Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10701) King Unique válasza RazoR (#10700) üzenetére


King Unique
titán

Ez a "Vissza lett állítva" remélhetőleg úgy történik, hogy másik fizikai lemezre, majd ellenőrzés után onnan visszamásolva az eredetire, máskülönben nem csoda ha a fájlok egy része felülíródik. :))

(#10702) RazoR válasza King Unique (#10701) üzenetére


RazoR
veterán

máskülönben nem csoda ha a fájlok egy része felülíródik.

Ezt nem nagyon értem, hogy mire gondolsz. Természetesen másik lemezre lettek kimentve a szükséges adatok, visszamásolva nem lesz mert megy gariba a HDD, nincs túl szép hangja.

(#10703) King Unique válasza RazoR (#10702) üzenetére


King Unique
titán

Értelemszerűen arra, ha a mentésnél azonos a forrás- és a célmeghajtó (példa). Ha esetedben nem, akkor oké.

(#10704) cigam válasza RazoR (#10700) üzenetére


cigam
félisten

megoldottam, hogy használható legyen. :U

Eh... És még kérkedsz is azzal, hogy azok a "nagyon fontos adatok" nem érnek meg 70$-t... Az fel sem merült, ha ennyire ....akkor egy ingyenes megoldást keress, pl. testdisk?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10705) liksoft válasza cigam (#10704) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A TestDisk nagyon korlátozott lehetőségekkel bír. Igaz, ez sokszor jól jön. Viszont klasszikusan adatmentéses programnak nem nevezhető. Ugyanis korlátozottan, és az eredetin állít helyre. Egy adatmentéses program az eredetit SOHA nem piszkálja, arról csak olvas. Adatmentéses szakember az eredetit EGYSZER! olvassa el, mert MÁSOLATOT készít róla, és arról ment olyan programmal, mely erre a másolatra SEM ír!

Ezt pedig azért KELL betartani adatmentés során, mert SOHA nem lehet tudni, amit először hibának hiszünk, az nem következmény-e már? Mert ha hibásan ír egy drive, és köhög az adminisztráció sérülése miatt, akkor egy CHKDSK nem fog segíteni, csak rombolni! Hiszen a hibásan írt adminisztrációt írással javít, ami újabb hiba, és ezt szintén írással akarja gyógyítani. Itt nem az adminisztráció hibája a fő gond, hanem a hibás írás. Ilyenkor többszöri gyötrés után sokszor a szakember is csak a kezét tárja szét....

Örülj, hogy sikerült. Az is lehet, csak egyszeri szerencse az életben. Ami fontos, arról fizikailag is másik eszközre másolatot kell készíteni, mert csak így lehet mentést csinálni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10706) MostaPista válasza salieri. (#10698) üzenetére


MostaPista
tag

Ha egyik percrol a masikra lett RAW belole, akkor kontakthiba is okozhatta, ami ismetlodhet.

Weben keress ra, talan tiz eve van reszletes leiras angolul kepekkel, talan videoval is ilyen esetekben a gyors es sikeres visszaallitasra.

[ Szerkesztve ]

(#10707) cigam válasza liksoft (#10705) üzenetére


cigam
félisten

Ugyanis korlátozottan, és az eredetin állít helyre.

Ez így ebben a formában téves. Ugyanúgy kiválaszthatsz másik meghajtót mint az összes többi helyreállító programban.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10708) RazoR válasza King Unique (#10703) üzenetére


RazoR
veterán

Eszembe nem jutna, hogy ugyanarra a hdd-re mentsek amiről elszálltak az adatok....

(#10709) salieri. válasza MostaPista (#10706) üzenetére


salieri.
őstag

Semmit sem állított helyre a get data. :(

(#10710) King Unique válasza RazoR (#10708) üzenetére


King Unique
titán

Szerencsére, ami ugye már a korábban leírtakból kiderült, de mindegy.

(#10711) King Unique válasza salieri. (#10709) üzenetére


King Unique
titán

Itt azon lényegi információ lemaradt, hogy mert nem talált level 4-es kereséssel sem semmit a GDB Pro és azért nem, vagy mert eleve fizetős program lévén a visszaállításhoz értelemszerűen meg kellene vásárolni és regisztrálni. :))

(#10712) liksoft válasza salieri. (#10709) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az is kérdés, hogy mentés, vagy helyreállítás? Az első fizetős, a másodikat nem is tudja!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10713) salieri.


salieri.
őstag

Van igazatok , helyreállítani és menteni.

(#10714) liksoft válasza salieri. (#10713) üzenetére


liksoft
Topikgazda

NEM! Adatvesztéskor NEM állítunk helyre, hanem MENTÜNK.

Amire Te gondolsz, az UTÁNA biztonsági kópia (mentés) készítése!

NINCS HELYREÁLLÍTÁS! EREDETIT NEM MANIPULÁLUNK!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10715) salieri. válasza liksoft (#10714) üzenetére


salieri.
őstag

Mármint nem látom a fájlkezeloben a merevlemez tartalmát.Majd keresek valakit,aki visszaállítja.

(#10716) King Unique válasza salieri. (#10715) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor vagy bővebben kellene leírni, hogy pontosan milyen lépések történtek és melyiknél értendő hogy nem jelenik a tartalom a fájlkezelőben, vagy screenshotot mellékelni ha az előbbi nem megy. Már csak azért is, mert ugye a RAW problémánál az 1. lépés (vagy a 2. ha előtte az 1. lépésként biztonsági másolat készült a lemezről) az adatmentő program és annak a kezelőfelületén kell a keresésnél megjelennie a megtalált fájloknak és mappáknak, a Windows fájlkezelőjében max. a másik lemezre történő mentés után.
Igen, lehet az lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#10717) Leki78


Leki78
tag

Sziasztok!
Le szeretném cserélni a rendszer SSD-m egy nagyobb méretűre, olyan programot keresek és persze mindenféle tanácsot is szívesen vennék amivel újratelepítés nélkül át tudnám vinni a rendszert az új ssd-re. Van olyan program ami megbízhatóan ellátja ezt a feladatot?
Köszönök mindenféle segítséget ezzel kapcsolatban.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#10718) King Unique válasza Leki78 (#10717) üzenetére


King Unique
titán

Eleve rossz topikban érdeklődsz, mivel itt az adatmentés a téma hibás, formázott, törölt stb.meghajtókról, nem a Windows 10 klónozása, az utóbbi értelemszerűen a Windows 10 topik témája, + van "Milyen program, ami...?" topik is.

Egyébként van, lásd pl. Macrium Reflect, amivel adott a lehetőség közvetlenül klónozni a rendszert a régiről az új SSD-re, vagy akár lementeni és visszaállítani.

[ Szerkesztve ]

(#10719) #12516608 válasza King Unique (#10718) üzenetére


#12516608
törölt tag

"Egyébként van, lásd pl. Macrium Reflect, amivel adott a lehetőség közvetlenül klónozni a rendszert a régiről az új SSD-re, vagy akár lementeni és visszaállítani."

Ez az! Macrium Reflect-et letölti az ember, telepíti, létrehoz vele egy "Rescue Disk"-et (vagy hogy a tökömbe hívják) oszt kiírja CD/DVD/Pendrive-ra és megy a dolog. Ha figyel a delikvens és angolul is mekeg valamennyire, akkor elsőre is tökéletesen sikerül. :K

(#10720) Doky586 válasza #12516608 (#10719) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A "Rescue Disk" itt van készen .iso formában, telepíteni sem kell csak pendrivera másolni. [link]

(#10721) #12516608 válasza Doky586 (#10720) üzenetére


#12516608
törölt tag

Küzdjenek meg a tudásért! --sszamegaló!

Én meg vidéken félhomályban gépelek egy 15 éves Hama billentyűzeten, ami a lépcső alatt van. És állandóan hullik bele a mocsok az öcsém melósbakancsáról. A muter meg fényérzékeny, ezért kell, hogy megvakulásig a sötétben éljek. Na, ide kéne a 20 ktonna!

(#10722) Nyugis


Nyugis
senior tag

Sziasztok!

adatmentés..
az történt, hogy egy könyvtárból véletlenül kitöröltem olyan projekt fájlokat amig bár 2-3 évesek de jó lenne HA vissza tudnám szerezni valahogyan. egy külön HDD-n voltak az adatok. nem ssd-n.
illetve az év eleji nagytakarítás miatt sajnos rányomtam a kuka ürítése- gombra.
most meg HA van rá valamilyen lehetőség, akkor szeretném visszaállítani, azokat a fájlokat.
ehhez az adott problémához milyen programot érdemes használni?
konkrétan erre az egy feladatra kell, utána uninstall, igy nekem az "N'koron" fellelhető programok is tökéletesek.

Köszönöm a figyelmedet, nagy reményekkel várom, hátha...

Tisztelettel: -.-

(#10723) liksoft válasza Nyugis (#10722) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Mára a HDD sem minden esetben jelenti azt, hogy a logikailag törölt adatot vissza lehet keresni a felületről. Azok az új HDD-k melyek a TRIM funkciót ismerik, a kuka ürítése után már nem olvassák vissza a "nem használt" területüket. Ehelyett a vezérlője legtöbbször 00H adatot küld. Vagyis célszerű megnézni, a Te esetedben a HDD milyen? Ha a TRIM aktív, és a kuka is kiürült, akkor legtöbbször nincs is értelme nekifutni a mentésnek. Ha viszont nem ismeri, akkor King Unique már nagyon jól összeszedte, csak egy kicsit érdemes visszakeresni.
[link] , [link]
Sok sikert a mentéshez!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10724) RazoR válasza Nyugis (#10722) üzenetére


RazoR
veterán

EaseUS van az általad említett helyen, nekem azzal sikerült egy 10TB-os HDD-ről visszanyerni fontos adatokat, bár nálam nem törölve lettek, hanem ismeretlen okból eltűnt minden adat.

(#10725) Csabex válasza liksoft (#10723) üzenetére


Csabex
őstag

A hsz-ed kapcsán felmerült bennem az a kérdés, hogy a TRIM funkciót akkor ezek szerint érdemes lenne kikapcsolni (ha lehet)? Okozna a kikapcsolás teljesítménycsökkenést valamilyen formában?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#10726) King Unique válasza Csabex (#10725) üzenetére


King Unique
titán

Nem, nyilván nem kell semmilyen normális rendszerbeállítást erővel kikapcsolni, inkább a topik 1. hozzászólásában vastaggal kiemelt szövegrészen kellene alaposan elgondolkodni és alkalmazni, akkor a legutóbbi pár esetnél sem lenne miről beszélni... + A törlésnél értelemszerűen elsődlegesen az a lényeg, hogy nem törölni ész nélkül olyan fontos fájlokat, amikről nincsen máshol biztonsági másolat, az hogy működik és ha igen akkor lefutott-e a törlés után az adott meghajtónál a TRIM vagy sem, már másodlagos.

[ Szerkesztve ]

(#10727) fbaloo


fbaloo
tag

Sziasztok,

Adott egy külső 2 TB-os vinyó, amit jelenleg nagyon lelassult, van file ami elérhető rajta, van ami nem, inkonzisztens hogy le tudsz-e kapcsolódni róla, másolások elakadnak, nagyon lassan olvas be mindent róla.

Crystaldiskinfo kép:

Ezt el kell vinni valamilyen adatmentő céghez ha szeretnénk valamit még viszontlátni belőle igaz? Jól értem, hogy a merevlemez a teljes halál küszöbén van? Félek hogy ha tovább nyúzom itthon csak rontok a helyzetet.
Tudtok adatmentő céget ajánlani? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#10728) .Macc.


.Macc.
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy laptop (Windows 10), két merevlemezzel. Az egyik egy 128 GB-os Samsung SSD, amin a rendszer van. A másik egy SATA HDD 1 TB-os, szintén Samsung.
Mint kiderült, sajnos az utóbbi adta be a kulcsot.
Ezen két partició van, az egyiken a letöltések, a másikon a személyes dolgaim.

Egy spontán újraindulás után nem sikerült lelket lehelnem a gépbe. Nagy nehezen egy usb-s windows telepítővel eljutottam addig, hogy a C:-ről a fontos dolgokat le tudtam menteni. Már akkor gyanús volt, hogy nem láttam a D: és az E: meghajtót.
Mivel továbbra sem jártam sikerrel rendszer helyreállításában, így elkezdett motoszkálni, hogy mi van, ha nem is a rendszervinyó adta be a kulcsot, hanem a másik. Sajnos így is lett.
Azért tettem még egy kísérletet, hátha az alaplappal van gond, de a vinyók helyét felcserélve, ill. egyedül a másik helyén is az igazolódott be, hogy a HDD olvashatatlan.

Hirtelen annyi ötletem támadt, hogy érdemes esetleg egy USB-s rackot vennem és azzal megpróbálni bármit, vagy ez már fizikálisan adta meg magát? Bekapcsoláskor egy kattanás hallatszik.
ST1000LM024 ő lenne az áldozat.

Köszönettel várom a segítségetek, tanácsaitok!

(#10729) liksoft válasza .Macc. (#10728) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Ha kattog, sistereg, az nem jó, onnan ritkán van visszaút. Sokszor letapad, de akkor z..z..z..z..z hangot ad inkább. Így igazán a leírtakból nincs ötletem, de tartok tőle, hogy mechanikán belüli lehet a gond. Csak bontás után (otthon ne, mert azzal vége is a mókának!) lehet megmondani, egyáltalán van-e esélye?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10730) liksoft válasza fbaloo (#10727) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Esetleg egy pontos modell? A buborék épp kitakarja..... :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10731) fgeth


fgeth
csendes tag

Sziasztok,
Van egy WD 8 tb-s gold hdd-m egy i-tec MySafe 3.5" SATA USB 3.1 (CAMYSAFEDUAL35) külső házban. Mindkettő vadiúj. Elkezdtem rá másolni file-okat és otthagytam. Mire visszamentem hibaüzenet várt, hogy nem tudja átmásolni. Kikapcsoltam, újraindítottam a hdd-t és azt írta ki, hogy "disk structure is corrupted and unreadable". A HDSentinel nem tud hozzáférni. A windows, értelemszerűen nem lát rajta semmit. A kérdésem, hogy most elvesztek az adataim. Mit tudok tenni vele? A HDS szerint, amikor még működött, hibátlan volt. Mi lehet a baj?
És a chkdsk szerint: Unable to determine volume version and state. CHKDSK aborted.

Mivel áthelyeztem a file-okat az új hdd-re, az eredetin még nincsenek felülírva. Ezeket valahogy vissza lehet állítani könyvtárstruktúrával együtt? Van erre valami mód?
Esetleg, ha az újat leformázom, utána vissza lehet nyerni az adatokat?
A minitool partition wizard nem fér hozzá, azt írja, hogy a chkdsk aborted.

A másik kérdésem, hogy ha keresztet vetek az adatokra és leformázom, akkor bármikor lehet ilyen hiba? Vigyem vissza a vinyót?

Az eszem megáll, most vettem a hdd-t, még soha nem volt ilyen, hogy egyből megadja magát. Bocs a sok kérdésért, de teljesen tanácstalan vagyok. Köszönöm szépen, ha tudtok segíteni.

(#10732) liksoft válasza fgeth (#10731) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A legegyszerűbb, ha előveszed a mentést és visszatöltöd.
Amúgy miért mozgatás? Miért nem másolás, és ha minden jó, utána törlés. Persze csak ha van róla biztonsági mentés......

Sajnos a hibát pontosan nem tudom behatárolni ennyiből, így a továbblépés lehetőségét sem. Ami viszont biztos, hogy semmilyen írást nem szabad tenni egyik drive-ra sem! Vagyis nincs formázás, nincs CHKDSK, és egyéb visszaállítás sem. Keresni kell olyan adatmentő programot, mely fizikailag is másik drive-ra átmásolja a megtalált adatokat. Egy adatmentő programnak NEM kell formázás, inkább rendszergazdai jogok, hogy fizikailag kezelhesse a HDD-t.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10733) fgeth válasza liksoft (#10732) üzenetére


fgeth
csendes tag

Köszönöm a választ!
Milyen mentést vegyek elő? Ezt nem értem.
Hogy miért mozgatás? Mert balf@sz vagyok. Bíztam a teljesen új hdd-ben.

Az adatmentő felismeri a könyvtárstruktúrát is? Anno mentettem adatokat egy haldokló hdd-ről és csak átnevezett fileokat kaptam, aztán találd ki egyenként mi micsoda...
A formázást azért kérdeztem, mert így a windows sem ismeri fel, nem tudja megnyitni.
Mitől lehet egy ilyen structure corrupted hiba? Egy 0 napos hdd-nél ez nem normális, nem? Valószínűleg azzal lesz a baj. Esetleg a külső házzal?

(#10734) liksoft válasza fgeth (#10733) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ami fontos, azt fizikailag is három különböző helyen KELL tárolni.
Vagyis ami fontos, arról kell másolat.

Azért írtam, meg kell keresni azt a mentő programot, mely korrekt módon tudja lekezelni a helyzetet. A hashajtó, az gyógyszer. Mégsem jó akkor, ha a beteg képtelen a porcelántóé szabadulni. Másik gyógyszer kell neki. Ugyanígy képtelenség megjósolni, melyik adatmentő program tudja korrekt módon kezelni. (30 év után is volt olyan mentés, ahol célprogramot kellett írni. 40GB létező progival, 700GB volt a mentett anyag az egyedi program után.) Nincs univerzális program.

Az OS-t akarod mentésre rávenni, vagy a mentő programot? Az OS már elhasalt rajta. Nem értem, miért ez a ló kell Neked? Majd az adatmentő program a töredékek alapján felépíti a rendszert, ha lehet. Mert ha az MFT felül lett írva, akkor nem lesz név szerinti mentés. Vagyis visszajutottunk az elejéhez, jó kérdés melyik program, és milyen minőségben lesz jó. Neked a drive-hoz a hozzáférést kell biztosítanod a programnak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10735) fgeth válasza liksoft (#10734) üzenetére


fgeth
csendes tag

Akkor a kérdésem, hogy egyrészt mit javasolsz, melyik programmal próbálkozzam.
Másrészt, a van lehetőség a structure corrupted állapot visszaállítására? Vagy látatlanban nem tudsz mit mondani rá?

(#10736) liksoft válasza fgeth (#10735) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ismételten linkelve a kolléga gyűjteményét.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10737) Ciccuka


Ciccuka
veterán

SanDisk SSD Plus Recovery

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#10738) liksoft válasza Ciccuka (#10737) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez a Tiéd volt? Vagy ez most milyen ötletből jött de? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10739) Ciccuka válasza liksoft (#10738) üzenetére


Ciccuka
veterán

Csak érdekességként linkeltem.
Jó lenne külön egy SSD-s hasonló topik is.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#10740) Ala


Ala
tag

Sziasztok!
Egy kicsit faék kérdésem lenne adatmentéssel kapcsolatban. Adott egy HDD amin két partició van, az egyiken az OP, a másikon az adatok, és egy SSD, amin egy másik op és adatok. Összességében mindegyik partición bőven van szabad hely.
Emelett adott egy USB 3.0-ás külső HDD, ami 2 TB-os (a fenti adatok összesen max 80 GB), ezértt az jutott eszembe, hogy mindegik meghajtóról csinálnék egy tükröt, mivel a tepeített programok működőképességét is jó lenne megtartani.

Hogyan érdemes ennek nekifutni? 4 fele particionálni a 2TB-os vinyót és 3 particióra az egyes meghajtókat tükrözöm, a 4-et pedig megtartom az új adatoknak?
A cél, hogy ha kell, akkor könnyen el lehessen érni az adatok olyan felhasználó számára is, aki nem különösebben ért az informatikához.

Jelenleg a leggyengébb megoldást cwsináltam meg, azaz az össze adatot átmásoltam egy-egy mappába. Ezzel ugye könnyen elérhetőek az adatok, de a programok nem használhatóak. Ezért jutott eszembe valami értelmesebb megoldás.

Minden jó ötletet szívesen fogadok, ha pedig valami nem egyértelmű, akkor szívesen pontosítok. :D

(#10741) King Unique válasza Ala (#10740) üzenetére


King Unique
titán

Az adatfájlokról értelemszerűen mehet a fájlszintű mentés a külső HDD-n lévő külön mappába / partícióra (nyilván nem kell 4, elég 1 -is), az OS-ről és egyben a szükséges partíciókról pedig lemezképfájlt célszerű készíteni arra való célprogrammal (példa) ugyancsak külön mappába / partícióra. Ha Windowsról van szó, akkor a téma topikjában korábban le lettek írva a lehetőségek.

+ A témaindító hozzászólásban leírtakra is javasolt odafigyelni, azaz az eredetin kívül legalább 2 helyen legyenek biztonsági másolatok, ahol az 1 db külső HDD-n történő tárolás ugye csak 1 db másolat.

[ Szerkesztve ]

(#10742) Meza


Meza
tag

Sziasztok,
Egy viszonylag új WD RED HDD-n egyszercsak azt tapasztaltam, hogy a rajta lévő egy adott mappában lévő fájlok eltűntek. Minden más látható. Abban a mappában sok fájl van, illetve a rendszer is azt mutatja, hogy a HDD-n lévő üres hely ennek megfelelő, tehát valahol látja, mintha ott lennének, csak nekem nem mutatja. Total C és Intéző is üresnek mutatja. Van ötlet, hogy ez mitől lehet? USB külső dokkolóban van.

"Olvashatatlan aláírás"

(#10743) liksoft válasza Meza (#10742) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Valószínűleg jogosultsági probléma lehet.
Ez első pillanatban nem mentésnek tűnik, lesz itt olyan szaki, aki ellát majd ötletekkel.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10744) King Unique válasza Meza (#10742) üzenetére


King Unique
titán

Egy másik topikban nemrég már feltetted ugyanezt a kérdést, meg kellene várni az ottani választ és itt akkor érdeklődni, ha célirányosan adatmentés a cél, vagy ha az utóbbi már adott, akkor a másik topikban eleve nem kellett volna, aminek még a címében is világosan szerepel, hogy nem adatmentéssel foglakozik.

[ Szerkesztve ]

(#10745) Meza válasza King Unique (#10744) üzenetére


Meza
tag

Köszönöm, hogy válaszoltál! Azért írtam két helyre, mert számomra nem mondható meg egyértelműen, hogy mi a probléma, így mindkét topikhoz kapcsolódhat a kérdésem. Szerintem nem tragédia, ha egy kérdést két helyen is feltesz valaki. Fontos adatok vannak rajta, amihez sürgősen hozzá kellene férnem, így mielőbb választ akartam kapni. Még az is lehet, hogy itt lesz megoldás.

"Olvashatatlan aláírás"

(#10746) Ala válasza King Unique (#10741) üzenetére


Ala
tag

Köszönöm a segítséget!

(#10747) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!

Egyik ismerős gépében lévő SDD begalydult/elromlott.
Vasárnap reggel még használták a gépet aztán egyszer újraindult a gép és nem tudott a win 10 bebootolni.
BIOS látta az SSDt, de bootolni nem tudott. Kiszedtem az SSDt egy USBs átalakítóval rádugtam másik gépre. Lemezkezelőt elindítva inicializálni szerette volna a driveot és partíciót sem látott rajta. Nem inicializáltam.
Ma gondoltam melóhelyre behozom az SSDt és megpróbálom leklónozni egy hardveres klónozóval, de 1 óra után még látszólag mindig az elején jár a folyamat. Gyanús hogy nem fog sikerülni a klónozás.
Getdabackntfst terveztem a klónozott driveon futtatni, de gyanús hogy nem lesz klónozott driveom :(
Eredetire azért megpróbáljam ráereszteni?
Esetleg érdemes megpróbálni valamilyen szoftverrel a klónozást megcsinálni? melyik progit ajánlanátok hozzá ha igen?

(#10748) liksoft válasza ityam (#10747) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Szerintem adatmentéses céget.

Viszont jó lenne tudni a pontos típust, mert egy SandForce vezérlős SSD profi cégnél sem megy, a belső titkosítása miatt. (A gyártó vigyáz a felhasználó adataira! Senki ne férhessen hozzá ha meghalt, mert olyankor a kukába kerül, onnan meg senkinek semmi köze a tartalmához. - Vagy csak a konkurenstől védi a firmware-t a wear leveling algoritmussal együtt. - Mindenki eldöntheti melyik a szimpatikusabb......)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10749) ityam válasza liksoft (#10748) üzenetére


ityam
senior tag

Annyira szerintem életmentő dolgok talán nincsenek az SSDn, de jó lenne ha meg lehetne menteni pár dolgot.
Az SSD egy Gigabyte GP-GSTFS31240GNTD típus.
Nem hiszem hogy túl profi tipus bár nem vagyok otthon benne.

A Drive klónozó nem haladt sehova 4 óra alatt sem.Leállítottam mert nem láttam értelmét(meg mert másik telephelyre pont át is kellett küldenem).

(#10750) liksoft válasza ityam (#10749) üzenetére


liksoft
Topikgazda

"Imádom" a gyártókat, a controller után úgy kell "vadászni". Azt hiszik titkos marad? Ugyanolyan fontos műszaki adat mint a sebessége vagy megbízhatósága....
[link]
Ez alapján PHISON 3111-S11-13 SSD controller van benne.
Ha igen, akkor lehet esélye. Innentől már csak a meghibásodás, és a firmware teheti kérdésessé.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.