Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10951) -mugen- válasza -mugen- (#10950) üzenetére


-mugen-
tag

Ha nincs más ötlet arra kaphatok esetleg tippet, hogy tudom megnézni milyen fájlrendszerű volt ?

"nankurunaisa"

(#10952) tomp válasza -mugen- (#10951) üzenetére


tomp
félisten

Power Data Recovery Trial
Elvileg a trial csak időkorlátos.
RAW esetén is kiírja az eredeti fájlrendszert. Mármint nekem a regisztrált verzió kiírja.

(#10953) Josi


Josi
aktív tag

Sziasztok!
Egyik bekapcsolásról a másikra egy 3TB HDD bad sectoros lett. kb 130 bad sectort ír
Természetesen pont az a könyvtár meg sem nyitható, amiben a fontos dolgok vannak.
Szerintetek hogy álljak neki, hogy a lehető legtöbb mindent lementhessem róla?
Van pár ötletem, de meghallgatnám mások ajánlatát is.
A HDD 2x 1,5 TB particióra van osztva. Van másik 3TB, úgyhogy akár az egész lemez másolása sem okoz gondot.
Windows alatt tudnék ténykedni, a fájlrendszer NTFS.

[ Szerkesztve ]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#10954) -mugen- válasza tomp (#10952) üzenetére


-mugen-
tag

Köszi majd ránézek vele, mert volt egy program ami ha jól emlékszem azt ígéri ,hogy a lehető legkisebb adatvesztéssel állítja vissza a fájlrendszert.

Egyszeri alkalom miatt fizettél elő?
Érdekel mások mi miatt fizetnek elő ilyen adatmentős,dolgokra?

"nankurunaisa"

(#10955) tomp válasza -mugen- (#10954) üzenetére


tomp
félisten

4db HDD-t állított vissza kb 25TB adatról van szó. 99%-ban mindent visszahozott. Első 2 HDD-nél még "okos" megoldással volt aktiválva. Utána a másik 2HDD-nél úgy voltam vele, hogy már most megéri minden pénzét így hát megvettem 1évre. :)

(#10956) King Unique válasza -mugen- (#10948) üzenetére


King Unique
titán

Ez a téma nemrég már ki lett tárgyalva itt, leírva hogy nem kellene formázni a mentendő meghajtót, meg pláne nem a Recuva miatt, egy másik válaszban ajánlva lett az ingyenes promók topik, leírva hogy a jobb adatmentő programok - a MiniTool is - általában eleve fizetősek és a free/trial verzióik max. 1-2 GB-ot engednek menteni, a fájlrendszer meg nem is különösebb kérdés ha eleve többféle fájlrendszert kezelnek manapság a windowsos adatmentő programok, stb.
Vagyis nem világos most miért kérdés újra mindez? :F

[ Szerkesztve ]

(#10957) -mugen- válasza King Unique (#10956) üzenetére


-mugen-
tag

"Ha a Recuva nem képes direktben kezelni a RAW kötetet, akkor annál az NTFS-re formázás segíthet, de ugyanakkor a sikeres adatmentés esélyét csökkentheti, ezért hivatalosan nem javasolt a formázás, max. csak saját felelősségre."

Nekem ez azt jelenti,hogy ha vállalod a kockázatot akkor ez az út is járható és azt is értem,hogy a fizetős megoldás az ami tényleges/jó megoldás.(mint az életben máshol...olcsó hús...)
Nekem jelenleg nem fér bele, hogy vegyek egy programot erre az egy esetre.
Örülnék ha mindent vissza tudnék állítani viszont ennyi pénzt nem tudok rááldozni,de ha jól emlékszem akkor említettem, hogy ilyesmi szándékaim vannak.

Kielégítő a válasz?Ha esetleg rosszul vagy érthetetlenül fogalmazok akkor elnézést :)

"nankurunaisa"

(#10958) Doky586 válasza -mugen- (#10957) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nálad már nincs mit menteni... :W
Így egy hónap intenzív hibás próbálgatások után az már menthetetlen. Felesleges további időt pazarolnod rá. Add fel neki az utolsó kenetet... :))

(#10959) King Unique válasza -mugen- (#10957) üzenetére


King Unique
titán

De hisz pont az a lényeg, hogy ez már korábban le lett itt írva, + más javaslatok és intelmek is, ezért sem volt világos minek újra ugyanazt a témát elővenni és megjáratni, de mindegy. :))

Ha a korábban javasolt topikban nem tudtak adatmentő programra ingyenes promót vagy valamelyikhez egy felesleges licenckulcsot, a korábbiakat közzétevő tagoktól is kérdezted privátban és ők sem, fizetős adatmentő programhoz licencet nem vásárolnál, akkor jobb híján maradnak a free programok, mint pl. a Recuva és a TestDisk.

[ Szerkesztve ]

(#10960) liksoft válasza Josi (#10953) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Én minden esetben fizikai másolatot készítek olyan beállítással, hogy a hibát először ugorja át (hagyjon ki pár száz szektort), és ha kész a nagyolt másolat, akkor menjen vissza a kihagyott helyekre. Ugyanis ha fizikai sérülés van a hibánál, és azt elkezdi gyötörni, akkor legtöbb esetben ott vége is a másolásnak. Sokkal többet ér egy hiányos másolat mint a drive elejéről csak egy töredék. (Igaz, ehhez olyan program a jó, amelyik megjegyzi, hol nem tudott olvasni. Utána vagy automatikusan ezt használja, vagy ha logfile volt, akkor kézzel ezeket a helyeket kell másoltatni. - Free-ben ilyent nem ismerek, de gondolom legalább log típusúban létezhet.)
A logikai mentést meg ezen a másolaton végezném.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10961) Josi válasza liksoft (#10960) üzenetére


Josi
aktív tag

:R
Köszi a tippet. És fizetősben tudsz ilyen programot?

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#10962) liksoft válasza Josi (#10961) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Amit használok. De az jó pár milla..... :(

Olyant érdemes keresni, amelyiknél lehet "ugratni" hiba esetén, valamint készít logot.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10963) -mugen- válasza Doky586 (#10958) üzenetére


-mugen-
tag

2nap volt amikor próbálkoztam vele és az utolsó körben csak azért adtam fel mert miután lefutott a program ki húzódott a kábel.Akkor ha jól emlékszem ~300gb adatot talált és abból volt elég sok ami helyreállítást igényelt(jellemzően video és kép).
Volt amit sikerült az előző programokkal kimenteni.

Igazából az egész időpazarlás,ha úgy nézed mert nem egy normális kifizetett programmal próbálkoztam :DD
(Jelenleg sajnos időt jobban tudok kidobni az ablakon mint pénzt)

King Unique
Most azt a verziót akarnám megpróbálni amit nem akartam és ti sem feltétlen javasoltatok.
Ezt a témakört nem feszegettük nagyon.
Őszintén a key kéréshez nem volt pofám :D azt kellene mert hátha alapon még mindíg jobb mint a rossz megoldás...

"nankurunaisa"

(#10964) King Unique válasza -mugen- (#10963) üzenetére


King Unique
titán

Ha még aktuális, akkor a korábban javasolt topikban a Do Your Data Recovery fizetős adatmentő program Pro kiadásának van most ingyenes promója, ami még kb.1,5 napig érvényes.
Vagyis most már adott a lehetőség házilagos körülmények között a korrekt adatmentéshez arra megfelelő programmal és nem kell formázni a célmeghajtót csak azért, mert egyik-másik ingyenes program nem képes a RAW kötetet megfelelően kezelni. Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#10965) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

Ismét elszállt a 10TB had-m, RAW lett a teljes kötet.
Mac-hez volt használva egy dokkolón keresztül, van rá mód, hogy adatvesztés nélkül visszaállítsam a kötetet Easeus-on kívül?

Ilyesmire gondolok.

(#10966) King Unique válasza RazoR (#10965) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha a standard adatmentés helyett a fájlrendszer javítására célzol, akkor igen, technikailag megoldható, lásd egy másik válasz (+ infó) 1. pontjában leírtakat.
Viszont kizárólag csak saját felelősségre javasolt adatmentés helyett a fájlrendszer javítása CHKDSK-val vagy a partíció közvetlen visszaállítása, mivel a formázáshoz hasonlóan mindkettő írással járhat és emiatt destruktív lehet - ami nemrég el lett magyarázva itt egy másik esetnél is - , ellenben adatmentésnél az a biztonságos az adatfájlokra nézve és az általánosan javasolt, ha csak olvasunk a mentendő meghajtóról. Ha az előbbi rossz esetben nem jön össze és olyan felülírás történik ami miatt végleg sérülnek a fájlok, akkor utólagos reklamációnak itt helye nincsen, mivel előre figyelmeztettünk és ismertetve lett a kockázata. Ha összejön, akkor viszont lehet örülni.

[ Szerkesztve ]

(#10967) RazoR válasza King Unique (#10966) üzenetére


RazoR
veterán

Köszi a gyors választ. :R

Easeus működhet egy notebookja kötve egy dokkolón keresztül? :F
Múltkor is 95%-ban sikeres volt az adatmentés csak akkor még más volt a felállás,
a legutóbbi alkalom óta eladtam a PC-met és csak egy Mac Mini van és egy Win-es noti.

Gariban cserélték a hdd-t és fura módon megint az a hdd-szállt el ugyanazzal a dokkolóval használva... (nem az én cuccaim)

[ Szerkesztve ]

(#10968) King Unique válasza RazoR (#10967) üzenetére


King Unique
titán

Igen, nyilván kezel az EaseUS Data Recovery Wizard USB-n csatlakoztatott meghajtókat, ez alap és a hivatalos weboldalán is le van írva.

Ha macOS-en és Windowson nincsen használva a szoftveres eltávolítás a dokkoló fizikai eltávolítása (pl. USB-kábel kihúzása) előtt, valamint a Mac és PC kikapcsolása vagy újraindítása előtt, akkor annyira nem meglepő a RAW probléma (példa). De okozhatja akár az USB-kábel vagy a dokkoló hibája is, ami pl. másik kábellel és másik ugyanolyan logikai-fizikai szektorméretet használó dokkolóval történő kipróbálással tesztelhető.

[ Szerkesztve ]

(#10969) -mugen- válasza King Unique (#10964) üzenetére


-mugen-
tag

Köszönöm,hogy szóltál, igazából sikerült aktiválni egy régi kiadását a minitool Data recovery-nek,illetve egy Icare-t azokkal egész sokra mentem aztán elengedtem a többit.

Kiváncsiságból miután leformáztam exfatra ráengedtem a recuva-t ,csak zenefájlt talált :C "pláne nem a Recuva miatt"

Viszont az ICare mintha dokumentumokból többet talált utána ha jól emlékszem.

Konklúzió:
Az biztos, hogy senkinek nem javaslom az ingyenes próbálkozást,még ha 3-4 hónapot kell a programra spórolni akkor is azt javasolnám, ha mindenképp vissza szeretné kapni.
Vagy összedobni többen akár...
Az ingyenes szerencsétlenkedést meg max. akkor merném javasolni, ha nem is kell igazán, de azt a pár órát még pont megéri hátha alapon..
Illetve ami szerintem rettentő fontos, hogy képes legyen a program a fájlok javítására,mert a fizetősek közül sem mindegyik ugyan olyan hatékony...

[ Szerkesztve ]

"nankurunaisa"

(#10970) King Unique válasza -mugen- (#10969) üzenetére


King Unique
titán

Mármint megvásárolni és a kapott licenckulccsal aktiválni, mert az "egyéb" megoldásokat itt nyilván hagyjuk, bár tény, hogy technikailag az utóbbi is működhet. + A leírtaktól függetlenül az említett ingyenes promóra érdemes lehet regisztrálni, később még esetleg jól jöhet.

A Recuva esetében is a keresés eredménye függhet attól, hogy a főablakban mi van kiválasztva, illetve engedélyezve van-e a mélykeresés (deep scan). Ha a kijelöltek beállítása mellett lett a "csak zenefájlt talált", akkor igen, ennyit az egyes ingyenes adatmentő programokról. Ha nem, azaz itt az összes helyett csak a zenei fájlok lettek kiválasztva és / vagy nem lett engedélyezve a deep scan, akkor viszont nincs min csodálkozni.

Az előbb leírtak értelmében akár egy ingyenes adatmentő program is lehet eredményes, de a fizetősek általában valamivel többet tudnak és adott esetben hatékonyabbak lehetnek, ezért nem véletlenül fizetősek.
A "fájlok javítása" nem teljesen világos, ezek az otthoni használatra szánt adatmentő programok alapesetben csak kilistázzák a fájlokat és visszaállítják illetve lementik azokat. Ha egyes fájlok sérültek vagy már felül lettek írva, akkor azzal nem feltétlen tudnak mit kezdeni, ezért is fordulhat elő, hogy egy jobb, fizetős adatmentő programnál sem minden esetben 100%-osan eredményes a mentés.

[ Szerkesztve ]

(#10971) -mugen- válasza King Unique (#10970) üzenetére


-mugen-
tag

Igen,megvásárlásra gondoltam,mert máshogy már a szerencsétlenkedés kategóriába esik,legalábbis nálam.
Fizetni szerintem nincs 1p,azért az jelentős idő spórolás...meg idegrendszer.
Nekem most belefért a szerencsétlenkedés, meg keretem sem volt rá, pont ezért tudom nagyon jól, hogy ezt így többet nem köszi...
Ezek a programok mi alapján azonosítják be a regisztrációdat ilyenkor?az eszközhöz van kötve vagy felhasználóhoz?
Azért kérdezem, mert ha most beszerzem az akció alatt aztán letörlöm/uj eszköz/újra rakom az OS-t akkor is meg lesz?

Volt deep Scan és minden fájl formátum szóval, mint mindenhol itt sincs ingyen ami ingyenes :C

Javításra arra gondolok, hogy volt(asszem Easeus,de lehet másik)ami azt amit az ICare meg se talált vagy a Minitool-nál Lost File volt azt elméletileg tudta volna visszaállítani.
... belegondolva..hülyeség volt következtetés alapján biztosat mondani...de ha tényleg tudja akkor tartom magam az állításomhoz.

"nankurunaisa"

(#10972) King Unique válasza -mugen- (#10971) üzenetére


King Unique
titán

Regisztrálni azon a weboldalon nyilván csak addig lehet, ameddig él az akció. Telepíteni és aktiválni is célszerű röviddel utána, mert lehet annak lehetősége is időkorlátos, bár azt promója válogathatja melyiknél pontosan mi van, lehet-e később aktiválni és akár több PC-n is használni (normál esetben 1 PC-n lehet egyszerre), stb., ami ugyanakkor nem feltétlen ennek a topiknak a témája, hanem a már linkelt topiknak. + Értelemszerűen adott a kipróbálás lehetősége és akkor eleve kiderül.

Az egyes adatmentő programok működése eleve összetett és lehetnek különféle eltérések. Például van amelyik kevesebb míg másik többféle fájlrendszert is kezel, egyik csak a kiválasztott partíción míg a másik a teljes lemezen keres, egyik alapértelmezetten csak gyorskeresést hajt vége és külön kell engedélyezni a teljeset míg a másik alapból teljeset futtat vagy automatikusan átvált arra, egyik pl. a tartalom alapján RAW recovery módszerrel keres míg egy másik az adminisztrációt használva (ha lehet), egyik alapértelmezetten ömlesztve listázza ki a fájlokat míg egy másik kategóriákba rendezve vagy az eredeti mappaszerkezetet megtartva, sőt mindez akár beállítás függvénye is lehet az adott programnál, stb.
Ezért is célszerű másik adatmentő programot is kipróbálni, ha az először próbált esetleg nem eredményes, a keresés eleve ingyenes mindegyik ingyenes és fizetős adatmentő programnál egyaránt, sőt van amelyik a keresési előzményt is tudja menteni és később nem feltétlen kell újra a 0-ról lefuttatni.

[ Szerkesztve ]

(#10973) Josi


Josi
aktív tag

Bad sectoros merevlemez másolására mit ajánlotok, ami nem hal le, ha épp a hibás helyen kellene olvasni? Egy 3TB lemezről kéne menteni.
Ma belefutottam SSD-be ami szintén bad sectoros, vagy 6 progit kipróbáltam, mindegyik elhasalt rajta. Volt hogy a win is újraindult. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#10974) King Unique válasza Josi (#10973) üzenetére


King Unique
titán

Esetleg az itt is többször említett Unstoppable Copier programmal.

"vagy 6 progit kipróbáltam, mindegyik elhasalt rajta"

Nem derült ki melyikeket, de egyébként a standard adatmentő és klónozó programoknál is van hogy beállítható a szektorhibák ignorálása, lásd pl. Macrium Reflect.

Másik lehetőség értelemszerűen profi adatmentő céget felkeresni, ha megér annyit az adatok lementése.

(#10975) -mugen- válasza King Unique (#10972) üzenetére


-mugen-
tag

Feltettem a kérdést ott is, majd kiderül kapok-e időben választ..

Az az érdekes, hogy a gyártó oldaláról leszedtem Mac-re és a kód amit adtak nem működik.
A linkelt oldalon csak win-es exe fájl van,megprobálom win-en is...

"eredeti mappaszerkezetet megtartva"
Na ezt nem csinálta egyik sem pedig örültem volna, illetve sok mindent többszörösen állított vissza..nyilván eredeti fájl név is felejtős volt.

"nankurunaisa"

(#10976) King Unique válasza -mugen- (#10975) üzenetére


King Unique
titán

Miért, ha nem válaszolnak ott a promó lejártáig, akkor egyáltalán nem is regisztrálsz és nem telepíted, meg ezáltal készakarva lemaradsz az ingyenes promóról? :B
Elvileg a PC-s, Windowsokhoz való 7.8-as programverzióra szól a promó, nem Machez aminél a jelenlegi programverzió (8.5) is más, az előbbihez pedig amúgy kínál saját .exe letöltési forrást a ShareOnSale.
Nem feltétlen a legjobban lett feltéve, mert nem szimplán felhasználóhoz illetve felhasználói fiókhoz, hanem inkább eszközhöz és Windowshoz között, mármint egyszerre 1 db PC-n 1 db Windowson használható, de akár 2 db PC-n 2 db Windowson is működhet ha egyszerre csak az egyiket van használva, ki kell próbálni és kiderül. A Windows újratelepítésénél meg újratelepíthető maga a program is és aktiválható a meglévő licenckulccsal, vagy ha nem, akkor pl. a rendszerdátum ideiglenes visszaállításával a korábbi állapotra lehet trükközni. Vagy eleve nem kell állandóan újratelepíteni a 0-ról, lásd időnként pl. rendszermentés készítése - ami amúgy is javasolt - , szükség esetén elég azt visszaállítani.

Az a sérülés típusától, akár a fájlrendszertől, valamint az adott adatmentő programtól és annak beállításaitól - pl. a Recuva esetén beállítható - is függhet, hogy megjelenik-e az eredeti mappastruktúra vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#10977) -mugen- válasza King Unique (#10976) üzenetére


-mugen-
tag

Regisztráltam le is töltöttem az ottani linkről,de jó lett volna azért tudni.
Telepiteni nem tudtam,mert épp alaphelyzetbe állítást csinált a Windows és amikor végzett az istenért sem akart csatlakozni a netre és a telepitesnél pedig valamit nem tudott betölteni,kellet volna internet...majd ma megcsinálom azt kiderül.
Amint regisztráltam azon az oldalon annyi spammel bombáztak e-mailben...
Már ott tartok úgyis,hogy inkább majd szépen fizetek :D

Remélem több ilyen nem lessz...bár ahogy olvasgattam valakinek egész sűrűn előfordul...

"nankurunaisa"

(#10978) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!
Ismerős tablethez akarta kapcsolni a külső hdd-t, az pedig rákérdezett hogy formázza-e, így lett ntfs-ből exfat, és persze minden adat eltűnt rajta. Ha vissza próbáljuk állítani, akkor újból ntfs-re kellene formázni, hogy mondjuk egy recuva megtalálhassa rajta a fájlokat, vagy a formázástól függetlenül tud keresni rajta?

Köszi

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#10979) liksoft válasza Dolby (#10978) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Formázás nélkül elméletileg kéne tudnia. Igaz, lehet keveredés, mert a két formátum elsődleges azonosítói hasonlóak. Viszont én akkor sem formáznék, inkább másik programot keresnék, ami korrektül képes kezelni. (Formázással felülírás történik. Az egy, hogy lényeges adatok tűnhetnek el, de ha kicsit is máshová kerül az új partíció, máshol kezdődnek az adatok, akkor ezzel a különbséggel az összes talált adatot máshonnan mentik a programok, így egyik sem lesz jó.)
Ne formázz, mentő programokkal próbálkozz. Nincs helyreállítás, csak és kizárólag fizikailag másik tárolóra másolása a mentett adatoknak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10980) Dolby válasza liksoft (#10979) üzenetére


Dolby
senior tag

Recuva mély keresést indítottam, hátha ingyen megússzuk, elpötyörészik még egy ideig. Másik diskre lesz a mentés ha esetleg talál valamit természetesen :)

Köszi

[ Szerkesztve ]

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#10981) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
windows helyreállítást csináltam a notin de elfelejtettem leszedni a munka mappámat a c-ről...
az ominózus m2 ssd már kint van és rá is dugtam usb- egy windowsos gépre
milyen progival lehetne visszaszerezni a mappát szerintetek ha lehet egyáltalán?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10982) King Unique válasza Bacusuz (#10981) üzenetére


King Unique
titán

Mármint vélhetően a másik topikban javasolt alaphelyzetbe állítás lett futtatva.
Ahol ha a minden elem törlése történt és teljesen lefutott a folyamat, meg pláne ha be volt jelölve az adatmegsemmisítés is, vagyis részleges / teljes felülírás történt, akkor utána nyilván nem lehet lementeni a C-n lévő korábbi adatokat. De esetleg lehet próbálkozni a szokásos adatmentő programokkal (példák), hátha mégis találnak valamit. Bár SSD-nél már egy fájltörlés után sem feltétlen lehet a korábbi adatokat érdemlegesen visszaállítani illetve lementeni, ha a törlés lefutott SATA típusoknál a TRIM, M.2 PCIe NVMe SSDk-nél pedig a Dataset Management deallocate parancs (példa).
Ha a személyes fájlok megtartásával lett futtatva az alaphelyzetbe állítás, akkor viszont nyilván lehet esély a sikeres adatmentésre, mármint ha a felhasználói mappában volt az a "munka mappa".

[ Szerkesztve ]

(#10983) Doky586 válasza Bacusuz (#10981) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy voltál vele hogy csakazért se hiszem el a vindows figyelmeztetését az adattörlésről..? :W

SSD esetén esélytelen a szándékos törlés helyreállítása.

(#10984) RazoR


RazoR
veterán

Mac-re milyen Recovery programot ajánlanátok?

(#10985) Bacusuz válasza Doky586 (#10983) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi a válaszokat... hát úgy egy picit már fáradt voltam, mindent lementettem jelszavakat, kedvenceket, doksik stb... csak a komplett munkamappámat nem

valamennyit visszahozott az easeuS, da sajnos nem tökéletes de azért jobb mint a semmi.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10986) King Unique válasza RazoR (#10984) üzenetére


King Unique
titán

Az értelemszerűen attól is függhet, hogy pontosan milyen adattárolóról történő mentéshez, milyen fájlrendszerhez, milyen művelet történt ami után adatmentés szükséges, stb.
Értelemszerűen meg kellene nézni, hogy az itteni topikban is gyakran emlegetett adatmentő programoknak (példák) van-e macOS verziója. Például az EaseUS Data Recovery Wizard és R-Studio esetén van.
A "Milyen program, ami...?" topik témája a programok ajánlása, + megmondja a Google is, lásd pl. az "10 Best Data Recovery Tools for Mac with Pros, Cons and Pricing" cikket.

(#10987) Dolby válasza liksoft (#10979) üzenetére


Dolby
senior tag

Nem túl sokmindent talált és azt se tudta visszaállítani.
"Egy fájl kötetét kívülről megváltoztatták, ezért a megnyitott fájl már nem érvényes"
Gdb-vel érdemes csak megnézni akkor?

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#10988) liksoft válasza RazoR (#10984) üzenetére


liksoft
Topikgazda

MAC winyót Win alatt szoktuk menteni. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10989) liksoft válasza Dolby (#10987) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Pont előtted lévő hozzászólásban van link adatmentő programok gyűjteményére. Van, mikor csak a harmadik vagy negyedik dolgozik jól. Sőt olyan is, mikor minden program elhasal, ilyenkor kézzel kell a MÁSOLATON 1-2 szektort úgy manipulálni, hogy visszataláljon az eredeti struktúrára. Annyit tudsz tenni, hogy különböző programokkal megpróbálod. A módosítás viszont már inkább adatmentéses szakember feladata.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10990) -mugen- válasza liksoft (#10988) üzenetére


-mugen-
tag

Az új forrasztott SSD-nél,hogy ? :D

Ahogy néztem a neten,ha szóba jön az adatmentés akkor a Windows kerül leginkább szóba...

Érdekes egyébként,hogy Ahol a Windows jelez,hogy valami nem jó a HDD-vel ott a mac vígan lesz@rja.
Nem tudom miből adódik....de van egy pendrive-om amivel valami nem oké és a macen meg annál se jelez semmit :F

[ Szerkesztve ]

"nankurunaisa"

(#10991) liksoft válasza -mugen- (#10990) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Live rendszer indításával. Akár egy Linux is jó, míg elkészül egy külső HDD-re egy fizikai másolat. Onnan meg már eléggé "szabadon választott".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10992) -mugen- válasza liksoft (#10991) üzenetére


-mugen-
tag

Tehát a laptop ilyenkor kb úgy funkcionál mint egy külső ház? :D
Van valami ökolszabály,hogy mennyi időnként kéne a fontos adatokat tartalmazó HDD-t egy újra cserélni?

"nankurunaisa"

(#10993) liksoft válasza -mugen- (#10992) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem. A laptop a működő gép, csak nem az a rendszer indul el ami rajta van, hanem USB-ről egy live. A belső forrasztott SSD meg szépen kikúszik egy USB-s külső másik eszközre. Ez lehet SSD is, vagy akár HDD is. Utána másik asztali gépen Win alatt mehet a mentés.

Nagyon egyszerű. Amikor meghibásodik. Addig viszont az adatok időnkénti mentése (annyi időnként, mikor összegyűlt annyi, amennyit nem szeretne a tulaj elvaszíteni) elengedhetetlen. Már ha nem szeretne valaki adatmentésért sokat fizetni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10994) -mugen- válasza liksoft (#10993) üzenetére


-mugen-
tag

Arra a HDD-re gondolok amin a biztonsági mentés van,szóval amit csak akkor használok ha épp rá mentek vagy szükségem van valamire róla.
Azt mennyi időnként érdemes átmásolni egy új HDD-re,hogy ne kelljen aggódni?

"nankurunaisa"

(#10995) liksoft válasza -mugen- (#10994) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Amennyiben a fontos adatok fizikailag is három külön helyen is megvannak, akkor ha egy kópia meghal, semmi gond nem történik. Szerintem. És ebben az esetben az előző kérdésed nehezen érthetővé válik. Addig használom, míg stabilan működik. :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10996) -mugen- válasza liksoft (#10995) üzenetére


-mugen-
tag

Hagyjuk :)

"nankurunaisa"

(#10997) liksoft válasza -mugen- (#10996) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ne hagyjuk!

Amit kérdezel, ahhoz varázsgömbre van szükség. Ugyanis vannak típushibák, gyártási hibák, szállítás, üzemeltetés (mechanikus és elektronikus igénybevétellel is), hőmérséklet, oxidáció.....
Szerinted a fentiekre a garanciaidőn kívül vállal bárki más időtartamot? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10998) -mugen- válasza liksoft (#10997) üzenetére


-mugen-
tag

Arra voltam kíváncsi,hogy abban az esetben ha kizárólag a HDD korát nézzük mint elkerülendő hibaforrás, akkor hány évenként érdemes cserélni.
HA a többi hibalehetőség nem lép fel.
Üzemelését tekintve pedig"csak akkor használok ha épp rá mentek vagy szükségem van valamire róla",szóval mondjuk havi 1x rákerül amit megszeretnék tartani és egy másik alkalommal meg mondjuk valamit keresek rajta.

Nem kértem, hogy bárki vállalja, csak tapasztalataid alapján csak tudsz releváns információt a kérdést illetően?!

Tehát hülye vagyok nem mentek rendesen,remélem,hogy pont hibátlan HDD-t vettem és azt hiszem csak az idő az ellenségem ,mint ilyen ember mennyi időnként érdemes,cserélnem? :D

"nankurunaisa"

(#10999) King Unique válasza -mugen- (#10998) üzenetére


King Unique
titán

Ezt nyilván nem feltétlen lehet előre pontosan megmondani, meg pláne nem általánosítva minden HDD-re vonatkozóan, mivel pont függhet az adott HDD típusától, az üzemeltetés és tárolás módjától, stb. Van hogy pár hónap után bekrepál, van hogy évekig működik hiba nélkül akár még a garanciaidőn túl is, pont ezért kell rendszeresen figyelni és időnként tesztelni a HDD-k állapotát pl. a HDS programmal, ha gond van, akkor pedig még idejében lementeni az adatokat és cserélni a hibás HDD-(ke)t. + Amelyik modell már "viseltes", túl van a garanciaidőn vagy akár annak többszörösén, azt pedig pláne nem árt kiemelt figyelemmel kezelni és időben gondoskodni új adatáttárolóról még akkor is, ha jelenleg hibátlan állapotú, mert akár hirtelen is romolhat a meghajtó állapota.

[ Szerkesztve ]

(#11000) liksoft válasza -mugen- (#10998) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Közel egy évvel ezelőtt volt a kezemben még jól működő, hibátlan felületű Quantum 170MB-os drive! (Akkor volt közel 30 éves! :) ) És érkezett adatmentésre új USB 2TB is, amire az SSD-ről move-oltak. (Vagyis az SSD-n már tutira nem volt meg a TRIM miatt.)

A kérdést már többször megkaptam: "mit vegyek" formában. Mivel adatmentéssel foglalkozom, így nem tudom. Nem az fogja meghatározni, mennyi és milyen hibával jön be hozzám, hanem a MENNYIBŐL! Ezt viszont csak a kereskedő tudja. Én garantáltan nem. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.