Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9901) liksoft válasza *Ropi* (#9900) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha viszont volt privát is, a veszélyeket érdemes ide is kiírni, mert annak hiányában mások csak azt látják, ütünk 3-4 varázsbetűt, és ufóként újjáéled a halálán lévő cucc. Ezt ő is ki akarja próbálni, és akkor utána kopogtat, hogy volt egy kis hoppá. Ott már én is csak annyit mondok ..... hoppá! :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9902) liksoft válasza hcl (#9899) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szakira keress rá. Többen vagyunk, és nem az én tisztem a kérdésedet eldönteni. Bocsi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9903) *Ropi* válasza liksoft (#9901) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jogos, de még nincs miről beszélni: egyelőre ott tart a dolog, hogy beszerzi az 1.8 voltos LVTTL átalakítót. Viszont minden egyes alkalommal amikor írtam neki figyelmeztettem, hogy semmit se csináljon a saját szakállára, csak úgy, ha előtte egyeztettük. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9904) hcl válasza liksoft (#9902) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK...
Az nem baj, ha leírod a veszélyeit :) S most mélyebb dolgoknak úgysem fogok nekiállni egy szívességtevés keretében (meg idő hiányában), viszont ezek az infók jól jöttek, miszerint winyókkal lehet komunikálni soros porton - és azon röhögtem, hogy miért nem jutott korábban eszembe? Ha kicsit kevésbé leszek elhavazva, beletúrok a témába, mert érdekes, hibás winyó meg szokott akadni.
Az 1.8V mennyire elterjedt? Mert pl. ebay-en 1,8V-os RS232 TTL illesztőt nem is találok, és fórumokon is mindenki 3,3V-t emleget.

"mert annak hiányában mások csak azt látják, ütünk 3-4 varázsbetűt, és ufóként újjáéled a halálán lévő cucc. Ezt ő is ki akarja próbálni,"
Kicsit is szakemberek esetében ez már nincs (aki meg laikusként elkezd soroson zaklatni eszközöket, az amúgy sem szokott ennyire előre gondolkozni, hogy az adott témakörhöz mélyebben érteni kell). Még jobbak, akik az "éles" eszközeiken (nem csak winyó, bármi) próbálgatnak mindent.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9905) *Ropi* válasza hcl (#9904) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem mindet érdemes, mert pl. a WD-knek pl. sokkal korlátozottabb a terminálos kommunikációja, mint a mondjuk a Samsungoknak, vagy a Seagate-eknek.

A régebbi kommunikációk voltak magasabb feszültségűek, most a legtöbb E-bayes átalakítónál az IC saját, belső 3.3 voltos regulátora van visszavezetve (4-es láb, ha jól emlékszem): ha átkötöd és beteszel egy szabályozható LDO-t (pl. LM1117), akkor megvan az 1.8 / 2.5 / 3.3 / 5 voltos átalakítód.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9906) hcl válasza *Ropi* (#9905) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az már kitapasztalés kérdése, meg a jövő zenéje :) A szintillesztés más kérdés, szerintem előbb megpróbálom azt, hogy csak magukat a jeleket illesztem, így az átalakító univerzális marad, úgysincs belőle sok itthon, rendelni meg valószínűleg nehezebb lesz a jövőben.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9907) Llanders


Llanders
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni. A PC-mben lévő WDC WD10EALX-009BA0 merevlemezt adatok tárolására használom, mivel van egy külön SSD is a rendszernek.

A winchester eddig hibátlanul működött. Tegnap elég sok állományt mozgattam, végül kétszer hibát írt ki a fájlkezelő egy nagyobb fájl másolásánál. A harmadik alkalommal a rendszer lefagyott, azóta a Windows nem tölt be, ha a winchester csatlakoztatva van.

Ha a Windows betöltődése után csatlakoztatom a merevlemezt, a gép nem látja azt, az eszközkezelőben sem jön fel. Ellenben a BIOS-ban látszódik.

A winchester felpörög, és némi szokásos, olvasásra utaló hang is hallatszik, amikor csatlakoztatom.

Lehet vele valamit kezdeni? Sajnos néhány adatomról nem volt másolat.

(#9908) liksoft válasza Llanders (#9907) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Tapasztalatom alapján ezekben az egyik fej szokta megadni magát. Ha Nálad is ez a hiba (ne bontsd ki, nem látható a hiba!!!!!), csak tiszta térben csereszabatos alkatrész cseréjével lesz menthető. Nem otthoni tuning.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9909) djkt76


djkt76
csendes újonc

Sziasztok,
Nem tudom hogy jó helyre irtam-e most új vagyok itt nálatok. Szóval röviden 1 TBs belső WD winyó meghalt egy hete. Először ugye lassan olvasott utána fagyott, reboot és már nem is látta a boot sem..azt gyanítom hogy elektronikai probléma lehet leejtve nem volt csak ritkán használva 2017 apr.-i..esetleg van vmi tipp mit tudok vele csinálni? sajnos fontos családi témák is voltak rajta ha lehet a Kürthöz ne....Köszönöm a válaszotokat előre is! Alább teszek fel egy fotót, de megpróbálok még többet is feltenni estére

(#9910) liksoft válasza djkt76 (#9909) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A "lassú halál" nem a külső elektronika jellemzője. Azt inkább a mechanika szokta okozni. Felületi sérülés mely lassan indul be, belső erősítő zajosodása (meghibásodás, mely következtében sistereg, begerjed), érintkezési problémából adódó gyári adatterületi sérülés, stb... Mivel a drive is mikroszámítógép, és a működtető programot a felületről tölti be, ha arra képtelen, nem fog bejelentkezni. Az említett cégen kívül vannak más adatmentők is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9911) djkt76 válasza liksoft (#9910) üzenetére


djkt76
csendes újonc

köszi a választ! hát ez nem jó hír..ha jól értem nem érdemes egy hasonló sorozatszámú winyo elektronikájával kísérletezni? vagy igen? Mert arra gondoltam hogy még mindig olcsóbb megnézni hogy elektronika cserével "talán" orvosolható, mert ellenkező esetben az a kérdés hogy hogyan lehet adatot menteni..

(#9912) liksoft válasza djkt76 (#9911) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem "hasonlónak" kell lennie, hanem firmware-re totál egyezőnek. Azt nem fújom fejből, ez a változat gyári számra is párosított elektronikával fut-e, de jó esélye van rá. Az IBM kezdte még az előző évezredben, majd egyre több az ilyen széria.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9913) djkt76 válasza liksoft (#9912) üzenetére


djkt76
csendes újonc

Értem. van értelme még fotókat további fotókat feltennem? Esetleg dugjam rá a gépre és csináljak egy hangfelvételt az indulásról úgy ahogy irtad? Illetve hogyan tudnánk továbbhaladni az úgyben? Köszönöm a segítséget!

(#9914) liksoft válasza djkt76 (#9913) üzenetére


liksoft
Topikgazda

1. Felpörög, "szitál" egy picit és abbahagyja de forog. Esetleg utána 1-1 pozicionálás történik.

2. Felpörög, és folyamatosan "keres", esetleg egy idő után le is áll.

Az elsőnél a gyári adminisztráció sérülhetett (tápellátás, érintkezés, vagy hibás alkatrésze miatt, esetleg 1 fej kuka), míg a másodiknál abszolút nem is olvas semmit a felületről.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9915) djkt76 válasza liksoft (#9914) üzenetére


djkt76
csendes újonc

Ugy lesz a legjobb ha hangot teszek fel ide.....

(#9916) *Ropi* válasza djkt76 (#9915) üzenetére


*Ropi*
félisten

Áthoztam a másik topikból, mert itt a helye. :)

Előzmények.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9917) djkt76 válasza *Ropi* (#9916) üzenetére


djkt76
csendes újonc

Szia! köszönöm ;-) esetleg valakitől egy diagnózis?

(#9918) *Ropi* válasza *Ropi* (#9916) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én úgy hallom, hogy a track 0-t sem találja (erre utal a fejek startpozícióból újraindítása és a sebesség változtatása, ahogy próbálja a helyeset eltalálni), azaz nem tudja olvasni a lemezt. Több mindentől lehet, ha tippelnem kellene azt mondanám, hogy a fejblokk körül keresném a hibát: letérdelt fej(ek), szakadt flexkábel, ilyesmik...A közös bennük, hogy nem otthoni körülmények közt javítható hibák, mert meg kell bontani hozzájuk a HDD-t. Viszont jó hír, hogy nem csörög-zörög-recseg, így jó eséllyel nincs leszakadt fej, ami éppen bekarcolja a lemeztányért és menthetetlenné teszi az adatokat. :)

De hallgass meg mást is, hogy ne csak egy véleményed legyen! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9919) liksoft válasza djkt76 (#9917) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ennek olvasási gondja van. Vagy az egyik fej kuka, vagy egy gyári modul. Még az is lehet, hogy fizikailag sérült valahol.
Ennél többet távolról sajnos nem fogok tudni segíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9920) djkt76 válasza liksoft (#9919) üzenetére


djkt76
csendes újonc

Sziasztok kedves Szakértők! köszönöm szépen a válaszaitokat, szóval mit javasoltok hogyan lehetne tovább görgetni az ügyet? Esetleg van esély arra hogy megfelelő firmverrel rendelkező elektronikájú vinyo elektronikájával kicserélni? Ez még mindig olcsóbb lenne mintha hivatalos adatmentő cégre biznám, vagy nem jól gondolom?

(#9921) *Ropi* válasza djkt76 (#9920) üzenetére


*Ropi*
félisten

Röviden: nem. Bővebben: nagyon nem.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9922) DrDobos


DrDobos
őstag

Hali!
Lehet, rossz helyre irok, vagy hulyeseg a kérdésem, elore elnezest.
Van egy regi ADATA kulso HDDm, mar nem mai darab, ezert vettem egy Maxellt, hogy arra is legyen egy mentesem. Lehet direktbe egy laptoppal a 2 kulso HDD kozott mozgatni az adatokat(kepek videok) vagy erdemes ratenni eloszor a regirol a gepre, es onnan az uj HDDre? Laptop SSDt hasznalnek koztes megoldásnak, ha az a megoldas jobb lenne. Elore is koszi:)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#9923) liksoft válasza DrDobos (#9922) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!
Két gondolatom lett egyből.
1. Miért mozgatni akarod, miért nem másolni? Ami fontos adat, az fizikailag is 3 különböző helyen legyen meg! Ha csak átmozgatod, akkor megint csak egy példányod lesz!
2. Az a kérdés, hogy üzembiztosan a két USB HDD megy-e egyszerre a laptopról? Tápellátásban korrekt módon ki tudja-e szolgálni a laptop mindkettőt?
Ha igen, akkor mehet a másolás egyből a másikra.
Ha nem (vagy nem vagy benne teljesen biztos), akkor egyszerre csak egy külső HDD-t csatlakoztass, vagyis a laptopra be, majd onnan ki.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9924) DrDobos válasza liksoft (#9923) üzenetére


DrDobos
őstag

Masolni akarom, felreertheto voltam :) nem tudom, hogy ellatja e a kettot ( HP ProBook 430 G4) de akkor kulon csinalom. Koszi:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#9925) King Unique válasza DrDobos (#9922) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben nyilván lehet, meg ha a laptopon van 2 db USB 3.X port (a specifikáció alapján van, bár az egyik Type-C port), vagyis hogy az adatátviteli sebesség és 2,5"-os külső merevlemezek esetén USB-n a tápellátás is megfelelő legyen. Köztes megoldásként külön-külön másolni, illetve először a laptop SSD-jére max. akkor van értelme, ha az előbbi és egyéb feltételek nem adottak az ideális másoláshoz, vagy akarsz egy + biztonsági másolatot a fájlokról a laptopban lévő SSD-re is. Ellenkező esetben viszont teljesen felesleges bonyolítani.

(#9926) *Ropi* válasza DrDobos (#9924) üzenetére


*Ropi*
félisten

Amennyiben több USB3.x port van rajta, akkor el kell látnia őket. Ha csak egy, vagy csak USB2.0 portjai vannak, akkor használj saját tápos elosztót és mehet a direktben másolás.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9927) DrDobos válasza King Unique (#9925) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszi nektek :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#9928) Csabex válasza djkt76 (#9920) üzenetére


Csabex
őstag

Privátban már javasoltam neked megoldást, de nem reagáltál rá, mert ragaszkodsz a saját megoldáshoz ahogy látom... Ha nagyon fontosak az adatok, akkor mindenképp szakemberre bíznám helyedben, ha meg nem, akkor el kell engedni és nem fáj a fejed többé :D Olcsó húsnak híg a leve, tudod a mondást...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#9929) psg5


psg5
veterán

Sziasztok! Kulso hdd felporog, illetve mintha indulna, de semmilyen eszkoz nem ismeri fel. Már csak a Kürt segithet vagy van még megoldás? Szamtech bolt azt mondja csak Kürt.

F.K.T.

(#9930) King Unique válasza psg5 (#9929) üzenetére


King Unique
titán

Ez így édeskevés... Nem derült ki pontosan milyen (pontos modell, modellszám) külső HDD-ről van szó, annál a fizikai csatlakozás (kábel, port) és a tápellátás (USB 3.X port, tápadapter) rendben van-e, a mintha felpörögne/indulna most igen/nem, a semmi nem ismeri fel mit is jelent pontosan (Windowsnál sem eszközkezelő, sem lemezkezelő?), ha megoldható, akkor a HDD-t a külső házból kivéve másik külső házban USB-n / PC-be téve SATA-n mi a helyzet, stb.

Amúgy meg nemcsak a k betűs adatmentő cég létezik, van egyéb is, valamint itt a fórumon is lehetőségek (példa).

[ Szerkesztve ]

(#9931) DrDobos válasza psg5 (#9929) üzenetére


DrDobos
őstag

Mi az a Kürt? :U :P :F

Samsung Galaxy A55 5G

(#9932) psg5 válasza King Unique (#9930) üzenetére


psg5
veterán

Koszonom!

#9931 DrDobos: tölcséres fuvokaju rézhangszer. Megis mi más lenne?

F.K.T.

(#9933) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Ráírtam vagy 250GB adatot egy WD 500GB 2,5 5400 HDD-re, ami egy Icy Box USB 3.0 Enclosure külső rackben van. Bedugtam most a lemezt, de bármilyen fájltípusra kattintok, azt írja ki, hogy "Programfuttatási hiba". De ha átmásolom az állományt egy másik lemezre, ott gond nélkül meg tudom nyitni.

Mitől lehet ez?

Mentek mindent, és megformázom a lemezt.

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#9934) King Unique válasza Hegyirabló (#9933) üzenetére


King Unique
titán

Nem derült ki mi, milyen OS írja ezt, de vélhetően Windows. Ha NTFS fájlrendszerű a külső merevlemez, akkor nem árt megnézni, hogy a hozzáférési jogok rendben vannak-e, szükség esetén saját tulajdonba venni a meghajtót. Aztán hogy a nemrég említett dolgok, vagyis USB-n a fizikai csatlakozás és a tápellátás rendben vannak-e. Valamint maga a külső ház, az abban lévő HDD (HDS), azon a fájlrendszer (ellenőrzés), stb.

[ Szerkesztve ]

(#9935) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Üdv.
Win10-es asztali pc-m az utóbbi időben elkezdett vacakolni, az utolsó 2-3 bekapcsolásnál már rendszervisszaállítást kellett nyomnom, hogy elinduljon. A tegnapi visszaállítás után nem tudott belépni az oprendszerbe, így elbuktam minden javítási lehetőséget. Az újratelepítés maradt az egyetlen lehetőség, viszont előtte szeretnék 1-2 fájlt lementeni a régi rendszerpartícióról, ami SSD-n van. Járható út az, ha veszek egy külső házat, és lementem a szükséges fájlokat laptopra ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#9936) liksoft válasza hülyegyerek (#9935) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!
Igen, meg lehet próbálni. A kérdés az, hogy az SSD-hez a gépben volt-e hozzáférési jelszó kötve, vagy TPM chip aktív volt-e? Ha igen, az az SSD-n titkosítást vagy jelszóvédelmet alakíthatott ki a hozzáféréshez. Amennyiben ezektől mentes volt a rendszer, akkor ha még kezelhető az SSD, járható út az USB-s csatlakoztatása.
A jogosultsági problémák és az esetleges adminisztrációs sérülések miatt azért itt is adatmentő program használata célszerű (pl.: GDB).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9937) hülyegyerek válasza liksoft (#9936) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nem volt jelszóval védve, szóval teszek egy próbát, köszönöm a választ.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#9938) papaya


papaya
senior tag

Sziasztok!
Van egy Maxtor M3 Portable 2.5 2TB USB 3.0 külsős Hdd-m, amin vannak számomra fontos adatok (képek, videók), azonban a hdd csatlakoztatása után, bár felismeri a windows 10, és ki is írja a mappákat, azokat már nem tudom olvasni, és 10-20 másodperc után már nem is lehet a hdd-t elérni. Informatikus kollégának oda adtam, ő neki még egyszer sikerült hdd sentinelben "javítani", de miután vissza adta, kb. 1-2 perc használat után ismét a fent leírtakat kezdte a hdd produkálni. Ennyiből esetleg lehet valamire következtetni mi lehet a gond? Ha nem, mit kellene ellenőrizni?

[ Szerkesztve ]

(#9939) liksoft válasza papaya (#9938) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha Neki sikerült, akkor Neki kéne rögtön mentést készítene, és Nálad a tápellátását ellenőrizni a HDD-nek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9940) King Unique válasza papaya (#9938) üzenetére


King Unique
titán

Itt kérdés, hogy a fizikai csatlakozás rendben van-e, USB-kábel jó-e, gépen lévő aljzat és kábel csatlakozója között nincs-e kontakthiba? Ha nincsen rendben, akkor nem ártana másik kábellel, másik porthoz csatlakoztatva stb. is kipróbálni az eszközt. Valamint mivel 2,5"-os külső merevlemezről van szó, ezért eleve USB 3.X porthoz kellene csatlakoztatni a stabil tápellátás biztosításához.
Ha az előbbiek nem használnak, továbbra is fennáll a probléma, akkor akár magával a külső házzal, vagy az abban lévő HDD-vel is lehet gond. Amit úgy lehetne kideríteni, kizárni egyiket/másikat, ha kiveszed a HDD-t a külső házból és másik külső házba téve USB-n, vagy a PC-be téve SATA-n csatlakoztatod. Ennél a Maxtor sorozatnál nem integrált USB-s a belső HDD, mint a korábbi Samsungnál, vagyis megoldható. Viszont a házilagos megbontás, szétszerelés garanciavesztéssel járhat, de el kell dönteni, hogy melyik számodra a fontosabb, a 3 éves gyártói garancia, vagy a HDD-n lévő adatok. Ha az előbbi és mégsem olyan fontosak a rajta lévő adatok, akkor adja magát a garanciális csere, ha még érvényes és otthon nem sikerül megfelelő működésre bírni az eszközt. Ha az utóbbi, akkor meg ott van a kipróbálás másik külső házban, vagy PC-be téve, vagy ha az sem használt, akkor elvinni adatmentő céghez, szakemberhez (példa 1, 2).

[ Szerkesztve ]

(#9941)



addikt

Sziasztok!

Tegnap Asus zenbook laptopban megmakkant a HDD-m.
A rendszer SSD-n van és be is bootol rendesen, de az adataim nagy része a HDD-n van.

Bootoláskor olyan hangot ad, mintha folyamatosan keresne a fej, kb 1-2 percig keres, utána abbahagyja és onnantól csend. Ezt a hangot korábban is csinálta néha, de eddig mindig elérhető volt közben is. Nem is tulajdonítottam neki jelentőséget, azt hittem, hogy csak dolgozik a háttérben valamin és annyi.

Filemanagerben kérdőjel van a vinyó neve mellett és nem engedi megnyitni. Lemezkezelőben azt írja, hogy ismeretlen, nem inicializált.

Mit tehetek az adataimért?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#9942) *Ropi* válasza (#9941) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vedd fel a hangját és linkeld be ide! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9943) válasza *Ropi* (#9942) üzenetére



addikt

[link] ez a hangja, amikor bekapcsolom a laptopot. (valamiért nem játssza le online a google drive, csak letöltés után, gépről)

kb 2-3 percig csinálja boo után, utána néma csönd a következő bekapcsolásig.

szerk: ezt a hangot egyébként már korábban is kiadta néha-néha, de akkor még működött közben. Azt hittem töredezettségmentesít, vagy a torrent miatt teker vagy ilyesmi, nem foglalkoztam nagyon vele.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#9944) *Ropi* válasza (#9943) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez sérült fej vagy szalagkábel (esetleg elszállt erősítő): még a track 0-t sem találja, semmit sem tud olvasni a lemezről. Nagy vonalakban: tiszta térben szét kell szedni és a fejblokkot cserélni + járulékos teendők. Otthon semmit sem tudsz kezdeni vele, csak adatmentő cég laboratóriumi körülmények között.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#9945) válasza *Ropi* (#9944) üzenetére



addikt

köszi :(
van rá esély, hogy valahogy visszajön még magától? mivel már korábban is csinálta pont ezt a hangot, de akkor még olvasta a lemezt. Vagy ha már elment, kuka.

Adatmentés kb nagyságrendileg mennyibe kerül?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#9946) liksoft válasza (#9945) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Főtengely kikönyökölt a blokkon. Ez azért még hazavisz?

Nagy valószínűséggel vagy a belső erősítő folyamatos romlása miatt nem tud olvasni, vagy egy lassan elindult felületi sérülés, mely a gyári adminisztrációs területet érinti. Ha belső erősítő, akkor jó esélyed van, de felületi sérülés exponenciálisan romló állapot. Ott minden kísérlettel romlik az esély.
Azért nem ártana tudni, milyen drive is ez pontosan.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9947) válasza liksoft (#9946) üzenetére



addikt

Hazavitt. ;)
Az után, hogy két napig se kép/se hang, ma pöccre indult. Lementettem az összes adatomat gyorsan, de lazán tudtam róla másolni ~600GB-ot és azóta is vígan megy...

Nyilván lecserélem most már, de azért hálás vagyok neki, hogy feléledt, mint a megváltó.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#9948) liksoft


liksoft
Topikgazda

Azt tudod, hogy megismételhetetlen szerencséd volt? Valamint az is lehet, nem a HDD, hanem a tápellátása a ludas ebben az esetben? Ugyanis a HDD így nem szokott megjavulni.

Kicsit szégyellem magam, mert a tápra nem gondoltam. Egyetlen mentségem, erről annyiszor volt már szó, hogy nem is szoktam feltételezni, ez még nem került ellenőrzésre.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9949) válasza liksoft (#9948) üzenetére



addikt

Igen ez világos, hálás is voltam érte.

Viszont ha tényleg a táp a ludas, akkor gondolom egy hdd csere nem fogja megoldani a problémát...
Szóval az lenne a kérdésem, hogy lehetne kideríteni mi a baja. Egy laptopról van szó, szóval egy tápcsere nem annyira egyszerű, mint egy asztali gépnél.

Az elmúlt hónapokban adta ki ezt a hangot párszor, de akkor nem tűnt fel, hogy nem olvasható a lemez. (lehet, hogy akkor sem volt olvasható, csak simán épp nem kellett róla semmi) Tegnap este és ma reggel simán ment, gond nélkül. Előtte két napig kakukk volt.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#9950) liksoft válasza (#9949) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Összes csatlakozó tisztítása.
Asztali gépben a HDD tesztelése.

Ennyit tudsz tenni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.