Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) LLKobe válasza Lokids (#10000) üzenetére


LLKobe
veterán

Nem, a háttámlán ugyanúgy megnyúlt, csak ott valamivel kevésbé volt zavaró.
De pl. a deréktámaszt már nem tudtam használni, mivel az műanyag, és a mesh-nek már nem volt ellentartása mikor hátradőltem, egyből vágta a derekamat.
Így a deréktámaszt a leghátsó állásba kellett tekernem, így kevésbé nyomott, de kényelmes már nem volt, és a feladatát se látta el így.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10002) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok!
80 ezer körül van ajánlott vételű szék vagy inkább tenni kellene hozzá ha valami tartós kényelmes széket szeretnék ?

(#10003) LLKobe válasza (ex)Cat (#9999) üzenetére


LLKobe
veterán

Most látom mi került fel a használt székes oldalra, nézz meg egyet, és ha egyben van vedd meg, ez jó ár, és nagyon jó szék.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10004) Veron válasza LLKobe (#10003) üzenetére


Veron
őstag

nagyon jó ár. akkor 200k alatt mostantól egy darabig ez a best buy.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#10005) LLKobe válasza Veron (#10004) üzenetére


LLKobe
veterán

Nyilván viszonyítás kérdése. Két éve a használt aeron-ok mentek ennyiért, de jelen helyzetben ez jó árnak számít.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10006) Veron válasza LLKobe (#10005) üzenetére


Veron
őstag

Abszolút jónak, sokkal leharcoltabb fekete mirra 1 modelleket láttam ennyiért itthon.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#10007) Beantech


Beantech
tag

Ezzel a székkel van valakinek valamilyen tapasztalata?
[link] Köszi

(#10008) szasanyi


szasanyi
félisten

Nagy nehezen sikerült eladnom a Tesoro Zone Evolution gaming székemet. Sajnos 2 komoly problémám volt vele, amit a következő széknél mindenképpen el akarok kerülni.
80e volt és bár alapvetően kényelmes, nem ajánlom senkinek sem.
Egyrészt pár hónap után recseg, nyekered (maga a fém váz, ami érthetetlen számomra) ill. nagyon magas az min. ülésmagassága,
Ha lenne valakinek érdemi infója, tapasztalata ezekkel kapcsolatban azt nagyon érdekelne.
OMEN by HP Citadel Gaming Chair ~130k - sajnos nem találok paraméterezett rajzot, ahol szék a pontos méretei fel vannak tüntetve (mint pölö a következőnél)
Noblechairs HERO ~150k
Anda Seat Kaiser Series 3 ~180k (ennek már asszem sokkol az ára, de ha valóban olyan jó...)
Amennyin lenne olcsóbb verzió ami a fentiekhez hasonló és az is érdekel! :R

(#10009) i3odnar


i3odnar
csendes tag

Sziasztok!

Nem vagyok jártas a témában, ezért fordulok hozzátok. Kisöcsémnek (13 éves) szeretnénk venni egy széket, hatalmas keret nincs rá, 45-65 ezer forint között nézelődünk.
Ebben az árkategóriában van valami ergonomikus, ajánlott szék?

(#10010) LLKobe válasza szasanyi (#10008) üzenetére


LLKobe
veterán

Látom nagyon a gamer vonalon mozogsz, miért nem veszel egy profi irodai széket?
Mindenben jobb lenne.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10011) LLKobe válasza i3odnar (#10009) üzenetére


LLKobe
veterán

Ha használt is játszik, EZ egy tartós darab.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10012) szasanyi válasza LLKobe (#10010) üzenetére


szasanyi
félisten

Én "fotelt" szeretnék amiben jól hátradőlhetek és a fejet is támasztja. Sok filmet, sorozatot nézek abból a pozícióból.

(#10013) LLKobe válasza szasanyi (#10012) üzenetére


LLKobe
veterán

Értem, ez esetben nem tudok segíteni. Arra mondjuk tényleg egy fotel lenne a legjobb :D

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10014) szasanyi válasza LLKobe (#10013) üzenetére


szasanyi
félisten

De nincs hely mind2 számára, ezért (is) kell 1 olyan ami mind2re megfelelő. Azért köszi. :)

(#10015) Lokids válasza szasanyi (#10014) üzenetére


Lokids
addikt

HA mindenképp gamer széket akarsz, akkor a Noblechair. Magyarban is több helyen elérhető. De szerintem ne a műbőr verziót. Esetleg Arenaracer szék. Kb ugyanaz a kategória, mint a Noblechair.

Viszont mindenképp próbáld ki, mielőtt ennyi pénzt kiadsz érte.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#10016) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Szép napot :)
(sajnos) én is székvásárlás előtt állok, mert ma reggelre 4 év után az ülő alkalmatosságom ülő alkalmatlansággá változott :) (AKRacing K7012. a gázrugó feletti tartó rész egy az egyben megrepedt, és elferdült a szék)
Mivel nem vagyok egy pehelysúlyú versenyző (182cm 110-115kg) 2 alternatívában gondolkozok hirtelen, bár az árukkal még nagyon barátkoznom kell.

ArenaRacer Supreme
Anda Seat Kaiser Series 3 XL

Ezekkel kapcs van valakinek tapasztalata? Akár hosszabb távon.
Nem tudom az utóbbi jobb e annyival mint amennyivel többe kerül (kényelmesebb, strapabíróbb stb. ) Már ha egyáltalán jobb ugye.
vagy ha esetleg van más (olcsóbb) és hasonlóan jó alternatíva, szívesen várnám a véleményeket :R
Köszönöm előre is.

(#10017) szasanyi válasza Lokids (#10015) üzenetére


szasanyi
félisten

Sajnos arra semmi esélyem, de ha mellényúlnék legfeljebb elállok a vásárlástól. Secretlab Titan Evo-t láttam, próbáltam az nagyon frankó. De szállítással együtt a közel 600 euró már húzós ár, és mivel itthon nem kapható csak EU-s rendelés lehet (ami hátrány egy olyan mértű és súlyú termék esetében).
Az általad említett Arenaracer számomra teljesen ismeretlen, de mivel kb. ugyanannyi mint a Noblechair Hero én inkább az utóbbiban bízok. Anda Seat Kaiser Series 3 L is nagyon jónak tűnik, csak nemtom +30k-val ténylegesen ér-e többet.

Maxtreme - biztos kell neked az XL méret? Én 185 magas vok és 100kg de sztem nekem az L méret megfelelne. Használtam már pár széket, és azt tapasztaltam a keskeny/szűk székméret nem jó, de túl nagy/széles az sem.

[ Szerkesztve ]

(#10018) Maxtreme válasza szasanyi (#10017) üzenetére


Maxtreme
addikt

nem feltétlen kellene igen, viszont teherbírási szempontból próbálom azért tudatosan túllőni, (hátha az XL stapabíróbb) viszont L-esbe nem találtam ilyen 150-1650kg-s kategóriát.

(#10019) szasanyi válasza Maxtreme (#10018) üzenetére


szasanyi
félisten

Én nem hiszem, hogy az tartósabb vagy teherbíróbb lenne. Majdnem biztosra veszem, hogy a dugattyú és a mechanika pont uo. mind2ben. A méret viszont fontos a kényelmes(ebb) üléshez - de ez nyilván a te döntésed, csupán megjegyezetem ha erre nem fgondoltál volna. :)
De épp most néztem, a cseheknél ~145k ez a szék (mérettől függetlenül) nálunk 180-200k. tököm ki van ezzel az országgal... :W

[ Szerkesztve ]

(#10020) Maxtreme válasza szasanyi (#10019) üzenetére


Maxtreme
addikt

jó kérdés hogy mennyire igaz, de ha pl megnézed a 2 képet amit linkeltél, ott is mások a max terhelhetőségi adatok finoman szólva is :)Aztán simán lehet hogy csak a gázliftre vonatkozik a dolog, fene tudja.

ne is mond.......

[ Szerkesztve ]

(#10021) szasanyi válasza Maxtreme (#10020) üzenetére


szasanyi
félisten

Az nyilvánvaló, de oda a magasságod miatt nem indokolt a nagyobb szék. Persze nem tudhatom biztosan, de mint mondtam szvsz a használt alkatrészek ugyanolyanok.
Esetleg a HP Oment nem kerested, nézted? Az csak azért nem jön szóba rendeléshez mert nem találom pontos méretein, amúgy masszín darab és még a ára is elfogadhatóbb lenne.
Ja, és nem elég, hogy sok minden drágább (nem is kevéssel) a teljes választék töredéke kapaható nálunk (és ez nagyon sok termékre gaz). "Hab a tortán", hogy gyakran kevesebb garanciával, szóval akár triplán hátrányosabb helyzetben vagyunk itt. :((

(#10022) Lokids válasza Maxtreme (#10018) üzenetére


Lokids
addikt

Mindenképp XL. L-est felejtsd el, ha abban gondolkozol.
Nézd meg az oldalt lévő "tartókat" (aminél nagyobb baromságot nem is lehetne kitalálni egy széken). Az szűkít. Ott pedig pont az kellene, hogy minél szélesebb legyen, hogy ne akadályozzon. Egy széknek a hátadat kell tartania, nem az oldaladat.
De szerintem akkor már a Noblechair széke.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#10023) Maxtreme válasza szasanyi (#10021) üzenetére


Maxtreme
addikt

néztem, csak sajna a szövetbőr nálam nagyon nem opció. Tapasztalatom alapján max 4 évet bír és szétfoszlik a f*xba...

Ja igen arról ne is beszéljünk.. tényleg az ember néha venne pár full alapnak mondható dolgot, és vagy 5x-ös áron kapna, vagy egyáltalán nem talál... és akkor csoda ha külföldről rendel ezzel "szemét módon", nem támogatva a magyar gazdaságot...

Egyébként megfordult az is a fejemben (mert a szék többi része kifogástalan) hogy ehhez alkatrész, de ugy érzem esélytelen.

[ Szerkesztve ]

(#10024) Maxtreme válasza Lokids (#10022) üzenetére


Maxtreme
addikt

XL-es a terv.
Konkrétan melyik? Asszem az Epic-be futottam bele első körben, hát arról sok jót nem olvastam. (meg ugye az is szövetbőr)

(#10025) szasanyi válasza Maxtreme (#10024) üzenetére


szasanyi
félisten

Akkor talán ez lehet a legjobb számodra, nézzd meg. Több helyen is kapható [link] és kicsit olcsóbb is mint az Anda Seat. Ráadásul ez a

[ Szerkesztve ]

(#10026) Dr. Akula válasza Lokids (#10022) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Szerintem az egész géming szék mint koncepció hibás, az ember nem vigyázállásban akar ülni a gép előtt, ez meg pont arra akar kényszeríteni. Versenyautóban biztos jó, arra az 1-2 órára amíg tart a futam, de egész napos heverészésre szerintem katasztrófa. És a szinkronmechanika is alapnak kéne lennie, ha hátradőlök, ne emelje fel a lábamat, mint a sima hintamechanika. :)

(#10027) szasanyi válasza Dr. Akula (#10026) üzenetére


szasanyi
félisten

Arra ott a külön állítható háttámla dőlésszög. Vagy az nem olyan mint a "szinkronmechanika"? Milyen székben van? Csak, hogy tudjam mert ez nekem új.

[ Szerkesztve ]

(#10028) Dr. Akula válasza szasanyi (#10027) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Szinkronmechanika. Ez is emeli valamelyest a lábad, de nem 1:1-ben, tehát hátradőlve kényelmesebben fogsz ülni, nem 90 fokban behajolva. A hintás szék simán csak felborít. :) Egy kis emelés a hátradőlésnél nem árt, hogy ne akarj lecsúszni a székről, de azért ne a nyakadba kerüljön a lábad.

[ Szerkesztve ]

(#10029) Egon válasza Dr. Akula (#10028) üzenetére


Egon
nagyúr

Ilyen a "filléres" Markus-ban is van, szerencsére.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10030) Maxtreme válasza szasanyi (#10025) üzenetére


Maxtreme
addikt

rálesek köszi.

Basszus azért dühítő hogy ennyi miatt vehetek egy új széket....
Ezt javítani gyanúm szerint kb esélytelen...

[ Szerkesztve ]

(#10031) Dr. Akula válasza Egon (#10029) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem baj az ha filléres, nem akarunk feleslegesen sokat fizetni. :)

(#10032) grizlisandor válasza Maxtreme (#10030) üzenetére


grizlisandor
addikt

Én kérnék egy ajánlatot egy cserealkatrészre, service@akracing.com.
Egy próbát megér. :)

(#10033) Maxtreme válasza grizlisandor (#10032) üzenetére


Maxtreme
addikt

Igen pont ezen agyaltam az előbb, a baj az hogy a gázliftet én ebből egyben ki nem szedem az 100. :( Ugye elvileg kiütni szokták (a rosszat) de a jónak ha nekiesek annak biztos nyekk lesz. ..és hát az sem egy olcsó dolog.

(#10034) szasanyi válasza Dr. Akula (#10028) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha jól látom irodeszékekre jellemző és olyat nem szeretnék. Mondjuk az Alza-n (ha pontos) ott balodalon kiválasztható ez a jellemző és sok gamer széket is hoz.

(#10035) Dr. Akula válasza szasanyi (#10034) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Volt gémer székem, 2 hete kiraktam a kuka mellé, hál istennek elvitték azt is. :D Letört az ülés magasított oldala, az eleje lelógott, a gázrugó kiütötte a talp alját, meg pár törött csavar elgurult valamerre. És baromi kényelmetlen volt, még a most ideiglenesen használt ebédlőszék is ergonomikusabb. A következő inkább legyen valami masszív irodai, amit egész napos ücsörgésre terveztek. Sőt, bírja a fetrengést, mert olvasásnál, filmnézésnél nem fogok 90 fokban ülni rajta az biztos. :)

(#10036) grizlisandor válasza Maxtreme (#10033) üzenetére


grizlisandor
addikt

Akkor kérj arra is ajánlatot. :)

Ennek a tudatában tudsz mérlegelni, hogy belefekteted ezt az összeget a meglévő széked "javítására/felújítására" vagy inkább újba fektetsz.

(#10037) Ablakos válasza Maxtreme (#10030) üzenetére


Ablakos
őstag

Ha tudnád mennyi mérnöki fejlesztés van egy ilyen hibában. Ott romoljon el a garancia után , ahol akarják. :D

(#10038) szasanyi válasza Dr. Akula (#10035) üzenetére


szasanyi
félisten

Nemtom milyen szék volt az, de nagyon belenyúltál. Nekem volt már egy pár de ilye(neke)t egyikkel sem tapasztaltam. Nálam a nyekergés, nyikorgás volt gáz ott amelyiknél problémám volt. Illetve egy Nitro 550 közel 3 év után a támla alsó részének fén rögzítése egyik oldalon eltört.

Mind1 már meguntam az agyalást meg a nézelődést, rendeltem egy noblechairs HERO-t. Úgy is az lényeg én mit tapasztalok, remélem jó lesz. :)

(#10039) Maxtreme válasza Ablakos (#10037) üzenetére


Maxtreme
addikt

Pont ezt mondtam reggel isminek, hogy a szék többi része amúgy perfekt, anyagminőségre is, az viszont érezhetően nem az a minőségi szint mint minden más alkatrész. Nyilván véletlen.....

(#10040) szasanyi válasza Maxtreme (#10024) üzenetére


szasanyi
félisten

Tessék, éppen pont neked kedveznek Black Friday áron

(#10041) Maxtreme válasza szasanyi (#10040) üzenetére


Maxtreme
addikt

váo, thx az infót.
Közben szóltam lakatos (nem a neve, a szakmája :D) isminek, azt mondja bár előbb ránéz, de szerinte ezt simán megcsinálja. Megvárom mit mond aztán ha nem, akkor berántok egyet.

(#10042) szasanyi


szasanyi
félisten

Megérkezett a noblechairs HERO székem. Összeraktam, kipróbáltam. Ezek az elsődleges tapasztalatok, talán érdekes lehet annak aki ilyenben gondolkodik. Az előző, Tesoro Zone Evolution (~80k) viszonyítva írom ezeket:

Pozitívumok:
- profin csomagolt, jó minőségű masszív kivitel
- egyszerűen és gyorsan összeállítható, minden pontosan illeszkedik ahogyan kell
- jól állítható minden irányban, igény szerint
- az előzőhöz képest jóval alacsonyabb minimum ülésmagasság (arról nem tudtam letenni a taplam, pedig 185 magas vok)
- a karfák és kartámaszok pontosan állíthatók és stabilan rögzíthető (bár a 4D miatt van pici lötyögése a kartámaszoknak, míg az előző esetén ez nem volt rügzíthető így a legkisebb mozdultra is kattant és fordult valamely irányba ami nagyon bosszantó volt)
- az állítható deréktámasz jó, párnára nincs is szükségem (fejpárnát eddig sem használtam bár az is van hozzá)
- a háttámla döntésére szolgáló mechanika is jobb, pontosan és könnyebben működik

Negatívumok (bár ez egyrészt időzőjelesen értendő, ill. az ár megítélése szubjektív)
- drága (jelenleg ~150k)
- a Hero PU bőr bevonata nem tűnik az árral arányosan jobbnak
- a tartóssága kérdéses, amitől az ár/érték arány lehet jobb vagy rosszabb (ez nyilván több hónapos, éves használat után lesz nyilvánvaló)
- az ár és a minőségi besorolás miatt kicsit karcsú a 2 év garancia

Megjegyzés: a Tesoro Zone Evolution előtt Genesis Nitro 550-et használtam 3 évig, ami minden tekintetben gyengébb kivitel volt (bár az nem nyekergett, recsegett). Azelőtt főnoki foteleket használtam nem gamer széket

(#10043) Prowler


Prowler
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni mert hiába olvasok és nézek videókat a témáról, annál jobban elbizonytalanodom csak. :(

Home officera/játékra keresnék egy kényelmes, nagy méretű széket, napi 10-12+ óra használatra. Keret 100-120 ezer Ft körül, használt széket nem szeretnék.

183 cm vagyok, 92 kg, hosszú lábbal és széles csípővel ami eléggé behatárolja a lehetőségeimet.
Elvárások (ha lehetnek ennyi pénzért):
- állítható kartámasz (legalább magasságban)
- deréktámasz (integrált ha lehet, a párnákban valahogy nem bízom)
- dönthető háttámla (nem kell 180 fok, de ne is legyen fix)
- fejtámla
- széles ülőlap (legalább 50x50, a gamer székek nagy része itt vérzik el a versenyüléses kialakítás miatt)
- magasságállítás

Sajnos helyben kipróbálni nincs lehetőségem székeket, így a vakszerencsére kell hagyatkoznom…egyedül Jysk van a közelben de sok jót nem olvastam a termékeikről.

Létezik az elvárásaimnak megfelelő szék szerintetek? Minden tippet szívesen fogadok :R

Veremivadék Undorkutya

(#10044) szasanyi válasza Prowler (#10043) üzenetére


szasanyi
félisten

Olyan méretben jó minőséget újonnan ennyiért... szerinteem nem lehetséges.Integrált deréktámasszal (szinte nem is létezik 150k alatt).Nézegessed a BF ajánlatokat, hátha vmi csoda folytán leesik a 150-200k-s szék(ek) valamelyike 120k-hoz közeli árra. Eddig ez volt a legjobb ajánlat, és neked is ideális lett volna (kivéve az árát).

[ Szerkesztve ]

(#10045) Prowler válasza szasanyi (#10044) üzenetére


Prowler
senior tag

Köszönöm! Ez méretben jónak tűnik. Ha tényleg olyan jó akkor kibővítem rá a keretet. Használtál/ültél már ilyen székben esetleg?

Veremivadék Undorkutya

(#10046) szasanyi válasza Prowler (#10045) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem, csak az adatai és a vélemények alapján nézegettem az L-est de végül egy noblechairs HERO széket vettem (3 hsz-sal alább láthatod).

(#10047) Lokids válasza Prowler (#10043) üzenetére


Lokids
addikt

Kicsit el kell keserítselek, ennyiért nincs olyan szék ami minden igényed kielégíti.
Mivel home office is lenne ráadásul napi 12+ óra, így én nem javasolnám a "gamer" székeket. Inkább egy rendes office chair lenne jó számodra. Viszont ilyent kipróbálás nélkül aztán végképp nem merek ajánlani.

Lehet, hogy neked is egy Noblechair Hero (mindenképp szövet) lenne az elfogadható kompromisszum.
Szasanyi által említett Anda Seat-t pedig végképp felejtsd el. A kép alapján az oldalsó támaszok nagyon zavaróak lennének ha kicsit is szélesebb vonalon mozogsz.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#10048) szasanyi válasza Lokids (#10047) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem a HERO-nak nem elég hosszú és széles az ülőfelülete az ő számára. Az előző székem után én kisebbnek érzen, de nekem még éppen jó. Az Anda Seat-et a kívánt méret, kialakítás és az akciós ára miatt említettem (bár a mérete nyilván csak próba után lenne tuti számára).

(#10049) Prowler válasza Lokids (#10047) üzenetére


Prowler
senior tag

Értem…nyilván erre is számítottam, de elszomorító kicsit azért a helyzet. Jelenleg egy irodai székem van (valami Topstar márka), régi munkahelyemről szereztem még anno de eléggé fáj már a hátam tőle mostanában, a tömése nem az igazi. Ahogy nézem akkor vagy maradok ennél, vagy bátor leszek és lerendelek valamit ami vagy jó lesz, vagy nem.

Veremivadék Undorkutya

(#10050) VásRló válasza zdna (#9394) üzenetére


VásRló
tag

Szia. Én is ezzel szemezek. Mi a tapasztalatod a székkel? Én 190 cm vagyok, nem tudom, elég lenne-e nekem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.