Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Travelos válasza zabizutty (#1350) üzenetére


Travelos
őstag

Köszönöm a tapasztalatokat, jól hangzanak. 168 cm vagyok és 70-80 kg között mozgok életmódtól függően. Rövidek a lábaim.
Nem sok különbséget látok a Nitro550 és az SX77 között. Az Arozzin is gondolkodom, de ahol néztem, ott csak 1 év garó volt rá, míg a Natecre 2év. Nem nagyon tudok döndeni, kipróbálásra sincs lehetőségem sajnos. Még várok, hátha ír valaki még tapasztalatot vagy véleményt.

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#1352) redhunter válasza Travelos (#1351) üzenetére


redhunter
senior tag

Mivel kb azonos árban van az 550 és az sx77 így te döntöd el hogy melyik a szimpatikusabb.Az 550 magassága max 46 cm az sx77 pedig max 53.Sztem a te méretedhez jó az 550 is,ha nézel videókat a youtubon magasabb figurák is ülnek benne kényelmesen.A nagyobb szemmel látható különbség a hátlap szélességében van,az sx77, 8 cm -el szélesebb ,már már kicsit fotelesebb ,akinek szélesebb válla és háta van annak ez sokkal jobb.De egyébként akármelyiket is választod sztem nem jársz rosszul vele.Az 550 -ből van tiszta fekete verzió is,csak a kispárnán a logók piros himzésüek.A nagyobb gond az hogy ebben az árkategóriában szövet boritásút nem is találsz mást,csak ezeket és az arozzit.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#1353) Travelos válasza redhunter (#1352) üzenetére


Travelos
őstag

Köszi, ezt a szélességet én is láttam, de én nem vagyok túl széles, ugyanakkor azt sem szeretem ha széles a szék, inkább azt szeretem, ha "körbeölel". Az Arozzi nekem túl nagynak tünik. Sajnos jó lenne egy próba, de nincs rá lehetőségem.
Szerintem 550 lesz. Kösz a segítséget!

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#1354) Gabrielsen


Gabrielsen
csendes tag

Továbbra is keresek széket 20-40ezer közt. 130 kg-ot bírjon el,ennyi :D :R

(#1355) salytmasztor válasza Gabrielsen (#1354) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Talán egy ilyen kijön ilyen ár/kg érték-ben:

(Ui.: a görgök már nem biztos, hogy beleférnek a keretbe.)

(#1356) Hunner válasza Gabrielsen (#1354) üzenetére


Hunner
senior tag

20-40 közt ülj bele abba amit találsz bárhol ahol keresel. Ha nem nyeklik alattad vedd meg. 60 alatt nincs értelmes szék, 130kilóra inkább 100-től lehet gondolkodni. Sokkoló, én is átéltem, mikor a 25ezres tescos hodályom 7év után lecseréltem egy 70ezres akracing-re, de ez van.

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#1357) TomBond válasza Travelos (#1349) üzenetére


TomBond
aktív tag

Én az 550-et nem ajánlom senkinek! Nekem nagyon magas, és lehet egyedi eset, de nekem nyiszorog-nyöszörög. 5 nap után már nem volt csendes. Felvettem a magyar importőrrel a kapcsolatot, akik nagyon segítőkészek, de csak addig jutottunk, hogy zsírozzam meg a hintamechanikát.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#1358) zabizutty válasza Travelos (#1351) üzenetére


zabizutty
újonc

Azt javaslom, menj el egy akármilyen forgószéket árusító boltba és vigyél magaddal méterest. Nézd meg, hogy ha az űlőlap 45 cm magas a földtől az neked milyen, mert az 550-nek az a max. az sx77-nek meg a min.. ugyanúgy az egyéb méreteket is, hogy legyen viszonyítási alapod. Egyébként 70 rugóért a Jysk-ben láttam hasonlót amit kipróbálva lehet összehasonlítási alapot is nézni az egyéb nem gamer székekkel.
Ja és 150 kg-ot bír a gyártó szerint. Sajnos, ami ennél olcsóbb az jó eséllyel nyikorog, emiatt, meg amiatt rosszabb. Aki teheti inkább spóroljon kicsit tovább. Az enyémnek semmilyen hangja sincs és érezhetően sokkal jobb mint amiket kipróbáltam mindenféle főnöki meg hasonló néven árult akár 30-40-ezres csoda főnöki/irodaszék.
Nem zárom ki természetesen, hogy vannak akik belehúztak egy nem tökéletes darabba, vagy nekem volt szerencsém, hogy az enyém kivételesen hibátlan, de ez bármely drágának számító termékkel előfordulhat :( és akkor senkit nem vigasztal, hogy a többieké jó, illetve ha sikerül is garanciálisan eredményeket elérni a forgalmazónál akkor sem lesz kellemes élmény, hogy x ideig csak a macera volt + a félelem, hogy meddig bírja. De ez van.

(#1359) redhunter válasza TomBond (#1357) üzenetére


redhunter
senior tag

Nekem ugyanez van az arozzival xl -el.Lehet hogy egyedi esetek ezek de idegesíti az embert,persze van aki erre azt mondja hogy 60000 Ft a legalja ezeknek a székeknek,szóval ne várjunk sokat,de ez nem vigasztalja az embert.Azt hogy érted hogy nagyon magas?Pedig ez az alacsonyabb változat,v.ki itt pont azt írta hogy ez nem való csak alacsony termetüeknek.Ja és azt elfelejtettem írni hogy a családban van 550, 3 hónapja, igaz 70kg-os egyén használja de teljesen hangtalan eddig.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#1360) TomBond válasza redhunter (#1359) üzenetére


TomBond
aktív tag

Nekem az ülőlap teteje 49 cm magasan van a legalsó helyzetben. Az én 170-175 cm magasságommal, azt jelenti, hogy nem ér le kényelmesen a talpam (sarkam).

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#1361) redhunter válasza TomBond (#1360) üzenetére


redhunter
senior tag

Érdekes ,ez alapján a kép alapján nem értem a 49 cm-t legalacsonyabb állásban

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#1362) TomBond válasza redhunter (#1361) üzenetére


TomBond
aktív tag

Na most döbbentem le! Megnéztem a dobozán, és nekem is 38-46 cm szerepel! Viszont megmértem még egyszer, és nekem 49 cm. :F

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#1363) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Forgószéket keresek számítógépezéshez.

- 188 cm magas és 79 kg vagyok
- Sokat ülök számítógép előtt. (Filmnézés, Zeneszerkesztés)
- Összeg: max 30k-ig
- Fontos hogy ne műbőr legyen, mert tapasztalatok alapján az egy idő után elkezd hullani.

Mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#1364) redhunter válasza TomBond (#1362) üzenetére


redhunter
senior tag

Na ez akkor igy tényleg eléggé furcsa

PSN - RedFoxHun

(#1365) TomBond válasza redhunter (#1364) üzenetére


TomBond
aktív tag

Írtam az importőrnek, hogy mi van ilyenkor. Gondolom rosszul nem tudom összerakni. Viszont most nem tudom szétszedni sem.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#1366) zabizutty


zabizutty
újonc

akkor a gázrugó lehet nincs jól becsúsztatva a helyére.

(#1367) redhunter válasza TomBond (#1365) üzenetére


redhunter
senior tag

Na sikerült v.mit kideríteni hogy miért magasabb a kelleténél?

PSN - RedFoxHun

(#1368) TomBond válasza redhunter (#1367) üzenetére


TomBond
aktív tag

Még nem válaszoltak. Holnap szétszedem, de szerintem nem lehet máshogy összerakni.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#1369) redhunter válasza TomBond (#1368) üzenetére


redhunter
senior tag

Süllyed és emelkedik annyit cm-ben amennyit kell neki?

PSN - RedFoxHun

(#1370) TomBond válasza redhunter (#1369) üzenetére


TomBond
aktív tag

Igen. 49-56 cm

[ Szerkesztve ]

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#1371) TomBond


TomBond
aktív tag

Itt a két kép a legalacsonyabb és a legmagasabb állásról

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#1372) redhunter válasza TomBond (#1371) üzenetére


redhunter
senior tag

Ez kb ugy néz ki mintha a megadott méretek kb a párna aljáig lennének mérve.Mondjuk a min.még akkor is tübb,de a max az pont a párna aljáig van.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#1373) TomBond válasza redhunter (#1372) üzenetére


TomBond
aktív tag

Hát szerintem is. Bár ami jó, hogy most a szétszedés és összerakás után nem nyikorog (még).
De attól még magas.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#1374) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Erről a székről mi a véleményetek?

Como irodai forgószék - vezetői szék

Ebben az árkategóriában van jobb nála?

(#1375) Travelos válasza redhunter (#1352) üzenetére


Travelos
őstag

Na megvettem a Nitro550-et. Hát mit mondjak, nekem ez baromi szokatlan. Van ugye egy párna a deréknál, de fogalmam sincs, hogy miért, nekem ez derékfájást okoz. 1-2 óra után jól esik felállni. Lehet most kényszerít rá a szék a helyes testtartásra és majd megszokom? Nem tudom, de ez egyelőre nem az igazi.
Amúgy hangja sincs a széknek, elég stabil is, nem rossz termék, ráadásul nagyon jól néz ki :)

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#1376) redhunter válasza Travelos (#1375) üzenetére


redhunter
senior tag

Igen rendszerint az van hogy a már kialakult helytelen ülés mód miatt szokatlanok ezek a székek,de egyébként a párnát oda huzod ahová akarod ,vagy le is veheted ,nem kötelező azt használni.Egyébként neked nem magas,mert itt pont azt tárgyaltuk hogy lehet hogy nem jól vannak az adatok leirva.Lemérhetnéd hogy neked mit mutat felső és teljesen leengedett állásban a párna tetejéig.

PSN - RedFoxHun

(#1377) Travelos válasza redhunter (#1376) üzenetére


Travelos
őstag

Akkor ezek szerint idővel meg fogom szokni? A párnát meg nem lehet levenni, mert akkor teljesen Görbe a hátam, mivel alapból nem tettek bele semmilyen deréktámaszt. Amúgy a méretek 48 és 56 cm.

[ Szerkesztve ]

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#1378) Travelos válasza TomBond (#1371) üzenetére


Travelos
őstag

Párna nélkül, döntött háttámlánál egyértelmű, hogy nem ér le a láb ilyen testmagasságnál. Egy lábtartót kell használni.

[ Szerkesztve ]

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#1379) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Berakom ide is, hatha akad otletetek. A BEKANT disznovagoasztalait elegge draganak talalom :(

Jut eszembe, a Markus nagyon jol szuperal (kopp-kopp), koszonom az ajanlast. :D

Udv. core2

(#1380) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Hello!

Erről vélemény, tapasztalat? Q041 forgószék

[ Szerkesztve ]

(#1381) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Kényelmes forgószéket keresek számítógépezéshez.

- 188 cm magas és 79 kg vagyok
- full szövet kárpitozás vagy hálós megoldás (a textilbőr/műbőr kárpitozást kerülném)
- ergonomikus kialakítás
- hintamechanikás legyen
- párnázott karfa
- felhajtható karfa előny, de nem kötelező
- fejtámla szintén előny, de nem kötelező (ha a háttámla elég magas)
- csendes, nyikorgás mentes

Az árakkal nem vagyok tisztában, így keretet nem tudok mondani. Ha esetleg valamilyen információt kihagytam ami fontos lehet, nyugodtan jelezzétek.

Mit ajánlanátok?

(#1382) redhunter válasza nemethchek19 (#1381) üzenetére


redhunter
senior tag

Azért az ár behatárolja a lehetőségeket,ezért lenne jó tudni.Bár itt azt szokták mondani hogy 50000 alatt bármelyiket nézed kb ugyanolyan,próbálj ki párat ha van lehetőség és amelyik kényelmes azt vedd meg.Vagy ha nagyobb a keret akkor nézd meg mondjuk az arozzi toretta székeit vagy a natec genesis nitro 550-et ezek szövetesek.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#1383) Hunner válasza nemethchek19 (#1381) üzenetére


Hunner
senior tag

Ikea Markus?

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#1384) Neil Watts válasza nemethchek19 (#1381) üzenetére


Neil Watts
veterán

IKEA Markus

Udv. core2

(#1385) Fernet válasza Neil Watts (#1384) üzenetére


Fernet
senior tag

Szeretném én is egy Markus-ra lecserélni a székemet, de csak szombaton tudok eljutni az IKEA-ba. Mivel nem a szomszédban lakom, szeretnék biztosra menni ami a készletet illeti. Mi a legjobb megoldás amellett, hogy mondjuk nyitásra megyek? Azt olvastam a gyik-ban, hogy félre nem tesznek terméket. Kellemetlen lenne üres kézzel eljönni...

(#1386) Casoli válasza Fernet (#1385) üzenetére


Casoli
őstag

A weboldalukon meg tudod nézni, hány darab van raktáron. Amikor 28-ba került soroksáron, akkor sem volt elkapkodva.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1387) Fernet válasza Casoli (#1386) üzenetére


Fernet
senior tag

Néztem, hétfőtől szerdáig 0db-ot ír. Csütörtökre 8-at. Legfeljebb pénteken zárás előtt ránézek és szombaton nyitásra megyek, hátha. Néztem, hogy online is lehet vásárolni, de akkor meg felszámolnak plusz 3000ft "összekészítési díj"-at.

(#1388) Franklin


Franklin
addikt

Ezt ismeri valaki, akciósan megérhet ennyit?

Kika Tim

(#1389) Hunner válasza Franklin (#1388) üzenetére


Hunner
senior tag

Így típusról nincs meg, de amikor széket kerestem magamnak végigültem az összes Kika széket, és ezek a noname Racer székek baromi kényelmetlenek voltak. 184cm/110kg, de az akkori asszonypajti is probálta mindet 163cm/53kg és szerinte sem volt kényelmes egyik sem. Ha teheted ülj bele. Ha kényelmes, és neked megfelel, vedd meg. A Markus-on kívül minden 50 ezer alatti szék lutri.

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#1390) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Van valakinek ezzel a székkel kapcsolatban tapasztalata esetleg? :)

IKEA Millberget

Kb 25k lenne a keretem rá, napi 2-3 óra használatra. Nem találtam róla rossz véleményeket neten, de itt nem találtam eddig.
Köszi! :R

(#1391) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!

Szeretnék venni egy gamer széket, de valahogy mindig dilemmába esek, hogy vajon ér-e ennyit egy szék. Ugyanakkor meg kipróbáltam már párat a pixelben, és azért érzésre is és mindenhogyan jobb mint egy átlag szék. Inkább azzal van gondom, melyiket vegyem. Azt már eldöntöttem, hogy műbőrt fogok és nem szövetet, viszont méretileg nem tudom mekkorára van szükségem. 182cm vagyok és nem egy túl széles típus, inkább vékony. Így nincs szükségem egy 2 méteres fotelra azért :D Amit néztem az az Akracing nitro, ez ugye boltban 75k körül van. Viszont néztem itt aprón is, és 80-ért van ilyen piros [link], ami elég jó ár mert boltban 130k ez. Igazából a márkákban sem vagyok otthon, de ez rossz nem lehet gondolom. Másik kérdésem, hogy az, hogy ilyen magas nem nyomja nagyon le az ember nyakát? Mert hát végül is autóban sem kényelmes órákat ülni, az ember nyakát nyomja le valamilyen szinten a fejtámla, eddig pedig olyan székeim voltak (irodai székek) amik nem tartották a fejemet, hátra tudtam dönteni. Igaz ezeket a székeket hátra is lehet dönteni :)

Az árat tekintve viszont akkor sem tudom eldönteni, mert ennyit tuti nem ér ez, hisz egy irodai szék 30-40k körül van és azok sem olyan rosszak, de azért mivel sok időt töltök gépnél ezért nem akarok többet ilyen sz@rokban ülni.

[ Szerkesztve ]

(#1392) Neil Watts válasza Chereiose (#1391) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Ha nem szeretnel ennyit kolteni, akkor en az IKEA-s Markust is megfontolnam a helyedben. :)

Udv. core2

(#1393) Chereiose válasza Neil Watts (#1392) üzenetére


Chereiose
addikt

Ú ennek a háta nagyon nem jön be, jelenlegim is hasonló és borzalom, ráadásul nyikorog félév után már, igaz ez jysk-es.

(#1394) redhunter


redhunter
senior tag

[link]Hozzánk a céghez most hoztak pár darab ilyen széket ,azt kell mondjam hogy elég jók,hogy milyen tartósak lesznek nem tudom ,de egyelőre állják a sarat.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#1395) Ispy válasza Chereiose (#1391) üzenetére


Ispy
veterán

Van Herman Miller 3000 EUR-ért is, szóval 100k nem a világ vége. Sőt a bőr székek 150k körül indulnak, de egy minőségi hálós szék is olyan 200k körül van.

Én először dxracert néztem, de szerencsére rátaláltam az akracing premium v2-re, ez kb. 40k-val olcsobb volt (92k), mint amit kinéztem magamnak.

Én 85kg és 175 cm vagyok, nekem kényelmes ez a szék, pedig ebben dolgozok napi sok-sok órát.

Arra is figyelni kell, hogy az sem jó, ha túl nagy a szék, attól is kényelmetlen lehet, szvsz.

Van róla képem is.

Ja és az ak svéd cég, és jó a supportjuk, keress rá itt a topikban.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1396) Chereiose válasza Ispy (#1395) üzenetére


Chereiose
addikt

Köszi. Végül vettem innen apróról AKracing ProX-et, elég jónak tűnik.

(#1397) b.kov válasza b.kov (#1390) üzenetére


b.kov
senior tag

Na, végülis kikértem ismerősöm véleményét, aki aztán lehordta a fejem, hogy ilyet nehogy merjek venni. :DD
Helyette viszont ajánlott egy másikat, picit drágábban.

Van olyan, aki tudna pár szót mondani erről?

Kurt forgószék

Köszönöm előre is. :))

(#1398) Neil Watts válasza b.kov (#1397) üzenetére


Neil Watts
veterán

Elegge muanyag, nem tunik valami tartosnak.
Igazabol ez a 20-30k-s kategoria jo ha az 1-2 eves garanciaidot kibirja.
Az IKEA-s vasarlasom elott, en is megszivtam ezt, igaz JYSK-kel.

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#1399) b.kov válasza Neil Watts (#1398) üzenetére


b.kov
senior tag

Értem, köszi. :)
Igazából nem vagyok egy hardcore user, igazából egy hokedli szintű széken ülök már 2 éve, aztán eljött a költözés ideje, és kell új széket vásárolnom. A hokedli kategóriát pedig már unom . :P

(#1400) Neil Watts válasza b.kov (#1399) üzenetére


Neil Watts
veterán

Az ilyen hokedliket a gerinced fogja banni idovel.
Nekem szemelyszerint a Markus megvaltas az elozoekhez kepest, ez legalabb tart. :)

Feloff: Egyszer azert szivesen beleulnek egy fullextras Herman-Millerbe is, am azoknak csak kepviseletet lattam, Mo-i bemutatotermet nem.

Udv. core2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.