Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10301) _Roy_ válasza liksoft (#10300) üzenetére


_Roy_
tag

Igen, pár indítás után teljesen belassult illetve akkor is csak az a 4 mappa volt rajta üresen.
Mondhatjuk azt is, hogy most kezelhetetlen.
Esetleg tudsz ajánlani erre céget.

(#10302) liksoft válasza _Roy_ (#10301) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Privát ment.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10303) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Egyik HDD sajnos megmurdelt a gépemben, rettentően belassította a windowst és a fájlokat sem tudom megnyitni róla, pedig le kéne mentenem 1-2 dolgot róla, van valami módszer amivel mégis le tudok hámozni róla valamit?
Sok rossz szektor volt rajta már, most a téli szünetben akartam cseélni, de sajnos megelőzött.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10304) liksoft válasza szpeti40 (#10303) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Pontosan milyen drive? Olvasható csak nagyon lassan, vagy egyes területek egyáltalán nem?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10305) szpeti40 válasza liksoft (#10304) üzenetére


szpeti40
addikt

Szia!

Egy Seagate Barracuda 1TB.
Mostmár hiába dugom a gépre, a fájlkezelőben nem is látom :(
Eddig fájlkezelőben ott volt, nagy neheze behozta ami rajta van, de másolni nem tudtam róla.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10306) liksoft válasza szpeti40 (#10305) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor az szép lassan kinyírta magát. Ez lehet felület, és mellette az adminisztrációs terület sérülése is, és/vagy rengeteg hiba miatt belső adminisztrációs összeomlás.

Adatmentéses szakember. Nem otthoni feladat. El kell dönteni, megér-e annyit az adat ami rajta van, és mentendő.

U.i.: A Barracuda is csak család megnevezés. Az ST....... a meghatározó.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10307) szpeti40 válasza liksoft (#10306) üzenetére


szpeti40
addikt

Hát pénzt semmiképpen nem ér meg, ami fontosabb pár fotó volt rajta, meg virtuális gépek, de a fotók nyers változata el van mentve másik helyre is.
Meg pár játék, de azok is pótolhatóak.
Akkor kuka sajnos?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#10308) liksoft válasza szpeti40 (#10307) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, jól látod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10309) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni.Külső merevlemezről,kb 60 GB adatot másoltam a notiban lévő SSD-m re. Az SSD hibátlan. A másolás megtörtén de amikor a mappára rá kattintok azt írja dock fájl és nem nyitja meg,ha nem programot kér hozzá.Mit csináljak? :R

(#10310) King Unique válasza kromatika (#10309) üzenetére


King Unique
titán

Nem teljesen világos ennek a kérdésnek mi köze az adatmentés problémához, amikor a leírtak alapján sikeres volt az adatmentés, megfelelő a forrás- és célmeghajtó állapota, stb. :F
Ez elsőre szimpla fájltársítási problémának tűnik, amire majd a másik topikban megmondják a választ, ahol röviddel ezután szintén feltetted ugyanezt a kérdést. :))

(#10311) kromatika válasza King Unique (#10310) üzenetére


kromatika
veterán

Bocsánat pontatlan voltam,és azóta még egy dologban kérnék segítséget. Szóval az első probléma hogy igen az adatot rá mentettem az ssd re,60 GB ről volt szó. Most ez a kép fogad. Az SSD adat mappa csak 10 GB.a melette lévő doc mappa pedig 129kb. Hová lett 50GB? A második kérdésem aditt egy 1TB noti vinyó ami PS4 pro ban volt használva.És nem tudom külső HDD keretbe sem rakva formázni. A saját gép nem látja,a lemez kezelőben pedig ez jelenik meg. GPT kifogástalan védő patrició 931GB. De mikor rá akarok kattintani a szokásos jobb klikk menüben semmit nem lehet csinálni.Sem formázni,sem a meghajtó betűjel elérési utját modosítani stb...Hogy formázhatnám,hogy tudjam használni adat lemeznek? :R

[ Szerkesztve ]

(#10312) Josi


Josi
aktív tag

Szerintem a windowsból a diskpart-tal tudod formázni.
Menete:
indítod a diskpart programot.
List disk (itt látni fogod milyen lemezek vannak a gépben)
Select disk x (x= amelyiket törölni szeretnéd)
nálad úgy látom az a 0
clean (törli a teljes lemezt, csak óvatosan,)

Utána lemezkezelővel formázhatod.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#10313) King Unique válasza kromatika (#10311) üzenetére


King Unique
titán

Azt neked kellene tudni, te másoltad az adatokat. :)
Ahol nem derült ki, hogy adatmentő programmal történt-e a másolás, vagy csak simán a fájlkezelőben, rejtett fájlok mutatását bejelölve mi a helyzet, stb. Valamint ha külső HDD-ről történt a másolás, akkor ott elvileg még megvan 1:1-ben az a ~ 60 GB adat, vagyis max. újramásolod a fájlokat, ha nem lett mind kijelölve. Aztán miért a C meghajtó gyökerébe másolsz, ahol nem feltétlen lesz megfelelő jogosultság, miért nem a saját felhasználói mappádba, vagy másik partícióra / fizikai meghajtóra?
A .doc fájl megnyitásánál meg már le volt írva, hogy társítani kellene a megfelelő szövegszerkesztő programot, ami kezeli.
+ A W10-nél meg a bekapcsolt gyorsindítás mellett történő leállítás és meghajtócsere okozhat pl. ilyen problémát, de esetben elvileg nem ez történt.

GPT-védőpartíció alapesetben a GPT partíciós sémát nem támogató operációs rendszereknél szokott lenni, mint amilyen pl. a 32 bites Windows XP (példa). A Windows 10 viszont fullosan támogatja, vagyis annál érdekes az ilyen.
Védett (rendszer)partíciónál nem meglepő, ha a Windows grafikus lemezkezelője biztonségi okokból nem enged semmit csinálni, inaktív a formázás stb. opció. De egy másik topikban említett módszerekkel megoldható a törlés, formázás stb. pl. parancssorban (DiskPart), valamint szintén parancssorban akár a teljes lemez törlése, majd particionálása és formázása.

[ Szerkesztve ]

(#10314) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, adott egy 2TB-os külső HDD, ami 2 partícióra volt osztva. Sikeresen ráküldtem egy ghostoslást, azaz lett rajta egy partíció, ahogy a ghost fájlban is volt.
Adatvesztés nélkül vissza lehet-e valahogy álltani a partíciókat? Azaz nem töltenék el x napot adatmentéssel, ha nem muszáj :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10315) Josi válasza wwhy (#10314) üzenetére


Josi
aktív tag

Ha felülírtad egy másik particióval, ami adatokat tartalmaz, szerinted mennyi az esély?
az 1. particiónak szerintem biztos lőttek. Ha ghostos partició kisebb volt, mint ahol a 2. partició kezdődött, akkor van esély még onnan menteni.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#10316) wwhy válasza Josi (#10315) üzenetére


wwhy
veterán

Bíztam a csodában :U
Az adatok megvannak, 1GB-val sikerült eltüntetni 2TB-ot :W
Mentés folyamatban.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10317) King Unique válasza wwhy (#10314) üzenetére


King Unique
titán

A "ghostoslás" az én olvasatomban lemezképfájlba mentést jelent meglévő partícióra, nem új partíció létrehozását, az a klónozásnál van. De adatmentéses szempontból majdnem mindegy is, mert nyilván mindkettő felülírással jár, ahol ha a célmeghajtón, célpartíción fontos adatok voltak, akkor ez esetben azoknak részben / teljesen meszeltek...

(#10318) wwhy válasza King Unique (#10317) üzenetére


wwhy
veterán

A ghostolás 2. lépését b@sztam el, amikoris a lemezképfájlt, amit már megcsináltam, egy pendrive-ra kellett volna rátenni, én meg összekevertem a meghajtókat, és a pen helyett a külső HDD-t választottam ki célnak. Az adatok a HDD-n szerencsére mind megvannak, mert a képfájl csak ~1GB, viszont időtlen időkig sem ér véget a 2TB adat le/visszamentése. De ez legyen a legnagyobb bajom.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10319) liksoft válasza wwhy (#10318) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ugye a mentendő drive és az átmeneti tár nem ugyanaz a külső drive?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10320) wwhy válasza liksoft (#10319) üzenetére


wwhy
veterán

Köszönöm az észrevételt. Nem, egy másik külső HDD-re megy a mentés.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10321) kromatika válasza King Unique (#10313) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.Akkor megpróbálom részletesebben és képernyő képekkel,nagyon köszönöm előre is. :R Szóval egy M.2 es, külső USB 3.1 SSD tokba /Silverstone ms 09 [link] / be raktam a dépben lévő Sandisk x600 m.2 ssd-t.Ami két felé volt telepítve, a D adat meghajtó kapacitása 146GB. Erre másoltam 76 GB adatot. Majd ez után vissza raktam a gépbe amin Win 10 64 bit,20H2 van. És a saját gépbe az a kép fogad hogy a D meghajtón foglalt 75 GB De amikor rá kattintok hogy megnézzem a fájlokat 3 mappa található,ami összesen még 1 GB sincs: Mind a három fájl pár 100 kb. van e mód rá hogy az SSD én lévő adat látható legyen?Hiszen a Win irja hogy 75 GB foglalt. Sajnos nem értem hogyan lehet megnézni a rejtett fájlokat.A Libre oficce telepítve van,a Doc mappát megnyitva egyetlen fájl van. Sajnos semmilyen adat mentő progit nem használtam másoláskor csak a Win fájl kezelőjét. :R Sajnos az eredeti 75 adat kölcsön kért notibqan volt,már nincsen meg.

[ Szerkesztve ]

(#10322) kromatika válasza kromatika (#10321) üzenetére


kromatika
veterán

A lemez kezelőben és látszik

(#10323) King Unique válasza kromatika (#10321) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban már le lett írva a lényeg erre vonatkozóan, vagyis ha az SSD-n lévő W10 bekapcsolt gyorsindítás mellett lett leállítva, majd ide-oda pakolgatva az SSD, ott adatok írva rá stb., akkor nem meglepő a jelenség, lásd a linkelt példát. Ez esetben esetleg egy adatmentő programmal lehetne ránézni, majd ha megtalálja a fájlokat, akkor azzal másik lemezre másolni. Vagy legjobb lenne, ha 1:1-ben meglennének az adatok az eredeti meghajtón és újrakezdeni a másolást, kikapcsolt gyorsindítás mellett, stb.

A mostani lemezkezelő screenshot célra nem világos, előzőleg még volt egy másik lemez is, azon GPT-védőpartíció stb., amire le van írva az előző válaszban mit lehetne azzal kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#10324) kromatika válasza King Unique (#10323) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi.Megpróbálok minden lehetőséget.

(#10325) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Melyik (ingyenes) program tud UDF 2.x DVD+R (win10 pendrive módban használt) lemezről törölt filet lementeni?

(#10326) KLiFF


KLiFF
csendes tag

Intenso 250gb ssd (2015) windows 7 alatt kék halál, majd újraindítás után nincs bootolható meghajtó. Átalakult RAW meghajtóvá. Próbálkoztam windows 10 és windows 7 gépeken, de nem jutottam semmire. chkdsdk nem működik RAW alatt, több visszaállító programot futtattam , de 1-3% ig eljutnak majd megáll a folyamat.
Letöltöttem a hiren's bootCD 15.2 mini windows XP-vel. és azon tökéletesen látni a partíciókat NTFS , a fájlok futatthatóak rajta. Lefuttattam a chkdsk parancsot kb 3x , és a testdisk-et is ami érdekes módon csak a 100mb-os partíciót látja bootolhatónak, amin a win7 van azt meg csak primari-nak, de nem akar bootolni róla, és megnézve az ssd-t win7 és win10 alatt továbbra is ismeretlen a fájlrendszer.
Egyenlőre várom a másik ssd-t ami wd blue 3d 250gb, arra átmentek mindent és majd tovább próbálkozok, mbr visszaállítás vagy felülírás, a testDisk-ben vannak ilyen opciók.
Valakinek van ötlete mi lehet az SSD-vel? (nagyon ritkán,heti 1-2 alkalommal használt laptopban volt)

win7 és 10 alatt:

Windows XP hiren's bootCD alatt:

chkdsk lefuttatása hiren's bootCD :

Érdekes tény , hogy win 7 é win 10 alatt semmit nem látni, win xp alatt pedig tökéletes a fájlrendszer! :F

(#10327) King Unique válasza KLiFF (#10326) üzenetére


King Unique
titán

Az SSD topikban direkt linkelve volt a példa, hogyan kellene RAW esetén eljárni. Ahol fontos adatok esetén nem CHKDSK, nem közvetlen visszaállítás, hanem adatmentés javasolt, ami a linkelt példában is világosan le van írva. Ha a muzeális HBCD live XP-je / új HBCD PE alól közvetlenül hozzá lehet férni az SSD-n lévő partíciók tartalmához, akkor adatmentő program sem feltétlen kell.
Ha kész az adatok lementése, visszaellenőrzés után stimmelnek stb., akkor pedig mehet az újratelepítés. + Lehet egy SSD csere sem ártana, mert nem éppen a legjobb az említett típus és nem kifejezetten ajánlott, amit a téma topikjában is leírtak, ha magától produkálta az említett hibát, akkor meg pláne. :))

[ Szerkesztve ]

(#10328) KLiFF válasza King Unique (#10327) üzenetére


KLiFF
csendes tag

Sajnos az új hiren's boot cd PE v1.0.1 is csak raw-nak látja (ami szintén win 10 alapú), azon próbáltam vagy 4 féle programot futtatni de nem sikerült semmit csinálniuk. utána próbáltam a régebbi win xp verziót ami csodák csodájára jóóóóó :) megpróbálom a boot repairt vagy visszaállítást, ha megjön az új ssd, és jelzek ha sikerül. persze az intenso megy a kukába, senki ne vegyen ilyen márkát....
Arról nem is beszélve hogy a support nagyívben sz@rik rá ha valakinek problémája van a termékükkel, még választ sem írnak.

(#10329) Gyuszopapa


Gyuszopapa
csendes tag

Sziasztok!

Véletlenül töröltem a D partícióm tartalmát.Természetesen nem nyúltam hozzá nehogy még jobban elcsesszem.
A GDB látja és szépen is le tudja menteni a törölt fájlokat.Csak nem tudom megnyitni őket.
Valami megoldás van erre?Előre is köszönöm a megoldást.

Tisztelettel Gyula

(#10330) King Unique válasza Gyuszopapa (#10329) üzenetére


King Unique
titán

Pontosan milyen fájlrendszer volt rajta, GBD melyik verziójával próbáltál menteni, gyors / teljes keresés történt-e (utóbbi javasolt), ugyanarra / másik (utóbbi javasolt) fizikai lemezre lettek-e lementve a fájlok stb. lemaradt...

(#10331) Gyuszopapa válasza King Unique (#10330) üzenetére


Gyuszopapa
csendes tag

NTSF
GDB simple 2.02
másik vinyóra
a teljes keresésr nem találom-

(#10332) King Unique válasza Gyuszopapa (#10331) üzenetére


King Unique
titán

A GDB Simple már rég megszűnt, a GetDataBack Pro Data Recovery az aktuális és annak is jelenleg az 5.55-ös verziója. A újabb GDB verziók esetén a teljes keresés a Level 4.
Ha a GDB nem válik be, akkor vannak egyéb adatmentő programok és módszerek is, de elsődlegesen az adatmentés javasolt, a törölt partíció közvetlen visszaállítása csak saját felelősségre.

[ Szerkesztve ]

(#10333) Gyuszopapa válasza King Unique (#10332) üzenetére


Gyuszopapa
csendes tag

De az újabb az nem fizetős véletlenül?

(#10334) King Unique válasza Gyuszopapa (#10333) üzenetére


King Unique
titán

Miért, a régebbi talán ingyenes? Nem, nem az, tudtommal soha nem is volt, max. a virágboltban. :D :))

(#10335) Gyuszopapa válasza King Unique (#10334) üzenetére


Gyuszopapa
csendes tag

Ezt találtam.Amúgy nem szoktam torrentezni.Eredeti játékokkal nyomulok.
A free változat is képes a dologra?

[ Szerkesztve ]

(#10336) King Unique válasza Gyuszopapa (#10335) üzenetére


King Unique
titán

A GDB eleve fizetős adatmentő program, a demó változat max. keresni és lemezképfájlt létrehozni enged, ellenben a mentés már licencköteles. Ha figyelmesen olvastál, akkor az előbb a linkelt válaszban ingyenes programok is említve voltak, lásd pl. Recuva és TestDisk (menteni is tud).

(#10337) Gyuszopapa válasza King Unique (#10336) üzenetére


Gyuszopapa
csendes tag

Szia.

Köszönöm szépen.
Közben megtaláltam hogy kell a level 4-et beállítani.Majd holnap megpróbálom azzal mert úgy látom elég hosszú idő lesz.
Ha lesz még kérdésem visszatérek.

Üdv Gyula

(#10338) Doky586 válasza Doky586 (#10325) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már tárgytalan.

Recuva megtalálta az egyszer írható DVD-ről törölt fileokat is. csak a filenév és az útvonal vész el.

(#10339) Intelligencs válasza King Unique (#10332) üzenetére

Velem egyszer olyan történt, hogy haverom nálam lévő gépéről a Windows install megkezdésekor a C helyett véletlenül a D partíciót távolítottam el. :O Most már meg nem mondom milyen programmal, de az biztos, hogy én adatmentés helyett néhány kattintással visszaállítottam az eredeti partíciót, mintha mi sem történt volna.

The Amiga, Born a Champion

(#10340) King Unique válasza Intelligencs (#10339) üzenetére


King Unique
titán

Ha figyelmesen olvastál, akkor le volt írva, linkelve, hogy a standard adatmentés mellett a törölt partíció közvetlen visszaállítása is opció lehet. Viszont adatbiztonság szempontjából elsődlegesen az előbbi javasolt, meg pl. az ilyen esetek miatt is. :))

(#10341) mufi válasza King Unique (#8564) üzenetére


mufi
senior tag

Szia,

nekem olyan progira lenne szükségem, amely 1:1-ben vissza tudja állítani a mappaszerkezetet illetve a fájlneveket is. Nem baj ha fizetős, most sajnos erre nem nézhetek....köszönöm a segítséget előre is.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#10342) Intelligencs válasza King Unique (#10340) üzenetére

Igen, olvastam. Pusztán megemlítettem, hogy én inkább a partíció visszaállítását választottam. Az adatmentések során ugyanis amit eddig végeznem kellett, mindig az volt a bajom, hogy a fájlnevek, mappastruktúra nem jött vissza. Itt meg úgy gondolkodtam, hogyha csak kitöröltem a partíciót, de rögtön utána kivettem a diszket, tehát semmit nem írtam rá, akkor csak van rá módszer, hogy ugyanúgy vissza is csináljam. És volt.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#10343) liksoft válasza Intelligencs (#10342) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Az új SMR lemezek esetén egy partíció törlés is teljes adatvesztést okozhat! Amelyik ismeri a TRIM-et, az a belső adminisztrációját törli a felület használatával kapcsolatban, és valóban üresnek mutatja magát. Még adatmentéses eszközökkel is icipici a visszahozás esélye!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10344) liksoft válasza mufi (#10341) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Először is jó lenne tudni, mi is a baj. Hiszen egy olyan drive-ról melyen traktor ment át, nem programmal kezdünk adatot menteni..... (Csak elvetemült példa volt.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10345) King Unique válasza Intelligencs (#10342) üzenetére


King Unique
titán

Normál, illetve jó esetben megmaradhatnak az eredeti fájlnevek és mappastruktúra a standard adatmentésnél is, de ez nagyban függhet magától az adott mentési esettől és hogy pontosan mi történt, a fájlrendszertől, mentéshez használt programtól és annak beállításaitól, stb.
A partíció közvetlen visszaállítása jó esetben valóban sikeres lehet, ha csak törlés történt (meg az is főleg normál, CMR HDD-n), de lehet példa az ellenkezőjére is, lásd az előzőleg linkelt példát. Meg az utóbbi csak és kizárólag saját felelősségre javasolt, illetve általánosan a standard adatmentés (olvasás) és nem a közvetlen visszaállítás (írás) javasolt, lásd a topikgazda intelmeit. :))

[ Szerkesztve ]

(#10346) King Unique válasza mufi (#10341) üzenetére


King Unique
titán

A másik topikban már le volt írva, linkelve példa adatmentő programokra is.

(#10344) liksoft:
Előzmények: [link], [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#10347) Intelligencs válasza liksoft (#10343) üzenetére

Köszönöm az infót. Igen, ez évekkel ezelőtt történt, akkoriban valószínűleg még nem voltak SMR-es diszkek.

King Unique: Vettem az adást.

The Amiga, Born a Champion

(#10348) liksoft válasza King Unique (#10346) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Jááájjjjjj.....

Boldog Új Évet!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10349) King Unique válasza liksoft (#10348) üzenetére


King Unique
titán

BÚÉK! :R

(#10350) Griffi


Griffi
újonc

Sziasztok!

A külső merevlemezem egyik pillanatról a másikra elromlott. Hiába csatlakoztatom, nem tudom megnyitni fájlkezelőben. A külső HDD eszköz neve: WD Elements 2621. Laptop OS: Windows 10
A pontos hibaüzenet, amikor meg akarom nyitni a parancsikont, amely a HDD-n lévő mappára mutat: "A hely nem érhető el", és utána egy jó hosszú leírás (Nem érhető el az E:\(mappa neve). Ha a fájl a helyi gép egyik mappájában volt, ellenőrizze, hogy csatlakozik-e a fájlt tároló eszköz vagy meghajtó, ....)
Fájlkezelőben nem látszik a HDD, másik laptopon sem, másik usb-n sem. Másik kábelem nincs hozzá. Eszközkezelőben látszik, a HDD-n lévő kis lámpa ég, amikor csatlakoztatva van a laptophoz.
Van rajta nem kevés adatom, amiket nem szeretnék elveszteni. Milyen lehetőségek vannak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.