Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Ispy válasza haypro (#1199) üzenetére


Ispy
veterán

+ (#1200) DrojDtroll

Azért fontos ez, mert általában elmondható, hogy minden gémer szék belépő szintű székei (60-70k) inkább az átlagos testalkatú embereknek lesz jó, akik átlag felettiek, azok inkább a 90-120k kategória, a nehézsúlyuak, meg inkább a legmagasabb árkategória.

DXRacer méret tábla

A legnépszerűbb márkák: DXRacer, AKRacing, Arozzi. Ami eddig nekem lejött, hogy a DX székek a legdrágábbak, az AK olcsóbb valamivel, jó a supportja, majd az Arozzi, van itt pár embernek, arról majd ők írnak.

Személyesen pixel nevű boltban lehet kipróbálni pár darabot.

Ja és székek esetében a 100k nem a csúcskategória, inkább innen kezdődik a közép. :)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1202) DrojDtroll válasza Ispy (#1201) üzenetére


DrojDtroll
addikt

tejóég!!!

miért vannak így elszállva az árak?

(#1203) Ispy válasza DrojDtroll (#1202) üzenetére


Ispy
veterán

Mert szart se ér a forint+gémer.

De egy jobb fajta irodai, semmi gémer is simán 100k+.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1204) DrojDtroll válasza Ispy (#1203) üzenetére


DrojDtroll
addikt

és az autóüléses megoldásokhoz mit szólsz?

(#1205) Tsebacsi válasza DrojDtroll (#1204) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Legjobbak között van, csak macerás kicsit összerakni.
1: Szerezni egy jó állapotú ülést ami jó áron van
2: acélsínek a támasztáshoz/rögzítéshez
3: Megemelni abba a magasságba ami kényelmes a használathoz
4: Mindezt kivitelezni :))

Amúgy messze jobbak, mint az átlag 50-100k körüli gémer székek, csak pepecs. És egy jobb ülés is megvan 100k, de 60-70 biztosan.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1206) DrojDtroll válasza Tsebacsi (#1205) üzenetére


DrojDtroll
addikt

nekem 20k-m lenne a projekt szék részére

(#1207) Tsebacsi válasza DrojDtroll (#1206) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor valami olcsóbb olasz-francia ülést kell keresni.
Nekem nincs építve, csak olvastam róla kicsit :B
Én a mömaxban megvettem a legkevésbé nyikorgó kényelmes széket és bízom abban, hogy 3 évig kitart. (35 ezer volt) :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1208) DrojDtroll válasza Tsebacsi (#1207) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Rendben van. Neked milyenből van építve?

(#1209) Ispy válasza Tsebacsi (#1205) üzenetére


Ispy
veterán

De autó ülés nem túl nehéz?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1210) DrojDtroll válasza Ispy (#1209) üzenetére


DrojDtroll
addikt

gond ha az?

(#1211) Tsebacsi válasza Ispy (#1209) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mihez képest? Nem mélyednék bele, 1. mert nem értek hozzá 2. seggberúg a topicgazda hogy off téma :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1212) Ispy válasza Tsebacsi (#1211) üzenetére


Ispy
veterán

3. Itt nincsen topikgazda, szabad a pálya :D ;]

Csak arra gondoltam, hogy egy ilyen batár nagy valamit hogyan lehet rendesen odafogatni egy forgólábhoz.

Én imádom a honda ülését, de íróasztal mellett nem kéne, a gémer szék is adja azt az érzést, de van kartámla, hintafunkció és az egészet kisujjal tudom mozgatni ha kell. Igaz nem nézek ki belőle 5 évnél többet, de hátha meglep.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1213) Tsebacsi válasza Ispy (#1212) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azokra tudtommal nem nagyon szoktak forgót rakni :) 90%-ban sínes rendszerrel oldják meg, és legtöbbet autószimulátort építenek, ahhoz kell. Sokan nem bírják a versenyülést, vagy pedig nagyok hozzá.
Biztos van komolyabb megoldás is rá, csak túrni kell a netet kicsit.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1214) cyberkind


cyberkind
félisten

Szép napot!

Ezeket a gamer székeket olyan görgőkkel adják, hogy lehet már használni parkettán nyugodtan, vagy dobjak alá egyet?

Paranormal Cocktivity

(#1215) cyberkind válasza cyberkind (#1214) üzenetére


cyberkind
félisten

Műanyagra gondoltam amilyenen volt a régi, ez kimaradt. :D
A szék pedig egy Arozzi Toretta XL lenne.

Paranormal Cocktivity

(#1216) Suprax5


Suprax5
csendes tag

Sziasztok!

3,5 éve vettem egy ilyet .
A fejtámlánál elkezdett hámlani. Visszavittem a boltba, szó nélkül cserélték.
Na jó megkérdezték, hogy pénzt kérek vissza, vagy levásárolom.

Példás garanciás ügyintézés.(10 év gari)

[ Szerkesztve ]

(#1217) lacos001


lacos001
senior tag

Hi

Vmi noname-t nyúzok 2 éve kb....ülőrész kilapult szinte, kezd erőteljesen jobbra-balra billegni.
Eljött az ideje a váltásnak..
Emiatt a napi min 5 óra szinte mozdulatlanul már kényelmetlen...
Váltanom kell!

Gaming székek....hülye kérdés, de látszatra van vmi értelmes itt?

Tudom kipróbálni stb.....de....esetleg rendelnék valamit, ha nem válik be akkor rücksendung-al visszaküldöm.... :DDD

thx

Vagy ne cicózzak, egyből rendeljem a "nagy nevek közül" a méretemre megfelelőt, ami 190/85... :B

(#1218) maán


maán
csendes tag

Üdv
Egy jó széket szeretnék venni. Akracing premium v2-t néztem ki magamnak(185 cm 75 kg).Attól félek hogy az ülőfelület nem lesz elég széles. Akinek van ilyen széken letudná mérni hogy elöl és hátul milyen széles az ülőrész.

(#1219) ribizly


ribizly
veterán

Sziasztok!

Van egy DXRacer Drifting székem, ami nem túl idős (fél éves kb.), viszont furcsán nyikorog, amikor beleülök / felkelek belőle. Akkor is elő tudom idézni az effektet, ha előre-hátra próbálom hintáztatni a hinta funkció akármilyen állapotában (tehát ha fixálva van akkor is).
A hang alapvetően valahonnan közép tájról érkezik, de sajnos nem tudom pontosan meghatározni a forrását. :((
A kérdés az, hogy találkozott e már más is ilyen problémával (akár más gyártó székével)? Mi lehet a problémás rész és mit próbáljak meg tenni ellene?

Még annyit tennék hozzá, hogy nem gyilkolom a széket, valamint a ~84 kilóm sem kéne, hogy különösebben problémát okozzon. Annyit már megpróbáltam, hogy az alsó csavarokat meglazítottam és újra meghúztam, de nem segített. :(

Minden tanácsot szívesen fogadok! :R

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#1220) norbert400


norbert400
tag

Sziasztok.

Erről mi a véleményetek?
[link]

hosszú idő után (8-9-10éves) lecserélném az 5e ftos gurulós székemet ami már nagyon leamortizálja a hátam. párnával tömöm ki hogy valamennyire kényelmes legyen de így se a legjobb.

Fontos tudni hogy nem azért néztem ki ezt mert madár vagyok és azt hiszem tényleg csak sima akció miatt ennyi ez a szék. Viszont nagyon többet nem tudok rákölteni ebben a színben kell szék és jól is néz ki.
Magasság 183cm vagyok. súly 78kg.

[ Szerkesztve ]

(#1221) ribizly válasza ribizly (#1219) üzenetére


ribizly
veterán

Jól látom, hogy ez egy olyan topic, ahova csak kérdezni járnak az emberek, de válasz nem sok jön? :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#1222) LógaGéza válasza norbert400 (#1220) üzenetére


LógaGéza
addikt

Karfa tartja a háttámlát, ami műanyag, ha jól látom. Na, ott fog először eltörni. Én nem nagyon erőltetném...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1223) salytmasztor válasza ribizly (#1221) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Igen, nagyjából jól látod.

(#1224) Cyrin válasza ribizly (#1221) üzenetére


Cyrin
addikt

Ez az egyetlen olyan topic ahol nem tudják a tutit...zavarbaejtő...

(#1225) ribizly válasza Cyrin (#1224) üzenetére


ribizly
veterán

Értem én, de akkor ez a topic eléggé gyengus így.
Hol lehet jelezni, hogy kéne ide egy gazda? :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#1226) LógaGéza válasza ribizly (#1219) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem a Markus is elkezdett nyikorogni egy idő után, meghúztam a csavarokat (ami amúgy le van írva a használati útmutatóban, is, hogy fél évente utánna kell húzni), és megjavult.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1227) Ispy válasza ribizly (#1221) üzenetére


Ispy
veterán

Nem látod jól. :N

Topikgazda csak olyan ember lehet szerintem, aki széleskörű tudással, jobb esetben személyes tapasztalattal rendelkezik az adott területen.

Abban az esetben, ha olyan székről kérnek véleményt, amivel senkinek nincsen tapasztalata, azok közül, akik ide járnak, nem lesz válasz.

Ettől függetlenül jó ötletnek tartanám, ha legalább egy összefoglalót összeraknák, amiben alapvető dolgokat le lehetne írni az eddigi tanácsok alapján, még akkor is, hogyha sokan nem olvassák el, csak kérdeznek.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1228) salytmasztor válasza ribizly (#1225) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Rosszul látod / értelmezed.
Nem a topik a gyenge vagy topikgazda hiányzik, hanem a székekkel van a gond.
Természetesen a nagyobb főnöki vagy "gamer" forgószékekről beszélek, mert nagyrészt azokat keresik az emberek PC vagy konzol elé.
Ilyen kategóriában nincs, illetve nem tudunk olyan megbízható / strapabíró / minőségi forgószéket, amit lehetne ajánlani.
Persze most nem azokról beszélek akik "pehelysúlyak" (kb 60kg körül), mert azoknál elhiszem, hogy sok évig bírja egy szék, hanem inkább olyan 75-80+kg...
Tuti megoldást eddig csak ezt találtam:
Concorde 2424 (légiirányítók által használt szék), 5 év gari
600.000 Ft :)

A lényeg, hogy sokan olyan nagyobb forgószéket keresnek / keresünk, ami 100.000 Ft alatt (vagy körül) van, kényelmes, strapabíró, normálisan hátradönthető, az ülésszélessége kb 50+cm, nem kezd el fél-1 év alatt nyikorogni és recsegni-ropogni, nem megy szét a gázrugója kb 1-2 év alatt és esetleg 5-10 év garancia is jár hozzá.
(A poén, hogy sokan kb 20-30.000 Ft körül keresnek ilyen széket... :P )
Na ez kb impossible mission szint (eddig). :D

[ Szerkesztve ]

(#1229) lacos001 válasza salytmasztor (#1228) üzenetére


lacos001
senior tag

Hatalmas a választék a "nagy" nevek kinálatából és a "nonamek" székekből egyaránt.

Ma gondoltam rászánom az időt és nézelődöm.

Néztem ebay.de-t (itt élünk Németországban), rengeteg számtech boltot, youtubos videókat...
Vagy a promó és a név miatt, de tényleg ákárészing, déikszrészer és az ározzi (kissebb mértékben) ami megy mindenhol.

Viszont most szétnéztem itt http://www.ewinracing.com/...nekem totál ismeretlen volt.

Videót néztem róla sokat, egyik videón láthatóan magasabb-szélesebb az ülőfelülete, mint bármelyiknek...én most ezen gondolkozom.

Ez is kezd olyan lenni, mint AMD vs Intel...piros kártya vs zöld kártya..... :DDD megőrülsz....

ebay.de-n Ewin székek....

és amit pár nappal ezelőtt linkeltem a sok noname szék

Azt válasszál, mert nyilván nem tudsz mindent kipróbálni..igy hagyatkozhatsz a tapasztalatokra....

[ Szerkesztve ]

(#1230) salytmasztor válasza lacos001 (#1229) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Jah, a választék az hatalmas, de a minőséget és főleg az ár-érték arányt ne firtassuk. :U
Youtube teszt / review videók nagy része szponzorált / pénzelt és szinte minden "szakember" ugyanolyan balfék a témához, mint az egeres teszteknél...

Kösz a tippeket, de az általad ajánlott szék nálam több szempontból sem jó és "gamer" széket sem hinném, hogy veszek valaha, mert a oldalszárnyak csak arra jók, hogy szétnyomják a combomat / vállamat (tapasztalat).

[ Szerkesztve ]

(#1231) batagy válasza ribizly (#1225) üzenetére


batagy
őstag

Pl. én is olvastam, amit kérdeztél, de mivel nekem csak Markus székkel van tapasztalatom, és azt is részletesen leírtam már, más gyártmányhoz nem tudok hozzászólni.

Általános elveket tudjuk elmondani, pl. hogy az ülőlapot és a háttámlát ne a karfa tartsa össze, de ezt is leírtuk már a topikban.

(#1232) ribizly válasza batagy (#1231) üzenetére


ribizly
veterán

THX mindenkinek a válaszokat. Meglesem mit tudok tenni még a szétszed-összerak, összerak másképp (már amit lehet) és remélem jó lesz. :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#1233) Sarge


Sarge
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy akracing premium v2 black széket. Nem vagyok kicsi de tul nagy se. (94kg 188 magas).
Nem tudom hogy a széknek ilyennek kell-e lennie vagy sem. De nekem mintha marha kicsi lenne.
Nem tudok kényelmes "terpeszben" ülni rajta mert a szélei már vágják a lábam. Ilyen összerakott lábakkal kell ülni rajta? Előre is bocsi a fura kérdésért de most gondolkodom a visszaküldésén :D

Gábor

(#1234) Ispy válasza Sarge (#1233) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem kicsi, küld vissza.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1235) Sarge válasza Ispy (#1234) üzenetére


Sarge
csendes tag

Igazából akkor már megkérdezném hogy ebben a méretben melyik széket ajánlod? :)

(#1236) Ispy válasza Sarge (#1235) üzenetére


Ispy
veterán

Hát valami nagyobbat :D

Ha AK, akkor szerintem az Onyx sorozat, DX-ből meg King, de ez már borzalmas árban van.

Előtte mindenféleképpen érdemes a méreteket lecsekkolni, főleg az ülőfelület szélességét.

Egyébként én 175 cm magas és 82 kg vagyok és a V2 az pont jó, ha kicsit szélesebb lennék, akkor már nálam is az szitu lenne, mint nálad.

DX-ből még esetleg a classicot érdemes megnézni, az is elég széles és egyenes az ülőfelülete.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1237) Sarge válasza Ispy (#1236) üzenetére


Sarge
csendes tag

Hát nem terveztem 100 fölé menni... :(
Lehet nekemis maradnak ezek az ikea-s mocskok...

(#1238) Ispy válasza Sarge (#1237) üzenetére


Ispy
veterán

Sajnos az a tapasztalat, hogy minél nagyobb vagy, annál többet kell költeni székre, legalább is a géper székeknél ez a tendencia.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1239) kovcsrob válasza Tsebacsi (#1205) üzenetére


kovcsrob
tag

Pár napja raktam össze egy ilyen autós ülés mod ot.
Az előző székem ülőfelülete széttört. (KB 90 kiló vagyok) Csere. Aztán a háttámlát tartó gázlift is megadta magát.
Viszont maradt egy gázliftem és volt egy autós ülésem.
Az autós ülés aljáról lecsaptam a rögzítési pontokat. Innentől, ha vannak szerszámok és (lemez/vas)anyag, bármilyen gázlift és mechanika rámehet. Max egy délután és megvan.
DE
Az autósülés nehéz. A magasságállítás macerás lesz. A plusz 20 kilót is bírni kell a mechanikának.
Az autósülés ülőfelülete valószínűleg lényegesen vastagabb, mint amiről a mechanika lesz. Nem ért le a lábam és nem fértem be az asztal alá. (ugrottak a kerekek)
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
Messze nem ez a tökéletes megoldás. És ha vettem volna a dolgokat... ez sem lenne olcsó...

Viszont:
Nem rétegelt lemezen lévő vékony szivacsrétegen ülök. Ezt azért mégiscsak napi sok órás ülésre tervezték és 10+ évre.
Nem kell a csavarokat utánhúzni félévente, hogy ne nyifogjon. És remélhetőleg a háta sem fekszik le egy reccsenés kíséretében.

(#1240) Ispy


Ispy
veterán

Most láttam HA-n DX Racer King 75k, csak hátha valakit érdekel a dolog, boltban 140k.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1241) Casoli válasza Ispy (#1240) üzenetére


Casoli
őstag

Boltban újat kapsz. Hardveraprón hirdetett fotel szerintem használt, és hiányos.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1242) lacos001


lacos001
senior tag

Na én berendeltem most 2 perce kb. egy Arozzi Toretta-t.
Nem volt drága, méretemnek megfelelő, a mostani székem is ekkora emiatt remélem nem lesz gond vele.

Mindenhol itt most 220-270 euro között mozog, de ebben a boltban még pár óráig 149 euro csak...[link]

Előtte felhivtam az üzletet, mi van ha mégsem megfelelő?

Közölte a mókus semmi probléma, Rücksendung papirja a dobozban lesz ( visszaküldhető a csomag ingyenesen ha valami nem stimmel ) és használjam fel ha tényleg ez történik.
Mondtam alles klar és már rendeltem is.

Ilyenben az elmúlt pár hétben nem ültem, fogalmam sincsen milyen....remélem jó lesz... :B

[ Szerkesztve ]

(#1243) lacos001 válasza lacos001 (#1242) üzenetére


lacos001
senior tag

ez lemaradt..a bolt... ha vki lát vmi jó bizniszt...én sem ismerem, fogalmam sincsen a kinálatról és az árakról...

[ Szerkesztve ]

(#1244) RexpecT


RexpecT
addikt

Egy pár héttel ezelőtt kiszedtem az Arozzi Torrettának a kerekeit, mondom megtisztítom meg adok neki egy kis WD40-et. Ma vettem észre, hogy a szék lábában lévő perselyekbők 3 mozog, ezért instabil lett a szék. Reggel írtam a supportnak, most válaszoltak, hogy nem az én hibám, és küldik a csere alkatrészeket.
Mondjuk haverral már azóta megcsináltuk a széket, normálisan beleheggesztettük a perselyeket, de így lesz egy csere alkatrészem.
Szóval az Arozzi supportja elég jó.

[ Szerkesztve ]

(#1245) Arpi


Arpi
csendes tag

Sziasztok,
Mondjatok véleményt erről a cuccról:
[link]
Köszi!

Létezik élet cél nélkül?

(#1246) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hali!

Szeretnék egy gamer széket venni viszont nagyon nem vagyok otthon a témában és fogalmam sincs milyen márkát érdemes venni.
A lényeg, hogy 100-120k HUF az amit rászánok a székre. Van olyan hely ahol esetleg ki tudom probálni a széket, hogy milyen (méret és kényelem szempontjából), hogy ne kelljen vissza küldéssel foglalkozni.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#1247) LógaGéza válasza Ra's al Ghul (#1246) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Ha BPn vagy, akkor szaladj be a Pixelbe, ott lehet próbálgatni is.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1248) run4fun


run4fun
tag

Sziasztok!

Csak Iponból való rendelés esetén milyen széket ajánlanátok 65-70e ft-ig bezáróan?
DX Formula és Arozzi Toretta székeket nézegettem ebben az árkategóriában.
Elég sok időt töltők ülve naponta (10+ óra), ebben munka és játék is benne van. Jelenleg egy Kring Fit nevű csodát koptatok, amit Emagról rendeltem, de nem éppen szereti a hátam.
Szempontok:
- Max 70.000 Ft
- Ipon
- Állítható karfa
- Állítható magasság
- Ülés dőlésszögének állíthatósága (ha ez nincs, az nem baj)

Köszönöm előre is! :R

szerk.: Magasság 180 cm, súly 83 kg.

[ Szerkesztve ]

(#1249) lacos001 válasza run4fun (#1248) üzenetére


lacos001
senior tag

Hi

Én 5 napja használok egy Torettát, akkor kaptam meg...előzmény

Tapasztalat:

- ülő felület kemény, nem süpped, nem torzul
- háttámla szintén kemény, bárhová is állítod stabilan tart, meg sem mozdul
- kar támasz nekem a maximumon a megfelelő, nyilván egyén függő a beállitása
- talp kerekei alattam ha ficánkolok is nem gurulnak el, igy ott maradok ahol voltam ( de meg sem fordul a
fejemben, hogy mozogjak rajta...egyszerűen ha leültél ott is maradsz...)
- derákpárna-nyakpárna szintén tart, bár először furcsa volt...ki kell tapasztalni ( derékpárna kicsinált 1-2 óra
alatt, de megszoktam....ez nem a szék hibája )
- nekem az ülőfelület és a háttámla is szövet, nem csúszkálok benne, bármilyen ruhanemű ( vagy éppen
semmi :D ) is legyen rajtam
- általában reggel fél 8-8 órától este 23-24 óráig minimum benne ülök kisebb nagyobb meg szakiíásokkal (
evés, wc, gyerekkel móka stb. ) kb 10 óra nekem is meg van
- szerelés gyerekjáték
- egyelőre nem lötyög, nem mozog, nem nyikorog semmi, de ez a jövő zenéje ( bár én csak ülök benne, de
néha a 3 és fél éves főnökasszony megtalálja és akkor.....:) )
- alkatom a tiéd, minusz 1 kg és plusz 5-6 cm
- fejem a háttámlán kb 5 centit túllóg, de nem zavar
- nem figyelem Magyarországon mennyi is most, vagy éppen más fajta szék de én olcsón
hozzá jutottam, láthatod a fenti előzményben...

Jó vásárlást ;)

(#1250) run4fun válasza lacos001 (#1249) üzenetére


run4fun
tag

Azta, köszi a hosszú beszámolót! :D
Szabadna kérnem pár méretadatot?
Ilyenekre gondoltam, minthogy:
- ülőlap szélessége (a lábamnak 60 cm széles helye van és néha becsúszok annyira az asztal alá, hogy hozzáütközhet a szék)
- ülőlap maximális magassága a földtől számítva
- karfák maximális magassága a földtől számítva (tehát ülés a legmagasabb ponton és a karfák is)

Köszönöm szépen :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.