Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) Boss81 válasza maxika2004 (#2499) üzenetére


Boss81
senior tag

Lehet csak nekem tűnik úgy , de az anyaga szerintem csúszós , itt arra gondolok , hogy beleül a gyerek a székbe pl egy melegítőbe , és úgy ahogy van ki is csúszik belőle . :F

(#2502) dvids válasza maxika2004 (#2499) üzenetére


dvids
aktív tag

Ennyi pénzért meglepően sok funkciója van, magas, derék- és fejpárna, hátradönthető. Viszont ránézésre az anyaghasználat nem sok jót ígér. Többet pusztán képek alapján nehéz lenne mondani.

(#2503) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Elköltöztünk, kivágtam az eddig jól megszokott és vagy 15 éven át használt öreg füles fotelem és a kis asztalt amit egérpadnak használtam.

Ide ültem egy a volt cégemtől kimenekített főnöki bőr székbe annó valami 60kba vették.
Mindenem fáj a karom nyomja az asztal (és eza szerencsésebb mert ha rossul tartom akor a könyököm ideg pontját és napokig nem mozog a kezem... azóta kicsit jobban figyelek)

Kényelmetlen vékony a karfa és idegesítően billeg a szék.

185cm és 98kg vagyok. de 150+os széket néznék ami erős.

Pár éve 1x nekifutottam ennek a projectnek akkor azáért dőlt meg, mert nem volt asztalom az egérnek és a billnek, most már van szóval szék kellene.

Bőr mert nyáron klíma ide vagy oda izzadok és azt könnyebb takarítani inkább csináltatok rá huzatot, de a fotelem már vállalhatatlan volt kárpit tisztítás ide vagy oda.

árban 150-200sem riaszt el csak jó legyen hosszú garival.

Mindenképpen neten rendelném és 14napig éjjel nappal tesztelném.

Köszönöm a tanácsokat

(#2504) Boss81 válasza Songo (#2503) üzenetére


Boss81
senior tag

Szia !

Én konkrétan most ezt néztem ki . Gondolkodom rajta erősen . :K

150 Kg -ig írják . Én sem vagyok épp kicsi , valamivel nagyobb is mint Te , ezért is választok nehezen , de a tesztek , vélemények alapján dícsérik . 100 ezer körül van a rendes ára , de most egy helyen akciós 70 ezer .

Nyilván ehhez is jár derék , és nyakpárna .

[ Szerkesztve ]

(#2505) stephananton válasza Songo (#2503) üzenetére


stephananton
kezdő

hello. van fotód a régi foteledről esetleg amitől már meg kellett válj? csak olyanban ülnél ami gyári? vagy hozzád szabott is teljesen jó lenne akkor is ha nem a gyári "" extrákkal "" van kivitelezve , hanem afféle felhőn ülős kényelmet ad?

(#2506) amadeus11


amadeus11
senior tag

Sziasztok! Sajnos (ahogy lenni szokott) két és fél év után elrepedt a forgószékem tartólemeze. Kérdésem lehet külön csak ezt a részt megvenni? Hasonló székeket most is árulnak. Nem tudom, hogy csak én a 70 kilómmal vagyok így, de nálam mindegy az ár, 2- 3 év alatt tönkre vágom ezeket a székeket!

There is a star

(#2507) amadeus11 válasza amadeus11 (#2506) üzenetére


amadeus11
senior tag

Most látom van 7200+ posta. Ejha! :) [link]

There is a star

(#2508) Casoli válasza amadeus11 (#2507) üzenetére


Casoli
őstag

Ülővasnak hívják, viszont figyelj oda a hogy milyen a sajátod, milyen távolságra vannak a lyukak a vasban. Létezik egy pár fajta. Én anno úgy oldottam meg, hogy vettem egy szétszakadt széket, aminek az ülővasa még nem volt eltörve. Így olcsóbbra jött ki mint 7 ezer :D

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#2509) stephananton válasza amadeus11 (#2506) üzenetére


stephananton
kezdő

szia kép van róla a mit használsz?

(#2510) stephananton válasza Casoli (#2508) üzenetére


stephananton
kezdő

gondolom jó kis "harc" volt mire lekalapáltad a hidraulikáról... :)

(#2511) BornToBePuli válasza Boss81 (#2504) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Szia! Hol 70 ezer Ft?

Read only felhasználó

(#2512) Boss81 válasza BornToBePuli (#2511) üzenetére


Boss81
senior tag

Szia .

Itt találtam meg ennyiért :)

(#2513) Alg


Alg
veterán

Sziasztok,

Meg kell válnom az AK Premiumtól, tudnátok ajánlani valami irodai stílusú széket helyette ami kényelmes (átlagos testalkat - 80/180), tartós, és kevésbé dominálja a teret mint egy ilyen benga gamer szék? :D (összeköltöztünk barátnőmmel, a Gerton asztal jöhet de a szék nem, ez a kompromisszum :O )

Árban mehet olyan 300EUR-ig.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#2514) Boss81 válasza Alg (#2513) üzenetére


Boss81
senior tag

Szia .

Csak a mérete miatt adod el , vagy esetleg nem vált be ?

(#2515) Alg válasza Boss81 (#2514) üzenetére


Alg
veterán

Bevált, szeretem is, páromnak viszont nagyon nem tetszik tekintve hogy helyszűke miatt az íróasztalnak csak a hálószobában találtunk helyet - és ott tényleg kicsit otromba egy ilyen szék.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#2516) Casoli válasza stephananton (#2510) üzenetére


Casoli
őstag

Nem, gazrugot es csillagtalpat is felhasznaltam.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#2517) Songo válasza Boss81 (#2504) üzenetére


Songo
senior tag

Olyan nehezn szánom el magam :S nem tudok dönteni ovlasgattam a külföldi forumokat is meg teszteket és meglepő de ezek az AK meg DX székek a középmezőnyben helyezkednek el. felette inkább olyan gaggyi hatású gyors irodai székek vannak :D

(#2518) Songo válasza amadeus11 (#2506) üzenetére


Songo
senior tag

Az istennek sem találtam most :(
Amúgy nem zárkozom el tőle.

Egy kb 80as évek elején vásárolt régi középen csíkos füles fotel volt. 1x újra huzattam, 1x meg sikerült egy újszerűt vennem így kihúzott alattam a 3 fotel 20 évet kb.

(#2519) stephananton válasza Casoli (#2516) üzenetére


stephananton
kezdő

akkor úgy könnyed dolgod volt

(#2520) Boss81 válasza Songo (#2517) üzenetére


Boss81
senior tag

Szerintem nem rosszak amiket mondtál és én is néztem , személy szerint többet egy székért nem nagyon akarok kiadni .

Mondjuk most jött egy váratlan kiadás ( apple watch 4 :U ), ami nálam prioritást élvez , szerintem elnapolom októberre vagy max novemberre a dolgot .

(#2521) Ispy válasza Songo (#2517) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, ezen sokan meglepődnek, de a 100k közel sem a felső kategória irodai székben, a nejem volt munkahelyén voltan valami hálós székek, nagyon tetszett, mondom veszek én is egy ilyet....aha 200k, ja akkor mégse. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#2522) Boss81 válasza Ispy (#2521) üzenetére


Boss81
senior tag

Meg az is olcsó kategória . Egy komolyabb irodai szék (nem főnöki ) fél Milla .

[ Szerkesztve ]

(#2523) Meridius11


Meridius11
aktív tag

Hello,

Ikea Markus ajánlott szék 180cm/85kg mellé? Valamint a bőr, vagy a szövet verziót érdemes venni?

(#2524) Boss81 válasza Meridius11 (#2523) üzenetére


Boss81
senior tag

Nekem jelenleg olyan van , sötét szürke szövet . Bírja a strapát , nincs vele gond . 190 cm 110 kg vagyok .

(#2525) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

Gurulós széket keresek gép elé. Lehet "gamer" is, szeretem ha szép zöld/sárga/piros valami. Milyet tudtok ajánlani ami nem hullik szét? Ár határ legyen mondjuk 70k.

Állítható magasság szükséges és ha van ilyen, akkor levehető kartámasz. Ha esetleg magasság kellene akkor 180/76kg vagyok, szóval tuti elbír a többsége :D

[ Szerkesztve ]

(#2526) stephananton válasza laskr99 (#2525) üzenetére


stephananton
kezdő

üdvözöllek.:) írtam privát üzenetet. :)

(#2527) Lokids


Lokids
addikt

Na most 4 órát töltöttem pesten székvásárlással.
Elmentem az office plázába, ahol nagyon sokáig próbálgattam a samurai s-3at, a wau2-t, és a Chairmen 769-es széket.

Miután legalább fél órát ültem a samuraiban rájöttem, hogy kényelmetlen. Korábban már említette itt más, de a háló tényleg lesüllyed a csavarig, ahol kényelmetlenné válik. Nem értem, hogy oda miért nem tettek szivacsot.
A wau2 sajna szűk. vékony embereknek lett kitalálva. de amúgy az minden más szempontból megfelelt volna.
Spinelli ugyanez.

A chairmen viszont nagyon kényelmes volt. Párnás ülőlap, nem háló, de az széles volt, kényelmes, meg minden. Viszont a háttámla magassága nem állítható. Így az sajna azért esett ki, mert a háttámla alacsonyan volt. Sajnáltam, mert 90K-ért az a szék nagyon egyben van. Ha valaki nem nőtt 180 fölé, akkor azt a széket mindenképpen nézze meg.

Így 2 ott töltött óra után sajnos szék nélkül távoztam. Majd irány az irodabutik.

Emagra X5 vagy X5M. Mindkettő volt, kipróbáltam.
Az X5M lett volna a favorit, mert mindent tudott, amit a Samurai, viszotn elől ott volt szivacsozás. Hátul sajna nem. A háló az ülőfelület oldalán egy műanyagra fekszik fel, ami megint nem volt kényelmes. Kissebb seggel nem lett volna gond, de én nem vagyok kis darab sajnos. (Tudom, fogyjak le.)
Az X5 viszont szivacsos ülőfelülettel majdnem ugyanaz, mint az X5M. De míg az X5M-nek állítható az ülésmélység, addig az X5-nek nem (nem is értem, hogy ezt miért hagyták ki az X5-ből).
A funkció jó lett volna, de mivel csak 1-2 cm-et kellett volna előrébb rakni, így nem zavart. Megvettem.

120K. Egy székért. aminél még mindig tudnék elképzelni jobbat.

Kieg: Kipróbáltam a Spinalis székeket is, ha már ott voltam. De az valami agyf@sz. Elsőre beleülve nagyon, de tényleg NAGYON furcsa volt, hogy mozog az egész ülőlap. Viszont pár perc után teljesen megszokja a test, és onnantól valami állat. Viszont 275 papírért nem veszek széket. Megértem azt aki kiad érte ennyit. Tényleg jó volt benne ülni.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2528) stephananton válasza Lokids (#2527) üzenetére


stephananton
kezdő

köszönöm, e posztot, ezért láttam jobbnak hogy magamhoz mértem az elkészített széket. mindenhol hozzám idomul mikor rá / bele ülök, s 6 óra egyfolytában ülés után is úgy állok fel mintha csak 6 perc lett volna. és a 120k feléből is össze tud jönni :-)

(#2529) attiati válasza Lokids (#2527) üzenetére


attiati
veterán

Eddig ugyanez a tapasztalatom. Officeplazában egyetlen széket sem sikerült jónak találnom. Az ergohuman volt az egyetlen, amit kb jól be lehetett állítani, de nem ér annyit.

Samurai: valahogy egyik modell sem áll testre a 182 centimmel.
Chairman 769: meglepően jó. Az anyaga. Az állíthatósága. Az ülőfelület tök jó és ergonomikus. De túl alacsony a háttámla ehhez a magassághoz. Kár, hogy nincs többfajta ergonomikus modelljük.
Wau2: nem jó méret.
Spinalis: majd mennem kell újra próbálni. Tök kényelmes, de drága.
Emagra -t még nem próbáltam.

Kérdések:
1. Chairman-ból nem létezik külföldön olyan modell, amin minden állítható?
2. Steelcase székekről leszokott mindenki? Melóhelyen százszor jobbak azok a székek, mint a most kapható 70-110e közötti fejtartós akármik. Az egyiken 8 éve ülök napi 8 órát, (ráadásul már idősebb 8 évnél) és nem nyekereg, stabil, nem kopik, nem szakad.
3. Herman Miller székekből hol próbálható ki a legtöbb modell?
4. Ergohuman másolatokat hol lehet olcsón beszerezni? Leginkább a szállítás miatt kérdem. Itthon 220e-t biztos nem ér.

Fura, hogy a 60-70e ft-os székek miliméter vastagságú műanyagból készülnek, lötyög és gyenge az egész. 2-3 évet sem adnék nekik. Nem gondoltam volna, hogy még a 2-300e ft-os székeknél is kompromisszumokat kell kötni.

[ Szerkesztve ]

(#2530) Lokids válasza attiati (#2529) üzenetére


Lokids
addikt

Ha mész kipróbálni a spinalis széket, akkor ugyanott van az emagra is. Ülj bele. Annyiért lehet az jó lesz neked is.
Ha a chairmenből lett volna ugyanolyan de állítható támlával, akkor azt vettem volna. Vagy nem állítható, de magasabb. Akkor is.
Steelcase/hermanmiller: fél millát már nem vagyok hajlandó kiadni egy székért. Pedig egy Gesture nagyon adná.

Ergohumanra azt mondtam volna, hogy jó. De ott meg 230K-t sem adok érte. Én 150K körül húztam meg a határt. Úgy voltam vele, hogy azért már csak lehet egy kompromisszum mentes széket kapni, hiszen 500$ még külföldön is sok egy székért.
De nem. Nem lehet.
Így ezek után azt mondom, hogy akinek nincsenek extrém igényei, az menjen be az ikeába és vegyen egy markust...

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2531) peppe79 válasza attiati (#2529) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha magastámlás széket keresel, esetleg érdemes kipróbálnod még a Boston H extrát. Fejtámla is létezik hozzá, de az külön opció.

(#2532) attiati válasza peppe79 (#2531) üzenetére


attiati
veterán

Ha az volt officeplazaban (emlékeim szerint, akkor nem volt jó).

Te hol láttál ergohuman klónt?

Alibaba nem játszik, mert az a tömeges nagyker rendelés árat mutatja + legalább 200 USD a szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#2533) Skiz


Skiz
csendes tag

Üdv,ideje lenne lecserélnem a régi székemet.Erről esetleg valakinek van már tapasztalata?[link]
Mintha egy Ergohuman másolat lenne.Lábtartós ami mindenféleképpen kellene,illetve elég sok minden állítható rajta.2 év gari.A kérdés a háló minősége .180cm 92-95 kiló vagyok.
Ilyen színben még talán nem is csúnya.
Persze ha a kinézet lenne a legfontosabb akkor egy eames lounge chair másolatot vennék,filmet nézni/zenét hallgatni jó lenne... 2x ennyiért [link] :DDD :(

[ Szerkesztve ]

(#2534) Lokids válasza Skiz (#2533) üzenetére


Lokids
addikt

az a baj, hogy ki kell próbálni. Ülni benne minimum fél órát. Ezt netes rendelésnél nem adott. MAx ha vállalod, hogy össze és szét szereled a széket, és max 14 napon belül visszaviszed, ha mégsem jó.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2535) Pintim....


Pintim....
tag

Sziasztok. Vettem egy gamer szeket, de a szek aljan fuggolegesen lefele nezve van egy henger alaku tekero,az mire szolhal?

(#2536) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Áve!

Ilyen használt már valaki? [link]
Pofás, nem is drága, állítgatni is lehet, de csak 1 év gari van rá mindenhol. Fosok tőle, hogy pár hónap után széthullik alattam. :DDD

They don't know... PepeLaugh

(#2537) K1LLMy53Lf válasza Pintim.... (#2535) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

háttámla rugóerősségének állítására általában

egyébként az Ergohuman: baromi jó szék szvsz, viszont nekem a deréktámasz puha volt, illetve a mesh ülőfelületben nem bízom meg. Emellett nekem kétségeim vannak a tartósságát illetően... rákeresve amazon/ebay stb-n elég sok negatív hsz van emiatt... szóval így 200k++-t nekem nem...

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#2538) hypno skate válasza YellowFlash (#2536) üzenetére


hypno skate
senior tag

Hacsak nem egy kosaras csajszival vették fel a promó videót, akkor ez a szék egy átlagos méretű (180+-os férfi) embernek alacsony. Mármint a háttámla és a fejtámasz együtt.
Viszont egy 160-170 közötti kiniglinek simán jó lehet.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#2539) YellowFlash válasza hypno skate (#2538) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Hát nem épp az NBA-ben vagyok center... :DDD 173 centire nőttem, szóval fene tudja.

They don't know... PepeLaugh

(#2540) Skiz válasza Lokids (#2534) üzenetére


Skiz
csendes tag

Valószínűleg kipróbálok pár széket,sajnos lábtartósból elég kevés van("gamer" székek kilőve kinézet és műbőr/textilbőr/ecobőr miatt.Nem kell az oldaltartás itthon,annyira nem élem bele magam semmibe :DDD ).Ha nem találok semmit akkor bepróbálkozok egy ilyennel.

(#2541) attiati


attiati
veterán

[link]
[link] WTF :)

a honlap már nem él

[ Szerkesztve ]

(#2542) KadamQQ


KadamQQ
tag

Hali, :))

szeretnék venni egy széket, és inkább a Ti véleményeitekre vagyok kíváncsi, még mielőtt akár személyesen kipróbálnám. Árban olyan 70000Ft felsőhatárra gondoltam. 182 cm/ 96kg vagyok.
Ami számomra a favorit, azon kívül, hogy nehéz összeszerelni az:
[link]
Mivel nagynak és kényelmesnek tűnik.
Amikre esetleg még néztem:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Itt inkább személyes véleményekre vagyok kíváncsi, akik rendelkeznek ilyen székekkel, de szívesen meghallgatok mást is!
Előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#2543) Lokids válasza KadamQQ (#2542) üzenetére


Lokids
addikt

Személyes vélemény: Próba nélkül SEMMILYENT.
Csak ha ültél legalább 20 percet egy székben és még utána is azt mondod, hogy nincs vele bajod, csak akkor szabad megvenni. Szóval a vásárlásra egy teljes napot szánj rá.

Amúgy a gamer székektől sokat ne várj. A legtöbb műbőr borítású, ami 1-2 év után cafatokban fog lefoszlani.
De a fentiek közül az AKracing. Talán...

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#2544) hypno skate


hypno skate
senior tag

Jó cucc ez a marhabőr+háló kombós Markus szék.
Nagyon eltalálták kényelmes az ülőlap háttámla szög, jó helyen van a deréktámasz a 182 cm magasságomhoz.

És kölün jó pont, hogy egy irodai használatra szánt széket parkettgörgővel szállítaanaak és nem szőnyeghez valóval. Nem is értem ezt a sunyiságot a többi forgalmazótól, hogy csak felár ellenében adnak olyan görgőt, ami nem hagy nyomott a parkettán.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#2545) peppe79 válasza hypno skate (#2544) üzenetére


peppe79
senior tag

"...csak felár ellenében adnak olyan görgőt, ami nem hagy nyomott a parkettán."

Szerintem alapvetően tök mindegy, hogy normál- vagy parkettagörgővel szállítják, mivel - legyen szó parkettáról, vagy hidegburkolatról, - mindenképp célszerű a szék alá padozatvédőt, vagy darabszőnyeget venni.
Az én székemet 65 mm-es parkettagörgőkkel szerelték, ami tényleg finoman, könnyedén gurul a padlón (nálunk kőporcelán lapok vannak lerakva). Viszont ezekbe a puha görgőkbe nagyon könnyen "beleülnek" a finom porszemcsék, amelyek aztán későbbiekben gyönyörűen felkarcolják a kemény burkolatot, főleg a parkettát. Szvsz mindenképp indokolt egy padozatvédő, kivéve, ha valaki napi szinten takarítja a padlót, és a görgőket.

[ Szerkesztve ]

(#2546) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!

Otthon IKEA MARKUS szerű székem van, de nem tetszik a színe (sajna zöld, 27e pénzért lőttem a leértékelt motyók között)

Próbáltam egy Jysk-es STENDERUP széket a boltban és egész jónak tűnt.

Érdemes erre lecserélni? :F

(Az ikeás is megmaradna, csak bevinném a munkahelyemre. Napi 6-10 óra gép gép előtt töltött idővel kell számolni.)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#2547) dvids válasza szpali (#2546) üzenetére


dvids
aktív tag

Ezt a típust nem ismerem, de én óvatos lennék ezzel, mert a Jysk székei közt elég sok a selejtes. Törött karfák, recsegős mechanikák, gyorsan kopó kárpitozásokról hallani nagyon gyakran.

(#2548) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

Elegem lett a derékfájásból, ezért megrendeltem a pixelből EZT a széket, csak feketében. (A rendelésem után nem sokkal levették a feketét). Nem tudom, hogy jól döntöttem-e, de még visszamondhatom a rendelést.. Szerintetek? Amúgy 72 kb vagyok és 173 cm. Igaz 2 év gari van rá és visszaküldhetem 2 héten belül ha kényelmetlen, de olyanokat írtok a műbőrrel kapcsolatban, hogy teljesen elbizonytalanodtam.. Lehet inkább a sima Gamer verzió kellene ami szövet? :(

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#2549) hypno skate válasza peppe79 (#2545) üzenetére


hypno skate
senior tag

Szerintem ha alapvetően tökmindegy volna, akkor szabadon lehetne választani felár nélkül a csíkozós és parketta görgő között.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#2550) peppe79 válasza hypno skate (#2549) üzenetére


peppe79
senior tag

Árban alig-alig van köztük különbség, tehát simán lehetne opció, hogy melyik görgővel kéred. A gond az, hogy ez legfeljebb a hazai gyártók esetében kivitelezhető (az Antaresnél például van rá lehetőség), az import székeknél viszont rengeteg nyűggel járna.

De továbbra is tartom azt, hogy a parkettagörgő ugyanúgy tönkreteszi a parkettát: a puha kerekekben szépen megülnek az apró kis szemcsék, az eredmény pedig ugyanaz lesz, mint ha normál görgővel használnád (legfeljebb nem olyan látványosan gyorsan karcolja majd fel).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.