Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) Dapro válasza moulder (#7958) üzenetére


Dapro
senior tag

hi, nekem mirra 2 van, nem lehet véleményt mondani egy ilyen székről , hogy neked megfog-e felelni, mindenképp tesztelni kell, ha budapesten vagy a HM kereskedés (budai üzlet) kiviszi neked ingyen és 1 hétig próbálhatod, de a többi széküket is.

(#8006) Beantech


Beantech
tag

Sziasztok,

Valakinek van tapasztalata ezzel a székkel?
[link]
Egy Noblechairs Hero széket adtam el nemrég(túl nagy volt a szobába + inkább szövetest akarnék, meg valahogy nem is éreztem igazán kényelmesnek, kicsit nekem kemény volt) Lehetőleg szinkronmechanikásat akarnék hintamechanika helyett.
Az ikea markus széken elmélkedek még, van más esetleg ami jól tartja a derekat? (max 100 körül) Köszi

(#8007) Ispy válasza Beantech (#8006) üzenetére


Ispy
veterán

Hasonló nagyon ahhoz amit én vettem a nejemnek, de próbáld meg élőben tesztelni, nekem ez a hálós deréktámasz megoldás nem jön be, ne legyen meglepi.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#8008) kiwimango123 válasza ronczoli (#7954) üzenetére


kiwimango123
újonc

szia, most küldök vissza egy elite xl 2.0-át. Nagyon jó minőség, de 183 cm-vel épphogy leért a lábam legalsó állásban, hinta funkcióban már nem ért le a lábam. A fejtámla túl alacsony, azt a szék tetejére kell tenni hogy nyakmagasságban legyen. A deréktámasz nekem túl vastag volt és nem volt elég magas, ezért nyomta a derekam.

(#8009) bepken válasza kiwimango123 (#8008) üzenetére


bepken
veterán

nem ismerem a márkát, de egyes gyártóknál szokott lenne rövidebb gázrugó, ami megoldhatja azt a problémát. ha egyéb problémát nem soroltál volna fel, még javasolnám is, hogy próbálkozz meg vele...de így, hogy több ponton vérzik, lehet tényleg jobb elengedni a dolgot :/

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#8010) Ispy válasza kiwimango123 (#8008) üzenetére


Ispy
veterán

Én is így jártam a heroval, de inkább vettem egy lábtartót hozzá.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#8011) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Cégnél két székekkel van tapasztalatom, hátha segítség lesz valakinek a szék választáshoz.
2 méter és 120+ kiló vagyok.

- Antares UFO 7201 széket használtam 7 évig, egészen pontosan a lábkereszt töréséig. ~3 év után a ülőpárna részét újra kellett szivacsozni, ˇ6 év után a háttámla külső része leszakadt. Kevésbé termetes kollégáknál bírja a szék. Jelenleg bruttó 80k az ára, ennyit nem ér.

-Ikea Markus széket lassan 1 éve használom. Szumma jó szék. Nekem a fix fejtámasza alacsony és a karfáit fel se szereltem, mert az előző (fent említett) székhez képest keskeny az ülőfelület. Kár, hogy nincs valami gyári megoldás a karfa rögzítő csavar helyeinek elrejtésére valami vakdugó. Otthonra szívesen megvenném, ha nem nőttem volna ekkorára, jelenleg bruttó 75k.

(#8012) gulyasa


gulyasa
őstag

Hali!
Gamer v. hasonló gázrugós széket keresek, minél olcsóbban, napi két-három óra otthoni használatra (nem munkára). Tudtok-e ajánlani valamit?
A jelenlegi székem ülőfelülete 50 cm széles és a padlótól mérve kb. 40-45 cm magasan van, a fix karfák kb. 60-65 cm-re a padlótól - így használom, így kényelmes.
(Ha lényeges) 178 cm magas és 90+ kilós vagyok.

A kívánalmaim:

- Szövet borítás mindenhol (vagy legalább az ülőfelület és a háttámla), szellőzzön, nyáron ne izzadjak bele
- Kényelmes/puha rugalmas párnás ülőfelület, akár hosszú idejű használatra is
- Állítható vagy a fent leírt magasságnak megfelelő karfák
- Derékpárna (nyakpárna nem fontos, de ha van, nem baj)

Ha az ajánlott példány(ok) ennél többet tud(nak) nem baj, de a keret max. 50-100eFt.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#8013) Beantech


Beantech
tag

Mit mondanátok a Noblechairs hero egy ergonómikus szék vagy csak szimplán egy kényelmes szék?

(#8014) Ispy válasza Beantech (#8013) üzenetére


Ispy
veterán

Biztosan nem ergonomikus.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#8015) lethos


lethos
tag

Sziasztok.

Milyen székest ajánlotok?
Mindennapi használatra 10-16 óra napi használat. (de minimum 8 óra)
Magasságom: 185cm, súlyom 120kg ('széles vállakkal' már ha ez behatároló)
Könnyen tisztítható felülete legyen, de ugyanakkor amikor meleg van ne olvadjak rá..
Szóval ezek az opciók.
Árban max 200e

[ Szerkesztve ]

(#8017) Ispy válasza Stewenke (#8016) üzenetére


Ispy
veterán

Nem tudom mit értesz kapzsi nyerészkedés alatt, de akkor járj túl az eszükön és vedd meg aliról (gondolom a cégeknek a raktározás, szállítás, garancia vállalás, ügyintézés nem kerül pénzbe, és természetesen mindenki nonprofit segélyszolgálat).

Napi 8-10 óra minden széken meg fog látszódni, mindegy mennyibe kerül, a 100k-s gémerek nagy része meg valóban max 5 év, kb erre lehet számítani. Persze függ attól is hány kiló vagy.

Az 5 év garancia jó kiindulási alap lehet, azért megnézném, hogy pontosan mit is adnak garancia címszóval, mert lehet a használatból eredő kopásra nem jár garancia, csak a szerkezetre.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#8018) Remus389 válasza Stewenke (#8016) üzenetére


Remus389
veterán

A szállítási költség nagyon magas, ha jól megnézed az Alis árakat.

Amúgy pont rendeltem egy ilyet, a szarvasbőrös verziót. [link]

Majd írok róla milyen és mennyire strapabíró.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#8020) Ispy válasza Stewenke (#8019) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem ilyen van, 110-ért vettem itt az aprón, 2 éve megvan, eddig semmi kopás nincs. [kép]

Lehet ezen höbörögni, de a világ nem a tartós fogyasztás felé megy.

Én 2005-ben vettem egy bőr széket, akkor akcióban volt 130k, a gázrúgója annak is meghalt 5 év után, igaz a borítás a mai napig bírja.

[kép]

Az ak racing 5 év után kezdett hámlani...7 éve volt 92k.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#8022) Ispy válasza Stewenke (#8021) üzenetére


Ispy
veterán

A bőr főnökit azt így is használtam 10 évig, mert bár a gázrúgó beszart, csak annyi volt a baja, hogy nem lehetett állítgatni, de nem eresztett le teljesen, így beállítottam egy magaságra és nem piszkáltam többet. Igaz a végére szerintem a szívacs már nem volt jó állapotban. Pedig az mai árfolyamon lenne vagy 200k akcióban és nem is vagyok 100kg, "csak" 80-85.

A mostani remélem kihúzza az 5 évet, mert nem terveztem széket venni mostanában.

Szóval ja, azért mert ráírnak egy számot még nem jelenti azt, hogy azt bírni is fogja a szék húzamosabb ideig. Azért az 5 év garancia alatt, ha kettétörik alattad, azt gondolom csak elismernék, de ha el kezd kopni, abban nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#8023) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Sziasztok!

[link] RAIDMAX DRAKON DK701

Ez ennyiért megéri? Vagy van jobb max 50k-ig?

Most egy "belesüppedős" székem van, de lehet hogy egészségügyileg és kényelem szempontjából jobb lenne valamilyen gamer szék.

Magamról némi infó, ha ez számít:
Kb. 160 cm
70 kg
Alap esetben napi 3-4 óra gamerkedés+média fogyasztás, hétvégén + 1;2 óra

Előre is köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#8024) D1L1ZS válasza D1L1ZS (#8023) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Most egy ehhez hasonlót használok: [link]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#8026) bepken válasza Ispy (#8022) üzenetére


bepken
veterán

lehet cigánykodni mindennel, ha akarnak sajnos....

a mosható Skechers cipőmet - aminek levált a talpa az egyik oldalon - azért vonakodtak 4 hónap után kicserélni, mert én őrült nem akartam "büdösen" bevinni nekik és kimostam.... "...szakvélemény alapján nem rendeltetésszerű használat következtében..." :DDD (természetesen a vásárlók könyve megtette a hatását)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#8027) D1L1ZS válasza Stewenke (#8025) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Ezt is néztem. A korábbi posztomban lévő oldalon ez most 65k.

Még alszom rá egyet... :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#8029) D1L1ZS válasza Stewenke (#8028) üzenetére


D1L1ZS
őstag

:Y

Az igen!!!!!

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#8030) csudri


csudri
őstag

Sziasztok! 176cm-es magasság, 95kg (sajnos endo) és napi 12 óra munkához mi most a best buy? Arenaról elég vegyes értékeléseket láttam itt a csoportban. Kollégám a Noblejét nagyon dícséri, de egy 55kilós csirkéről beszélünk. :)

Évek óta egy sima Ikea Flintant használok, de már nagyon utálom. Múltkor beleültem a sógorom Gruppspeljébe, de mivel bőrt vett, ezért lecsúszom belőle, arra pedig nem vágyom, hogy 12 órán át feszengjek a seggemmel, hogy ne csússzak le. :)

Munkahelyen valami Rim székben ülök (rákeresbe a neten a márkára talán Anatomban), ami ugyan nem egy designbajnok, de amúgy tök jó ülni benne.

Szóval, ha lehet, akkor szövet szék kellene, főleg mert a melegebb nyári napokon eléggé csirkekeltető feeling van a dolgozószobában és nem tudom mikor fogom klímásítani, talán a szövetbe nem izzadnék bele annyira.

Keret max. 200k.

(#8031) bgabi9


bgabi9
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az "aktív" székkekkel kapcsolatban? Úgymint a Spinalis, Spinergo és Topstar Sitness székek. A normális háttámlásakra gondolok.

(#8032) The A Team


The A Team
csendes tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek a Diablo Chairs és a Next Level Racing székeiről?
A kettő között szemezek és szeretnék meggyőződni arról, hogy megbízhatóak-e?
Köszönöm a válaszokat előre is!

(#8033) Remus389


Remus389
veterán

Megérkezett: [link]

Ahhoz képest hogy szarvasbőrként volt reklámozva, valamilyen puha textilszerű anyag.

Nem olyan nagy baj legalább szellőzik.

Összerakni nagyon könnyű volt, egy gyereknek is menne.

Kényelmesnek mondható, bár nem az a belesüllyesz feeling.

80 ezer volt, elmegy, meglátjuk mennyire lesz tartós.

Van egy olyan sejtésem, hogy visszvitt példány, mert voltak pihék rajta, az alsó fémen pedig leverődések, de az is lehet a gyárban nem törődnek ezzel, ez van.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#8034) gulyasa válasza Remus389 (#8033) üzenetére


gulyasa
őstag

A képek alapján eléggé ütött-kopott kinézete van - és nem csak a fémrészeknek.
Szerintem is használt - és nem is rövid ideig használt példány lehet.
80 ezerért...
Én ha ilyet látok, azonnal visszaküldök.
Már azért is, mert a kárpitozás sem a leírásnak megfelelő.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#8035) Remus389 válasza gulyasa (#8034) üzenetére


Remus389
veterán

Szép új világ, újként adja a cég a használtat.

Amúgy nemigazán mondanám kopottasnak, ez ilyen színű.

Újszerűnek mondható, de szerintem azért gyanús egy kicsit.

Az is lehet a gyárban ütik vágják ezeket és nem érdekli a dolgozókat.

Mindenesetre mindene be volt csomagolva mintha új lenne. Pl a kerekei teljesen tiszták voltak, gumírozottak ráadásul

Visszavinni nem fogom, mert azért jó rajta ülni, végre itt van.

Pozitívuma hogy pl szépek a varrások, meg azért kényelmes is. Ne csak mindig a szidás menjen.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#8036) Ispy válasza Remus389 (#8035) üzenetére


Ispy
veterán

Nem hiszem, hogy használt lenne, ez ilyen anyag. A nagyobbik baj, az a karfa, ami a háttámlához van erősítve, ezeknek a típusoknak ez szokott lenni az achilles sarka.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#8037) The A Team


The A Team
csendes tag

Na végül a Next Level Racing Pro mellett tettem le a voksomat. Pénteken érkezik is, ha minden jól megy. Remélem jól döntöttem és nem fog szétesni 1 év alatt! Előző székem Blitzwolf BW-GC4 volt, de ahogy felettem is írták a karfa volt a veszte, mert kettétört az ülőlapnál a két csavar között a jobb oldalon (lemez és átmenő csavar mindent megold) és a háttámla is kettétört egy kicsivel nagyobb hátra dőléstől. De ahogy elnézem az NLR masszívabbnak néz ki.

(#8038) fuleske1


fuleske1
csendes tag

Sziasztok!

Az Arozzin felül tudtok esetleg olyan gyártót ahol alacsonyabb sűrűségű szivaccsal dolgoznak pl. 25-30kg/m3?

Sajnos a keményebb felülettel pl. Noble Hero 70kg/m3 nem igazán sikerült megbarátkozni.

Előre is köszi :)

(#8039) Ispy válasza fuleske1 (#8038) üzenetére


Ispy
veterán

Az ak racingem az biztos puhább, volt, mert a hero utána olyan volt, mintha egy kőre ültem volna.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#8041) knoxhu


knoxhu
senior tag

Segítsetek kérlek, hátha van valakinek hasonló széke.
ArenaRacer DARK DESERT Jó lehet így hogy 180 cm és 75 kg vagyok ?

(#8043) knoxhu válasza Stewenke (#8042) üzenetére


knoxhu
senior tag

Összerakás után megtennéd, hogy leírod a lábad mennyire ér le róla ? Nagyon köszi. Remeg a kezem a rendelés gombon :D

(#8044) Remus389 válasza Stewenke (#8040) üzenetére


Remus389
veterán

Jól néz ki, reméljük kibír 5 évet.

Bár az is lehet hogy ugyan kibír 5 évet (tehát nem esik szét), de megrepedezik a "bőr", csúnya lesz. Illúzióid ne legyenek :)

Az is számít hogy ne huppanj bele, tehát ne durván ülj bele, hanem finoman, akkor tovább fogja bírni.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#8046) Merchior válasza Stewenke (#8040) üzenetére


Merchior
tag

A nyakpárna azt hiszem, fordítva való (oldalán talán van hímzett felirat, referenciának) :)
Amúgy nagyon szép szerzemény, grat :C

(#8048) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Korábban azt hiszem már érdeklődtem, de most ismét megteszem. Van korábbi képem róla, de azóta szinte mindenhol levált róla a fekete műbőr szerű anyag, sőt a szivacs is kiment belőle és szó szerint deszka lett belőle.(Röhej hogy egy kb 14 éves 9k-s Sigma sima gázliftes szék ami 10 évig aktívan volt használva, jobb állapotban van.)

Így ki mit ajánlana úgy hogy a szék kartámlájának magassága max 68 cm lehet?
Ha lehet a műbőröket és a deszkává válókat kerülném, tehát ha sima szövet a borítás, talán még jobb lenne, mert az nem igazán tudna felválni.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#8049) totog


totog
tag

Kulon kulon keresve latom van itt sok velemeny az ergonomikus irodai szekekrol (mint az embody, steelcase think/leap-ek, stb) illetve a gamer szekekrol (mint a hero meg az arenaracer supreme). Nyilvan ujbol nagy kulonbseg van arban ezen modellek kozott, de hasznaltan sem latok perpill semmit jo aron az elso kategoriabol.

Amit nem tudtam eldonteni, hogy erdemes-e varnom egy hasznalt jo vetelt az ergonomikus irodai kategoriabol (ami vagy lesz vagy nem), vagy hagyjam a fenebe es vegyek egy gamer szeket, mert az itthoni noname vackokhoz kepest az is nagy elorelepes ergonomia teren? Vagy adjam alabb es inkabb legyen egy olcsobb gagyibb irodai szek? (Hisz minden relativ.) A derekamnak igencsak jol esne egy uj nem hatfajos szek ami jol megtartja a derekam es hatradolve is ertelmes ellenallasa van.

Napi 8 ora home office keves felallassal a megoldando feladat. Azert hezitalok es nem tudok kiigazodni, mert egyreszt sokan a napi 8-10 ora home office-ra is ezeket a gamer szekeket viszik, masreszt viszont azt olvasom azok nem alkalmasak a napi 8 orara es inkabb kenyelmesek mint ergonomikusak. Csak mindenbol kerdes hogy "mennyire".

Mit javasolnatok erre a helyzetre, illetve mennyire csak "sznob" dolog az ergo szekekre eskudni mikozben a gamerek is teljesen jok erre a celra, vagy tenyleg joval masabbak es a hatam nem koszonne meg a gamer kategoriat? (Arban 150-200e lenne az elkepzelt plafon.) Koszi a velemenyeket!

Samsung A71, Zigbee powered Home Assistant, Xiaomi Roborock

(#8050) Marci112233 válasza Marci112233 (#8048) üzenetére


Marci112233
őstag

Mivel senki nem válaszolt, én elkezdtem tovább nézelődni. Ennél álltam meg, de ha valaki tud tőle jobbat max 100 ezres árig az ajánlhat mást.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.