Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10751) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok, tegnap éjjel félálomban mappa áthelyezéskor sikerült két kattintásból törölnöm a teljes "képek" mappát. Igen, meg is kérdezte mehet-e, mert nem fér el a lomtárban. Nem részletezem. :W Kb. 100GB ment el, részben feltehetőleg fontosabb dolgokkal. Inkább bele sem gondoltam eddig. Mivel úgy tudom ez szépen ott ül a vinyón míg felül nem írja más, csak innentől nincs megcímezve, van-e rá otthon megvalósítható módszer, hogy visszaszerezzem?

Új gép építéskor történt, friss win telepítést követően. Merevlemezről van szó, nem ssd-ről. Csak adatokat tárolok rajta, semmi szoftver.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10752) ElektrikusDE válasza RetepNyaraB (#10751) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

SMR HDD esetén nincs sok esélyed sajnos.

"Hagyományos" CMR HDD esetén nagy eséllyel visszaállíthatok a képek. (amennyiben nem írsz a lemezre)
Természetesen a Windows (vagy más oprendszer) is tud írni a HDD-re ezért mielőbb kikéne venni a használatból.

Nem ártana egy másik gépen végrehajtani az adatmentést, de legalább másik adattárolóval bootolva, másik adattárolóra elvégezve a mentést. (tehát kellene 1 boot képes eszköz és azon vagy másik meghajtón legalább 100 GB szabad terület)

Esetleg még egy 128 GB-es pendrive is elég lehet erre szerencsés esetben.

HA ezek a feltételek megvannak CSAK azután állj neki az adatmentének, különben inkább keres egy szakembert!(még az sem 100% hogy megoldja)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#10753) King Unique válasza RetepNyaraB (#10751) üzenetére


King Unique
titán

Értelemszerűen szokásosan egy ingyenes (Recuva, TestDisk, Windows File Recovery) vagy fizetős (GetDataBack Pro Data Recovery, EaseUS Data Recovery Wizard, iCare Data Recovery, stb.) adatmentő programmal lehetne nekiállni a mentéshez egy másik fizikai lemezre mentve az adatokat, ha megfelelő a HDD állapota (HDS) és nincsenek rajta hibás szektorok. + Értelemszerűen akkor, ha CMR HDD-ről van szó, mert az SMR típusoknál az SSD-hez hasonló lehet a helyzet fájltörlés után.

(#10752) ElektrikusDE:
Itt elsődlegesen az a lényeg, hogy a mentendő lemezre (HDD) ne telepítsen, ne írjon semmit a user, ami ha különálló fizikai lemez, akkor nyilván megoldható a mentés az éppen másik meghajtóról (SSD) futó Windows alól is, felesleges ehhez másik PC, stb. Ha annyira óvatoskodni akar a user külön bootolt OS alóli mentéssel, akkor pedig megteszi pl. egy HBCD PE, aminek futtatásához elég akár egy 4 GB-os pendrive is, az adatokat pedig elsődlegesen eleve másik belső / külső HDD-re kellene menteni, nem egy szutyok pendrive-ra.

[ Szerkesztve ]

(#10754) RetepNyaraB válasza King Unique (#10753) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Köszi a válaszokat, este meglesem.

Rá kell keresnem a hdd-re, de hátha ti rögvest vágjátok: ez egy talán 4 éves, másfél terás wd black szerver lemez, többet fejből nem tudok mondani róla cmr\smr vonalon.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10755) King Unique válasza RetepNyaraB (#10754) üzenetére


King Unique
titán

A WD Black még PMR / CMR, ha régebbi sorozat és modell, akkor meg pláne, + pl. a sorozat adatlapján, valamint az ezen weboldalon lévő információk alapján is.

[ Szerkesztve ]

(#10756) RetepNyaraB válasza King Unique (#10755) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Najó kerestem én, de nem nagyon tudom hol, meg mit is kéne.
modellszám: WDC WD1502FAEX-007BA0
ha valaki hozzáértő ránézne...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10757) King Unique válasza RetepNyaraB (#10756) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban már világosan le lett írva, hogy a 3,5" WD Black eleve CMR, linkelve pár információforrás, stb. Meg amilyen muzeális ez a Caviar Black sorozat, akkor még SMR sem nagyon volt...
Vagyis mehet az adatmentés, meg ha azóta nem történt írás a lemezre, hajrá!

[ Szerkesztve ]

(#10758) RetepNyaraB válasza King Unique (#10757) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Megvolt közben, csak most érek ide. Köszi a segítséget, Recuva volt a befutó. Sok minden visszajött. Sok minden nem, pedig "excellent" állapotot jelzett, aztán utána mégis olvashatatlan a win fotónak. Keresek valami normálisabb képnézegetőt. De ez itt már off.
:R

ui.: azért értetlenkedtem, mert a sorozatszámom más betűkombináció volt, mint amit linkeltél.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10759) King Unique válasza RetepNyaraB (#10758) üzenetére


King Unique
titán

Ha egyáltalán nem lehet megnyitni a képek egy részét, akkor az nem feltétlen azért van mert a Windows beépített alkalmazása nem támogatja azt a formátumot, hanem lehet mert éppen a fájlok sérültek. Ahol emiatt a Recuva esetében is eleve mélyvizsgálat futtatása javasolt minden fájl megtalálásához és utána azok eredményes mentéséhez, meg ugye vannak annál jobb adatmentő programok is, lásd az előzőleg linkelt fizetős példákat. A mentés meg a korábbi javaslat értelmében remélhetőleg másik fizikai lemezre történt, ellenben ha az eredetire lett rámentve (felülírva), akkor nem meglepő a felemás eredmény.

Igen, mert a pontos modellszám ismerete híján az újabb Black sorozat lett linkelve, aminél nyilván már nincsen 1,5 TB-os modell, az utóbbi csak a korábbi, 10+ éves, eleve PMR (CMR) Caviar Black sorozatnál volt.

[ Szerkesztve ]

(#10760) RetepNyaraB válasza King Unique (#10759) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Persze, másik lemezre mentettem. A mélyvizsgálatot még mindig megtehetem (bár most már visszaírtam a megtalált anyagot oda, ahonnan töröltem tegnap és így felteszem exponenciálisan csökken az esély a sikeres további műveletre). Meglátom.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10761) liksoft válasza RetepNyaraB (#10760) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!
Ugye nem a mentendőről ment a rendszer, és a defrag ki volt kapcsolva. Ellenkező esetben felülírás történhetett. Ja, és ugye nem a mentendőre lett telepítve a program?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10762) RetepNyaraB válasza liksoft (#10761) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

3 meghajtó van bent, win+adat+szoftverek. Minden szépen különválasztva. Ez volt az alapgond; mindig áthelyezem a windows mellől az alapmappákat, mint doksik, képek, letöltések stb. az adatoknak tartott hdd-re és félrenyomtam álmomban. A defragot viszont bevallom évek óta meg se néztem; ha a vadiúj win alapból bekapcsolja, akkor be van.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#10763) King Unique válasza RetepNyaraB (#10760) üzenetére


King Unique
titán

Azt értelemszerűen még a fájlok visszamásolása előtt kellett volna megtenni, nem utána, amikor már részben / teljesen felül lett írva azáltal a korábbi tartalom.

(#10764) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Ma reggel elég nagy problémával szembesültem. Pc-m bekapcsolásakor csak a bios jött be. be kellett állítanom hogy a renszer SSD-ről bootoljon, de akkor jött a meglepicsomag.
Zöld betűkkel ezt írta ki:
"Erased by Active Killdisk
Sanitation of ********started 2012-01-27 at 12:30:19
Secure erase method: NIST 800-88 (One Pass Random)
Sanitation completed 2021-01-27 at 12:51:57
Result:Succes"

A biososm órája jó, ezt a dátumot nem tudom értelmezni.

Rögtön kivettem az ssd-t és macriummal ránéztem, hogyátmentem előbb a partíciókat egy másik ssd-re és utána foglalkozom vele. De sajnos csak 2 kis partíció van a lemezen, a többi formázatlan. ( talán 30 és 50mb)

Semmit nem találok erről és nem tudom mi csinálta. Tudom ( már) hogy van ilyen program, de soha nem láttam, nem telepítettem. A napokban semmi extrát nem telepítettem, nem is igen jártam olyan helyen ahol összeszedtem volna valamit ( szerintem)

Nagyon jó lenne visszaállítani mert csaksok héttel ezelőtti mentésem van és azóta változott jó pár dolog. A héten akartam egy biztonsági mentést csinálni, mindenről szoktam szinte.

Vajon hogyan kezdjek neki? Van egy szűz laptopom, friss win 10-el, arra fogom rátenni az ssd-t külső rack-ben. Recuva-val kezdjem?
Ha tud valaki bármi hasznosat, nagyon hálás lennék érte

(#10765) Doky586 válasza mexel (#10764) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem volt bekapcsolva a secure boot akkor bekaphattál valami rootkit vírust. Legközelebb figyelj jobban. :B

(#10766) mexel válasza Doky586 (#10765) üzenetére


mexel
veterán

Kösz. Valószínűleg nincs bekapcsolva, de abban sem vagyok biztos hogy ezen a gépen be lehet. Régebbi 3. gen intel, asrock lappal.
én is eljutottam odáig hogy valami szemetet összeszedett, de most a megoldást kellene kitalálnom a mentéshez :(
Ráadásul volt a gépben még 5 ssd, ezeket mind lekapkodtam, az adatok azokon úgy tűnik megvannak, de mielőtt visszateszem gépbe mindegyiken kell futtanom majd valami keresőt, kérdés mit? Mivel csekkoljam le az ssd-ket?

Mivel szedhetek össze vajon ilyen vírust? próbálok visszaemlékezni mit csináltam a napokban a géppel

[ Szerkesztve ]

(#10767) mexel válasza Doky586 (#10765) üzenetére


mexel
veterán

Van secure boot a biosban és ki volt kapcsolva :(

A recuve nem tud mit kezdeni vele, azt írja nem lehet megállapítani a meghajtó formátumát, vagy valami hasonló.
Ötlet hogy hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

(#10768) Doky586 válasza mexel (#10767) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

HBCD PE-ről futtatott Recuva mélykereséssel nézz rá...

(#10769) mexel válasza Doky586 (#10768) üzenetére


mexel
veterán

Alapból benne van a recuva? Azt ki tuom írni penre ugye? Megnézem

Szerk_ látom benne van

Az ssd-n van egy 512, egy 32 mb-os partívió, első unformat, máspdik "other" a minitool partition wizard szerint, ésa többi unallocated, :(

[ Szerkesztve ]

(#10770) mexel


mexel
veterán

Vannak különböző partition recovery programok. Mi az igazán jó? Olyan kellene ami nem az eredeti ssd-t írja felül hanem akár másikra menti át

Van egy anyrecover progi, de az nem free sajnos

[ Szerkesztve ]

(#10771) mexel


mexel
veterán

Találtam egy partition wizard-ot, ami látja az eredeti partíciókat.De nem merem visszaállítani, előbb egy másik progival mentem mappánként-fájlonként az egészet. Azt hiszem most 1-2 napom ugrik ezzel :(

(#10772) Doky586 válasza mexel (#10770) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

HBCD PE-ről futtatott Recuva ...
Természetesen fizikailag másik meghajtóra mentsed a megtalált fileokat.

[ Szerkesztve ]

(#10773) mexel válasza Doky586 (#10772) üzenetére


mexel
veterán

A Recuva nem látja. Nincs partíció így azt írja hogy nem tudja vizsgálni mert ismeretlen

(#10774) King Unique válasza mexel (#10764) üzenetére


King Unique
titán

"Zöld betűkkel ezt írta ki:
Erased by Active Killdisk
Semmit nem találok erről és nem tudom mi csinálta."

Active@ KillDisk — Hard Drive Eraser

Ha sikeresen végig lett futtatva az Active KillDisk adatmegsemmisítő és meghajtótörlő program, akkor nem meglepő az eredmény... :(

"A Recuva nem látja. Nincs partíció így azt írja hogy nem tudja vizsgálni mert ismeretlen"

A Recuva Free elég basic szintű adatmentő program, vannak annál jobbak is, lásd nemrég egy másik válaszban leírtakat, + a HBCD PE esetében vannak inbox egyéb adatmentő programok is. Viszont ha az Active KillDisk törölte a meghajtót, akkor utána nem sok esély marad az adatok visszaállításra illetve lementésére, vagy max. csak részleges mentésre ha nem törölte a teljes meghajtót vagy még az elején meg lett szakítva a művelet. + Ha SSD-ről van szó, akkor az ilyen szempontból pláne szívás, ott már egy sima fájltörlés után is végleg kuka lehet az adatoknak (példa).

[ Szerkesztve ]

(#10775) mexel válasza King Unique (#10774) üzenetére


mexel
veterán

Elvileg odáig eljutottam hogy látszódnak a mappák-fájlok. Most megy a másolásuk, de hogy mi lesz belőlük nem tudom. Sajnos az 1400000 fáljlból még csak 30000 ment át kb 1 óra alatt, azt hiszem egy ideig ellessz a gép :( Ha a fájlok nagy része megvan akkor jöheta többi próbálkozás.

Ami még kérdés: milyen vírusirtót és egyebet futtassak le a gépben lévő (volt) ssd-ken és a rendszervinyón, ami kiszűrheti mi okozta?

(#10788) liksoft válasza mexel (#10775) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szép Estét!

Elnézést, kicsit sűrű volt a napom. Arra futotta, hogy néztem, sikerült "küszöbre tenni", így most az adatok remélhetőleg jönnek, ami SSD esetében mindig öröm.
Azt nagyon jól látod, helyre nem állítunk mentés során. Utána lehet.
Egy gondolat csak. Menteni akkor kell, mikor már nem szeretnénk elveszíteni az előző mentés óta összegyűlt anyagot. Ami meg "kardba dőlős", azt meg minimum 3 példányban illik tárolni. Mindegyiket szigorúan fizikailag másik adathordozón.
Viszont azokat a bejegyzéseket amik nem tartoznak szigorúan a témához, törlöm (az oda-vissza részt, ami már nem a megoldás része). Ami nem ide tartozik, azt magánban. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10789) mexel válasza liksoft (#10788) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm szépen!
Sajnos belefutottam valóban abba amit nem vártam. Nem mentettem pár hete és éppen iylenkor van gond. ( persze így is kell lennie, ha mentek nincs gond)
Fizikailag is több helyen tárolom a mentéseimet ( amik fontosak) és én szoktam papolni usereknek hogy mentsenek mert ha elveszik minden akkor lehet rinyálni :D
Szerencsére azért majdnem minderől van mentésem, de akkor is bosszant, főleg az okot szeretném megkeresni. A fájlok elvileg már másolódnak más tárhelyre, szinte minden megvan ahogy látom. ha az meglesz 2 példányban megpróbálom a partíciókat visszaállítani, már a helyén. Akkor már nincs veszteni való. Az időveszteség a fájó pont még ilyenkor, ez időigényes folyamat sajnos.

(#10790) liksoft válasza mexel (#10789) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mindenkinek van rossz napja. Reméljük, mindenkinek szép lesz a holnap. Neked is sikerül kinyerni ami fontos. Nagy kalappal hozzá!
(U.i.: Mivel nem látta senki csak a leírásodból lehet következtetni az esetre, lehetnek téves feltételezések, időnként keményebb vélemény - a válaszoló az napjától is függhet - , de aki "régi motoros" itt a fórumon, ezek ellenére is segíteni szeretne. ;) )
U.i.2: Ha nagyon gond az amit kiszedtem, képként lementettem. De örülnék neki, ha senki nem ragaszkodna hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10791) mexel válasza liksoft (#10790) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Jó hír hogy a fájlok már megvannak, pár db tmp fájl nem jött vissza. Most a rendszert próbálom majd megmenteni, arra már kevés az esély.

(#10792) mexel


mexel
veterán

Újra működik a rendszer ( úgy tűnik) boot-ol, minden a helyén. Egy gyors macrium mentés és holnap ki kell deríteni mi okozta ezt. A partíciók visszaállításánál nem vagyok teljesen biztos benne hogy minden oké volt, de azért működik.

(#10793) DarthSun válasza mexel (#10792) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Várom én is az infót, úgy tűnik hogy ez nem mindennapi crash, akár vírus vagy bármi okozta - elvileg akkor bárkinél előfordulhat, főleg ha nem elég figyelmes. Tehát az esetleges kiderített ok, mindenki számára hasznos lehet.
A visszaállítás sikeréhez pedig grat :C

(#10794) jovás válasza mexel (#10792) üzenetére


jovás
aktív tag

Én is kíváncsi lennék majd a végkövetkeztetésedre, hogy mi okozhatta a galibát.

(#10795) King Unique válasza jovás (#10794) üzenetére


King Unique
titán

Az egyik előző válaszban már le lett írva, hogy olyan zöld üzenet az Active Killdisk programhoz köthető, illetve pontosabban ilyen üzenet, amiről korábban egy másik fórumon is ment a diskurzus. De ennek bővebb fejtegetése ugye már nem feltétlen ezen topik témája, itt a különféle adatmentési és visszaállítási módszerek a lényeg, ami már ki lett tárgyalva. Ha esetleg vírus lenne, az meg ugye a vírusirtó topic témája, ahol egy ransomware nem törli hanem titkosítja a lemezt, meg az ottani topikban is Killdisk találat az előbb említett program használatára van, nem malware-re.

[ Szerkesztve ]

(#10796) jovás válasza King Unique (#10795) üzenetére


jovás
aktív tag

Végig követtem az eseményeket, csak az Ő véleményére vagyok kíváncsi, hogy szerinte miként történhetett ez, most így a végén nyugodtan végig gondolva az eseményeket, hátha esetleg valami beugrik neki. :)
Akkor ezek szerint valamit bekapott. :(((

[ Szerkesztve ]

(#10797) King Unique válasza jovás (#10796) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha erre célzol, akkor ott is max. a találgatás ment. Meg ugye ha a "valamit bekapott" pl. egy ransomware (példa), akkor az alapesetben nem törli hanem titkosítja a lemezt és váltságdíját kér a feloldáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#10798) mexel válasza jovás (#10796) üzenetére


mexel
veterán

A rendszer működik, igaz mecerás volt visszarakni a pertíciókat. De megnéztem és véletlenül sem található a rendszeren és egyik lemezen sem az Active Killdisk, tehát ahogy már többször leírtam nem az okozta a problémát.
( Valószínűleg csak arra hivatkozott valami, de nyoma sincs annak a programnak semelyik lemezen. Ha a KillDisk törlte volna nem lehetett volna visszaállítani sem, ez már az elején világosvolt szerintem majdnem mindenkinek. A scannelés még folyik mindenféle progival hátha találok valamit, de eddig még semmi - folyamatosan ellenőrizve vannak a lemezek)
Az utóbbi időben semmilyen új programot nem telepítettem, semmi olyat nem nyitottam meg amit nem ismerek, max a win frissítés ment. 1 pdf fájlom jött amazontól amit nyomtattam, de abban sincs semmi. Szóval nem tudom. Illetve egy pendrive-ot rádugtam a gépre ami egy ismerős gépében volt egyszer, ilyet nem szoktam tenni, demegnéztem azt is és ott is semmi
De ez itt off.
On: A partíciók visszaállítása egy fizetős progival történt, De nem tudom reklámnak számítana-e ezért a nevét nem írom. jól jött a régi mentés, mert onnan tudtam puskázni a partíciók kező és befejező szektorait így minden ugyanoda kerülhetett vissza ahol volt. De most legyalulom a lemezt mentés után és frissen visszaállítom.

(#10799) jovás válasza King Unique (#10797) üzenetére


jovás
aktív tag

Igen, arra céloztam.

(#10800) jovás válasza mexel (#10798) üzenetére


jovás
aktív tag

Akkor ez egy rejtély. :F
Remélem velem nem fog ilyesmi történni, bár nekem a rendszer SSD-n elvileg nincs semmi fontos, a többi vinyókon levő cucc megvan másik gépen, meg külön vinyókon is. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.