Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) sirdond válasza stephananton (#2195) üzenetére


sirdond
őstag

A #1996 -ban leírtak szerintem még mindig érvényesek.

(#2202) stephananton válasza peppe79 (#2198) üzenetére


stephananton
kezdő

IKEA... :-)

(#2203) ngaba válasza peppe79 (#2167) üzenetére


ngaba
aktív tag

Kedves peppe79!

Egész pontosan milyen forgószéket rendeltél (ami hasonló, mint az Emagra X5)?
Mik a tapasztalatok? Ez is gerinckímélő?

Köszönöm.

(#2204) trance89


trance89
őstag

Szevasztok!

Új széket szeretnék venni, elég sokat nézelődtem, főleg gamer székek közt. Először a Genesis Nitro 550-est néztem ki, de a visszajelzések nem győztek meg, ezért jelenleg a Nitro SX77-tel szemezek (http://genesis-zone.com/en/product/nitro770-gaming-chair/). Ennek a felső szárnyai nem olyan durván előrehajlítottak, és talán az alsó, láb mellettiek sem. Nálam a bőr székek rögtön kiesnek, ki nem állhatok bőr borítású székeken ülni, csak az anyag játszik, ezekből pedig sajnos sokkal kisebb a választék. 182 centi és 85-90 kiló körül vagyok, a combjaim nem a legeslegvékonyabbak, remélem, nem nyomná a combomat a láb melletti bizbasz (az ülőfelülete csak 40 centi, mint kb. minden standard gamer széknek), mert az 550-esnél sokan erre panaszkodtak, de közülük volt, aki írta, hogy 115 kilós, úgyhogy nem tudom. Szlovákiai vagyok, itt egész jó áron mozog. Míg a Nitro 550 155 euró (kb. 45-6 ezer forint), addig ez 170-be (valamivel 50 k fölött) kóstál. Mit gondoltok róla? Van valakinek valami tapasztalata vele?

Előre is kösz a válaszokat!

(#2205) peppe79 válasza ngaba (#2203) üzenetére


peppe79
senior tag

Egy Merryfair Forte széket. Formára, és tulajdonságaiban hasonló, mint a Zen X5, csak nem 120 ezerbe kerül, hanem közel a felébe.

(#2206) ngaba válasza peppe79 (#2205) üzenetére


ngaba
aktív tag

Köszönöm, utánanézek. :)

(#2207) koppim


koppim
csendes tag

Régi tescos főnöki forgószékemet szeretném lecserélni, két típust néztem ki

[link]
[link]

Melyiket válasszam? A másodiknál ennyi különbséget látok: háttámla, markáns, H-alakot formázó deréktámasszal ▪ nagyobb méretű, ergonómiailag formázott, 3 rétegű, kagylósított üléspárna
viszont az első olcsóbb és 2 év garancia van rá, erre csak 1

[ Szerkesztve ]

(#2208) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Leváltanám a több mint 10 éves régi Metróban vásárolt (azt hiszem Gála márkájú, de nem biztos) forgószékemet ami gázliftes és hintamechanizmusos. Ennek ülőfelülete 38-50 cm-ig állható és legtöbbet 41-48 cm-en van használva.
Ezt szemeltem ki de nem tudom megéri-e az árát. [link]

Mint látható a mostani sem egy fiatal darab, és ugyan még a gázlift is működik, de a rajta lévő borítás már több helyen kiszakadt, és az ülőfelületen sem az igazi a szivacs, ezért megérett a cserére.
Jó lehet amit kinéztem, vagy van az általam leírt ülésmagasságot nézve van tőle jobb, esetleg olcsóbb megoldás? Hintamechanizmus kell mindenképp és az ülésmagasság állítása is a megadott értéken, de az sem baj ha nem gamer szék.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#2209) stephananton válasza trance89 (#2204) üzenetére


stephananton
kezdő

szia. írtam neked:-)

(#2210) stephananton válasza sirdond (#2201) üzenetére


stephananton
kezdő

ikea módszer ?

(#2211) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Elkezdtem megint emészteni ezt a szék kérdést. Lehet megint napolni fogom, de.. na mindegy. :)

Szóval, AKRacing Overture Gaming Chair -ről mik a vélemények? ~180 cm magas vagyok, ehhez mérten nézelődök.

Véleményem szubjektív...

(#2212) peppe79 válasza hackeeeee (#2211) üzenetére


peppe79
senior tag

Nekem annyi, hogy ebben az ársávban (70-100 e) már elfogadható minőségű irodai forgószéket is kaphatnál...feltéve, ha nem csak a csicsa a mérvadó, mert utóbbiakon nincsenek szép színes csíkok, meg hímzett feliratok.

[ Szerkesztve ]

(#2213) hackeeeee válasza peppe79 (#2212) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A kényelem lenne a fő szempont, és az, hogy el is férjen, ha lehet.

Véleményem szubjektív...

(#2214) csocsoszán


csocsoszán
őstag

https://www.vidaxl.hu/e/8718475565215/vidaxl-kek-dontheto-versenyauto-ules-alaku-irodai-szek-labtartoval
[link]
Sziasztok! Valaki vett már ilyet? Vélemény?

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#2215) stephananton válasza koppim (#2207) üzenetére


stephananton
kezdő

ÜDV KOPPIM ""sok"" bennük az extra dolog, de mind2 széknél pont ott van elvéknyítva az ülés szivacsozása ahová leüléskor a súlypontod esik. így elég fura az ergonomizálás... ha érdekel bővebben, írj privátban. :-)

(#2216) Wasp91 válasza csocsoszán (#2214) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Ebayről 16 ezerrel olcsóbb. :)[link]
Nekem ilyen van, árához képest egész jó.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#2217) csocsoszán válasza Wasp91 (#2216) üzenetére


csocsoszán
őstag

Köszönöm szépen a választ! :R
Ha visszakapom az áfát nem éri meg kintről hozni! (+ gari)
Felhívom őket hétfőn! Oculus 3d-hez, meg relaxhoz kéne. Ez találtam jó sok keresgetés után a legelfogadhatóbb árnak!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#2218) csocsoszán


csocsoszán
őstag

https://jysk.hu/dolgozoszoba/irodaszekek/jatekfotelek/jatekfotel-langemark-fekete-zold
[link]
Ez csütörtöktől 50000ft lesz. Ez nem lenne jobb?
Viszont az értékelések nem valami bízhatóak!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#2219) hackeeeee válasza csocsoszán (#2218) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Annó egyszer volt az itteni üzletben, megnéztem, beleültem. Nem volt rossz, de valahogy nem hozta azt amit elvártam volna az áráért, pedig akkor még olcsóbb volt, talán valami 40k körül adták, vagy olcsóbban. Még agyaltam is rajta, hogy lehet meg kéne venni, de nem tettem..

Véleményem szubjektív...

(#2220) csocsoszán válasza hackeeeee (#2219) üzenetére


csocsoszán
őstag

Köszönöm szépen!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#2221) hackeeeee válasza csocsoszán (#2220) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha van a környékeden valahol üzlet, érdemes bemenni, hátha van nekik.

Véleményem szubjektív...

(#2222) Casoli válasza hackeeeee (#2221) üzenetére


Casoli
őstag

Én kipróbáltam, egy kényelmetlen fos a 100 kilómhoz.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#2223) csocsoszán válasza hackeeeee (#2221) üzenetére


csocsoszán
őstag

https://www.pcx.hu//raidmax-drakon-dk709b-bl-fekete-kek-jatekules-053772?referer=arukereso
[link]

Ehhez mit szóltok? (Ilyesmi lenne jobb, amiben tv-zhetnék is mivel lábtartós is! 50000 lenne a vége!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#2224) csocsoszán


csocsoszán
őstag

http://www.soksokbutor.hu/termek/forgoszekek/forgoszekek-forgoszekek/arcade-gamer-forgoszek/
[link]
Szerintem ez marad! (Hacsak nem írjátok, hogy hulladék!)

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#2225) hackeeeee válasza csocsoszán (#2224) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez egész jónak tűnik.. Bár, amire Én kicsit "hisztis" vagyok, hogy ennyiért már görkoris kerékkel venném, inkább, nem "sima" kerékkel. Na meg nekem inkább a zöld fekete, és ez nemszépzöld. :)

Véleményem szubjektív...

(#2226) stephananton válasza csocsoszán (#2224) üzenetére


stephananton
kezdő

látványtechnika mint a többi :-)

(#2227) csocsoszán válasza hackeeeee (#2225) üzenetére


csocsoszán
őstag

A feketét rendeltem zöld csíkkal! 52900 ft. Mínusz az áfa, ennyi.
Köszönöm szépen a segítséget!
Azért majd leírom milyen! (Nem fenyegetőzök :B hátha érdekel valakit! :) )
"A görgők extra padlóvédő gumírozással készülnek.
Fekvő pozícióig dönthető háttámlával"

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#2228) hackeeeee válasza csocsoszán (#2227) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, megjön, aztán majd kiderül mit tud, hogy kényelmes, vagy sem. :)

Mindenképp, várom.

Véleményem szubjektív...

(#2229) stephananton


stephananton
kezdő

ÜDV MINDEN TAGNAK :-) mivel a kényelmes szó is ált. ban szubjektív, írjátok le kinek mit is takar ez a szó. (milyen ülés érzetet) részemről azt hogy ha ráülök egy felületre süppedjen annyit amennyit a testsúlyom kíván s alatta még maradjon kb 1/3-nyi rész ami össze se süpped az adott ülőfelület párnázatából, mire a párnázatot tartó részhez(pl. rétegelt lemez, műa. lap, stb amibe a lábazat van erősítve csavarozással .ez persze csak a szék szétszedésekor látszik ki... ) jutna a süppedési mérték. nos ki hogy látja ezt a dolgot ?

(#2230) csocsoszán válasza hackeeeee (#2228) üzenetére


csocsoszán
őstag

Megvettem és összeszereltem!


Lábtartót nem húztam ki!(bocs!)
Nekem nagyon bejön! 108 kiló vagyok, nem recseg nem ropog! Kényelmes stabil szék! Igaz majd egy idő múlva derül ki a tartóssága. Egyelőre ajánlom.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#2231) hackeeeee válasza csocsoszán (#2230) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elsőre jól néz ki, köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#2232) giornalista válasza csocsoszán (#2230) üzenetére


giornalista
senior tag

szia, a lábtartója milyen? kényelmes benne úgy ülni? fekvő pozícióba kerülsz tőle, vagy csak a lábadat támasztja jobban alá?

(#2233) csocsoszán válasza giornalista (#2232) üzenetére


csocsoszán
őstag

Én 187cm és 108kg körül vagyok. Alattam nem recseg, fekvő helyzetbe is tudom állítani. Szerintem 180cm 88kg-ig halál kényelmes! Nekem meg nagyon jó! Jysk-ös szék ehhez képest egy kalap sz@r!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#2234) giornalista válasza csocsoszán (#2233) üzenetére


giornalista
senior tag

szuper, tényleg jól néz ki. az anyaga viszont ilyen "izzasztósnak" tűnik... használva is olyan?

a deréktámasz és a lábtartó miatt tetszik nagyon, IKEA Markus-t néztem ki, talán az tartósabb, de ez kényelmesebbnek tűnik. ki tudtad próbálni valahol a vásárlás előtt, vagy "vakon" vetted?

(#2235) csocsoszán válasza giornalista (#2234) üzenetére


csocsoszán
őstag

Na erről később nyilatkozom! Nincs nagy meleg és még keveset használtam mivel most sok a meló! Tartósságról is később. Mindenképp lábtartósat akartam venni a tv nézéshez meg a relaxhoz, van vagy 10terra zeném. Idő míg minden kiderül.
Vakon vettem! De nem lötyög semmi.

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#2236) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Napi 2-4 órányi játékhoz keresek valami kényelmes széket. Hátfájós vagyok, szóval alapvető szempont, hogy nagyon jól tartsa a gerince. Mit tudnátok ajánlani kb. 50ezer Ft-ig bezárólag?

(#2237) Cingáriusz válasza csocsoszán (#2233) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Hátad jól tartja? Nem nyomja a gerinced és a derekad?

(#2238) Zola007


Zola007
veterán

Létezik olyan láb irodai székhez, amit a görgőcsapok helyére lehet bepattintatni és mondjuk filcbetétes?
Át szeretném alakítani a székemet görgőmentesre, mert semmi szükségem a gurulásra, cserébe agyf...zt kapok tőle.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2239) peppe79 válasza Zola007 (#2238) üzenetére


peppe79
senior tag

Van, például a Wagner. De az is megoldás, ha valami egyszerűbb fix tappancsot veszel, és ráraksz egy öntapadós filcet.
Csak figyelj rá, hogy mekkora csappal veszed. Mekkora méretűek a mostani görgőd csapjai?

(#2240) Zola007 válasza peppe79 (#2239) üzenetére


Zola007
veterán

Nem tudtam, hogy mi a neve, csak reméltem, hogy van ilyen :)

Ilyen fix tappancsot hol keressek normális minőségűt?
Bútorboltokban kapni?
Találtam googleben 5db-os szettet 990 és 4500 Ft között is.

Egy IKEA Markus széket akarok majd lebutítani, annak nem tudja valaki, hogy mekkora a csapja?
A mostaninak azt hiszem 10-es, ez lenne a próba, hogy mennyire válik be a fix dolog.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2241) stephananton válasza Zola007 (#2238) üzenetére


stephananton
kezdő

ÜDV. AMIKOR KÉSZÍTEK / ÖSSZEÁLLÍTOK, NEM HASZNÁLOK GÖRGŐT , SEM, TAPPANCSOT. a csillagláb aljára bútoripari filc megy pillanatragasztóval v kárpitosiparival. erre akár sima keményebb papír is rögzíthető ami könnyít azon hogy ha mégis pár cm -t arrébb kell csúsztasd a széket v.mi okból... a görgő, tappancs 5 cm -nyi magasságát behasználom úgymond az ülés vastagításába a hidraulika 0 ponton tarthatóságával egyetemben, jóval kényelmesebbé téve a széket, mint bármely gyári márkatermék . a görgő / tappancs használatával csak külön kérésre foglalkozok. így kapok olyat amin 5-6 órát is úgy ülök mint egy babzsák, v légpárnás ülőalkalmatosságon . abszolút testhez igazodó ülő s akár támlafelületet.

(#2242) peppe79 válasza Zola007 (#2240) üzenetére


peppe79
senior tag

990-ért az nem szett lesz, hanem darab ár. Amúgy az olcsóbb is ugyanolyan jó, az Antares is az egyszerűbbeket forgalmazza.

(#2243) Zola007 válasza peppe79 (#2242) üzenetére


Zola007
veterán

mi kerül rajta darabonként ezer forintba? :Y
pár éve ezer forint körül vettem az 5db-os görgőt, pedig az bonyolultabb mint egy fix tappancs

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2244) #65675776 válasza stephananton (#2241) üzenetére


#65675776
törölt tag

Továbbra sem hirdetési felület.

(#2245) stephananton válasza #65675776 (#2244) üzenetére


stephananton
kezdő

továbbra is tapasztalást adtam át. az értelmezési tartományoddal te tudsz mit kezdeni.

(#2246) peppe79 válasza Zola007 (#2243) üzenetére


peppe79
senior tag

A legolcsóbb tappancs olyan 600 Ft/db áron kapható, és a görgő kb. ugyanennyitől indul.
1000 Ft-ért manapság már semmilyen szettet nem kapsz.

(#2247) #65675776 válasza stephananton (#2245) üzenetére


#65675776
törölt tag

Amiben kiemelted, hogy ilyesmivel foglalkozol. Gondolom nem véletlenül.

(#2248) stephananton válasza #65675776 (#2247) üzenetére


stephananton
kezdő

2249

[ Szerkesztve ]

(#2249) stephananton válasza #65675776 (#2247) üzenetére


stephananton
kezdő

és még mindig jobb a negatív rögeszme, mint a tapasztalatcserére alapuló segítségadási lehetőség észrevétele. ezt más fórumokon nem lehet kivitelezni, a tapasztalatcsere önmagában jó, de ha figyelsz, észreveszed hogy gyakorlatilag mindenki a saját magának megfelelőt keresi ugye, ezt meg sorozatgyártott cuccokban ... lottó hogy megtalálja e . persze ha nem szerez az ember másból tapasztalatot , beéri ezzel. a segítségnyújtást is lehet csőlátóan kezelni s nem kiegészítéseként e sok véleménycserének, nehogy már másfajta tapasztalás is bekerülhessen a szokványosak közé. persze ezt is meg lehet magyarázni a másik oldalról is.

(#2250) zsotty4


zsotty4
tag

Sziasztok!

Szeretnék átülni egy árnyalatnyival minőségibb székbe...de eléggé két szék közül a földre estem (höhö).

2 méter 2 centiméter magas vagyok, 108kg. Ehhez mérten keresek megfelelő irodai széket, amiben nem gyilkolom meg a hátam napi több órás gépezéssel sem.

60 forint környékén terveztem maximum költeni rá..Valakinek van esetleg valami konkrét ajánlata? Sajnos a magasságom bizonyára leszűkíti a lehetőségeket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.