Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9801) liksoft válasza IO.sys (#9796) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem, a vizsgálat a legtöbb helyen ingyenes, vagy limitösszeg adható meg. Persze van vizsgálati díjas is, az helyenként változik, de nem ekkora!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9802) IO.sys válasza kaboska (#9800) üzenetére


IO.sys
őstag

Igen, ezt nem rég hallottam ismerőstől, aki beszélt ott emberrel. Most az ország leghíresebb cégéről van szó. A javíthatóság megállapítása is munka, amihez liksoft által sorolt eszközök ugyanúgy kellenek. Egy jó orvosnál is 20000 Ft az első konzultáció, ehhez képest a nélkülözhetetlen adatokról infót kapni 4x ennyiért nem is olyan sok.

(#9801) liksoft: K betűs Kft-ről van szó, ismerős számolt be a supporttal való beszélgetéséről. Régen 40 volt a bevizsgálás, megduplázták a jelek szerint.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#9803) liksoft válasza oszy (#9798) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha a kukában nincs, és SSD TRIM mellett tette, akkor annak annyi. HDD esetén lehet még esély. De helyre nem állítunk, hanem másik drive-ra másolunk. Hiszen míg az egyiket menti a program, közben a szabad területté vált de fontos adatot tartalmazó területre írja. Ez azt is jelenti, hogy nem telepítünk semmit arra a gépre. Sőt, nem is használjuk, hanem egyből ki kell lőni, hosszú kikapcs gombbal, még a leállás se tudjon visszaírni a lemezre! Lemez kiszed, és izolált környezetben (ne írjon rá semmi) (a Win egyből magáévá teszi :D , tehát nem ideális...., esetleg Linux vagy DOS vagy egyedi környezet) mehet a mentés másik gépen, másik drive-ra.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9804) oszy válasza liksoft (#9803) üzenetére


oszy
veterán

HDD van benne. Egyébként mi az a recovery D partíció? Az mire jó?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#9805) liksoft válasza oszy (#9804) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A gyári állapotot lehet visszaállítani vele. Vagyis a hivatalos OS kerül vissza nulla utólag felinstallált cuccal. :) (Ha jól tudom. Amennyiben nem, kérek javítást!)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9806) kaboska válasza liksoft (#9797) üzenetére


kaboska
aktív tag

Köszönöm a segítségedet :R De ha ennyibe kerülne akkor hagyom az egészet!

"Fej vagy gyomor"

(#9807) IO.sys válasza kaboska (#9806) üzenetére


IO.sys
őstag

Nem liksoft válaszolt, hanem én. Ott kerülne ennyibe, ahova én vinném. liksoft mindjárt mond jobbat szerintem.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#9808) liksoft válasza IO.sys (#9807) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nekem válaszolt. :B És nem tudok jobbat. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9809) rii


rii
nagyúr

Sziasztok

egy laptoprol kellene visszahozni amik törölve lettek
getdataback simple -vel hogy lehet csak azokat a foldereket/fileokat látni, amik törölve lettek, és ne az egész particiót?

lent a két kis check box: deleted, duplicated közül a deleted ezt a célt szolgálná?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9810) King Unique válasza rii (#9809) üzenetére


King Unique
titán

Ha ott alul be van jelölve a deleted opció, akkor megjeleníti a program az egyes korábban törölt fájlokat is. Viszont hogy ténylegesen visszaállíthatók lesznek-e, az más dolog. A GDB amúgy eleve teljes lemezen keres és fájlrendszer szerint listázza ki a talált partíciókat, fájlokat, ahol a level 1-4 fokozatokkal lehet állítani a keresés intenzitását. A Simple változat egyébként már megszűnt, helyette Pro néven fut a szoftver újabb verziója.

Ha csak a frissen törölt és még nem felülírt fájlok kilistázása a cél, akkor ilyen szempontból pl. a MiniTool adatmentő szoftvere praktikusabb, annál van külön undelete recovery lehetőség is [kép].

Az nem derült ki hogyan lettek törölve azok a fájlok, de ha Windowsnál csak a lomtárba mozgatva, akkor először ott kellene megnézni. Aztán ha a C-n voltak és törlés után használva volt a rendszer, az a partíció, vagyis történt rajta írás, + netán SSD-ről van szó, amin törlés után lefutott a TRIM, akkor viszont csekély lehet a visszaállítás, lementés esélye...

[ Szerkesztve ]

(#9811) 1adrenn1


1adrenn1
csendes tag

Sziasztok ! Segítségeteket szeretném kérni . Nem tudom jó helyre írok-e .
A napokban egymás után több alkalommal elment az áram és azóta nem tölti be a számítógépem a windowst.
Nem volt bekapcsolva a gépem,így nem értem miért lehet de azóta nem jó.
Ami már biztos,hogy a merevlemezzel lett valami,mert másik vinyoval működik rajta minden tökéletesen.
De ami meghibásodott az nem tölti be a windowst még csökkentett módban sem.
WINDOWS/SISTEM32/DRIVERS/CLASSPNP.SYS- Itt áll meg.
Próbáltam újratelepíteni,de a telepító CD sem indul el.Betölti a fileokat és megáll.
Nagyon sok képem van rajta amit szeretnék megmenteni. :O
Létezik valami megoldás ? Valami javító program vagy valami ?
:F
Várom a segítségeteket. :)

(#9812) liksoft válasza 1adrenn1 (#9811) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Mentendő winyóra nem írunk, nem installálunk. Azt írod, másikkal működik. Akkor azt kell beállítani boot eszköznek, és a mentendőről átmásolni rá ami fontos. Vagy külső drive-ra.

Az viszont fontos, hogy kettő, de jobb ha három fizikailag másik adathordozón is megvan a fontos adat! Addig míg nincs meg több példányban a lényeges adat, csak olvasni szabad a mentendő drive-ról!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9813) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Üdv mindenkinek !

Abban kérnék segítséget, hogy van 2 db seegate külső vinyó és a gépem csak RAW fájlrendszert, vagy ismeretlent lát. Gondolom akkor csak a fájlrendszer sérült. Van ugyanolyan másik is + 1 samsung is.. azokkal ok minden. Szerintem valamikor úgy húzhattam ki a kábelt hogy nem választottam le..
Segítene valaki milyen úton nyerhetem vissza a filmjeimet adataimat?

Próbáltam már rákeresni a neten hasonló problémára és az Easus Data Recovery volt több bejegyzésben megemlítve. Ez már egyszer átszkennelte, de utána elakadtam és inkább nem okoskodtam hanem valakihez fordulnék segítségért.

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#9814) King Unique válasza Gempas 70 (#9813) üzenetére


King Unique
titán

Lásd korábbi válaszokban leírtakat: [link], [link].
Ha az adatmentő program teljes keresés (deep scan) után megtalált minden fájlt (megnézed), akkor egy másik fizikai meghajtót kell megadni mentési célnak, majd a kijelölt mappákat, fájlokat értelemszerűen oda menteni.

(#9815) Csery84


Csery84
újonc

Sziasztok. Bizonyára volt már a kérdés, de lusta vagyok keresgélni.
Adatmentő céget keresek, ami nem horror áron, (szóval nem a K betűs), de azért jól dolgozik. Tudtok ajánlani egy párat?
Előre is köszönöm.

(és igen, tudom hogy a tisztateres bontás, stb nem 5000 Ft ba kerül)

[ Szerkesztve ]

(#9816) *Ropi* válasza Csery84 (#9815) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...lusta vagyok keresgélni..."

Akkor nem is annyira fontosak az adataid. ;] :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9817) Csery84 válasza *Ropi* (#9816) üzenetére


Csery84
újonc

Lustaság fél egészség.

Én teljesen egészséges akarok lenni.

:))

(#9818) liksoft válasza Csery84 (#9817) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Elhiszem, de sajnos nem minden esetben működik. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9819) *Ropi* válasza Csery84 (#9817) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor ezt a maximalizmust más területeken is kamatoztathatnád.

Az megvan, hogy az emberek úgy általában energiatakarékosak, ráadásul még csak nem is a saját adataik: miért feccölnének bele energiát, ha Te magad sem teszed? :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9820) Csery84


Csery84
újonc

Köszönöm szépen a tipikusan magyar mentalitásù építő jellegű hozzászólásokat, a kérdésem vegyétek tárgytalannak.

(#9821) *Ropi* válasza Csery84 (#9820) üzenetére


*Ropi*
félisten

Remélem azért megvan a tanulság, hogy amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten: ilyen kezdés után a Gugli segít.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9822) Csery84


Csery84
újonc

Egy kb 1 mondatos válasz, akár privátban is megtette volna, hogy x, y meg z cégeket keressem.

Bocs h nem olvasok vissza 10000 posztot az elmúlt 15 évből.

Guglit használtam, kidob az első oldalon legalább 6 különböző céget.
Oldalukat megnéztem, elég változó hogy milyen áron dolgoznak, kb 80k+fától tol 300k +fa (alsó hangon, ennél sokkal több is lehet).

De mind1. Bocs h élek.

(#9823) liksoft válasza Csery84 (#9822) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Itt a stop.

Azért a lustaságnak is van olyan határa, ami átbillent egy kapcsolót.
Igen, igazad van, szarkasztikus válaszokat kaptál. De miért?

Azzal nincs gond, hogy ajánlást kérsz, de ne tedd hozzá, hogy azért mert lusta vagy. A másik, hogy mihez is kérsz segítséget? SAS szerver? USB pendrive? Ha nem mondod meg mi a bajod, hogyan vársz segítséget rá? :F :F :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9824) King Unique válasza Csery84 (#9815) üzenetére


King Unique
titán

Ha már itt a fórumon vagyunk, akkor lásd egy hasonló kérdésre adott válaszban leírtakat.
Másik opció neten rákeresni egyéb adatmentőkre, illetve adatmentéses cégekre, elolvasni a vállalási feltételeket, megnézni az árakat, aztán amelyik számodra leginkább megfelel, ott érdeklődni.
+ Nyilván felvázolni előbbi és utóbbi esetben is, hogy pontosan mi a gond, milyen mentésről lenne szó, mert az itt lemaradt. Anélkül pedig nehéz lesz a konkrét lehetőségek, árak felől érdeklődni... :D

[ Szerkesztve ]

(#9825) Csery84 válasza liksoft (#9823) üzenetére


Csery84
újonc

Elnézést, hogy hajnali 2kor, meló közben, fáradtan nem tudok illendően fogalmazni.

A szarkasztikus csak egy dolog.
Egy szoval sem mondtam, hogy nem kerestem, csak a sokszáz találat közül kivadászni a megfelelőt....

Jah, persze: a mai világban az őszinteség hiba, és nem erény. :Y

(#9826) liksoft válasza Csery84 (#9825) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Aki fáradt, az nem lusta. A hibás fogalmazás nem őszinteség és illendőség.
Viszont többen jeleztük, érdemi segítséget nem fogsz kapni, míg a problémádat nem mondod el. A probléma meg a mentendő eszköz, a keresett adatmentő cég a megoldás. Ha ezt összekevered, és a megoldásra kérdezel rá mint problémára, de a problémát nem ismerjük, hogyan adjunk rá megoldást?

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9827) Csery84 válasza liksoft (#9826) üzenetére


Csery84
újonc

@King Unique
Köszönöm, ez egy kielégítő válasz.

@liksoft

Azért nem tettem hozzá, hogy miről van szó, mert ez csak a második opció.
Nem vagyok 1000% ig laikus, és tudom hogy a problémára nagy valószínűséggel (99%) profi megoldás kell.

Egyébiránt a probléma:
leesett a noti. Egyszer próbáltam bekapcsolni, meg se mukkan. A noti tutira halott.
A vinyorol fogalmam sincs, de kb 1m es szabadesést nem hiszem hogy túlélt sérülés nélkül.

Hétvégén megyek egy haverhoz, akinél ki tudnám próbálni, hogy mit csinál a vinyo.

(#9828) liksoft válasza Csery84 (#9827) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link] Ebben a hozzászólásban írtam és képpel illusztráltam, hogy tapadás esetén hirtelen mozdulat milyen hibát tud okozni. Ugyanis vagy tapadtnak várom a winyódat, vagy túlélte. A ház sokat felvesz az ütésből. Ha nem akar felpörögni, csak zzz...zzz...zzz hangot ad, akkor ne erőltesd, ha leadod adatmentésre, előtte ragassz rá egy könnyen leszedhető címkét, amire ráírod: tapadás gyanús! Ha viszont kattog, az régen rossz. Eséskor is képes rá, hogy az első ütésre letapad, és ahogy a tovább pattanás miatt kap még egyet, azzal az erővel fejet szakít le. Ilyenkor legtöbb esetben az sem segít, ha próba előtt belenéz az ember, már karistolt a felület.
Sok sikert.
Ja, a pontos típust viszont jó lenne tudni, mert van 1-2 amit nem mindenki vállal.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9829) Csery84 válasza liksoft (#9828) üzenetére


Csery84
újonc

Igen, többek között ezt is olvastam. Köszönet érte.
A King Unique által említett hsz elkerülte a figyelmemet,így már érthető, hogy miért kell elmondani a problémám.

A HDD pontos típusát nem ismerem, legfeljebb ha ki lesz szedve.
a laptop egy dell inspiron 5521-0521.

(#9830) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Milyen programot ajánlanátok letörölt fájlok visszaállításához?
A törlés szabályos fájltörléssel történt, tehát nem meghibásodás következtében törlődtek.
HDD és fényképezőhöz való memóriakártya esetében kellene.
A HDD fájlrendszere: NTFS

Köszönöm szépen előre is.

(#9831) Doky586 válasza peter889 (#9830) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A szokásos "szabályos" a lomtárban (kuka, trash stb) előkeresed és a visszaállításra kattintasz..

[ Szerkesztve ]

(#9832) peter889 válasza Doky586 (#9831) üzenetére


peter889
őstag

Azt én is tudom. :) Természetesen úgy gondoltam, hogy onnan is ki lettek törölve.

(#9833) peter889 válasza Doky586 (#9831) üzenetére


peter889
őstag

Ugye visszaállíthatóak?
(Még nagyon régen csináltam visszaállítást, de szerencsére azóta nem volt rá szükségem. Tudom, hogy csak a nem felülírt adatok esetében van esély. )

[ Szerkesztve ]

(#9834) liksoft válasza peter889 (#9833) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Másik gépen csináld, másik drive-ra másoljon a mentő program Erre a mentendőre ne dolgozzon a rendszer. Ha USB-s és nem engedsz rá CHKDSK-t, akkor matat a legkevesebbet rajta. A szokásos Get Data Back amit rudok ajánlan.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9835) King Unique válasza peter889 (#9830) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem akarod az egész meghajtót végigszkennelni a szokásos módon, a szokásos adatmentő programokkal (példák), hanem a frissen törölt és meg nem felülírt fájlok gyors detektálása és lementése a cél, akkor lásd egy hasonló kérdésre adott válaszban leírtakat.

(#9836) peter889 válasza liksoft (#9834) üzenetére


peter889
őstag

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat, a helyzet a következő. Az egész meghajtót végig kell vizsgálni. És a GetDataBack for NTFS (Version 4.25) van nekem feltelepítve. Teszt gyanánt készítettem egy "txt" fájlt egyik HDD-mre, nem a rendszer meghajtóra, majd letöröltem, lomtárból is. De hiába vizsgáltam meg a GTB-al, nem jelentítette meg a törölt txt fájlt.
Mi lehet a probléma?
A GTB program indítása után "I want to recover deleted files"-t választottam, majd meghatót, végigmentem a lépéseken.
(Persze, nem a mentendőre fogok dolgozni.)

[ Szerkesztve ]

(#9837) liksoft válasza peter889 (#9836) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Őszinte leszek. Én mást használok, mely sokkal többet tud, és nem ez a kategória (árban sem!). Így a változatok mellett az aktuális menüpontot nem fogom tudni megmondani, és azt sem, ott éppen miért nem sikerül.

A GDB a leginkább felhasználóbarát program, miközben korrekt, és legtöbbször segít, ára is elfogadható. Ezért szoktam ajánlani.

(Az sem hanyagolható el, hogy a "küszöbre teszlek" örömmel, de nem csinálom meg Helyetted. Akkor add le feladatként. :B )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9838) King Unique válasza peter889 (#9836) üzenetére


King Unique
titán

Az nem derült ki hogyan történt a vizsgálat, gyors/teljes kereséssel. Meg ha több NTFS partíciót listázott ki a lemezen belül, akkor a megfelelő lett-e kiválasztva, ott rendesen átnézve-e a fájl- és mappalista. De amúgy ha frissen létrehozol egy fájlt, majd t9rlöd és közvetlenül utána adatmentő programmal rákeresel, akkor normál esetben nyilván ki kell listáznia. Vagyis ott nálad nem stimmel valami, ha egyáltalán nem.

Amúgy meg a GDB NTFS már kifutott szoftver, megszűnt a fejlesztése, az utolsó verziója a 4.33 volt. Helyette ott van a GDB Pro, ami ráadásul eleve több fájlrendszert támogat, nincsen csak NTFS-re korlátozva.

(#9839) peter889 válasza liksoft (#9837) üzenetére


peter889
őstag

Mit használsz?
Köszönöm, de megcsinálnám én magam, mert eléggé sziszifuszi munka lehet, és máskor is adódhat ilyen probléma.

(#9838) King Unique, gyors kereséssel. Most megpróbálom a normál keresést.
Ok, majd lehet felteszem a Pro változatot.

[ Szerkesztve ]

(#9840) liksoft válasza peter889 (#9839) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ami kezeli a HDD firmware-t is. Meg ha kell saját fejlesztést is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9841) peter889 válasza liksoft (#9840) üzenetére


peter889
őstag

Nem jelenítette meg normál kereséssel sem. Feltelepítek valami újabbat.
Tudnál konkrétan nem saját fejlesztésűt ajánlani, ha az ára nem számít?
(Baráti szívességből valakinek elvállaltam bizonyos fájlok visszaállítását mivel régen párszor csináltam ilyet; ehhez kellene most.)

(#9842) *Ropi* válasza peter889 (#9841) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az olyan adatmentő programok, amiket a profik használnak, nem szimpla programok, hanem hardver + szoftver kombinációja és 10.000 USD körül kezdődik az alapkiépítés ára, amire még évente fizetsz 3000 USD körül a frissítésekért. Szóval nem az "egy kis szívességet teszek egy barátomnak" kategória... :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9843) Csery84 válasza Csery84 (#9829) üzenetére


Csery84
újonc

Nos, megnéztük, kipróbáltuk. A jelek szerint a vinyo túlélte a zuhanást. Legalábbis nem kerreg, kattog vagy egyéb, és mindent látni lehet, ami nekem kell.
Szóval a jelek szerint nagy szerencsém volt. :)

(#9844) *Ropi* válasza Csery84 (#9843) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egész mákültetvényed lehet otthon. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9845) Csery84 válasza *Ropi* (#9844) üzenetére


Csery84
újonc

Áhh, csak malacfarmom. xD

(#9846) instantwater válasza Csery84 (#9843) üzenetére


instantwater
addikt

Örülök, hogy a meghajtó működik.
Ments le róla mindent, és most már csak "eldobható" adatot tárolj rajta, ami megvan máshol is, hiszen nem tudni, hosszútávon lesz-e baja.

(#9847) Csery84 válasza instantwater (#9846) üzenetére


Csery84
újonc

Egyértelműen , de mielőtt ismét használni kezdem, átfuttatok egy tesztet, hogy azért tudjam milyen állapotban van.
A fontos adatok hosszútávú tarolására is van ötletem.

(#9848) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Sziasztok,

Anno vettem egy Western Digital 4TB IntelliPower SATA-600 64MB Purple WD40PURX HDD -t, de most végleg megadta magát, már egy ideje szórakozott azzal, hogy a bios nem látta, vagy látta és ment minden, de 2 napja megint elkezdte, nem látta a bios, most viszont látja, de nem bootol be a gép, ha van rajta táp, újrahúztam a WIN10 -t az SSD -n (Corsair Force GT 2.5 120GB SATA3 CSSD-F120GBGT-BK),
csak úgy bírtam, ha nem volt bekötve a WD40PURX. Fríss WIN 10 mellett visszakötve a WD40PURX, nem bootol be a gép, de a bios látja.
Mit tudok ezzel kezdeni, fontos adatok vannak rajta, még garanciás, az összes családi fényképet meg kellene mentenem róla :F
Most rendeltem új WD Red 4TB 3.5" 5400rpm 64MB SATA3 WD40EFRX -t és egy Samsung SSD 970 EVO Plus M.2 500GB (MZ-V7S500BW) -t, majd újrahúzom a gépet, de a WD40PURX -ról meg kellene mentenem a képeket.

a történet úgy folytatódik hogy:

megjött az USB 3.0<--->3.5" HDD átalakító, ugyanaz a helyzet, 3-ból 2 partíciót lát (, illetve látja a 3. -t is, de nem lehet rákattintani, mert évek telnek el amire betöltené, ha egyáltalán sikerülne listáznia), amit lehet menteni is, de nagyon lassan másolja át, erre nincs valami megoldás, 70GB átmásolgatni 100-700Kbyte-tokkal az elég sok :B , ezt is csak a windows intézővel, mert Multicommander, HDS ki is fagy ha el probálnám indítani, vagy csökkentett módban gyorsabban másolna, bár nem hiszem :F :U

(#9849) liksoft válasza HoReSz1975 (#9848) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Időnként az adatmentőknek is meg kell szenvedniük a lassú másolással. Annyi előnyük van, hogy OS függetlenül tudják a különböző területeket (adat, adminisztráció) kezelni, így valamivel gyorsabbá válik. Ezen felül A gyári adatok (a HDD működését biztosítják) korrigálása is tud időnként gyorsítani. Erre viszont nincs közkézen program. Valamint ha egy fej hibásan vagy gyengén működik, akkor azt cserével lehet javítani, gyorsítani. Ez viszont a garanciát kilövi.
Vagyis a problémádra nem tudok közkézen forgó programot ajánlani. Adatmentő programok közül lehet keresni, ott annyi előnyöd lesz, hogy hiba esetén nem fagy be a rendszer vagy másolás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9850) HoReSz1975 válasza liksoft (#9849) üzenetére


HoReSz1975
őstag

GetDataBack -el lehet csak simán másolni egyik HDD -ről a másik-ra :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.