 100/100-as külső Seagate 2TB laptop hdd egyik pillanatról a másikra RAW formátumúvá vált.
Nem volt forró, minden paramétere rendben, mégcsak nem is dolgozott, ám egyszercsak nem tudtam belépni egy mappájába, majd win restart után azt mondja formázni kell. Dehogy formázom!
Biztos, hogy nem leválasztási probléma, mivel nem szoktam huzogatni, a géppel indul és áll le pár hete.
A chkdsk (írásvédett módban) felismeri, hogy valójában ntfs a fájlrendszer.
Kb. a feléről van biztonsági másolatom, de nem mindenről mert már nem győzöm tárhellyel..

4 óra alatt klónoztam egy másik 2 terásra, az eredetit lecsatoltam, tehát most kéne adatot visszanyernem, próbálkoznom.

1. a legjobb lenne a fájlrendszer fixálása, visszaállítása raw-ról ntfs-re. De mivel? Minitool partition wizard-nak nem sikerül.

2. Testdisk látja, hogy ntfs partíció, látszólag minden rendben, ám a P billentyűre nem listázza a fájlokat, ahogy a tutorialban írja.

3. Recuva alapból nem talál semmit, a deep scan pedig már 1 órája megy, 8000%-nál tart :F és még több napot ír. Ez ugye nonszensz. Hőmérséklet meg már 52 fokos, ugye kivenni nem is tudom a tokból..

+1 kérdés: Az NTFS nem a megbízhatóságáról híres? Nem itt van az, hogy a lemez elején és végén is van infó a lemezről, partíciós tábláról, pont a biztonság miatt? És akkor most csak elő kéne venni a jó verziót.

Köszönöm a további tippeket! :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10876) tomp válasza Márton (#10875) üzenetére


tomp
félisten

Minitool Partition Wizard azon belül Data Recovery. Beolvassa az egész HDD-t(akár több óráig is eltart) és listázza a fájlokat. Kiválasztod őket és megadod mire mentse át.

(#10877) Doky586 válasza tomp (#10876) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"mentse át"
De menteni már csak a drágábbik fizetős verziója fog szerintem. :o

(#10878) liksoft válasza Márton (#10875) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Ha visszaolvasol, több adatmentő program is létezik, azokat kipróbálva kiderül melyik lesz a jó. Az nagyon jó, hogy van egy másolatod, így legalább a "nyersanyag" biztonságban van.

Valószínűleg ha fizetős program jól megmutatja az adatokat, az még mindig olcsóbb lesz, mint egy szakember.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10879) tomp válasza Doky586 (#10877) üzenetére


tomp
félisten

Talán 400MB-ot enged egyszerre az ingyenes, már nem emlékszem. Mikor kellett akkor nekem megérte kifizetni 1hónapra.

(#10880) Márton válasza liksoft (#10878) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi

de miért történik ilyen? hát tényleg vigyázok mindenre, figyelem az értékeket, nem tyúkbélkábelt használok és nem is mozgatom, erre menet közben "átalakul" a fájlrendszer :F
ha lehúztam volna írás közben, úgy világos lenne, vagy vírus, bármi.. de mondom semmi extra

Akkor olyan progi nincs, ami nem adatmentő, hanem fájlrendszer fixáló? A mesterfájltáblát kéne helyreállítani. Abból nincs tartalék a lemez más területén? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10881) liksoft válasza Márton (#10880) üzenetére


liksoft
Topikgazda

MFT csak egy van. Ha az sérül, akkor annak mértékétől megy a "lecsóba" minden. Az MFT elhelyezkedését tárolja egy MFTmirror, de az csak 1db bejegyzés, és az MFT elhelyezkedését tartalmazza, nem a teljes tartalmát.
Adatmentéskor mentünk, nem állítunk helyre. Méghozzá azért, mert a helyreállítás is felülírással történik. Ha viszont abban van hiba, lehet helyrehozhatatlanul hazavágtuk az egészet.
Ma már a HDD, USB híd is önálló mikrogép. Egy számítógépben nem is gondolnánk, de akár 10-15 processzor is dolgozik együtt. Te találkoztál már hibátlan programmal?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10882) King Unique válasza Márton (#10875) üzenetére


King Unique
titán

"Biztos, hogy nem leválasztási probléma, mivel nem szoktam huzogatni, a géppel indul és áll le pár hete.
majd win restart után azt mondja formázni kell"

Akárcsak másnál, vagyis de, esélyes a leválasztási probléma is, nem véletlenül lett megemlítve a másik topikban a lehetséges okok között.

1. Mivel ugye RAW esetén alapesetben nem futtatható a CHKDSK, ezért saját felelősségre marad a 3rd party program, ahol ha az utóbbi sem tudja javítani a hibát a "Start" opcióra kattintva, akkor ez a módszer nem használható.

2-3. Vannak az említetteken kívül más adatmentő programok (példák) is, azok kipróbálása is megérhet egy próbát. Ahol ha a HDD állapota tényleg oké (100/100) és lehet olvasni a felületéről, USB-n nincsen adatkapcsolati és tápellátási probléma, valamint nem történt a lemezen felülírás, akkor normál esetben az adatmentő programnak ki kellene listázni a rajta lévő fájlokat és tudni kellene menteni azokat.

Maga az NTFS elvileg biztonságos, naplózó fájlrendszer és Windowson adja magát annak használata. A "lemez elején és végén is van infó a lemezről" viszont más, az az MBR / GPT séma összehasonlításánál a GPT előnye.
Az előbbiek adta biztonság egy dolog, viszont az nem zárja ki az NTFS —► RAW előfordulásának lehetőségét, meg pláne nem megfelelő használat - pl. szoftveres leválasztás hiánya - és eszközhiba esetén.

[ Szerkesztve ]

(#10883) Márton válasza King Unique (#10882) üzenetére


Márton
nagyúr

Hogy érted, hogy "akárcsak másnál"?
Ő ezt írja: "Csatlakoztattam 2db HDD-t (szokásos mód) majd leválasztás"
Nálam nem volt leválasztás, mint írtam. állandóan pörögnek, ha a gép megy.

"Maga az NTFS elvileg biztonságos, naplózó fájlrendszer"
Igen, én is ezt olvasom net-szerte: pl. itt azt írják, duplikálja a fontos állományokat. Ráadásul távoli régiókban. Az MFT talán nem fontos?

liksoft ha csak egy db MFT van, akkor itt miről írnak? (nem kötekedés, kérdés)
[link] TestDisk will compare the MFT and MFT mirror (its backup). If the MFT is damaged, it will try to repair the MFT using the backup.
[link] NTFS stores a copy of MFT that is called MFT mirror. If problem occurs, NTFS tries to synchronize these copies.

Lehet hogy nem túl szakmaiak a linkek? Ok.
Akkor viszont miért nincs egy full másolat? Nagyon lassítana? Frissítse idle időkben.

Itt meg azt olvasom, a fájlok számával együtt az MFT-nek is folyamatosan nő a mérete és hogy "zone is halved if rest of disk is filled". Lehet, hogy ez volt a problémám? :Y Egy db 2 terás partíció pár ezer fájllal, de már csak párszáz MB volt szabad és valahogy nem volt ez már elég az MFT-nek? Logikai gubanc keletkezett? Akkor grat. a microsoftnak :((

Szumma-szummárum az ilyen esetek elkerülése végett érdemes inkább GPT-t használni?

:R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10884) liksoft válasza Márton (#10883) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A GPT és az MBR a partíció meghatározását adja, nem a partíción belüli file-rendszerét.
Az MFT ha csak így hivatkozok rá, két dolgot is takar.
Az MFT mint táblázat, is egy file a saját rendszerén belül. Ebbe a file-ba kerülnek speciális record formátumban a file-ok bejegyzései (név, dátumok, jogosultság, stb...) .
Mivel az MFT első bejegyzése saját maga file szinten, így egy jól felgöngyölíthető folyammá válik. Mivel a teljes MFT is fle, annak is van elhelyezkedése, az MFTmirror bejegyzés ezt a területi elhelyezkedést menti el. Így az MFT file BEJEGYZÉS és MFTmirror file első bejegyzése azonos. Pontosabban az MFTmirror az MFT első 4 file bejegyzését duplikálja (ezek: MFT, MFTmirror, LogFile, Volume).
Látható, hogy viszonylag biztonságos, hiszen a legfontosabb jellemzők duplikálásra kerülnek. Ugyanakkor nem az egész struktúra. Ahogyan a FAT esetén is csak a foglaltsági táblázat volt duplikálva, a bejegyzések nem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10885) King Unique válasza Márton (#10883) üzenetére


King Unique
titán

Az általad írt "majd win restart után azt mondja formázni kell" kijelentés alapján lett az leírva, hogy akárcsak másnál, ott sem volt előtte szoftveresen leválasztva - csak próbálta, de ténylegesen nem történt meg mert nem engedte a rendszer és úgy indította újra + kapcsolta ki az eszközt - az USB-s meghajtó, majd újraindítás után RAW.

"Szumma-szummárum az ilyen esetek elkerülése végett érdemes inkább GPT-t használni?"

Az előző válaszban már le lett írva, hogy önmagában a GPT séma nem véd a RAW ellen, ha nincsen Windowson belül szoftveresen leválasztva a külső meghajtó, vagy érintkezési / tápellátási / eszközhiba probléma van, akkor nem meglepő a tapasztalt jelenség. Meg ugye valaminek kellett lenni, ami a hibát kiváltotta, mert normál esetben az előbb felsoroltak nélkül nem lesz csak úgy teljesen magától RAW az NTFS kötetből.
Aztán a leírtak alapján egy 2,5"-os, csak USB-s tápellátású külső merevlemezről van szó, aminek normál esetben felesleges használaton kívül is állandóan a PC-hez csatlakoztatva lennie, állandóan felpörögnie - leállnia, a szoftveres leválasztás hiánya miatt esetlegesen sérülni a fájlrendszernek, stb.

Apropó adatmentés, nem derült ki, hogy azóta sikerült-e egyéb programmal megoldani, mert ugye ez lenne itt most elsődlegesen a lényeg. :F

[ Szerkesztve ]

(#10886) Márton válasza King Unique (#10885) üzenetére


Márton
nagyúr

Ha folyamatosan megy egy usb-s meghajtó és újraindítom a wint, akkor kéne előtte leválasztás? Évek óta így használom a vinyóim, gondolom a win azért van olyan okos, hogy szabályosan leállítja, kiiírja a cache-t, stb.
(nálam nem ez az eset volt, hogy akartam de nem tudtam leválasztani és úgy indítottam újra)

"normál esetben felesleges használaton kívül is állandóan a PC-hez csatlakoztatva lennie"
Akkor nálam nem normál eset van :D
Nem szeretem a 3.5-es meghajtókat, egyszerre több videós projekten dolgozom, ahol sajna csak úgy röpülnek a 100 gigabyte-ok, nekem ez a módszer vált be, hogy rádugom azt a külső vinyót, amiről épp dolgoznék. Természetesen nem állnak le, olyanokat nem veszek, amik parkolják magukat pár mp tétlenség után. Rém idegesítő.
De ha éppen 1 óráig mást csinálnék, akkor azért nem választom le, húzom szét, majd újra vissza. Akkor inkább pörögjön. Úgy tudom ezzel is csak kímélem.

Jaigen, úgy néz ki több órás scanning után lesz visszaállítás! Folyamatban van éppen, eddig biztató! :R

liksoft: köszi az infót. Az egész struktúra duplikálása jelentős teljesítményvesztést jelentene? Mert tárhelyben gondolom bőven elférne a 2 terán :U

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10887) King Unique válasza King Unique (#10885) üzenetére


King Unique
titán

+ A témaindító hozzászólásban leírtak, legyen a fontos adatokról több helyen, több belső / külső HDD-n biztonsági másolat és akkor egy ilyen RAW probléma nem különösebben téma, újraparticionálás és újraformázás után csak vissza kell másolni a meghajtóra a másikról a fájlokat és ennyi.

Az állandóan a PC-hez csatlakoztatott használatra visszatérve, egy ilyen USB-s meghajtó ugye offline mentésként is funkcionál, aminek pont az lenne a lényege, hogy ha a PC-n futó Windows esetleg bekap pl. egy ransomware-t, akkor az ne menjen végig minden meghajtón és ne titkosítson le mindent, hanem legyen egy fizikailag is elkülönülő mentés ami nincsen állandóan csatlakoztatva.

[ Szerkesztve ]

(#10888) liksoft válasza Márton (#10886) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Milyen visszaállítás! Adatmentés esetén nem állítunk vissza! A program egy fizikailag másik drive-ra másolja át az adatokat. Ha viszont a mentő programnak ugyanazt a drive-ot adtad meg amelyikről mentene, az folyamatos felülírást eredményez, és az adatok nagy részének (akár 90%) az elvesztését.

Kizárólag fizikailag másik adattárolóra szabad az adatokat átmásoltatni a programmal!

Az MFT-t meg így tervezték meg, és hibátlan eszközön nem is szokott nagy gond lenni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10889) Márton válasza King Unique (#10887) üzenetére


Márton
nagyúr

igazad van és ez így is ment évekig, de mostanában annyira felgyorsult minden, hogy egyszerűn nem tudom követni a tempót, egyik munka jön a másik után, de az utómunka még nem készült el, csak torlódik.. továbbá, több éves saját anyagok nyersanyagait meghagyom, mert "hátha még módosítani akarok valahol", brrrr... de ez legyen már az én bajom...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10890) Márton válasza liksoft (#10888) üzenetére


Márton
nagyúr

liksoft igazad van, rosszul fogalmaztam.
visszaállítom az eredeti állapotot (az életemben) :)
Természetesen egy másik 2 terásra megy a mentés :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10891) Doky586 válasza Márton (#10886) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"akkor kéne előtte leválasztás?"
újraindításnál nem, leállításnál igen.

(#10892) Márton válasza Doky586 (#10891) üzenetére


Márton
nagyúr

Na, ez nekem új. Tehát ha teljesen szabályosan leállítom a wint, elnémul minden, kivéve a kis susogó 2.5 hdd-t, akkor az usb kábelt nem húzhatom ki? A kis elektronikája nem kapott olyan infót, hogy "hahó, végeztél, operendszer lelövése folyamatban, köszi a munkát"?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10893) King Unique válasza Márton (#10886) üzenetére


King Unique
titán

Ha használja és zárolta a háttérben a Windows vagy egy program folyamata az USB-s meghajtót, akkor igen, javasolt szoftveresen leválasztani újraindítás előtt, máskülönben előfordulhat RAW probléma, amit a linkelt példa is szemléltet.
+ Modern Windowsoknál a bekapcsolt Fast Startup mellett történő leállításnál meglévő inkonzisztens lemezállapot is okozhat ilyen és akár egyéb problémát. Vagyis ott is javasolt biztos ami biztos alapon használni előtte a szoftveres leválasztást, vagy kikapcsolni az említett funkciót, vagy a Shift + leállítást módszert használni a teljes leállításhoz. Vagy csak altatni az OS-t és abból ébreszteni az állandó leállítás - indítás helyett, vagy csak a használat idejére csatlakoztatni az USB-s meghajtót majd utána leválasztani és nem kell állandóan a PC-hez csatlakoztatva lennie, meg pláne nem egy 2,5"-os típusnak.

De mindegy, ez előbbi inkább Windows téma és oda való, meg eddig is már bőven ki lett itt tárgyalva a téma és nem szükséges tovább ragozni. Ha sikeres az adatmentés, akkor lehet örülni, meg ezentúl majd jobban odafigyelni a leírt instrukciókra.

[ Szerkesztve ]

(#10894) Márton


Márton
nagyúr

oké, köszi mindenki! :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10895) Doky586 válasza Márton (#10892) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a win7-ben még így volt de a win10-ben már nem.
win10 (alapbeállításban) leállításkor nincs felkészülve a hardverváltoztatásra. egy lemez eltűnése pedig hardverváltozás.

Hardverváltozás esetén a következőket lehet tenni:
- újraindítás közben húzod ki
- leállítás + shift nyomvatartása
- gyorsindítás kikapcsolása [kép] (szerintem ez a legjobb)

[ Szerkesztve ]

(#10896) arcitec válasza Márton (#10875) üzenetére


arcitec
addikt

Talán úgy használtad, hogy a PC-re volt kötve a két külső HDD (külön-külön) és a PC "közvetítésével" másoltál egyik külső HDD-ről a másik külső HDD-re?
Mert nekem jó pár hónapja - írtam is vagy itt vagy a külső HDD és win topokban :B -
így lett az egyik HDD RAW. Voltak jelek, elakad a másolás, majd ismételve lett újraindítás után stb míg nem "se kép se hang". Szerencsére nekem a Recuva visszahozott mindent, a
"mély" helyreállító, több óráig tartott. Ha neked az 8 óra lenne és kellenek az adatok, akkor hagyjad addig futni míg nem ér a végére. 2TB mi az, az enyém 6TB-os igaz nem volt csurig, de több mint 2TB. E szerint nem célszerű - sajna - így másolni. Be a pc-re külön-külön majd onnan tovább. Igaz macera, de az legalább üzembiztos. Ja és nem sűrűn kell az ilyet egyedi eset volt és ráfaragtam. Azt hittem HDD hiba, hónapokig a sarokban volt gariztatás előtt megnéztem és a fentiek szerint sikerült helyreállítani. Igaz az is úgy ment, hogy be a PC-re majd formázás után újra a külsőre. Hűteni meg passzívan lehet, jómagam jégakkut használok vagy 10 éve. A Popcorn A-400 is így megy és minden ok, sőt a külsők nagyon nehezen melegednek fel. Egyre kell figyelni, hogy körültekintően legalább 4 lap papír kéztörlővel körbe kell tekerni a jégakkut(pára) és úgy rátenni a külső HDD házra. Persze ha függőlegesen van, akkor macera is lehet. :F 10 éve tökéletes a megoldás.
(35-38 foknál a Pocorn A-400 ban lévő HDD sem volt soha melegebb és tökéletesen működik) ;)

[ Szerkesztve ]

(#10897) Márton válasza arcitec (#10896) üzenetére


Márton
nagyúr

Írtam: "mégcsak nem is dolgozott"
Mondjuk fél órával előtte lehet írtam rá valamit kártyáról (usb-s kártyaolvasóval ugye).

A hűtést tényleg komolyan kell venni, mert fél óra adatmentés után, amikor ugye folyamatosan ír 100+ MB/seccel már 50C fölé kúszott a 26 fokos szobában. De mivel ki nem tudom szedni a vinyót a tokból, maradt a legegszerűbb megoldás: szobai ventilátor 50 centire, és pár perc múlva vissza is ment 44 fokra :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10898) King Unique válasza arcitec (#10896) üzenetére


King Unique
titán

"PC "közvetítésével" másoltál egyik külső HDD-ről a másik külső HDD-re"
így lett az egyik HDD RAW.
E szerint nem célszerű - sajna - így másolni."

Annak ott egyéb oka lehetett és nyilván nem az, hogy ugyanazon PC-n egyik külső HDD-ről a másik külső HDD-re történt a másolás, attól normál esetben nyilván nem lesz az NTFS kötet RAW. :N Meg elég fura lenne, ha nem lehetne úgy használni 2 ilyen tárolóeszközt.

(#10899) Márton


Márton
nagyúr

Egyébként attól megőrülök, mikor néha mégis le akarom választani (mert pl. másikat dugnék rá), de a win nem engedi, csak annyit böfög be, hogy zárjam be az alkalmazásokat, amik még használják. Azt persze nem mondja meg, hogy melyik, szerintem meg mindet bezártam.. Erre találtam egy okosabb progit az USB Safely Remove-t, azzal már volt, hogy sikerült force-olni a leválasztást és így nyugodtan kihúzhattam. Ám éppen most megint előjött a dolog és ez az app csak ennyit mutat. Most akkor mit zárjak be, hogy végre le tudjam választani szabályosan :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10900) arcitec válasza King Unique (#10898) üzenetére


arcitec
addikt

Én is ezt mondanám, na de akkor is ezek voltak a körülmények, soha nem fordult elő ilyen probléma .. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.