Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10901) King Unique válasza Márton (#10899) üzenetére


King Unique
titán

Az előbb már le lett írva, hogy ez Windows téma és oda való, a téma topikjában már volt szó erről többször.
Egyébként ilyenkor várni kell X percet és utána újrapróbálni a leválasztást, ha nem engedi, akkor az USR force módszerével, vagy egyéb módon.

(#10902) liksoft


liksoft
Topikgazda

Az utóbbi pár hozzászólást OFF-ba tettem, mivel nem az alap adatmentéshez kapcsolódnak. Amennyiben lenne még mit róla kitárgyalni, kérek minden résztvevőt, hogy az előző hsz.-ban ajánlott helyen folytassátok. Köszönöm.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10903) tomp válasza Márton (#10899) üzenetére


tomp
félisten

Én használom az USB Safely Remove programot. Volt már nekem is olyan eset mikor az általad linkelt képet dobta fel. Erőltettem a leállást és pont az okozott 1 alkalommal RAW-ot.
Milyen windowst használsz? Win11 tudott már nekem érdekességeket produkálni. Másolás közben bedobta, hogy hiba a meghajtón. Vagy elmentem a géptől 5 percre és mire visszajöttem már RAW volt pedig szintén nem csinált semmit.

(#10904) -mugen-


-mugen-
tag

Üdv!

Az imént említett adatmentő programokkal próbálkoztam,de azt irja,hogy használat előtt formázni kell...
Mit tudok tenni?

ELőzményei a dolognak:
Külső HDD volt.csatlakozó megsérült,elvittem egy közeli informatikai boltba és miközben mondtam ,hogy mi a problémám az okos szaki elkezde leformázni majd lehúzta mikor rájött,hogy nekem arról kellenének adatok.
Ez jó pár éve volt,de megtaláltam és lenne pár dolog rajta amit örülnék ha megtudnék menteni.

"nankurunaisa"

(#10905) liksoft válasza -mugen- (#10904) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Üdv.

Adatmentő programnak nem formázásra, hanem jogosultságra van szüksége, hogy dolgozni tudjon, vagyis elérje a natív felületet. Rendszergazdai joggal kell indítani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10906) King Unique válasza -mugen- (#10904) üzenetére


King Unique
titán

"azt irja,hogy használat előtt formázni kell..."

Azt max. a Windows írja, ha pl. RAW lett a külső HDD-n lévő NTFS kötet, ellenben maga az adatmentő program nem valószínű, sőt ahhoz hogy az utóbbi menteni tudjon a lemezről, még fájlrendszernek és partíciónak sem feltétlen kell lenni rajta a mentés megkezdésekor.

"okos szaki elkezde leformázni majd lehúzta mikor rájött,hogy nekem arról kellenének adatok."

Ha a formázás meg lett szakítva, akkor amiatt is lehet RAW a kötet.
Ha lassú formázás történt, akkor ott viszont elvileg már felül lettek írva a korábbi fájlok, vagy azoknak egy része, vagyis ez esetben lehet max. csak részleges adatmentésre van lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#10907) -mugen-


-mugen-
tag

Melyik ingyenes programmal van a legnagyobb esélyem?

[ Szerkesztve ]

"nankurunaisa"

(#10908) -mugen- válasza -mugen- (#10907) üzenetére


-mugen-
tag

Recuva esetén:
Failed to Scan the followingdrives: F:: Unable to determine File systemtype

Test disknél valami olyasmi volt ,hogy nincs partíció

WIndows recovery:
parancs ez volt: winfr F: D:\Recovered
eredmény:
The Mode Applied is incompatible as the source volume is formatted as "RAW".Consider using extensive Mode

[ Szerkesztve ]

"nankurunaisa"

(#10909) King Unique válasza -mugen- (#10908) üzenetére


King Unique
titán

How to recover deleted files on Windows 10 using Recuva
How to Use Windows File Recovery on Windows 10/11? [Full Guide]

Ha az előbbi, ingyenes programokkal nem megy az adatmentés, akkor komolyabb, fizetős adatmentő programokkal kellene próbálkozni, mint pl. a GetDataBack Pro Data Recovery és az EaseUS Data Recovery Wizard, utóbbi ingyenes verziója 2 GB-ot menteni is enged.

[ Szerkesztve ]

(#10910) -mugen- válasza King Unique (#10909) üzenetére


-mugen-
tag

Most ráengedtem egy Disk Drill nevű programot már is lát bizonyos dolgokat, ismeritek ezt a progit?

Megprobálkozom a linkelt dolgokkal, mert úgy érzem itt is fizetni kéne majd, mert egyből működni látszik :DD

Gondolom egyszer tudsz 2gb-ot hiába indítod ujra ?!

"nankurunaisa"

(#10911) liksoft válasza -mugen- (#10908) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sajnos nincs univerzális program. Mindegyik más, így más-más hibán fog "elhasalni".
Azt sem tudjuk, FAT volt, vagy NTFS. Ha új SMR drive, akkor ha a trim parancsot formázáskor megkapta, már semmi nincs rajta.
A fentiek miatt azt mondom, jó lenne először is műszaki adatok terén jóval többet tudni, és ha ez nem megy, akkor szakemberhez vinni.

Olvasom látsz adatokat, akkor az SMR rész nem játszik.

Viszont igenis pénzbe kerül, mert a máshogy "megszerzett" programok időnként igen csúnya munkát végeznek! Előre meg nem tudni. Utólag viszont marad a lecsó.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10912) -mugen- válasza liksoft (#10911) üzenetére


-mugen-
tag

Szerintem NTFS volt
8 évnél biztos régebbi.

"Viszont igenis pénzbe kerül, mert a máshogy "megszerzett" programok időnként igen csúnya munkát végeznek! Előre meg nem tudni. Utólag viszont marad a lecsó."
Mármint sz@r munkát,adatlopás,mégnagyobb kár?

Az említett Disk Drill eddig kb.30 GB/922fájlt talált és megy 14perce azt írja hátra van 3h48p
Kérdés,hogy akar-e pénzt majd hogy le is menthessem.

Így hogy látja ez a program szerintem van esély, csak vagy nem jó programot használok ,de ami még valószínűbb, hogy a hozzá nem értésem a legnagyobb akadály.

HDD adatai:
Toshiba MK5059GSXP
HDD2J53 Z SL01. B
DC +5V. 1.0A
S/N. 1106B0YFB MC3 EC.A
500GB LBA 976,773,168 sectors

"nankurunaisa"

(#10913) -mugen- válasza King Unique (#10909) üzenetére


-mugen-
tag

Recuvával az útmutató szerinti esetben kidobja (ugyan úgy mint a windows),hogy formázni kel stb.
Ha tovább megyek és külön kiválasztom akkor pedig amit leírtam előzőnek.

Windows recovery-vel is útmutató szerint nem jutottam előrébb, kiírta hogy Scan és nem történik semmi .

C:\Windows\system32> winfr F: D:\RecoveryDestination /extensive
Windows File RecoveryCopyright (c) Microsoft Corporation. All rights reservedVersion: 0.1.20151.0----------------------------------------------------------
Source drive: F:Destination folder: D:\RecoveryDestination\Recovery_20220725_194026Filter: *.*Extension filter: *
Sector count: 0x0000000000000000Cluster size: 0x00000000Sector size: 0x00000200Overwrite: PromptMode: Extensive

Continue? (y/n)Pass 1: Scanning and processing diskScanning disk: 00%C:\Windows\system32>

Ha leformáznám NTFS-re mondjuk gyorsformázással és utána Recuva az mennyire kockázatos?
Ezen a RAW-ságon kéne változtatni, mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

"nankurunaisa"

(#10914) King Unique válasza -mugen- (#10913) üzenetére


King Unique
titán

Az egyik előző válaszban már le lett írva, hogy nem kell ahhoz az (jobb) adatmentő programoknak se fájlrendszer, se partíció a lemezre, hogy tudjanak arról menteni. + Javasolva lettek egyéb programok is, ahol egy olyan szoftverhez a licenc még mindig jóval olcsóbb lehet, mintha adatmentő céghez kellene fordulni.
Adatmentésnél a mentendő lemezre nem írunk semmit!
Vagyis ebből kitalálható mennyire javasolt ez a "Ha leformáznám NTFS-re mondjuk gyorsformázással" művelet.
Kizárólag saját felelősségre persze ki lehet ezt-azt próbálni, de az itt javasolva nyilván nem lesz.

"Ezen a RAW-ságon kéne változtatni, mit javasoltok?"

El kellene dönteni, hogy most adatmentés a cél, vagy a RAW kötet NTFS kötetté alakítása, nem mindegy, lásd egy másik válaszban.

[ Szerkesztve ]

(#10915) liksoft válasza -mugen- (#10913) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha formázol, akkor visszaírsz rá, pont oda ahol a nevek vannak.

MENTENDŐRE NEM ÍRUNK!
SEM FORMÁZNI NEM SZABAD, SEM CÉL NEM LEHET!

Sajnos a jó adatmentő programok fizetősek. Jó lehet egy ingyenes is, ha épp meg tudja oldani a feladatot. De a fizetősek sokkal több hibát orvosolnak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10916) -mugen-


-mugen-
tag

Meg is próbáltam amit tudtam a 2gB-os limitest meghagytam aranytartaléknak,ha más nem marad.
Adatmentő cég az túlzás lenne, ha kicsit jobb helyzetben lennék már megvettem volna a fizetőset :D
Akkor valóban rossz ötlet lenne leformázni...

Én azt szeretném, hogy amit csak lehet azt vissza tudjam állítania hogyanját nem tudom, mert ugye az DiskDrill talált sokmindent,de fizetős a Recuva pedig nem akarja felismerni.
Ezért gondoltam, hogy ha a "RAW-ság" megszűnik akkor már jó is lessz a Recuva.
Most a minitool recovery-vel nézem... meglátjuk

Még ránézek amiket linkeltetek hátha kihagytam valamit, de lehet holnapra halasztom,mert fogy a türelmem :W

"nankurunaisa"

(#10917) Doky586 válasza -mugen- (#10904) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"csatlakozó megsérült, elvittem egy közeli informatikai boltba és miközben mondtam, hogy mi a problémám az okos szaki elkezdte leformázni"
Na oda se mennék mégegyszer... :W :C

(#10918) arcitec válasza King Unique (#10914) üzenetére


arcitec
addikt

Most olvastam ezt az infot, miért lehet RAW egy NTFS file renszer. Ez csak 1 ok, ami pl nálam lehetett (persze nem biztos) , de a körülmények adottak voltak. 2 belső HDD, 2 belső SSD,
2 külső HDD és ezekre másolás "keresztbe kasba". :
Tehát egy lehetséges ok :
Merevlemezek és partíciók ütköznek. Ha egyszerre egy számítógépen túl sok merevlemezt és partíciót használ, akkor a RAW partíció probléma is előfordulhat.

(#10919) -mugen- válasza Doky586 (#10917) üzenetére


-mugen-
tag

Én sem mentem, de amit ma össze szenvedtem úgy jönne, hogy meglátogassam ,pedig már vagy 10 éve volt... ;] :W

"nankurunaisa"

(#10920) tomp válasza arcitec (#10918) üzenetére


tomp
félisten

Nekem jelen van a HDD ütközés de ott a másolás nem működik!
Pár mega után megáll minden és a cél HDD használata 100% lesz. Ha megszakítom a folyamatot akkor pár mp után megszűnik a jelenség.
Ha a meglévő 4db meghajtó mellé csatlakoztatok egy 5. meghajtót akkor megszűnik a "hiba".

(#10921) King Unique válasza arcitec (#10918) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor szokás megjelölni a forrást (?), ahol amúgy több ok is fel van sorolva, amik most szépen ki lettek hagyva a leírtakból.
Egyébként mennyi az a túl sok merevlemez vagy partíció, 1 / 2 / 5 / 10 / 15 / 20 / egyéb? :))
Nem feltétlen helytálló, meg ugye ameddig ki tud osztani a Windows meghajtóbetűjeleket, + annál a korábbi esetnél nyilván nem extrém sok meghajtótól / partícióról volt szó. :N

[ Szerkesztve ]

(#10922) King Unique válasza -mugen- (#10916) üzenetére


King Unique
titán

Ha a Recuva nem képes direktben kezelni a RAW kötetet, akkor annál az NTFS-re formázás segíthet, de ugyanakkor a sikeres adatmentés esélyét csökkentheti, ezért hivatalosan nem javasolt a formázás, max. csak saját felelősségre.

Le lett már írva itt többször, hogy Windowson is a jobb adatmentő programok eleve fizetősek, az ingyenes verzióik max. 1-2 GB-ot engednek menteni, ami a nemrég említett MiniTool Data Recovery programnál is igaz. Vagyis normál esetben amelyik megtalálja a fájlokat, ahhoz licencet kellene vásárolni és nekiállni a mentésnek, nem végigpróbálgatni feleslegesen minden egyes fizetős programot.

Érdemes olykor benézni az "Ingyenes vagy akciós szoftverek" topikba, ott szokott lenni fizetős adatmentő programoknak teljes értékű ingyenes promója (példák), a hónap elején is volt egy. Esetleg lehetne érdeklődni az akciókat közzétevő fórumtagoknál, hogy nincs-e valamelyikhez egy felesleges licenckulcsuk.

[ Szerkesztve ]

(#10923) arcitec válasza King Unique (#10921) üzenetére


arcitec
addikt

Igen mindenre lehet ellenérv, a RAW-ra váltás még is megtörtént. Nem is a tutit állítottam,
de benne lehet a leírtak is, mind ok. (vagy bármi ;] .) Egyébiránt tiszteletem Önnek uram... :K
Elnézést, a forrás : [link]

[ Szerkesztve ]

(#10924) -mugen- válasza King Unique (#10922) üzenetére


-mugen-
tag

Ha az NTFS-re formázás mellett döntök akkor azt mindenképp külön programmal vagy jó lesz a windows formázása is?

Ezt értem, ez lenne a legegyszerűbb megoldás...az viszont igaz, hogy felesleges lefuttatni mindegyiket, hogy aztán ne csináljak vele semmit.
Arra mondjuk jó, hogy látom melyik mit talál meg.
Érdekesség képp:
A DiskDrill találta meg a legtöbb dolgot 2 részre osztja Recovered ill. Recovered Labelled,ha jól tudom akkor az egyik amit vissza tudott állítani a másik meg amit nem egészen ,de próbálkozik.
Amikor én lementettem mind két kategóriából 1-1 akkor az 1ik az meg sem nyílt, lehet adni kellet volna még időt a visszaállításra...sok helyen olvastam, hogy az a problémájuk, hogy hiába talál sok mindent a java sose lesz jó, gondolom azért ők végig várták a recovery folyamatot.

Még megnézem az ICare datarecovery free-vel,elméletileg az korlátlan és úgy tűnik talál is dolgokat.

Benézek oda is hátha alapon,
nem illetlen key-t koldulni? :DD

"nankurunaisa"

(#10925) liksoft válasza -mugen- (#10924) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Én míg nem néztem meg több programmal, nem formáznám. Az mindenképp ront a visszaállítás esélyén.
Amennyiben ez 10+ évvel ezelőtt lett használva, simán lehet FAT32 is. A drive sem mai gyermek....
A key meg..... Szerintem egy próbát megér. Hátha valaki "átadja" a lehetőséget.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10926) -mugen- válasza liksoft (#10925) üzenetére


-mugen-
tag

Én is így vagyok vele,hogy hátha sikerül szakszerűen..
Az a baj,hogy sokszor nem derül ki,hogy mi is az az adott fájl...szóval ha minden kötél szakad akkor ami jónak tűnik lementem(elhasználom mindegyiknél a limitet) és utána formázás és újrakezdem :DD

Hát régi cucc az biztos...

Elsőnek megkérdeztem,hogy nem tudnak-e esetleg éppen ingyenes progit,ha semmi akkor megkérdezem hogy akar-e velem megosztani valaki egy key-t :D

"nankurunaisa"

(#10927) King Unique válasza -mugen- (#10924) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván nem kell ahhoz külön program, hogy Windowson NTFS-re lehessen formázni egy partíciót, bőven jók a Windowsban lévő beépített eszközök is.

Nyilván totál felesleges minden egyes programot csak ezért végigpróbálgatni, elég előtte megnézni a hivatalos weboldalán melyik mit tud. Ahol pl. az iCare Data Recovery esetén ott világosan le van írva, hogy az ingyenes Free változatnál ugyan elvileg valóban nincsen adatkorlát és limit a mentésnél, ellenben bizonyos funkciókat (Deep Scan Recovery, RAW/Deleted Partition recovery) nem támogat, míg a fizetős Pro változat igen, viszont az utóbbinál 1 GB a limit free / demó módban.

A javasolt topikban nem a legjobban lett feltéve a kérdés, azt kellett volna / kellene írni, hogy adatmentő programra (data recovery) van szükség, olyanokra mint amik linkelve lettek példaként, azokhoz van-e valakinek egy plusz licence, vagy akár privátban érdeklődni az akciót közzétevő fórumtagoknál.

[ Szerkesztve ]

(#10928) -mugen- válasza King Unique (#10927) üzenetére


-mugen-
tag

Tudom,de amit lehet egy kimenthetek korlátlanul és ami helyreállítást/deppscan-t igényel az meg ha nem lesz key akkor formázás után hátha meglesz.

Befejezte a Scan-t és kihúzodott a kábel a külső házból :W mára én befejeztem :)

Hát elég szerencsétlenre sikerült az biztos, rápihenek hátha menni fog egy értelmes kérdés :D

Holnap meg megcsinálom a tesztet az 2.5" házról, ha már azzal is annyit tököltem :D

"nankurunaisa"

(#10929) liksoft válasza -mugen- (#10928) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez a drive SATA felületű. Miért nyúzod USB-n?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10930) -mugen- válasza liksoft (#10929) üzenetére


-mugen-
tag

Igen sata.
Pont ma gondoltam rá,hogy kiveszem a windowsos laptopból(azzal csinálom)a HDD-t és berakom ezt...de aztán elvetettem, kár volt ...
Emiatt kérdezted?

"nankurunaisa"

(#10931) liksoft válasza -mugen- (#10930) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Valami nem stimmel. A laptopban van másik HDD vagy SSD, amelyiken a rendszer van és oda át tudod másolni a mentendő anyagot? Ha igen, akkor második eszköznek elmehet benne, de ha DVD henyére teszed, akkor az áramellátással is lehetnek gondok. Ez szeret enni....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10932) -mugen- válasza liksoft (#10931) üzenetére


-mugen-
tag

Raktam bele egy M2 ssd-t azon van az oprendszer,és van 1TB-os HDD (a gyári).
DVD helyére nem terveztem, amúgy sincs beépítő keretem :D
Ha beraknám a gyári HDD helyére a mentendőt akkor a külső házban lenne az amire mentek.

"nankurunaisa"

(#10933) liksoft válasza -mugen- (#10932) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez így jó. Már csak az a kérdés, a laptopban 9,5 mm (klasszikus régi) magasságú a HDD vagy az újabb 7 mm? A Toshibád 9,5 mm.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10934) -mugen- válasza liksoft (#10933) üzenetére


-mugen-
tag

Ezt így most meg nem mondom, de ha a sata csatlakozó "elég magasan " van akkor mind1, mert max nem rakom fel a burkolatot(HDD,RAM,M2 egy kis műanyag lemez alatt van).
Jobb lenne ha beraknám és nem házzal csinálnám?

"nankurunaisa"

(#10935) batagy


batagy
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#10936) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Egy Seagate ST500LM000-1EJ162 típusú 2.5"-es vinyó nem pörög fel.
3 másodpercenként kiad egy halk zizgő hangot.
Felvettem a hangot, mely itt érhető el. (Fel kell hangosítani)

A gép, amiben üzemelt, egy asztali gép, melyet 24/7-ben futott, az nem látja a vinyót.
Miután kiszereltem, USB adapterrel ellenőriztem a saját gépemen. Utána vettem fel a hangot, és látni/hallani, hogy nem pörög fel.

Viszont az elején , mikor a saját gépemre dugtam az USB-n keresztül, volt egy pont, amikor mégis felpörgött és elindult. Akkor sikerült elcsípnem egy HDD Sentinel screenshotot is.

Fura módon azt írja, hibátlan a vinyó, azonban a futási idő adat szinte biztosan fals, ugyanis a gép és benne a vinyó évek óta futott már. Nem lehet 57 nap a működési idő.

Viszont amikor ebben az állapotban láttam, a vinyó ugyanúgy nem volt látható sem a Windows diskmgmt.msc-ben, sem a WSL-ben (Windows Linux Subsystem). Utóbbin belül a testdisk parancssal néztem, de már az elején nem is listázta ki mint elérhető vinyót.

Utána átrebootoltam igazi linuxra (opensuse), de akkor már nem pörgött fel, és azóta sem.

Van ötlet, lehet-e ezzel még valamit elérni?

Köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#10937) liksoft válasza batagy (#10936) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Letapadt. Ez mindenképp felületi sérüléssel járó állapot. Kérdés, mennyire fontosak az adatok. A drive amúgy kuka.
Ha fontosak az adatok, akkor rázásnak, ütésnek, indítgatásnak kitenni nem túl jó ötlet, mert ha a fej rugója meggörbül, totálisan felszánthatja a felületet, és akkor ott a vége.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10938) liksoft válasza batagy (#10936) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Annyi kimaradt az előzőből, hogy nagy valószínűséggel menthető, de tiszta térre, szerszámra, és gyakorlatra van hozzá szükség. (Hályogkovács alapon hallottam már ezek nélküli sikeresről is, de többségében sikertelen és utána profi sem tud már segíteni.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10939) batagy válasza liksoft (#10938) üzenetére


batagy
őstag

Rendben, hálás vagyok az infókért! Köszönöm :R

(#10940) 4D4M válasza 4D4M (#10865) üzenetére


4D4M
aktív tag

Gondoltam leírom a történet végét is, hátha hasonló cipőben járna valaki és érdekes lenne:

07.08: Az emailes megkeresésre a Seagate gyorsan reagált. Néhány előzetes információ begyűjtése után meggyőződtek arról, hogy nem user error van a probléma hátterében. Elküldték az "Rescue Data Recovery Service Plan" szolgáltatás igénybevételének feltételeit, aminek elfogadása után létrehoztak egy UPS csomagot, amelynek költségét ők állták.
07.13: 1 db HDD csomag feladva UPS Express Saver formában Hollandiába.
07.15: Visszajeleztek, hogy megérkezett hozzájuk a csomag és létrehoztak egy ügyszámot, amivel tudok hivatkozni rá.
07.27: Tájékoztatás, hogy elfogadták az RMA igényt, és feladták az új csere HDD-t.
07.29: Megérkezik a csomag hozzám: új bontatlan HDD
08.01: Tájékoztatás arról, hogy sikeresen visszaállították az adataimat.
08.02: Feladták a titkosított adathordozót (UPS)
08.03: Megérkezett az anyag egy SEAGATE expansion 2 TB-os HDD-n.
08.03: Megkérdeztem emailben, hogy mikor küldik a jelszót a dekódoláshoz és fél óra múlva elküldték és még stimmelt is.

A két elszállt vinyó dacára én azt gondolom, hogy pozitívba fordult a megítélésem a gyártót illetően. Bár gyanítom, hogy ezzel a néhány rossz szektorral nem kellett vért izzadniuk, de amúgy 30 munkanapot adnak meg a visszaállításra, mint maximum. A folyamatot az oldalukon is nyomon lehetett követni, de mindenről adtak infót kérés nélkül is.

Érdekességként az iPonba 07.07-én garanciával visszaküldött példányról máig semmi hír nem érkezett (:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#10941) King Unique válasza 4D4M (#10940) üzenetére


King Unique
titán

A csomagküldés költségét oda-vissza teljes egészében a gyártó (Seagate) állta?
Tehát a hibás 6 TB-os belső HDD helyett küldtek egy ugyanolyan, vadonatúj, bontatlan belső HDD-t és a lementett adatokat egy 2 TB-os külső HDD-n, ahol mind a kettőt meg lehetett tartani?
A belső HDD-ről lementett adatok hiánytalanul és hibátlan állapotban megvoltak a külső HDD-n?
A külső HDD-n milyen titkosítás volt, a Windows-féle BitLocker, vagy egyéb?
Ha esetleg belefér az időbe, akkor egy bővebb, linkekkel és screenshotokkal illusztrált beszámolót (személyes logout blogbejegyzést) lehetne írni pl. az alábbi blogbejegyzés mintájára.

Köszönjük!

[ Szerkesztve ]

(#10942) 4D4M válasza King Unique (#10941) üzenetére


4D4M
aktív tag

Igen, 0 HUF költségem keletkezett az egész procedúra alatt.
Igen. Bár nem kizárt, de nem számítok rá, hogy küldenek még egy futárt, aki követeli majd tőlem a mobil vinyót (:
Egyelőre semmi jel nem utal arra, hogy hiányozna bármi is. Még a DSM által használt saját állományok is rákerültek, bár ezt nem tudom megítélni, hogy megegyezik-e az eredeti struktúrával, mert nem ismerem a felépítését. Mindenesetre ez arra utalt, hogy nem mérlegelték, hogy számomra érdekes-e az, amit találtak.
BitLocker volt.
Ha úgy gondoljátok hasznára lenne a közösségnek, akkor megoldható természetesen.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#10943) liksoft válasza 4D4M (#10942) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Köszi a visszajelzést! Végre jó hír! :)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10944) janos1988


janos1988
addikt

Hali.

Egy régi laptop 500 GB-os hdd-ét amin a rendszer van + adatok, hogyan lehet leklónozni egy 250 GB-os ssdre?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#10945) King Unique válasza janos1988 (#10944) üzenetére


King Unique
titán

Ebben a topikban alapvetően a formázott, törölt, meghibásodott, stb. HDD / SSD / optikai / egyéb meghajtókról történő adatmentés a téma, nem az általános backup, nem az operációs rendszer klónozása.

A klónozás Windows esetén értelemszerűen az adott Windows topikba való, ahol pl. a Windows 10 topikban már többször volt téma a klónozás, meg hogy kisebb tárolókapacitású célmeghajtó esetén hogyan lehet megoldani: [link], [link]. Azaz értelemszerűen akkor, ha jelen esetben a bruttó 500 (nettó ~ 465) GB-os forrásmeghajtón (HDD) a ténylegesen foglalt terület nem több a bruttó 250 (nettó ~ 232) GB-os célmeghajtó (SSD) tárolókapacitásánál, ellenkező esetben viszont nyilván nem fog menni és legalább akkora vagy nagyobb tárolókapacitású célmeghajtóra lesz szükség, mint amekkora a forrásmeghajtó.

[ Szerkesztve ]

(#10946) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Van egy barátomnak egy merevlemeze, ami tele van gyerekkori emlékekkel, viszont gépre dugva még a BIOS sem ismeri fel.
Gondoltam, hogy ha kicserélnénk az elektronikáját az hátha megoldaná a gondot.

A merevlemez típusa Seagate ST31000528AS az elektronikán szereplő típus szám pedig 100535537 rev a.

A hardveraprón két hasonló merevlemezt talátam (ugyan ilyet sajnos nem), az egyik ST31000333AS (100530756 rev a) a másik pedig ST31000524AS (100574451 rev b).

Valamelyiké esetleg jó lenne hozzá, vagy full ugyan annak kellene lennie az elektronika típuszámának?
Vagy tökre nem így működik és nem ilyen egyszerű, hogy csak kicserélem rajta az elektronikát.

(#10947) liksoft válasza szente (#10946) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Ez még régi típus, parkoló pályás. Ebből adódóan kopás is lehet a hiba forrása. Ennél a típusnál ha nem megy, lehet mechanika, elektronika vagy firmware is.
Amennyiben valóban fontosak azok az adatok, nem tanácsolnám az otthoni mentést. Túl sok hibalehetősége van ennek a darabnak. Ráadásul van közte olyan, mely hiba esetén ha sokat nyúzzák, az tutira az égi mezőkre küld minden adatot róla.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10948) -mugen-


-mugen-
tag

Megpróbálkoznék a formázással és utána adatmentéssel, hátha alapon...
Miből tudom megállapítani,hogy NTFS,FAT stb. volt?
Érdemes ugyan arra formázni vagy nem befolyásolja az erredményt?

"nankurunaisa"

(#10949) liksoft válasza -mugen- (#10948) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mindenképp befolyásolja!
1. Meghatározza alapjaiban az adatmentő program hogyan kezelje a felületet.
2. Felülírással jár, esetleg pótolhatatlan és fontos adatok tűnhetnek el.
3. Az 1. pont alapján ha nem ugyanúgy és ugyanoda kerül a partíció, akkor típuson belüli anomália keletkezik, amit a legtöbb adatmentéses program képtelen jól kezelni.

Utolsó megjegyzésem: "Levettem a kezem Rólad." (Formázás - felülírás számomra elfogadhatatlan még gondolatban is!)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10950) -mugen- válasza liksoft (#10949) üzenetére


-mugen-
tag

Én sem így akartam...viszont jelenleg nem fér bele az a költség amivel egy normális program jár, ha esetleg van valami ötlet még azt megpróbálom, mert csak nem kéne a szakmai ökölszabályt arcon köpni :DD

"nankurunaisa"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.