Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10051) Hammon Serra válasza liksoft (#10050) üzenetére


Hammon Serra
senior tag

:C :C :C :C
Köszi!
Inkább felteszem youtubera ahogy szétverem és elküldöm a Seagatenek és a Transcendnek
:R

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#10052) Bandib0y válasza liksoft (#10049) üzenetére


Bandib0y
csendes tag

Teljesen világos, hogy azért mutatja töröltnek, én csak azt nem értem, hogy a mappába betallózva miért írja a No file found, filesystem may be damaged. üzenetet, ott nem kéne pirossal listáznia a törölt fájlokat és almappákat?

TestDisk előtt próbálkoztam GetDataBack és Disk Drill programmal, előbbi a TestDisk-hez hasonlóan semmi érdemlegeset nem mutatott a törölt elemeket illetően, utóbbi pedig fájlnevek nélkül vissza tudta hozni egy részét, de abban sajnos nem találtam, amit kerestem (a fájlok egy része olvashatatlan volt helyreállítás után)

(#10053) liksoft válasza Bandib0y (#10052) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha törléskor kiüríti az adatra mutató pointert (adat kezdetének értéke), akkor nem.

A windows ilyent nem tesz. Viszont annak a CHKDSK funkciója ha két file-t keresztbe linkelve talál, akkor mindkettőnél kiürít. Ezért van, hogy win alatt del után van még esély visszaállításra, de CHKDSK keresztbe linkelt hiba esetén nincs.

OS függő, törléskor milyen adatokat ürít, és miket nem. Ezért ajánlottam, keresd a OMV téma gazdáját.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10054) Bandib0y válasza liksoft (#10053) üzenetére


Bandib0y
csendes tag

Értem, ez valóban magyarázat rá. (valamint megvilágosodtam, hogy a win chkdsk futtatása miért végződött néha rosszul)

Az OMV alatt egy Debian fut, arra telepítettem utólag az OMV-t. Az áthelyezés cli-ben vagy mc-ben történt, azaz Debian alatt, tehát ennek most konkrétan nincs köze az OMV-hez.

Abban tudsz még segíteni, hogy milyen programot célszerű alkalmaznom Debian alatt történt áthelyezés után?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#10055) liksoft válasza Bandib0y (#10054) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Esetleg

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10056) Bandib0y válasza liksoft (#10055) üzenetére


Bandib0y
csendes tag

Ez egy szuper program, köszönöm szépen, gyönyörűen látszik az egész struktúra, hogy mik voltak áthelyezés előtt a diszken. 1-2 állományon kis is próbáltam, vissza tudja hozni, de nem szükséges, mert így már látom, hogy ezek közül mind megvan máshol, nincs közöttük az, amit kerestem.

Még egyszer köszönöm, ezt a programot nem ismertem, de nagyon hasznos. :R

(#10057) liksoft válasza Bandib0y (#10056) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor ez ma egy szuper nap lett! Örülök neki!

A HD Sentinelnek van olyan beállítása, ami az automatikus CHKDSK-t tiltja. Érdemes alkalmazni. :)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10058) anyokfezsoj


anyokfezsoj
friss újonc

Szia!
Eltelt három és én ugyanezzel a problémával küszködök. Sikerült valamilyen megoldást találnod akkor? Vagy valakinek van a jelenlegi tudása alapján megoldása a problémára?
- a WIN 10 látja a meghajtót, betűjel nélkül,
- a lemezkezelő nem tudja inicializálni, végzetes hardverhiba miatt,
- csatlakozás után 3 mp megszakításokkal halkan kerreg, (mintha valamit be szeretne tölteni)
- a LED folyamatosan világít, majd kb. 5 perc után lassan villog,
- a gyári programok kiolvassák a márka nevét, a sorozatszámot, a típust, a firmware számát, de üres tartalmat jeleznek,
- a recovery programok (data, partició) nem boldogulnak vele.
Az adatok elvesztését nem sajnálom, de az eszközt igen, mert 3 TB tárhellyel leszek szegényebb.
Köszönöm a segítséget!

(#10059) King Unique válasza anyokfezsoj (#10058) üzenetére


King Unique
titán

Ez nemrég már ki lett tárgyalva itt a topikban, le volt írva, hogy mit lehetne megpróbálni, tenni. Mi nem volt világos? :F Ha nem cél az adatmentés, gyártói garancia már lejárt stb., akkor veszel egy új külső merevlemezt, ilyen egyszerű.

(#10060) liksoft válasza anyokfezsoj (#10058) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Az a 3mp ismétlődéssel hallható ZZZ.....ZZZ.....ZZZ hang akkor szokott előfordulni, ha a fejek letapadtak, vagyis nem a rámpán vannak, hanem a lemezen. Ezt szokta okozni hibás tápellátás (pl.: asztali gépben előlapra csatlakoztatva, ahol az vékony kábellel megy az alaplapi tüske csatlakozóra), vagy sokkal sűrűbben leejtve, kihúzás közben megrázva eltéve, stb.
Ha valóban tapadt, akkor mostanra a sok próbálkozástól a fej mellett a felület is halott, onnan adat nem jön vissza.
Persze ez csak egy lehetőség a sok meghibásodásból.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10061) Hompi01


Hompi01
tag

Sziasztok melyik adatmentő céget ajánlanátok ? (ami relatíve jó áron van) Sajnos a Seagate vinyóm meghalt és fontos adatok vannak rajta.....

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#10062) liksoft válasza Hompi01 (#10061) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!
Azért jó lenne tudni, milyen modell, és mi történt vele....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10063) Hompi01 válasza liksoft (#10062) üzenetére


Hompi01
tag

Lényegében elkezdett kattogni majd nem ismerte fel a gép. Próbáltam egy szoftvert ami látta hogy vannak rajta dolgok de nem tudtam lementeni.

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#10064) liksoft válasza Hompi01 (#10063) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez 5 vagy 6 fejet használó változat. Gyártották ezt 4 fejjel is (ez az alapmodell). A több fejes változatokba az előzetes bemérés alapján a nem 100-as lemezek kerültek. Félreértés ne essék, nem hibásak, hiszen ez a drive is 8 éve megy! Hanem olyanok, melyeknek a 100%-ig hibátlan területeikből nem jönne ki a 2 lemezes változat. Ugyanolyan használati értékűek ezek is, és mivel kevesebb a hulladék (90%-os minőségről beszélünk vagy jobbról - a hentes az ilyent úgy odaadja, hogy ennél jobb nincs is...), olcsóbb a végtermék, a föld is jobban elviseli a terhelést.
Vagyis nem mai darab, ismert hibákkal, így szimpátia alapján kereshetsz nyugodtan segítséget. Nem specifikus, vagy vadi új, ami esetében csak a legjobbak rúgnak fociba.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10065) Hompi01 válasza liksoft (#10064) üzenetére


Hompi01
tag

Értem :) És te tudnál nekem segíteni ? :)

"Együtt erő vagyunk, szerteszét gyengeség."

(#10066) liksoft válasza Hompi01 (#10065) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Privát ment.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10067) adrian94


adrian94
őstag

Sziasztok. Tegnap magától törlődött nagyon sok fontos képek, videóm és kb minden ami a D meghajtón volt.. Vissza tudom ezeket szerezni valahogy?

Jobb klikk a D meghajtón majd "korábbi verzió vissza állítása" sajnos nem működik. "Nem áll rendelkezésre korábbi verzió" ezt írja.

Próbáltam 2 data recovery programot is amivel pár képet vissza állított de a gép nem tudta őket megnyitni.

Valami ötlet?

(#10068) *Ropi* válasza adrian94 (#10067) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Valami ötlet?"

Adj több infót, mert addig nem érdemes rajta gondolkozni:

- definiáld: "...magától törlődött nagyon sok fontos képek, videóm és kb minden ami a D meghajtón volt..."
- mit tettél / történt vele előtte, ami ezt okozhatta,
- pontosan milyen HDD-ről / SSD-ről tűntek el,
- milyen oprendszer van a gépeden,
- milyen az egész hardverösszeállítás (pontos típusok)?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10069) King Unique válasza adrian94 (#10067) üzenetére


King Unique
titán

A másik topikban már utalva volt rá, hogy jó lenne kicsit konkretizálni, részletezni, hogy pontosan mi is történt és úgy folytatni itt a témát, nem csak szimplán átollózni a kérdést ugyanolyan hiányos információtartalommal.

(#10070) *Ropi* válasza King Unique (#10069) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm, hogy jelezted: pont most láttam, hogy oda is be lett téve a kérdés. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10071) adrian94 válasza *Ropi* (#10068) üzenetére


adrian94
őstag

Igazából semmi extra dolgot nem csináltam a laptopomon, ugyan azt amit szoktam. A Hard Disk Sentinel programot futtattam és rá nem sokra vettem észre, hogy a D meghajtón kb 300 GB-al több szabad hely van mint aminek kéne lenni és akkor láttam, hogy eltűntek a dolgaim.

Egy Asus K51LN laptoptól van szó és annak gyári HDD-jéről.

Win 10 pro van rajta.

I5-4200U CPU, 8GB Ram, Intel HD Graphics + GeForce 840M

(#10072) King Unique válasza adrian94 (#10071) üzenetére


King Unique
titán

Tehát HDD-ről van szó, vagy annál HDD + SSD cache kombóról a specifikáció alapján. Ahol HDD-nél lehet esély a fájlok visszaállítására/lementésére törlés után is, ellenben az SSD-vel. Viszont az továbbra sem derült ki, hogy milyen adatmentő programok voltak futtatva és azok hogyan (deep / quick scan), hova lettek visszaállítva a fájlok, stb. Meg ugye bár külön partíción (D) voltak a fájok, de ilyenkor adatmentésnél a forrásmeghajtóról lehetőleg csak olvasni kellene, nem aktívan használni, írni rá, OS-t futtatni, stb. Vagyis pl. egy HBCD PE rendszert pendrive-ról bebootolni és azzal ránézni, annál is vannak beépített adatmentő programok. Vagy másik opció az adatmentő cég, ha otthon nem megy a mentés és anyagilag megérne számodra annyit a fájlok lementése.

Aztán az sem ismert, hogy a HDS-nél mit jelent ez a "futtattam". Ha csak a program telepítését és elindítását, meghajtók állapotának lecsekkolását, az semmi, annak nyilván nem kellene fájlokat törölnie. Ha tesztek futtatását, akkor ott meg max. az írástesztek destruktívak, de azok is nem szimplán fájlokat, hanem a teljes meghajtót legyalulják. De azzal megint nem nagyon lehetett törölni, ha csak a HDD van a laptopban, mivel a HDS-nél magát a fizikai meghajtót lehet kiválasztani tesztelésre, nem szimplán azon lévő partíciót, meg pl. a C-n eleve nem is enged írástesztet futtatni. + Ha már HDS, akkor a HDD állapota is lényeges lehet.

[ Szerkesztve ]

(#10073) *Ropi* válasza adrian94 (#10071) üzenetére


*Ropi*
félisten

Értem, tehát akkor fizikailag ugyanazon a meghajtón van a D partició mint a C, ami a rendszert tartalmazza? Ez azért kellemetlen, mert az azonos fizikai meghajtón lévő külön partíciók a meghajtó vezérlőjének a szempontjából külön nem léteznek (egybefüggő területként látja őket), így bármi amit írsz rá (vagy a tudtod nélkül az oprendszer, ami több más közt pl. folyamatosan logol is a háttérben, hogy mást ne nézzünk), az bárhova kerülhet - még a törölt adatokat is felülírhatja. Tehát ilyen esetben az első dolog, hogy ki kell kapcsolni a gépet, kivenni belőle a HDD-t és egy másik oprendszer alól, külső eszközként szabad csak megvizsgálni (az adatmentés első számú alapszabálya, hogy a mentendő adathordozóra nem írunk, mert felülírhatjuk a mentendő adatokat is). Ha az adat visszaállító programokkal nem egy másik meghajtóra (pl. külső HDD / SSD / pendrive) próbáltad menteni a fájlokat, hanem önmagára (akár a C, akár a D partícióra), akkor csak magad alatt vágtad a fát. Amennyiben valóban fontosak azok az adatok, akkor ne rontsd tovább a helyzetet, hanem inkább bízd szakértőre!

(#10072) King Unique: A posztoló K51LN laptoptól írt, nem K551LN-ről, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10074) adrian94 válasza King Unique (#10072) üzenetére


adrian94
őstag

Wondershare Data Recovery és EaseUS Data Recovery volt amivel próbáltam és csináltam mindkettővel deep scan-t. A D meghajtóra lett visszaállítva pár kép de azokat sem lehetett megnyitni, hibás volt a fájl (képek is, videók is).

A HDS-t csak annyira indítottam el, hogy megnézzem a HDD állapotát.

(#10073) *Ropi*

Az K551LN valójában, elírtam véletlenül

[ Szerkesztve ]

(#10075) *Ropi* válasza adrian94 (#10074) üzenetére


*Ropi*
félisten

"A D meghajtóra lett visszaállítva pár kép de azokat sem lehetett megnyitni, hibás volt a fájl (képek is, videók is)."

Sajnos ez alapvető hiba, az előző hozzászólásomban írtam, hogy miért: ezzel csak a saját (és az esetleges adatmentési) helyzet(ed)et nehezítetted, ill. a sikerességi esélyét rontottad.

"Az K551LN valójában, elírtam véletlenül"

Oké, ez nem akkora probléma, mint a fenti. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10076) adrian94 válasza *Ropi* (#10075) üzenetére


adrian94
őstag

Akkor innen már nincs visszaút? :(

(#10077) *Ropi* válasza adrian94 (#10076) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azt nem mondom, hogy teljesen reménytelen, de ha pl. most is használod mert arról netezel, akkor egyre rohamosabban csökken a sikeres mentés esélye.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10078) King Unique válasza adrian94 (#10074) üzenetére


King Unique
titán

Azoknál lehet külön partíciót szkennelni, nem csak a teljes lemezt, mint a GetDataBack esetében. Ha a D-ről kell menteni, akkor nyilván hiba volt oda visszaállítani, felülírni, ez már a másik topikban is említve volt.
Otthon max. annyit tudsz tenni, hogy újra megpróbálod a mentést másik fizikai lemezre, illetve folytatod, ha pl. az EaseUS szkennelés el lett mentve, vagy inkább az előző válaszban említett módon, csak olvasva a forráslemezről. Vagy elviszed szakemberhez, ha megér annyit, meg ha az eddigi otthoni "ügyködés" után még lehet érdemben menteni.

(#10079) liksoft válasza adrian94 (#10076) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ilyenkor a nagy kérdés, mennyit írtál rá! Őszinte leszek, mivel aktívan használod, és a feltételezett mentést is ide tetted, erre nem fogsz tudni válaszolni. Viszont az esélyeket ez fogja meghatározni.

1. Azt kéne megtudni pontosan, mi is okozta az adatvesztést. egy formázás, a drive teljes törlése (parancsként), vagy akár particionálás? Meg kell találni az eredeti partíció pontos helyét, és adminisztrációjának töredéket is a mentés első fázisában. Az is kérdéses, volt-e valamilyen titkosítás file szinten az adatokon, mert ha igen, akkor az NTFS bejegyzése nélkül nem biztos, hogy visszahozható. Ugyanis nem elég a file mentése, azt még dekódolni is kéne, de ha nincs meg a hozzá való kulcs, akkor mivel, és hogyan?
2. Mennyi adat ment a "lecsóba" azzal, hogy írásra használtad a meghajtót. Ez azért gond, mert az adatmentő program először analizál, majd ebből a saját adatbázisból dolgozik. Közben az operációs rendszer nem tud róla, hogy a program épp honnan olvasott adatokat ír rajta keresztül a meghajtóra. Sokszor ugyanazt a területet használják, és ekkor történik az adatvesztés. Hiszen ami a mentő programnak értékes adat, az az OS számára üres terület, tehát oda írhat..... Tipikusan olyan mikor az ember vágja a fa ágát mikor ül rajta, de nem nézi merre van a törzse.....

Tudom javasolni, hogy gondolatban szedd össze, mi veszett el. Ebből mi szerezhető be máshonnan (net, rokonok, barátok). Megmarad a veszteség. Ha ez megér egy mentést, akkor vidd szakemberhez, azt hiszem ebből a helyzetből ő fogja a legtöbbet visszahozni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10080) Foley101


Foley101
tag

Sziasztok!

A párom mobiljáról (Samsung A30) egyik napról a másikra eltűnt vagy 300 kép és videó, de elég random módon, bizonyos napok megvannak, bizonyos napok nincsenek. Egyelőre nem találjuk az okát. Szerencsére 3 hete mentettem utoljára, addig minden megvan.

Azt szeretném megkérdezni, hogy mobiltelefon belső memóriájából eltűnt képek és videók felkutatásához milyen program javasolt visszaállítására? Én csak a linuxos PhotoRecet ismerem, nem tudom, hogy mobil esetén mi ajánlott. A sok-sok babás képet, videót jó lenne visszanyerni :)

Előre is köszönöm!
:R

(#10081) Foley101 válasza Foley101 (#10080) üzenetére


Foley101
tag

A google leszinkronizálta a felhőbe fájlokat. Pontosabban nem szinkronizált, hanem átmozgatta.

(#10082) *Ropi* válasza Foley101 (#10080) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerencsére megoldódott, de azért leírom, hátha másnak szüksége lesz rá: szoftveres próbálkozásoknál az lehetséges, amit a telefon oprendszere és a szoftvered megenged - de a legtöbbször ennél többre van szükség, ezért az eMMC-t / NAND-ot kiforrasztva a telefonból, külső eszközben kiolvasva nagyban kiszélesedik a lehetőségek köre. Persze itt szintén megvannak a limitációk mint a többi flash alapú tárolónál is, hogy ha napokkal / hetekkel később vesszük észre és a memóriavezérlő / az Android / az IOS kiadta a nagytakarításra a parancsot, akkor már csak könnyes búcsút inthetünk az adatoknak. Ezért onnantól, ha adatvesztést észleltünk érdemes kikapcsolva tartani a telefont / tabletet, amíg el nem jut az adatmentő szakértőhöz és fel nem állítja a diagnózist.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10083) liksoft válasza *Ropi* (#10082) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Meg kérdés, használ-e titkosítást a belső tároló használatakor, mert akkor annyi neki.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10084) *Ropi* válasza liksoft (#10083) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, az is benne van a pakliban.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10085) Ciccuka válasza Hompi01 (#10063) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez gyárilag javított HDD-nek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#10086) SI-ZO


SI-ZO
csendes tag

Sziasztok!
A pendrive-om sajnos végleg felmondta a szolgálatot. Számomra fontos fájlok, családi fotók, videók voltak rajta. Nemrég vásároltam, viszonylag hamar tönkre is ment. Nem érzékeli sem a telefon, sem a laptop. Ezt írja ki a gép: Helyezzen be egy lemezt a következőbe: Cserélhető lemez (E:).
Nem ismertek itt a fórumban valakit, aki foglalkozik adatmentéssel? Esetleg vannak cégek akik kifejezetten erre speciálizálódtak? Nekem ezen fájlok helyreállítása minden pénzt megérne. Olyan családi fotók voltak rajta, amiket már nem lehet pótolni. Kérlek segítsetek.

Erről a szarról lenne szó:

[ Szerkesztve ]

(#10087) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Ha ezen az egy darab, kétes minőségű (nem jó nevű, márkás) pendrive-on tároltad őket, akkor nem voltak annyira fontos fájlok. :N A valóban fontos fájlokat három, földrajzilag különböző helyen érdemes tárolni (és nem a legsérülékenyebb flash meghajtón vagy optikai lemezen, hanem winchesteren), mert úgy kb. minden ellen is védettek, ha pedig mégis elvesznek azt egy akkora természeti katasztrófa okozza, ami után már az lesz a legkisebb probléma. :D

Ha valóban fontosak azok az adatok akkor ne kísérletezz ezekkel, hanem bízd szakértőre! Ha szoftverekkel nem túrod szét előzetesen a tartalmát, akkor még mindig le lehet forrasztani a NAND memóriachipet a panelról és speciális eszközben kiolvasni a tartalmát, majd visszafejteni az adathalmazt, mert a vezérlő nem sorban pakolgatja az adatokat, hanem a saját algoritmusa szerint, így emulálni kell a vezérlőt, hogy visszakapjuk a helyes adatstruktúrát (ha pedig titkosít, akkor még nehezebb). Egyébként is, a szoftverek csak azokról a pendrive-okból ill. kártyákból tudnak bármit kibányászni, amit lát a számítógép - ha nem ismeri fel az jobb esetben csak "pooling-hiba", amikor a kommunikáció felépülésekor először az allokációs táblát keresné, de a kommunikáció hibás vagy nem jön létre: ha adott időn belül nem sikerül, akkor elérhetetlennek tekinti. Ez lehet sérült tartalomjegyzék / TOC / FAT tábla, de akár driver probléma is. Példa az utóbbira amikor bedugsz egy meghajtót a számítógépbe és azonnal formázni akarja, ha viszont kicsit vársz, utána kihúzod és újra bedugod már működik, mert közben betöltődött a hozzá való driver. Viszont a gagyi memóriavezérlők és hamisított NAND chipek korában ez nem mindig megoldás, mert egyre több esetben fizikálisan hal meg a kártyán vagy a pendrive-on a vezérlő, rosszabb esetben maga a memória modul, amivel a szoftver semmit sem tud kezdeni (ilyen esetekben már csak a hardveres megoldások hozhatnak eredményt, vagy azok sem).

Ha meg akarod magadnak könnyíteni az életet (és az esetleges adatmentést), akkor mindig minimum 2 db-ot vegyél egyszerre az adathordozókból (HDD / SSD / memóriakártya / pendrive), mert így rögtön van hozzá identikus donorod is! A gyártók van, hogy hetente változtatják a firmware-eket (sokszor a hardvert is), így nagyobb az esélye, hogy teljesen egyforma eszközöket kapsz (ami alapfeltétele egy sikeres mentésnek).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10088) kerobi


kerobi
senior tag

Sziuasztok! A HDD-met rosszul választotta le a samsung tévém és a windows nem ismerte fel a particiót. A getdataback pro kiválóan látja és listázza a fájlokat, még az Mft fájl is ott van. A windows lemezkezelője raw particióként látja. Van olyan mft recovery program, ami visszahozza a fájlistát? Csak mert nem tudok fél TB adatot kimenteni más meghajtóra.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#10089) kerobi válasza kerobi (#10088) üzenetére


kerobi
senior tag

Ok. Megoldodott. Terminalos chkdsk.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#10090) King Unique válasza kerobi (#10089) üzenetére


King Unique
titán

Az érdekes, mivel RAW esetén alapesetben nem futtatható a CHKDSK. Viszont egyes 3rd party programoknál igen (példa), amiről egy korábbi válaszban is volt szó.
Legközelebb meg tessék használni a tévénél is a biztonságos leválasztás funkciót (pl. Samsung), aztán akkor nem lesz ilyen gond.

(#10091) kerobi válasza King Unique (#10090) üzenetére


kerobi
senior tag

Van olyan verzó, mikor a chkdsk nem tudja visszahozni, nálam a terminálos verzió bevált. Érdemben nem tudtál hozzászólni azelőtt és most utána sem. A samsung tv-nél nem egyszerű leválasztani, egyszerűbb kikapcsolni. Az általad belinkelt fotón lévő rendszer köszönőviszonyban sincs az enyémhez. De a kikapcsolás sem mindegy, hogy alvó kikapcsolás, vagy Teljes leállítás. A tévémnek egyébként is vannak problémái, de az nem ide tartozik.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#10092) King Unique válasza kerobi (#10091) üzenetére


King Unique
titán

Milyen terminálos verzió? Windowson alapesetben parancssor (CMD) van, aminél linkelve volt, hogy RAW esetén nem futtatható a CHKDSK...
Meg mi az, hogy érdemben nem? Amire ment a válasz, arra bőven le volt írva ahhoz kapcsolódóan a lényeg, ha esetleg nem sikerült volna értelmezni... A másiknál meg ha már kilistázza az adatmentő program a fájlokat és mappákat, akkor adott a tartalom, látszik mi van a lemezen, le lehet akár screenshotolni, stb. + Ha a tévén lévő OS kezeli és tudja tallózni a meghajtó tartalmát, akkor PC-n opció lehet pl. egy Linux Live rendszer alóli megtekintés, mivel a modern tévéken is rendszerint Linux-alapú / Unix-szerű OS-ek futnak.
Az meg már egyéni probléma, ha hibás és buta a tévé, az említett gondot okozza külső merevlemez használatánál. Bár ha adott a szoftveres leválasztás lehetősége, ellenben a user nem használja, akkor az inkább user error...

[ Szerkesztve ]

(#10093) kerobi válasza King Unique (#10092) üzenetére


kerobi
senior tag

Miért használjam a leválasztást kikapcsolás előtt? Vagy te is leválasztod, mielőtt kikapcsolod a számítógépet? A tévém néha bekapcsol kikapcsolás után is és vélhetően nem volt ideje leválasztani a HDD-t. Semmilyen user error nincs itt. Sajnos Samsung márka ezért a support ki van zárva (próbáltam). A covid miatt,meg gariztatni sem lehet. Bármennyire is hiszed, nem lehet raw part-ot checkdiskelni, (de lehet ), bár nem minden esetben. Nekem sorra kiirta, hogy javitotta a corrupt mft, mft mirror, meg még pár más fájlt. Kár hogy nem csináltam screenshotot. Nem hazudok, mert minek és inkább meg kellene köszönni, hogy leirtam a megoldást. Mert senki le sem sz@rta mi lesz vele.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#10094) King Unique válasza kerobi (#10093) üzenetére


King Unique
titán

Igen, képzeld használom az OS-ben a szoftveres leválasztást és utána távolítom el az eszközt, kapcsolom ki a gazda hardvert, meg pl. az ilyen esetek miatt is. Az USB-s tárolóeszközöket alapesetben meg amúgy is futó OS alatt szokás csatlakoztatni és leválasztani. Ha adott a tévénél a megfelelő szoftveres leválasztás lehetősége, ellenben nem használtad, akkor ott bizony a user error is fennállhat. Bár ha ilyen random, összevissza kapcsol be/ki a tévé, meg ki tudja milyen hibája van még, akkor végül is rá lehet fogni arra... :D
Hát ez az, hogy bár lehet kivétel, de nem minden esetben futtatható RAW-nál a CHKDSK, sőt alapesetben az a hibaüzenet lesz, ami linkelve volt. Meg ha már az adatmentés topikban vagyunk, akkor szép és jó a CHKDSK emlegetése, csak éppen nem minden esetben javasolt a használata, hanem helyette elsődlegesen az adatmentés, ami az linkelt korábbi válaszban is le van írva, + ott említve saját felelősségre a javítás lehetősége, az utóbbi sem újdonság. :))
A topik, meg úgy általában a fórum nem 0-24-es helpdesk, mindenki akkor válaszol, amikor éppen ideje, elfoglaltsága engedi, azért nem jött a kérdésre rögtön válasz. + Mivel utólag le lett írva, hogy már sikerült megoldani, akkor meg azért, ilyen egyszerű.

(#10095) liksoft válasza kerobi (#10093) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szép Hajnalt!

Tudod, van mikor tizeniksz óra meló után nem minden este vagy hajnalban néz rá mindenki egy-egy témára. Az, ahol 1-2 órán belül választ kapsz, a keményen fizetős support. Ez itt fórum. :B Ja, és ott is csak akkor, ha pontos adatokat és folyamatot írsz le. Sokszor még a gyári számot is kérik, jogosult vagy-e a szolgáltatásra.
A CHKDSK fizikailag hibátlan eszközön futtatható (lehet dadogóson is, de nagyon nem ajánlott), és visszavonhatatlan módosításokat végez az adminisztrációban. Ha hibázik, így járt a tulaj.... A RAW esetén ilyen tévesztés várható eleve, így futtatni nagy bátorság. A másik, amit King Unique írt, hogy RAW esetén a sérülése a kötetnek olyan mértékű vagy olyan alapinformációk törlődtek, hogy a CHKDSK eleve nem hoz megoldást. Ha igen, akkor is kérdéses az eredmény.
Vagyis szerencsés voltál, és pláne így nem értem a hangszíned.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10096) kerobi


kerobi
senior tag

Nincs a tv-n usb unmount lehetőség. Rákerestem a dokumentumban is.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#10097) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Külső klónozáshoz való dokkottudtok javasolni? Stabil megoldás kéne! (2,5" és 3,5" is)

(#10098) *Ropi* válasza spyduck (#10097) üzenetére


*Ropi*
félisten

Stabillá szünetmentes táppal teheted.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#10099) prepared


prepared
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám volt / van hogy a hdd-m egy másolás után belassult majd kifagyott. Később a windows se linux nem ismerte fel és egyéb recoverykkel sem jártam sikerrel. A kondíciója leugrott 4%-ra. Majd ment a fiókba és pihentettem pár hétig. Előző héten rádugtam egy régi 2magos kis gépre win7 sp1-re. És egy hosszabb idő után felismerte a gép illetve a get data back is. Amit tudtam azt lemásoltam róla 120kb és 2000kb/s közötti változó sebességgel. Persze vannak adatok amiket nem tudtam másolni a hibás szektorok miatt. Illetve olyan is amit win nem tudott másolni de databack meg igen. Nagyjából 400gb adatot ami szűkséges azt mentettem. (1,5hét kellett neki :D )

A kérdésem az lenne hogy mivel a HDD még garanciális. (Seagate baracuda 2tb). És vissza vinném a boltba akkor a hibás hdd-t ebben az esetben megtarthatom? Vagy a rajta lévő adatokat mi garantálja hogy nem kerülnek ki? Van erre valami GDPR törvény?

Előre is köszi választ.

(#10100) *Ropi* válasza prepared (#10099) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tipikus WD és Seagate betegség az - akár a teljes elérhetetlenségig fokozódó - lassulás (általában egy vagy több gyengülő állapotú fejnek és az utánuk gyűlő instabil / rossz szektoroknak az eredménye, amiket szorgosan gyűjtöget a firmware és ez lassítja a meghajtót - vagyis felülbírálva megállítja a firmware az írás / olvasási műveleteket, mert a szektor lista adatokat nem tudja frissíteni): ha ez a helyzet, akkor a kezdeti, alig észrevehető sebességcsökkenését követően egyik pillanatról a másikra lassul be olyan szinten, hogy otthoni módszerekkel már nem lehetséges róla a mentés (a gyenge fej minden, bekapcsolva töltött másodperccel egyre jobban degradálódik és gyártja a hibákat, így előbb vagy utóbb a meghajtó szervizterülete is sérül, és a meghajtó általában előbb hal meg mint, hogy a teljes adatterületet sikerülne lementeni - ebben az esetben tiszta térben kell szétszedni és egy donorból a lemez geometriájához passzoló kiosztású fejblokkot kell bele átültetni, majd kipótolni a sérült vagy hiányzó firmware modulokat és a paraméterezésüket, ami elmélyült tapasztalatot igényel. Abban az esetben, ha még nem állt le teljesen a HDD, akkor adatmentésre fejlesztett, speciális szoftverrel a rossz feje(ke)t átmenetileg le lehet tiltani és kikapcsolni a hibakorrigáló háttérfolyamatokat, így a sebessége visszagyorsul, ekkor a többi fejjel normál sebességgel megcsinálható az azok által fedett szektorokról a Bitpontos lemezkép másolatot, majd a hibás fejet visszakapcsolva megkísérelhető annak a szektorainak is a lementése. Így, a lehető legkevesebbet stresszelve a meghajtót még lehet minimális esély arra, hogy a megbontása és fejblokk csere nélkül megúszható legyen az adatmentés (mert az ugye jelentősen drágítaná - sajnos sokszor már annyira előrehaladottan degradálódtak a fejek, hogy nem úszható meg a csere).

"És vissza vinném a boltba akkor a hibás hdd-t ebben az esetben megtarthatom?"

Természetesen nem tarthatod meg. :N

"Vagy a rajta lévő adatokat mi garantálja hogy nem kerülnek ki?"

Ha ilyen aggályaid vannak, akkor próbáld meg direktben a gyártóval intézni az RMA-t, mert egyrészt úgy kevesebb kézen megy át, másrészt náluk valószínűleg szigorúbb a policy erre vonatkozólag (bár a bolton keresztül garanciáztatva sem áll neki a Túró Rudi fedőnevű hacker a törvényi szabályozás miatt a HDD-den guberálni). :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.