Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Kategóriában nézve a Vertagear megér annyival többet, mint amennyivel többe kerül?

Főként fekete zöld színben csemegézek:

Arozzi Enzo Gaming Chair Black/Green
Arozzi Monza Gaming Chair Black/Green
Nitro Concepts S300 Gaming Chair Atomic Green/Black
Vertagear Racing SL2000 Gaming Chair Black/Green
AKRacing K7012 Gaming Chair Black/Green

Ár szerint ezek között csemegéztem. Őszintén szólva az Arozzi eléggé tetszik, viszont ha már költenék rá, lehet vennék olyat, ami dönthető is. Van értelme egyáltalán? Soha nem volt még olyan székem, ami dönthető támlás.
Bár akkor már az AKRacing sokkal jobban tetszene. Na meg a másik, az az, hogy szinte minden székem ilyen "oldalról összecsavarozós volt, így lehet ezt is váltanám...

Jók az Arozzi-k? Egy komolyabb irodai bőrszék árában kaphatóak. Kényelmesebbek?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1852) Rohir válasza hackeeeee (#1851) üzenetére


Rohir
tag

But can you to this?!

Ha magas vagy szerintem első 2 felejtős. Egy az, hogy ha hintázol akkor folyamat halálérzet, kettő, hogy a nyakadig fog érni háttámla. (~190-es magasság).

(#1853) hackeeeee válasza Rohir (#1852) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Wehh... :)

185-190cm körül járok.

Akkor inkább az utolsó 2-3? Plusz néztem az Overture-t, amit említettél korábban.

Véleményem szubjektív...

(#1854) demmer123 válasza hackeeeee (#1853) üzenetére


demmer123
őstag

Napokba vettem egy ilyen széket [link]

Nagyon bejön és kb DXRACER szinten van együtt.Sokkal olcsóbb és a te méretedhez pont megfelelne.

(#1855) mike1334


mike1334
veterán

Üdv!

Látom Ti komolyabban toljátok, de hátha nekem is tudtok segíteni. Laptop elé, illetve tv+konzol kombóhoz keresnék egy széket, mert ami van (sima, "fapados" szék) az már nagyon le van rongyolódva és fáj a hátam/vállam. Igazából egy IKEA-s lábtartós "hintafotelt" szeretnék (nyilván nem a laptophoz, itt úgyse ülök sokat egyszerre), de sajnos nem fér sehová, ezért kell ilyen kettőt az egyben megoldás. 20-25e körül nézelődök, tudtok esetleg valami vállalhatót ajánlani? Mondjuk az lenne az igazi, ha lenne lábtartó is hozzá, de majd max beszerzek máshonnan egyet külön. Ezt néztem ki, ismeritek vagy tudtok jobbat ajánlani?

Ja és max 1-1.5 órát ülnék benne egyszerre, ha ez számít.

Köszi!

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1856) Casoli válasza mike1334 (#1855) üzenetére


Casoli
őstag

Nyáron kb. 7e pénzért volt ugyanilyen fotel a Tescoban, hegyekben állt.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1857) mike1334 válasza Casoli (#1856) üzenetére


mike1334
veterán

Megnézem majd akkor ott is, de gyanítom, hogy az vmi akció volt, és most nem lesz.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1858) hackeeeee válasza mike1334 (#1857) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Asszem a Mömax-ban, és a Jysk-ben is van hasonló, olcsóbban.

Véleményem szubjektív...

(#1859) mike1334 válasza hackeeeee (#1858) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi, meglesem ott is :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1860) Casoli válasza mike1334 (#1857) üzenetére


Casoli
őstag

Hiába nézed, ki volt szórva akkor, mert nem volt minőségi. Ha még egy keveset szánsz rá, kaphatsz akcióban Ikea Markus széket.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1861) trialboj válasza mike1334 (#1855) üzenetére


trialboj
őstag

Ha már ott tartassz hogy fáj a derekad az üléstől, akkor nem biztos hogy egy drágább szék magában megoldja a problémádat. Nem tudom hány éves vagy, és mennyi időt töltesz ülve egy nap, de a lényeg, hogy mindenkiben tudatosodnia kellene, már valahol iskolás szinten, hogy az ülés nem egy egészséges testhelyzet, és bármiben ülsz, nem megfelelő terhelésnek teszed ki a gerinced.

Ez hosszú távon derékfájáshoz, illetve sérvhez vezet. Mindenki aki ülő munkát végez, tudatosabban kellene kiválassza hol és hogyan dolgozik.

A legolcsóbb megoldás, amivel ez az egész elkerülhető, az hogy napi v legalább heti szinten tornáztatni kell az alsó derék izmokat, amelyeknek az a feladatuk hogy tartsák a csigolyákat.

Nem akarom ezt most nagyon elnyújtani, de mindenkinek aki derékfájdalmakkal küzd, ezt ajánlom, attól hogy 150k széket vásárolsz, csak eltolod a sérv kialakulását, de ugyanúgy túlterheled a porckorongot, ami idővel kilapul vizet veszít, és kibojtosul (ekkor ér hozzá a gerinccsatornában haladó idegekhez, amelyek a lábba mennek, ezután kezd érződni a lábba sugárzó fájdalom).

Akit komolyabban érdekel a téma keressen rá Bene Máté nevére, YTon is sok videója van, és egyébként is rengeteg hasznos tippet oszt meg, arról hogy kerüld el hogy 10 év múlva a sebészeten köss ki.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1862) mike1334 válasza Casoli (#1860) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi, megnézem azt is, de a Jysk-nél van pár egész jó, szerintem onnan lesz (mondjuk IKEA is van 50 méterre, így megnézni nem gond:) )

trialboj

Köszi az aggódást, teljesen jogos, szerencsére nincs nagy bajom, látott reumatológus, röntgen stb megvolt, gyógytornával, csontkováccsal helyrehozható, de attól függetlenül szeretnék egy kényelmes széket :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1863) Casoli válasza mike1334 (#1862) üzenetére


Casoli
őstag

Én kipróbáltam az összes fotelt a Jysk-ben, katasztrófa volt mind. Persze ettő másnak még lehet kényelmes.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1864) mike1334 válasza Casoli (#1863) üzenetére


mike1334
veterán

Ha egyszer eljutok oda munka mellett,a kkor majd kiderül :) nem tervezem órákig ücsötögni benne, max 1 óra, csak szeretnék nap végén kicsit hátradőlve pihenni, mert egész nap monitor előtt vagyok.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1865) F-ECT$ válasza Casoli (#1863) üzenetére


F-ECT$
titán

Azok mondjuk elég szarul vannak összeszerelve, egy csomó csavar laza, szóval lehet, hogy normálisan összerakva jobbak.

Dive ever, work never.

(#1866) Robeast válasza F-ECT$ (#1865) üzenetére


Robeast
tag

[Ezen] ülök két éve, ez ugye az egyik legdrágább lenne, de jó, az egész hátam fáj. A fejemet olyan természetellenesen előre tolja, hogy a nyakam be szokott állni (ez lehet azért is, mert 165cm vagyok). Alapállapotban az ülőrész vagy előre lejt vagy egy kicsit túl hátra, nem fix és lötyög oldalra is. Befektetve viszont nem dől hátra eléggé ahhoz, hogy kényelmes legyen. Plusz egy év alatt az ülőpárna szinte teljesen belapult. Szóval nagyon nem ajánlom, pedig én csak 25 ezerért vettem, nem teljes áron.

(#1867) #34576640


#34576640
törölt tag

Nincs valahol leírva, hogy milyen magasságban és széken egészséges ülni?
A mostani székem valahogy nagyon kényelmetlen a derekamnak.
Néha át kell ülnöm a fapados faszékre a gamer székből mert egyszerűen jobban kitudom magad húzni.
Ha alacsonyan ülök, akkor kényelmetlen gépelni ha túl magasan akkor meg a lábamnak kényelmetlen illetve lefele kell néznem a monitorra ami a nyakamnak nem tesz jót.
Valami valami irányvonal?

(#1868) Mentolka


Mentolka
senior tag

Sziasztok,
Vettem egy ilyet, amivel nagyon elégedett lennék, ha nem nyikorogna, recsegne. Van erre valami megoldás?
7201 UFO

[ Szerkesztve ]

(#1869) Xbean válasza Mentolka (#1868) üzenetére


Xbean
tag

;]

(#1870) muzzy válasza #34576640 (#1867) üzenetére


muzzy
tag

Nagyából valahogy így néz ki a 'helyes' testtartás:

(#1871) paganmantis válasza Mentolka (#1868) üzenetére


paganmantis
csendes tag

Nekem is ilyen van, és a nyikorgás főleg a háttámlánál van, szerintem ahogy a fém tartólemez a rétegelt lemezhez van rögzítve. Már próbáltam, de nem tudtam szétszedni.

A háttámla dölésszöge az ülőlaphoz képest neked is csak 90° és az alatt állítható? Tehát nem lehet gyakorlatilag hátrafelé dőlni benne, hanem rendes ülőpozíció a leghátsó, és onnan csak előregörnyedős lehetőség van.

És néhány dolog ami miatt én megbántam, hogy ezt vettem:
Az ülőlap döntési mechanizmusa nekem két hét alatt kikopott, így nem zár erősen, és ha előre helyezem a súlypontom akkor kiold és előrebukik.
A beülési mélység nagyon nagy, szerintem 190 cm-es magasságtól lehet kényelmes, az én 180-ammal nem az.
A háttámla a derekam egyáltalán nem támasztja, csak a hátamat, a kép elég félrevezető.
A legalacsonyabb magasság is éppenhogy jó, lábtámasz elkél hozzá.
A kerekek most már be szoktak ragadni és karcolják a parkettát.

(#1872) Rohir válasza Mentolka (#1868) üzenetére


Rohir
tag

Talán egy kevéske gépzsír, régebbi kukázott székemnél csavaros részek nyikorogtak, oda tettem aztán jó volt.

(#1873) P3t3rson79


P3t3rson79
csendes tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne az ikeás Markus székkel kapcsolatban. Volt már valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy a szék gázrugója zavar bizonyos erre érzékeny elektromos eszközöket? Nekem a monitorom képernyője "akadozik" tőle, mintha kontakhibás lenne valamelyik kábel. Egy fél másodpercre elsötétül, majd visszajön a kép. Kábelek, csatlakozási pontok rendben vanak, már ferrit gyűrűt is tettem a DisplayPort kábelre, de az anomália még mindig fennáll.
Arra gondoltam következő lépésként megpróbálok egy műanyag padlóvédő fólát a szék alá tenni, hátha a sztatikus feltöltődés is közrejátszik.

Valakinek esetleg volt már ilyen gondja?

(#1874) b.kov válasza P3t3rson79 (#1873) üzenetére


b.kov
senior tag

Azta. :Y
Még hasonlóról sem hallottam. Tuti a szék a mumus?

(#1875) P3t3rson79 válasza b.kov (#1874) üzenetére


P3t3rson79
csendes tag

(#1876) b.kov válasza P3t3rson79 (#1875) üzenetére


b.kov
senior tag

Hát ez tényleg érdekes, köszi. A problémádra viszont nem sok megoldási javaslatom van. :F

(#1877) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Munkára keresek széket, napi 8-10 óra ülés a gép előtt.
Mit ajánlotok?
Próbáltam az Ikea Markus és a LÅNGFJÄLL széket. Mind a kettő kényelmesnek tűnt, talán a LÅNGFJÄLL jobb volt. Erről van tapasztalat? Van/lesz most esetleg valami akció az ikeában székekre vagy valahol máshol?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1878) dudi6 válasza dudi6 (#1877) üzenetére


dudi6
senior tag

Esetleg még ez ?

(#1879) dudi6 válasza Casoli (#1860) üzenetére


dudi6
senior tag

Milyen akció van/volt rá?

(#1880) Casoli válasza dudi6 (#1879) üzenetére


Casoli
őstag

Nyár végén emlékeim szerint 27ezerbe volt a szövet verzió.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1881) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok!
Az Aerocool Thunder székekkel van valakinek tapasztalata?

(#1882) mike1334


mike1334
veterán

Üdv újra.
Arra gondoltam, hogy veszek a laptophoz/xboxhoz egy térdeplőszéket. Két kérdésem lenne:
Mennyire tesz jót a gerincemnek egy ilyen?
Mennyire kényelmetlen hosszabban (1-1,5 óra) ülni rajta?
Köszi!

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1883) palipa


palipa
csendes tag

Sziasztok!

Gondoltam, én is megírom friss tapasztalataimat, hogy mindnyájan együtt okuljunk :)

Legutóbbi otthoni munkaszékem egy IKEA Bonny volt, ez volt "akkor" a teljesen alap irodai forgószék. Elég béna volt, cserébe kb. 15e Ft-ba fájt és 7 évet úgy-ahogy kibírt.

Most ~100e Ft körül nézelődök, mert rájöttem, hogy székben fontos nekem a minőség.

Amiket eddig néztem:

IKEA Markus
IKEA Volmar

Egyik sem jött be annyira, olcsó benyomást tettek.

Antares Boston H Extra: Magasabb háttámlás, elég normálisnak tűnt.
Antares Boston Extra: A magasabb háttámla nélküli változat, szintén okés.
Ergohuman: Csúcsszuper, de méregdrága.

Spinalis: 220e Ft-om nincsen egy alap karfa és háttámla nélküli székre, még akkor sem, ha mindent beígérnek mellé...
Emagra székek: Próbaültem, és nekem a Tao X4 jött be. Minden beállítható rajta, ami nekem fontos, és kényelmesnek találtam.

Most vacillálok a Boston és a Tao között. Van bárkinek tapasztalata ezekkel a székekkel?

(#1884) trialboj


trialboj
őstag

Nincs olyan gyártó forgalmazó ahol próbaképp meg lehet venni v kibérelni 1-1 széket mondjuk 1 hétre?

Gerincsérvből épülök fel, és kellene egy szék, de mivel kis városban lakom, még csak kipróbálni sem tudok egy komolyabb széket sem.

Egyetlen ötletem hogy emagról rendelnék valamit, és kihasználnám a 10 napos visszaküldési garanciát... nem tudom ez székeknél mennyire működhet (pl ha karcos lesz a kerék) vajon visszaveszik?

Illetve sosem szedtem még szét irodai széket, lehet nem is tudnám visszabontani hogy beférjen a csomagba?

Nem tudom mi ilyenkor a teendő.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1885) Rohir válasza trialboj (#1884) üzenetére


Rohir
tag

Minden webshop köteles ~7-14 napon belül visszavenni a terméket ha nem felel meg elvárásaidnak. Nem tom pontos dátumot. Nyilván visszapostázást neked kell megoldani.

(#1886) mike1334 válasza Rohir (#1885) üzenetére


mike1334
veterán

A 14 nap arra van, hogy kipróbáld, és nem arra, hogy használd. Ha a terméket nem csak kipróbálja, hanem ezen felül is használja, akkor a termék ebből fakadó értékcsökkenésért felelősséggel tartozik a vállalkozás felé. Tehát ha látszik rajta a használat (karcok, stb.), akkor az értékcsökkenéssel kalkulált árat kapja majd vissza. (Persze ez csak lehetőség a bolt számára, ettől ő eltérhet).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1887) trialboj válasza mike1334 (#1886) üzenetére


trialboj
őstag

És volt már olyan hogy ez működött? Ha előre megegyeznék a céggel, akkor belemennének vajon?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1888) mike1334 válasza trialboj (#1887) üzenetére


mike1334
veterán

Mármint micsoda? Hogy használnád, de vegyék úgy, hogy csak kipróbálod, és ha esetlegesen meglátszanak rajta a használat nyomai, akkor is vegyék vissza teljes áron? Nem hiszem, miért érné meg nekik? Amúgy azt hiszem pl Media Marktnál is úgy van tv-nél, hogy nézik mennyi időt futott és x óra használat felett már értékcsökkenéssel számolnak.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1889) trialboj válasza mike1334 (#1888) üzenetére


trialboj
őstag

Félreérthető voltam, arra gondoltam hogy megveszem, és megegyezünk hogy használom 1 hetet, max a kerekek karcolódnak, és visszavihetem utána és mondjuk 10 v 20% al kevesebbért visszaveszik. Ok mondjuk egy 100k-s széknél már sok a 20%.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1890) mike1334 válasza trialboj (#1889) üzenetére


mike1334
veterán

Hát ezt adott cégtől kérdezd meg. Nyilván jogszabály alapján ilyen kötelezettsége nincs, de pl bérleti szerződés keretében elképzelhető, vagy mondjuk, ha eleve kiállított darabot kérsz. A másik féltől függ, ha belemegy, akkor simán.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1891) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Félig off

IKEAtól nem lehet valamilyen úton-módon konkrét termékre értesítést kapni? Személyesen nem túl sűrűn fordulok meg náluk, de a meglévő Markus mellé kéne még egy és ebben a Family napok rendszerben néha 30k a szék, így ezen időpontot céloznám meg. Esetleg erről nincs adat, hogy ezt milyen időközönként szokták akciózni vagy teljesen random?

(#1892) mattew válasza palipa (#1883) üzenetére


mattew
tag

Emagra Tao X4 és Zen X5(M) között milyen eltérést vettél észre?

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#1893) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Tudnátok nekem bőr széket javasolni? Noble Chair tökre bejön, már teszteltem 1 hétig, kényelmes, de azon az áron számomra nem elfogadható, hogy a varrás olyan, mint az ökörhugyozás. Nem kell agyonpárnázott móka, illetve ilyesfajta "szutyok" sem. :) Ár 100k max, kb 15-20 évre(nyilván ma már nem lesz ilyen, de 10 évre talán) vennék megint széket, ahogyan az előző. :R

[ Szerkesztve ]

(#1894) Ispy válasza KaiotEch (#1893) üzenetére


Ispy
veterán

Hát pedig 100k-ért csak szutykokat fogsz kapni, nem bőrt.

Az én régi főnöki bőr székem 12 éve volt szuperakciósan 100k.... sőt egész pontosan 115k volt valami 160k-ról akciózva.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#1895) KaiotEch válasza Ispy (#1894) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Na nemá, hogy 100eFt-ért nem lehet venni egy minőségi széket. Ez is kurvanagy pénz, ha úgy vesszük.

(#1896) Hokunda válasza KaiotEch (#1895) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Azért hatalmas különbség van minőségi szék meg minőségi bőrszék között. Bőrszék nem lesz 100 ezer alatt.

(#1897) palipa válasza mattew (#1892) üzenetére


palipa
csendes tag

X5M-ből éppen nem volt bent, ezért nem tudtam kipróbálni. Viszont a sima Zen X5-öt kipróbáltam.

De amúgy a nagy különbségek:

-Az X5-ön van állítható deréktámasz. (Nekem az X4-es támasztása - próba alapján - meggyőzőbb volt.)
-Az X5M-nek hálós az ülőpárnája is.

Kb. ennyi.

(#1898) banatiz


banatiz
újonc

Sziasztok!

Kifejezetten magas embereknek kialakított irodai széket keresek. 2m vagyok.

Tudnátok ajánlani?

Köszönöm!

(#1899) palipa válasza banatiz (#1898) üzenetére


palipa
csendes tag

(#1900) Ispy válasza KaiotEch (#1895) üzenetére


Ispy
veterán

Tudod a sok pénz elég relatív fogalom. Például jó autót sem kapsz 1 milláért, pedig az sem kevés pénz, de egy jó notebook ára is bőven 200k felett van, amit munkára is lehet használni az inkább 300k felett, szóval nem az a lényeg, hogy nekünk mi a sok pénz.

Én amikor nézegettem a székeket olyan 170k-tól kezdődtek az igazi bőr székek, addig csak műbőr van. Ha mégis találsz ez alatt valamit, akkor valami sunnyogás van ott, mert ha mindenki ennyiért árulja a bőr székeket, akkor aki ez alatt teszi, nos, az valahol máshol spórolt.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.