Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) #41133696 válasza b.kov (#1500) üzenetére


#41133696
törölt tag

Júniusban lett vásárolva. Most írtam nekik emailt. Mellékeltem a fényképeket, a számlát és a jótállási jegyet is.

[ Szerkesztve ]

(#1502) abyssc2


abyssc2
tag

Sziasztok,

Tart még a 27k-s Markus akció, vagy ez csak szeptemberben volt?
Szerintetek érdemes várnom akcióra, vagy a közeljövőben nem lesz, és ha tetszik vegyem meg 40-ért?

Még nem próbáltam, de a hozzászólások alapján elég jó széknek tűnik.

(#1503) kraven54 válasza abyssc2 (#1502) üzenetére


kraven54
aktív tag

Elvileg aug 31-ig volt. Nekem 40et is megért mert én akció előtt vettem:)

[ Szerkesztve ]

(#1504) abyssc2 válasza kraven54 (#1503) üzenetére


abyssc2
tag

Ja igen, augusztust akartam írni :)
Szokott lenni máskor is ilyen akció? Tehát érdemes várni, vagy nem valószínű, hogy a közeljövőben ismét lesz?

(#1505) Underhun válasza Underhun (#1494) üzenetére


Underhun
csendes tag

Átgondoltam és inkább 50ezer lenne a keret.

(#1506) kraven54 válasza abyssc2 (#1504) üzenetére


kraven54
aktív tag

Ikea Familyvel mindig másra van akcio kizártnak tartom, hogy egyhamar újra lesz erre a székre, de ez saját vélemény

(#1507) F-ECT$


F-ECT$
titán

Új széket keresek, fekete színben, ne legyen nagyon csicsás. Fontos a kényelem, és jó lenne ha 6-8 évet kibírna (bár tudom, hogy ez manapság már nem divat).

A Jysk-ben most akciós a Langemark (mint ahogy páran már írták is), erről született azóta vélemény? (Ugynainnen Aggestrup?)

Esetleg más ajánlott max ~50e Ft-ig?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#1508) b.kov válasza F-ECT$ (#1507) üzenetére


b.kov
senior tag

Markus esetleg? :)

(#1509) Yasuo


Yasuo
aktív tag

Sziasztok!
Kérdeztem már egy-kétszer itt székvásárlással kapcsolatban, de sajnos nem jutottam előrébb, még mindig nem sikerült döntenem... :(
Továbbra is maximum 40- nagyon max 50ezerFt-ot szánok a székre, ennél többet kiadni érte nem látom értelmét, és nem is tudok jelenleg. Eddig a Nitro Concepts C80 Comfort széket nézegettem, de elég sok negatív véleményre bukkantam, ezért elbizonytalanodtam.
Próbálni székeket sajnos nincs lehetőségem, így maradt a netről rendelés.
Ennyiért milyen széket ajánlotok?
Köszi! :R

S9+

(#1510) F-ECT$ válasza Yasuo (#1509) üzenetére


F-ECT$
titán

Miket olvastál róla?

Dive ever, work never.

(#1511) Yasuo válasza F-ECT$ (#1510) üzenetére


Yasuo
aktív tag

Például ezek:
1
2
:(

S9+

(#1512) #41133696 válasza #41133696 (#1499) üzenetére


#41133696
törölt tag

Meg is jött a válasz :K

(#1513) CHIPman válasza #41133696 (#1512) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mikor vetted?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1514) #41133696 válasza CHIPman (#1513) üzenetére


#41133696
törölt tag

Június.

(#1515) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

~2 méteres magasság és mackós testalkat mellé tudnátok ajánlani jó széket? Keretben igazából passz, fogalmam sincsen, hogy mennyi az annyi. Az irodában TRAPPEDAL-t használok, ennek a mérete kb. akkor lenne nagyon kényelmes, ha 1,2x nagyobb lenne. Háttámlája nem elég hosszú, a derekat pedig nem tartja tökéletesen. Gondolkoztam a gamer székeken, de egyrészt a legtöbbnél bénán van a válltámasz/fejvédő imitáció lemásolva és csak begörbítené a hátat, másrészt a lábrésznél is csak feleslegesen összefogná a lábamat. A háttámlák íve megint jó kérdés, mert a magasságom miatt általában rossz az ülés íve, pont nem ott támaszt, ahol kéne.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1516) Fernet


Fernet
senior tag

IKEA - MARKUS

Pár hete van meg a szék, de hátradöntve elkezdett nyikorogni. KB 70% dőlésig teljesen hangtalan, utána nyikorgog. Csavarokat meghúztam de nem befolyásolt semmit. Mit érdemes csinálni vele? Nem olyan vészes, de vásárlás után totál hangtalan volt és most zavar kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#1517) CactuS válasza Fernet (#1516) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Engem nem szék, hanem asszony ellipszis gépe vitt a nyikorgással a sírba. Azt javasolták, hogy a csavarokat ne feszítsem túl, hanem egy pici zsírral kenjem be. Azóta is csendben van, nem nyikorog.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1518) -FreaK- válasza Fernet (#1516) üzenetére


-FreaK-
veterán

Öcsémnek ugyan ez a baja volt a székkel, múlt héten vissza vitte az Ikeába ahol vette, szó nélkül cserélték egy újra, az egyelőre jó. Vásárlástól számított egy éven belül cserélik így szó nélkül, ezt direkt megkérdezte előtte a telefonban.

(#1519) Fernet válasza -FreaK- (#1518) üzenetére


Fernet
senior tag

A csere kicsit problémás, mert 160km-re van az ikea, de ha arra lesz dolgom és nincs más megoldás akkor úgyis az lesz a vége.

(#1517) CactuS
Ezt a zsírozást megpróbálom, hátha. Remélem használ és megúszom ennyivel.

Köszönöm.

(#1520) Landon


Landon
őstag

Sziasztok,

Vannak itt esetleg AKRacing ProX tulajok? :) Nagyon kene egy kis segitseg:

Tegnap szereztem be egy ilyen csodat, minden szuper egy dolgot kiveve: hiaba unlockolom a dontest es hiaba allitom a tension adjusterrel (ules alatti tekero) a tension-t a leglazabbra, meg igy is nagyon nehezen tudom cask a szeket hatradonteni. A sajat sulyommal nem is megy (pedig nem vagyok egy nadszal) cask ha labbal is nyomom a talajt.

Fontos, hogy nem a tamla donteserol beszelek, hanem a szek hatradonteserol ami akkor mukodik ha a kis oldalso kart kihuzom. Az elozo irodai szekemnel ez teljesen jol mukodott es kenyelmes is volt a ProX-nel viszont hasznalhatatlan annyira erosen kell nyomni a talajt, keptelense hatradolni benne.

Felvettem a gyartoval a kapcsolatot es azt mondtak ezt latatlanban nehez megallapitani de szivesen kuldenke egy ujat. Lehetoseg szerint nem szeretnek keresztul esni egy hosszas cseren es heteket varni hiaba... Ezert lennek nagyon kivancsi masoknak mik a tapasztalataik. :)

Koszonom! :R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1521) Ispy válasza Landon (#1520) üzenetére


Ispy
veterán

Hát nekem Premium V2 van, és nekem egyáltalán nem dől hátra. :D Igaz én egyáltalán nem használom ezt a funkciót, így nem is foglalkoztam a témával, lehet összerakáskor néztem be valamit. Vagy nem. De, ha jutsz valamire azért írjál róla. :))

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1522) Landon válasza Ispy (#1521) üzenetére


Landon
őstag

Tegyel mar meg nekem 2 dolgot ha idod engedi, kerlek:

1: a szek aljan levo jobbra/balra tekerheto butykot tekerd teljesen el ameddig tudod abba az iranyba amelyikre azt irja, hogy "loosen". Ha jol emlekszem akkor orajarassal ellentetesen.
2: az oldalso kiallo kart huzd ki jobbra, hogy unlock-old a dontesi funkciot.
3: probalj meg ovatosan igy hatradolni, hogy dol e a szek. Mert igy kene.

Ez egy jo teszt nekem is mert ha igy is csak nagyon nehezen dol neked is akkor nem az en szekemben van a gond hanem ez ilyen. :D Nem tudom neked mennyi ideje van meg de lehet hasznalattal javul a dolog.

:R

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1523) F-ECT$


F-ECT$
titán

Ezek a nagyobb székek nálatok beférnek az íróasztal alá, be tudjátok húzni magatokat rendesen?

Dive ever, work never.

(#1524) kraven54 válasza F-ECT$ (#1523) üzenetére


kraven54
aktív tag

Mivel nekem a karfa pont asztal magasságban van ezért csak addig, de az pont elég

[ Szerkesztve ]

(#1525) CHIPman válasza F-ECT$ (#1523) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A Markus nálam a billantyűzetfiókba beleakad, de maga az íróasztal alá pont bemenne.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#1526) -FreaK- válasza F-ECT$ (#1523) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ezért nagyon fontos az állítható kartámasz. Az az ergonómiailag helyes pozíció, ha az alkarod közel 90°-ot zár be a testeddel, ehhez az ülőlap és az asztal lapja között viszonylag kis távolság szükséges. Nekem pl. most nem tud becsúszni alá, nem kényelmes az ülőhelyzet. Sőt még célozni sem tudok úgy ahogy régen játékokban, mert túl magasan van asztal az ülőlaphoz képest.

A múlt hét végén voltam egyébként a közeli Jysk-ben, végig néztem a székeket, de egyiket sem venném meg. Az itt is linkelt, akciós "racing" szék-el az volt a legnagyobb bajom, hogy túl kicsi minden irányban. De ha már ott jártam vettem viszont egy ilyen 2000Ft-ra leárazott székpárnát (nincs ezek között), plusz ráraktam még egy puhább itthoni párnát, és ezzel már kicsit jobb pozícióban ülök.

Az igazi viszont egy rendes, állítható szék lesz, majd ha megtaláltam az igazit :)

[ Szerkesztve ]

(#1527) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

ANTARES Edge-t, használ valaki? Szeretnék véleményt kérni róla.

Nagyon jól hangzik, az állítható, nyak, derék, kar és hát támla. 70ezerért kicsit sokallom.
De 70 ezer körüli összegért tudtok jobbat ajánlani?
Széket akarok venni, és a kartámla állítás fontos lenne, mert nem mindennapi a karom :D

(#1528) -FreaK- válasza Benhill (#1527) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem hiszem, pedig érdemes lenne :) itt linkeltem még pár hasonló széket, azért van választék ebben az árkategóriában, nézz körül a magyar webshopokban. Viszont én nem adnék ki ennyit egy ilyen székért próba nélkül. Ha teheted menj el egy boltba ahol ki lehet próbálni sokfélét. BP-en van több ilyen hely ha jól láttam.

(#1529) Sordoran


Sordoran
addikt

Sziasztok!

Elég régi és viseltes székem van, és gondoltam ideje lecserélni. Olyan 25-30 ezres keretet szánok rá most (amennyiben lesz ennyiért ajánlott), és lehetőleg olyan kéne amit Nyíregyházán ki tudok próbálni, tehát kapható pl. Jysk-ben. Itthonra kéne, napi 2-3 óra használat, átlagos testalkat, tehát semmi extrém igény.

Előre is köszönöm a segítséget!

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#1530) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Üdv, milyen széket ajánlanátok olyan 20-30k-ig? Ezt a Suzukit gondolon nem éri meg :DDD ., néztem még ezt esetleg.
[link]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1531) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Számítógéphez keresek széket, ami nem forog. Bőr, vagy legalább bőr hatású, és puha, vastagon párnázott, strapabíró. Létezik ilyen? A keret kb. 40e Ft lenne.

(#1532) Casoli


Casoli
őstag

Kiprobaltam a jyskes 60 ezres gamer fotelt, uristen mekkora fos. Hogy lehet abba ulni? Vagy lehet nem a 30 eves korosztalynak gyartjak?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1533) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok,
két széket néztem eddig, Ikea: a Markus és a FLINTAN. A Markus kényelmesnek tűnik, természetesen sikeresen lemaradtam az augusztusi akcióról :W
A bőr nem győzött meg túlzottan, tartósabbnak tűnik a szövet. Simán megéri a felárat, a Flintan székkel szemben, esetleg van jobb ajánlat ezektől? Természetesen a tapasztalat érdekel, mert a leírásokat el tudom olvasni :D

A karfa szükségességén is gondolkodom, bár attól, hogy van hozzá nem kötelező rátenni. Az a gond, hogy a hely elég kicsi, úgy 68-72 cm, ahová a talp tuti elfér, de a karfa az asztal kialakítása miatt elképzelhető, hogy útban lesz.
Hasonló kialakítású az asztal, gyanítom simán bezavar a karfa a gombsor tartónál.

(#1534) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#1533) üzenetére


ANDROID???
addikt

Link lemaradt.
Flintan
Markus

(#1535) SkyS1gn válasza ANDROID??? (#1534) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Néztem mi a különbség a Markus és ez között? Szinte u.a.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#1536) CactuS válasza SkyS1gn (#1535) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Markusnak komolyabb a hintamechanikája és 10 év garanciát kapsz rá. Egyébként nem rossz szék, ha mondjuk max 180 centi körül vagy. Én 2 méteres vagyok és nem ropi alkat. Az ülőlap szélességben jó lenne, de hosszra nekem már nagyon rövid.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#1537) Underhun


Underhun
csendes tag

Sziasztok , mit ajánlanátok 50 ezer Ft körül , elég sokat ülök gép előtt ugyhogy valami jó kényelmes kellene.
A válaszokat előre is köszi.

(#1538) Casoli válasza SkyS1gn (#1535) üzenetére


Casoli
őstag

Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Nézd meg jobban a kettő széket. Pl. azt, a kartámla hogyan csatlakozik az ülőlaphoz. A másik óriási különbség az ülőlap alatti mechanika lesz.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1539) Dictator^ válasza SkyS1gn (#1535) üzenetére


Dictator^
veterán

Miben ugyanaz? A többiek már leírtak pár szempontot.. nem utolsó, hogy a Markusnak vasból készült az alváza.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1540) ANDROID??? válasza Dictator^ (#1539) üzenetére


ANDROID???
addikt

Akkor Markus! :K

Köszönöm a válaszokat! :R

(#1541) F-ECT$


F-ECT$
titán

Markusra milyen akció volt egyébként múlt hónapban?

Érdemes rá várni új akciót, vagy most hónapokig tuti nem lesz, mert nem rég volt?

Nekem egyébként az olcsóbb (szövet) jobban bejött, bár annak kicsit gagyibbnak tűnt a karfán lévő gumi(?).

Dive ever, work never.

(#1542) ANDROID??? válasza F-ECT$ (#1541) üzenetére


ANDROID???
addikt

Szürke (világos) Markus 27 e Family kártya mellett. :K
Nem valószínű, hogy hónapokon belül lesz, de lehetne S. szürke akciósan 25-ért akár, fogyna mint a cukor az is ;)

[ Szerkesztve ]

(#1543) F-ECT$ válasza ANDROID??? (#1542) üzenetére


F-ECT$
titán

Huh, akkor megnyugodtam, mert nem maradtam le róla, ugyanis nekem fekete jöhet csak szóba.

Dive ever, work never.

(#1544) ANDROID??? válasza F-ECT$ (#1543) üzenetére


ANDROID???
addikt

Fekete bőr, 45, aprón van fent 25-30 körül (állítólag rendben az állapot).

(#1545) madar2252


madar2252
csendes tag

Sziasztok, gamer széket szeretnék, van valami javaslatotok, hogy hol lehetne megnézni \ kipróbálni párat Budapesten (nagyáruházakon: IKEA, JYSK, Kika kívül). Én egyelőre csak a Pixelt találtam, ahol azt írták hogy ki is lehet próbálni székeket, de még ott sem voltam.
köszi!

(#1546) F-ECT$ válasza madar2252 (#1545) üzenetére


F-ECT$
titán

Ezt most találtam, egy üzenetet megér, hátha ki is tudod próbálni.

@ANDROID???: nem látom, de amúgy is szövet kellene.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#1547) ANDROID??? válasza F-ECT$ (#1546) üzenetére


ANDROID???
addikt

Markus szövet legfeljebb sötétszürke, a fekete az bőr..
Az apróhirdetés jóf.... van.

[ Szerkesztve ]

(#1548) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#1546) üzenetére


F-ECT$
titán

Közben írtam neki én is: próba sajnos nincs, mert dobozban vannak a cuccok. Viszont az áruk elég kecsegtető, szóval ha máshol ki tudod választani a pontos típust, akkor akciósan ott be tudod szerezni. Cserébe a garancia nem 1/2 év, hanem csak 3 hónap.

Dive ever, work never.

(#1549) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#1548) üzenetére


F-ECT$
titán

Az 1/2 1 vagy 2 évet akar jelenteni persze.

Egy Pixeles kirándulást én is tervezek egyébként, ott állítólag elég sokat ki lehet próbálni.

Dive ever, work never.

(#1550) RAiN91 válasza ANDROID??? (#1547) üzenetére


RAiN91
őstag

A markus miért jó? (nem próbáltam, csak kinézetre nem tetszik, nem kötekedés képp kérdezem, csak tudni szeretném). Csak IKEA nincs a közelben. Mömax van, arról mi a vélemény? Példa.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.