Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Zolee888


Zolee888
tag

Sziasztok!

3 éve vettem egy széket, de tegnap valami baja lett. Teljesen előre dől az ülőrésze, nem lehet ülni benne mert szinte kiesek és iszonyatosan elkezdett recsegni is.
Mi mehetett tönkre benne? Javítható vagy újat kell venni?

(#3002) ussseal válasza TeebyKay (#2999) üzenetére


ussseal
tag

Ikea Markus esetleg nem játszhat? Aránylag hasonló alkatű vagyok szerintem mint te (bár csak 180 cm), de nekem elég kényelmes.
Plusz Familyvel most akciós, 30 ezerért igen jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#3003) GAbre válasza Zolee888 (#3001) üzenetére


GAbre
veterán

Ez 1 milyen széket vegyek topic,ha nem idevágó kérdésed van arra van az off topic.
Nem vagyunk szerelők,hogy csak tünetek alapján "diagnózist" állítsunk fel,csak vásárlók,és esetleg értékesítők vannak itt.
Én teleszkópra tippelnék.De TE neked kell megnézni,szétszedni,vagy új kép alapján rájönni miben különbözik most a széked. Vagy elvinni a közelben vkihez,aki ért hozzá.
Mert senki nem fog tudni segíteni,ha csak annyi infót adsz,hogy kerreg a motor,nah de miben? Opelben,motorkerékpárban,robogóban?

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#3004) TeebyKay válasza ussseal (#3002) üzenetére


TeebyKay
őstag

Néztem ezt a széket is, a kartámasza nem állítható ami egy negatívum, illetve volt egyszer egy ilyen hálós derekat tartó székem de az nem volt kifejezetten kényelmes. Ezt is kipróbálással tudnám eldönteni, de nem igen járok ikea közelben. Az akciót amit említettél, nem tudom mit takar.

(#3005) ussseal válasza TeebyKay (#3004) üzenetére


ussseal
tag

A budaörsi Ikeában Family kártyával most 30k a Markus 40 helyett (a szürke változat).

(#3006) TeebyKay válasza ussseal (#3005) üzenetére


TeebyKay
őstag

Értem, köszi :)

(#3007) ddsteel


ddsteel
aktív tag

Hali, na vettem én is egy Ikea Markust. Az akciós ára ellenére elég kényelmes is, nekem plusz pont a szövet ülőlap rész (a háló nem vágja a seggem) viszont a háttámla, ahol szellőzni kell, ott meg hálós, szóval jól kitalálták ezt. Ahogy írtátok is, ha befixálod a hintát (én beállítom majdnem függőlegesre, aztán fikálom, mert eléggé erősen tol előre a hinta, szinte nyomnom kell, hogy ne toljon teljesen előre), akkor ha erősen hátranyomom magam, akkor kottyan a mechanika. Ez ilyen sztem, egyáltalán nem zavaró. Egyetlen engatívum a fix kartámasz, akár egy 10essel is fizettem volna többet, ha állítható.De mindegy, végülis így is jó. Alapvetően nagyon meg vagyok vele elégedve ezért az árért. Hónap végéig akciós, ha jól tudom. Voltak 50-60 ezres gamer székeim, még AKRacing is, semmivel sem találom kényelmetlenebbnek ezeket. Sőt, mindegyikből hiányoltam a szövet ülőlapot. Szerencsére mindet árában adtam el. Ez remélem most marad egy darabig.

(#3008) TeebyKay


TeebyKay
őstag

A hinta mechanika rögzíthető valahogy az irodai székeken? Mindig van egy kis lötyögésük ha betolt állapotban van a kar ami baromi irritáló.

(#3009) ddsteel válasza TeebyKay (#3008) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Én is ezt mondom... Rögzítemés aztán lötyög kicsit... Hegesztéssel biztos megoldható fixen :)

(#3010) TeebyKay válasza ddsteel (#3009) üzenetére


TeebyKay
őstag

Igen a te üzenetedről jutott eszembe a kérdés :D Hegesztésnél valami kevésbé invaziv és végleges megoldásra gondoltam :D

(#3011) Zufo


Zufo
tag

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata Secret lab Omega vagy Titan székekkel ? Öremmel vennék bármiféle tapasztalatot, nagyon agyalok az egyiken csak nem tudok dönteni :)

(#3012) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sziasztok!

Otthonra keresek jó minőségű széket. Milyet ajanlotok? Nézegettem gamer székeket is, de nem tudom hosszú távon pl melyik műbőr/bor fog elszakadni, rongálódni.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#3013) ussseal válasza h1ght3chzor (#3012) üzenetére


ussseal
tag

Szia!
Milyen árkategóriában keresel?
Jelenleg egy IKEA Markust használok napi 8-10 órában. Volt már pár székem az évek alatt, de ~40e körüli kategóriában ár/érték arányban ez tűnik a legjobbnak eddig, a textil+hálóval eleinte szkeptikus voltam, de szerintem praktikusabb mint egy hasonló kategóriás műbőr/bőr szék.

(#3014) GAbre válasza h1ght3chzor (#3012) üzenetére


GAbre
veterán

Tényleg kérdés milyenen,ès mennyiért gondolkozol.
Èn Noblechairs EPIC széket vettem.
Eddigi legjobb.
Bár 80k is a "legjobb" ár.
Hosszú távon is bírja elvileg.
1 bajom az apró szellőző jukakkal van,hogy tisztìtsam.

Avatar

(#3015) m0h0senator válasza GAbre (#3014) üzenetére


m0h0senator
őstag

Régi fogkefe nem hozza ki a szöszöket?

An odyssey through the realm of consciousness.

(#3016) GAbre válasza m0h0senator (#3015) üzenetére


GAbre
veterán

Nem tudom,még nem koszos,meg nem vészes,csak 1x került oda morzsa,amit piszkáltam.
1-2 hónapos csak még a szék.Majd később lesz ebből gondom max.

Avatar

(#3017) h1ght3chzor válasza GAbre (#3014) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Ezt néztem én is. NobleChair EPIC vagy ICON vagy Vertagear PL6000? Valahol személyesen nem lehet ezeket kipróbálni?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#3018) GAbre válasza h1ght3chzor (#3017) üzenetére


GAbre
veterán

Nem tudom,van aki itt is árul hardveren.
Meg kell nézni hol árulja.Enyémet is meglesheted tetszik-e,ha közelbe laksz.

Avatar

(#3019) venom8888


venom8888
őstag

Szissztok, vettem egy gaming szeket,fej parnaval es derek parnaval. A gond az hogy a seggem faj tole megasnap is erzem. Tudtok valami kwnyelmes szeket a fenéknek? Azt hozza teszem,hogy van amikor 10-12 orat jatszok,es utana faj.

[ Szerkesztve ]

(#3020) GAbre válasza venom8888 (#3019) üzenetére


GAbre
veterán

Ha fáj a farpofád,és új a szék,akkor esetleg túl kemény a szivacs.
De az is lehet,hogy rossz helyre raktad a derékpárnát,vagy a háttámla nincs beállítva.

Avatar

(#3021) venom8888 válasza GAbre (#3020) üzenetére


venom8888
őstag

A derek parnat nem hasznalom,csak a nyak parnat. Igen nem tul puha az ulolap. Ha a hattamla nincs jol beallitva attol fajhat a seggem?:)

[ Szerkesztve ]

(#3022) Ispy válasza venom8888 (#3019) üzenetére


Ispy
veterán

12 óra után mindenben fájni fog, szvsz, óránként 10-15 perc mozgás biztos segít rajta.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#3023) venom8888 válasza Ispy (#3022) üzenetére


venom8888
őstag

Jah szerintem is az lesz, fel allok parszor jovok megyek kicsit. Azon nem segitene a 150 ezres szek sem.

(#3024) erew


erew
csendes tag

Üdv!
A segítségeteket szeretném kérni, mivel új széket kell vennem, miután az előző lassan felmondja a szolgálatot. A korábbi US22 Space székem évekig jó szolgálatot tett, bár a 30k körüli ára sejtette, hogy nem fogja 4-5 évnél tovább bírni. Most is hasonlót keresek (gurulós, karfás, fejtámaszos, nem bőr) és most is 30-40k körüli összegért. Tudom, hogy ennyiért nem kapok minőséget, de hátha belefutok vagy mutattok egy jó árú vagy épp 50%-os leárazású terméket.
Előre is köszi!

(#3025) Hunner válasza erew (#3024) üzenetére


Hunner
senior tag

IKEA MARKUS

Vélemények, ajánlások a topikból válogatva

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#3026) Bastee


Bastee
tag

Szomorú, de azt kell mondjam tényleg nehéz a "gamer" székeket nézegetők sorsa.
30e Ft alatt bele sem érdemes kezdeni, 60e Ft alatt még mindig egy egyszerű széket kapunk, de ez is elkezd 1év után nyikorogni, ez is kiülődik, stb. és valahol 100e Ft körül lesznek azok a példányok amik talán picit jobban bírják. A szék még mindig bútordarab... Egyet kell értsek a bútorboltot linkelgetőkkel.
Nagyon szerény pénztárcával élőknek RENBERGET szék ami alapból fém csillaglábú, hosszú kartámlájú, strapabíró, viszont csak vállig támaszt. Mindenki másnak a magasabb kényelmesebb MARKUS modell mögé állok én is! Mondjuk ezektől nem leszel menő, de attól még jó.

(#3027) ddsteel válasza Bastee (#3026) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Igen, a markus tökéletes. Volt 50 ezres gamerszékem, annál ez jobb, még úgy is, hogy nem állítható a karfa. A budaörsi 10E mínusz akcióban meg abszolút best buy volt szerintem.

(#3028) x_o_n válasza Bastee (#3026) üzenetére


x_o_n
veterán

A Reneberg szék tényleg jó, bár 2 éves és nyikorgas persze van, teljesen rendben a 49 eurós ára is

(#3029) Nazrym


Nazrym
tag

Sziasztok,

Lehet kicsit off topic lesz, de vettem egy tesoro zone evolution-t. Mikor ráülök, és a gázrugó leengedi a széket akkor balra lejt. De mikor fent van akkor meg vizszintes. Van valami ötletetek erre ?

(#3030) drd


drd
csendes tag

Kedves Markus tulajok,

Kicsit több, mint öt év után (igen, ennyi volt a gari...) megnyünnyedt a gázrugó. Lehet valahol kapni hozzá? Esetleg valami javítási megoldás van? Szeretem a székemet, de ha újat vennék, akkor áldoznék rá némileg többet az állítható karfa miatt. Ahol jó a szék magassága, ott a karfa nem megy be az asztallap alá :( Köszi!

Üdv, drd

(#3031) montyx


montyx
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni szék vásárlásához. Jelenleg egy műbőr IKEA Marcusom van, amit nagyon szeretek. A gondom az viszont, hogy szinte teljesen hátra döntve használom, és a lábaimat felrakom az asztalom szélére, a billentyűzet az ölemben van, és így kódolok órákig. Viszont az asztal elég csúnyán el szokta nyomni az ereket a lábamban, és félek hogy előbb utóbb valami trombózist fog okozni. Tudtok esetleg olyan széket, vagy lábtámaszt ajánlani, amivel az asztal szélét, ami 85cm magasan van, ki tudnám váltani? Az ülő magasságom ilyenkor kb. 55-60cm között van. A póz nagyon kényelmes, hosszú évek óta így ülök, nem hiszem, hogy tudnék rajta változtatni. Ezért kérek segítséget, hátha már valaki átvágta itt a gordiuszi csomót.

Aláírás

(#3032) balazs1956 válasza drd (#3030) üzenetére


balazs1956
senior tag

Bár nem Markus székem van, de nekem itt cseréltek gázliftet pár évvel ezelőtt.
Megvárható volt a csere, és azóta is hibátlan.

(#3033) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Ha nyikorog a szék miért nem olajozzátok meg? Hallottatok már arról, hogy karbantartás? :W

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#3034) x_o_n válasza takacsbotond (#3033) üzenetére


x_o_n
veterán

Javaslom kicsit nézzél már utána mielőtt hülyeséget írsz...
De szerintem mindenki szívesen olvas az egyedi talalmányodról ami megszunteti a műanyag alkatrészek nyikorgását... :DDD

(#3035) takacsbotond válasza x_o_n (#3034) üzenetére


takacsbotond
őstag

A családban az összes széknél bevált, hogyha elkezdett nyikorogni a hintamechanika leszedtem a felső részt, és az alsó résznél az egyik lyukba öntöttem 80w90 váltóolajat, ami épp volt otthon, és azután egyik sem nyikorgott többet.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#3036) Goose-T


Goose-T
veterán

A soroksári Ikeában akciós a HATTEFJÄLL szék, 20 ezer a kedvezmény rá, így elég jó vétel szerintem, tegnap le is csaptam egyre. Lehet hozzá karfát is venni 8 rugóért.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3037) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
50 ezer ft körül keresek széket magamnak számítógép elé napi 6-8 órára.
196cm vagyok és 105 kg. kar és deréktámasz legyen hozzá és persze görgős :D

(#3038) pruzsi válasza pruzsi (#3037) üzenetére


pruzsi
őstag

Kinéztem 5db-ot melyik a legjobb és melyik a legrosszabb?

tesoro zone speed

raidmax drakon

templar

tamdrup

langemark

Jelenleg egy Unic Spot Ascot (US 27) -ben ülök 5 éve.

(#3039) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Par hsz-el előbb írta valaki, higy vett Nitro Concept S300-at. Kérdésem az lenne azomtól akik használnak ilyet, higy ha teljesen le van engedve a szék és a karfa (ha lehet fel, le állítani) milyen magasan van a földtől? Tehát a padló és a karfa legmagasabb pontja mekkora? Köszönöm ha segítetek.

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#3040) GAbre válasza horvathpeter (#3039) üzenetére


GAbre
veterán

A honlapján található
Képen Kb be tudod lőni.
Hasra ütéssel kb 60-80 cm körül lehet.
Nem sok esélyt látok,hogy valaki fog erre írni.
Én inkább keresnék használtan pl 1 ilyen széket és ráírnék eladóra.
Amúgy off,ha nem témába vágó!
Illetve nem árt átnézni az elküldött üzenetet főleg,ha telóról írtad,hogy helyesen van-e írva.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#3041) kellog123


kellog123
csendes tag

Sziasztok,

150e-ig milyen székek jöhetnek szóba, otthoni használat? Külföldi rendelés is benne van. Valamiféle irányt keresek, hogy mégis merre induljak.

(#3042) GAbre válasza kellog123 (#3041) üzenetére


GAbre
veterán

https://noblechairs.com/product/epic-pu-leather-black-red/
Nekem ilyen van pár hónapja.Merem ajánlani.

Avatar

(#3043) K1LLMy53Lf válasza kellog123 (#3041) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

szvsz első körben neked kellene tudnod, hogy milyen jellegű széket szeretnél :)
gamer, ergonómikus, fotel?

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#3044) kellog123 válasza K1LLMy53Lf (#3043) üzenetére


kellog123
csendes tag

Egy jó ergonomikusat szeretnék szerintem. Az ilyen gamer székek nem túlárazottak egy hasonló árú ergonomikushoz képest? Legalábbis általában ez a helyzet a gamer dolgokkal.

(#3045) K1LLMy53Lf válasza kellog123 (#3044) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

én külföldről biztos, hogy nem rendelnék "vakon", max akkor, ha valahol kipróbáltam és külföldön lényegesen olcsóbban hozzá tudnék jutni.

én, amit ezzel a kerettel javasolni tudnék bp-en két hely: officeplaza és az irodabutik.

Előbbiben: merryfair wau2, spinelly illetve samurai székek (nekem ez a márka nem vált be, de sokan szeretik és 10év garis), utóbbinál emagra székek.

office-nál még vannak másik székek is, amik esetleg jók lehetnek olcsóbb kategóriából: lexington, oklahoma, vagy ha esetleg növelnéd a kereted, akkor irodabutiknál a spinalis székek.

de mindenképpen ki kell próbálni őket.

a gamer dologra pedig: szerintem is túlárazottak és nem érik meg az árukat, de sokan szeretik és használják őket nagy megelégedéssel.

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#3046) Reggie0


Reggie0
félisten

A legtobb szeknel ket fuggoleges panton van a hatparna, ami aztan szek hatuljan fut le az aljaig, mig nehany mas tipusnal a hattamlaba van rejtve a rogzitese. Valamelyik elonyosebb a hasznalhatosag szempontjabol?

(#3047) Novver


Novver
senior tag

A korábbi értékeléseket olvasva beruháztam egy MARKUS-ra és egy IDÅSEN asztalra is, egy lábtartóval és padlóvédővel együtt. Leselejteztem a PC sarkomat.

Nagggyon kényelmes, de még rettentő fura hogy a billentyűzet nem egy kihúzható tartón van hanem csak magán az asztalon, de hosszú távon sokkal jobb lesz a kezemnek és a hátamnak is.

Köszönöm a segítséget a kiválasztáshoz. Habár nem kértem, csak lurkerkedtem a threadben :R

UI: Végre tartja a fejem a székem :D

[ Szerkesztve ]

Life is a game... The game is my life!

(#3048) vepe


vepe
senior tag

Sziasztok,

Segítsetek nekem széket választani.

Árban max.keret 70e ft, elsődleges feltétel a kényelmes és tartós ülőfelület, mert általában a fél napot gép előtt töltöm.

Egy ilyen szék milyen lehet? Alpha, esetleg tudtok ajánlani egy ettől jobbat, kényelmesebbet?

Olyan széket nem akarok, ami 1-2 hét után kiülődik, de akkora a felhozatal, hogy nagyon nehéz választani.

(#3049) K1LLMy53Lf válasza vepe (#3048) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

nincs tapasztaltom gamer székekkel (~5-6et próbáltam különböző helyeken, ~2órát összesen), de szerintem ezt a típust nem igazán ismeri itt senki. Ránézésre lehet akár jó is (anyaghasználatra), de lehet, hogy a tipikus 5k-s beszerzési áru hulladék, 0 minőségű anyagokból.

Személy szerint a mo-on beszerzehető gamer székekből én max Noblechairs-t vennék (tesztek+amazon/ebay stb vélemények alapján).

De másoknak van tapasztalta DXracer, AKracing, Vertagear, Arozzi stb székekkel (de pl vertagear-ről amazon/ebay-n sokan panaszkodnak az anyagminőségre, Arozzi-ról pedig itt a fórumban is találhatsz fotót)

Persze kérdés, hogy milyen testi adottságokkal rendelkezel (magasság, szélesség, súly, lábszár-/combhossz stb)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#3050) GAbre válasza vepe (#3048) üzenetére


GAbre
veterán

Én is osztom felettem lévő hozzászólott.
Csak annyiból egészíteném ki,hogy ha valaki sokat ül benne,akkor ki is ülődik a párna része.
Ez volt az 1ik bajom eleddig a székekkel.Viszont jó pár hónapja van meg a noblechair epic székem,illetve fórumtárs 1 éve használja,és állítólag még akkor se tapasztalta ezt a jelenséget,pedig nagy súlyú emberről beszélünk.Ha találsz ennyiért én ezt ajánlom.

Avatar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.